שיחת משתמש:יודא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ברוך הבא[עריכת קוד מקור]

ברוך הבא יודא. תהנה! אם אתה זקוק לעזרה כלשהיא, אל תהסהס לשאול Avichai 20:05, 23 אוקטובר 2005 (UTC)

כל מיני בישין[עריכת קוד מקור]

הנה דפים שיכולים לעניין אותך: ויקיפדיה:זכויות יוצרים, ויקיפדיה:זכויות יוצרים - שאלות ותשובות, זכויות יוצרים#טיפול הוגן. תהנה Avichai 21:52, 23 אוקטובר 2005 (UTC) ויקיפדיה:דלפק יעוץ#זכויות יוצרים Avichai 22:44, 23 אוקטובר 2005 (UTC) קצת. אתה מוזמן להוסיף את הערך הזה! Avichai 22:53, 23 אוקטובר 2005 (UTC) רציתי להפנות את תשומת לבך לערך על הספר כה אמר זרתוסטרא. הערך הוא קצרמר ונשמח אם תוכל להעשיר אותו. כמו כן נשמח אם תוכל לסייע לויקיציטוט אם תוסיף ציטוטים של ניטשה. תודה רבה Avichai 23:40, 25 אוקטובר 2005 (UTC) יצחק בשביס זינגר. תהנה :-) דרך אגב, אתה יכול לעשות עריכה לשונית כלשהיא כאן? עשיתי תרגום מאוד צולע מכיוון שהלכתי מילה מילה ותרגמתי. המוצר המוגמר די דפוק. תודה Avichai 20:56, 30 אוקטובר 2005 (UTC)

הערות וציטוטים[עריכת קוד מקור]

שלום לך תודה על ההשקעה בכתיבה בערכים. ראיתי מה שכתבת בדף המשתמש שלך, ורציתי להציג את התנגדותי. לא תמיד יש צורך בציטוטים, בהערות ובמקורות. אלה דברים המאפיינים בדרך כלל מאמר שיש בו חידוש, ולא ערך אנציקלופדי שנועד לסכם את הקיים. ברוב המקרים אין צורך בהוכחות וראיות בהרחבה בגוף הערך כדי להדגים טענות הכתובות בו, בעיקר כשמובאת בסוף הערך רשימת מקורות כללית. אפשר להביא ציטוט קצר בתור אילוסטרציה לערך אבל אין צורך להצמיד ציטוט לכל טענה. מנגנון הערות השוליים, שבאופן כללי יש לנהוג בו איפוק, מיועד להציג הפניות למקורות, ולא לדיונים צדדיים ארוכים מהסוג הנהוג במאמרים אקדמיים.

אני מתייחס ספציפית למה שהוספת במשה מנדלסון (הערך הזה מעניין אותי משום שהשקעתי זמן בכתיבתו). הוספת הערה ארוכה ובה דיון לא מאוד עקרוני אודות השקפתו של מנדלסון, ובה שני ציטוטים של מנדלסון וציטוט של יוליוס גוטמן. שוב, זו הערה מהסוג המאפיין כתיבה מחקרית, אבל בהחלט לא כתיבה אנציקלופדית. אם אתה רוצה לנסח מחדש נקודות בפסקה על השקפת עולמו של מנדלסון זה אפשרי (אשמח אם תקיים לפני כן דיון בדף השיחה), אבל להערה שהוספת כעת אין לדעתי מקום.

אשמח לשמוע את דעתך בעניין, ואגב, אתה מוזמן להפנות את המרץ הכתיבתי שלך לכתיבת הערך יוליוס גוטמן. נתנאל - שיחה 15:28, 30 באפריל 2008 (IDT)


נתנאל שלום! זהו דיון כוללני לכל ויקיפדיה: האם יש להביא מקורות ראשוניים (כמו למשל ממנדלסון עצמו) או להסתפק בתימצות מחוקרים שכבר דיברו עליו (ואולי, אם בכלל, להביא מקורות מהם). לענ"ד, אין צורך להביא ולהתפלפל כמו במאמר אקדמי, אך לפעמים מחוסר דעת או נגישות פשוט מוותרים על המקור או מזינים שמועה. למשל, בערך יהודה אריה ממודנה מבואר בשם רבו של הרמח"ל - ישעיהו באסאן - שהרחמ"ל עשה ספרו כנגד ארי נוהם, וכנראה הדבר נלקח ממקור בלתי מומסך או מספר על ריא"ם, מהמקור שהבאתי שם בהע' מבואר שזהו מהמקובל אביעד שר-שלום. בכ"מ, לטענה עצמה, ישנם גם ספרים נדירים שא"א לאמת את הציטוט אם הוא נכון או לא, ארי נוהם גם נחשב לספר פחות-שכיח (ואני עמלתי רבות ע"מ לקנותו). יודא. - שיחה 18:01, 30 באפריל 2008 (IDT)

שלום רב! ספריו של מנד' אינם מצויים כ"כ וחשבתי שהתוספת תהיה מבורכת. עכ"פ, האם אתה גם נגד הציטוט עצמו מספר ירושלים? (בלא ההוספות מגוטמן וברגמן?) ועוד: בכמה ערכים פה הוכנסו דעות של פרופ' אשר מביעים את דעתם על מה שהיה וכו' וא"כ מה ההדבל בין זה להערות שוליים? יודא. - שיחה 18:07, 30 באפריל 2008 (IDT)
שלום. העתקתי את מה שכתבת בדף שיחתי לכאן, מקובל בוויקיפדיה להמשיך את השיחה במקום שבו החלה כדי לשמור על הרצף ולהקל על הקריאה. אני בעד להציג ציטוט מאחד מן הכתבים של מנדלסון, אבל נראה לי שכדי יותר למצוא קטע באורך כמה משפטים שיהיה דוגמה מייצגת למשנתו של מנדלסון (ראה למשל את הציטוט מ"מגלה טמירין" שיש ביוסף פרל, אם כי שם מדובר ביצירה ספרותית). אשמח אם תוכל למצוא קטע כזה ב"ירושלים". לא כל כך הבנתי את המשך דבריך. אם יש מחלוקת בין החוקרים בנושא מהותי השייך לערך כלשהו, ודאי יש להציג אותה באופן ראוי ועל פי סימוכין. נתנאל - שיחה 20:14, 30 באפריל 2008 (IDT)

שלום בשנית. העברתי את השאלה בכלליות למזנון. יודא. - שיחה 20:24, 30 באפריל 2008 (IDT)

הערה[עריכת קוד מקור]

יודא היקר, נהוג לא למחוק דפי שיחה. בברכה, ‏עמיחי 03:12, 4 במאי 2008 (IDT)

ריקון ערכים[עריכת קוד מקור]

יודא, שלום. אנא המנע מריקון ערכים שצריך לדעתך למחוק. הדבר מכביד על עבודת מפעילי המערכת, שמן הסתם ימחקו את הערך ממילא. אם נתקלת בערך כזה שעבר זמן מאז שנוצר (נאמר, לפחות שעה), אתה יכול להשאיר הודעה בויקיפדיה:בקשות ממפעילים. עוזי ו. - שיחה 02:10, 25 במאי 2008 (IDT)

שלום, עד שהמפעילים ימחקו יקח זמן ובינתיים הויקי מתמלאת שטויות. אני מוחק את התוכן ואם אראה שהמפעיל לא ראה אזי אצור הודעה בבקשות. בינתיים כמדומה שרק הערך אירופוביה היה כך וכבר באה בקשה ממשתמש אחר. בינתיים, תודה רבה! יודא. - שיחה

מנחם נחום פרידמן[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום יודא,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "מנחם נחום פרידמן" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, גאלוס - שיחה 22:22, 21 ביוני 2008 (IDT)

זכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

Emblem-WikiVote.svg

תודה לך על השתתפותך בהצבעה שבדף "ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:מאחזים". לפי בדיקתי, הצבעתך לא תיספר במניין ההצבעות, מכיוון שעליך לעמוד בדרישות להשתתפות בהצבעה: ותק של 30 ימי פעילות ו-100 עריכות במרחבי התוכן ב-90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה. אף שהצבעתך לא תיספר, דבריך לא נמחקו, כי אם הועברו מפרק ההצבעה לפרק הצבעת המשתתפים ללא זכות הצבעה.

באפשרותך לבדוק האם יש לך זכות הצבעה באמצעות תוסף (גאדג'ט) בהעדפות. בלשונית "גאדג'טים", תחת הפסקה "שונות", יש לבחור באפשרות "סקריפט לבדיקת זכות הצבעה" (הוראות נוספות).

אם מבדיקתך עולה כי בעת פתיחת ההצבעה כן הייתה לך זכות הצבעה, באפשרותך לפנות אלי כדי שאבדוק את הנושא שנית.

בברכה,אורי שיחה 19:35, 11 ביולי 2008 (IDT)

מוטי לביא[עריכת קוד מקור]

שלום לך. למיטב ידיעתי מוטי לביא עדיין שדרן של תוכנית חידון ההלכה ומהדורת הבוקר סוף השבוע בקול חי וגם כשיפרוש זו לא סיבה למחוק מהערך את הקריירה הקודמת שלו, ואגב ככל הידוע לי הוא גר בנווה יעקב, ועוד אגב אחד, לפי כללי הכתיב המלא של האקדמיה ללשון עברית כותבים תוכנית ולא תכנית. בברכה. קפדניקו - שיחה 15:38, 29 ביולי 2019 (IDT)

בהמשך לעריכתך בערך "אייס (אתר אינטרנט)"[עריכת קוד מקור]

שלום לך.

בעקבות השיחה שקיבלתי אתמול, אני מניח שאתה הוא זה שהמנהל שלך הזכיר... כפי שהסברתי, כשמוצג נתון, גם אם הוא שגוי, מרגע שהועלתה בקשה למקור או להבהרה, יש לתת זמן לקוראים/כותבים מזדמנים להגיב. בברכה, Ldorfmanשיחה 13:53, 7 במאי 2021 (IDT)

שלום Ldorfman, לא. אני לא המנהל הנזכר אבל מכיר מקרוב. אני בויקיפדיה וויקיטקסט כבר 15 שנה ואני לא אוהב שמעלים שקרים ולשון הרע באמתלה של "דרושה הבהרה". לאתרי אינטרנט יש ארכיב בגוגל ואין שום הוכחה למה שאתה כותב. תבחר סתם יום בשנה האחרונה, רנדמולי ולא תמצא שום הוכחה לדבריך. יודא (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה ב-13:36, 13 במאי 2021‏
ראשית, לא תוייגתי על הדברים פה. הגעתי כעת לשיחה במקרה, בעקבות החזרה על הפעולה שביצעת. כדי שאני או כל כותב/עורך אחר יהיה מתוייג, היה עליך לחתום בתום הדברים. אנא הקפד על כך מעתה.
לגבי עניין הערך אודות אתר "אייס", אם לא היית אתה אותו כותב-מזדמן שציין בפני מנכ"ל האתר, אני מניח שהוא פנה אליך או שבדרך כלשהי פרטי אותה שיחה הגיעו אליך. אחרת, יהיה זה פלא שלאחר שלא ביצעת אף עריכה מאז 29 ביולי 2019, שבת פתאום לפני תשעה ימים דווקא לערך אודות האתר המדובר, ועסקת בדיוק בנושא שהוזכר בשיחה ושהפריע למנכ"ל עד כדי כך ששב וחזר על דבריו בנושא במשך 20 דקות לפחות. לפני אותו יום ב-2009 בו ביצעת שלוש עריכות בסה"כ, נעדרת מוויקיפדיה במשך למעלה מ-10 שנים, אז בבקשה אל תחזור על ציון העובדה-לכאורה לגבי פעילותך פה "כבר 15 שנה". אם אתה פעיל בוויקיטקסט, זה טוב ויפה, אבל בוויקיפדיה החוקים שונים מאוד. כפי שציינתי בפני מנכ"ל האתר, אצלנו ראוי להמתין פרק זמן סביר מיום השארת בקשה להבהרה או להבאת מקור, עד למחיקת אותו נתון. אם יש לך הוכחות שהמידע אינו נכון, אנא הצג אותם. אל תטריח אחרים לעשות את העבודה שלך. כל עוד לא הוצג מידע הסותר את דבריו של הכותב, ובמיוחד לאור ההיסטוריה של הפניות אלינו שצויינה בשיחת הטלפון אלי, הפרט המדובר יושאר וכפי שהבטחתי, אם לא יובאו לו תימוכין או הסברים אחרים, אסיר אותו בתום פרק הזמן שציינתי בשיחה. אם תרצה לקבל עוד פרטים בנושא, אתה מוזמן לשוחח עליהם עם הגורם שפנה אלי. Ldorfmanשיחה 01:09, 17 במאי 2021 (IDT)
כאמור Ldorfman, לא נדרשת הבהרה. זה סתם לשון הרע מצידך בלי תימוכין. יש אתר מאוד פשוט של ארכיון של כל אתר באינטרנט שתוכל לראות את ההום פייג'. https://web.archive.org/ תבחר כל יום רנדמואלי בשנה האחרונה לבחירתך, כל יום, ותגיד לי אתה אם יש תכנים שיווקיים בכלל ואם יש - אם זו כמות מרובה
כמו שכתבת. זה סתם שקר באמתלה של "דרוש הבהרה" מתוך ניסיון נקמני שלך באתר משום מה. לגבי פעילותי בויקיפדיה איני צריך ממך מוסר, הטריק הזה של "דרושה הבהרה" בלי סימוכין היא סתם יצר נקמני שלך. בדקתי רדנומלית כמה ימים ולא היה שום תוכן שיווקי בכלל, ואם יש הוא נמוך משמעותית מאתרים אחרים. אם לשיטתך יש לך "מידע" מדוע דרושה הבהרה? תכתוב מה הסימוכין שלך. אם תשחזר את הערך אצטרך לפעול להדחתך בעקבות שקרים שאתה מפיץ כיצר נקמנות, ויש לך כזה משום מה כלפי האתר. יודא
אני לא מתכוון לעשות את העבודה עבורך. להבדיל ממך, אינני מקבל תשלום כלשהו מ"אייס" או מבעלי האתר. לפיכך, כל הרדיפה שלך אותי, המשוללת מכל יסוד, עלולה להביא לחסימה שלך בשל איומיך. שוחחתי איתכם טלפונית לבקשתכם במשך למעלה משעה, הסברתי את הדברים גם בכתב. כעת נמתין כנדרש ואם לא יובאו תימוכין, נסיר את המידע. אם אתם תמציאו מידע אחר, כמובן שהדברים יוכלו להתקדם מהר יותר. מפתיע שבמקום לנסות לשפר את יתר הנושאים שהועלו בשיחה, אתם נטפלים לפרט הזה. זה מעיד משהו על סדר העדיפויות שלכם בקשר עם ויקיפדיה. חבל. Ldorfmanשיחה 13:28, 20 במאי 2021 (IDT)

אייס (אתר אינטרנט)[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף אייס (אתר אינטרנט) בוטלה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות שבוטלו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, אלעדב. - שיחה 12:17, 20 במאי 2021 (IDT)

Ldorfman, האם מדובר בפרק זמן סביר להסרה? אם כן אוריד את תבנית החזרה. אלעדב. - שיחה 12:20, 20 במאי 2021 (IDT)
שלום אלעדב. משתמש Ldorfman החליט לנקום באתר אינטרנט דרך הוספת לשון הרע שקרי באמתלה של "דרושה הברהרה". האם אפשר בויקיפדיה להמציא דברים ולרשום "דרושה הבהרה" ובינתיים סתם להשמיץ עד שמישהו יצטרך להשקיע ולהוכיח אחרת? באתרי אינטרנט זה מאוד קל. יש ארכיון לכל אתר https://web.archive.org/ - אפשר בקלות לראות אם זה נכון או לא, וכאמור: מה שהוסף שיש תוכן שיווקי ממומן בכתבות רבות - זה שקר. בדוק בעצמך. נכון, צריך דיון על כך, אבל מדוע אינך מתרעם על הוספת השמצה עם "דרושה הבהרה" וזהו? האם לפני שמוסיפים לשון הרע סתם לא חובת ההוכחה על מי שהוסיף? יודא
אין לי קשר לאתר, מלבד ביצוע ההפניות אליו מתוך ויקיפדיה בערכים שונים, ולכן הטענה כי לכאורה רציתי "לנקום באתר" משוללת מכל יסוד ואף פוגענית. מנכ"ל האתר פנה אלי ושוחחנו ארוכות טלפונית. כפי שהסברתי, בחודשים האחרונים גורמים מטעם האתר פנו אלי ואל לפחות עוד שני עורכים בבקשות כאלה או אחרות. הסכמנו לחלק מהבקשות והן נענו מיידית. הסברנו להם גם שיש דרכים לפעול. ראה הסבר ארוך יותר במעלה דף שיחה זה. אני עומד מאחורי כל ההסבר למנכ"ל האתר ומאחורי מה שהוסבר לכותב הנ"ל. Ldorfmanשיחה 13:23, 20 במאי 2021 (IDT)