שיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/תחרות הכתיבה/התחרות השלישית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מה יהיה בדף הזה[עריכת קוד מקור]

בדף זה ירוכזו בינתיים הצעות ורעיונות בעניין התחרות השלישית.

השאלות שעליהן ננסה להשיב:

 1. מתי תתקיים התחרות?
 2. מה משך הזמן שצריך להיות מוקדש לה?
 3. כיצד ניתן לשפר ולשכלל את נושא השיפוט?
 4. כיצד ניתן לשפר ולשכלל את נושא הפרסים?
 5. כיצד לארגן את התחרות מבחינת חלוקה לפי נושאים או כל חלוקה אחרת?
 6. מה מבנה הבתים?
 7. כל רעיון אחר לשינוי, חידוש או שיפור מבנה התחרות.

תשובות לשאלות[עריכת קוד מקור]

התשובות שלי:

 1. התחרות הקודמת התקיימה בהפרש של חצי שנה. אם כ"כ רוצים להרחיק את זה, אפשר שמונה חודשים, תשעה גג... קרי בחודש חודשיים הקרובים.
 2. משך התחרות הקודמת נראה לי די והותר.
 3. לשאר אין לי תשובות טובות :-) ירוןשיחה 01:12, 6 באפריל 2007 (IDT)
אחת ממטרות התחרות במקור הייתה סיוע בהתמודדות עם ערימת הקצרמרים. אח"כ היתרנו גם לכתוב ערך מאפס, שזה מאוד הגיוני, אבל לא ממש עוזר למבצע חיסול הקצרמרים. אולי יש מקום לנסות הפעם חיוב הרחבת קצרמר קיים (וגם לקבוע שזה יהיה קצרמר עם ותק מסוים, שלא ייפתחו קצרמרים לכבוד התחרות). זה גם יעזור לחיסול קצרמרים, וגם יכניס אתגר נוסף לעניין, מעבר לכתיבה של ערכים טובים חדשים שהיא כמובן תמיד מבורכת. זה רק רעיון - אשמח לשמוע דעות. מגיסטר 02:20, 6 באפריל 2007 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ירוןשיחה 02:26, 6 באפריל 2007 (IDT)
אני מציע נושא. הנושא יאחד את כל שלושת הבתים, ויהיה רחב. אם הנושא יהיה מדינת ישראל, אז נושא מדעי הרוח ומדעי החברה ברור, ובמדעים המדוייקים אפשר לכתוב על הישג של מדען ישראלי, גילוי או פיתוח ישראלי במובהק, משהו שקשור לגיאולוגיה או לעולם החי שקיים רק בישראל. יש כמה נושאים כאלה - יופי, שנות ה-60, פרס נובל, דמוקרטיה, כחול, הן רק כמה דוגמאות. הכיף בתחרות יהיה לראות איך מתמודדים עם אותו נושא מכמה שיותר זוויות אפשריות. בחירת הנושא יכולה להיות באקט של הצבעה, שייתן לתחרות עניין כשלב מקדים. אגב, גם הפעם, כמו בתחרות הראשונה, אני מתנדב להיות שופט, אבל הפעם אני רוצה את הבית של מדעי הרוח. אלמוג 06:48, 6 באפריל 2007 (IDT)
לדעתי כל ההצעות הללו מגבילות את הכותבים שלא לצורך. אם מטרתנו היא חיסול קצרמרים, שיפור תחום מאוד מסויים של ויקיפדיה או הרצת קטעים, אז אלו הצעות טובות; אם המטרה היא הוספת ערכים משובחים לויקיפדיה, ערכים שיתקבלו מכך שהויקיפדים נותנים את המקסימום שבמקסימום לערך מסויים, אז ההצעות הללו רק פוגעות. לאור היבול של הפעמים הקודמות לא ברור לי למה צריך לשנות את הרעיון הכללי. גדי אלכסנדרוביץ' 09:12, 6 באפריל 2007 (IDT)
אני חושב שהחלטה על תחרות לפי נושא דומה במקצת לתפירת מכרז: מי שלא מבין מאוד בנושא, מראש מחוץ לעסק. הללשיחה תיבת נאצות 09:14, 6 באפריל 2007 (IDT)
למגיסטר בעניין הקצרמרים: זו פרשנות מאוחרת של מטרת התחרות. כמו שכתב גדי, התחרות נועדה ליצירה של ערכים מעולים. מקור הבלבול הוא בעיקר בשם הפרסומי "מקצרמר למובחר" שנבחר בגלל החרוז, ופחות בגלל הכוונה. ההגבלה על אורך הערכים המתקבלים לתחרות היא לא קשיחה לגמרי ונועדה בעיקר למנוע מצב של הרחבה נוספת של ערכים שהם ממילא טובים ומקיפים. התחרות הראשונה "יובאה" לכאן על ידי נדב ואנוכי במטרה לשבור את שגרת המריבות המייגעת ולהגדיל את מספר הערכים המעולים, לאו דווקא לחסל את הקצרמרים. ‏Harel‏ • שיחה 14:58, 6 באפריל 2007 (IDT)
לדעתי זה עדיף להרחיב קצרמר, אבל זה לא צריך להיות חובה. כמו כן, ההגבלה לנושא ישראל (או יופי או שנות ה-60) עלולה לצמצם את מספר המשתתפים. אם ליצור הגבלה כלשהי, אז צריך נושא מאוד רחב, כדי שההגבלה תהיה מועטה. אליזבט •• שיחה 15:07, 6 באפריל 2007 (IDT)

שופטים[עריכת קוד מקור]

 1. איך הם נבחרים?
 2. איך מוודאים שאין קליקות?
 3. האם לשופט מותר גם לכתוב מאמר?
 4. האם השופט חייב להיות מומחה בתחום? חגי אדלר 07:25, 6 באפריל 2007 (IDT)
 1. מציעים את עצמם. אם יש יותר מדי שופטים, מצביעים עליהם. לדעתי דרך ההצבעה הטובה יותר היא על ידי הטלת וטו, אבל מכיוון שזו לא דרך "נחמדה" כנראה שעדיף הצבעת "בעד" סטנדרטית.
 2. אי אפשר. מנסים לבחור שופטים שאנחנו סומכים עליהם שלא יפעלו כחלק מקליקה.
 3. אם זה לא מהבית שהוא שופט אני לא רואה מניעה.
 4. לא, כי אין לנו הרבה מומחים. אבל כדאי שלפחות יבין משהו בתחום ולא יהיה הדיוט מוחלט, אחרת הוא לא יוכל לבצע שיפוט הוגן של הערך (ערך צריך להיות נגיש גם להדיוטים, אבל זה רק אספקט אחד שלו - צריך גם שהוא יגיד משהו בעל תוכן של ממש, ואת זה רק מבין בתחום יכול לשפוט). גדי אלכסנדרוביץ' 09:15, 6 באפריל 2007 (IDT)
בדרך כלל ויקיפדים מנוסים מאוד שכתבו בעצמם כמה וכמה ערכים מומלצים הופכים לשופטים. עד כה לא היו תלונות על השפיטה (גילוי נאות: היתי שופט באחת התחרויות). גילגמש שיחה 09:26, 6 באפריל 2007 (IDT)
לחגי: צריך לזכור שזו בסך הכל תחרות ברוח טובה, שמטרתה להרבות חכמה ודעת, לא חלוקת שלל. לא צריך להתייחס לנושא בחירת השופטים ברצינות תהומית. ‏Harel‏ • שיחה 14:41, 6 באפריל 2007 (IDT)
יש בעיה, שאין כל כך רצון להיות שופטים. צריך לחשוב איך מעודדים אנשים להיות שופטים. הללשיחה תיבת נאצות 14:44, 6 באפריל 2007 (IDT)
ראה למטה איך נטפל בזה בשיטת ההר יבוא אל מוחמד. ‏Harel‏ • שיחה 14:52, 6 באפריל 2007 (IDT)
חגי, ההערה שלך על הקליקות די הוציאה לי את החשק להשתתף בתחרות בכל צורה שהיא. זה היה מכוער ולא במקום. אלמוג 15:01, 6 באפריל 2007 (IDT)
אף שלא כתבתי שום ערך מומלץ, אני מוכנה לשקול התנדבות להיות שופטת בבית של מדעי הרוח. ההחלטה שלי תלויה רק בהיקף החומר שיהיה עליי לקרוא, כי גם כיום אני מקדישה זמן רב מדי לוויקיפדיה על חשבון דברים חשובים אחרים. אגב, אני מקווה להגיע לאיזון בהמשך, לאחר שוך ההתלהבות הראשונית, אבל בינתיים זה רק הולך ומחמיר :-(. בשבוע הבא אעלה לכאן ערך. (מעכבת אותי בעיה טכנית קלה שאינה בשליטתו של איש מלבד של מנהלת אתר כלשהו.) אם יש התנגשות אינטרסים מובן שאוותר מראש על עמדת השיפוט, אבל הבנתי שאפשר לכתוב ערך השייך לבית אחר (שלי כלול בנושאי חברה). וירצישיחה 15:59, 6 באפריל 2007 (IDT)
השתתפותה של וירצי נתנה לי תמריץ לשמש כשופט, ואני שב ומציע עצמי כשופט בבית של מדעי הרוח. אנשים מהקליקה שלי מתבקשים להתחיל במסע המסנג'רים והספאמים על מנת לבחור אותי. יו"ר הקליקה מתבקש להעביר לי במייל את רשימת הזוכים בתחרות עוד היום. אלמוג 17:13, 6 באפריל 2007 (IDT)

אם כך אני מסירה לאלתר את מועמדותי ומתנדבת להיות יו"ר הקליקה שלך ;-). יש רק בעיה אחת: אין לי (ולא יהיה לי) מסנג'ר :-)) וירצישיחה 17:59, 6 באפריל 2007 (IDT)

אשמח לשפוט במדעי הרוח או במדעי החיים. גילגמש שיחה 17:16, 6 באפריל 2007 (IDT)
אלמוג, מה "משתמש אורו" הרגיז אותך כל כך היום? איך אתה הופך תהייה קטנה ולא מזיקה ל"הוציאה לי את החשק להשתתף בתחרות בכל צורה שהיא". הרי זה בדיוק מה שכתבת עליו. מתרגז בקלות מנושא פעוט. הייתי חדש כשהתחרות הקודמת הייתה בעיצומה, ואני רוצה להבין איך זה עובד. רק להבהרה, תמיכתי בך בדף שיחתך נכתבה לפני שקראתי וכתבתי כאן, ואין בה סוג של חנופה, אלא הערכה עובדתית לעיניינך. חגי אדלר 19:00, 6 באפריל 2007 (IDT)
חג שמח חגי. לא הבנתי את ההודעה בדף השיחה שלי, ועכשיו אני מבין אותה. פשוט חשבתי שהיא נכתבה בדיוק ברוח הפוכה ממה שהתכוונת. ההערה שלך כאן העציבה אותי יותר ממה שהיא עצבנה אותי. התחרות היא לדעתי (בתור שופט בתחרות הראשונה, ומשתתף בהצלחה בשנייה) הוויקיפדיה בשיא גדולתה. בלי קליקות, בלי אנשי קש, בלי הצבעות, בלי ויכוחים. פשוט כתיבת ערכים שמתעלה על היום יומי, על המחנאות ועל ה"אוכל או שותה". הרמז כאילו שיקולים כאלו יילקחו בחשבון על ידי השופטים, גרם לי לחשוב שהתחרות הזו תהיה שונה, וממש הוציא לי את החשק להמשיך בכך. אני מקווה שלא כך יהיה, וקורא כאן לכל מי שישתתף לכתוב ברוח הוויקיפדית ללא מחנאות וללא קליקות. אם אהיה שופט ודאי שזו תהיה עמדתי. לחילופין, מספר חשבון הבנק שלי זהה למספר המסנג'ר שלי, לכל המעוניין... אלמוג 19:04, 6 באפריל 2007 (IDT)
השבתי לך בדף שיחתי, קראתי את תגובתך ובזה אני רואה את הנושא כסגור. תחזקנה ידי השופטים, ומקווה שאכן תשפוט! חגי אדלר 19:36, 6 באפריל 2007 (IDT)

כמי ששפט בתחרות השניה ברצוני לחלוק עם המעונינים לשפוט כמה רשמים:

 1. יש לקרוא בעיון רב למעלה מעשרה ערכים "כבדים". זה דורש זמן ומאמץ.
 2. לא חייבים להבין בנושא אלא אם הוא מאד מדעי. יחד עם זאת מומלץ לבדוק מקבילות בשפות אחרות ובספרות. כמו כן רצוי לבדוק לפחות חלק מהמקורות והקישורים. היום הייתי מוסיף גם בדיקה של זכויות יוצרים על התמונות.
 3. יש ערכים שניתן לפסול על הסף שכן במועד הגמר לא חל בערך שינוי משמעותי.
 4. צריך להיזהר מ"אפקט ההילה" של הכותבים. בניגוד לתחרויות אחרות כאן שם הכותבים ידוע ושמם הולך לפניהם לטוב או לרע.
 5. מומלץ שצוות השיפוט לבית יקבע טבלת קריטריונים ושקלול לכל קריטריון. זה הופך את התהליך למכני ברמה מסוימת אבל מסייע מאד בתהליך קבלת ההחלטה (יש לי דוגמא של טבלה, למי שמעונין אוכל לשלוח במייל).
 6. צוות השופטים יקבע ציונים לפי הקריטריונים וירכז רק את השלושה שהגיעו אצל כל אחד למקומות הראשונים. עליהם יערך דיון (מסנג'ר הוא כלי מצוין אבל ניתן גם במייל או בטלפון). רוב הסיכויים שהדיון יצטמצם ל2-4 ערכים ובהנחה שיש עד שלושה שופטים זה לא בעיה.
 7. לסיכום: קשה, בלבול מוח אבל מהנה.

שנילישיחה 19:24, 6 באפריל 2007 (IDT)

אחד התוצרים החשובים של עבודת השיפוט בתחרות הקודמת היה רשימת הערות לערכים. זכורות לי במיוחד הערות הרבות שהשאיר עודדי בדפי השיחה של הערכים (ראו למשל שיחה:משחת נעליים#הערות בתום התחרות או שיחה:מערכת השמש#הערות בתום התחרות), ושל גדי במשתמש:Gadial/שיפוט בתחרות, שסייעו לתיקון ולשיפור הערכים. אני מצפה שגם בתחרות השלישית יציגו השופטים הערות מפורטות שיאפשרו לכותבים המועמדים לשפר את הערכים. אולי כדאי לבנות איזשהי תבנית להערות לכל תת פרק בערך, או עפ"י קריטריון, שבהן השופטים יציגו בסיום התחרות פירוט של כל הבעיות שנמצאו בערך, הערות והצעות. ערן 20:45, 6 באפריל 2007 (IDT)

הצעות[עריכת קוד מקור]

אני מציע את העקרונות הבאים לחידוש התחרות השלישית:

 1. התחרות תתחיל ביום העצמאות תשס"ז ותסתיים כעבור קצת פחות מחודש, בחג השבועות.
 2. התחרות לא תוגבל בנושא, כמקודם, ותחולק לשלושה בתים. מכיוון שהתחרות תתחיל ביום העצמאות, נכריז על "דגש ישראלי" ואחד הפרסים בתחרות המשנה יהיה לערך הטוב ביותר שהוא בעל הקשר ישראלי מובהק (או במלים אחרות זה יהיה בדרך כלל ערך שכמעט ולא קיים בשפות אחרות).
 3. נצמצם את מספר השופטים בכל אחד משלושת הבתים ובבית המשנה לשני שופטים. ככה זה אצל הגרמנים - ואצלם התחרות גדולה הרבה יותר. נסיון העבר הראה שקשה למדי לאייש את משרות השיפוט, ואולי התקשורת בין שני שופטים תהיה טובה יותר. אני סומך על השופטים שיידעו להגיע להחלטה גם בלי מנגנון של רוב. בצמצום לשני שופטים נוכל להבטיח גם שהשופטים יהיו מומחים בתחומם, עד כמה שניתן.
 4. נמנה לתחרות מזכיר, שתפקידו כשמו כן הוא. הוא יהיה אחראי לעדכון שוטף של דף התחרות, ליצירת קשר אפשרי בין כותבים לבין מי שיכול לעזור להם, יהיה בקשר שוטף עם שופטי התחרות, ידאג בין במישרין ובין בעקיפין לפרסום התחרות בתקשורת, יקפיד על לוח הזמנים וכיוצא בזה. זה צריך להיות מישהו שעתותיו בידו ומחוייב לעניין.
 5. נגייס "מעצב ויקי" (יוני? ערן?) לשיפור הצורה הגראפית של דף התחרות, כך שהערכים המתמודדים, הגרסאות הסופיות, והחלטות השיפוט ירוכזו בטבלאות נוחות לעיון ולשימוש, ובכלל הדף כולו ייראה מקצועי יותר.

דעתכם? ‏Harel‏ • שיחה 14:48, 6 באפריל 2007 (IDT)

רעינות טובים. גילגמש שיחה 15:03, 6 באפריל 2007 (IDT)
כמו קודמי. ירוןשיחה 15:07, 6 באפריל 2007 (IDT)
כנ"ל. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 16:00, 6 באפריל 2007 (IDT)

הסתייגות[עריכת קוד מקור]

רק הסתייגות אחת - אני רוצה לאפשר לשלושה שופטים לשפוט אם יש מספיק מתנדבים. אם אין, נסתפק בשניים. גילגמש שיחה 17:17, 6 באפריל 2007 (IDT)

כמו גילגמש. מוכן להיות השופט השלישי במדעי הטבע. חגי אדלר 19:05, 6 באפריל 2007 (IDT)
רק הסתייגות נוספת: אנו ויקיפדיה העברית, לא ויקיפדיה הישראלית. אמנם ברור לכל שרוב המשתמשים בוויקי העברית הם ישראלים, אך עדיין איני רואה כל חשיבות בשימת "דגש ישראלי" בתחרות או קביעת פרמטר ישראלי כקריטריון המשפיע על הצלחת הערך בתחרות. HansCastorp 19:06, 6 באפריל 2007 (IDT)
אם הבנתי נכון, זו תת קבוצה לנושא מסוים, וזה בסדר. בתחרות הבאה יוכלו להכריז על תת קבוצה "ערכי המדינות" כדי לשפר אותם. חגי אדלר 19:10, 6 באפריל 2007 (IDT)
אם זה כך, אז אין לי הסתייגות. HansCastorp 19:17, 6 באפריל 2007 (IDT)
האם ערך מקורי כמו קהילת יהודי בוקרשט יכול להתאים לתת הקבוצה או שמדובר רק במתרחש בישראל גופא? בברכה. ליש 21:00, 6 באפריל 2007 (IDT)
אני חושב ש"דגש ישראלי" איננו רעיון טוב, שכן למרות שראוי שויקיפדיה העברית תהייה עשירה בערכים שכאלו, הרי שיש לנו שדות ידע שלמים שתת היצוג שלהם מחפיר. אם כבר עושים ריכוז מאמץ נושאי, אינני חושב שכדאי לחזק את החזק אלא את החלש. גיאוגרפית, למשל, אנחנו חלשים בכל שאינו ישראל-אירופה-ארה"ב (כלומר מזניחים בעיקר את אפריקה ואסיה - להוציא גאורגיה, אמריקה הלטינית מצבה קצת יותר טוב); סטטיסטית ערכי ביולוגיה רבים הם קצרמרים שבקושי עונים להגדרה של הגדרה, ואין להם דבר וחצי דבר עם ישראל; באופן כללי אני תחת הרושם שמדעי הרוח והחברה, כשאינם נוגעים לישראל או ליהודים, הם מועטים למדי וכדומה. אם כבר דגש, הייתי מציע אפריקה או אסיה. בברכה, --אורי שיחה 23:33, 6 באפריל 2007 (IDT)
הדגש הישראלי הוא עניין די משני - בסך הכל פרס מיוחד ב"בית המשנה" - ביחד עם הפרסים לאיור, לתמונה וכו'. זה לא משפיע על הכתיבה של כלל הערכים. ‏Harel‏ • שיחה 23:41, 6 באפריל 2007 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

כותב שורות אלה נמנע מלהשתתף בתחרויות הקודמות בגלל שיטת הבתים, שקובעת מראש מספר מצומצם מאוד של נושאים "ראויים", ולכל הפחות מקבצת את כל השאר בבית אחד מנופח. יהיה טוב בהרבה לערוך תחרות כללית, בלי בתים בכלל. כך יוכל גם פאנל השופטים להיות כולל ומרשים יותר. צביקה 18:02, 6 באפריל 2007 (IDT)

אני חושב שכן צריך שיהיו בתים, אבל צריך לחשוב על חלוקה אולי מעט שונה. הבית השלישי רחב מדי וצריך לחשוב על העברת תחומים ממנו לבתים אחרים או לחילופין פיצולו. דובב 18:04, 6 באפריל 2007 (IDT).
צביקה - אני דווקא חושב ששיטת הבתים הוכיחה את עצמה. ההגדרות שלהן הן הגדרות מאוד פתוחות - שממש לא "סוגרות" את רשימת הנושאים. עובדה היא שהרוב הגדול של הכותבים הבין ללא קושי לאן משתייך הערך שלהם. אני מסכים שהבית השלישי מעט גדול מדי, אבל אני לא חושב שיש טעם לנסות ל"אזן" ביניהם באורח מלאכותי על ידי הזזה לא עניינית של נושאים מבית לבית. אשמח לשמוע על נושא שלדעתך מבנה הבתים איננו מאפשר או פוגע בו. ‏Harel‏ • שיחה 19:39, 6 באפריל 2007 (IDT)
אלף, לא דיברתי על הזזת נושאים, אלא על ביטול שיטת הבתים. אשמח אם תוכל לציין תועלת אחת שהיא הביאה. בית, רק שתי דוגמאות גורפות לנושאים כפי שבקשת: ביוגרפיה וספורט. צביקה 19:46, 6 באפריל 2007 (IDT)
היתרון המרכזי בשיטת הבתים הוא בחלוקת הנטל בין השופטים. אינני רואה כיצד להימנע מהגדלת מעמסת השיפוט לפחות פי שלושה בביטול שיטת הבתים. זה דבר אחד לקרוא בעיון רב ולדון ב10-15 ערכים, ודבר אחר לגמרי לקרוא באותה מידת עיון כחמישים ערכים ולבחור מביניהם. שנית, אני חושב שגם קל יותר להשוות ערך על אלקטרוליזה לערך על מטוטלת פוקו, וערך על נובלה של קלייסט לערך על שירת אלתרמן, וערך על ג'ו קוקר לערך על אלבום של הביטלז. אז נכון שהשיטה לא מושלמת, ובעולם אידיאלי של משאבים בלתי מוגבלים אף ייתכן שהיא מיותרת. בעניין ביוגרפיה וספורט: ספורט לדעתי משתייך לבית השלישי, אלא אם כן הערך עוסק בצורה מאוד מובהקת בצדדים הטכניים/טכנולוגיים של ענף ספורט כלשהו, מקרה שהוא די נדיר לדעתי. ביוגרפיה היא אכן תחום "חוצה יבשות", וגם פה זה עניין של דגש. אם כותבים ערך על ניוטון, הוא יכול להשתייך לבית הראשון או השלישי. לבית הראשון אם הדגש העיקרי הוא עבודתו המדעית, אשר מוצגת ברמה הדומה לערכי המדע שלנו, ולבית השלישי אם הדגש הוא היסטורי/ביוגרפי. זה דבר שאפשר לדון בו כל מקרה לגופו. מה שחבל לי זה שהבית השני תמיד הכי קטן - חסרים לנו ערכי אמנות, ספרות, הגות, פילוסופיה, דת וכו'. ‏Harel‏ • שיחה 20:41, 6 באפריל 2007 (IDT)
היי צביקה. אני הייתי אחד השופטים בתחרות הקודמת, ודע כי מדובר במאמץ גדול. מדובר במספר ערכים רב, כולם יחסית ארוכים, שיש לקרוא בעין ביקורתית, לבחון אותם בצורה יסודית ולתת לכל ערך שורת ציונים (בכל הפרמטרים לשיפוט). אילו הייתי צריך לקרוא מספר ערכים גדול פי שלושה, ולהעיר עליהם, זה היה קשה מאוד. מעבר לכך, ההנחה כי השופטים מסוגלים לשפוט כראוי כל ערך שהוא, בכל נושא, היא אופטימית. אינני חושב שכישורי השיפוט שלי בערכים על שירה ותרבות, למשל, זהים לכישורי לגבי ערכי מדע וטכנולוגיה. לגבי הנושאים הראויים והבתים המנופחים - בתחרות הקודמת מספר הערכים בבתים השונים לא היה שונה באופן דרמטי. ואם תרצה לכתוב על נושא שלכאורה לא יתאים לאף בית, אני מבטיח לעזור למצוא את הבית המתאים ביותר עבורו. ‏odedee שיחה 03:37, 7 באפריל 2007 (IDT)
זה לא עניין של עזרה במציאת בית, כפי שאתה והראל הצעתם באדיבותכם. ברור שבסופו של דבר כל דבר שאני אבחר יפול בבית השלישי. אראה איזה צורה הוא יתפוס ואחליט אז. צביקה 12:43, 7 באפריל 2007 (IDT)
אני חושב שאת הבעיה שאתה מעלה אפשר לפתור גם בכיוון שונה, דווקא להרחיב את מספר הבתים, אולי במקביל לצמצום מספר השופטים בכל בית. בכל אופן, יש לציין שההענות לתחרויות הקודמות הייתה מועטה, בערך כ-10 ערכים לכל בית מתוכם נבחרו לפחות 30%, כך שאולי במקום 9 זוכים על 3 בתים אפשר לחלק 9 זוכים על 9 בתים, או דווקא לבטל כליל את שיטת הבתים, כפי שהצעת (קריאת 30 ערכים בשבוע אינה משימה בלתי אפשרית בעבור שופט שהוא ויקיפד פעיל שמקדיש שעה ביום לפחות לוויקי). או שפשוט אפשר להשאר עם השיטה הקיימת אבל לשנות מתחרות לתחרות את החלוקה בין הבתים, כך שיינתן דגש לנושאים שונים. יחסיות האמת 07:20, 8 באפריל 2007 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

והיכן נרשמים? HansCastorp 03:43, 7 באפריל 2007 (IDT)

בפעמים הקודמות זה היה ב"רשימת הערכים המועמדים". אבל הדף עדיין בעבודה, אז כנראה שעוד מוקדם מדי בשביל זה. מור שמש 06:20, 7 באפריל 2007 (IDT)

וממתי אפשר להירשם? אני רוצה לכתוב ערך חדש כבר מהיום, אבל שעדיין יהיה מועמד לתחרות. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 12:03, 7 באפריל 2007 (IDT)

בתקנון מוסבר שהמועד הקובע מבחינת אורכו ההתחלתי של הערך הוא היום. כך שאם תתחיל היום זה בסדר. את המועמדות כדאי אולי לרשום רק אחרי ה"פתיחה הרשמית" ביום העצמאות, אבל זה לא קריטי. ‏Harel‏ • שיחה 12:05, 7 באפריל 2007 (IDT)
תודה. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 13:07, 7 באפריל 2007 (IDT)

קנאת סופרים תרבה חוכמה[עריכת קוד מקור]

קנאת סופרים תרבה חוכמה (בבא בתרא דף כ"א עמוד א') עושה לכולנו "אדום בעיניים" בתחרות החשובה של השנה! יש מתנדבים לגאול אותנו מזה? חגי אדלר 05:07, 8 באפריל 2007 (IDT)

תמונות חייבות להשתלב בערך מהתחרות?[עריכת קוד מקור]

האם גם בעבר התמונות היו חייבות להשתלב בערך מהתחרות? חשבתי שהתמונות הן תחרות משנה בלתי תלויה, לכל ערך קיים. אנא בארו. חגי אדלר 05:10, 8 באפריל 2007 (IDT)

בתחרות הקודמת החלטנו השופטים כי יש לשפוט רק בין תמונות שהיו קשורות לערכים. אם אכן החלטה זו אומצה, יש להגדיר זאת מראש הפעם. בברכה, --אורי שיחה 05:21, 8 באפריל 2007 (IDT)
סוגיה אחרת עליה התלבטנו פתחרות הקודמת, וכעת כדאי להגדיר זאת מראש, היא האם יש הגבלה על מספר התמונות שמתמודד יחיד מגיש לתחרות, או האם הוא יכול לזכות ביותר מפרס אחד, בברכה, --אורי שיחה 05:21, 8 באפריל 2007 (IDT)
כמו המגבלה על ערכים - שלושה - נראה לי ששלוש תמונות או איורים זו הגבלה סבירה. ‏Harel‏ • שיחה 12:34, 8 באפריל 2007 (IDT)

הראל - אם השופטים יבחרו תמונה/איור מתוך ערך שמשתתף בתחרות, אזי טבלת הששתתפות של אותם תמונות מיותרת, לא? ‏Yonidebest Ω Talk 12:32, 8 באפריל 2007 (IDT)

יש בזה משהו. בוא נגיד שהייתי מצפה שהתמונות תיווצרנה לצורך התחרות. וזה אומר בעצם לטובת הערכים שנכתבו במהלכה. אבל אם לא יהיו מספיק תמונות מתמודדות, לא יהיה אסון גדול אם נרחיב גם לתמונות חדשות בערכים אחרים. בכל אופן אני חושב שמי שגאה בתמונה שלו פשוט שירשום אותה שם, במקום שהשופטים יצטרכו לחפש תמונות בכל הערכים. זה לא סיפור גדול. כך יהיה ברור מהן התמונות והאיורים המתמודדים. ‏Harel‏ • שיחה 12:34, 8 באפריל 2007 (IDT)
הראל, מתשובתך אני למד שכל תמונה (לא של חנוכה...) כשרה לתחרות. אם תהיינה הרבה תמונות הכשרות לערכי התחרות, האחרות פשוט לא תשתתפנה. הגדרתי נכון? חגי אדלר 13:16, 8 באפריל 2007 (IDT)
אוף, סיבכתם אותי. אני חושב שנתחיל בתמונות לערכים בלבד, ואם נראה שזה לא מספיק, נשנה דעתנו. בסופו של יום זו תחרות כתיבת ערכים, התמונות משרתות את הערכים. אבל מצדי שהמילה האחרונה תהיה של שופטי הבית הזה. ‏Harel‏ • שיחה 13:22, 8 באפריל 2007 (IDT)

אני בעד שהתונות לא יהיו קשורות לערכים דווקא, חבל להגביל כשאין בכלל תמונות שמתמודדות... מה שכן, הן צריכות להיווצר לכבוד התחרות, זה כל הרעיון של התחרות, לא? סתם עומרשיחה 17:37, 15 באפריל 2007 (IDT)

זה בוודאי כל הקטע של התחרות, ואני לא ארצה לראות מועמדויות של תמונות ואיורים ישנים, זה באמת "לא הקטע". לגבי זה שאין מועמדויות כרגע - יש לזכור שהתחרות אפילו לא התחילה באופן רשמי. יש לקוות שככל שתתקדם כתיבת הערכים המשתתפים בתחרות, הכותבים ידאגו ליצירת תמונות ואיורים מתאימים ואלו יהיו מועמדים. ‏Harel‏ • שיחה 17:40, 15 באפריל 2007 (IDT)

פסקת הפתיחה[עריכת קוד מקור]

רק לי הטקסט גולש מעבר לדף, מעל התפריט הימני? מישהו יכול לסדר את זה אולי? אגב, יופי של עבודה בעיצוב הדף, מאוד אהבתי. מור שמש 05:39, 8 באפריל 2007 (IDT)

טיפים איך לזכות[עריכת קוד מקור]

כאן אלמוג 12:13, 8 באפריל 2007 (IDT)

רשימה יפה מאוד וכתובה היטב. רק חבל שהיא בעקר תקיפה לנושאי ההיסטוריה ולא לנושאי מדעים מדויקים. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 13:57, 8 באפריל 2007 (IDT)
אביר, אז אולי פשוט תוסיף לה טיפים שיהפכו אותה מתאימה גם למדעים. ‏Harel‏ • שיחה 13:59, 8 באפריל 2007 (IDT)
זה בדף של אלמוג, אז אני לא יודע אם מותר לערוך אותו. אולי אני אפתח רשימה על מדעים מדויקים. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 14:01, 8 באפריל 2007 (IDT)
כתבתי בפירוש שנושא המדעים המדוייקים לא נכלל בטיפים, ואשמח לכל תוספת לדף בכיוון זה אלמוג 14:28, 8 באפריל 2007 (IDT)

הפתיחה הרשמית[עריכת קוד מקור]

ניכר שיש משתמשים רבים שכבר היום מתחילים לבחור את הערך לעבוד עליו לקראת התחרות. למען ההוגנות, מן הראוי לפרסם את עניין התחרות במזנון ולאפשרל משתמשים להירשם כבר עכשיו. אפשר שהפתיחה הרשמית תהיה באמת רק "פתיחה רשמית", כי הפתיחה הבלתי פורמלי כבר החלה אתמול, במועד פרסום התחרות. מה דעתך הראל? ‏Yonidebest Ω Talk 12:50, 8 באפריל 2007 (IDT)

מלמלתי משהו אתמול במזנון, כנראה שלא שמו לב כל כך. לא איכפת לי שיירשמו ערכים כבר עכשיו, וביום העצמאות נתחיל את התחרות באופן רשמי (נגיד אז נתחיל בפרסומה בsitenotice ובעמוד הראשי, או משהו כזה). ‏Harel‏ • שיחה 12:52, 8 באפריל 2007 (IDT)
סבבה :-) ‏Yonidebest Ω Talk 13:52, 8 באפריל 2007 (IDT)

בקשת אישור "מיוחד"[עריכת קוד מקור]

בעקבות הדיון שנערך בדף שיחתי, נראה כי אני צריך לבקש אישור מיוחד להשתתף עם הערך חלף עם הרוח (סרט). התקנון אומר ש"רשאים להשתתף בתחרות רק ערכים שלא היו קיימים לפני תחילת התחרות או שהיו בני פחות מ-3,000 תווים (לעניין זה, התאריך הקובע יהיה תאריך פרסום התחרות, 7 באפריל 2007)", אבל את העבודה התחלתי הרבה לפני, ורק אתמול העתקתי את החומר מהנוטפד למחשב לכאן (כמובן שהערך עוד רחוק מלהיות גמור). אני לא רואה איך זה יכול להשפיע על התחרות, אבל רק בשביל לעשות דברים באופן מסודר, אני מבקש אישור להשתתף עם הערך. מור שמש 05:27, 10 באפריל 2007 (IDT)

לדעתי אין בכך צורך של ממש. כל אחד יכול היה להתחיל לעבוד על הערך שלו שנים לפני התחרות, ואין שום דרך לאכוף התחלה דווקא עם ההכרזה (גם אני חשבתי על נושא, התחלתי לרחרח ולאסוף מידע, ואפילו לכתוב, לפני ההכרזה הרשמית). הללשיחה תיבת נאצות 08:56, 10 באפריל 2007 (IDT)
בוודאי שיש דרך. אתה צריך לבקש אישור מהשופטים בבית שלך, אחרת הערך שלך יפסל ולא יוכל להשתתף בתחרות. גילגמש שיחה 09:18, 10 באפריל 2007 (IDT)
שים לב שהוא לא כתב דבר בערך לפני תחילת התחרות, אלא על מחשבו האישי בלבד. הללשיחה תיבת נאצות 09:23, 10 באפריל 2007 (IDT)
אם כתב במחשבו האישי אין בעיה, אבל אם היה טקסט כלשהו בערך לפני התחרות זאת בעיה. גילגמש שיחה 09:25, 10 באפריל 2007 (IDT)
לא היה, זו הנקודה. זו הייתה רק הפניה. הללשיחה תיבת נאצות 09:28, 10 באפריל 2007 (IDT)
אנחנו פה כדי ליהנות, לא כדי להתנצח. כל המטרה של המגבלה הזו היא להבטיח שמדובר בערכים חדשים שנכתבו במובן כלשהו לטובת התחרות, ולא בערכים שנכתבו לפניה שפשוט הוגשו לה. כל מיני מקרי ביניים של ערכים שהיו בעבודה - על כך יכולים השופטים להכריע, ואני חושב שאין סיבה להיות קפדנים במיוחד. ‏Harel‏ • שיחה 09:34, 10 באפריל 2007 (IDT)

התמונות והאיורים[עריכת קוד מקור]

האם זה צריך להיות לערך שמשתתף בתחרות?. שווייצן 19:38, 13 באפריל 2007 (IDT)

ראה חמישה דיונים מעל זה. מור שמש 19:41, 13 באפריל 2007 (IDT)
אני לא רואה שהוחלט פה על משהו. שווייצן 19:53, 13 באפריל 2007 (IDT)
כי באמת לא לגמרי הוחלט. אם נראה שאין מספיק תמונות שנוצרו לטובת ערכי התחרות, אפשר גם לקבל תמונות אחרות - אבל מן הסתם מי שמגיש אותן צריך ליצור אותן בעצמו, וגם לאחרונה - לא איזו תמונה שעלתה לפני שנתיים. ‏Harel‏ • שיחה 20:00, 13 באפריל 2007 (IDT)

התחרות זקוקה לשופטים[עריכת קוד מקור]

בשקט בשקט נחנכה בצורה לא רשמית ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/תחרות הכתיבה/התחרות השלישית. פתיחתה הרשמית ביום העצמאות, ועד אז צריך לגבש את צוות השופטים ואפשר גם להתחיל בהכנת ערכים לתחרות - בין אם בבודדים ובין אם בקבוצות. כרגיל, איוש משרות השיפוט די קשה ואיטי. אני קורא לכולם - כדאי ורצוי לפנות לעמיתים ויקיפדים שלדעתכם מתאימים לשיפוט בהצעה/דרבון לשפוט. כנראה שהמחסום הפסיכולוגי של המלצה עצמית הוא די גבוה. הציעו את חבריכם, אם אינכם מציעים את עצמכם. אנחנו זקוקים לפחות לשני שופטים בכל אחד מארבעת הבתים (שלושה בתים ראשיים ובית לתחרויות המשנה), ואולי אף לשלושה. ‏Harel‏ • שיחה 14:36, 9 באפריל 2007 (IDT)

צריך גם מתנדב לתפקיד מזכיר התחרות. דניאל ב. 14:40, 9 באפריל 2007 (IDT)
אני מציע שהראל יקח על עצמו את תפקיד המזכיר. בלאו הכי זה מה שהוא עושה. גילגמש שיחה 15:28, 9 באפריל 2007 (IDT)
הנחתי שאם מישהו לא יתנדב זה מה שיקרה ממילא :) אני מקווה שיהיה לי זמן. ואם לא יהיה לי זמן, מה שיקרה זה שזה יבוא על חשבון דברים אחרים שיש מי שיטען שאמורים להיות חשובים יותר... :) נו טוב, אמזכר. ‏Harel‏ • שיחה 15:38, 9 באפריל 2007 (IDT)
אני התנדבתי לבית המדעים המדויקים ואם יתאפשר אני מוכן גם לשפוט בתחרות התמונה הכי טובה. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 15:30, 9 באפריל 2007 (IDT)
אם צריך אני יכול להיות שופט בבית המדעים. קרני שיחהמקטרת השלום 15:44, 9 באפריל 2007 (IDT)
אז יאללה להירשם כמועמד לשיפוט בדף התחרות. מדיבורים במזנון לא ייצא כלום. ‏Harel‏ • שיחה 15:45, 9 באפריל 2007 (IDT)
אני ממליץ על אריה מלמד כץ לשיפוט במדעים המדויקים. סתם עומרשיחה 22:59, 9 באפריל 2007 (IDT)

תאריך תחילת עריכה ודרישות מינימום[עריכת קוד מקור]

כמה מהערכים המוצעים אינם קצרמרים או שהעבודה עליהם כבר התחילה. האם זה לגיטימי? אני זוכר שבתחרות הקודמת החמרנו. קרני שיחהמקטרת השלום 21:02, 14 באפריל 2007 (IDT)

תנאי הכניסה: פחות מ-3,000 תווים. השאלה אם זה כולל רווחים או לא. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 21:16, 14 באפריל 2007 (IDT)
איך אני יודע אם הערך שבחרתי עומד בדרישות? השמח בחלקו (-: 23:47, 14 באפריל 2007 (IDT)
אתה יכול להעתיק לתוכנת וורד ולספור שם. ואני שב ומדגיש כאן שהכלל הזה בסך הכל נועד למנוע השתתפות של ערכים שנכתבו בעצם לא לטובת התחרות או ערכים גדולים ונרחבים שרק הורחבו מעט. השופטים יכולים וצריכים להפעיל שיקול דעת מרחיב, אנחנו פה כדי ליהנות ולא לסבול. ‏Harel‏ • שיחה 23:48, 14 באפריל 2007 (IDT)
בערך הנ"ל יש רק כ-1,000 תווים. הללשיחה תיבת נאצות 00:04, 15 באפריל 2007 (IDT)

שופטי התחרות[עריכת קוד מקור]

כרגע רשומים שלושה מועמדים לשיפוט בבית הראשון ובבית המשנה, ושני מועמדים לשיפוט בבית השני והשלישי. אנחנו יכולים להסתדר עם שני שופטים בכל בית, או עם שלושה. ואפשר גם שבכל בית יהיה מספר שופטים שונה (אפילו שבעיניי זה עקום ולא אסתטי). אשמח לשמוע פה הצעות מה לעשות. אני חושב שכדאי להסתפק בשני שופטים לכל בית (זה יאפשר תקשורת יותר טובה בין השופטים, וזה מספיק בתחרויות גדולות יותר, כמו זו שבוויקיפדיה הגרמנית). לחלופין, אולי יש מי שרוצה להשלים את השורות בבתים השני והשלישי. כך או כך צריך ל"סגור" את מצבת השופטים בזמן הקרוב. ‏Harel‏ • שיחה 19:47, 15 באפריל 2007 (IDT)

אני מציע להמתין שבוע נוסף. אם לא ירשם אף שופט לבתים האחרים, נסתפק בשני שופטים בכל שלושת הבתים - השופט שנרשם אחרון בבית הראשון לא ישפוט בתחרות זו, אלא ימתין לתחרות הבאה. נראה לי שזאת דרך הגיונית להמנע מהצבעה מיותרת על עניין שולי. גילגמש שיחה 19:52, 15 באפריל 2007 (IDT)
אין לי בעיה לוותר על השיפוט אם זה ייצור פחות אי נעימות. קרני שיחהמקטרת השלום 00:38, 16 באפריל 2007 (IDT)

מבקש להכניס חריג[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה להכניס את תופעת העולם הקטן, שכלל יותר מ-3,000 תווים בעת פתיחת התחרות, כחריג לתחרות, לבית השלישי, אני מניח. דבר השופטים? המתעתקשיחה 00:50, 19 באפריל 2007 (IDT)

אתה צריך לפנות לשופטים שיאשרו לך. גילגמש שיחה 00:51, 19 באפריל 2007 (IDT)
אעשה זאת מיד. רק דבר קטן לפני כן - הבית השלישי הוא המתאים ביותר לדעתך? המתעתקשיחה 00:58, 19 באפריל 2007 (IDT)
כן. גילגמש שיחה 00:59, 19 באפריל 2007 (IDT)
לדעתי החריגה גדולה מדי, ב[באפריל] היה גודלו של הערך (בלי רווחים) 13647 תווים, כלומר פי ארבע מקצרמר לתחרות, לכן לדעתי אין לאפשר לערך להתחרות. motyka שיחה 21:01, 19 באפריל 2007 (IDT)
אני מסכים עם מוטי. הערך אינו ראוי לתחרות. אם כי אשמח לראות את ההרחבה ללא קשר לתחרות. אברהם אמיר 10:57, 20 באפריל 2007 (IDT)

כתיבה אולי משותפת[עריכת קוד מקור]

אם לא נרשמתי ועזרתי (תרומה משנית: הגהה ועריכה) האם זה יפגע בסיכויי שותפי לזכיה? אם נרשמתי ולא עזרתי, האם *זה* יפגע? (לכאורה, הערך נכתב על ידי שניים) הנדב הנכון 15:13, 19 באפריל 2007 (IDT)

לא. נדמה לי שכתוב באיזה מקום שכולם מוזמנים לסייע לכותב. מה גם, זאת דרכה של ויקי - כולם לוקחים חלק בכתיבה. גילגמש שיחה 15:28, 19 באפריל 2007 (IDT)
אחד הפרמטרים לכתיבת ערך בתחרות הוא השיתופיות, כך שאפילו מומלץ לשתף אחרים. דוד 11:15, 20 באפריל 2007 (IDT)

קביעת השופטים[עריכת קוד מקור]

לאור מועד התחרות הקרב ובא הפסקתי את שלב בחירת השופטים, אחרי שנרשמו מספיק שופטים לצרכינו ולא נראה שיש עוד מי שמעוניין. את משתמש:Carny הורדתי מהשיפוט בבית הראשון כדי להשוות את מספר השופטים בכל אחד מהבתים הראשיים, לאחר שהביע את נכונותו לפרוש אם הדבר יסייע. צוות השופטים מורכב מוויקיפדים מוכרים וותיקים עם רקע מתאים לשיפוט, ויש להתברך בכך. בבית תחרויות המשנה, שגם ככה השיפוט בו הוא יותר עניין של "טעם וריח", השארתי בינתיים את ההרכב של שלושה שופטים. אני חושב שזה בסדר.

אם יש מישהו מהשופטים הרשומים שנמלך בדעתו ולא יכול לעמוד במשימה, זה הזמן להגיד, כי עכשיו עוד יש די פנאי למצוא מחליפים. ‏Harel‏ • שיחה 11:31, 20 באפריל 2007 (IDT)

אני חושב שזה הזמן לדחוף את התחרות - בינתיים נרשמו מעט כותבים. בדקתי ומצאתי שבתחרות הקודמת בכל אחד משני הבתים הראשונים נרשמו כ-20 ערכים ובבית השלישי כ-30. גילגמש שיחה 12:02, 20 באפריל 2007 (IDT)
אל תשכח שהיא אפילו לא "התחילה באופן רשמי", מה שמתוכנן ליום העצמאות. אפשר אולי להקדים לעכשיו, למרות שחשבתי שיום העצמאות הוא זמן טוב לפתיחה החגיגית. אני חושב שהפעם נוותר על הודעה לעתונות, כלי התקשורת כבר דיווחו על התחרות פעמיים, זה כבר לא חדשות :) ‏Harel‏ • שיחה 12:03, 20 באפריל 2007 (IDT)
נראה לי צריך להריץ כבר עכשיו. גילגמש שיחה 15:34, 20 באפריל 2007 (IDT)
מספר הנרשמים לא רלוונטי, למעשה הליך ההרשמה כולו כמעט שלא רלוונטי, ואם תבדוק גם תגלה שרבים מאוד (אולי רוב) מהערכים שנרשמו בתחרויות העבר בסופו של דבר כלל לא נכתבו. יחסיות האמת 17:14, 20 באפריל 2007 (IDT)

זמני התחרות[עריכת קוד מקור]

יש טעות בפיסקה על זמני התחרות. הפתיחה הרשמית (ה- 23/4/07) יוצאת ביום הזיכרון. למה דווקא ביום הזיכרון?!?!
מישהו סודישיחה 15:00, 20 באפריל 2007 (IDT)

למה לצעוק. קודם כל תרגע, אחר כך אפשר היה לקיים דיון ענייני. דניאל ב. 15:02, 20 באפריל 2007 (IDT)
כתוב שם "יום העצמאות", ורק התאריך לא נכון, מכיוון שהזיזו השנה את יום העצמאות ביום אחד. אתקן שם. ובאמת אני לא יודע למה אתה צועק. ‏Harel‏ • שיחה 15:19, 20 באפריל 2007 (IDT)
חח..אני עוד אכתוב ערך על דפוסי התנהגות, תפיסה ופיסיכולוגיה באינטרנט :) יואב 17:02, 20 באפריל 2007 (IDT).

הכללים לתמונות?[עריכת קוד מקור]

תמונות ישנות- לא; מערכים שלא משתתפים התחרות- כן. הבנתי נכון? סתם עומרשיחה 15:50, 20 באפריל 2007 (IDT)

באחת התחרויות הקודמות הוגדר שאחד מהקריטריונים לשיפוט הוא השימוש בתמונה, כלומר אפשר להשתתף גם בלי קישור לערך אבל זה "שווה" פחות... מצד שני זה לא חייב להיות קשור לערך שבתחרות. ST 22:01, 29 באפריל 2007 (IDT)

ערך שהתחלתי לעבוד עליו[עריכת קוד מקור]

לפני 3 ימים יצרתי והתחלתי לעבוד על הערך מפלגת הלייבור הבריטית, האם אוכל לשייך אותו לתחרות?

בוודאי. גילגמש שיחה 17:14, 20 באפריל 2007 (IDT)
גילגמש, מעולם לא אמרתי את זה דרך ויקיפדיה, אבל אני אוהב אותך כמו בן דוד! *גוטה *שיחה *100 השירים *מ.א-ק.ר 17:16, 20 באפריל 2007 (IDT)
אני מודה לך. אף פעם לא אמור לי שמישהו אוהב אותי כבן דוד. אני שמח מאוד שכך אתה חש וגם אני אוהב אותך. גילגמש שיחה 17:20, 20 באפריל 2007 (IDT)

איך נרשמים לתחרות?[עריכת קוד מקור]

אני חדשה בוויקיפדיה, אשמח להסבר קצת יותר מפורט לגבי התחרות. Jusmine 23:07, 20 באפריל 2007 (IDT)Jusmine

כאן שנילישיחה 23:10, 20 באפריל 2007 (IDT)

פרישה מהתחרות[עריכת קוד מקור]

שלום. נרשמתי לתחרות לערך המהפכה התעשייתית, מפאת קוצר זמן ולחץ של 'לא לסיים בזמן' אני רוצה לפרוש מהתחרות. אני חושב שעדיף שאעשה ערך מקיף ויפה בנחת מאשר שיצא "ככה-ככה" בגבולות הזמן של התחרות. אני יכול לפרוש?
בברכה, שווייצן 17:49, 29 באפריל 2007 (IDT)

בוודאי שאתה יכול, אבל למה שתפרוש? נסה לכתוב בנחת ואם תספיק אז תספיק ואם לא אז תמשיך לעבוד על הערך בקצב שלך. גילגמש שיחה 17:50, 29 באפריל 2007 (IDT)

בקשת חריגה[עריכת קוד מקור]

הערך חמאה כולל 2830 תווים בגוף הטקסט בלבד, בלי תמונות, 3002 עם התמונות, כ-3500 עם הראו גם והקישורים החיצוניים אך בלי הבינוויקי והקטגוריות ו-4000 יחד איתם. יחסיות האמת 08:54, 6 במאי 2007 (IDT)

אני מאשר. אבל שים לב שיש לך רק יומיים לפני הצגת הגרסה הסופית. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 12:40, 9 במאי 2007 (IDT)

לוח הזמנים[עריכת קוד מקור]

כתוב: "11 במאי 2007, יום ירושלים: המועד הקובע לגרסה הסופית.", אלא שיום ירושלים חל השנה ב-16 במאי ולא ב-11 בו. מה קובע? למען הגילוי הנאות: היתה מאוד עוזרת לי הארכה ל-16. צביקה 14:00, 8 במאי 2007 (IDT)

מצטרף לשאלה הגורלית, ולגילוי הנאות. ירוןשיחה 21:05, 8 במאי 2007 (IDT)
אני תוהה איך קרתה לי התקלה המביכה הזו. האמת, אשמח לשמוע מה דעת השופטים, כי המשמעות היא שיהיה להם פחות זמן לשיפוט. עקרונית הייתי רוצה לתמוך, אבל בוא נשמע מהם. ‏Harel‏ • שיחה 21:54, 8 במאי 2007 (IDT)
אפשר לדחות גם את התאריך שלהם בהתאם. ירוןשיחה 22:51, 8 במאי 2007 (IDT)
הראל, חשוב שההחלטה תתקבל היום. ירוןשיחה 17:32, 9 במאי 2007 (IDT)
שמעתם את הסיפור על האיש שדחה? דחה דחה, בסוף בכה. למה לדחות ולשלם קנסות? יחסיות האמת 18:26, 9 במאי 2007 (IDT)
אני תומך בהצעת הדחייה ביומיים, עד למוצ"ש. הבקשה סבירה. ‏Danny-w‏ 19:56, 9 במאי 2007 (IDT)
מבחינתי סבבה שטול הירוחמי 20:59, 9 במאי 2007 (IDT)
שלום חברה, כדי לעשות עוד ליטוש בערך כוכבי לכת מחוץ למערכת השמש אני חייב את שישי שבת, גם ככה יש לי עבודות שאספתי חומרים עבורם ותהיה לי שפע של עבודת כתיבה בסוף השבוע, ויש רק 24 שעות ביממה. אשמח לדחייה קטנה, צריך עדיין להוסיף קישורים פנימיים ותמונות. Avibliz 23:03, 9 במאי 2007 (IDT)
לאור הבקשות הרבות, הארכתי ביומיים. ‏Harel‏ • שיחה 21:17, 10 במאי 2007 (IDT)

תודה. Avibliz 23:17, 10 במאי 2007 (IDT)

בקשה מכל כותבי הערכים המשתתפים בתחרות[עריכת קוד מקור]

במידה ונכתבו ערכים לווינים לערך הראשי המשתתף בתחרות, בין אם על ידיכם ובין אם על ידי אחרים על פי בקשתכם אנא ציינו זאת ואת שמם בדף שיחת הערך. בברכה, Shayakir שיחה. 12:11, 11 במאי 2007 (IDT)

בשביל מה? הם הרי לא משתתפים בתחרות. גילגמש שיחה 12:15, 11 במאי 2007 (IDT)
כדי לבחון את המאמץ הכולל שהושקע בערך. Shayakir שיחה. 12:22, 11 במאי 2007 (IDT)
צריך להגיד למזכיר (הראל) שיפיץ את ההודעה הזאת. אני בספק כמה כותבי ערכים עוקבים אחרי הדף הזה. גילגמש שיחה 12:27, 11 במאי 2007 (IDT)
אני תיכננתי להכחיל כמה מהאדומים בערך "שלי", אבל אני בספק אם זה יקרה בזמן הקרוב. מור שמש 12:55, 11 במאי 2007 (IDT)
לא חובה להכחיל, אבל זה יעלה את הסיכוי שתזכה בתחרות. גילגמש שיחה 13:33, 11 במאי 2007 (IDT)

המועד[עריכת קוד מקור]

האם ניתן עוד לבצע שינויים אחרונים בערך המשתתף בתחרות-אריתמטיקה, שכן עבר המועד הארחרון בשעה ו-45 דקות?
אני חושב שאכניס את השינויים הדרושים, ומקס. אני אמחק אותם או שהשופטים יחליטו רק על פי הגרסאה מה-12.5.
בברכה,

יואב 13:46, 13 במאי 2007 (IDT).
עדיין לא בדקנו אותו, אז כן. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 19:31, 13 במאי 2007 (IDT)

הסברים בתחרויות המשנה[עריכת קוד מקור]

אשמח אם שופטי קטגורית תחרות המשנה יוכלו לתת הסבר קצר על הסיבות לבחירת ההמועמדים כפי שנעשה בקטגוריות האחרות. במיוחד מעניינים אותי השיקולים בבחירת התמונות. תודה Assafn שיחה 13:32, 22 במאי 2007 (IDT)

אני מצטרף לבקשה. דני ‏Danny-w‏ 14:32, 22 במאי 2007 (IDT)

חלוקת הפרסים[עריכת קוד מקור]

מכיוון שיש יותר זוכים מפרסים אני מציעה מספר כללים לחלוקה:

 • ינתן פרס אחד לערך זוכה גם אם יותר מויקיפד אחד תרם לערך.
 • ינתן פרס אחד לזוכה גם אם זכה במספר קטגוריות.
 • ינתנו פרסים לערכים שדורגו על ידי השופטים (ואלו שצוינו לשבח, יזכו לשבח :-))
 • כל זוכה יציין באיזה פרס הוא מעוניין (לא כל הקודם זוכה), נניח, תוך שבוע.
 • במידה ושני זוכים מעוניינים באותו הפרס, תהיה קדימות לזוכה המדורג במקום גבוה יותר.
 • במידה ושני זוכים באותו דירוג מעוניינים באותו הפרס תערך בינהם הגרלה.

ST 11:17, 23 במאי 2007 (IDT)


ולהלן רשימת הפרסים:

 • בקבוק ליקר לימונצ'לו מתוצרת ביתית. ליש 23:12, 8 באפריל 2007 (IDT)
 • צנצנת ריבת לימונים מתוצרת בית. מור שמש 21:25, 9 באפריל 2007 (IDT)
 • הספר 'ערבסקות' של אנטון שמאס;
 • 'מדריך כרטא למטייל'
 • 'מדריך כרטא לשמורות טבע וגנים לאומיים' של עזריה אלון. תמרה 01:21, 10 באפריל 2007 (IDT)
 • ספרי הוד-עמי: asp.net, c#, visual c++.net ו-visual basic 6 - רק לשם השעשוע שבקריאתם. אתם הרי לא מתכוונים באמת לכתוב בשפות המזעזעות האלו... :) The-knight-of-the-night 15:32, 21 באפריל 2007 (IDT)
 • הספר "בחזרה מטואיצ'י" של יוסי גינסברג. רותם 22:03, 28 באפריל 2007 (IDT)
 • 100 ש"ח לקניית ספרים ברשת צומת ספרים או סטימצקי (בתלות ברשת הקרובה ביותר לביתי). ‏Yonidebest Ω Talk 22:47, 28 באפריל 2007 (IDT)
מעוניינים: נריה
 • מצלמת אינטרנט, מתנת רשת בית התוכנה והמחשב, קרן היסוד 64, קרית ביאליק. נא לא לפנות ישירות לחנות
 • סט אזניות + מקרופון, מתנת רשת בית התוכנה והמחשב, יל"ג 33 חיפה נא לא לפנות ישירות לחנות motyka שיחה 13:25, 4 במאי 2007 (IDT)
מעוניינים:ST
 • לבחירה, פריט שלישי: מצלמת אינטרנט או אזניות + מיקרופון או דיסקים לצריבה, מתנת הנ"ל.נא לא לפנות ישירות לחנות motyka שיחה 15:18, 4 במאי 2007 (IDT)
 • מצלמת אינטרנט+מיקרופון מתנת פריבל פי סי שופ טירת הכרמל נא לא לפנות ישירות לחנות
 • 50 דיסקים CD או 25 דיסקים DVD מתנת "פריבל" טירת הכרמל נא לא לפנות ישירות לחנות motyka שיחה 07:27, 11 במאי 2007 (IDT)
 • הספרים "העבד" ליצחק בשביס זינגר,
 • ו"כל החיים לפניו" לאמיל אז'אר. תמרה 22:47, 19 במאי 2007 (IDT)