אקספון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אקספון תקשורת בע"מ
018 Logos Saperate.jpg
סוג חברה פרטית
מייסדים .Xfone Inc
שנת הקמה 2004
מוצרים עיקריים שרותי טלפוניה בינלאומית
ספקית אינטרנט
www.018.co.il

אקספון 018 בע"מ היא חברה ישראלית המספקת שירותי טלפוניה בינלאומית ושירותי אינטרנט. בעבר הפעילה החברה שירות ניסויי של טלפוניה נייחת, אולם זנחה אותו מסיבות כלכליות. ידועה במותג "018 אקספון". החברה היא חלק מקבוצת החברות של איש העסקים הישראלי, חזי בצלאל. אקספון 018, באמצעות חברת הבת החדשה "מרתון 018", זכתה בינואר 2015 במכרז תדרי הדור הרביעי והפכה לחברת הסלולר השישית במדינת ישראל (שאינה וירטואלית). בעקבות הזכייה במכרז, החברה צפויה להשתמש בתדרים שזכתה כדי לחתום על הסכם שיתוף רשתות עם אחת מחברות הסלולר הקיימות.

הסמליל הראשון של אקספון, שהיה בשימוש עד יולי 2008

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה הוקמה באפריל 2004 על ידי ".Xfone Inc". בדצמבר אותה שנה קיבלה ממשרד התקשורת רישיון למתן שירותי טלפוניה בינלאומית. ב-2007 אף קיבלה טווח מספרים (בקידומת 078-818) לניסוי שירות VoB. טרם רכישתה על ידי חזי בצלאל, הייתה החברה חלק מקבוצת אקספון העולמית, המוחזקת על ידי Xfone Inc. קבוצה זו מורכבת ממספר חברות: Swiftnet Limited – חברה בריטית המספקת שירותי תקשורת מקומית ובינלאומית ושירותי ערך מוסף, .Xfone USA, Inc – חברה אמריקאית המספקת שירותי תקשורת מקומית ובינלאומית ושירותי טלוויזיה בכבלים, ו-018 אקספון הישראלית.

ב-8 ביולי 2008 החלה אקספון לשווק שירותי טלפון קוויים מבוססי אינטרנט בטכנולוגיית VoIP, מכוח רישיון לניסוי שיווקי שקיבלה ממשרד התקשורת[1]. ב-8 בנובמבר 2009 הודיעה אקספון ללקוחותיה על הפסקת הניסוי וביטול כל הקווים[2]. במקביל, חתמה החברה על הסכם עם חברת פלאט פלנט פון קומפני, המאפשר ללקוחות אקספון לקבל שירותי מרכזיה בשיטת HOSTED PBX, ללא צורך בקניית מרכזיה פיזית.

באפריל 2011 זכתה אקספון במכרז של משרד התקשורת להקמת רשת סלולרית נוספת בישראל. במאי 2011 נשלל מאקספון הזיכיון, לאחר שלא הצליחה לגייס את הערבות הבנקאית הנדרשת.

ב-2013 הייתה אקספון ספק האינטרנט הישראלי הראשון, והיחיד, נכון לאותה שנה, המספק ללקוחותיו IPv6[3].

ב מרץ 2015 יצאה 018 אקספון ספק האינטרנט הישראלי הראשון [דרושה הבהרה] כספק תשתית אינטרנט בשוק הסיטונאי ע"ג תשתית בזק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


Telecom-icon.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תקשורת. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.