ויקיפדיה:ספר אורחים/ארכיונים/ארכיון 3

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


מרכז הידע האנושי[עריכת קוד מקור]

ריכוז הידע והערכים במילון אחד מרכזי או במרכז מידע אחד, יש לו משמעות פילוסופית משהו לגבי האדם. מתוך הראייה הרחבה של כל מושג ומושג והקשרים בינם למושגים מקבילים בתרבויות ובדתות שונות יכולים בני האדם לבחון ולהבין את המפריד והמאחד בינהם ומתוך כך להגיע להבנה נכונה יותר של שורש כל בני תמותה והאנושות כולה בעבר בהווה ובעתיד. מפעל מיוחד ומדהים שעוד צפונות לו רבות וגדולות.

לא, אנחנו סתם מנסים להשתלט על העולם. אתה מוזמן להצטרף :-) Yonidebest Ω Talk 11:58, 1 יוני 2006 (IDT)

טקסט מודגש

לעורכים שלום רב,

שמי אירית שטראוס והנני בתו של סטף ורטהיימר. קראתי את הביוגרפיה שכתבתם על אבי ולצערי מצאתי כי בטעות כתבתם ששם אימי היה אסתר. אני מבקשת שתתקנו את השם ל-מרים, שכן זה היה שמה של אימי ז"ל. אני מודה לכם מראש.

אירית שטראוס.

שלום אירית, תודה על התיקון, הערך עודכן בהתאם. לידיעתך, ביכולתך לעדכן כל ערך בויקיפדיה בכוחות עצמך באמצעות טאב העריכה שבראש הדף. בברכה, --איש המרק 16:29, 3 יוני 2006 (IDT)
אני מאמין שתיקון שהיא הייתה מבצעת, כנראה היה משוחזר בתוך כמה רגעים, לצערי. Keiser Sozeשיחה 22:44, 5 יוני 2006 (IDT)
חבל לנצל כל הודעה של אנונימי פה לצרכים פנים-ויקיפדיים, במקום שבו אנשים נפגשים עם המערכת של ויקיפדיה בפעם הראשונה. צהוב עולה 00:01, 6 יוני 2006 (IDT)
כמו כן, אנחנו מתנצלים על השגגה. נריה 11:13, 4 יוני 2006 (IDT)
אם היא הייתה עושה כמה שינויים כשאחד מהם הוא בבירור תיקון, לא היה נמחק, אם היא הייתה מציינת בתקציר העריכה או בדף השיחה את מה שכתבה פה זה גם לא היה נמחק, אם היא הייתה רק משנה את השם ומישהו היה משחזר בלי לבדוק(כמו שאני עשיתי בעקבות הערתה) או לפחות לשאול בדף השיחה, אז חבל מאוד. --איש המרק 23:56, 5 יוני 2006 (IDT)

אתרכם מהווה יסוד הצלה זהו אתר החיפוש הראשון ובד"כ גם האחרון בו אנו מחפשים את שייחלנו לדעת תודה וישר כח

        חוה

טקסט לא מעוצב[1][2][3][4]== קישור לתחום "פילוסופיה" מהעמוד הראשי == בואו נלך על כל הקופה. ריבונו של עולם איתנו מאחרונו מלפננו ומצדדנו!!!(אירן סוריה לבנון)למנה ראשונה.hardgun.747 שלומות,

הייתם משמחים אותי מאוד אם מתוך העמוד הראשי ניתן היה להיכנס ל"פילוסופיה". בדיוק כפי שיש לתחומים רבים אחרים לינק מרכזי שכזה (כמו "דת", "ספורט" וכו' וכו') כך יכול היה מאוד לעזור אם יהיה גם לפילוסופיה. אני משוטט הרבה בערכי הפילוסופיה הרבים והמצויינים שלכם, ונראה לי שזה פיצ'ר שיכול להוסיף.

אשמח לשמוע את תגובתכם, תודה, גל

אולי בעתיד הלא רחוק. בינתיים אתה מוזמן לדלג בחופשיות על הערכים בפורטל:פילוסופיה. Yonidebest Ω Talk 22:37, 4 יוני 2006 (IDT)

מקור הברכה[עריכת קוד מקור]

כיצד אוכל למצוא את מקור ממנו נשאב כל פרט מידע בויקפדיה?

בחלק מהערכים תמצא זאת בדף השיחה, באחרים בתקצירי העריכה (שתוכל לראות על-ידי לחיצה על הלשונית היסטוריה בערך). יש כאלה המבוססים על המקורות לקריאה נוספת, ויש גם ערכים המבוססים על הידע של הכותבים ולא מצויין מקור. ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 14:46, 5 יוני 2006 (IDT)
במידה ולא מצאת את ציון המקור ואתה עדיין מעוניין בו, תוכל לפנות לכותב אותו פרט (ע"פ הרשימה בדף ההיסטוריה) בדף שיחתו. אם אתה חושב שקיים פרט שגוי, יותר ממומלץ שתעלה את העניין בדף השיחה של הערך. נריה 19:46, 5 יוני 2006 (IDT)

חוליגן אחד מחק את הער 'תוכנית ההתנתקות'[עריכת קוד מקור]

וכתב במקומו משפט מתלהם בבקשה לערוך מחדש....

הסתבכתי!!![עריכת קוד מקור]

יש לי עבודת מחקר בתחום השפעת מעורבות הדדית בין בית הספר וההורים על הישגי התלמיד. אני זקוקה בדחיפות למידע בתחום זה.... תודה לכולכם...

עדיין מסובכת!!![עריכת קוד מקור]

שאלתי מקודם לגבי מידע על מעורבות הדדית של בית ספר והורים כגורם משפיע על הישגי התלמיד. הופניתי לחיפוש בערך "קהילה" אבל אני ממש לא מוצאת את עצמי שם. אפשר ה כוונה יותר מדויקת... תודה. אתם ממש מצילים אותי.

מסורבל למדיי[עריכת קוד מקור]

הויקיפדיה בעברית (וכמובן בכל שפה) היא עולם ענק של מידע וכולל אלף ואחת חוקים וסייגים וזה יותר דומה לשפה הסינית, חלק גדול מדובריה אינו מכיר את השפה על בוריה. למרות שהכל מאוד מפורט, עדיין זה נורא מסובך להבין את כל הכללים שהויקיפדיה קבעה. בנוסף, צירוף תמונה לערך מסויים גם מסורבל וקשה.

ועוד דבר, כדאי וצריך להכניס כמה שיותר ערכים לויקיפדיה העברית, כי כל המרבה הרי זה משובח. Deen 19:26, 7 יוני 2006 (IDT)

הגניוס היהודי- רק אשכנזים, האמנם?[עריכת קוד מקור]

שלום! קראתי את העמוד שדן בסוגיית ה"גניוס היהודי" ולא יכולתי להתעלם מהכחשת שגשוגם של יהודי ארצות ערב וצפון אפריקה. אז נכון, יהודים אלו ממוצא שאינו אשכנזי אינם זכו להכרה בינלאומית ובצדק מכיוון שלא חידשו דבר. אבל אל לנו להתעלם משגשוגם הלוקאלי במקומות בהם חיו. יהודים במדינות ערביות שגשגו במקביל לתקופת ההשכלה באירופה. חוזקם הכלכלי היה רב יותר מהאולוסיות המקומיות הלא- יהודיות, הם תפסו לא מעט תפקידי מפתח, עם הבאת התרבות המערבית ע"י הקולוניות הארופאיות היהודים מיהרו להתקבל למוסדות אקדמאים, לרכוש השכלה ולשגשג במקצועות החופשיים וברובם פיתחו אורך חיים מערבי לחלוטין ע"י יציאתם מרובעים המסורתיים היהודיים אל הערים הגדולות. הדגש פה הוא על שגשוג היהודים במקומות בהם נכחו ולא רק ביחס הגלובלי. כוחו של המוח היהודי השאיר את חותמו הרבה מעבר לגבולות אירופה וצפון אמריקה ואני חושב כי יש פה מקום לעריכה ובחינה נוספת של העמוד. אינני טוען שיש לפתוח בחקירה מעמיקה בנושא ולרשום טקסטים שלמים, אך נושא זה צריך לבוא לידי ביטוי ולזכות בשורה או שתיים המספרות על שגשוג היהודים במחוץ לגבולות העולם המערבי.

קרית נצרת[עריכת קוד מקור]

תחת הערך "1956" לא מצויין כי בחדש נובמבר 1956 הוקמה קרית נצרת

בכבוד רב מור שלום נצרת עילית

שלו למנהל/י וויקפדיה[עריכת קוד מקור]

רציתי להודות לכם על כל העזרה והתמיכה בווקיפדיה האתר עוזר מאוד לתלמידים בצרה. ממש תודה .

מתן ו. תלמיד יסודי

למערכת ויקיפדיה שלום רב![עריכת קוד מקור]

לפני מספר ימים נרשמתי לחשבון ויקי. רציתי לדעת אם זה עולה כסף, אם כן האם יש אפשרות לצאת מהחשבון? הייתי רוצה למצוא ציורים מהרנסאנס והבארוק (ציורים שנראים אמיתיים שמראות אנשי אצולה) אבל אין קטוגוריה כזו. האם אתם יכולים להוסיף? אגב, יש לכם אתר נהדר, אני ממש נלהבת מהאתר הזה! לפני מספר ימים גיליתי אותו ומאז אני מכורה לו.

בתודה,

    גבי.
שלום ,

ויקיפדיה היא פרוייקט חופשי וחינמי, וההרשמה והפעילות בה אינו עולה כסף. לגבי הציורים; וויקיפדיה היא אנציקלופדיה, ולכן בה ערכים שבחלקם יש תמונות. אם את רוצה למצוא תמונות בלבד - בשביל זה יש את ויקישיתוף - מאגר תמונות וציורים. ראה שם [[[c:Category:Baroque paintings|קטגוריה: ציורי הבארוק]] וקטגוריה: ציורי הרנסנס. להרחבה, ראה את הערכים רנסאנס ובארוק בוויקיפדיה. Pacman 20:05, 8 יוני 2006 (IDT)

מי המציא את ויקפדיה?????????????????????????????????????????? פליז!!!!!!!!!!!!!!!! אתם אתר מצוין

בקיצור - ג'ימי ויילס. להרחבה, ראה את פסקת ההיסטוריה בערך ויקיפדיה. Pacman 21:05, 8 יוני 2006 (IDT)

טעייתם בכתיבת המספרים[עריכת קוד מקור]

נכנסתי לאיטליה באוכלוסיה היה כתוב נפולי- 501,0000 וצריך לכתוב 1,050,000 ולכן טעיתם . וגם בוותיקן היה כתוב 10,1000 והיה צריך ליהיות כתוב 101,000 ולכן טעיתם בכתיבת המספרים פעמיים. בברכה צוות יד מורדכי. אם תירצו לפנות אלינו (www.yad mordejay.co.il)

 • צריך לשים את הפסיק אחרי שלושה מספרים תודה.:
תודה על הערתכם, תוקן. נשמח אם תתרמו בעצמכם ---שנילישיחה 14:28, 9 יוני 2006 (IDT)

רמת המידע. אולי יותר מידי?[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה היא אחד הדברים הנפלאים שיש באינטנט אם לא הגדול שבינהם. יש כאן מידע על כמעט הכל, מידע מעודכן וברמה מאוד גבוהה. אבל אולי יש פה בעיה? אם נער או נערה צעירים שרוצים להחכים וללמוד נכנסים לערכים מעניינים קוראים כמה שורות ופשוט לא מבינים כלום!!! לדוגמה ערכים המתמטיקה, פיזיקה, כימיה ועוד. כותבי הערכים כמובן מבינים, אבל מי שלא יודע ורוצה להתחיל ללמוד מאיפה הוא יתחיל? אולי אפשר לכל ערך מורכב לעשות גם ערך יסודי? Tio

לא כל נושא במתמטיקה מתקדמת (או בכל תחום מתקדם אחר) ניתן להציג בצורה פשטנית. יש ערכים שמצריכים ידע מוקדם לשם הבנתם. בכל אופן, אנו משתדלים שכל ערך יתחיל בפסקה פשוטה יחסית, שגם הקורא הפחות מתקדם יבין. דוד שי 14:43, 9 יוני 2006 (IDT)

אני מבין שחלק מהערכים אינו ניתן להפשטה, אבל יש ערכים שאפשר לרדת בהם לרמה יסודית ואפשר להגיע לרמתת דוקטורט כמו חשבון איפיניטסימלי. לכן בערכים אלו אולי יהיה כדאי לחלק לרמה יסודית ומתקדמת? בתודה --Tio 16:15, 9 יוני 2006 (IDT)

אפשר תגובה בבקשה?--Tio 16:58, 9 יוני 2006 (IDT)
עניתי בדף השיחה של המשתמש. עוזי ו. 20:45, 10 יוני 2006 (IDT)

הגנת זכויות[עריכת קוד מקור]

המידע בויקיפדיה הוא חופשי, לא? יש לי תוכנת בבילון לתרגום ושם הם מביאים מידע מויקיפדיה עם לוגו של כל הזכויות שמורות!! זה אומר שאסור להעתיק מידע משם? Tio 17:22, 9 יוני 2006 (IDT)

מידע שמקורו בוויקיפדיה מותר להעתיק הלאה ולציין שמקור המידע בוויקיפדיה. אם בבילון לא מציינים בבירור שמקור המידע בוויקיפדיה אלא כותבים עליו שכל הזכויות שמורות, הם עוברים על הרשיון שלפיו הם משתמשים בחומר מוויקיפדיה. odedee שיחה‏ 21:27, 14 יוני 2006 (IDT)

רציתי להגיד שאתם צריכים להשלים דפים שעוד לא קיימים

תודה על הערתך. אנחנו עובדים על זה. עמית 23:21, 9 יוני 2006 (IDT)

רק רציתי להגיד....[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה הוא אתר מדהים ואני ממש אוהבת אותו ומשתמשת בו ללימודים.... לפי דעתי הערך על מיכאל אלוניקצר נורא ולא מפורט כלל וכלל... בבקשה תשלימו את החסר כי מיכאל אלוני ממש כוכב! תודה מראש

אני רוצה להתלונן על משהו[עריכת קוד מקור]

על כל מיני אנשים במכניסים לויקיפדיה מידע חסר כל רלוונטיות ועניין. לדוגמא, כל מיני תקצירי סרטים, מתאבקי WWE או סתם ערכים שכתובים בצורה אשר בלתי ניתנת לקריאה. מישהו צריך לנקות כאן את האורוות. הודעה זו השאיר המשתמש Deen ששכח לחתום.

שכחת את האלה שתומכים בהשארת ערכים כמו מייקל לואיס. Pacman 22:57, 10 יוני 2006 (IDT)
כיצד קיום של תקציר סרט פוגע בך, כקורא בויקיפדיה? גדי אלכסנדרוביץ' 22:59, 10 יוני 2006 (IDT)

כי הויקיפדיה אינה מקום לתקצירי סרטים. בשביל זה יש את http://www.imdb.com או http://movies.walla.co.il/ Deen 17:44, 11 יוני 2006 (IDT)

ושם גם אפשר למצוא מידע על כוכבים לרגע. Pacman 17:46, 11 יוני 2006 (IDT)
אז אל תחפש תקצירי סרטים בויקיפדיה... זה מזכיר לי את הדתיים שנפגעים מסרטי תועבה הדורשים הקלדת קוד צפייה מיוחד בממיר הדיגיטלי. לא רוצה - אל תקליד את הקוד, מישהו מכריח אותך לצפות ? אליבאבא 17:48, 11 יוני 2006 (IDT)
לא הבנתי כיצד זה פוגע בך כקורא בויקיפדיה. גדי אלכסנדרוביץ' 18:51, 11 יוני 2006 (IDT)
וקיפדיה מוחזק כאתר אינטליגנטי, לכן אני מבין את מי שחושב שזה מיותר להוסיף ערכים חסרי חשיבות. ערכים שלא תמצא באנציקלופדיה שמעריכה את עצמה.
פה זה לא אנציקלופדיה שמעריכה את עצמה, פה זה אנציקלופדיה חופשית וכל אחד יכל להעריך את עצמו או לא. אליבאבא 11:14, 13 יוני 2006 (IDT)
אין סתירה בין אינטליגנציה ובין כתיבה על כל הבא ליד. השאלה היא רק איך כותבים ומה כותבים, לא על מה כותבים. גדי אלכסנדרוביץ' 11:50, 13 יוני 2006 (IDT)
אני באמת מתפלא מהערותיך, דין. מצד אחד אתה בעד ערכים דוגמת מייקל לואיס. מצד שני אתה נגד תקצירי סרטים שיש בהם מידע חשוב בהרבה מערך על דוגמן לא ממש מפורסם. גילגמש שיחה 21:18, 14 יוני 2006 (IDT)

ויקיפידיה![עריכת קוד מקור]

יש לכם אתר מעולה! תודה לכם! איני יודעת איך הייתי מפעילה את מוחי בלעדיו!

עבודות שלמות עשיתי רק עם האתר הזה! אתר פצצה! עדיך מספר אנציקלופדיה! נוח להפעלה, הרבה מידע ופשוט שווה!

בנימין מינץ[עריכת קוד מקור]

שלום יש לכם את הערך המוזכר כאן אבל הוא ריק ואני מלאתי אותו רציתי לדעת למה בדיוק הוא נמחק

נראה שהעתקת אותו, כנראה מאתר הכנסת, זאת על פי ההערה שנמצאת בערך. אלמוג 07:01, 15 יוני 2006 (IDT)

שלום!

דומני שההשואה של תרגום המלה"קארדו"מלטינית לתרגום המלה קרדיולוג-אינה נכונה;קרדיו" בא דוקא מיונית.

יוסי א.

יודל וקייטל[עריכת קוד מקור]

מהיכן לקחתם שיודל היה אחיינו של קייטל? לא מצאתי זאת בשום מקום

עד כמה שזכור לי אני הוא שכתבתי את הערכים. המקור הוא הויקי האנגלית, אבל הרצתי עכשיו "Jodl", "keitel" ו "uncle" בגוגל, ומצאתי עוד מקומות רבים בהם מוזכרת עובדה זו. אלמוג 20:49, 17 יוני 2006 (IDT)

הצעת ייעול.[עריכת קוד מקור]

לאחר שהתרשמתי והתפעלתי מהתשובות שקיבלתי לשאלות שעינינו אותי הרגשתי צורך לתרום משהו מעצמי. ניסיתי לחפש אם יש איזו שהיא רשימת ערכים מבוקשים ולא מצאתי, כנראה שאין. לדעתי רשימה כזאת, מחולקת לנושאים ומדורגת לפי מספר האנשים שהתעניינו בערך החסר, תתרום רבות למיקוד העזרה מצד מי שרוצה לתרום. נכון לעכשיו, נראה שאני צריך לנסות לחשוב לבד איזה נושא חסר כאן...

אשמח אם אוכל לקבל תגובה מצד מפעילי האתר בענין הזה.

תודה מראש,

מוטי יחזקאלי.

דווקא יש רשימה כזאת. ראה ויקיפדיה:בקשת ערך. השקמיסט 20:48, 17 יוני 2006 (IDT)

תודה רבה, כל הכבוד! , אכן זה מה שחיפשתי אבל איך מגיעים לדף הזה שלא באמצעות הקישור? היה מאוד רצוי שבאופן פשוט וברור, מהעמוד הראשי, ניתן יהיה להגיע לרשימה הזאת ללא צורך במומחיות ויקיפדיה מופלגת. תודה על התגובה המהירה, מוטי.

יש קישור לויקיפדיה:שער הקהילה ברשימת הקישורים בצד ימין, תוכל למצוא שם דברים נוספים שיש לעשות בויקיפדיה כמו ערכים לטיפול דחוף, קצרמרים (ערכים קצרים) שיש להרחיב וכו'. כמו כן אתה מוזמן להירשם (ראה גם ויקיפדיה:למה ליצור חשבון?). השקמיסט 21:08, 17 יוני 2006 (IDT)

תאריכון אוניברסלי[עריכת קוד מקור]

שלום הצעה להרחבה של עולם הערכים בויקיפדיה: תאריכון היסטורי שיכלול כל תאריך ידוע בעל משמעות בעבר ובההווה בתולדות האנושות מבריאת העולם ועד היום. מתאריכי הלידה והפטירה של גדולי האומות ועד לתאריכים מבעלי ערך טריויאלי.

יש כבר דבר כזה. כנס לערך של יום כלשהו למשל 5 במאי ותראה. גילגמש שיחה 21:27, 17 יוני 2006 (IDT)

ויקיפדיה האמיתית[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע למה. אויל בגלל שאין קישור בגוגל למילה הזו בעברית, אבל החלטתי לצור ממאר בויקיפדיה, למרות כל מה שידוע עליכם ועל כמה שאתם ששים למחוק כל דבר. הנה רק יצרתי מאמר, לא עברו 20 שניות וכבר נמחקה לי שורה וקיבלתי אזהרה על שאני משחית את המאמר שזה עתה יצרתי. כל כך מתאים לכם. לכו תלמדו מהאנגלית איך ויקיפדיה צריכה להראות. איכס.

ניתן לפנות לויקיפדיה:בירורים אם יש ביסוס כלשהו לדברים שאמרת. אם אין ביסוס - עדיף שלא תדבר. גדי אלכסנדרוביץ' 19:13, 18 יוני 2006 (IDT)

ערכים אמריקניים[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהערכים על כמה נושאים אמריקניים כמו תרגוד מרשל ואלכסנדר סטיבנס מועתקים מהספר של גיורא קולקה:"חירויות הפרט והמבנה החוקתי בדמוקרטיה פדרלית" בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה. בהתחלה זה נראה לי כמו הפרת זכויות יוצרים אבל חשבתי אולי יש הסכם לויקיפדיה לשיתוף פעולה עם האו"פ ?

תודה על הערתך. הנושא יטופל. אין הסכם בין ויקיפדיה לאו"פ. מדובר בהפרת זכויות יוצרים. יש עוד ערכים מועתקים? גילגמש שיחה 09:30, 21 יוני 2006 (IDT)

עברתי על רשימת הפוביות שלכם ומאוד נעלבתי[עריכת קוד מקור]

יש שם המון פוביות מוזרות שאין לאף אחד, אבל את הפוביה שלי אין!! זוהי פוביה די נפוצה: דנטופוביה (Dentophobia): פחד מרופאי שיניים.

נ.ב: לא באמת נעלבתי אבל בבקשה תתקנו תודה אדם.

שלום אדם. אתה מוזמן לכתוב את הערך בעצמך, או להוסיף אותו לדף בקשת ערך. בברכה, Johnny Zoo 10:13, 26 יוני 2006 (IDT)
תתחדש. נדב 09:28, 27 יוני 2006 (IDT)

טוב זה לא בדיוק דיון רק שאלה[עריכת קוד מקור]

למה אין קרדיט לכותבים של המאמרים?

יש קרדיט. בכל ערך אתה יכול ללחוץ על לשונית ה"גרסאות קודמות" בראש הערך, ולקבל את רשימת התורמים, ואת האפשרות לראות מה בדיוק כל אחד מהם תרם לערך. ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 19:42, 27 יוני 2006 (IDT)

אני עושה עבודה בנושא סוסים ואין פה מידע על אוכפים!!! מה לעשותת?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

אולי תמצא את מבוקשך כאן (באנגלית). אחיה פ. 20:27, 28 יוני 2006 (IDT)

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%91%D7%97_%D7%9E%D7%95%D7%A4%D7%AA

בערך המדובר לא הוספו קישורים לשפות אחרות העוסקות באותו הערך. (ויש כאלו). תודה --AmadeusW 08:13, 30 יוני 2006 (IDT)

קיבוע הגבול לצנזורה[עריכת קוד מקור]

שלום. האם את גבול הצנזורה העצמית מתכנים לא מקובלים גם הוא עובר הצבעה דמוקרטית? אני מדבר על העריכות המוטות בערכים כמו שואה, סמים ,פורנוגרפיה וכד'.

בערך, יש לנו מדיניות בכמעט כל נושא. עם זאת, לא תמיד יש מקום להצבעה כיוון שלפעמים מספיק בדיון כדי לראות לאן נושבת הרוח. Yonidebest Ω Talk 18:25, 30 יוני 2006 (IDT)
"כמעט כל נושא", כלומר - ישנן החלטות צנזורה שרירותיות.
אינני מסכים. דיון מראה לאן נושבת הרוח ברגע הדיון בלבד, עד ארכובו עוד באותו היום (אם הנושא לא לטעמו של מפעיל). הצבעה נמשכת זמן רב יותר וקוראית לדגל את תומכי השינוי. האניצקלופדיה לא שלמה מבחינת תכנים כשיש איפול מכוון שכזה.
להטיח האשמות זה תמיד נחמד. היכן בדיוק אורכב דיון אחרי פחות משבוע, בהנחה שלא היו אחריו עוד 50K טקסט? נדב 17:05, 3 יולי 2006 (IDT)
כל האשמה בצנזורה, פעולות לא תקינות של מפעיל או כל דבר שאינו לטעמם של המארכבים נעלם מהר מאוד. אותו הדבר אגב קורה גם ב"ויקיפדיה בירורים" שאמור למנוע דברים שכאלו. זה מעשה מאוד נפוץ, כמה מראי מקום אתה רוצה ?

להשגת ההגדרות המדויקות ולייעוץ בנושא טראומה, פנו למומחה מס' 1 בארץ - ד"ר מיכאל שטיין, מנהל הטראומה בביילינסון, היו"ר של האיגוד הארצי לטראומה

ומדוע אינך פונה אליו ומשכנע אותו לכתוב בוויקיפדיה? דוד שי 20:40, 1 יולי 2006 (IDT)

חסרות תמונות[עריכת קוד מקור]

בכל מיני דפים חסרות תמונות וזה מפריע להבנה של הטקסט.

ניתן לציין ערכים שחסרה בהם תמונה בדף בקשת תמונות ואיורים, ונראה מה ניתן לעשות. נדב 17:08, 3 יולי 2006 (IDT)

יש לי שאלה[עריכת קוד מקור]

תקע בריטי

שלום שמי עינת ואני ממש אוהבת את האתר שלכם אבל..... אני לא מוצאת באינטרנט אף משהו שיוכל לענות לי על השאלה איזה חשמל יש באנגליה אם הוא כמו בארץ? אני אמורה לטוס ואפילו המוכר חשמל לא ידע מכיוון ואצלכם יש את כל התשובות לשאלותיי אז אולי תוכלו גם הפעם לעזור לי אני לוקחת פן ופלאםון ורוצה לדעת אם מתאם רגיל יעזור לי 220- 300 v זה המייל שלי אשמח אם תענו לי בהקדם einatiba@walla.com

את צריכה תקע המתאים לשקעים בבריטניה. אפשר לקנות כזה בכל רשתות עשה זאת בעצמך (אייס, הום סטנר וכד'). התקע נראה כמו זה שבתמונה. בברכה, Yonidebest Ω Talk 17:40, 3 יולי 2006 (IDT)
זה לא לעניין הרעיון הזה. Deen | דין 15:35, 12 יולי 2006 (IDT)

הצעה לויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

ב"ה

למערכת שלום רב ראשית(כמובן מאליו) ברצוני להודות למערכת על ההשקעה הרבה הניכרת לעין כל. שנית ברצוני להציע הצעה שתגדיל את השימוש של הציבור הרחב בויקיפדיה ותעשיר את הידע והאינטלגנציה של הציבור הישראלי. הצעתי היא כדלהלן: תהיה אופציה של הרשמה לאתר באמצעות כתובת הדואר האלקטרוני לאחר מכן יוכל כל אחד אחד לבחור את הנושאים שמעניינים אותו ובכל יום הוא יקבל לכתובת שלו כמה ערכים חדשים (יצטרכו כמובן לדאוג שהתוכן לא יחזור על עצמו)

אשמח לקבל תגובה להצעה זאת באימייל osz10@walla.co.il בתודה מראש שניאור

נ.ב. באפשרותי לקבל הצעה לעשות זאת בעצמי ברצונכם

שלום שניאור,
כיצד אתה מציע לעשות את זה הלכה למעשה? גילגמש שיחה 01:03, 4 יולי 2006 (IDT)
זה באמת יכול להיות רעיון טוב. אפשר לעשות שכל יום ישלח הערך המומלץ למי שירצה בכך. ככה זה גם בוויקיפדיה האנגלית. pacmanשיחה 01:04, 4 יולי 2006 (IDT)
צריך לבדוק כיצד ניתן לעשות את זה באופן אוטומטי. גילגמש שיחה 01:06, 4 יולי 2006 (IDT)
ראה את הנוהל המקביל בוויקיפדיה האנגלית; אם הם עושים את זה כנראה האפשרול הזאת, של שליחת הערך אוטומטית למי שירצה בכך כבר מובנת במערכת. pacmanשיחה 01:08, 4 יולי 2006 (IDT)

שלום שוב אני דווקא לא ממליץ לשלוח את הערך היומי כיוון שהרבה פעמים אינני מוצא בו עניין. אני דווקא ממליץ לאפשר לכל אחד את האופציה של בחירת נושאים המעניינים אותו. מבחינה טכנית זה דבר פשוט מאד שאני בטוח שכל אחד שקצת מבין במחשבים יודע לעשות זאת

שניאור

לדעתי חלילה לנו מלעשות כך. זהו הסמל המובהק של ההתמסחרות, שהצליחה לצערי לפלוש לויקיפדיה האנגלית. אם נעשה כך, זה עלול להיות הסוף של הרעיון הנפלא והלא מסחרי של הויקיפדיה. עירא שיחה 12:53, 5 יולי 2006 (IDT)
מה הקשר? pacmanשיחה 23:31, 5 יולי 2006 (IDT)
זה רעיון אפשרי, שהדרך הפשוטה ליישמו תהיה על שרת חיצוני - ואם יש ביקוש, אעשה זאת. השאלה היא איך ליישם זאת - איך לבחור את המאמרים? נדב 11:06, 8 יולי 2006 (IDT)

הערך על יוסף סוויד מקיף למדי, אבל יש בו טעות. זוגתו של סוויד היא אכן יעל רונן, אבל היא אינה רקדנית כי אם במאית בתיאטרון הקאמרי (בין השאר של ההצגה "פלונטר" בה השתתף סוויד) וביתו של הבמאי הוותיק אילן רונן. יום טוב לכם.

תודה על הסבת תשומת לב, תיקנתי את זה. להבא, אתה יכול לתקן בעצמך. בברכה, pacmanשיחה 23:33, 5 יולי 2006 (IDT)

מה קרה לצילום?[עריכת קוד מקור]

האם למישהו ידוע מדוע החליפו את סמלו של ה"ויקיטקסט" מצילום של קרחון, לציור של קרחון?

אהבתי יותר את הצילום. תודה.

הדיון מופיע בs:ויקיטקסט:מזנון#לוגו חדש ערן 11:49, 6 יולי 2006 (IDT)

מסוק משופר[עריכת קוד מקור]

מסוק משופר והוא : שיהיה מסוק כמו כל מסוק פשוט , רק שמסביב יהיה לו

עיגול של מתכת שבו קבועים ארבע טורבינות כל אחד לכיוון הנכון , שבהם

יעשה פניות חדות לכל הצדדים , וגם כדאי שלטורבינות יהיה להם אפשרות

להטותם קצת לכיוון מעלה ולכיוון מטה בכדי שגם יוכל המסוק לרדת

ולעלות מהר ככל האפשר . " בשם ה' נעשה ונצליח "

לכבוד מעלתכם ( סליחה על הטעויות ) שלום וברכה ברשותכם :

הנה לפי ע"ד יש סיכוי גדול לשפר באופן כזה המסוקים שפועלים בצבא , כי

ע"י זה שמסובבים את המסוק עם עיגול של מתכת ובהם קבועים טורבינות

אז ,יוצרים מסוק זריז מאוד שבאפשרותו לעשות פניות חדות ולעלות ולרדת

במהירות רבה , כי אם רוצים ללכת לצד מסוים אז , מפעילים את הטורבינות

לאותו צד ובמהירות הפעולה נעשית , וגם אם רוצים לרדת או לעלות אז

מפעילים את המנגנון שעושה להטות את הטורבינות למעלה או למטה טיפה

והוא יורד או עולה במהירות רבה , ובכדי לעמוד באוויר המדחף שלו למעלה

מחזיק אותו , ובכדי שלא יסתובב על עצמו יש לו מדחף קטן כי כל השאר

הוא כמו כל מסוק .

בכבוד רב :מנחם עמנואל יחיא אטיאס ככר בעל שם טוב 27\18 ת.ד. 253 קריית מלאכי פלא' 0508518412

זה באמת רעיון מצוין, ותודה שחלקת אותו עימנו. אם יעבור פה מהנדס מהתעשייה האווירית, הוא ודאי ייצור עמך קשר. מגיסטר 15:26, 8 יולי 2006 (IDT)

תיקון והבהברה לערך יהושע בר יוסף, הסופר[עריכת קוד מקור]

ברשימת הספרים אותם כתב, מניתם בסוף את 'אנשים קשים' ו'הפרדס'. לדעתי, אלו הן הצגות של בנו המחזאי יוסף בר יוסף ואינם שייכים לאביו יהושע. אבקש לבדוק הדבר.

רפי אשכנזי

הצדק עמך, הטעות תתוקן מיד. תודה על תשומת הלב. odedee שיחה‏ 09:38, 8 יולי 2006 (IDT)

לאנשי וויקפדי'ה[עריכת קוד מקור]

יש לכם אתר נפלא אני הגשתי עבודה מודפסת דרך האתר וקיבלתי 95 וגם אני מוצא פה הרבה חומר וזה אצלי גם במועדפים אבל תעשו יותר חומר על ציי'רים כמו: ליאנרדו דה וינצ'י תגיבו בדואר שלי: mals@012.net.il

כדאי לשאול את עצמנו כיצד ניתן לסייע למורים לגלות העתקות מויקיפדיה. אני חושב שהשאלה היא פשוט כיצד ניתן להגביר את המודעות אצלם לנושא - אני מקווה שלכולם יש גישה לאינטרנט. גדי אלכסנדרוביץ' 11:48, 8 יולי 2006 (IDT)
אני לא חושב שסיוע כזה הוא חלק מתפקידנו. מגיסטר 09:02, 9 יולי 2006 (IDT)

הערך יצחק פרלמן[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:יצחק פרלמן. מגיסטר 09:09, 9 יולי 2006 (IDT)

כל הכבוד

עיר במלחמה[עריכת קוד מקור]

לחיילי צהל יש אפודי מגן וקסדות לראשי ממשלה ושרים חשובים יש אפודי מגן למה ראש עירית שדרות לא דורש מהממשלה אפודי מגן וקסדות לתושבים גם הם נמצאים בשדה קרב תחת הפצצה תארו לעצמכם עיר שהתושבים מסתובבים עם אפודי מגן וקסדות איך זה יראה לעולם ובשלב הבא שידרשו נגמשים להסיע בבוקר את הילדים לביה"ס

ינון אוסטרובסקי

תודה רבה על הערתך. נטפל בנושא כמיטב יכולתנו. עמית 08:52, 9 יולי 2006 (IDT)
אני מיד מרים טלפון לאהוד אולמרט ודן חלוץ שיארגנו את העניין. ברצינות, נראה לי שיש פה טעות בכתובת. Tio 15:18, 9 יולי 2006 (IDT)

הערך הסופר יהושע בר יוסף רפי אשכנזי[עריכת קוד מקור]

לעורך הספרותי: תודה חמה על התיקון שערכתם לאחר הערתי.

דרך לימודו של הרמב"ם[עריכת קוד מקור]

מצאתי כתוב בערך "הגאון מוילנה", שהרמב"ם דגל בלימוד ע"פ פשט, והתנגד ללימוד שבנוי מפלפולים חריפים, כדרכו של בגר"א. נוהג אני לשתות בצמא את דבריו של הרמב"ם, ורצוני ליהנות ממי מעיינו של הרמב"ם, ממקור מחצבתם. ילמדונו רבותינו היכן אמצא את מבוקשי!

אפשר להתחיל את המסע בספריו של הרמב"ם, כגון פירוש המשניות לרמב"ם, היד החזקה, מורה נבוכים ואגרת תימן. עוזי ו. 19:49, 11 יולי 2006 (IDT)

פירוש המשניות, היד החזקה - מילא. אבל מעולם לא שמעתי שבמורה ובאגרות יש הוראות על דרכי הלימוד. מכיוון שאינני לומד אותם באופן מסודר, אודה לכם מאוד אם תציינו מרא מקום.

לדוגמה, באיגרת אל ר' יוסף בענין לימוד 'משנה תורה' (יצחק שילת [מהדיר], איגרות הרמב"ם, א, ירושלים תשנ"ה, עמ' רנ"ז-רנ"ט) הוא כותב על כך שדרך הלימוד הנכונה שובשה: "...ותכלית הלמדנים (-הנוכחיים) - כילוי הזמן במשא ומתן שבתלמוד, כאילו הכוונה והתכלית היא האימון בויכוח, לא זולת זה". ראה את האיגרת כולה וכך גם בכמה איגרות נוספות, ביחוד בעניין דרכו במשנה תורה. נריה 00:13, 14 יולי 2006 (IDT)

להרחבה נוספת ראה כאן: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=1932885

קראתי במזנון משהו על ויקיפדים בערוץ 10, אבל אף אחד לא ענה לי כששאלתי על מה מדובר! אז השאלה שלי היא מה, מתי, ולמה? מישהו יודע? עירא שיחה 16:24, 11 יולי 2006 (IDT)

אני סטודנט במכללת אריאל רק רציתי להגיד שזה אתר מדהים מכיל מלא חומר ועזר לי רבות\ תודה רבה

דגל ברזיל[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

חיפשתי מידע על הדגל של ברזיל. נדמה לי, שמצאתי אי-התאמה בין המידע אצלכם לבין הכתוב באתר להלן: http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Brazil לפחות בעניין מספר הכוכבים/מדינות ובעניין מידות הפורמט.

בברכה, זהר

שיתוף פעולה עם אתר איגוד המהנדסים[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

אני מנהלת את אתר האינטרנט של איגוד המהנדסים לבניה ותשתיות בישראל והייתי מבקשת שיתוף פעולה עם ויקיפדיה. שיתוף הפעולה יתבטא בכך שמידי פעם, בתדירות שלא תעלה על פעם בשבוע, אוכל להעלות לאתר האיגוד במדור שנקרא- "לא רק הנדסה", תיאור על ערך מסויים מתוך ויקיפדיה, כאשר בראש העמוד, ממש מתחת לכותרת הנושא הנלקח, יצויין כי המאמר נלקח מויקיפדיה + ציון כתובת האתר. אני משוכנעת שכל הצדדים יוכלו ליהנות משת"פ זה ואתר ויקיפדיה יזכה לחשיפה מתמדת בקרב קהל ממוקד של מהנדסים, אדריכלים, קבלנים, סטודנטים להנדסה ואורחים רבים הפוקדים את אתרנו. אודה על היענות חיובית למייל-
anataשטרודל013.net.il

בברכה, ענת

זו הצעה יפה ומשמחת, ואת מוזמנת לקיים אותה כלשונה, בתוספת ההערה "הטקסט מוגש בכפוף ל־GNU Free Documentation License", המופיעה בתחתית כל ערך בוויקיפדיה. דוד שי 13:50, 14 יולי 2006 (IDT)

אין שום סיבה למחוק את "ליגת הפוטבול הישראלית"[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:ליגת הפוטבול הישראלית. דוד שי 15:45, 15 יולי 2006 (IDT)

הכח מכבי עמידר ר"ג- הלוגו ששמתם ממש איננו נכון.[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:הכח עמידר רמת גן#הכח מכבי עמידר ר"ג- הלוגו ששמתם ממש איננו נכון. (הועבר מויקיפדיה:ספר אורחים). השקמיסט 14:36, 15 יולי 2006 (IDT)


שלום.

רציתי להעיר הערה קטנה - נראה לי שרשימת המילים "בכחול", כלומר שלחיצה עליהם תפנה אותי לערך אחר, ארוכה מדי. אני חייב לציין שזה מקשה מאוד על שטף הקריאה, וגם גורם לדף להיראות מאוד לא טוב.

באנציקלופדיות אחרות, אחת לכמה משפטים יש מילה כזאת. כאן זו כמעט כל מלה שנייה. למשל, אם אירוע התרחש בשנה 1982, לא נראה לי שזה סיבה לציין את 1982 כקישורית.

כמו כן: כשמוזכר שיר בשם "משיח משיח", אין סיבה שלחיצה על "משיח" תפנה אותי לערך משיח - מדובר כאן על שמו של שיר.

בהסתכלות שטחית, נדמה לי שמירב הקישוריות האלו הן מיותרות.

קהילות בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

יש כאן דרך לתקשר עם קהילת ויקיפדים בעלי אותו תחומי ענין ?

שלום אני חדש טרי טרי כאן

השאלה שלי היא האם יש דרך לאתר קהילת ויקיפדים בעלי תחומי ענין ומכנים משותפים רבים אלי בדרך כלשהיא מרוכזת או שעלי ללקט אותם אחד לאחד תוך כדי סיור וחיפוש מערך לערך ????

אולי יש כאן ואיני יודע אבל לעניות דעתי דבר מפרה ביותר הוא למצוא כאן קישור לרשימה או קהילת ויקיפדים בעלי תחום ענין זהא בה ניתן לדון על הנושאים בהרחבה מעבר למידע המצומצם אותו אנו עורכים סתם שיחה על ערך מסוים אינה בהכרח במודעות של אותם ויקיפדים פוטנציאלים שלא בחרו לעקוב אחרי אותו ערך מסוים

אם טועה אני בהערכת המצב אשמח מאד לשמוע על דרכים קיימות להשלמת הצורך הנ"ל

תודה מי-נהר 23:30, 16 יולי 2006 (IDT)

אם אתה רוצה להפנות את תשומת לב הויקיפדים לערך מסויים או לדף שיחתו, השאר הודעה בויקיפדיה:לוח מודעות--איש המרק 10:19, 17 יולי 2006 (IDT)

גני שעשועים[עריכת קוד מקור]

אני אשמח אם תוכלו לעזור לי,מי אחראי לתכנון גני השעשועים?

שלום אנשי וויקפדי'ה אני אוהב את האתר ויש בו הרבה חומר אני חושב שזה אתר המידע הכי טוב ברשת האינטרנט!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

בקשר לתמונות[עריכת קוד מקור]

דבר ראשון תמונה שאני לוקח מאתר אינטרנט איך אני יודע יש רישיון או אין

דבר שני אחרי שעלתי תמונה לאתר איך אני יכול לרואת אותה וגם לעלות אותה לערך של משהו

 1. צא מנקודת הנחה שתמיד יש, אלא אם כן האתר מוותר במפורש על זכויותיו ומגדיר את התמונה תחת רישיון GNU FDL או Creative Commons, או ברשות הציבור.
 2. השתמש בכפתור "תמונה (שכבר הועלתה לשרת)" ושנה את שם הקובץ, הגודל וכדומה.
ואגב, עדיף לכתוב שאלות מסוג זה בדלפק הייעוץ – שם יותר אנשים ייראו את דבריך ויענו עליהם. ‏– rotemlissשיחה 15:41, 20 יולי 2006 (IDT)

האנציקלופדיה של ynet[עריכת קוד מקור]

שלום, אתר ynet החליט לפתוח באופן זמני את האנציקלופדיה לגישה חופשית: http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-1361,00.html

לדעתי כדאי להוסיף הערה בולטת בעמוד הכניסה שתבהיר לאנשים שהעתקת מאמרים משם לכאן מנוגדת לחוקי זכויות יוצרים וגם לרוח הויקי. יש לי הרגשה שיהיו אנשים שיעשו זאת מתוך כוונה להרחיב את הויקיפדיה, בלי לחשוב על הנזק שהם גורמים. נועם.

כל פעם שאתה עורך בויקיפדיה, ישנה אזהרה כי אסור להעתיק חומר המוגן בזכויות יוצרים. אנציקלופדיה זו בהחלט נופלת תחת הגדרה זו. שנית, אנו בודקים. בברכה, דורית 19:40, 21 יולי 2006 (IDT)

תמיד ראיתי את הדפים שלכם (מערכת וויקיפדיה) בחיפושים שלי בגוגל ואף פעם לא יחסתי לזה חשיבות, אבל היום באמת נכנסתי ולא האמנתי שיש דבר כזה. י-ש-ר כ-ו-ח-! על הרעיון, על ההשקעה, על המטרה. וברור שישר כוח לכל מי שמוסיף ותורם. אין הרבה מה לכתוב, אלא תודה ובכמה רגעים שאני פה העשרתי את הידע שלי בכמות שלא העשרתי כל השבוע. רק בגלל הכתיבה המעניינת והתוכן המעשיר.

יש לעדכן בערך "נינט טייב" : אלבום יחפה - מעמד תקליט זהב (מעל 24,000 עותקים ) תוך 24 שעות .

מדוע אין איזכור למו"ל והסופר המבטיח אייל ליאני?[עריכת קוד מקור]

תשובה: אין ערך כי אף אחד לא כתב את הערך (עדיין). בדף זה לא פותחים ערכים. בברכה, Yonidebest Ω Talk 03:18, 25 יולי 2006 (IDT)

מלבד זאת, באנציקלופדיה נהוג לכתוב על אישים רק אחרי שעברו את השלב ה"מבטיחים" ועברו לשלב ה"מקיימים", כלומר הוכיחו את פועלם וחשיבותם בתחומם. איתמר ק. 13:17, 28 יולי 2006 (IDT)

לכל אלה אשר תורמים מידיעותיהם,מנסיונם ומקדישים זמן לשיפור האנצ' הנהדרת ,חן, חן לכם. אתם נהדרים המשיכו במשימה חשובה זאת וישר כח ממוטי סונגו

מידע על הלם וחרדה[עריכת קוד מקור]

שלום. דבר ראשון רציתי לשבח אתכם על האתר המדהים הזה שהרחיב את ידיעותיי.. חזקו ואמצו!

דבר שני . מאוד התפלאתי שלא מצאתי שום חומר בנושא נפגעי הלם וחרדה ( בהקשר לפיגועים וכאלה או במלחמה)..מאוד שמח אם תוכלו להוסיף זאת לרשימת המטלות שלכם..

תודה מראש מ.ה.

ניתן למצוא מידע כזה (חלקי, יש לציין) בערך תסמונת פוסט טראומה - זהו שמה המקצועי של התופעה. נדב 22:45, 25 יולי 2006 (IDT)

תקון טעות[עריכת קוד מקור]

שלום לעורכי ויקיפידה בערך גאווה בפיסקה העוסקת בערך הגאווה בתרבויותנפלה טעות: איקרוס הוא בנו של דדלוס ולא להיפך. בברכה ליאורה ולפר

תודה ליאורה, תיקנתי. אך זו אנציקלופדיה בה כל אחד יכול לערוך, כך שיכולת גם לשנות בעצמך. שוב תודה, דורית 21:55, 26 יולי 2006 (IDT)
כמובן תוך כדי ציון הסיבה והסבר בדף השיחה. לחלק מהמפעילים יש אצבע קלה על ההדק. Tio 13:09, 28 יולי 2006 (IDT)

יהדות ליטא/ליטא[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אני בן להורים יוצאי ליטא, אנשי השומר-הצעיר שעלו ארצה בראשית שנות ה-30 [למאה ה-20] והצטרפו לקיבוץ בית-זרע בעמק הירדן. בימים אלה אני עוסק באיסוף חומר לספר הליטאים - ביוגרפיה של קיבוץ השומר-הצעיר ליטא א' ובין השאר הגעתי אליכם.נעים לציין שהערכים שלכם כתובים היטב, תמציתיים אך מקיפים, ואין כמעט שגיאות כתיב. עם זאת אני מוצא לנכון לתקן תת-פרק בערך הנל - יהדות ליטא/ליטא - והוא תת-הפרק העוסק ביהודות ליטא בליטא העצמאית 1918-1940.אתם כותבים אך ורק על הסבל מהאנטישמיות, שאכן היה קיים, בעיקר בשנות ה-30, אך לפחות ב-15 השנים הראשונות של ליטא העצמאית קיבלו היהודים אוטונומיה תרבותית, חברתית [נציגים בפרלמנט ובממשלה] וכלכלית [בנקים יהודיים]וזוהי תקופה של פריחה תרבותית אדירה שהתבססה ברובה על הציונות. בשנים אלה הוקמה ברחבי ליטא רשת החינוך תרבות, בתי-ספר וגימנסיות בהם למדו בעברית, יצאו עתונים וכתבי-עת בעברית, פעלו תיאטראות בעברית, ציירים, פסלים, מוזיקאים, סופרים ומשוררים לרוב פעלו בליטא, וזוהי גם הפריחה של תנועות הנוער החלוציות, השומר-הצעיר, נצח-ס.ס.ס.ר וגורדוניה, ותנועת העלייה החלוץ שקיימה קיבוצי הכשרה חקלאית ועמלנית [טכנולוגית] בכפרים ובערים ואלפים מאנשיה עלו ארצה באותן שנים ונתנו חילם בכל - קיבוצים, מושבים ומושות ובערים. די אם נזכיר את לאה גולדברג, את פרופ' נח פלר [ביח ביילינסון], דר יוסף קוט [שהקים את מדא]ודר יוסף שפירא [השרון], את דר להמן הגרמני ועקיבא ישי הליטאי שהקימו בקובנה את הקינדרהיים, מוסד חינוכי ליתומי מלחמת העולם ה-1 וכשעלו ארצה עם חניכיהם הקימו את כפר-הנוער בן-שמן ואת הכפר הדסה-נעורים בעמק חפר, ואת אנשי התיאטרון שמואל בונים, זלמן לביוש ומיכאל גור, את הרופאה החוקרת פרופ' ברכה רמות זל וחוקר הספרות פרופ' דב לוין, ואפילו את גדעון מר, מדביר המלריה, שאביו היה רופא בליטא... ועוד ועוד. אכן, סופה של יהדות יטא היה רע ומר, סבי וסבותי משני הצדדים, שחיו בכפרים קרקינובה ו-סיאד, נרצחו על-ידי שכניהם הליטאים בימים הראשונים של הפלישה הגרמנית, ממשפחות גרשוביץ וטרקמן, דודי מצד אמי, שרדו ארבעה בלבד, כולם אקדמאים, ששיקמו את חייהם אחרי השואה בארץ ובארהב, ועוד. כדאי היה להזכיר עובדה זו בכמה משפטים בתת-הפרק הנל. בתודה יואב לויטס הלוי בית זרע 15135

ניכר לכל שיש לך ידע רב בנושא, לכן אתה מוזמן לשנות ולהוסיף בעצמך, זוהי אנציקלופדיה חופשית. תודה רבה ויום טוב. Tio 16:55, 28 יולי 2006 (IDT)

רפידים 1973[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:רפידים

ערכים חסרים שמולאו[עריכת קוד מקור]

שלום. לפני יומיים נכנסתי לערך "שיר אשיר בגשם" דרך ה"חיפוש". נכנסתי, וקראתי.הערך היה מלא ומפורט. היום, נכנסתי לערך "ג'ין קלי" שגם שיחק בסרט הנ"ל. שם, הוזכר כמובן הערך "שיר אשיר בגשם", אך הוא הוצג שם באור אדום, כלומר- כערך חסר, שעדיין אינו מופיע באתר. הדבר לא מפריע, אך קצת מבלבל, ורק רציתי להודיע עליו ולהסב את תשומת לבכם לכך שיש ערכים שפעם היו חסרים, עתה הם מלאים, אך הם עדיין מסומנים במקומות אחרים באתר כריקים. תודה. רוני

פשוט הייתה טעות הקלדה שתוקנה בזכותך. תודה, DGtal
מדובר בתקלת הקלדה. בערך ג'ין קלי שם השיר הוקלד שיר אשיר הגשם. תיקנתי לשיר אשיר בגשם, וכפי שאתה רואה האיות הנכון מכחיל את הקישור. אתה מוזמן לתקן תקלדות כאלה בעצמך, אם תיתקל בכאלה. מגיסטר 21:51, 29 יולי 2006 (IDT)

תודה רבה אתרכם מצוין ותרם לי רבות

 1. ^ הזן הערת שוליים כאן
 2. ^ הזן הערת שוליים כאן
 3. ^ הזן הערת שוליים כאן
 4. ^ הזן הערת שוליים כאן