העברים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
העברים
LOGO-HAIVRIM.jpg
יוצר יאיר קדר
סרטים וטלוויזיה
סרטים
שונות
ivrim.co.il

מיזם הָעִבְרִים הוא מעבדת יצירה לסרטי תעודה ביוגרפיים על כותבים בולטים בשדה התרבות העברית והיהודית. המיזם, שיצר יאיר קדר, מזמין במאים ליצור סרטים שמשלבים סיפור ביוגרפי, תרגום של היצירה הטקסטואלית לוויזואליה קולנועית, מוזיקה מקורית ופרשנות אישית לכדי יצירת סרטים מקוריים שמפגישים בין שירה וספרות לבין תעודה וקולנוע ויוצרים מחווה למורשת ולעבר של הכתיבה העברית לדורותיה. המיזם כולל 14 סרטים תיעודיים העוסקים בסיפורי החיים וביצירות של גדולי הספרות העברית החדשה. הסרטים זכו עוד כה ב-13 פרסים בתחרויות שונות. במסגרת חגיגות העשור של העברים ב-2019, נערכו רטרוספקטיבות מיוחדות של לקט מסרטי העברים בפסטיבל דוקאביב ובמכון ון ליר, במוזיאונים ובאוניברסיטאות מובילים בעולם, ביניהם המוזיאון היהודי בברלין, אוניברסיטאות קיימברידג' ואוסקפורד בבריטניה ואחרים.
במסגרת המיזם עלה לאוויר "פרויקט הווידאו" של העברים, הכולל ראיונות הצלה בתמיכת מפעל הפיס ושירות הסרטים הישראלי של עדים שהכירו והיו מקורבים לגדולי הספרות לצד שיחות וידאו על ספרות ותרבות עברית שלא נכנסו לסרטי המיזם. כמו כן, הוקם אתר אינטרנט המוקדש ליצירת לאה גולדברג ולשימורה בשיתוף הספרייה הלאומית ובתמיכת יד הנדיב.

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאה גולדברג בחמישה בתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: במאי 2011 חגגה לאה גולדברג יום הולדת מאה. היא הייתה משוררת, חוקרת, מחברת ספרי ילדים, מחזאית, מתרגמת מבריקה, והותירה אחריה כמאה ספרים שנקראים עד היום. הסרט הוא הצדעה דוקומנטרית למשוררת האהובה בישראל, והוא מספר את סיפור חייה ויצירתה דרך חמישה בתים, ובאמצעות שיחות עם חבריה, ארכיונים וסטילסים, שירה ופזמונים, טיפוגרפיה אמנותית ווידאו ארט, ויוצר חוויה של היכרות אינטימית עם סיפור חייה הסוער של האשה שבחרה בעברית והעברית בחרה בה.
בהשתתפות: קרולינה, מיכל בת אדם, חוה אלברשטיין, יגאל שדה ואחרים
בימוי, הפקה ותסריט: יאיר קדר, עריכה: איילת עופרים, צילום: דניאל קדם, שירה ופסקול: קרולינה, קריינות: מיכל בת אדם, יגאל שדה, הופעת אורח: חוה אלברשטיין, מוזיקה מקורית: אלי סורני, עיצוב ותנועה: סטודיו טקטיל, אנימציה: טניה גרישק, עיצוב פסקול: אביב אלדמע, והופק בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, שירות הסרטים הישראלי והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

 • הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל דוקאביב 2011
 • זוכה פרס תחרות הקולנוע הדוקומנטרי בקטגוריות העריכה, המוזיקה המקורית ועיצוב הפסקול 2011.

7 הסלילים של יונה וולך[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: מסע קולנועי אל עולמה של יונה וולך, משוררת אגדית ופורצת גבולות, שמתה בגיל צעיר, מותירה אחריה מיתוס ושובל מעריצים. יותר מ-25 שנה לאחר מותה, מתגלים שבעה סלילי הקלטה מהראיון שהעניקה וולך לעורכת הלית ישורון לפני מותה. בראיון, מתוודה וולך על המסע שעברה בחייה הקצרים: על המשיכה לשיגעון, הניסיונות בסמים, המפגש שלה עם אלוהים ועל הסכנות שבכתיבה. הסרט שוזר את עדותה של יונה וולך על חייה בראיונות עם הלית ישורון, מאיר ויזלטיר ודמויות מרכזיות בחייה, בקטעי ארכיון, בשירים שלה, ובקטעי אנימציה שמתחקים אחר הדימויים, החזיונות והמחשבות של וולך, במפגש מסעיר ומטלטל עם אמנית יוצאת דופן, שחידתה לא נפתרה עד היום.
בהשתתפות: הלית ישורון, פרופ' גבריאל מוקד, נעמי לבוב, שלום מיכאלשווילי, מיכאל מושונוב, תום חגי, איתמר רוטשילד ואחרים
בימוי, תסריט והפקה: יאיר קדר, עיצוב ואנימציה Jewboy, עריכה: יעל בדרשי, מוזיקה: אורי כנרות, הופעת אורח: קרולינה, עיצוב פסקול: אביב אלדמע, עריכת אונליין: יואב רז, צילום: עודד קירמה, איציק פורטל, עודד כהן, שארק דה מאיו, בתמיכת ערוץ 8, שירות הסרטים הישראלי וקרן רבינוביץ

 • הוקרן בבכורה עולמית בתחרות הרשמית של פסטיבל הקולנוע ירושלים, 2012
 • זוכה פרס הסרט הטוב בקטגוריית סרט תיעודי ובקטגוריית עיצוב פסקול בתחרות פרסי הקולנוע הדוקומנטרי 2012

מלך היהודים, ביאליק[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: ביאליק הוא המשורר המנוכס, המשומש, התפוס, והלא מובן ביותר בתרבות שלנו. כבר בגיל 30 הוא הוכתר כמשורר הלאומי, ומאז השתמשו בו לצרכים לאומיים וציוניים שונים. "מלך היהודים" הוא ניסיון למצוא את הלב הפועם, הבועט, הרוטן, שביאליק היה בחייו – דרך אנימציה ייחודית, קולו של חיים טופול, קטעי ארכיון נדירים, צילומים נשכחים, שירי ביאליק ששרה נינט, ומיטב חוקרי ואוהבי ביאליק מהארץ ומהעולם, ולספר מחדש את הסיפור על הילד מהעיירה שהיה למלך היהודים.
בהשתתפות: חיים טופול, נינט, אורנה פיטוסי, ועם ראיונות של חיים באר, אריאל הירשפלד, דן מירון, חביבה פדיה ואחרים
בימוי, הפקה ותסריט: יאיר קדר, אנימציה: Jewboy, עריכה: רחל לאה ג'ונס, איילה בנגד, צילום: פיליפ בלאיש, פסקול: אביב אלדמע, מוזיקה: נינט, בתמיכת: הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה, שירות הסרטים הישראלי, ערוץ 8, קרן אבי חי, הקרן לתרבות יהודית

 • הבחירה הרשמית, דוקאביב 2014
 • הוקרן בבכורות עולמיות בפסטיבלים באוסטרליה, פלורידה וקליפורניה

המעורר, י.ח ברנר[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: ב-1921 נמצאו שש גופות ליד הבית האדום בין תל אביב ליפו. בין הגופות זוהה י"ח ברנר, סופר מזהיר, המבקר הבועט והחריף של זמנו, איש בעל מיניות לא ברורה ועם תכונות של נביא זעם, שהיה ידוע בכל העולם היהודי. באחרונה התגלה דוח חקירה שנכתב זמן מה בתום האירועים ונגנז, ומובא בסרט הזה בשילוב קטעי אנימציה של דוד פולונסקי ("וואלס עם בשיר"), שיחות עם חוקרי ברנר, צילומי סטילס נדירים מהתקופה וקטעים מתוך יצירתו של ברנר.
בהשתתפות: אריק גלסנר, אריאל הירשפלד, מנחם ברינקר ואחרים
בימוי, תסריט, תחקיר והפקה: יאיר קדר, הפקה נוספת: מיכל ויץ, גילי נדב, עריכה: אילה בנגד, קריינות: דורון תבורי ומנשה נוי, אנימציה: דוד פולונסקי, רועי ניצן, צילום: יניב לינטון, עידן גליקזליג, עיצוב: Jewboy, פסקול: אביב אלדמע, מוזיקה: אבי בללי, בתמיכת: קרן מקור ורשות השידור

 • הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל דוקאביב, 2015

אשה פשוטה, זלדה[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: אף על פי שפרסמה ספר שירים ראשון רק בגיל 53, זלדה הייתה מיד משוררת מהשורה הראשונה, בת דודה של הרבי מלובביץ', אשה דתייה צנועה, שמיעטה לצאת מביתה, היא כינסה סביבה חצר של מעריצים ואוהבים. אף על פי שלא צמחה בחצרות ספרותיות, היא עיצבה שפה עצמית ייחודית ומופלאה של שירה שאין דומה לה – השירה של המשוררת זלדה, מהדמויות המסתוריות יותר של התרבות העברית. 30 שנה לאחר מותה, באמצעות קטעי ארכיון משנות ה-70, יומנים שלא פורסמו ושיחות עם החצר הפנימית של זלדה, משורטט דיוקנה המרהיב של המשוררת שכינתה עצמה אשה פשוטה.
בהשתתפות: חוה אלברשטיין, הלית ישורון, יונדב קפלון, חמוטל בר יוסף
בימוי והפקה: יאיר קדר, עריכה: אילה בנגד, אנימציה: דוד פולונסקי, רועי ניצן, צילום: יניב לינטון, עידן גליקזליג, פסקול: אביב אלדמע, מוזיקה: אבי בללי, הפקה: מיכל ויץ, גילי נדב, בתמיכת: קרן מקור, קרן אבי חי, רשות השידור, שירות הסרטים הישראלי

 • הוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל הקולנוע בירושלים 2015
 • זוכה פרס החוויה היהודית, פסטיבל ירושלים 2015

שיר ידידות, ר' דוד בוזגלו[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: ר' דוד בוזגלו היה גדול הפייטנים של המאה העשרים. נולד במרוקו ב-1903 והשפיע בעשייתו התרבותית על קהילה של מאות אלפים. בין הגלות הפורה לישראל הקרועה, שירתו שינתה את תפיסת הפיוט הספרדי והייתה החוט המקשר בין מודרניות לבין מסורת שהחלה בתור הזהב של יהדות ספרד. אלא שבוזגלו לא היה רק משורר גדול, אלא גם אדם שההיסטוריה העניקה לו הזדמנות להפוך למשפיע קריטי על זהותה של קהילת יוצאי המגרב במאה העשרים. "שיר ידידות" מביא את סיפורו האינטימי של בוזגלו מתוך עבר מפואר של תרבות השירה העברית במרוקו ועד למהפכת הפיוט החדשה בישראל.
בהשתתפות: מאיר בוזגלו, חביבה פדיה, חיים לוק ואחרים
בימוי: רפאל בלולו, מפיק ראשי: יאיר קדר, קריינות: שלמה בר, אנימציה: Jewboy, בתמיכת: הקרן החדשה לקולנוע, קרן אבי חי ורשות השידור.

 • התחרות הרשמית דוקאביב, 2015
 • זוכה פרס "קולנוע פורץ גבולות", קולנוע דרום, 2015

העלמה בלובשטיין, רחל[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: סרט תיעודי חדש במלאת 125 שנה להולדת רחל המשוררת – מחזק את דמותה כמשוררת העברית הראשונה, שהצליחה לבטא את חיי הנפש של דור שלם בשפה שחיה ונושמת עד היום. דנה אולמרט, ענת וייסמן, אפרת מישורי, מוקי צור, אורי מילשטיין יהודית רביץ, קרני פוסטל ואחרים, ידברו, וישירו ויחד עם אנימציה ומכתבים לא מוכרים של רחל יציירו מחדש את דמותה יוצאת הדופן.
בהשתתפות: נורית גרץ, דנה אולמרט, יהודית רביץ, חיים באר, מיכאל גלוזמן ואחרים
בימוי: סיון ארבל, מפיק ראשי: יאיר קדר, אנימציה: שמרית אלקנתי, אורי טור ורוני פחימה, בתמיכת: קרן רבינוביץ, קרן אבי חי, רשות השידור

 • הוקרן בבכורה עולמית בבית גבריאל למרגלות הכנרת, בפסטיבל דוק אביב גליל 2015

העורב: זאב ז'בוטינסקי[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: לפני 75 שנה הוא מת מוות פתאומי, בודד ורחוק מכל מוקד השפעה וכוח, במחנה צופים במדינת ניו יורק. בשיאו הוא דיבר וכתב בשמונה שפות, נחשב לסופר מבטיח, מתרגם גאוני ששינה את השפה העברית, מנהיג נערץ ושנוא, ומועמד להנהגת העם היהודי. "העורב" הוא סרט תיעודי ראשון מסוגו על אחת הדמויות המסקרנות בהיסטוריה היהודית – זאב ז‘בוטינסקי.
בהשתתפות: דן מרידור, דן מירון, זאב צחור ואחרים
בימוי ותסריט: איילת עפרים, מפיק ראשי: יאיר קדר, הפקה: מיכל וייץ, גילי נדב, צלמת: טליה (טוליק) גלאון, עורכת: מיקי כהן, עריכת פסקול: אביב אלדמע, מוזיקה: קרני פוסטל, ערן צורב, אנימציה: סטודיו טינקה, בתמיכת ערוץ 1, קרן אבי חי, קרן גשר שירות הסרטים הישראלי

 • הבחירה הרשמית, פסטיבל חיפה 2015

ישורון: 6 פרקי אבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: עבור רבים, הוא היה המשורר הישראלי הגדול מכולם, אלא שאת מרבית חייו הוא העביר מנודה ומוחרם, כמשורר רדיקלי ומבודד ששובר את השפה ומתפרע עם עברית, יידיש וערבית. אבות ישורון שבר לעצמו את הבית ונולד מחדש בתל אביב כמשורר, אך המשיך לשאת את נטל האשמה עד סוף ימיו. הסרט נע בין תחנות חייו הביוגרפיות והפואטיות, דרך עיניה של בתו, המתרגמת והעורכת הלית ישורון. אליה מצטרפים חברים, מבקרים, חוקרים ופרשנים ובעזרתם של חומרי ארכיון נדירים הם משרטטים דיוקן של אדם שובר שתיקה, מהפכן בודד שכתב את מאורעות הזמן בלשון מרוסקת, מהולה ביידיש וערבית, ונע במסע מתמיד בין נידוי להכרה, עד הפיכתו ל"אדון המשוררים".
בהשתתפות: הלית ישורון, דורי מנור, דן מירון, מנחם פרי, חדוה הרכבי ואחרים
בימוי עמיחי חסון, מפיק ראשי: יאיר קדר, עיצוב: התאומים, איתמר תורן ואלמוג סלע, בתמיכת: בתמיכת כאן תאגיד השידור, שירות הסרטים הישראלי, קרן אבי חי, קרן גשר, קרן אמיד

 • הבכורה הרשמית של פסטיבל דוקאביב 2018

דבש שחור, אברהם סוצקבר[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: כל עוד אברהם סוצקבר חי, הוא לא הסכים שיעשו סרט על חייו. כיום, שמונה שנים לאחר מותו,"דבש שחור" מספר את סיפורו יוצא הדופן של גדול משוררי היידיש בעת החדשה – האיש שהנהיג את מחתרת בריגדת הנייר שהצילה כתבי יד יהודיים מהנאצים, כתב את ״הימנון השואה״, זכה שסטלין יתאהב בשיר שלו וישלח מטוס כדי להצילו מלב המלחמה, והעיד במשפטי נירנברג. סוצקבר עלה לישראל ב-1947 וכתב בה ביידיש מופלאה וחיונית בעוד קהל קוראיו הולך ומתמעט. אל הלווייתו, הלווייתה של שפה שלמה, הגיעו רק כמה עשרות אנשים.
בהשתתפות: דורי מנור, דן מירון, פרופ' רות וייס ואחרים
בימוי: אורי ברבש, מפיק ראשי: יאיר קדר, מפיקה ותסריטאית שותפה: הדס קלדרון, עיצוב: ארז גביש, בתמיכת: קרן אבי חי, שירות הסרטים הישראלי, קרן מקור

 • הבחירה הרשמית, פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים 2018
 • זוכה פרס ראשון בתחרות החוויה היהודית
 • זוכה פרס חביב הקהל, פסטיבל הקולנוע הישראלי, לוס אנג'לס, 2018

לבדיתי – האגדה על מרים ילן-שטקליס[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: בדירה קטנטנה בירושלים, מוקפת בובות וחתולים, כתבה מרים ילן-שטקליס את שירי הילדים שכבשו לבבות של דורות שלמים – הבובה זהבה, הסבון בכה מאוד, מיכאל ואחרים. אגדה רוסית שמספרת באמצעות המיניאטורות שנוצרו במיוחד לסרט וראיונות עם מכריה, את סיפורה של ילן-שטקליס, כלת פרס ישראל הראשונה לספרות ילדים, גדולת משוררי הילדים הישראלית.
בהשתתפות: גורי יעקובי, נורית זרחי, ג'וזי כץ ואחרים
בימוי, תסריט, צילום, עריכה וארט: ראובן ברודסקי, מפיק ראשי: יאיר קדר, הפקה: איתי ברקן, עיצוב נוסף: אלי מגזינר, מוזיקה: עדי רנרט, תחקיר ויזואלי: חגית בן יעקב, בתמיכת: כאן תאגיד השידור, הקרן החדשה לקולנוע, קרן אבי חי, קרן גשר, שירות הסרטים, מועצת הקולנוע, משרד התרבות

 • הבחירה הרשמית, פסטיבל חיפה 2018,, זוכה ציון לשבח

מורי, חידת שבזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: ארבעה פרטים ביוגרפיים ידועים לגבי רבי שלום שבזי. אפילו איור של פניו לא נמצא. אך גם ארבע מאות שנה לאחר מותו, שבזי הוא משורר פופולרי ונחשב לגדול חכמי ומשוררי תימן. מסע בעקבות אחד מגדולי היוצרים בספרות העברית והיהודית, שכתב למעלה מ 800 שירים, עירב בכתיבתו עברית וערבית, התאהב במשיח, התייסר בחשקים, הרג שניים מילדיו והפך לאגדה.
בהשתתפות: לאה אברהם, עדי קיסר ואחרים
בימוי ותסריט: ישראלה שאער מעודד, מפיק ראשי: יאיר קדר, עריכה: אורון אדר, הפקה: איתי ברקן, עיצוב: ארז גביש, מוזיקה: אבי בללי, צילום: דניאל קדם, טוליק גלאון ויניב לינטון, תחקיר ויזואלי: חגית בן יעקב, בתמיכת: כאן תאגיד השידור, הקרן החדשה לקולנוע, קרן אבי חי, קרן גשר, שירות הסרטים, מועצת הקולנוע, משרד התרבות, העמותה למורשת יהדות תימן

 • הבחירה הרשמית פסטיבל חיפה 2018, זוכה ציון לשבח

איבד פוגל את פוגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: אהוא נחשב לאחד מגדולי הספרות העברית, למרות שלא היה ציוני, וחי בארץ רק שנה. מי היה דוד פוגל? האיש שהותיר מאחורי קורפוס של רומנים, נובלות ושירים בעברית נהדרת שתיארו מיניות ותשוקה, חילופי תפקידים וזהויות, כפי שאיש לא תיאר לפניו. באמצעות יומניו, מכתביו וכתביו, הבמאית איילת עופרים יוצאת למסע באירופה ובפלשתינה-ארץ ישראל, בעקבות היוצר העצוב, שעשה פלאות בעברית, אבל הצליח להיות כל פעם במקום הלא נכון, בזמן הלא נכון, עד שהדבר עלה לו בחייו ורק לאחר מותו זכה להכרה.
בהשתתפות: לילך נתנאל, דן לאור, מיכאל גלוזמן
בימוי ותסריט: איילת עופרים, מפיק ראשי: יאיר קדר, עריכה: מיקי כהן, הפקה: איתי ברקן, עיצוב: נועה הבר, מוזיקה: אסף אמדורסקי, צילום: טוליק גלאון, תחקיר ויזואלי: חגית בן יעקב, בתמיכת: כאן תאגיד השידור, קרן מקור, קרן אבי חי, קרן גשר, שירות הסרטים, מועצת הקולנוע, משרד התרבות, מיזם ירושלים

 • הבחירה הרשמית פסטיבל חיפה 2018, זוכה ציון לשבח

לבנטינית, ז'קלין כהנוב[עריכת קוד מקור | עריכה]

תקציר: היא חיה בקהיר, פריז וניו יורק, אבל נפטרה בבית אבות בתל אביב. היא הייתה נערצת ויפהפייה, אבל מעטים הכירו אותה בחייה ועוד פחות לאחר מותה. היא הייתה הראשונה שכתבה על לבנטיניות ועל זהות מזרחית, כפי שאיש לא כתב, ורק מעט מכתביה תורגם. הבמאי רפאל בלולו יוצא למסע בישראל ובצרפת בעקבותיה של ההוגה והסופרת הלבנטינית ז'קלין כהנוב, ובאמצעות מפגש עם חברותיה הקשישות, אינטלקטואלים מובילים בשיח המזרחי בישראל ויוצרים לבנטינים מרתקים, הוא משרטט לא רק את דיוקנה של היוצרת המרשימה הזו, אלא גם עוקב ומגלה מה קרה ללבנטיניות הישראלית כאופציה תרבותית של כבוד וגאווה.
בהשתתפות: איל שגיא ביזאווי, בני ציפר ואחרים
בימוי ותסריט: רפאל בלולו, מפיק ראשי: יאיר קדר, עריכה: יואב גרשון, הפקה: איתי ברקן, עיצוב: נועה הבר, מוזיקה: עמית חי כהן, צילום: דוד עדיקא, תחקיר ויזואלי: חגית בן יעקב, בתמיכת: הקרן החדשה לקולנוע, קרן אבי חי, קרן גשר, שירות הסרטים, מועצת הקולנוע, משרד התרבות

 • הבחירה הרשמית דוקאביב נגב, 2018, הבחירה הרשמית, דוקאביב 2019, הבחירה הרשמית פסטיבל דרום 2019

ספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המיזם כולל הוצאה לאור של ספרים המקבילים לסרטים התיעודיים:

 • גדעון טיקוצקי, לאה גולדברג - האור בשולי הענן, הקיבוץ המאוחד וספרית פועלים, 2011
 • הלית ישורון, יאיר קדר, זאת היונה, העברים, מודן, הקיבוץ המאוחד, 2013

עקרונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • העברים הם המשוררים והסופרים העוצמתיים שפעלו בספרות העברית. היו אלה יוצרים כריזמטיים, שהכתיבה שלהם לא הייתה רק מהלך אסתטי, אלא שימשה ליצירת מילים, מונחים ומשפטים לחיי הנפש ולחיי הרגש של קוראיהם.
 • מיזם "העברים" מבקש ליצור מחדש את העברים מרחב התרבות הישראלי - על ידי יצירת אתרים ובלוגים, על ידי סיפור חיים המסופר מחדש בקולנוע - לכדי יצירת דגם נטול היררכיות, דגם משתתף, דו כיווני ומגוון, שמאפשר חיים חדשים ליוצר - ומשלב בין התקופה, הביוגרפיה, היצירה, הטריוויאלי והנשגב - ומראה את העברים במידת בני אדם.
 • החיאה=היכרות. באמצעות ההבאה מחדש של העברים למרחב התרבות, תיווצר החיאה של דמותם וקריאה חדשה ותיערך היכרות של המכירים לכאורה ושל דור צעיר, ש"העברים" יאפשרו לו להתחבר אל הרצף השושלתי של התרבות שממנה הוא בא.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא העברים בוויקישיתוף

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. לאה גולדברג בחמישה בתים, 52:02 דק', בימוי, הפקה ותסריט: יאיר קדר, 2011
 2. שבעת הסלילים של יונה וולך, 55:08 דק', הפקה, בימוי ותסריט: יאיר קדר, 2013
 3. מלך היהודים, חיים נחמן ביאליק, 56:37 דק', הפקה, בימוי ותסריט: יאיר קדר, 2014
 4. אשה פשוטה. זלדה, 54:25 דק', בימוי, הפקה ותסריט: יאיר קדר, 2015
 5. המעורר. ברנר, 55:28 דק', בימוי, הפקה ותסריט: יאיר קדר, 2015
 6. העלמה בלובשטיין. רחל, 57:49 דק', בימוי ותסריט: סיון ארבל, 2015
 7. שיר ידידות. ר' דוד בוזגלו 1:03:04 דק', בימוי ותסריט: רפאל בלולו, 2015
 8. העורב, זאב ז'בוטינסקי, 1:00:28 דק', בימוי ותסריט: איילת עופרים, 2015
 9. דבש שחור, 76:00 דקות, בימוי ותסריט: אורי ברבש, 2018
 10. ישורון: 6 פרקי אבות, בימוי ותסריט: עמיחי חסון, 2018
 11. מורי חידת שבזי, בימוי ותסריט: ישראלה שעאר מעודד, 2018
 12. איבד פוגל את פוגל, בימוי ותסריט: איילת עופרים, 2018
 13. שטקליס - אגדה על מרים ילן שטקליס, בימוי ותסריט: ראובן ברודסקי, 2018
 14. לבנטינית, ז'קלין כהנוב, בימוי ותסריט: רפאל בלולו, 2019

קדימונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קטעי ארכיון וראיונות[עריכת קוד מקור | עריכה]