שיחת משתמש:ישראל שבט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום לך[עריכת קוד מקור]

العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, ישראל שבט, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
בן-ימין - שיחה 00:45, 1 בדצמבר 2017 (IST)

ברוך הנמצא. תודה רבה, עברתי על חלקים מאלה (אני עדיין לא עוסק בדברים מספיק כבדים כך שרוב ההוראות עוד לא מספיק נוגעות אלי, אלא אם יש לך הערה ספציפית אשמח לשמוע).ישראל שבט - שיחה 10:12, 1 בדצמבר 2017 (IST)

ערך מתורגם[עריכת קוד מקור]

שלום ישראל. שמתי לב ששאלת איפה עליך לציין שערך הוא מתורגם. ובכן, המקום שבו הכי כדאי לעשות זאת הוא בתקצירי העריכה בזמן יצירת / כתיבת הערך (הנה דוגמה).

אם שכחת לכתוב בתקציר העריכה אז לא נורא, במקרה זה תכתוב זאת בדף השיחה של הערך.

חשוב לכתוב שהערך מתורגם, גם כדי לתת קרדיט למקור (הרי רשיון השימוש בוויקיפדיה הוא כזה שכל התוכן הוא חופשי לשימוש, אבל בתנאי שנותנים קרדיט. גם כשמעתיקים מוויקיפדיה אחת לאחרת, או מערך אחד לאחר, ראוי לתת קרדיט), וגם כדי שהעורכים האחרים יידעו מאיפה הבאת את מה שכתבת.

לגבי {{ללא מקורות}}: נהוג לשים אותה בערך שלא ברור על סמך מה הוא בכלל נכתב, או שלגבי חלק משמעותי או רוב התוכן שבו לא ברור על סמך מה הוא נכתב. אם בערך באנגלית יש מקורות לרוב הדברים (ובדקת לפחות חלק מהם), אז בוודאי שאין צורך בתבנית זו. כמו כן לא הגיוני שתכתוב ערך ותשים עליו {{ללא מקורות}}, שכן אם אין לך מקורות להסתמך עליהם, אז אתה לא אמור לכתוב ערך ככה...

בהצלחה! אוריאל, Orielno - שיחה 09:24, 12 בדצמבר 2017 (IST)

משתמש:orielno. תודה רבה. יש מקורות (אתה יכול אפילו לראות פה בחולדת צ'ינצ'יל) רק שזה כולל קישור שכבר לא קיים ועמודים מספר שלא נגיש לי. אני מניח אבל שזה כן נחשב למקור.ישראל שבט - שיחה 09:38, 12 בדצמבר 2017 (IST)

ליתר דיוק[עריכת קוד מקור]

העריכה הזו והעריכה הזו נקראות הוספת קישורים פנימיים. בויקיפדיה, הפניה זה דבר אחר. השתדל להבא לדייק. "חכמים היזהרו בדבריכם" SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! בקרה וייעוץשיחה • כ"ו בכסלו ה'תשע"ח • 14:41, 14 בדצמבר 2017 (IST)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

שלום ותודה על תרומך לויקיפדיה. שים לב שלא מספיק להוסיף כותרת הערות שוליים, אלא גם צריך להוסיף את תבנית:הערות שוליים. ראה כאן את התיקון שעשו אחריך.. בברכה אמא של גולן - שיחה 10:43, 27 בדצמבר 2017 (IST)

בקשה[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תתפנה לפרט בערך בעלי חיים בתנ"ך על הצפרדע. חיפשתי מידע עליה בעקבות המכה, אך לא מצאתי משהו פה בויקי. בברכה בן-ימין - שיחה 14:44, 15 בינואר 2018 (IST)

אשמח לדעת לאיזה פירוט ספציפי אתה מתכוון, באיזה הקשרים היא נכתבת? האם היא מזוהה כהצפרדע של ימינו?ישראל שבט - שיחה 16:58, 15 בינואר 2018 (IST)

בעלי חיים בתנ"ך[עריכת קוד מקור]

שלום.

תודה על תרומתך לוויקיפדיה בכלל, ולערך זה בפרט.

יש לי בקשה: שכאתה מוסיף מידע, שים לב לעיצוב בערך: כרגע, העיצוב נראה בערך כך (ב"עורך קוד מקור"):

* שם בעל החיים (כשיש ערך מתאים, כלומר כמעט תמיד, אז [[שם בעל החיים]] כקישור פנימי)
** ציטוט המובאה מהתנך
** מובאה נוספת

בחלק מהמקרים, אחרי המובאות מופיעים הסברים. אם ההסברים מופיעים כך:

* שם בעל החיים
** {{ציטוט המובאה מהתנך}}
הסבר

אז ההסבר שובר את העיצוב. בערך הזה העיצוב אמור להיראות כך:

* שם בעל החיים 
** {{ציטוט המובאה מהתנך}} הסבר

כלומר, יש להוסיף את ההסבר בהמשך השורה של המובאה, ולא בשורה חדשה.

הסיבה לשבירת העיצוב היא האופן בו התוכנה של ויקיפדיה מטפלת ברשימות (שורות שמתחילות ב * או ** וכן הלאה). בעריכותי הקודמות בערך (תוכל לראותן תחת "גרסאות קודמות" בראש הדף) "תיקנתי" את העיצוב, אבל כיוון שאתה ממשיך לערוך (שוב, תודה!), חשבתי שעדיף לבקש ממך לעשות זאת "נכון".

הכוונה ב"נכון" לא רומזת שהעיצוב שאתה מוסיף הוא שגוי באופן אבסולוטי - עיצוב כזה אולי עדיף במקרים מסוימים, אבל מקובל בוויקיפדיה לשמור על אחידות עיצובית לפחות בתוך כל ערך: גם אם ערכים שונים עלולים להשתמש בעיצוב שונה, באותו הערך רצוי לשמור על אחידות.

תודה - קיפודנחש 18:51, 22 בינואר 2018 (IST)

קיפודנחש קבל בבקשה את התנצלותי. שמתי לב לאחידות שאתה משתדל לייצר בערך (תודה), אבל לפרט העיצובי הזה לא שמתי לב.ישראל שבט - שיחה 19:38, 22 בינואר 2018 (IST)

כמובן שאין שום סיבה להתנצל על תרומה חיובית לוויקיפדיה. בברכה - קיפודנחש 17:09, 23 בינואר 2018 (IST)

שלום ישראל, אני ניסיתי לתקן קישור לדף פירושונים בערך בעלי חיים בתנ"ך. באם הקישור הוא לא ללטאה, אנא תקן את הקישור למילה הנכונה. לא נראה לי שרצית לקשר לדף הפירושונים כוח. בברכה אמא של גולן - שיחה 10:33, 28 בינואר 2018 (IST)
צודקת, תיקנתי. סליחה על השיחזור ותודה על הסבת תשומת ליבי לנושא. ישראל שבט - שיחה 15:18, 28 בינואר 2018 (IST)

חיפושית גוליית[עריכת קוד מקור]

שלום ישראל, תוכל לומר לי על שם מי נקראת חיפושית גוליית? הוספת את הקטגוריה בעלי חיים הקרויים על שם מפורסמים, אך לא מוזכר דבר כזה בערך. תודה. אלעדב. - שיחה 16:34, 11 במרץ 2018 (IST)

שלום אלעדב., אני ניח שהיא נקראת על שם גוליית, אלא אם הקטגוריה לא כוללת שמות תנכיים? ישראל שבט - שיחה 17:08, 11 במרץ 2018 (IST)
כן, כמובן. אני חושב על חוקרים מפורסמים ולא על משהו עד כדי כך פשוט. Face-smile.svg אלעדב. - שיחה 21:07, 11 במרץ 2018 (IST)
אלעדב. אם אתה סבור שהקטגורייה אמורה לכלול רק שמות לא צפויים, אתה מוזמן לשנות. אם ל, אז כדאי להוסיף את הקטגורייה לצפרדע גוליית. ישראל שבט - שיחה 21:38, 11 במרץ 2018 (IST)
הסתכלתי עכשיו בדף השיחה של הקטגוריה, אבל אני לא יודע לומר אם אפשר לשייך או לא. אולי עדיף שתשאל שם. אלעדב. - שיחה 22:03, 11 במרץ 2018 (IST)
השארתי שאלה (למרות שמניסיוני עם דפי שיחות של ערכים, איש לא ייתיחס), יש לציין שבערך באנגלית אין את חיפושית הגוליית, אבל יש אנשים מתקופות עתיקות שמזכירים בע"ח על שמם. ישראל שבט - שיחה 23:10, 11 במרץ 2018 (IST)

שחזורים לא נכונים[עריכת קוד מקור]

אתה משחזר עריכות שהם נכונות. יש שמות למינים שנקראו רק בזמן האחרון ולא מוזכרים בכלל בתורה. אין בתנ"ך שום אזכור לא לשפן הסלע (סלעים מחסה לשפנים לא עוזר, השם שפן סלע הוא שם מודרני) ולא לראם סהרה ולא לעוזניית הנגב. אתה יכול לשחזר אבל אתה תשאיר פה המון שגיאות שאי אפשר להוכיח אף פעם. 2A01:6500:A051:9A37:E0E3:6445:36FC:8C49 21:15, 18 במרץ 2018 (IST)
שלום ישראל ויאיר דב, אשמח לקבל את דעתכם על כל העריכות הללו אמא של גולן - שיחה 09:20, 19 במרץ 2018 (IST)
אמא של גולן נראה לי שהתייחסתי אליו בדף ה[[[שיחת משתמש:2A01:6500:A051:9A37:E0E3:6445:86B2:8849|שיחות שלו]]]. הוא צודק בנוגע לעופות הטמאים, אין סיבה לעשות כפילויות קטגוריות. אני נוטה להסכים שבדרך כלל מוטב לשים קטגורייה של בעל החיים שהשם שלו זה מה שרשום בתנ"ך, ולאו בהכרח איך שככל הנראה קוראים לו היום (אחרת אנחנו נכנס לשיחות אינסופיות על מי זה ה"צב", ה"בת יענה", ה"אי" ה"אחשתרן" וכו'..), לכן אולי הוא צודק כשהוא העביר את הקטגורייה של הראם לבן וראם סהרה לראם. אבל יש כמה נקודות שבהם אני חושב שהוא טועה: כשאין לך אף מין שסביר שהתנ"ך מתכוון אליו, אז יש לשים את הקטגוריה אצלו, לכן אני חושב שהוא טעה עם מה שהוא עשה עם השפן סלע, הן בגלל התפוצה הגיאוגרפית, והן בגלל התיאור התנכי. ב. היות שאני מסכים איתו שיש ללכת לפי שם שכתוב ולא לפי הגדרה אפשרית, לא ברור לי למה הוא העביר את הקטגורייה של הצפרדע לחסרי זנב. ג. לא ברור לי למה הוא העביר את הקטגורייה מהשבט שועל לסוג, אבל זה לא עקרוני.

לסיכום, רוב מה שהוא עשה נראה לי הגיוני, מלבד שתיים שלוש נקודות. אבל אולי יש כאלה שיחלקו עלי. ישראל שבט - שיחה 10:19, 19 במרץ 2018 (IST)

אמא של גולן, לא עברתי על כך העריכות שלו. לגבי הסרת הקטגוריה 'בעלי חיים בתנ"ך' הטיעון שלו (שהקטגוריה הזו מופיעה בקטגוריה 'עופות טמאים') סביר, אם כי דעתי האישית היא שכל זמן שהערך לא מלא בקטגוריות או קישורים חיצוניים, תמיד עדיף להוסיף מאשר להסיר, כי לכל קטגוריה יש יתרון בהופעתה בערך.
לגבי התור המצוי והראם, אני חושב שהמחיקה שלו אינה מוצדקת. לגבי התור המצוי, זיהויו עם התור המקראי הוא די גבוה, ולכן וודאי שאין מקום להסיר את הכיתוב אלא לסייג שזיהויו עם התור המצוי אינו וודאי. וכן לגבי הראם, אם כי כנראה שזיהוי זה לא נכון, מ"מ אם מסייגים את הדברים ברמה הנאותה, לא רואה מקום להסיר מידע מויקיפדיה. כדי להסיר מידע צריך עילה חזקה. אני תמיד נוטה להשאיר מידע ולסייגו מאשר להסירו. יאיר דבשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ח • 17:23, 19 במרץ 2018 (IST)

אגרות הצפון[עריכת קוד מקור]

ראיתי את הערך שכתבת, ומגיע לך Like Thumbup.svg ושאפו גדול עליו. שיפצתי אותו קצת פה ושם בצורה שטחית, אבל הוא אכן זקוק לשכתוב. דרך אגב - בעברית לא תקין לכתוב ולומר "בגלל ש...", אלא או "משום ש..." או "מכיוון ש...". עלה והמשך והצלח!!! התו השמיניבא ונדבר על זה... 02:50, 11 באפריל 2018 (IDT)

הערה חשובה נוספת: בפעם הבאה כדאי שתחלק את הערך לקטעים עם אנטר, כדי שיהיה יותר נח לקרוא. התו השמיניבא ונדבר על זה... 03:09, 11 באפריל 2018 (IDT)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 04:31, 13 באפריל 2018 (IDT)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[עריכת קוד מקור]

WMF Surveys, 03:40, 20 באפריל 2018 (IDT)

חורב[עריכת קוד מקור]

תודה לך על החייאת הטיוטה, אשמח מאוד להמשיך לעבוד איתך עליה. יישר כוח אגלי טל - שיחה 23:50, 23 באפריל 2018 (IDT)

טיוטה:ביסטטיסטיקה[עריכת קוד מקור]

היי, לפני מספר חודשים יצרת דף שהכיל פסקה יחידה שאח"כ נמחקה בטיוטה:ביסטטיסטיקה. האם אתה מתכוון להמשיך להשתמש בטיוטה? בברכה, ערן - שיחה 17:55, 4 במאי 2018 (IDT)

לא. אשמח אם ימחקו את הטיוטה המיותרת הזו. ישראל שבט - שיחה 18:31, 4 במאי 2018 (IDT)

אכילת בשר ביהדות[עריכת קוד מקור]

שלום ישראל שבט, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה.
ערכת לאחרונה בוויקיפדיה מאינטרנט בעל סינון (כדוגמת רימון או אתרוג). עקב בעיה ידועה, לאחר עריכה בעורך החזותי, תוכן הדף נשמר כפי שהוא הוצג לך, כך שהתוכן שהוסתר ממך נמחק מהדף. מאחר שוויקיפדיה לא מעוניינת במחיקה זו, אם ברצונך להמשיך לתרום לוויקיפדיה, עליך להקפיד לערוך בעריכת קוד מקור בלבד, כל עוד את/ה משתמש/ת באינטרנט מסונן. ניתן לעשות זאת באמצעות העדפות => עריכה => "ביטול זמני של העורך החזותי בזמן שהוא בגרסת בטא". אשמח לעזור לך בשאלות נוספות.
בברכה, • דגש חזקשיחה • ט"ז בסיוון ה'תשע"ח • 03:25, 30 במאי 2018 (IDT)