שיחת משתמשת:Dahlia/ארכיון 4

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


=לדליה[עריכת קוד מקור]

ביליתי היום זמן רב בשיחות עמך ועלייך. על דעת האנשים שדיברתי איתם, ואני מבין שגם על דעתך, שכולם מסכימים כי את כותבת בעלת פוטנציאל תרומה רב, ורבת תועלת, אני יכול לכתוב את הדברים הבאים:

  • עכשיו את מכירה את הכלל הוויקיפדי לפיו לא מוחקים הודעה שנרשמה בדף השיחה, גם אם תכנה אינו נעים, ובעתיד תנהגי לפיו.
  • כל עריכה שנוגעת לבן משפחה שלך תעבור קודם דרך דף השיחה שלי.

אני מקווה כי בזאת הסתיימו כל הוויכוחים, וניתן להמשיך ולעבוד. אני מבקש מכולם להתייחס באופן אנושי, ידידותי וראוי זה לזה, וממתין כבר לעליית ש. שפרה למרחב הערכים. דליה, אנחנו צריכים אותך, ואני מקווה שעמידה בשני הכללים הפשוטים האלו תאפשר לכולם להנות ממה שיש לך להעניק לנו. קילגור טראוט 12:45, 22 באפריל 2007 (IDT)

תודה.
דליהשיחה 13:00, 22 באפריל 2007 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

על ההפתעה:) בברכה, סקרלט פימפרנל 15:54, 22 באפריל 2007 (IDT)

בבקשה :)
דליהשיחה 22:29, 22 באפריל 2007 (IDT)

ש. שיפרה[עריכת קוד מקור]

קראתי ואהבתי. מה הפרויקט הבא? קילגור טראוט 06:51, 23 באפריל 2007 (IDT)

.תודה. אין פרויקטים. אתנהל לי בשובה ונחת לכל אשר תישא הרוח. אה, אפרופו רוח, הבטחתי לגלנוס לטפל בהפרעה דו קוטבית, ויהיה נחמד להקדיש קצת זמן גם לקורט וונגוט. דליהשיחה 09:05, 23 באפריל 2007 (IDT)

ליליאן רוט[עריכת קוד מקור]

היי דליה. תוכלי להעיף מבט? תודה סקרלטשיחה הפתיעו אותי 01:45, 24 באפריל 2007 (IDT)

נחמד מאוד. אני אוהבת את הנושא הזה (כוכבות העבר של הוליווד). האם את מעוניינת בהגהה קלה? דליהשיחה 07:41, 24 באפריל 2007 (IDT)
בסוף עשיתי עריכה ממש. ככה זה אצלי. היה נחמד, אבל בעתיד אעדיף לערוך נושאים שהם קצת יותר קרובים ללבי, אם כי אשמח להתעדכן בערכים חדשים בנושא הזה. דליהשיחה 11:42, 24 באפריל 2007 (IDT)

הפרעת אישיות גבולית[עריכת קוד מקור]

דליה שלום, יש עכשיו כתבה בערוץ 8 על שתי נשים בניו-זילנד הסובלות מכך. שנילישיחה 23:28, 25 באפריל 2007 (IDT)

צביאל החליף ערוץ. תודה. דליהשיחה 23:32, 25 באפריל 2007 (IDT)
אגב, שנילי, אני אינני סובלת מתסמונת זו (די לי בשלי, ובינינו - אף איני סבורה שצביאל סבל ממנה אי פעם, אבל אל תגלה לו שאמרתי, כי הוא ייעלב. שנינו הובחנו כבעלי הפרעה סכיזו-אפקטיבית, משהו דומה מאוד למאניה-דפרסיה, אבל עם "שכלולים" :-). פעם אולי אכתוב את ההבחנה המבדלת ביניהן, אבל אשמח מאוד אם ידענים רציניים בנושא יקדימו אותי), ומעולם לא הייתה בי שמץ של נטייה אובדנית, אפילו לא בשיא הקושי. אני, כמו גילגמש אני (זה מהעלילות); תמיד שאפתי לחיי נצח, ופחות מזה לא יניח כלל את דעתי. לילה טוב. דליהשיחה 23:47, 25 באפריל 2007 (IDT)
תוספת קטנה: צביאל משוכנע כי לשנינו הפרעה דו-קוטבית (כי מאפייני השיא תמיד הופיעו צמוד למשבר אפקטיבי), והפעם אני דווקא נוטה להסכים עמו, אלא שיש מנהג בקרב רופאים רחומים לשנות את האבחנה בזמן התקף לצורך מתן תרופות יקרות במחיר מסובסד... הפעם לילה טוב באמת. דליהשיחה 00:12, 26 באפריל 2007 (IDT)
אחרי התוכנית הלכתי לישון, אז רק עכשיו אני מחזיר לך בוקר טוב. בתוכנית הוצגה שיטת טיפול "תרפיה התנהגותית-דיאלקטית (DBT)", שלא כל כך הוברר איך היא עובדת. שנילישיחה 07:27, 26 באפריל 2007 (IDT)
בוקר טוב. לא ראיתי את התוכנית. היום אני עסוקה קצת ב"ענייני חוץ". אנסה לברר בהמשך. דליהשיחה 09:44, 26 באפריל 2007 (IDT)

סטטיסטיקות ועוד[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב דליה ושבת שלום,
קודם כל יישר כוח על העבודה המשובחת שאת עושה בערכים השונים. אני מקווה שלא תתיאשי מאיתנו ותמשיכי לתרום לוויקיפדיה עוד זמן רב.
דבר שני, אין צורך לקחת את טבלאות הסטטיסטיקה יותר מידי ברצינות. הטבלה אינה מעודכנת כבר כמה חודשים, וגם המדידה היא רק של כמות עריכות, מספר שאינו אומר כלום על איכות העריכה. מי שעושה הרבה תיקונים קלים, שחזורים מהשחתות וכדומה מופיע בטבלה במקום גבוה יותר ממי שכותב או שמשכתב ערכים במספר קטן של עריכות.
דבר שלישי, רציתי לשאול מה הכוונה ב"שורה יתומה" שאת כותבת לעיתים בתקציר עריכה? (נלמד משהו חדש).
בהערכה רבה, רחל 09:27, 28 באפריל 2007 (IDT)

לרחל, קרן אור רכה שכמוך, תודה על דברייך החמים. ותשובה לשאלתך: שורה יתומה היא שורה שמסיימת פסקה, ויש בה מילה אחת בלבד. זה לא
אסתטי.
זה "שובר" את הרצף ומעייף את העין. בספרים ייתכן גם שעמוד יפתח במילה אחת שהיא סוף פסקה קודמת מהעמוד הקודם. במסגרת העיסוק בהבאה לדפוס, בשלב הסידור והעימוד, קראו לשורות כאלה בשמות שונים: "יתומות" או "אלמנות" או "ממזרים" או "מופקרות", ועוד. בחרתי במילה הכי רכה לטעמי. יש לך אולי רעיון איך לכנות שורות כאלה בשפת ויקיפדיה נקייה ממטענים רגשיים עודפים? תודה ויום נעים. דליהשיחה 09:51, 28 באפריל 2007 (IDT)
מושג זה הוא חסר משמעות אצלנו, משום שהוא תלוי ברוחב התצוגה, התלוי בגודלו של חלון הדפדפן וברזוצוליית המסך. המילה המופקרת שלך איננה מופקרת אצלי, ולהיפך. ‏Harel‏ • שיחה 09:53, 28 באפריל 2007 (IDT)
אם כך לשורה יתומה יש משמעות רק בדפוס ולא על מסך המחשב, שבו לכל אחד יש אפשרות לשלוט על רוחב השורה. רחל 09:59, 28 באפריל 2007 (IDT)
עבורי יש לו משמעות גם כאן, כי כואב לי בעיניים לראות שורה שלמה שמתבזבזת על מילה אחת קטנה. ואז אני מורידה כמה אותיות מיותרות פה ושם בפסקה כדי לקבל פסקה מאוזנת, יציבה ונאה לעין. כל הפרמטרים שציינת לעיל אצלי הם סטנדרטיים לגמרי, ולכן אני מניחה שהפתרון הזה מסייע לעוד אי אלו אנשים. דליהשיחה 10:03, 28 באפריל 2007 (IDT)
לאו דווקא. יש כמה רזולוציות מקובלות, הבדלים בין דפדפן לדפדפן, ויש אף מי שגולש כשהחלון אינו פתוח מלוא רוחבו. כשאת "מיישרת" שורה יתומה אצלך, את בהחלט יכולה ליצור אותה אצל אחרים. ‏Harel‏ • שיחה 10:04, 28 באפריל 2007 (IDT)
אה, אוקיי. אם כך נחסכת ממני עבודה די מעצבנת. תודה לכם על הצגת השאלה ועל פתרונה. דליהשיחה 10:12, 28 באפריל 2007 (IDT)
אם את מחפשת להחליף אותה בעבודה אחרת לשם שמיים ולשם אלוהי העברית - אני ממליץ על מלחמת חורמה בהשמטת שי"ן התיאור (או איך שלא קוראים לה): "ההרים אותם ראה מנגד", "העתון בו כתב", "המלחמה נגדה התבטא" וכן הלאה שיבושים מעצבנים. ‏Harel‏ • שיחה 10:47, 28 באפריל 2007 (IDT)
שמה שי"ן הזיקה, ואני מנהלת מלחמה זו במלוא חורמתה מהיום הראשון שלי פה. אגב, יש רעה חולה יותר. כוונתי לשיבוש הנפוץ להחריד - "משפט זיקה ממשיך". למשל: האוטו דרס את האיש שנפצע והובהל לבית החולים". לא מספיק שהאיש היה פצוע והובהל לבית החולים; בנוסף לכל צרותיו באה מכונית ודרסה אותו... צ"ל: "האוטו דרס את האיש, והוא נפצע והובהל לבית החולים". דליהשיחה
אם כבר שניכם כאן דנים בענייני לשון, הנה שאלה שהעליתי מזמן ולא קיבלתי עליה תשובה משביעת רצון. מה דעתכם? ‏ יוסאריאן‏ • שיחה 13:18, 28 באפריל 2007 (IDT)
תיקון יתר. איש הישר בעיניו יעשה. אבל מאחר ש, ולא מאחר ו. דליהשיחה 13:24, 28 באפריל 2007 (IDT)

חנניה רייכמן[עריכת קוד מקור]

נהניתי לקרוא את הערך היפה שכתבת , וכן את הקטעים שצרפת מתרגומיו. --Yoavd 10:18, 29 באפריל 2007 (IDT)

תודה, יואב :-). האם אתה נותן לי רשות לחנוך את הפינה החדשה שלי בהודעתך? (כלומר, להעביר אותה לפינת המילה הטובה). דליה שיחהפינת המילה הטובה 10:34, 29 באפריל 2007 (IDT)
יואב נתן לי רשות בשיחת טלפון (בעניינים אחרים). דליה שיחהפינת המילה הטובה 17:16, 29 באפריל 2007 (IDT)

וירצי יקירתי, מצטער....[עריכת קוד מקור]

נורא עסוק, סוף חודש, מחפש דירה, אשה, קטנצ'יק, מקווה לחזור לעניינינו בסוף השבוע או בתחילת שבוע הבא, שלך באמת גלנוס 00:22, 30 באפריל 2007 (IDT)

הסר דאגה מלבך. הכול בסדר גמור ולא בוער שום דבר. רוב הערך כבר ערוך. "קח את הזמן" שלך בשקט. מצא דירה מתאימה והקדש זמן למשפחתך. גם לי מתאימה אתנחתא. מנהלי תוכנית הלימודים שלי קיבלו אישור לשבור שביתה (לא מקובל עליי), ויש לי הרבה חובות לימוד שהזנחתי מאוד. אני מאחלת לך הצלחה רבה בכול ולהתראות. נ"ב - קטנצ'יק מתוק כמו ארטיק אבטיח... שלך, דליה שיחהפינת המילה הטובה 06:26, 30 באפריל 2007 (IDT)

בן אוני[עריכת קוד מקור]

בְּעֵת כְּתִיבָה

בָּעַת וּרְעָדָה

מַשָּׂב רוּחַ בַּלָּהָה

מִתּוֹךְ סְגֹר לֵב

שָׁכּוּל וּמְדַמֵּם


בְּשְׁנִיָּת כְּתִיבָה

שׁוּרוֹת הָפְכוּ

בַּשֵּׁנִית לְשָׁנִים

שֶׁזָּרְעוּ אֵימָה

בְּגַיְא צַלְמָוֶת


הִנֵּה הוּא יוֹצֵא לְאוֹר

כְּבֵן אוֹנִי

בְּלֵדָה קָשָׁה מִּנְשוֹא

סֶבֶל צִירֵי תֹּפֶת,

בּוֹ בְּרֶגַע

יוֹצֵאת הַנְּשָׁמָה


היצירה פורסמה בתאריך 4/5/2003

דב ליפשיץ, איזו רגישות! ואיזו הבנה עמוקה לנפשו! השתמשת באותן מילים שהשתמשתי בהן כדי לתאר אותו בסוף ימיו - רוח בלהה. איך הצלחת להתחבר באופן כה מדויק לאדם זר שלא הכרת. השיר באמת מאוד מרגש. אתה כותב שהיצירה פורסמה במאי 2003, מכתבי התפרסם ברשת באוקטובר 2004. אנא הזכר לי איך הכרת בכלל את סיפורו של אבי.

האם אתה זקוק לעזרה כלשהי בצעדיך הראשונים פה?
דליה שיחהפינת המילה הטובה 21:46, 30 באפריל 2007 (IDT)
הבנתי איך הגעת לספר. סיפור מדהים. והכול בזכות בית הכנסת ההוא. הצבעתי שם נגד המחיקה. דליה שיחהפינת המילה הטובה 22:59, 30 באפריל 2007 (IDT)

איך הגעתי? כן, בזכות בית הכנסת. בזמנו אלמנה של אחד המתפללים (שמו היה דוד בינר) חזרה לארץ מאוסטרליה יחד עם ביתה. בכדי למכור את הבית, בטרם תעזוב סופית לאוסטרליה. ובכן ,גבאי בית הכנסת הודיע לי שיש שם ספרי קודש וכן ספרים נוספים שכדאי לפנות. הלכתי ובאמת הוצאתי משם כמה וכמה ספרים, חלק הבאתי לבית הכנסת וחלק שמרתי. אחד מהם היה ספרו של בני וירצברג. ואני קראתי בו בנשימה עצורה. במאי של אותה שנה ביקרתי ביד ושם, שם היו דפי עד שהוכנסו ברשת הממוחשבת. חיפשתי דפים שהונצחו על ידו של אביך, אבל מצאתי מה שאת הנצחת. הזדעזעתי לגלות, לפי מה שכתבת, שהוא שלח יד בנפשו. זה צימרר אותי. ולאחר כמה ימים כתבתי את השיר בן אוני. אמנם נכון, לאביך קראו בנימין. אבל הספר היה לו כבן אוני והוא היה לרחל. כמו שבן אוני יצא בלידה קשה וגרם למותה של רחל אמנו/ אמו. כך הספר יצא בלידה קשה, עורר אצלו את זכרונות העבר וגרם בסופו של דבר לסופו. אגב - לפי דעתי את יכולה להנציח את זכרו בבית הכנסת באמצעות לוחית זיכרון.

יהי זכרו ברוך דב ליפשיץ 14:47, 2 במאי 2007 (IDT)

דב, איך קרה שרק עכשיו ראיתי את הודעתך? נבצר מבינתי. ראשית, תודה גדולה על מה שכתבת פה. דפי ההנצחה האלה ב"יד ושם" עשו את דרכם אליך, וממך אליי חזרה. עסקתי שנים בניתוח שירה, והשיר שנולד מדפי ההנצחה האלה הוא טוב.
תיקון קטן, לאבי לא קראו בנימין אלא דב (כשמך שלך). אבל בתעודת הזיהו שלו היה כתוב בני, כי דב הוא ברנרד, וברנרד הוא ברני, ואבי השמיט את האות האמצעית כדי לקבל שם עברי. חשבתי שקראת לשיר "בן אוני" גם כלשון נופל על לשון (ב--ני; בן--אוני), אבל הסיבות שציינת הן יפהפיות. ונכון מה שכתבת, הספר הזה "הרג" אותו למעשה. הבחירה להעלות את הזיכרונות, כשהפצעים היו עדיין פתוחים, עלתה לו בחייו. לא במקרה רוב ספרי הזיכרונות מתקופת השואה נכתבו ע"י אנשים קשישים. מה בער לו, לעזאזל? כנראה בער בו. הוא היה איש טוב וחכם וברוך כשרונות (גם צייר חובב. ציורי השמן שלו עדיין זכורים לי. מעניין איפה הם. בעיקר ציור של מכתש רמון ושל יפו העתיקה) אכן, יהי זכרו ברוך. כמעט סלחתי לו.
באשר להנצחה. מ-1969 הייתי בבאר שבע 3 פעמים בלבד: ב-1983 בחתונה של חברה קרובה שנישאה לבאר שבעי; ב-1998 כשעליתי לראשונה בחיי לקברו של אבי. לבדי. על המצבה היה חרוט המשפט (מספר ירמיהו): "והיה בלבי כאש בוערת עצור בעצמותיי ונלאיתי כלכל ולא אוכל" (ההתאבדות היא לא רק מעין המתת חסד פרטית, אלא כורח בלתי נמנע לנוכח השריפה שמתחוללת ומשתוללת בעולם הפנימי. החוקר ישראל אור-בך מתאר את החוויה הטרום אובדנית במילים: "סבל בלתי נסבל"); ב-2003 בכנס השנתי של בריאות הנפש. איש תמהוני אחד עלה על במת המברכים ואמר כי הוא רואה בעיני רוחו מצעד של נפגעי נפש מכל רחבי הארץ. האנשים נעו בכסאותיהם במבוכה ומחאו כף בנימוס. לאחר שנה קרם החלום עור וגידים. ובנימה אופטימית זאת אחתום את דבריי. שוב, תודה רבה לך. כשספרך ייצא לאור, אקנה ואקרא. דליה שיחהפינת המילה הטובה 06:58, 4 במאי 2007 (IDT)

תודה על תגובתך :-) מעניין ומרגש מה שכתבת על אודות אביך. מעניין ששמו היה דב. אגב, היכן גרתם בבאר שבע? דב ליפשיץ 10:46, 6 במאי 2007 (IDT)

תודה שהתרגשת. :-) באמת צירוף מקרים מעניין: האיש הכותב לזכר המת שלא הכיר - שניהם בעלי שם אחד (אם כי החליף את שמו). גרנו ברח' הגמל, כניסה 10, קומה ג', מס' 228/60, בשכונה ה' לדוגמה (להבדיל מ-ה' הישנה). מביתנו עד מלון נאות המדבר כמתבקש מהשם השתרעה שממה מוחלטת - אבל כר פורה למשחקי הבלשים מבית מדרשה של אניד בלייטון. הכי אהבתי את חבורת הבלשים והכלב, ותודה לוויקיפדיה על התזכורת: השוטר גון ושמנצ'יק (חסרה הייתה לי בתיאור השוטר גון המילה מקוף שהילכה עליי קסם, ואולי באמת הגיע הזמן לברר את פירושהּ. אולי עורך פטרולים?). למדתי בבית ספר ע"ש יאנוש קורצ'ק הסמוך לגשר המפורסם שעליו ביליתי רגעים נעימים כה רבים. נ"ב: שערי האוניברסיטה יינעלו מחר בשלשלאות כבדות, ולא יעזור האישור המיוחד שקיבלה תוכניתנו מאגודת הסטודנטים, ולכן אני מתפייטת לי כאן במקום להכין את מטלות הסדנאות. דליה שיחהפינת המילה הטובה 11:50, 6 במאי 2007 (IDT)
תוספת: מקוף - מרחב מסוים בפיקוח שוטר (=שוטר מקוף), השורש הוא נ-ק-פ (כמו של הקפה). דליה

תזמון[עריכת קוד מקור]

מסתבר שבקרוב יוצא לבתי הקולנוע סרט ישראלי המבוסס על קולהאס - [1] קרני שיחהמקטרת השלום 16:55, 1 במאי 2007 (IDT)

ממש מתבקש במציאות הישראלית, למרבה הצער. (מהלינק שהבאת: "'הסרט הזה הוא תמרור אזהרה', אומר גראד על יצרתו הטרייה, 'תראו את המציאות, תראו מה קורה כשדורכים על אנשים מכל הכיוונים. תראו מה קורה כשבן אדם מרגיש שהכל סוגר עליו ושאין לו מוצא'").
ועל התזמון אומר: Great Minds Think Alike
דליה שיחהפינת המילה הטובה 17:05, 1 במאי 2007 (IDT)

ש. שפרה[עריכת קוד מקור]

קראתי את הערך והתרשמתי הן מהבשלות של ערך שעדיין לא מלאו לו חודש , וגם מהציטוטים המרשימים בערך ובדף השיחה. כל הכבוד! --Yoavd 13:42, 2 במאי 2007 (IDT)

תודה רבה על הפרגון הנדיר במחוזות אלה! אני מנצלת את הרשות שנתת לי בפעם הקודמת, כדי להעביר את דבריך ל"פינת המילה הטובה" שלי... דליה שיחהפינת המילה הטובה 19:37, 2 במאי 2007 (IDT)

שיחת קטגוריה:ספרות - מונחים[עריכת קוד מקור]

שלום דליה, לא מקובל למחוק את דברי אחרים. גם אם הדף נוצר רק היום ורוב תוכנו הוא דברייך, אינך היחידה שכתבה שם, ומן הראוי שלא לרוקן את הדף, די לציין שהעניין נפתר או לא רלוונטי יותר. תודה, ‏odedee שיחה 20:44, 5 במאי 2007 (IDT)

לא מחקתי. העברתי למקום הנכון.
יש לך אולי מילה טובה על מה שנשאר? דליה שיחהפינת המילה הטובה 20:46, 5 במאי 2007 (IDT)
מהו "המקום הנכון"? רוקנת את הדף, ובתקציר העריכה לא כתבת שהתוכן עבר לאנשהוא. אי אפשר לנחש זאת... טרם הספקתי לקרוא את הערך על האלבום (אינני מכיר אותו), אני מקווה להגיע לכך בקרוב. ‏odedee שיחה 20:48, 5 במאי 2007 (IDT)
אופּסלך, סליחה! לולא "אץ קוצץ" היית רואה כי בתוך שתי דקות על השעון החומר הועבר למקומו הנכון. ונורא סליחה שעדיין איני שולטת לגמרי ברזי כתיבת התקצירים. אגב, יש לי רעיון לניצול זמן יעיל יותר עבורך, אבל נעזוב זה. דליה שיחהפינת המילה הטובה 20:53, 5 במאי 2007 (IDT)

אלומה[עריכת קוד מקור]

למה מחקת את ההערה שלך מדף שיחת המשתמש שלי? כתוב שם למעלה (קצת לפני האינדוקטרינציה הפוליטית) שהדף פתוח לכל ושכל הערה תתקבל בברכה, וודאי ששלך. ודאי שאכלתי באלומה, אבל כאחראי על תיק "הגליל הנידח" אני לא יכול להמליץ על מסעדה של בישול עילי צרפתי, אלא על חומוסיות בלבד. קילגור טראוט 23:22, 5 במאי 2007 (IDT)

תודה על הביקור ולילה טוב. דליה שיחהפינת המילה הטובה 00:26, 6 במאי 2007 (IDT)

בני וירצברג[עריכת קוד מקור]

לדליה שלום. הפכתי את שונית האלמוגים שלי לארגז חול בנוגע לערך של אביך ז"ל. במהלך הימים הקרובים אנסה לשפר ולשפץ לפי החומר שהעברת אלי, ולראות איך לשלב את מקסימום המידע בצורה הטובה ביותר. את מוזמנת לבקר, ולהעיר את הערותייך בדף השיחה שלי. לאחר סיום עבודתנו המשותפת נחשוב ביחד איך ומי יעביר את התוכן לערך הראשי. קילגור טראוט 14:50, 7 במאי 2007 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

אני אשמח להיעזר בך, ומודה לך מראש. אשמח לקבל ממך הערות והארותעדי צור 20:20, 7 במאי 2007 (IDT)

יופי. בינתיים אין לי הערות, ואת מוזמנת לשאול אותי שאלות ולהסתייע בי כאוות נפשך. טיפ ראשון: הדרך הטובה ביותר ללמוד את הצד הטכני של כל הסיפור היא באמצעות חיקוי. כשאת קוראת למשל את דבריי עכשיו, ורוצה ללמוד איך הסטתי את טקסט התגובה שלי מעט שמאלה, פשוט לחצי על המילה "עריכה" (משמאל לכותרת "תודה"), ובחלונית הטקסט תראי מה עשיתי (הוספתי סימן נקודתיים לפני תשובתי. ככל שיש יותר סימני נקודתיים, ההזחה גדולה יותר. כשיש רצף של הרבה נקודתיים, אין טעם לספור; פשוט עושים קופי-פייסט ומוסיפים ידנית עוד סימן אחד). כך תוכלי ללמוד המון ובמהירות. אצלי הכול הלך "בדם, יזע ודמעות" (מה??? אין ערך עדיין?), ולכן אשמח מאוד להקל את חייך פה.
נ"ב: אני אחותו של אילן וירצברג, ואני מקנאה ביכולת שלך לעשות רזולוציה כזאת לשרון מולדאבי. לצערי אין לי סבלנות לכך. אולי יום אחד... דליה שיחהפינת המילה הטובה 20:40, 7 במאי 2007 (IDT)
קראתי עכשיו את המאמר שלך על אלבר קאמי ואני נפעמת מהעבודה המרשימה, מהרהיטות ומהעמקות. יישר כוח. הנה משפט משם שנחרת בי: ... מכיוון שהאדם המתמרד נגד אבסורדיות הקיום מורד מתוך שותפות הגורל בין הבריות. שותפות גורל זו היא שגואלת את האדם מבדידותו באותו עולם חסר אלוהים. דליה שיחהפינת המילה הטובה 21:16, 7 במאי 2007 (IDT)
אילן וירצברג - עשה עבודה מופלאה עם שיריה של יונה וולך. תודה רבה על הפידבק, אני עוקבת בהתפעלות אחר כל נפח ואיכות העבודה שאת עושה פה.עדי צור 23:15, 7 במאי 2007 (IDT)
כיף לדעת ששמים לב למה שאני עושה פה. תודה רבה. דליה שיחהפינת המילה הטובה 23:25, 7 במאי 2007 (IDT)

אויגן טויבלר[עריכת קוד מקור]

הי דליה. עניתי לך בדף השיחה של הערך ובדף השיחה שלי. לראשונה אני נתקל בערכים שכתבת והם יוצאים מן הכלל. אגב, את מזכירה בדף המשתמש שלך את עמנואל ברמן וחיים נחומי, למה לא לעשות עליהם ערך ? אחד הפסיכולוגים שאני אוהב הוא אוטו ראנק, מתלמידיו העיקריים של פרויד, בהחלט ראוי לערך אף הוא צחי לרנר 19:56, 8 במאי 2007 (IDT)

אני בטוח גם שאת קטגוריה:מתמודדים עם מגבלה נפשית שיצרת. ניתן להוסיף להרבה מהאישים שעליהם כבר ישנם ערכים בויקיפדיה. אגב, מאוד אהבתי את ספרו של אבשלום אליצור "לפני ולפנים" ואת ספרו של אנתוני סטור "הדינמיקה של היצירה". צחי לרנר 20:41, 8 במאי 2007 (IDT)
צחי היקר, ראשית תודה עבור הפרגון. כשראיתי את רשימת הערכים שיצרת אתה, התמלאתי קנאה נוקבת. ההספק שלך עצום. באנלוגיה לעולם היינות, אתה מנהל יקב גדול, ואצלי זה רק בוטיק קטן. אני פרפקציוניסטית אובססיבית במידה כזאת שהערכים היוצאים מבית המלאכה שלי דומים לגור חתולים שלוקק על ידי אמו מכל הכיוונים. זה מתסכל מאוד, כי יש לי רצון כביר והספק דל מאוד. מה גם שאני שולחת את ידיי לא מעט בשיפוץ ערכים קיימים - מלאכה לא פחות חשובה בעיניי מיצירתם של ערכים חדשים. מיד אקרא את התשובות שכתבת לי על אויגן. דליה שיחהפינת המילה הטובה 20:54, 8 במאי 2007 (IDT)
דליה תבורכי. לא פחות חשוב לערוך ערכים קיימים, מאשר לכתוב ערכים חדשים. פרט לכך, אין כל קשר בין איכות לכמות ואת זאת רואים הרבה באקדמיה, באומנות וכדומה. ישנם חוקרים וסופרים הכותבים מעט וכל מילה מופת. רבים מהחוקרים והסופרים שכותבים הרבה איכותם נמוכה, כמובן שיש גם כאלו הכותבים ויוצרים הרבה ואיכותם גבוהה. סומרסט מוהם כתב על בלזק שכתב הרבה ואותו העריץ כגאון, כי רבות מיצירותיו היו נמוכות באיכותן. אני מאוד אוהב את הצורה שבה כתבת את הערכיםצחי לרנר 22:13, 8 במאי 2007 (IDT)
אתה איש יקר, לדעתי. תודה לך, ותחול הברכה גם עליך. דליה שיחהפינת המילה הטובה 22:37, 8 במאי 2007 (IDT)

הכלבים של פבלוב[עריכת קוד מקור]

אבקש את התנצלותך המפורשת על הדימוי הנבזי שבו בחרת, ובאותה הזדמנות על כל התבטאויות החמורות מאוד כלפיי וכלפי ויקיפדים אחרים בעבר, בין השאר "פלאחים נבערים מדעת וחסרי כל דקורום בסיסי של התנהגות אנושית" ועוד כהנה וכהנה. ההתנצלות הרפה ששיגר אלמוג בשמו, כאילו להגן עלייך, איננה מספקת אותי. ‏Harel‏ • שיחה 22:52, 9 במאי 2007 (IDT)

מובן שלא השוויתי אותך לכלב. זו שטות גמורה וכשל לוגי. הרעיון הוא "רפלקס מותנה", כמו שיש לכל בני האדם כאשר רופא מקיש על ברכם, למשל. באותו מידה יכולת לחשוב שאני מרמזת על כך שתזכה בפרס נובל לרפואה כפי שקרה לפבלוב. מדוע אתה רץ היישר לחיקן של הסלמה-החרפה-סכסוך-מחודש? מה, למען השם, הסיפור שלך איתי? הרי אפשר להשתגע מהאובססיה הזאת. זו לא היתממות! בחרתי להזכיר את המושג רפלקס מותנה באמצעות שם החוקר שהטביע את המושג. אתה כנראה באמת לא מכיר אותי אם אתה מייחס לי רצון להשוות אותך לכלב ולהשפיל אותך. איזו דעה יש לך עליי? טענת שאני מזכירה שוב ושוב את הפרשייה העגומה ההיא, אבל נראה לי שאתה מביט אחורה בזעם במקום להתקדם הלאה. די עם הקיבעון הזה נגדי. צא מזה. מעולם לא עשיתי לך כל רע, ואין שום הצדקה לכך שתמשיך להיטפל אליי. דליה שיחהפינת המילה הטובה 23:03, 9 במאי 2007 (IDT)
עשית לי רע אחד: התלהמת בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים נגדי ונגד ויקיפדים אחרים מבלי שהבעת על כך שום חרטה. ‏Harel‏ • שיחה 23:04, 9 במאי 2007 (IDT)
אתה ייחסת לי את כתיבת הערך "הדור השני לשואה" והכרזת שבשל כך פקעה סבלנותך ודרשת ממני במפגיע למחוק הכול. הדבר חולל מהומה בדף השיחה שלי וקומם עליי ויקיפדים מכל העברים. גם אחרי שדוד שי הסביר שהוא זה שכתב את הערך והודיע שביקשתי רשות מראש לשלב את דבריי שם, לא הבעת חרטה על טעותך, ולא התנצלת עליה. האם כבודך יקר משלי? האם הוותק שלך מקנה לך פריווילגיות שאינן ברשותי? אם תתנצל בפניי, אהיה מוכנה להתנצל בפניך. דליה שיחהפינת המילה הטובה 23:13, 9 במאי 2007 (IDT)

שלום![עריכת קוד מקור]

שלום, דליה. שלחתי לך מייל. בברכה, HansCastorp 15:49, 11 במאי 2007 (IDT)

עניתי לך כבר פעמיים. עכשיו אני צריכה לצאת מהבית. אחזור לקראת שבע. דליה שיחהפינת המילה הטובה 15:51, 11 במאי 2007 (IDT)
הו, תודה. משום מה עוד לא קיבלתי. תודה רבה, אגש לבדוק שוב! HansCastorp 15:52, 11 במאי 2007 (IDT)

שבת שלום[עריכת קוד מקור]

לאחר שקראתי את מה שנמצא בשונית האלמוגים שלי, נראה לי שאפשר להעביר את החומר לערך בני וירצברג. קילגור טראוט 11:17, 12 במאי 2007 (IDT)

שבת שלום. בוצע. אפשר למחוק את תוכנה של שונית האלמוגים. תודה רבה על הסיוע. דליה שיחהפינת המילה הטובה 11:24, 12 במאי 2007 (IDT)
אני רק רוצה להגיד שמה שקרה כאן מראה על נחיצות ההסדר שיש בינינו. לו היה הערך נוצר שלא ב"ארגז חול" שלי, אלא תוך כדי שינויים בערך עצמו, אני בספק אם היה מתאפשר לו להגיע למצב הנוכחי, ולקבל את הביקורת הבונה שקיבל וששיפרה את מצבו לאין ערוך. אשמח להמשיך ולעבוד עמך, ומחכה עכשיו לערך על רושק'ה קורצ'אק שהובטח לי... שבת שלוםקילגור טראוט 11:48, 12 במאי 2007 (IDT)
באופן עקרוני אני מסכימה אתך, אם כי לדעתי התוספת נפגמה מאוד מהיעדר הציטוטים. אני (אימא שלי ליתר דיוק) בעלת הזכויות על הספר. מדובר במקרה נדיר שבו אין הפרה של זכויות יוצרים, ולדעתי לא השכלתם לנצל זאת.
יונת רוטביין, בתה של רושקה, שולחת לי את ספרה של אמה "להבות באפר" וספר נוסף שנכתב עליה לאחר מותה. אז אני ממתינה לקבלת החומר. שוב, תודה. דליה שיחהפינת המילה הטובה 11:54, 12 במאי 2007 (IDT)
הי דליה ואלמוג. מידע רב על רוז'קה קורצ'אק (רייזל) - כך מאוית שמה בביוגרפיה, ניתן למצוא בביוגרפיה המעולה שכתבה מורתי הדגולה פרופסור דינה פורת/ מעבר לגשמי: פרשת חייו של אבא קובנר. עם עובד ויד ושם, תשס"א 2000. נ.ב. כדאי לכתוב אף על יצחק (אנטק) צוקרמן ועל ויטקה (קובנר) קמפנר. צחי לרנר 19:31, 12 במאי 2007 (IDT)
תודה רבה, צחי. אני חושבת שזה אכן הספר (השני) שהבטיחה לשלוח לי בתה של רייזל קורצ'אק. דליה שיחהפינת המילה הטובה 21:33, 12 במאי 2007 (IDT)
אני רואה שנכתב כבר ערך על יצחק צוקרמן (אנטק צוקרמן) ואשתו צביה לובטקין. אגב המכתב המפורסם ששלח מרדכי אנילביץ' ובו הוא אומר: "חלום חיי קם והיה. זכיתי לראות הגנה יהודית בכל גדולתה ותפארתה הוא מכתב ששלח מרדכי אנילביץ' אל אנטק צוקרמן בבונקר ברחוב מילא 18 בגטו ורשה ב-23 באפריל 1943. בהקשר זה אולי כתב להוסיף קטגוריה וערכים על מכתבים מפורסמים ולהכליל מכתב זה ועוד רבים אחרים, כמו שיש על נאומים, ולהוסיף נאומים למשל נאומו של משה דיין על רועי רוטברג, שידור הרדיו של לוי אשכול, נאומו של רוס פרו ב-1992 לאחר כשלונו (בערכים מוחלטים, אך הצלחה בסך הכול) בבחירות לארצות הברית וכהנה וכהנה צחי לרנר 17:45, 14 במאי 2007 (IDT)
אם אמנם אין קטגוריה של מכתבים מפורסמים, אולי באמת הגיע הזמן להוסיפהּ. דליה שיחהפינת המילה הטובה 19:22, 14 במאי 2007 (IDT)

לאה[עריכת קוד מקור]

נהניתי למקרא הערך המורחב והקולח. ברכותיי! אינני חובב גדול של הגופן העברי שנבחר לשמש בציטוטים, אבל אני חושב שמדובר בעניין כללי ולא בבעייה של הערך הזה. שערורייה שאין לנו תמונה שלה בערך. אי אפשר למצוא משהו ב"שימוש הוגן"?! חוץ מזה, אולי איזו מילה או שתיים על שירי ארץ אהבתי? ועל הדיסק הכפול החגיגי "שרות לאה גולדברג" מן השנים האחרונות, ועל העניין המחודש בשירתה? לי אישית הערך הזכיר שהשארתי את עץ היהודים ואת אנטה פון דרוסטה-הילסהוף מיותמים. למי יש זמן. בקיצור ולסיכום, כל הכבוד. עוד רבה העבודה בשירה העברית. ‏Harel‏ • שיחה 17:31, 12 במאי 2007 (IDT)

הגענו לימות המשיח: "וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות". :-) שהחיינו והגיענו לזמן הזה (מחר בטח נריב שוב. לא, סתאאם) ותודה. אשתדל לטפל בהמשך בנקודות שהעלית מלבד בנושא התמונה שאינו הצד החזק שלי, ואפילו מצלמה אין לי בבית. ודווקא עכשיו אני מנהלת מגעים חובקי עולם כדי להשיג את תמונתה של קיי ג'יימיסון. אני מקווה שהם יישאו פרי. דליה שיחהפינת המילה הטובה 17:58, 12 במאי 2007 (IDT)
ללאה יש כאלה תמונות נפלאות, אפילו שלא הייתה יפהפיה גדולה, אם היינו משיגים תמונה שלה יושבת בכסית עם שלונסקי ואלתרמן, זה היה עושה לי את השבוע. והנה אולי בסוף תשתכנעי שאני לא זולל חדשים לתיאבון. ‏Harel‏ • שיחה 18:00, 12 במאי 2007 (IDT)
ברור לי שאינך כזה. כולם מספרים לי כל הזמן שאתה הוויקיפד הכי מתוק ונעים הליכות עלי אדמות. כנראה משהו בי הפריע לך. איני טוענת שהתנהלותי הייתה מושלמת, אך בכל זאת נחצו פה קווים. אבל די להביט לאחור - מה שהיה היה. סיפורי האהבה הגדולים ביותר נפתחו בעוינות גדולה... אל תיבהל, כי אני מטרונית קשישה הנשואה באושר רב. :-) דליה שיחהפינת המילה הטובה 18:20, 12 במאי 2007 (IDT)
  • מצטחק בקול*. ‏Harel‏ • שיחה 18:21, 12 במאי 2007 (IDT)

שדכן, מײַן שדכן, א שידוך מאַך, איך װיל אַ מױד, מיט געלט אַ סך... קילגור טראוט 20:17, 12 במאי 2007 (IDT)

קילגור, נשמה, הייתי בטוחה לגמרי שההפשרה הבין-גושית הזאת תגרום לך לפצוח בשיר ולתת את קולך בזמר :-). דליה שיחהפינת המילה הטובה 21:24, 12 במאי 2007 (IDT)
הפשרה? אולי דטאנט :) וח.נ., עכשיו שהוכח שאתה יודע אידיש על בוריה, אולי תעזור לי במשטר הצבאי שאני מנהיג שם? ‏Harel‏ • שיחה 00:02, 13 במאי 2007 (IDT)

שורת תקציר[עריכת קוד מקור]

היי דליה, קראתי שיש לך התראה לשורת תקציר. איך בדיוק זה מתבצע? איתן6 08:47, 13 במאי 2007 (IDT)

היי איתן, ליד כותרת "דף השיחה שלי" בחלק העליון של המסך, ראה "ההעדפות שלי". כשתפתח, תקבל מסך ובו לשוניות רבות. בחר בלשונית "עריכה". אתה אמור להכניס סימון V לפרמטרים שונים לפי בחירתך. השורה האחרונה: "הזהר אותי כשאני מכניס תקציר עריכה ריק". סמן V ו"שמור". זהו. בהצלחה. דליה שיחהפינת המילה הטובה 09:22, 13 במאי 2007 (IDT)

סיוע[עריכת קוד מקור]

תודות על הסיוע שאני מקבל ממך, בזמן אמיתי real time! אין לי מושג איך את עושה את זה, הרי לא ייתכן שאת מצליחה לעקוב אחר כל שיחות המשתמש בויקיפדיה.... כיף שיש מישהו "ששומר" עליך. --Yoavd 21:44, 13 במאי 2007 (IDT)

יואבי, אתה נמצא ברשימת המעקב שלי (אני מקווה שיצרת אחת גם לעצמך). אין הרבה משתמשים ברשימה הזאת, כי אני עוקבת רק אחרי המובחרים בעיניי (או אלה שעמם היה לי שיג ושיח "מיוחד במינו"). בקיצור, אין שום מסתורין בעניין. אם תרצה הדרכה ביצירת רשימת מעקב פונקציונאלית ונוחה, אסביר לך ברצון. המורה הפרטי שלי בעניין היה המשתמש הדגול חגי אדלר. וחוץ מזה, זה נורא כיף לעזור. אני מאמינה בקלישאה הטוענת כי נותן הסיוע הוא המרוויח הראשי. דליה שיחהפינת המילה הטובה 22:18, 13 במאי 2007 (IDT)
נפתרה חידת המסתורין.. האם המעקב הוא רק על שיחות המשתמש או גם על כל התיקונים/שינויים שאני מכניס בערכים? ותודה כמובן על המחמאה... --Yoavd 08:29, 14 במאי 2007 (IDT)
רק על שיחת משתמש (ודף משתמש). אצלי יש הוראה לעקוב אחרי כל ערך שהכנסתי בו שינוי. רק במקרה שאתה משנה משהו בערך כזה, אראה את השינוי. אם אני מעוניינת לעקוב אחר פעילותו של אדם מסוים, אני נכנסת לדף שלו, ובצד ימין למטה מקליקה על "תרומות משתמש". כך זה מתנהל למיטב הבנתי, אבל אני עדיין רחוקה מלהקיף את כל הידע הרלוונטי. דליה שיחהפינת המילה הטובה 09:07, 14 במאי 2007 (IDT)

הצבעת נגד[עריכת קוד מקור]

פספסת את הרכבת בערך בחצי שנה. דרור 18:57, 15 במאי 2007 (IDT)

מה גם שאין בנמצא שום מידע עדכני ונכון שיכול לאפשר החלטה עניינית. חבל להתנגד סתם. ‏Harel‏ • שיחה 19:03, 15 במאי 2007 (IDT)
לא נורא שפספסתי. אני טיפוס כזה שחשוב לו להשמיע את דעתו יותר מאשר לשנות את המציאות; אצל בן זוגי לחיים זה ההפך. אשמח לקבל מידע עדכני בבוא היום, כי לפני שבוע בערך קיבלתי תחושה מסוימת של שו-שו. דליה שיחהפינת המילה הטובה 19:07, 15 במאי 2007 (IDT)

הי, כתבתי לך משהו[עריכת קוד מקור]

כאן. שנילישיחה 21:51, 17 במאי 2007 (IDT)

יבלונקה[עריכת קוד מקור]

שלום לך אוייבת אכזרית,

רציתי לעניין אותך בהכחלת חנה יבלונקה. אמנם אני בטוח שיש לנו ליקויים אף חמורים מאלה בערכים על חוקרי השואה ונספחיה, אבל גם לערך עליה מקום מכובד. ‏Harel‏ • שיחה 23:04, 17 במאי 2007 (IDT)

שלום גם לך ויקיפד חביב,
אני האדמתי אותה בערך של בני וירצברג מתוך תקווה שמישהו ירים את הכפפה. כבר הבנתי שאם אין אני לי מי לי. פה ובחיים בכלל, אבל יש גבול לכוחותיי הדלים. קיבלתי ביום ג' חבילה בדואר ובה שני ספרים כרסתניים למדי על רוז'קה קורצ'ק הפרטיזנית שהייתה יד ימינו של אבא קובנר (נפטרה ב-1988). חנה יבלונקה שתיבדל לחיים ארוכים תמתין מצדי בתור ארוך מאוד שהולך ומתארך מדי יום. עתה כבר איני בטוחה שאמשיך להיות כה פורה, וודאי שלא בעתיד הקרוב.
זה הזמן לווידוי אישי: אמנם דעתי אינה נוחה מהרבה דברים פה, ויעידו על כך תרומותיי שהולכות ומתמעטות, אולם צמצום דרסטי בנוכחותי פה ייזקף בעתיד הקרוב לזכותה של עובדה אחרת. לפני חמישה שבועות הגשתי דוגמת עריכה לעבודה על ספר חשוב מאוד. הפרופסורית, העורכת המדעית, נסעה לכמה שבועות לחו"ל, ורק לפני יומיים קיבלתי תשובה שהתקבלתי לעבודה. בשנתיים האחרונות דחיתי עבודות בגלל הרצון להתמסר ללימודים, אבל ויקפדיה הבהירה לי שיש לי אפשרות להשקיע זמן גם בעבודה. וכשפנו אליי בעקבות המלצה של חברה ללימודים, העסוקה בעצמה מעל הראש, לא מלאני לבי לדחות. אף שבאופן עקרוני אני מעדיפה לא לעבוד בגלל האופי הטוטלי, הפרפקציוניסטי והמשתעבד שלי. אצלי עבודה היא עבדוּת נרצעת.
לא אתלה שלט המכריז על יציאתי לחופשה, כי אני מניחה שעוד אראה את פרצופי פה ושם. אבל לפחות לשלושה חודשים הקרובים אפשר לשכוח מתרומה משמעותית של ממש. אני מקווה מאוד שיעלה בידי לשגר לאוויר את רוז'קה המובטחת עד יום ראשון.
אפרופו, בני וירצברג - האם אתה מרשה לי, הראל, להעלות עכשיו לערך זה את עטיפת הספר משני צדיה? (גב העטיפה, כולל תמונה קטנה של וירצברג, בפתיחת הערך, ואת השער בחלק העוסק בספר).
כתבתי ושכחתי לחתום ב-23:30. עכשיו חצות, וסינדרלה צריכה לנטוש את הנשף. אוסיף את התמונות לערך הנ"ל - על החיים ועל המוות. מקסימום תפרוץ שערורייה נוספת. Dahlia 00:00, 18 במאי 2007 (IDT)
יהיה עצוב אם תיעדרי צחי לרנר 00:14, 18 במאי 2007 (IDT)
אתה מותק. תודה רבה. Dahlia 00:26, 18 במאי 2007 (IDT)

בני וירצברג 3[עריכת קוד מקור]

שלום דליה. אני מוכרח לשאול מה שאולי שאלו לפניי. כיצד ייתכן שאנו זקוקים לתמונה בשימוש הוגן בערך המצוין למעלה, על אף שבתו של נשוא הערך היא ויקיפדית בעצמה ובוודאי מחזיקה בתמונה שתוכל לשחרר לרשות הציבור. ‏Gridge ۩ שיחה 00:21, 18 במאי 2007 (IDT).

יש לזה הסבר פשוט מאוד. האיש הלך לעולמו ב-1967 ולא הרבה להצטלם. הבת הזועמת שמרה רק את תמונותיו שבהן היא עצמה מופיעה לצדו, כי לא רצתה להשמיד את תמונותיה שלה. אם תרצו בתמונתו לצד בתו - אין בעיה. אולי אחטט יום אחד אצל אמי. שם יש כנראה תמונות שלו כלוחם פלמ"ח, אבל לצדה כנראה. לא בטוח שיש תמונות שלו לבדו. צריך לברר את כל הנושא לעומק, ולמי יש ראש לכך. אולי כשאוציא מהדורה חדשה (אני מתכננת לעשות זאת עוד הקיץ) אשלה מכל מיני מדורים נסתרים הפתעות שלא ידעתי עליהן לצורך שילובן במהדורה החדשה. תמונות של הוריו דווקא יש לי (הן נשלחו לקרובים בארץ וכך הגיעו לידינו). Dahlia 00:35, 18 במאי 2007 (IDT)

את אף פעם לא מתקמצנת במתן תשובה, אה? :) תמונה של אביך עם עוד אדם אפשר לערוך (להיפטר מהאדם שלצדו). קחי בחשבון, שייתכן מאוד שבעתיד קרן ויקימדיה תאסור על הוויקיפדיות לפרסם תמונות בשימוש הוגן. בוודאי לא היית רוצה שעוד חמש או שבע שנים התמונה תימחק, ואולי אז לא תהי פה (חס ושלום) כדי למצוא לה תחליף. אם תאתרי תמונה חופשית ותמקמי אותה בוויקישיתוף, היא תישאר בערך גם אחרי שאני ואת לא נהיה עוד בעולם הזה. ‏Gridge ۩ שיחה 00:41, 18 במאי 2007 (IDT).

אנסה בקרוב למצוא אצל אמי תמונה כזו. אם אמצא, אעלה אותה לוויקישיתוף. תודה על המידע ולילה טוב. Dahlia 00:45, 18 במאי 2007 (IDT)
ההערה שלי למעלה התייחסה באופן חיובי לנטייה שלך לכתוב תשובות מושקעות. אני מקווה שלא שגית בהבנתה. לילה טוב, דליה. ‏Gridge ۩ שיחה 00:49, 18 במאי 2007 (IDT).
אוקיי. :-) Dahlia 08:12, 18 במאי 2007 (IDT)

שאלה קטנה[עריכת קוד מקור]

שלום דליה. אם מותר לשאול מתי ערכת במעריב?--Arikb 14:30, 19 במאי 2007 (IDT)

היי. ב-97'-98'. ערכתי לשונית את "סגנון". הבוסית שלי הייתה ליאת תימור (לימים מראיינת בטלוויזיה) שכינתה אותי וירצי (ומכאן הניק הקודם שלי), וסגניתה דליה נוימן (לימים מגישת ערב חדש). למה אתה שואל? Dahlia 14:38, 19 במאי 2007 (IDT)
יען כי אני עובד שם הרבה שנים--Arikb 15:18, 19 במאי 2007 (IDT)
ומה תפקידך הנוכחי בכוח? Dahlia 15:24, 19 במאי 2007 (IDT)
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/583/158.html

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%A7_%D7%91%D7%A0%D7%93%D7%A8

קראתי את תוכן הקישורים והתרשמתי. גם הבלוג שלך מעניין מאוד. יישר כוח.
רק הערה קטנה: בערך שלך רצוי להחליף את כל מופעי חשף ב"כתב על", "פרסם כתבה" וכו', אחרת מתקבל הרושם המוטעה שאתה עצמך חשפת את היומנים של אייכמן, את התיקים בקג"ב וכו'. כלומר הניסוח מטעה ו"מנפח" את המציאות שלא לצורך, כי מה שעשית יפה ומכובד כשלעצמו גם ללא הפועל הגרנדיוזי. השימוש בו עובר אולי בעגה העיתונאית, אבל לא באנציקלופדיה. ושוב, קבל ממני את מלוא ההערכה לפועלך הנאה. Dahlia 16:18, 19 במאי 2007 (IDT)
זה עניין של סמנטיקה. פרסום ראשון וחשיפה זה שם המשחק. כשמישהו מביא ארצה תיק סודי מהק.ג.ב ומוסר לי אותו לפרסום זאת חשיפה. זה לחם חוקנו. כשמישהו כותב ספר על יומני אייכמן ואני עולה על זה ומקבל קטעים מכתב היד לפרסום ראשון זו חשיפה. זו בהחלט עגה עיתונאית וזה תת סעיף בערך העוסק כולו בעיתונאים ולכן הקונטקסט מתאים ביותר ואגב אם תביטי בגרסאות קודמות תראי שלא אני נתתי לזה את התואר חשיפות--Arikb 18:43, 19 במאי 2007 (IDT)
אני סתם קרצייה. נראה לי שאנשים יהססו עכשיו לשאול אותי "שאלה קטנה" :-)) Dahlia 19:32, 19 במאי 2007 (IDT)
את יודעת שזה בעייתי לנהל פה שיחות שאינן קשורות ישירות לויקיפדיה משום שכל גולש יכול למצוא את תוכנן בגוגול. כתבתי את שמי בגוגול ומצאתי שם את כל השיחות מדף השיחה שלי.--Arikb 22:08, 19 במאי 2007 (IDT)
אגב אם את חובבת נוסטלגיה אולי תמצאי עניין בכמה ערכים שכתבתי: שירי מלחמת העולם הראשונה, שירי מלחמת העולם השנייה, האחיות אנדרוז, חולצה רוסית, תנחום תנפילוב--Arikb 22:11, 19 במאי 2007 (IDT)
תודה עבור הקישורים הנחמדים. ובעניין הראשון - זה ידוע לי, ומהיבטים רבים אני כספר פתוח הגלוי בפני כל המעוניין לעלעל ולעיין בו. כך במדיום הכתוב בלבד. במובנים אחרים אני כמבצר חתום (מצדדת מאוד בביטוי האנגלי: ביתו של האדם - מבצרו). גם מספר הטלפון שלי כמעט חסוי; ניתן בקמצנות רבה (אסף, ראה זו כמחמאה), ובכלל אני בררנית גדולה בבחירת חברים - סנובית איומה במסווה של סחבקית. Dahlia 22:31, 19 במאי 2007 (IDT)

התחרות[עריכת קוד מקור]

בתור המזכיר הכללי של התחרות והסבא הרוחני של התחרויות, עליי לומר לך שאני חושב שנפלה אי הבנה קרדינלית אצלך בקשר להתנהלות התחרות ולמהותה. ראשית, התחרות בנוייה כך שכל ערך יכול להתקבל, ובלבד שהיה קצרמרי למראה בראשיתה - כדי למנוע הכללה של ערכים שלא נכתבו לשם התחרות. כמו שהוסבר לך, נקודת השיפוט היא בסיום התחרות, אחרי שהערכים הורחבו ושוכללו וגדלו והשתפרו במהלכה. דבר שני, התחרות נועדה להרבות הנאה וסיפוק וכיף בכתיבה, ולא ליצור פה אווירה תחרותית או שלילית. כשאלמוג אמר לך מה שאמר בשעתו, הוא התכוון שהערכים המוגמרים שהצגת לו אינם בהיקף של הזוכים בתחרויות עבר. לא היה בכך כדי למנוע ממך לרשום לתחרות כל ערך שעומד בקריטריון הבסיסי ולהרחיבו במהלכה ולעשותו לערך לתפארת. אני מקווה שעכשיו זה סוף סוף ברור. ‏Harel‏ • שיחה 23:08, 21 במאי 2007 (IDT)

ודבר שלישי, אותם ערכים "עלובים למראה" שראית הם תופעה חוזרת בתחרות. המדובר בערכים שכותביהם תכננו לכתוב/להרחיב ולבסוף לא עמדו במשימה מפאת חוסר זמן או כל סיבה אחרת. זה תמיד ככה, בגלל אופי המיזם. יש לבחון את הערכים שהגיעו באמת לקו הגמר, ולהשוות מולם. ‏Harel‏ • שיחה 23:09, 21 במאי 2007 (IDT)

תבנית בעבודה[עריכת קוד מקור]

הי דליה,

לא ראיתי שמישהו ממש עלב בך (לפחות לא בהודעות האחרונות...) בקריאה נוספת גם הנזיפה שאני קבלתי נראית לי מתונה יותר ממה שהזכרון שלי זכר - סימן שצריך לקחת אוויר ולהמתין - הכל נראה פחות שחור בחלוף זמן.

נשתמע ונתראה,

--Yoavd 12:46, 23 במאי 2007 (IDT)

הנה הקטע שהפריע לי (נלקח מדף השיחה של רותם דנציג - הנוזפת, ולא דורית...)


אינני יודע לאיזה ערך התייחסת, אבל המועד שצוין חלף, והיה כתוב שכל אחד יכול (בחלוף שבוע) להסיר התבנית. ישנם ערכים שכתוב שלושה שבועות , או תאריך אחר. בכל מקרה אני בטוח שבדקתי שהתאריך עבר , ואם טעיתי אני מתנצל. --Yoavd 05:48, 23 באפריל 2007 (IDT)

במחשבה נוספת - אם זה המנהג לא אגע יותר בתבניות אלו. שאלה היא מה קורה אם מישהו בונה ערך, שם עליו תבנית בעבודה ולא חוזר אליו יותר. האם איש לא ייגע יותר בערך זה? (למרות ציון השבוע שחלף?) --Yoavd 06:48, 23 באפריל 2007 (IDT)

אני מתקשה מאוד להבין, יואב, איך שיחת טלפון פרטית עשתה את דרכה לכאן. הרי הדגשתי בפניך שעשיתי את המעשה בהצנע מתוך כוונת תחילה. כל הפרישות הקולניות פירושן "תחזיקו אותי", וזאת לא הייתה כוונתי. קצת קלקלת לי עכשיו. איש לא עלב בי, יואב, הרי הסברתי לך בפירוש כי מדובר בהצטברות הדרגתית ובמסקנות קרות כקרח. את כישוריי החלטתי כאמור להשקיע באקדמיה ובעבודה בלבד - מקומות שבהם התמורה הולמת והיחס טוב בהרבה.
אני מבקשת במפגיע לא לכתוב לי דבר בדף השיחה הזה. אנא כבדו את בקשתי. אם למישהו חשוב משום מה לומר לי דבר מה (ואני כשלעצמי איני רואה שום צורך בכך), שיואיל במטותא לכתוב לי למייל הפרטי. בהזדמנות זאת אני מבקשת לומר שניתן להוציא את רוז'קה קורצ'ק מארגז החול שלי ולהמשיך לעבוד עליה. צר לי שלא מימשתי את הבטחתי לכתוב את הערך, אבל זה לא נורא. כל טוב, Dahlia 14:49, 23 במאי 2007 (IDT)
יפה. אם כי ברצוני להבהיר שקיים מרחק מאד מאד רב בין להסביר ללנזוף. הבעיה היא בפרשנות, ושוב צר לי שאנו מגיעים לאותה נקודה. דורית 14:52, 23 במאי 2007 (IDT)
לא אנקוט את גישתך הכוחנית, ולא אחזיר את דברייך כלפי מעלה, שכן בדבריי לא התייחסתי אלייך כלל, וגם לא לנזיפות או להסברים או לפרשנות, ואיני מבינה כלל מה רצונך ומדוע חשת צורך להידחף לכאן למרות בקשתי ההגלויה והברורה שלא לכתוב לי כאן עוד. מה שכתבתי לעיל לא התייחס לנזיפה/הסבר/פרשנות כלשהם, אלא נאמר על בסיס התנסות רחבה מאוד, ומסקנותיי כאמור מחושבות היטב. איני מבינה את מניעייך למה שכתבת פה, וגם אין לי כל רצון לרדת לסוף דעתך. אנא הרפי. Dahlia 15:13, 23 במאי 2007 (IDT)

תמונות בתערוכה[עריכת קוד מקור]

היי דליה, תהיתי אם תוכלי לעבור על הערך הנ"ל מבחינה לשונית ופיסוקית. אודה לך מאוד אם כן, ואם לא -גם. איתן6 23:36, 23 במאי 2007 (IDT)

פרישה[עריכת קוד מקור]

שלום דליה, האם אפשר להבין מהודעתך לעיל כי פרשת מפעילות בוויקיפדיה? אגב, מאוד מאוד לא מקובל לבקש שלא יפנו אלייך בדף השיחה. בעצם, לא רק לא מקובל, אלא לא לגיטימי בכלל. ‏Harel‏ • שיחה 23:37, 23 במאי 2007 (IDT)

Beni3.jpg[עריכת קוד מקור]

במסגרת הטיפול בתמונות בעייתיות במיזם התמונות, שמתי לב כי העלית את התמונה הנ"ל שלא בהתאם להנחיות הברורות המופיעות בדף העלאת קובץ לשרת ובדפי העזרה בנושא תמונות. אנא פעל על פי ההנחיות בדף זה, אחרת התמונה עלולה להימחק בשבוע הקרוב. בהמשך לשיחה זו אני לרשותך לשם מתן מידע ועזרה. לחלופין, ניתן ואף רצוי לפנות לדלפק הייעוץ שכן שם יש סיכוי טוב יותר לקבל תשובה מהירה יותר. ‏Yonidebest Ω Talk 00:33, 24 במאי 2007 (IDT)

JAMISON.jpg[עריכת קוד מקור]

במסגרת הטיפול בתמונות בעייתיות במיזם התמונות, שמתי לב כי העלית את התמונה הנ"ל שלא בהתאם להנחיות הברורות המופיעות בדף העלאת קובץ לשרת ובדפי העזרה בנושא תמונות. אנא פעל על פי ההנחיות בדף זה, אחרת התמונה עלולה להימחק בשבוע הקרוב. בהמשך לשיחה זו אני לרשותך לשם מתן מידע ועזרה. לחלופין, ניתן ואף רצוי לפנות לדלפק הייעוץ שכן שם יש סיכוי טוב יותר לקבל תשובה מהירה יותר. ‏Yonidebest Ω Talk 15:07, 27 במאי 2007 (IDT)