אוניברסיטת קווינסלנד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
University of Queensland.jpg

אוניברסיטת קווינסלנדאנגלית: The University of Queensland) היא אוניברסיטה אוסטרלית המדורגת במקום ה-41 בעולם לפי הדירוג האקדמי של מוסף ההשכלה הגבוהה של הטיימס (Times Higher Education Supplement) (אוקטובר 2009) ונחשבת בין שלוש האוניברסיטאות המובילות באוסטרליה בתחום המחקר.

אוניברסיטת הוראה ומחקר זו היא הראשונה שנוסדה במדינת קווינסלנד והחמישית באוסטרליה. היא הוקמה בשנת 1909 ביום השנה ה-50 להיפרדותה של הקולוניה קווינסלנד מהקולוניה ניו סאות' ויילס.

אוניברסיטת קווינסלנד אוסטרליה ממוקמת בבריסביין שבאוסטרליה ובסביבתה. באוניברסיטה שלושה קמפוסים עיקריים: קמפוס סנט לוסיה, בו לומדים רובם הגדול של הסטודנטים, קמפוס גטון, מרכז האוניברסיטה לחקלאות ומדעי הווטרינריה, וקמפוס הרסטון, המאכלס את מתקני הבריאות הקליניים של בית הספר. אתרים אחרים באוניברסיטת קווינסלנד - כולל תחנות מחקר ימיות, בתי חולים להוראה ומכרה תת-קרקעי - נמצאים סביב קווינסלנד.

באוניברסיטה שש חטיבות אקדמיות עיקריות: עסקים, כלכלה ומשפטים, הנדסה, אדריכלות וטכנולוגיית מידע, מדעי הבריאות והתנהגות, מדעי הרוח והחברה, רפואה ומדעים ביו-רפואיים, ומדע. מתקני המחקר של האוניברסיטה כוללים את המכון לביולוגיה מולקולרית, מכון המוח של קווינסלנד והמכון האוסטרלי לייצור הנדסה ביו-ננו וטכנולוגית.[1]

אוניברסיטת קווינסלנד נחשבת אחת המובילות בעולם בתחומי המחקר וההוראה והיא מבין מייסדיה של "קבוצת השמונה" (Go8 = Group of Eight), גוף המאגד את שמונה האוניברסיטאות הטובות באוסטרליה, שמטרתו קידום ההשכלה האקדמית ביבשת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

‪‬

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ US.NEWS EDUCATION, University of Queensland Australia