לדלג לתוכן

הנוסע השמיני: קובננט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הנוסע השמיני: קובננט
Alien: Covenant
כרזת הסרט בעברית
כרזת הסרט בעברית
בימוי רידלי סקוט עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי רידלי סקוט
מארק הופם
מייקל שיפר
דייוויד גילר
וולטר היל
תסריט ג'ון לוגן
על פי סיפור מאת ג'ק פגלן ומייקל גרין
עריכה פייטרו סקאליה עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים מייקל פסבנדר
קתרין ווטרסון
בילי קרודופ
דני מקברייד
דמיאן ביצ'יר
מוזיקה ג'ד קורזל עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום דאריוז וולסקי עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית[1]
חברת הפקה פוקס המאה ה-20[3]
Scott Free Productions[3]
חברה מפיצה פוקס המאה ה-20[3]
שיטת הפצה הפצה לאולמות הקולנוע,
וידאו על פי דרישה
הקרנת בכורה 19 במאי 2017[2]
משך הקרנה 122 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט אימה
תקציב 97,000,000 דולר אמריקאי
הכנסות 240.9 מיליון דולר
הכנסות באתר מוג'ו alienparadiselost
סרט קודם פרומתאוס
סרט הבא הנוסע השמיני: רומלוס
סרטים בסדרה הנוסע השמיני 1, 2, 3, 4
אתר רשמי
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הנוסע השמיני: קובננטאנגלית: Alien: Covenant) הוא סרט אימה-מדע בדיוני אמריקאי בבימויו של רידלי סקוט, שעלה לאקרנים בשנת 2017. התסריט לסרט נכתב על ידי ג'ון לוגן. סרט זה הוא סרט המשך לפרומתאוס משנת 2012, והוא הפרק השני בסדרת הפריקוול של זיכיון הנוסע השמיני, הסרט השישי בסך הכל, והשלישי בבימויו של סקוט. בסרט מככבים מייקל פסבנדר, נומי ראפאס וגאי פירס, ששבים לגלם את הדמויות שגילמו בסרט פרומתאוס, ואליהם מצטרפים קתרין ווטרסטון, בילי קרודופ, דני מקברייד, דמיאן ביצ'יר וג'יימס פרנקו. הסרט עלה לאקרנים בארצות הברית ובממלכה המאוחדת ב-19 במאי 2017 ובישראל ב-18 במאי 2017.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפרולוג, איל ההון פיטר ויילנד משוחח בביתו עם האנדרואיד הסינתטי החדש שיצר, שבוחר לעצמו את השם "דייוויד" על שם הדגם של פסלו המפורסם של מיכלאנג'לו דייוויד, שנמצא שם. ויילנד אומר לדייוויד כי יום אחד הם יחפשו ביחד את יוצרו האמיתי של המין האנושי מכיוון שהוא מסרב להאמין שהמין האנושי הוא תוצאה של אבולוציה מקרית של הטבע. דייוויד בתגובה תוהה האם תוחלת החיים הבלתי מוגבלת שלו הופכת אותו למעשה לשליטו של יוצרו, שתוחלת חייו האנושית מוגבלת.

בשנת 2104, ספינת החלל המיישבת קובננט עושה את דרכה לכוכב המרוחק אוריגה 6, כשעל סיפונה אלפיים מתיישבים ואלף עוברים אנושיים, כולם נמצאים בהקפאה. על הספינה מפקח וולטר, אנדרואיד סינתטי מתקדם הדומה במראהו לדייוויד הישן יותר. פיצוץ ניוטרינו כוכבי מזעזע את הספינה והורג חלק מהמתיישבים. וולטר מורה למחשב הספינה להעיר את צוותה, אבל מפקד הספינה ג'ק ברנסון נלכד בתא ההקפאה שלו ונשרף למוות בתוכו. אלמנתו, דניאלס, מתאבלת עליו וכשוולטר מגיע לנחם אותה הוא מבטיח לה שיסייע לה לבנות את בקתת העץ ליד האגם, כפי שהיא ובעלה תכננו לעשות כשיגיעו לאוריגה 6. תוך כדי תיקון הספינה, הצוות מקבל תשדורת רדיו מכוכב קרוב ובלתי מוכר, שנקרא "כוכב מספר 4". בניגוד להמלצותיה של דניאלס, מחליפו של בעלה, אורם, בוחר לנחות בכוכב ולבדוק את הכוכב.

כשספינת החלל נמצאת במסלול מעל הכוכב, צוות גילוי נוחת על פני הכוכב במעבורת ללא כל לבוש מיגון. הם מגלים כי התשדורת הגיעה מספינת חלל חייזרית- במקור ספינת החלל שהתגלתה על ידי הפרומתאוס מספר שנים קודם לכן. בזמן שהותם בכוכב, לדוורד והאלט, שניים מחברי צוות האבטחה של הספינה, נדבקים ללא ידיעתם בנבגים חייזרים. כאשר בריאותו של לדוורד מתרופפת במהירות, קארין לוקחת אותו למעבורת, שם מגי פאריס, טייסת המעבורת ואשתו של טנסי, כולאת אותם בהסגר בתוך המרפאה. מתוך גבו של לדוורד פורץ יצור חייזרי קטן וחיוור (ניאומורפ), שהורג את לדוורד ולאחר מכן מתנפל על קארין והורג אותה באלימות. מגי מנסה לירות בחייזר, אבל בטעות פוגעת בבלוני הגז ומפוצצת את המעבורת. בינתיים, ניאומורפ נוסף פורץ מצווארו של האלט, והורג אותו, ולאחר מכן תוקף את הצוות והורג את אנקור.

אדם מסתורי בגלימה מופיע, מבריח את הניאומורפ עם זיקוקים ומוביל את הצוות לעיר עתיקה מלאה בגופות של החייזרים דמויי האדם הנקראים "מהנדסים". האדם מתגלה כדייוויד, ששרד את משימת פרומתאוס והוא מספר להם שכשהוא הגיע עם דוקטור שאו על ספינת החלל החייזרית לכוכב, הם בטעות שחררו לאוויר את הנוזל השחור, שהרג את אוכלוסיית המהנדסים כולה, וכי דוקטור שאו נהרגה בהתרסקות החללית על פני הכוכב. אנשי הצוות הנותרים מספרים לדייוויד על משימתם ומנסים לשדר קריאה לעזרה לקובננט. הניאומורפ ששרד וגדל מאז הולדתו, מסתנן לעיר ומוצא את רוזנטל, חברה בצוות האבטחה, כשהיא לבדה והורג אותה. דייוויד מנסה לתקשר עם היצור, אך אורם הורג אותו למרות מחאותיו של דייוויד. כשאורם מכוון אליו את אקדחו, דייוויד מספר לו שהחייזרים הם תוצאה של ניסויים עם הנוזל השחור, ששימש כזרז ליצירת זן חדש. הוא מוביל את אורם לחדר ההדגרה, שם הוא גורם לו לבוא במגע עם "מחבק פנים" שמטיל בתוכו ביצי חייזרים. כעבור זמן מה, מגופו של אורם פורץ זינומורפ (Xenomorph) והורג אותו.

תוך כדי החיפושים של שאר חברי הצוות אחר אורם ורוזנטל, וולטר מוצא את גופתה של שאו ומתעמת עם דייוויד בעניין לאחר שהוא מבין כי דייוויד שחרר בכוונה את הנוזל השחור לאוויר במטרה להרוג את המהנדסים. דייוויד מסביר כי הוא מאמין שהמין האנושי הוא מין נכחד, ושאסור לתת לבני האדם ליישב את הכוכבים, ולאחר מכן מכבה את וולטר. לאחר מכן הוא מתעמת עם דניאלס וחושף כי הוא השתמש בגופתה של שאו כתא הדגרה ואומר לה שגורלה יהיה דומה. וולטר מגיע ומציל את דניאלס לאחר שהפעיל את עצמו שוב ונלחם בדייוויד, כשבינתיים לופ מותקף גם הוא על ידי מחבק פנים וקול נהרג על ידי הזינומורפ הבוגר. טנסי מגיע במנחתת נוספת כדי להציל את חברי הצוות הנותרים, ומצליח להעלות את דניאלס, לופ ווולטר שהצטרף אליהם לאחר הקרב עם דייוויד. כאשר הזינומורפ מנסה לעלות בעצמו על המנחתת ולהרוג אותם, הם מצליחים להרוג אותו ולחזור לספינת החלל קובננט. בספינת החלל, פורץ זינומורפ נוסף מגופו של לופ והורג אותו, ולאחר מכן הורג את ריקס ואשתו אפוורת' שנותרו בספינת החלל. בסיועו של וולטר, דניאלס וטנסי מושכים את היצור למפרץ ההארצה, ושם מצליחים להוציא אותו מהספינה לחלל.

בזמן שספינת החלל חוזרת למסלולה לאוריגה 6, וולטר עוזר לטנסי ולדניאלס להיכנס חזרה לתאי ההקפאה שלהם. כאשר דניאלס שואלת את וולטר האם הוא זוכר את ההבטחה שנתן לה והוא לא זוכר אותה, היא מבינה בבעתה שלפניה ניצב דייוויד, שתפס את מקומו של וולטר, אבל לא מצליחה להיחלץ מהתא ודייוויד צופה בה נכנסת לשינת חלל. כשהוא שולט על הספינה ועל יושביה, דייוויד מקיא שני עוברי חייזרים שהביא עמו מהכוכב ושם אותם בהקפאה עם שאר העוברים במטרה להמשיך את ניסוייו. לאחר מכן הוא מתחזה לוולטר וכותב ביומן הספינה שכל חברי הצוות מלבד דניאלס וטנסי נהרגו בפיצוץ הניוטרינו הכוכבי שהתרחש בתחילת הסרט, ושהספינה עדיין נמצאת במסלול לכיוון הכוכב אוריגה 6.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחקן/נית שם הדמות אודות הדמות
מייקל פסבנדר וולטר אנדרואיד סינתטי על ספינת החלל קובננט
דייוויד אנדרואיד מיושן על ספינת החלל פרומתאוס
קתרין ווטרסון דניאלס מומחית הארצה על ספינת החלל קובננט, אשתו של ברנסון
בילי קרודופ אורם הקפטן החדש של ספינת החלל קובננט
דני מקברייד טנסי טייס ספינת החלל קובננט
דמיאן ביצ'יר לופ
כרמן אג'וגו קארין
איימי שימץ פאריס
ג'סי סמולט ריקס
קאלי הרננדז אפוורת'
נתנאל דין האלט
אלכסנדר אינגלנד אנקור
בנג'מין ריגבי
נומי ראפאס ד"ר אליזבת שו ארכאולוגית על ספינת החלל פרומתאוס
גאי פירס פיטר ויילנד מיליארדר, מייסד ומנכ"ל תאגיד Weyland Corp
ג'יימס פרנקו ברנסון הקפטן הקודם של ספינת החלל קובננט, אישהּ של דניאלס
אולי לטוקפו
טס הובריץ' רוזנטל חברה ביחידת האבטחה שבן-זוגה נמצא בתרדמת במהלך המשימה
גורן ד. קלוט
מאט סקלטי

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-17 במרץ 2012, רידלי סקוט אמר כי "פרומתאוס" מותיר שאלות פתוחות רבות וכי ניתן להשיב עליהן בסרט המשך. לדבריו, "אם יהיה לנו מזל, יהיה חלק שני. זה אכן משאיר אותך עם כמה שאלות פתוחות נחמדות".[4][5] בתשובה לשאלה האם סרט ההמשך יהיה פריקוול ישיר לסרט "הנוסע השמיני", דיימון לינדלוף, תסריטאי "פרומתאוס", השיב: "אם נהיה בני מזל מספיק כדי לעשות המשך [...] זה יהיה משיק, אפילו רחוק יותר מהסרט הנוסע השמיני המקורי".[6] ביוני 2012 לינדלוף אמר כי בעוד חלק מקווי העלילה נותרו לא פתורים בכוונה, כדי שיוכלו להיפתר בסרט ההמשך, סקוט והוא דנו ביסודיות מה צריך להיפתר כך שהסרט "פרומתאוס" יוכל לעמוד בפני עצמו, שכן לא הייתה ערובה לכך שאכן יהיה לו סרט המשך.[7] סקוט אמר כי סרט ההמשך יעקוב אחרי שו אל היעד הבא שלה, "כי אם זה גן עדן, אז גן עדן לא יכול להיות מה שאתה חושב שהוא. לגן עדן יש קונוטציה של משהו מאוד מאיים ומבשר רעות". לינדלוף הטיל ספק בתחזית זו, ואמר: "אם [סקוט] רוצה שאני אהיה מעורב במשהו, זה יהיה קשה להגיד לא. עם זאת, אני מרגיש ש[פרומתאוס] עשוי להרוויח מקול טרי או זווית ראייה טרייה או מחשבה טרייה".[8] סקוט אמר שיהיה צורך בסרט נוסף, על מנת לגשר את הפער בין זמני העלילה של סרט ההמשך של "פרומתאוס" ושל "הנוסע השמיני".[9]

נכון ל-1 באוגוסט 2012, פוקס עסקה בפיתוח סרט ההמשך בבימויו של סקוט, יחד עם נומי ראפאס ומייקל פסבנדר, ודיברה עם תסריטאים חדשים, למקרה שלינדלוף לא יצטרף. הסרט היה מתוכנן להפצה במהלך 2014 לכל המוקדם.‏[10] בחודש דצמבר 2012, לינדלוף החליט שלא לעבוד על סרט ההמשך - בשל התחייבויות קודמות, לדבריו.[11] בחודש יוני 2013, נוהל משא ומתן עם ג'ק פגלן לכתיבת התסריט.[12] בחודש אוקטובר 2013, סקוט אישר כי כתיבת התסריט הושלמה,[13][14] אך במרץ 2014 מייקל גרין שיכתב את התסריט של פגלן. הסרט היה אמור להיות מצולם בסוף 2014, ומוקרן בהקרנת בכורה ב-4 במרץ 2016.‏[15][16] הצילומים תוכננו להיערך באוסטרליה.[17] ב-24 בספטמבר, נחשף כי לא יהיה שום חייזר בסרט ההמשך; על פי סקוט - "המפלצת גמורה".[18] מאוחר יותר באותה שנה, סקוט מסר הודעה סותרת, המאשרת את נוכחותו של החייזר המפלצתי בסרט.

ב-17 באוגוסט 2015, אתר האינטרנט Bloody Disgusting אישר כי הסרט יצולם לפני פרויקט אחר הקשור לזיכיון "הנוסע השמיני", אותו מוביל ניל בלומקאמפ; סקוט ביקש מבלומקאמפ להשהות את הפרויקט לזמן מה, והצטרף אליו כמפיק.[19] ב-24 בספטמבר סקוט דיווח כי שמו של הסרט החדש יהיה "הנוסע השמיני: גן העדן האבוד".[20] בחודש נובמבר 2015 סקוט חשף כי שם הסרט יהיה "הנוסע השמיני: קובננט", וכי הצילומים יתחילו בחודש פברואר 2016 באוסטרליה.[21] לוגו רשמי, סינופסיס ומועדי ההפצה המתוכננים פורסמו ב-16 בנובמבר 2015.‏[22] בחודש דצמבר 2015, בריאיון ל-TheWrap, סקוט אמר שכל החייזרים יחזרו בסרט, לרבות "הביצה, מחבק-הפנים, פורץ-החזה והילד הגדול". עוד אמר כי הדמויות של הסרט יחקרו "את כוכב הלכת ממנו הגיעו המהנדסים, ויתקלו ביצור המתפתח שיצרו".[23] בשעה שהוא מתראיין ב-BBC Radio 2, מייקל פסבנדר גילה כי הסוג החדש של החייזרים המופיע בסרט מכונה בשם "נאו-מורף".[24][25]

קדם הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסוף אוגוסט 2015, סקוט אישר כי הוא התחיל לחפש אחר אתרי צילומים עבור הסרט.[26] בחודש אוקטובר 2015 ממשלת אוסטרליה הצליחה לשכנע את מפיקי הסרט תור: ראגנארוק לצלמו בתחומיה, בתמורה למענקים בשויי של 47.25 מיליון דולר.[27][28]‏ נציגי חברת ההפקות Woz Productions Ltd, חברה בת של פוקס המאה ה-20, ביקרו בטה אנאו, ניו זילנד ב-28 במרץ 2016, לצורך חיפוש אתרי צילומים בפיורדלנד.[29]

ליהוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2 באוגוסט 2015 פורסם כי הצילומים יתחילו בחודש ינואר 2016, וכי נומי ראפאס ומייקל פסבנדר יככבו בו, ודובר גם על ליהוקו של ריק ברנט לסרט.[30] באמצע ספטמבר 2015 אישר סקוט ל-Deadline.com כי פסבנדר יככב בסרט, וכי כבר החל בעבודת הפרה-פרודקשן לקראת התחלת הצילומים בחודש פברואר, אך עדיין לא הוחלט אם הדבר יהיה בקנדה או באוסטרליה.[31] ב-17 בדצמבר 2015 לוהקה קתרין ווטרסטון לסרט עבור התפקיד הראשי של דניאלס,[32] ובכך הפך פרויקט זה לשיתוף הפעולה הקולנועי השני של ווטרסטון ופסבנדר, לאחר שהצמד הופיע יחד בסרט "סטיב ג'ובס" בשנת 2015. כמו כן, אושר כי דריוס וולסקי, שותף ותיק של סקוט, ישמש הצלם של הסרט.[33] בשנת 2016 אמר סקוט כי ראפאס לא תשוב לגלם את דמותה של ד"ר אליזבת שו. עם זאת, בחודש יוני אושר כי ראפאס כן תופיע בסרט בתפקיד שו, וכי צילומיה לסרטו של סקוט צפויים להימשך במשך מספר שבועות.[34] בפברואר 2016 דוּוח כי דני מקברייד, דמיאן ביצ'יר, ג'סי סמולט, איימי שימץ, כרמן אג'וגו, קאלי הרננדז, בילי קרודופ ואלכסנדר אינגלנד הצטרפו לצוות שחקני הסרט.[35][36][37][38][39] במרץ 2016 בנג'מין ריגבי הצטרף גם כן.[40] בדצמבר 2016 הוכרז כי ג'יימס פרנקו לוהק לסרט, ויגלם את דמותו של ברנסון, אישהּ של דניאלס וקפטן ספינת החלל קובננט.[41][42][43]

צילומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלב הצילומים של הסרט החל ב-4 באפריל 2016, במילפורד סאונד שבפארק הלאומי פיורדלנד, ניו זילנד.[44][45][46][47] שלב הצילומים הזה הסתיים ב-19 ביולי 2016.‏[48] ב-18 בנובמבר 2016, צילומים נוספים תוכננו להתקיים באולפני האחים וורנר שבליבסדן, הרטפורדשייר.[49]

מספר חברות המתמחות באפקטים חזותיים שיתפו פעולה בעשיית סרט זה. Effects houses Odd Studios ו-CreatureNFX נבחרו, בהתאמה, לספק את האיפור והאפקטים המכניים עבור הסרט,[50][51] בעוד חברת Animal Logic האוסטרלית נבחרה לבצע את האפקטים החזותיים הדיגיטליים.[52] כ-30 עובדי CreatureNFX עבדו על הפרויקט במשך כמעט חצי שנה, בבניית האפקטים המכניים (אנימטרוניקה).[51] שחקנים הלבושים בחליפות עם ראשים מכניים גילמו את החוצנים של הסרט[51][53] ולצורך ליהוק מי שיגלמו את החייזרים, נערכו מבחני בד הפתוחים לקהל הרחב העונה על הדרישות הבאות: אנשים בגילאי 8–40, רזים, גבוהים מאוד או נמוכים מאוד, חזקים פיזית וזריזים, עם עדיפות למיומנים בתנועה מהירה, אקרובטיקה, ריקוד, התעמלות ו"מופע בסגנון סירק דו סוליי".[54]

מוזיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילה, הארי גרגסון ויליאמס נבחר להיות המלחין של הסרט,[55] אך בנובמבר 2016 אישר כי לא יהיה מעורב יותר בהלחנת המוזיקה לסרט. הוא הסביר כי הסיבות לעזיבת הפרויקט הן שילוב של בעיות בלוחות-זמנים וחילוקי דעות יצירתיים, בהודיעו כי: "לוחות הזמנים והשאיפות האמנותיות [שלי] לא עולים בקנה אחד ... [הפעם] זה לא יסתדר".[56] בשלהי 2016, עם פרסום הטריילר הרשמי הראשון של הסרט, הוכרז כי הזמרת והיוצרת הנורווגית אורורה תיקח חלק בפסקול הרשמי של הסרט. על פי הטריילר, ג'ד קורזל החליף את גרגסון-ויליאמס כמלחין הסרט.[57]

הפצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט הופץ בממלכה המאוחדת ב-4 במאי 2017 וברחבי ארצות הברית ב-19 במאי 2017, על ידי פוקס המאה ה-20, וזאת לאחר שתאריך ההפצה הוקדם ממועדו המתוכנן המקורי - 4 באוגוסט 2017.‏[58][59]

סרטי המשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילה, רידלי סקוט הודיע כי הוא מתכנן שני סרטי המשך ל"פרומתאוס", שיובילו לתחילת העלילה המתוארת בסרט "הנוסע השמיני". במקביל, סקוט הצהיר: "אולי יהיה אפילו סרט רביעי, לפני שנגיע לעלילת הנוסע השמיני".[60] בנובמבר 2015 סקוט אישר כי "הנוסע השמיני: קובננט" יהיה הראשון מבין שלושה סרטי המשך נוספים, בסדרת הפריקוול של "הנוסע השמיני",[61][62] והצהיר כי סרטי ההמשך של "פרומתאוס" יחשפו מי ברא את החייזרים.[63]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביקורות

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "Alien: Covenant (2017)". AllMovie. נבדק ב-16 בנובמבר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 2. ^ The Alien: Covenant trailer is here and it's absolutely terrifying, The Independent, ‏2016-12-25 (באנגלית)
 3. ^ 1 2 3 "Film releases". Variety Insight. נבדק ב-16 בנובמבר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 4. ^ Trumbore, Dave (17 במרץ 2012). "WonderCon 2012: Prometheus Panel Recap Featuring Sir Ridley Scott and Damon Lindelof". Collider.com. ארכיון מ-2012-06-16. נבדק ב-18 במרץ 2012. {{cite web}}: (עזרה)
 5. ^ Kit, Borys (17 במרץ 2011). "WonderCon 2012: Ridley Scott Talks 'Prometheus' As Extended Trailer Debuts (Video)". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. ארכיון מ-2012-06-14. נבדק ב-18 במרץ 2012. {{cite news}}: (עזרה)
 6. ^ Radish, Christina (18 במרץ 2012). "Director Ridley Scott, Writer Damon Lindelof and Michael Fassbender Talk Prometheus at WonderCon 2012". Collider.com. ארכיון מ-2012-06-16. נבדק ב-18 במרץ 2012. {{cite web}}: (עזרה)
 7. ^ Gilchrist, Todd (5 ביוני 2012). "'Prometheus' Writer Damon Lindelof on Rumored Sequel 'Paradise' and Whether He's the Man to Write It". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. ארכיון מ-2012-06-14. נבדק ב-5 ביוני 2012. {{cite news}}: (עזרה)
 8. ^ Chitwood, Adam (11 ביוני 2012). "Prometheus Sequel Recap: What We Know About the Possible Follow-Up So Far". Collider.com. נבדק ב-12 ביוני 2012. {{cite web}}: (עזרה)תחזוקה - ציטוט: url-status (link)
 9. ^ Scott, Ridley (1 ביוני 2012). "Sir Ridley Scott, 1 June 12". BBC Online. אורכב מ-המקור ב-2013-11-10. נבדק ב-17 ביוני 2012. Yeah, it's not the same planet at all. No. If there was a sequel to this, which there might be if the film is successful, there'll be two more of these before you even get to Alien 1. {{cite web}}: (עזרה)
 10. ^ McClintock, Pamela (1 באוגוסט 2012). "Summer's Studio Smackdown: From 'Men in Black 3' to 'Prometheus,' Which Franchises Will Get Another Chapter". The Hollywood Reporter. Prometheus Global Media. נבדק ב-1 באוגוסט 2012. {{cite news}}: (עזרה)
 11. ^ Weintraub, Steve (19 בדצמבר 2012). "Exclusive: Damon Lindelof Is Not Writing the Prometheus Sequel; Explains Why". Collider.com. נבדק ב-20 בדצמבר 2012. {{cite web}}: (עזרה)
 12. ^ Kroll, Justin (17 ביוני 2013). "'Prometheus' Sequel Moving Forward at Fox". Variety. PMC. נבדק ב-19 ביוני 2013. {{cite news}}: (עזרה)
 13. ^ Lee, Ann (27 באוקטובר 2013). "Ridley Scott confirms Prometheus 2 is still on the way". Metro. dmg media. נבדק ב-27 באוקטובר 2013. {{cite news}}: (עזרה)
 14. ^ Armitage, Hugh (30 באוקטובר 2013). "'Prometheus 2' script is finished, says Ridley Scott". Digital Spy. Hearst Corporation. נבדק ב-30 באוקטובר 2013. {{cite web}}: (עזרה)
 15. ^ Sneider, Jeff (24 במרץ 2014). "'Prometheus 2' Lands 'Green Lantern' Writer; May Feature Multiple Michael Fassbenders (Exclusive)". TheWrap. נבדק ב-24 במרץ 2014. {{cite news}}: (עזרה)
 16. ^ Chitwood, Adam (24 במרץ 2014). "Ridley Scott To Next Direct Prometheus Sequel For March 4, 2016 Release; Filming Begins This Fall". Collider.com. נבדק ב-24 במרץ 2014. {{cite web}}: (עזרה)
 17. ^ Picard, Chris (22 במאי 2014). "Ridley Scott Currently Scouting Filming Locations for Prometheus 2 in Australia?". scified.com. אורכב מ-המקור ב-2014-06-27. נבדק ב-5 ביולי 2014. {{cite news}}: (עזרה)
 18. ^ Falk, Ben (24 בספטמבר 2014). "Ridley Scott Updates Us On Prometheus 2 And Blade Runner Sequel". yahoo.com. נבדק ב-26 בספטמבר 2014. {{cite news}}: (עזרה)
 19. ^ Barkan, Jonathan (17 באוגוסט 2015). "Is 'Prometheus' Holding Up Neill Blomkamp's 'Alien'? (Exclusive)". bloody-disgusting.com. נבדק ב-19 באוגוסט 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 20. ^ Han, Angie. "Ridley Scott Announces New 'Prometheus 2′ Title". /Film. נבדק ב-24 בספטמבר 2015. {{cite web}}: (עזרה)
 21. ^ Perez, Rodrigo (13 בנובמבר 2015). "Ridley Scott Says 'Alien: Paradise Lost' Will Now Be Called 'Alien: Covenant'". indiewire.com. נבדק ב-15 בנובמבר 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 22. ^ Chitwood, Adam (16 בנובמבר 2015). "'Prometheus' Sequel Gets Release Date and Synopsis, But Where's Noomi Rapace?". Collider.com. נבדק ב-16 בנובמבר 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 23. ^ Pond, Steve (11 בדצמבר 2015). "Ridley Scott Talks Humor in 'The Martian,' Dishes on 'Alien' Prequels". TheWrap. נבדק ב-12 בדצמבר 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 24. ^ "AvPGalaxy Exclusive: The Neomorphs, Alien Covenant's New Aliens!". AvP Galaxy. 24 באוקטובר 2016. נבדק ב-25 באוקטובר 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 25. ^ Holmes, Adam (24 באוקטובר 2016). "What Alien: Covenant's New Creatures Are Called". Cinemablend. נבדק ב-25 באוקטובר 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 26. ^ "Inside The Martian: Empire Meets NASA". empireonline.com. נבדק ב-30 באוגוסט 2015. {{cite web}}: (עזרה)
 27. ^ "Australia Secures Two Blockbuster Films". Minister for Foreign Affairs. 22 באוקטובר 2015. אורכב מ-המקור ב-2016-04-12. נבדק ב-22 באוקטובר 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 28. ^ Wroe, David; Knott, Matthew (23 באוקטובר 2015). "New Alien and Thor movies to be filmed in Australia". The Sydney Morning Herald. נבדק ב-26 באוגוסט 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 29. ^ Mack, Ben (30 במרץ 2016). "Has Alien: Covenant landed in Fiordland". Stuff.co.nz. נבדק ב-29 במרץ 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 30. ^ "Prometheus 2 Begins Filming in January!". scified.com. 2 באוגוסט 2015. אורכב מ-המקור ב-2015-08-03. נבדק ב-3 באוגוסט 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 31. ^ Fleming Jr, Mike (12 בספטמבר 2015). "Ridley Scott On 'The Martian' And Why 'Star Wars' And '2001' Sent Him To Space With 'Alien:' Toronto Q&A". Deadline.com. נבדק ב-15 בספטמבר 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 32. ^ Jaafar, Ali (17 בדצמבר 2015). "Katherine Waterston To Star In 'Alien: Covenant'". Deadline.com (באנגלית אמריקאית). נבדק ב-23 בדצמבר 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 33. ^ "Dariusz Wolski on 'The Martian', 'Alien: Covenant', 'Dark City'". Collider.com. 31 בדצמבר 2015. {{cite web}}: (עזרה)
 34. ^ Fleming Jr., Mike (21 ביוני 2016). "Noomi Rapace Joins 'Alien: Covenant'". Deadline.com. נבדק ב-21 ביוני 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 35. ^ Sneider, Jeff (22 בפברואר 2016). "Danny McBride to Join Michael Fassbender in Ridley Scott's 'Alien: Covenant' (Exclusive)". TheWrap. נבדק ב-22 בפברואר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 36. ^ Galuppo, Mia (22 בפברואר 2016). "Demian Bichir Joins Ridley Scott's 'Alien: Covenant'". The Hollywood Reporter. נבדק ב-24 בפברואר 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 37. ^ Hipes, Patrick (25 בפברואר 2016). "'Alien: Covenant' Crews Up: 'Empire's Jussie Smollett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo & More Join Cast". Deadline Hollywood. {{cite news}}: (עזרה)
 38. ^ Lincoln, Ross A. (25 בפברואר 2016). "Billy Crudup Joining 'Alien: Covenant' & 'Jackie' Biopic". Deadline Hollywood. {{cite news}}: (עזרה)
 39. ^ Fleming, Mike (26 בפברואר 2016). "'Alien: Covenant' Adds Aussie Actor Alex England". Deadline Hollywood. נבדק ב-27 בפברואר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 40. ^ "Ben Rigby Joins 'Alien: Covenant'". Variety. 15 במרץ 2016. נבדק ב-15 במרץ 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 41. ^ Jagernauth, Kevin (9 בדצמבר 2016). "James Franco Has Surprise Role In 'Alien: Covenant". The Playlist. נבדק ב-9 בדצמבר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 42. ^ Hicks, Corporal (9 בדצמבר 2016). "AVPGalaxy Exclusive: James Franco To Appear in Alien: Covenant". AvP Galaxy. נבדק ב-9 בדצמבר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 43. ^ "Cool New ALIEN COVENANT Set Pics And A Major Casting Surprise Revealed". Comic Book Movie. 9 בדצמבר 2016. נבדק ב-9 בדצמבר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 44. ^ "On the Set for 4/8/16: Ridley Scott & Michael Fassbender Start 'Alien: Covenant', Benedict Cumberbatch Wraps 'Doctor Strange'". SSN Insider. 8 באפריל 2016. נבדק ב-9 באפריל 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 45. ^ "'Alien: Covenant' Images And Spoilers Reveal Ridley Scott's Connection To 'Prometheus'". The Inquisitr News. 4 באפריל 2016. נבדק ב-9 באפריל 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 46. ^ "Alien lands in Milford?". Stuff. 5 באפריל 2016. נבדק ב-9 באפריל 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 47. ^ Smith, Sophia (8 באפריל 2016). "Alien: Covenant or Prometheus 2 Plot Spoilers: Movie Now Filming; Set 10 Years After Prometheus?". crossmap.com. נבדק ב-9 באפריל 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 48. ^ Hall, Jacob (20 ביולי 2016). "'Alien: Covenant' Wraps and Shares One More Set Photo". (/Film)]. נבדק ב-18 באוגוסט 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 49. ^ "Alien: Covenant To Begin Reshoots at Leavesden Studios". AvP Galaxy. 18 בנובמבר 2016. {{cite news}}: (עזרה)
 50. ^ "Odd Studio makeup team on Mad Max Oscar win and Alien: Covenant effects". if.com. 29 במרץ 2016. אורכב מ-המקור ב-2016-04-04. נבדק ב-2017-02-05. {{cite web}}: (עזרה)
 51. ^ 1 2 3 "CreatureNFX's Paul Trefry talks working with Ridley Scott on 'Alien: Covenant'". if.com.au. 2017-02-05. אורכב מ-המקור ב-2017-02-10. נבדק ב-2017-02-24.
 52. ^ "Hollywood eyes Australia as Ridley Scott's space epic Alien: Covenant films in Sydney". Australian Broadcasting Corporation. 15 ביוני 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 53. ^ "Danny McBride on 'Vice Principals,' Trump and Being Chased by Aliens". Rolling Stone. 6 ביולי 2016. {{cite journal}}: (עזרה)
 54. ^ "Casting for Alien: Covenant Has Begun". AvP Galaxy. 28 בינואר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 55. ^ Williams, Owen (15 במרץ 2016). "Alien: Covenant - Benjamin Rigby joins the cast". Empire. נבדק ב-6 באוגוסט 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 56. ^ Hicks, Corporal (1 בנובמבר 2016). "Harry Gregson-Williams No Longer Scoring Alien: Covenant". AvP Galaxy. {{cite web}}: (עזרה)
 57. ^ "Jed Kurzel to Score Ridley Scott's 'Alien: Covenant'". 25 בדצמבר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 58. ^ Perry, Spencer (16 בנובמבר 2015). "Alien: Covenant Gets a Title Treatment, Release Date and Synopsis!". comingsoon.net. נבדק ב-17 בנובמבר 2015. {{cite news}}: (עזרה)
 59. ^ "Alien: Covenant, Predator Release Dates Announced by Fox". Collider.com. 28 בפברואר 2016. {{cite web}}: (עזרה)
 60. ^ "Ridley Scott planning 3 Prometheus sequels before link to Alien is made!". scified.com. 23 בספטמבר 2015. {{cite web}}: (עזרה)
 61. ^ Osborn, Alex (14 בנובמבר 2015). "Prometheus Sequel Alien: Paradise Lost May Now Be Titled Alien: Covenant". IGN. {{cite web}}: (עזרה)
 62. ^ Bulbeck, Pip (26 בנובמבר 2015). "Ridley Scott: 'Alien: Covenant' Is First of 3 Films Before Linking Up With Original 'Alien'". The Hollywood Reporter. {{cite web}}: (עזרה)
 63. ^ Tilly, Chris; Singer, Leigh (11 בנובמבר 2015). "Ridley Scott Says Prometheus Sequels Will Reveal Who Created Aliens". IGN. {{cite web}}: (עזרה)