כמעט מלאכים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כמעט מלאכים
Casi Angeles
כמעטמלאכים1.jpg
מצילומי העונה הרביעית של "כמעט מלאכים"
סוגה טלנובלה, מדע בדיוני
יוצרים כריס מורנה, ניסן סבהט
כותבים ליאנדרו קלדרון
בימוי מריאנו דה מריה
שחקנים


ניקולס ואסקס
אמיליה אטיאס
מריאנו טורה
חימנה ברון
מריאנה אספוסיטו
חואן פדרו לנסאני
גסטון דלמאו
אאוחניה סוארס
ניקולאס ריירה
אגוסטין סיירה
סטפנו דה גרגוריו
קנדלה וטראנו
פבלו מרטינס
רוסיו איגרזבל
מריה דל סרו
ויקטוריו ד'אלסנדרו

בנחמין אמדאו
פרסים

זכו בפרס המרטין פיירו לסדרת הילדים והנוער הטובה ביותר לשנים 2008–2011

זכו בפרס סדרת השנה מחו"ל בטקס נבחרי הילדים 2010
ארץ מקור ארגנטינה
שפות ספרדית
מספר עונות 4
מספר פרקים 579
הפקה
מוזיקה כריס מורנה, פרננדו לופז רוסי, פבלו דורנד
אורך פרק 42-55 דקות
שידור
רשת שידור Telefe
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים, ערוץ ניקלודאון ערוץ 10 וערוץ 2
תקופת שידור מקורית 17 במרץ 200729 בנובמבר 2010
קישורים חיצוניים
דף הסדרה ב-IMDb

כמעט מלאכיםספרדית: Casi ángeles) היא טלנובלה ארגנטינאית מצליחה לנוער אשר מופקת ומשודרת ברחבי העולם מאז שנת 2007. הסדרה מופקת על ידי כריס מורנה עבור רשת הטלוויזיה הארגנטינאית Telefe. בישראל, העונה הראשונה של הסדרה שודרה בערוץ ניקלודיאון והעונה השנייה, השלישית והרביעית בערוץ הילדים. בנוסף, החל מאמצע שנת 2008, משדר ערוץ 2 שידורים חוזרים של העונה הראשונה של "כמעט מלאכים". בסדרה מופיעים מספר אלמנטים של מדע בדיוני, כגון: "נסיעה בזמן לעתיד" ו"שאיבה אל מימד אחר". במסגרת הסדרה הוקמה להקה בשם "teen angels" ובה משתתפים לאלי אספוסיטו, אאוחניה סוארס, פיטר לנסאני, גאסטון דלמאו וניקולס ריירה. ללהקה יצאו 4 דיסקים עם שירים שונים ומגוונים והיו להם הופעות בהמון ארצות כמו ספרד, ישראל, ארגנטינה, איטליה, פרו ועוד. לאחר סיום הסדרה אאוחניה סוארס החליטה לעזוב את הלהקה ובמקומה נכנסה רוסיו איגרזבל. בשנת 2012 הלהקה התפרקה וכל אחד מהשחקנים פנה לדרכו. לאלי אספוסיטו המשיכה להיות שחקנית ודוגמנית וכיום היא גם זמרת בקריירת סולו, פיטר לנסאני ניקולס ריירה ורוסיו איגרזבל נשארו בתחום המשחק, גאסטון דלמאו טס לניו יורק כדי ללמוד משחק ואאוחניה סוארס ילדה בת ושיחקה בארבע סדרות נוספות והמשיכה לדגמן. ישנם שחקנים נוספים שילדו ילדים והתקדמו הלאה.

בשנת 2013 יצא ללהקה סרט בשם Teen Angeles- el adios. בגלל מותה של הבת של כריס מורנה ששיחקה בתפקיד אריאל אמא של קיקה בסדרה, הסדרה נגמרה מוקדם מהצפוי. יש האומרים שזו סדרה בין הטובות אי פעם ויש כאלה שלא

העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1–166 (166 פרקים)

העונה הראשונה מספרת את הסיפור של יתומים בשם מריאנלה "מר" טלריקו רינלדי (מריאנה אספוסיטו), רמירו "רמה" אורדונייז (גאסטון דלמהאו), חואן "טצ'ו" מוראלס (ניקולס ריירה), חסמין "חס" רומרו (אאוחניה סוארז), מוניטו/מתאו (נזרנו אנטון), אללי אורדונייז (גואדלופה אנטון) וליאון "ג'קה" בניטז (סטפנו דה גרגוריו) שמנוצלים על ידי ברטלומה בדוז'ה אגוורו (אלחו גרסיה פינטוס) הרשע ומנהלת הבית שלו - חוסטינה מררדה גרסיה (חוליה קלאבו) בקרן BB, הממוקמת באחוזת אינצ'אוסטי, שם מסתתר סוד גדול. הכל משתנה כאשר מגיעים סיילו מחיקו/אנחלס אינצ'אוסטי (אמיליה אטיאס), לוליינית קרקס, וניקולס באוור (ניקולס וסקאס), ארכיאולוג, שעוזרים לילדים של הקרן וטיאגו בדוז'ה אגוורו (חואן פדרו לנסאני), בנו של ברטלומה, אשר מגלה את כל האמת ועוזר לשנות את חייהם של הילדים לטובה לנצח. תקופה אחרי שניקולס וסיילו שולחים את ברטולומה לכלא סיילו וניקולס מתחתנים בחתונה אזרחית ורוצים להתחתן גם בחתונה דתית ביום החתונה ברטולומה בורח מהכלא ומצליח לחטוף את סיילו ומאיים להרגה טינה שלא ברחה עם ברטולומה מתקשרת לניקולס ומודיעה לו שברטולומה רוצה להרוג את סיילו הוא מגיעה לאחוזה כשברטולומה יורה בסיילו ניקולס מציל אותה וכשברטולומה יורה שוב בסיילו והשעון-השער של אאודמון מציל את סיילו ולוקח אותה.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 161–326 (160 פרקים)

כעת כשהילדים לא תחת חסותו של ברטולומה, אלה של סיילו וניקו והם יכולה לנהל חיים נורמליים בבית הקסום (אחוזת אינצ'אוסטי), אליהם מצטרפים גם לוקה פרנצ'יני (ויקטוריו ד'אלסנדרו), ולריה גוטיירז (רוסיו איגרזבל), קרידד מרטינה קואסטה (דניאלה איטה), אסטפניה "טפי" אלורדי (קנדלה וטראנו), ברונו סימון רודריגז ארצ'בלטה (פבלו מרטינז), איגנסיו "נצ'ו" פרז אלסמנדי (אגוסטין סיירה) ומלודי פס (מריה דל סרו), בהובלת ניקו וסיילו, אשר נעדרת בהתחלה. וחוזרת אם סלוודור אשר הציל אותה מהתאגיד סיילו לא זוכרת את ניקו ומתחתנת אם סלוודור וכאשר ניקו מוצא את סיילו הנעדרת סלוודור לא מוכן לוותר על סיילו ונוצר משולש ביניהם בעונה זאת, תאגיד בראשות חואן קרוס יורק (מריאנו טורה), הנבל הראשי של העונה, המעוניין בתעלומות של אאודמון ובעיקר בסיילו, שהצליחה בדיוק כמוהו להגיע למימד האחר. חואן קרוס, כדי להשלים את משימתו - להשליט טרור על החיים בבית הקסום ולמנוע בכל דרך את לידתה של פס, ביתה של סיילו. חואן קרוס כמעט והצליח לעשות זאת אך ניקו הצליח למנוע זאת ונשאב אל תוך השעון. בסוף העונה ניקו חוזר והוא וסיילו מתחתנים.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 327–466 (140 פרקים)

העונה השלישית החלה בארגנטינה ב-20 באפריל 2009 ובישראל ב-1 בספטמבר 2009.

הפרק הראשון ממשיך מפרק הסיום של העונה השנייה, בו נפתח הספר בעל שבעת המנעולים. הספר הוא למעשה מפתח מאאודמון לעתיד; הספר מתחבר לשער החיצוני של אאודמון, שהוא למעשה השעון של עליית הגג בבית, ואילו המזרקה שימשה כשער כניסה אל העתיד. כל החברים נשאבים לעתיד ויוצאים למסע, כל אחד בדרכו. הם פוגשים את פס באוור (אמליה אטיאס), בתם של סיילו וניקולס, נערה צעירה וקופצנית הדומה לסיילו. בנוסף הם פוגשים את אספרנסה באוור (חימנה ברון), בתם של מלווינה וניקולס, נערה הדומה לאמה בדרך החשיבה ולאביה בהתנהגות. הנערות מסייעות לילדים לגלות את משימתם - עליהם לשנות את העתיד כדי שהעבר שלהם בשנת 2009 יהיה טוב יותר.

הם מתחילים ללמוד בבית ספר חדש, שנקרא מנדליי - מהמילה מנדלה (במקום המזרקה ניצבת מנדלה וסמל בית הספר גם הוא מנדלה), ומתמודדים כל אחד בדרכו עם מצבי קנאה, אהבה, אחווה ועוד.

במהלך העונה נפרדים כל הזוגות מהעונות הקודמות. מתרחשים אירועים שונים, בהם מותה של קרידד לאחר שרוחו של חואן קרוס משתכנת בגופה; רמה מתעוור; לבר של הטין-אנג'לס יש בעלים חדשים; וחסמין בהריון ולא יודעת מי האב (לבסוף מתגלה שהיא לא באמת בהריון) והריגתה של פס על ידי קמילו עקב ההשפעה של חואן קרוס. מוקדשת תשומת לב לנושא איכות הסביבה.

במהלך העונה מצטרף שחקן חדש, סבסטיאן, אחיה של פס, אספרנסה, כריסטובל ומוניטו בעבר. סיילו וניקו מאמצים אותו. לסבסטיאן יש כוחות מיוחדים ובאמצעותם הוא מרפא את רמה מעיוורונו. סבסטיאן השובב מבצע מספר תעלולים, למשל הוא נועל את מר וטיאגו במקלחת ומעלה את הטמפרטורה ובכך מאלץ אותם להתפשט מרוב חום וגורם לאי נעימות ביניהם, כי לשניהם יש בני זוג (פדרו ולונה).

במהלך העונה על גיבורי הסדרה למנוע את מותה של פס, מפני שביום שבו פס תמות חואן קרוס יצליח לחזור לאאודמון ואז לא ישאר דבר. בעונה זו יובס חואן קרוס סופית וקבוצת רעים חדשה תחשף. לאחר מכך לוס ראש מועצת השרים (שבסופו תתגלה לוס אחות של סיילו) מתנכלת למנדליי וגורמת לחייהם להיות לא קלים, בסוף הכל מתגלה איך הדבר קרה, באלפיים ותשע חטפו את לוס וביימו את מוותה והשתילו לה אנשים רעים משהו למוח ואימונים קשים שגרמו לה להיות כך, חוסטינה חוזרת לעבר ושם מגלה את הדבר, ונחטפת גם היא. יולדת את חואן (המורה לספרות ) ולמרות זאת היא לא מתה אלה נהרגת על ידי החוטפים , בזמן זה מנדלי יוצאים לטיול סוף הלימודים שם ימצאו את הכשרון שלהם וכו' בזמן זה מועצת השרים מוציאה את משימתה לדרך ושותלת את תאו גורקי בתור סוכן (לאחר החדרת ציפ למוחו) ,בסופו של דבר הכל קורה כמו חיזיונה של חסמין, פצצת אטום אשר לוס שלחה עליהם מתפוצצת ,פס נחטפת, ומאומה גדולה שם, חסמין נמצאת ללא חיים ,מר וטיאגו אשר מופרדים בין אדמה לים, הפצצה מתפוצצת על החוף, ולכן טיאגו נוצל, קיקה מחפשת את רמה שיצא להציל את מינה, סימון וולה מתנשקים לאחר שהוא מציל אותה מטביעה, טפי רואה את הנשיקה וקוראת ללוקה הנמצא קצת רחוק משם, בזמן שמתופצצת האטום לוקה רץ לעברה, והמצלמה של וולה מצלמת הכל.

העונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 467–579 (113 פרקים)

העונה הרביעית מתרחשת כמה חודשים אחרי הפיצוץ בסוף העונה השלישית. בתחילת העונה הרביעית הצופים מגלים כי ראש קברניט השרים, מחקה לכמה מהילדים את הזיכרון, השתילה להם זיכרונות אחרים (לוס). הצופים מגלים שהלהקות של העונה השנייה והשלישית התפרקו לחלוטין ונוצרו 2 קבוצות חדשות, "עידן חדש" ו"ההתנגדות" . ב"עידן חדש" נמצאים מר, חסמין, ליאון, אספרנסה, רמה, תיאו ונצ'ו שנתפסו בפיצוצים ועברו את השתלת הזיכרונות. בקבוצת "ההתנגדות" נמצאים הילדים שלא עברו את השתלת הזיכרנות : טיאגו, ט'צו, מלודי, טפי, לוקה, ולה, סימון וג'וני, תלמיד מנדליי לשעבר שלא נתפסו בפיצוצים. במהלך העונה, קבוצת המתנגדים תלחם נגד "עידן חדש" ותנסה להתקרב אליהם בשביל להזכיר להם את הזיכרונות שנמחקו. אספרנסה ידעה הכל ושמרה בסוד..בסוף היא סיפרה לרמה ובהתחלה הוא לא האמין לה עד שהוא ראה הוכחה לכך שזה כן אמיתי..הם התחילו לעבוד קשה כדי להגיע לאחרים ובסוף אספרנסה מצאה אותם וסיפרה להם את כל האמת..שחלק מהילדים עברו שטיפת מוח והכניסו להם סיפור אחר ושונה מהמציאות! כולם היו עצובים ורצו לעשות הכל כדי שיכולו להיכנס לעיר ולספר להם את כל האמת. אחרי כמה זמן תאו גילה את האמת ועזר להם להעיר את הילדים האחרים! במהלך העונה סימון ואחריו ולריה יעברו לקבוצת "העידן החדש" ויאבדו גם הם את הזיכרונות בסוף כולם נזכרים מי הם, ופס מגלה למר וטיאגו שמר בהריון. העונה מסעירה ומלאה בגילויים חדשים על עתיד הילדים. לקראת סוף העונה מתבהרת לנו התמונה ולשאלות רבות כמו 'מי הוא המורה?' או 'מיהו ג'יי?' ניתנות תשובות. (המורה הוא טיאגו בעתיד וג'יי הוא סימון בעתיד).

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – כמעט מלאכים - דמויות
שם שחקן עונות
1 2 3 4
סיילו מחיקו / אנחלס אינצ'אוסטי / פס באוור אמיליה אטיאס ראשית אורחת
ניקולס באוור ניקולס וסאקז ראשי אורח
חואן קרוס יורק /קמילה אסטרז'ה מריאנו טורה ראשי
טיאגו בדוז'ה אגוורו חואן פדרו לנסאני ראשי
מריאנלה "מר" טלריקו רינלדי מריאנה אספוסיטו ראשית
רמירו "רמה" אורדונייז גסטון דלמאו ראשי
חואן "טצ'ו" מוראלס ניקולאס ריירה ראשי
חסמין "חס" רומרו אאוחניה סוארס ראשית
חוסטינה מררדה גרסיה
פליסיטס גרסיה
חוליה קלאבו ראשית אורחת
ברטלומה בדוז'ה אגוורו פרלס סורואקין סרוויה ברל (ברטו) אלחו גרסיה פינטוס ראשי אורח
מלווינה בדוז'ה אגוורו חימנה אקרדי ראשית אורחת
סלוודור קווירוגה הרמס ניקולס פאולס ראשי
טיק טק /ברונו סימון בדוג'ה אגוורו פטו מנחם חוזר
אספרנסה באוור חימנה ברון ראשית
פרנקה מאיירהולד מנואלה פל ראשית אורחת
אסטפניה "טפי" אלורדי רינלדי קנדלה וטראנו ראשית
סימון ברונו ארצ'בלטה / מר ג'יי פבלו מרטינס ראשי
ולריה גוטיירז רוסיו איגרסבל ראשית
לוקה פרנצ'יני ויקטוריו ד'אלסנדרו ראשי
איגנסיו 'נצ'ו' פרס אלסמנדי / נרדיטו פרס אלסמנדי אלורדי אגוסטין סיירה ראשי
תאו גורקי בנחמין אמדאו ראשי
לאון "ג'קה" בניטז סטפנו דה גרגוריו ראשי
סול אגירה אגוסטינה קורדובה ראשית
לוס אינצ'אוסטי / ראש השרים מרצדס פונס ראשית
מלודי פס מריה דל סרו ראשית
מוגלי חררדו צ'נדו ראשי אורח אורח
קרידד מרטינה קואסטה דניאלה איטה ראשית חוזרת אורחת
פרנסיסקה 'קיקה' זנאטה / זו דניאלה קוליני ראשית
לונה וורג פאולה רקה ראשית
פדרו וורג מקסימו רקה ראשי
אריאל רומינה ז'אן אורחת
חיימה מולינה חיימה דומינגז ראשי אורח
מרקוס איברלוסיה / ג'יימס ג'ונס לוקאס פרארו ראשי
חואן דלמסיו / ויקטור וורג לוקאס קרספי ראשי
אלסינה מקסימיליאנו גיאונה אורח
ברטה סוליגה גרסיאלה פאל ראשית אורחת
טיאגו בדוז'ה אגווארו (הפרופסור) חורחה סוארז ראשי
כריסטובל באוור (ילד) תומאס רוס ראשי אורח
אללי אורדונייז גואדלופה אנטון ראשית אורחת
מתאו 'מוניטו' באוור נזרנו אנטון ראשי אורח
לוס אינצ'אוסטי (ילדה) פלורנסיה קאגנסו ראשית אורחת
דולורס 'דולו' לאורה אנדרס אורחת
חספר חואן קרלוס גלבן חוזר
כריסטובל באוור (מבוגר) טומי דנסטר אורח
סבסטיאן 'טוריטו' קורה סבסטיאן קורה אורח
גיאנינה 'נינה' אנצ'אוסטי בלן צ'אבן אורחת
ג'וני ג'וליאן רוביניו ראשי
קנט אזקיאל רודריגס חוזר
טרה בלן פרסלו חוזרת
גונזלו כריסטיאן בלגראנו חוזר
ולנטינה וגה / דונופריו אגוסטינה פרינסיק חוזרת
אליי אינצ'אוסטי / אליי מורלס רומרו ולנטינה סנרה ראשית
פלומה הרננדז מילגרוס אריקר ראשית
רנה טנג לוסרסיה אבידו ראשית
לולה ג'יזל בונפינו חוזרת
אלכס פדריקו אמדור אורח
קרלה קוזוסקי לוסרסיה בלנקו אורחת
מריה לאורה "מללה" טורז אוביאדו גרסיאלה סטפני חוזרת
ברנדה אזוקר לוס סיפריאוטה אורחת'
חוספינה 'ארדיז'ה' לוסרו קמילה ריברוס חוזרת
ברברה ג'ני ויליאמס חוזרת
סנדרה רינלדי דבורה וורן חוזרת
קצ'ו מבואנוס איירס בנחמין רוחאס אורח אורח
רוסריו גובארה וילמה פרין אורח אורח
מרילין סופיה אליוט אורחת
צ'רלי דיוויד מסז'ניק ראשי
מאורו 'טרמוטו' טלריקו סיזר בורדון אורח
חרונימו וסטרנטה אלן סוריה אורח
מט דיוויד צ'סרו אורח
דורה אגירה קלאודיה לפאקו אורחת
לוסיה פרס אלסמנדי ברברה נפאל גונזלס אורחת
פרנסיסקו ארצ'בלטה אלדו פאסטור חוזר
קנדרה/אורנלה סלינה פונט אורחת
מאוריסיו ג'רג' וארס חוזר
סירו דניאל רודס מאוריסיו נברו חוזר
ג'ולייט קאלו ריביירו אורחת
רמון בואנו גוסטאבו בוגליני אורח
אווריסטו גורקי לאנדרו קוקארו חוזר
מרטינה פרז אלסמנדי קואסטה אאוחניה לוז מריאני חוזרת
פבלו "אי שחור" פיקאסו אוגוסטו שוסטר אורח
פרלה שניידר טיירה פרומטידה פרלה ברונשטיין אורחת
אינגריד מרינה קסדה אורחת
אומה מריה זמרבידה אורחת
רוזליה אורדונייז סילבינה בוסקו אורחת
אספרנסה באוור (זקנה) אנחלה רגנו עונה 2 3 ו4 תפקיד אורח

פסקול הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – טין אנג'לס

כמו הפקות אחרות של כריס מורנה, הסדרה מלווה להקה בשם טין אנג'לס, אשר התפרקה בשנת 2012. חברי הלהקה הם טיאגו (חואן פדרו לנסאני), מר (מריאנה אספוסיטו), חסמין (אאוחניה סוארס), רמה (גסטון דלמהאו) וטצ'ו (ניקולאס ריירה).

מהעונה השנייה של הסדרה הלהקה לקחה חלק משמעותי בפסקול הסדרה, וארבעת אלבומי הפסקול רשומים על שמה.

לצד להקת טין אנג'לס התקיימה להקת MAN, אשר חבריה היו טפי (קנדלה וטראנו), נצ'ו (אגוסטין סיירה), סימון (פבלו מרטינס), ולה (רוסיו איגרסבל ) ומלודי (מריה דל סרו). להקה זו התקיימה רק בסדרה ולא קיימה סיבובי הופעות עצמאיים.

פרסים ומועמדויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה טקס קטגוריה מועמד תוצאה
2008 פרסי מרטין פיירו סדרת הנוער הטובה ביותר כמעט מלאכים מועמד
שחקנית ראשית בקומדיה אמיליה אטיאס
פרסי קלרין הפסקול הטוב ביותר כמעט מלאכים זוכה
2009 פרסי מרטין פיירו סדרת הנוער הטובה ביותר
שחקן ראשי בקומדיה ניקולס וסקאס מועמד
פרסי קלרין הדרמה היומית הטובה ביותר כמעט מלאכים זוכה
סדרת הנוער הטובה ביותר
2010 נבחרי הילדים הסדרה הטובה ביותר מחו"ל
פרסי מרטין פיירו סדרת הנוער הטובה ביותר
2011 פרסי מרטין פיירו סדרת הנוער הטובה ביותר
פרסי בחירת הילדים של ניקלודיאון ארגנטינה השחקן הטוב ביותר ניקולאס ריירה מועמד
סדרה לטינית אהובה כמעט מלאכים זוכה
הרשע הטוב ביותר בנחמין אמדאו מועמד
תגלית השנה בטלוויזיה אאוחניה סוארס
השחקנית הטובה ביותר זוכה
האמן הלטיני הטוב ביותר טין אנג'לס
פרס הישג יוצא דופן כריס מורנה