גן המגנים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גן המגנים הוא גן ציבורי שנוסד בשנת 1951 (תשי"א), שלוש שנים לאחר הקמתה של מדינת ישראל. הגן נמצא ברחוב המעפילים 7 שבמערב כפר סבא, צמוד לקופת חולים כללית.

הקשת שבכניסה

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

הכניסה הראשית לגן מצוינת על ידי שלט ועל ידי קשת ממתכת (שער ממתכת). מימין לקשת ישנו גן משחקים עם מגלשות, נדנדות ומתקנים דומים (שנועדים לילדים קטנים), בנוסף ישנה מערכת שבילים המחברת בין כל האזורים בגן. משמאל לקשת, בין השבילים, יש שיחים וצמחייה. בצידו הרחוק של הגן יש מדשאה עגולה ובה מפוזרים סלעים קטנים. ליד המדשאה נמצאת סוכה נמוכה וחשוכה ובה יש שלט קטן המספר על תאריך הקמת הגן. הגן מצויד בפחים, ברזיות, ספסלים ומתקנים רבים. הגן מהווה בית למינים רבים של בעלי-חיים וצמחים. בגן חיים קיפודים, ולהקות של ציפורים קטנות מבקרות אותו תכופות. הגינה אינה בית גידול של מגוון רחב של חרקים, כגון נמלים, זבובים ודומים. חתולי רחוב נכנסים לגינה מפעם לפעם, ובעלי כלבים נוהגים להביא את כלביהם לשם לטיול.

סביבת הגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

גן המגנים נמצא ברחוב המעפילים 7 שבכפר סבא[1], וצמוד לקופת חולים כללית בשם למפרט. הטמפרטורה הממוצעת בגן היא 26 מעלות צלזיוס (26°C)[דרוש מקור] והוא נמצא באזור אקלים ישראלי וים תיכוני. את הגן תוחמים הרחובות החי"ל וגולומב. בקרבת הגן ניתן למצוא את המרכז הרפואי מאיר, ואת המרכז המסחרי קניון ערים כפר סבא.

גלריית תמונות של הגן[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ מפות Google, מפות Google