באג מולטיסיסטם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
באג מולטיסיסטם בע"מ
Bug Multisystem
LogoBug2011.png
סוג חברה פרטית
שנת הקמה 1982
משרד ראשי מושב בן שמן, משק מספר 33, ישראל
מוצרים עיקריים מחשבים
מכשירים אלקטרונים
ציוד היקפי
קונסולת משחקים
אנשי מפתח בעלים: עודד מודן
מנכ"ל: אמיר מודן
www.bug.co.il
סניף באג, 2017

באג מולטיסיסטם בע"מאנגלית: Bug Multisystem) היא רשת חנויות אשר עוסקת במכירת מחשבים, טלפונים סלולריים, מצלמות דיגיטליות וציוד נלווה.

הרשת נוסדה בשנת 1982 על ידי איירה רוזנצוייג ונאוית רזניק עם חנות ראשונה בדיזנגוף סנטר ומאוחר יותר הוקמו בזכינות החנות בירושלים, רמת השרון וחיפה, עם תחילת הפיכתו של המחשב למוצר צריכה, בעקבות המכירה הגוברת של מחשבים אישיים. עם היווסדה נקראה הרשת Bug מחשבים בע"מ, והתמקדה במכירה של ספרי מחשבים ותוכנה, ואף עסקה בהוצאה לאור של ספרי מחשבים. בהמשך פעילותה עברה לעסוק בעיקר בשיווק חומרה - מחשבים וציוד נלווה.

החברה נרכשה על ידי חברת "קרדן סחר". בעת המכירה הרשת מנתה כ-22 סניפים ומחזור המכירות השנתי שלה היה 100 מיליון ש"ח.

בשנת 2000, בעקבות הפסדים של כ-8 מיליון ש"ח, הוחלט בחברה לפעול להכנסת שותף אסטרטגי, אך כשזה לא נמצא הוחלט למכרה, ובשנת 2001 נקנתה על ידי הוצאת מודן שבבעלות עודד מודן.[1]

נכון לשנת 2018, מונה הרשת כ-78 סניפים ברחבי הארץ. בנוסף למחשבים וציוד נלווה, מוכרת הרשת מכשירים אלקטרוניים, כגון נגני MP3, מצלמות דיגיטליות, קונסולות משחקים וכדומה.

בחודש יוני 2008 נודע כי רשת "באג" היא היחידה שהתמודדה במכרז על פתיחת החנות בנתב"ג ולכן גם זכתה במכרז, וחנות נוספת של הרשת נפתחה בנתב"ג ב-1 בספטמבר 2008.

בחודש יולי 2008 החלה "באג" בשיתוף פעולה עם חברת פרטנר בסניפים נבחרים של "באג", במסגרתו ניתן לרכוש חבילות אינטרנט, מודמים סלולריים וטלפוניה קווית בסניפי באג.

בחודש ספטמבר 2009 רכשה "באג" את החנות "Handy" בדיזנגוף סנטר, כמו גם את הזכות להשתמש בשם "הנדי", זאת במטרה ליצור תת-מותג של חנויות קונספט למכירת מחשבים ניידים. מותג הציוד הנלווה "Handy" נשאר בידי איירה ונאוית רוזנצוויג, שהקימו את החנות ובעבר היו הבעלים והמייסדים של "באג".

בשנת 2012 התחיל שיתוף הפעולה בין באג לגולן טלקום והיה ניתן לקנות את החבילות דרך סניפי באג. בחודש מאי 2016 נפרדה באג מגולן טלקום והתחילה לשווק קווים סלולריים על תשתית של פלאפון במותג זול בשם: Pmobile.

בשנת 2018 התחיל שיתוף פעולה בין באג לבין מותג כיסאות הגיימינג DXRACER ולראשונה ניתן להתנסות במוצרי החברה בסניפי הרשת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ שירי לב-ארי, הוצאת מודן רכשה את רשת חנויות המחשבים באג, באתר הארץ, 30 באוקטובר 2001