פארק פרהיסטורי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
פארק פרהיסטורי
Prehistoric Park
עטיפת גרסת ה-DVD של הסדרה
עטיפת גרסת ה-DVD של הסדרה
סוגה מוקומנטריה, מדע בדיוני
יוצרים ITV
ארץ מקור בריטניה
מספר עונות 1
מספר פרקים 6
הפקה
אורך פרק 50-55 דקות
שידור
רשת שידור ITV
תקופת שידור מקורית 22 ביולי 200626 באוגוסט 2006
ישראל שודרה הסדרה במהלך שנת 2007)
קישורים חיצוניים
דף התוכנית ב-IMDb
טירנוזאורוס רקס, מובא לפארק בפרק הראשון
אלסמוטריום, מובא לפארק בפרק השני
מיקרורפטור, מבוא לפארק בפרק השלישי
סמילודון, מובא לפארק בפרק הרביעי
שפירית ענק, מובאת לפארק בפרק החמישי

פארק פרהיסטוריאנגלית: Prehistoric Park) היא סדרת-טבע מוקומנטרית שהופקה על ידי ה-ITV. זוהי סדרה-בת לסדרה המצליחה של הBBC, ללכת עם דינוזאורים. היא יצאה ב-22 ביולי עד ה-26 באוגוסט 2006 בבריטניה ובשנה שאחריה יצאה גם בישראל בערוץ הראשון.

הסדרה מורכבת מ-6 פרקים, העוסקים בפארק גדול, בו מצויים מינים נכחדים שונים. הסדרה מציגה את מסעותיו בזמן של נייג'ל מארוון אחרי בעל בעלי חיים שנכחדו. במסעו הוא חוזר בזמן מבעד ל"מחולל מעבר" כדי להביא יצורים נכחדים מכל תקופה לפארק שהוקם עבור מטרה זו.

כל פרקי הסדרה יצאו לאקרנים גם במארז DVD.

פרקי הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. הטי-רקס חוזרים: הפרק הראשון של הסדרה עוסק במשימתו הראשונה של נייג'ל, להביא לפארק את אחד מטורפי היבשה הגדולים ביותר, ואחד מהדינוזאורים המפורסמים ביותר, הטירנוזאור רקס וגם את הטריצרטופס הענקי שחי באותו הזמן. נייג'ל חוזר אחורה בזמן 65 מיליון שנה.
  2. משימת הממותה: בפרק זה, נייג'ל חוזר אחורה עשרת אלפים שנה, על מנת להציל את אחרוני הממותות שנותרו. נייג'ל חוזר גם 150 אלף שנה לאחור על מנת לגלות מדוע מרתה אינה מסכימה לאכול.
  3. ציפור-דינו: בפרק זה, נייג'ל חוזר אחורה 125 מיליון שנה, על מנת להציל את אחד הדינוזאורים הקטנים ביותר שחיו, המיקרורפטור, אך מציל גם את אחד הדינוזאורים הגדולים ביותר שחיו, הטיטאנוזאורוס (אך ייתכן שמדובר בפרטים של בוראלוזאורוס).
  4. הצלת הטיגריס השן-חרבי: בפרק זה, נייג'ל חוזר מיליון שנה לאחור, לתקופה שבה שיגשגו הסמילדונים, וחוזר גם עשרת אלפים שנה לאחור כדי להציל את אחרוני הסמילדונים.
  5. בית החרקים: בפרק זה, נייג'ל חוזר אחורה יותר מוקדם מכל הפעמים, 300 מיליון שנה אחורה, על מנת להציל כמה מהפרוקי הרגליים הגדולים ביותר שחיו אי פעם כמו שפירית הענק והארתרופלאורה.
  6. סופר תנין: הפרק האחרון של הסדרה עוסק במשימתו האחרונה של נייג'ל, להביא לפארק את התנין הגדול ביותר שהלך על פני האדמות, הדיינוסוכוס. נייג'ל חוזר אחורה 75 מיליון שנה.

בעלי החיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מינים נכחדים בפארק:

ישנם גם כמה בעלי חיים שלא נכחדו בפארק:

ישנם כמה בעלי חיים שמופיעים בפתיח, אך לא בפארק:

ישנם כמה בעלי חיים שנייג'ל נתקל בהם במסעותיו, אך לא מחזיר לפארק:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]