יחסי אזרבייג'ן–קטר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחסי אזרבייג'ן–קטר
אזרבייג'ןאזרבייג'ן קטר (מדינה)קטר (מדינה)
Azerbaijan-Qatar locator.svg
אזרבייג'ן קטר
שטחקילומטר רבוע)
86,600 11,586
אוכלוסייה
10,046,516 2,363,569
תמ"ג (במיליוני דולרים)
172,200 339,500
תמ"ג לנפש (בדולרים)
17,140 143,639
משטר
רפובליקה מונרכיה אבסולוטית

יחסי אזרבייג'ן–קטר הם היחסים הדיפלומטיים שבין הרפובליקה של אזרבייג'ן לבין מדינת קטר. קטר מסכימה עם אזרבייג'ן בסכסוך הארמני-אזרי אך לא נמנעת ממיסוד יחסים דיפלומטיים טובים וענפים עם האחרונה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

היחסים הדיפלומטיים בין הרפובליקה של אזרבייג'ן לבין מדינת קטר כוננו ב-14 בספטמבר בשנת 1994, זמן קצר לאחר הירגעות הקרבות עם ארמניה על נגורנו קרבאך, שטח שדה יורה הוא שלה, אבל דה פקטו הוא בשליטה צבאית ארמנית. שתי השגרירויות של שתי המדינות אחת אצל השנייה נפתחו בשנת 2007 שתיהן.[1] בין המדינות נחתמו הסכמים רבים בעיקר בתחומי הכלכלה והתרבות.

יחסים תיירותיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך פגישה של ארגון ה-QCCI דנו על פיתוח התיירות שבין אזרבייג'ן לקטר, המפגש נערך במעמד שר התרבות והתיירות האזרי עבולפאס גרייב וסמנכ"ל הארגון מוחמד בן אחמד בן טוואר, הרי הוא מקטר. שר התרבות והתיירות הבטיח כי אזרבייג'ן תקדם יחסיה עם קטר באמצעות תיירות ותשמח לעזור לקטר במגוון תחומים וענפים. השר הוסיף כי ארצו רואה חשיבות רבה ביחסיה עם מדינת קטר, וקרא לאנשי עסקים ותיירים לנהור לאזרבייג'ן ולהכיר את התרבות האזרית. מצדו, סגן הנשיא ארגון ה-QCCI הדגיש וחזר על דבר השר והוסיף הוא כי קטר מוכנה לבחון את האפשרות שהציעה אזרבייג'ן וסיכוי גדול שתסכים לה.[2]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]