יוסי יהושוע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

יוסי יהושוע (נולד ב-25 במרץ 1976) הוא עיתונאי ישראלי. משמש ככתב לענייני צבא וביטחון של ידיעות אחרונות[1].

קורות חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יהושוע נולד בנהריה וגדל במעלה אפרים. עם גיוסו לצה"ל התנדב לצנחנים[2] והתקבל לפלוגת ההנדסה החטיבתית. עבר מסלול הכשרה כלוחם וקורס מ"כים חי"ר ולקח חלק בלחימה בדרום לבנון. יהושוע הוא בוגר בית הספר "כותרת" לעיתונות ותקשורת. במהלך הלימודים בכותרת החל לפרסם כתבות בנושאי צבא וביטחון.

יהושוע הצטרף לידיעות אחרונות בשנת 2000. בתחילת דרכו שימש ככתב מוניציפלי לאזור תל אביב-יפו אז חשף כי דגים שנמכרים בשוקי העיר מכילים חומרים מסרטנים שמקורם בשפד"ן. מאז 2003 משמש ככתב הצבאי של העיתון.

הסקופ הראשון שלו, עוד במהלך הלימודים, היה כשפרסם בעיתון "ידיעות אחרונות" כי בשיחת מוטיבציה עם חייליו קרא מפקד חטיבת גולני דאז אל"ם שמואל זכאי ל"ארבע אמהות" "ארבע סמרטוטות".חשיפות נוספות של יהושוע: סיפור האפליה בבית הספר "צייטלין" בתל אביב, בנק ההשקעות ביחידת החץ, הקשר האירני במספנות טיסנקרופ המייצרות את הצוללות הישראליות, חשיפת התמלילים מדיוני הקבינט לפני ובמהלך מבצע צוק איתן[3], פסילת שני מפקדי טייסות לאחר שנכשלו בבדיקת פוליגרף[4]. יהושוע אף היה הכתב האחרון שראיין את הטייסת סרן תמר אריאל שנהרגה במפולת שלגים בנפאל, הראיון התפרסם לאחר מותה[5].

יהושוע מתמקד בסיפורי חדשות "גדולים". הוא כותב יותר חדשות ופחות כתבות מגזין. בנוסף, יהושוע נמנע מכתיבה על ענייני פרט ובנושא מצוקות חיילים (במשך שנים ארוכות הכתבת הצבאית כרמלה מנשה טיפלה בנושאים אלו עבור ידיעות).

יהושוע סיקר את מלחמת לבנון השנייה, מבצע עופרת יצוקה, מבצע עמוד ענן ומבצע צוק איתן.

במהלך מבצע צוק איתן הצטרף יהושוע אל מח"ט גבעתי עופר וינטר בכניסה לאזור רפיח וליווה את הכוחות מהסיירת החטיבתית. המפגש עם הקצינים בחזית, ובעיקר בניה שראל והדר גולדין הותיר על יהושוע רושם עז. הוא צילם אותם וכתב עליהם בעיתון. יומיים אחר כך נהרגו בניה והדר.[6][7] יהושוע ממשיך ללוות את משפחות גולדין ושראל גם היום.

יהושוע הוא אב לשניים ומתגורר ברמת גן.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]