שיחת משתמש:Asbl~hewiki

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

משתמש:מלח השמים/גם אני בעד גולשי ויקיפדיה

العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Asbl~hewiki, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,

נ.ב. מאיפה התמונה של דליה רביקוביץ'? גילגמש שיחה 07:28, 22 אוגוסט 2005 (UTC)


תמונה:Dahlia Ravikovitch.jpg

אנו מודים לך על השתתפותך בעריכת ויקיפדיה. שים לב: בוויקיפדיה מקפידים לשמור על חוקי זכויות היוצרים. לפיכך, העלאת תמונות לוויקיפדיה כרוכה במילוי מקורן המלא ורישיון מתאים. אנא וודא כי צירפת את מקורה המלא של התמונה Dahlia Ravikovitch.jpg ואת הרישיון המתאים לה.

לצורך כך ביכולתך לעיין בדפי העזרה בתפריט עזרה זה, שבו נמצא בין השאר דף העזרה איך להוסיף רישיון לתמונה שכבר העליתי.

אשמח לעזור לך במתן מידע אודות הרישיון המתאים, האופן בו מציינים את מקור התמונה, וזאת כדי למנוע חשש של פגיעה בזכויות יוצרים. אנו מודעים לכך כי חוקי זכויות היוצרים אינם מובנים באופן אינטואטיבי לאדם שלא בקיא בהם, דבר הגורם עתים למחיקת תמונות בשגגה.

מצפה לתשובתך בהקדם.

בברכה, ערן 08:15, 26 אוגוסט 2005 (UTC)

ארכוב דף שיחת הערך דליה רביקוביץ

שלום, האם תוכל להסביר מדוע ארכבת את דף השיחה של הערך ? למיטב ידיעתי לא מקובל לארכב דפי שיחה, וכן גודל דף השיחה לא הצדיק ארכוב. בברכה John Doe 05:17, 7 אוקטובר 2005 (UTC)

אני יחסית חדש לויקיפדיה, ולא מכיר את כל הכללים. ראיתי שדוד שי מעביר שיחות ישנות לארכיונים בדף השיחה שלו, אז חשבתי שזה ראוי לעשות זאת בדף השיחה של רביקוביץ. עשיתי שגיאה? --Asbl 05:20, 7 אוקטובר 2005 (UTC)
יש הבדל בין דף שיחת משתמש לדף שיחת ערך. הסיבה העיקרית לארכוב היא גודל הדף וכמות התוכן בו המקשה על מעקב אחר השיחות האחרונות ולא בגלל התיישנות התוכן. בברכה John Doe 05:25, 7 אוקטובר 2005 (UTC)
אם מה שעשיתי לא היה לפי הנהוג, אנא קבל את התנצלותי, ושחזר (אני מעדיף לתת לך לשחזר במקום לעשות עוד שגיאות). --Asbl 05:29, 7 אוקטובר 2005 (UTC)

נמחקה שיחה שהיתה בדף החדש שפתחתי. תוכל לשחזר אותה? --Asbl 05:37, 7 אוקטובר 2005 (UTC)

התוכן שנמחק הוא הקטע שהעברת מדף השיחה של משתמש:דוד שי, והוא חזר לשם. אדאג להעבירו בחזרה לדף שיחת הערך. John Doe 05:42, 7 אוקטובר 2005 (UTC)

התנצלות

אני מוצא לנכון להתנצל בפניך בעניין תיאור נסיבות מותה של דליה רביקוביץ. כנראה שיש עוד דבר או שניים שעלי ללמוד בענייני קריאת עיתונים ועריכת ויקיפדיה. דוד שי 11:27, 16 אוקטובר 2005 (UTC)

שמתי לב לעריכה זו של דוד שי רק לאחר שכתבתי הערה בעניין במזנון. אני מצטרף להתנצלות, ומקווה להמשיך לראותך כאן כחבר תורם בקהילתנו גם בערכים אחרים. אלמוג
ראו את תגובתי במזנון (מאז עבר לדף השיחה של דליה רביקוביץ).--Asbl 17:02, 16 אוקטובר 2005 (UTC)

החרם הערבי

אני מניח, כי כרגע אתה עוד עובד על בניית הערך. אם כן, שים בבקשה תבנית בעבודה. אחרת, יהיה טעם להכריז על הערך כעל קצרמר, בגלל התוכן הרב שניתן לצקת לתוכו. אמירפדיה 06:42, 24 אוקטובר 2005 (UTC)

אני לא אוהב לשים את התבנית "בעבודה" מפני שלפי דעתי אין שום סיבה שויקיפדים אחרים יחקו שאני כביכול "אגמור" לערוך לפני שיתרמו את התרומות שלהם. שכל אחד יתרום לפי הקצב שלו. כבר נוסף התבנית של קצרמר ואין לי בעיה עם זה. אני גם מסכים עם התבנית "עריכה" מפני שצריך לתרגם את שמות המשרדים שמופיעים בערך. בברכה, Asbl 05:05, 25 אוקטובר 2005 (UTC)

שלום לך. ככל שחיפשתי (במשרדי התמ"ת והחוץ ובמה שנכתב על החרם הערבי בגוגל, לא הצלחתי למצוא התייחסות רשמית בעברית לשמות הארגונים בעד ובנגד החרם הערבי. נראה לי שההגדרות שהשתמשת בהן והשם באנגלית, לרבות ראשי התיבות, עונים על הציפיות. עם זאת, תיקנתי פה ושם שגיאות ופיסוק בערך, מקווה שלשביעות רצונך. --62.0.121.141 13:35, 3 דצמבר 2005 (UTC)

תודה על המאמץ, היתה נקודה שלפי דעתי צריכה להיות פסיק. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 16:29, 3 דצמבר 2005 (UTC)

מס גולגולת

תודה על השינויים בעיצוב - הם מצאו חן בעיני. בברכה, כלכלן בגרוש 20:47, 10 נובמבר 2005 (UTC)

אתה "כלכלן בגרוש" או "כלכלן בחסד"? אתה כפי הנראה חדש לויקיפדיה. אתה יכול לחתום על הודעות בדפי שיחה על ידי שימוש ב4 טילדות (~). לא נהוג לחתום על הערכים עצמם.
הרעיון לעיצוב בה מהערך החרם הערבי, רשימת הממדים של החרם. --Asbl 12:16, 11 נובמבר 2005 (UTC)
אני שניהם ביחד (תלוי אם אני חותם או תורם). השתמשתי ב4 טילדות ,משהו כנראה השתבש. כלכלן בגרוש 15:10, 11 נובמבר 2005 (UTC)

פלשתינאים\פלסטינים

ראה ויקיפדיה:תעתיק שמות זרים לעברית#פלשתינאים או פלסטינים לסיכום הגרסאות המקובלות. כלכלן בגרוש 01:34, 14 נובמבר 2005 (UTC)

אם אני קורא את זה נכון, אז מעדיפים פלסטינים. --Asbl 02:41, 14 נובמבר 2005 (UTC)
אכן, רק ב"ט" ולא "ת" כפי שכתבת פעמיים. כלכלן בגרוש 03:28, 14 נובמבר 2005 (UTC)

הייתי צריך להשתמש בגזור והדבק במקום לנסות להקליד. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 12:14, 14 נובמבר 2005 (UTC)

דקדוק

Asbl, בנוסף לכלכלה וכתיב, נראה שכדאי שתתרענן קצת בדקדוק. חלק משינוייך מעתיד להווה בערך מס גולגולת מתעלמים מהעובדה שחלק ממה שכתוב נכתב כתנאי ולכן לא ראוי שיכתב בלשון הווה. אין לי לאן להפנות אותך בעברית, אך ראה את הערך בוויקיפדיה אנגלית לגבי החוקים בשפה האנגלית. כלכלן בגרוש 20:54, 26 נובמבר 2005 (UTC)

כאשר מדובר על מקרים שקרו בעבר ראוי להשתמש בעבר. כאשר מדובר על מקרים שיקרו בעתיד, ראוי להשתמש בעתיד. לפי דעתי, כאשר מדובר על דברים תאורתים שעשויים לקרות בכל עת, ראוי להשתמש בהווה. מס גולגולת נופל תחת מה שציינתי. אם מייסמים מס גולגולת, אז כל התנאים מתקיימים. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 21:23, 26 נובמבר 2005 (UTC)

משפחתולוגיה

הבה נודה על האמת: פרטים מסוג זה מציינים על אדם שאין שום דבר אחר לכתוב עליו. אתמול כתבתי את אליס נסיכת בטנברג, ואם הייתי מכניס את כל הפרטים על ההורים, בעלה וילדיה, הערך היה גודל פי 4, וללא שום צורך. עמית 21:34, 26 נובמבר 2005 (UTC)

לוא דווקא. מוצדק לפרסם פרטים מסוג זה כאשר הקרבה לאנשים מפורסמים. במקרה של שלומית קדם, היא כפי הנראה ממשפחה שמתמחה במוזיקה, וזה נותן לקורא (על הערך שלה) מוסג מאיפה היא באה והחשיבות של התרגומים של ה"ספרים מעולם המוזיקה".
אני כמוון מנחש את כל זה. אני לא מכיר אותה, ולא יודע שום דבר על הספרים שהיא תירגמה.
לגבי הערך על אליס נסיכת בטנברג, יכול להיות שרצוי לכתוב את המשפחתולוגיה שלה, אבל אולי לא בקנה המידה שאתה מציין. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 21:44, 26 נובמבר 2005 (UTC)

הבהרה והתנצלות נוספת

Asbl - יש ביננו כמה אי-הסכמות, אבל רציתי להבהיר שמה שכתבתי בהצבעה על הערך של שלומית קדם אינו קשור בזה, ולא התכוונתי לבקר אותך או לנסות לשים מילים בפיך. מכיוון שככה פירש את דברי דוד שי, אני רואה נכון לכתוב לך אישית הסבר. את ההערה של דורית ראיתי הרבה לפני שהצבעת, וכבר אז צרם לי מה שכתבה, כמו שצרם לי כשכתבו לך לא לכתוב על דודתך. שמחתי שירדו ממך בבקשה זו, והפריע לי שאף אחד לא הגן על זכותו של מר קדם לכתוב על אימו באופן מוצהר. אבל מכיוון שלא רציתי לגרור אותך כדוגמה, שתקתי. אחרי שראיתי שהצבעת, הרגשתי חופשי לכתוב את דעתי. לכן כתבתי "מכיוון שלאחרונה הצביע גם Asbl" - התכוונתי לכך שעכשיו אני יכול להביע את דעתי, אבל אכן ניסחתי את עצמי באופן לא ברור. גם לא התכוונתי לבקר את הצבעתך - נימקת אותה טוב מאוד, ואין כל רע בה. לא הבנתי מדבריך שנעלבת אתה או שקיבלת את מה שכתבתי בתור התקפה עליך, אבל באם כן - אני שוב מתנצל בפניך. הביקורת שלי במקרה הזה הייתה על מה שאני ראיתי בתור יחס לא הוגן כלפי מר קדם, לא כלפיך או מעשיך. בברכה, כלכלן בגרוש 12:29, 27 נובמבר 2005 (UTC)

אכן, צריך להיזהר כאשר כותבים מלים חזקות כמו "צביעות". תודה על ההתנצלות. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 14:44, 27 נובמבר 2005 (UTC)

חשמל ואלקטרוניקה

שלום Asbl, לאחר שראיתי את השכלתך אני פונה אליך שתקדיש מזמנך גם לקידום ערכי החשמל והאלקטרוניקה בוויקיפדיה. זהו תחום חשוב, שמתקדם בעצלתיים בוויקיפדיה העברית, וזריקת עידוד יכולה לעזור לו. תודה, דוד שי 05:38, 29 נובמבר 2005 (UTC)

תרמתי קצת כבר לערכים חשמל וזרם חילופין. אני גם השארתי שאלה בדף השיחה של הערך טרנזיסטור לשאול מה לא בסדר עם הערך.
אם יש ערכים מסויימים שבהם אני יכול לעזור, אנא הפנה את צומת ליבי. אני לא כל כך אוהב לכתוב ערכים טכנים, מפני שאני לא למדתי בארץ, אז אני לא מכיר את המונחים בעברית. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 06:21, 29 נובמבר 2005 (UTC)
הערך אלקטרוניקה עצמו זקוק מאוד להרחבה. את המונחים הטכניים תוכל לכתוב באנגלית, אני משער שמישהו ימצא להם תרגום. דוד שי 18:46, 29 נובמבר 2005 (UTC)

הידעת על זה?

במקרה שלא ראית, עבודתך מצאה חן בעיני מישהו מספיק למנות אותה לערכים מומלצים. ראה ויקיפדיה:מאמרים מומלצים/הוספה למומלצים/ארכיון 3 #דליה רביקוביץ. בברכה, כלכלן בגרוש 04:44, 9 דצמבר 2005 (UTC)

כן, ראיתי את זה. זאת הייתה אחת הסיבות שהוספתי את התמונות של דליה רביקוביץ. אני מתכונן לעשות עוד הרבה שינויים לערך, אבל כל דבר בזמנו.
אומנם הסיבה העיקרית למה הערך לא "זכה" בהמלצה היא שאין הרבה פרשנות/ביקורת של השירה שלה, אני לא מתכונן להוסיף פרשנות/ביקורת מכמה סיבות
 1. אני לא מבקר שירה
 2. אפילו אם הייתי מבקר שירה, אני מניח שהיו מוחקים את הביקורת שלי, מפני שאף אחד לא יאמין שהביקורת אובייקטיבית.
--בברכה, Asbl, איי אס בי אל 05:46, 16 דצמבר 2005 (UTC)

הצבעה

שלום,
העברתי את הצבעתך לויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:ישראל: חוות. אם לא הבנתי נכון את הצבעתך, אנא שנה אותה. גילגמש שיחה 08:03, 24 דצמבר 2005 (UTC)

למה איחדת את ההצבעות? הם שתי הצבעות שונות. אני הצבעתי בעד מחיקת הערך על חוות הזרע. אין לי דיעה כרגע על הקטגוריה חוות בישראל. אני חושב שאלה שתי הצבעות שונות. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 08:07, 24 דצמבר 2005 (UTC)
אם כך אני אפריד את הצבעתך מההצבעה הכללית. גילגמש שיחה 08:09, 24 דצמבר 2005 (UTC)
בסוף התברר שהאיחוד שלי לא חוקי. שיחזרתי את דף ההצבעה הזה - ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:חוות הזרע. גילגמש שיחה 12:39, 24 דצמבר 2005 (UTC)

שינוי שם ערך

אבקשך שלא לשנות שמות ערכים בלא שתקיים דיון על כך בדף השיחה. דוד שי 20:01, 25 דצמבר 2005 (UTC)

למה? יש את המדיניות ויקיפדיה:היו נועזים בעריכת ערכים. כלומר אפשר (וצריך) לעשות שינויים מבלי לחקות "לקבל רשות" ואם יש מחלוקת, אז מקיימים דיון. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 20:05, 25 דצמבר 2005 (UTC)
נועזים אבל לא פרועים. בעניין שמו של הערך אסטרואידים התקיימה הצבעה ביוזמתך, והוחלט ששמו יהיה "אסטרואידים", כך שהצעד שלך אתמול היה הפרה בוטה של החלטה - בהחלט היה ראוי קודם לקיים דיון על כך. יתרה מזו, בהתחשב בטעויות הרבות שלך, אני ממליץ שאתה תהיה מעט פחות נועז, ותכתוב על דברים שאתה בקי בהם, ובדברים שאתה פחות בקי בהם - תשאל. לא כל נוח לרוץ אחריך ולתקן (ראה שי"ל כדוגמה נוספת). בעניין שמות ערכים, ראה גם דיון בויקיפדיה:מזנון#למה כל משתמש יכול לבצע העברות לערכים?. דוד שי 05:20, 26 דצמבר 2005 (UTC)
אני בהחלט שלא מסכים איתך שמה שעשיתי "היה הפרה בוטה של החלטה". אני שיניתי את שם הערך ל"אסטרואידים עם שם" בגלל שרק אסטרואידים עם שם זכאים להרשם בערך. זה לא היה נושא ההצבעה, ולא חשבתי שעל זה תהייה מחלוקת. אם לא תשנה את דעתך, אז תיוצר מחלוקת חדשה, ואני אפתך הצבעה חדשה בנושא.
בהקשר לשגיאות. אכן קורה לפעמים שאני עושה שגיאות, כמו כל בן-אדם אחר. יש ויקיפד בשם דוד שי שגם הוא עושה שגיאות (ראה דוגמה שיחה:דליה רביקוביץ). בשביל זה ויקיפדיה בנויה לאפשר שינוי טעויות בקלות רבה. במקרה הספציפי של שי"ל אני רואה שבכל זאת היתה לי תרומה חיובית, ולמדתי משהו שאני אוכל להוסיף לערך משרד הרווחה אם וכאשר הוא יפתח.
--בברכה, Asbl, איי אס בי אל 15:29, 26 דצמבר 2005 (UTC)
שלום, אני רוצה לציין שיש פגרה בת חודשיים בין הצבעה להצבעה. בהצבעה ההיא נקבע שם הערך ולכן אם אתה רוצה לשנותו, אתה צריך להמתין חודשיים לפחות. תודה, גילגמש שיחה 15:36, 26 דצמבר 2005 (UTC)

איך מגדירים "חודשיים"? מהתחלת הצבעה להתחלה חדשה, או מסוף הצבעה להתחלה החדשה? --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 15:38, 26 דצמבר 2005 (UTC)

אני לא זוכר. ראה בפרלמנט בחוקי ההצבעה. גילגמש שיחה 16:38, 26 דצמבר 2005 (UTC)


העתקה

Red copyright.svg
שלום,

על פי מדיניות האתר ובהתאם לחוק, אין להעתיק תוכן שמופיע במקורות אחרים ולהעלותו לכאן, אלא אם קיבלת רשות מפורשת בכתב לעשות זאת, או שיצרת את התוכן בעצמך, ולך זכויות היוצרים. הערך [[ערן כרמלי]] שערכת חשוד כמפר זכויות יוצרים (ראה/י ויקיפדיה:זכויות יוצרים), שוויקיפדיה מקפידה מאוד על שמירתן. אם התוכן המועתק שייך לך, או אם ברשותך אישור מתאים מבעלי התוכן, יש לפעול על פי ההנחיות בדף ויקיפדיה:OTRS.

המשך תרומה לוויקיפדיה על ידי העלאת חומר שאינו מועתק יתקבל בברכה.

גילגמש שיחה 22:44, 29 דצמבר 2005 (UTC)

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת בדף "שיחזור של הערך מועתק". הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
למה אתה מתעקש? הערך הוא לא העתקה של מומה, אלא כתיבה על בסיס של מה שכתוב במומה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 22:49, 29 דצמבר 2005 (UTC)
שלום לך, הערך שכתבת זהה כמעט לחלוטין למקור במומה, אני בטוח שלא הייתה לך כוונת זדון אך כיוון שנסמכת על מקור אחד הערך מפר זכויות יוצרים גם לאחר שינויי הנוסח (המזערים) שביצעת, אנא ממך אל תשחזר לעריכתך וכתוב את הערך שוב כך שלא יפר זכויות יוצרים. בברכה Shayakir 22:51, 29 דצמבר 2005 (UTC)
לא עשיתי שינויים זוטרים, אלא הערך ברובו כתוב עם משפטים שאני כתבתי בעצמי ע"י הסתמכות באינפורמציה מאתר מומה. רק בגלל שהתוכן דומה, לא אומר שזאת העתקה והפרה של זכויות יוצרים. מה גם שהוספתי את העטיפה של האלבום, אשר לא מופיע במומה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 22:55, 29 דצמבר 2005 (UTC)

עניינים

ראה שיחה:דליה רביקוביץ#הגנה על זכויות יוצרים וגם שיחה:ערן כרמלי. דוד שי 06:21, 30 דצמבר 2005 (UTC)

תודה על הפניית תסומת הלב. עניתי (עד כמה שאני יכול) על השאלות. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 06:32, 30 דצמבר 2005 (UTC)

דיונים

שלום,
לא די בהודעה בדף שיחה. אתה צריך לתת זמן תגובה נאות ולא לשנות לפני שקיבלת תגובה. אם כעבור כמה ימים אין תגובה, אפשר לשנות. גילגמש שיחה 14:51, 7 ינואר 2006 (UTC)

עוד בקשר לדיונים - אל תמחק בבקשה דברים של משתמשים אחרים, גם אם אינם מוצאים חן בעיניך. מותר למחוק רק זבל והשחתות. דבריו של דוד שי אינם מהווים השחתה. גילגמש שיחה 18:00, 7 ינואר 2006 (UTC)
לא מחקתי, הפכתי לטקסט מחוק (טקסט מחוק). --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 18:03, 7 ינואר 2006 (UTC)
גם זה לא מקובל. גילגמש שיחה 18:03, 7 ינואר 2006 (UTC)

קראתי שוב פעם את מה שכתבת

"מותר למחוק רק זבל והשחתות. דבריו של דוד שי אינם מהווים השחתה."

מעניין לציין שלא כתבת שדבריו של דוד שי אינם מהווים זבל. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 18:40, 7 ינואר 2006 (UTC)

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
  גילגמש שיחה 17:46, 8 ינואר 2006 (UTC)
ההזהרה הזאת היא שימוש לרעה בסמכויות של מפעיל מערכת. פה מדובר במחלוקת ולא בהשחתה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 17:49, 8 ינואר 2006 (UTC)

שלום לך, מעיון בתרומות המשתמש שלך עולה תמונה ברורה שכבודו נוטה להיכנס יתר על המידה ל"פלפולי הבל ודיקדוקי שטות" ומאריך בדיוני סרק, לא רק שאתה משחית את זמנך ומרצך על כך, חמור מכך אתה גורם לויקיפדים אחרים ומכובדים לכלות את זמנם ומרצם. כמו כן זעקת הקוזאק הנגזל נשמעת מפיך, צר לי לבשר לך שהכינוי שדוד שי כינה אותך לא בא להעליב אלא לתאר מצב נתון, אותה התנצלות שסחטת מפיו והתהדרת בה בה כאות מלחמה אינה התנצלות כנה (לפי הבנתי) אלא באה לנער אותך מגבו, ראוי שתפנים את דבריו של דוד שי שמגלה אכזבה מהתנהלותך בזמן האחרון שכן ברור כשמש שיש בידך להעשיר את ויקיפדיה בתוכן מהותי ולא בדיונים עקרים והתלהמויות. בברכה Shayakir 08:37, 10 ינואר 2006 (UTC)

אני מבין כל מלה, אבל אני לא מבין מה המסר שאתה מנסה לומר פה. אתה חושב שזה בסדר לעבור על הכללים שהוחלטו עליהם בויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה?
אני לא "התהדרת[י] ב[התנצלות] כאות מלחמה", אלא ציינתי אותה בדף שבה היה היתה צריכה להיות, מכיוון שזה הדף שבו היתה העבירה על הכללים.
אני לא יודע אם ההתנצלות של דוד שי כנה או לא. מה שבטוח זה שעם כל התנצלות שלו, הערך של ההתנצלויות שלו (וגם הערך שלו) יורד בעיניי. זאת כבר ההתנצלות השלישית שלו אלי. אני מעדיף לתת לו את ה-"benefit of the doubt" (לפי המילון שלי מכנים את זה בעברית "הנאה מן הספק"), ואני עדיין לא הגעתי לנקודה שההתנצלויות שלו שוות בעיניי כקליפת השום. מה שברור זה שכל התנצלות נוספת מקרבת את זה שאראה אותם כשוות ערך עם כלפית השום.
מה שאני באמת לא הבנתי זה האם הקטע שכתבת לי נועד לעודד אותי לתרום לויקיפדיה? אם כן, זה כתוב מאד לא טוב, וצריך שיכתוב. אני תורם די הרבה בויקיפדיה האנגלית ועושה את זה בהנאה רבה. התרומות שלי בויקיפדיה העברית הם לא הנאה גדולה עבורי, אלא אתגר איך לעבוד אם אנשים מוכשרים אבל קשוחים, עקשנים, והכי גרוע, לא מנומסים. אני אמשיך לתרום מפני ש You cannot intimidate me. לצערי, אין ביטוי הולם בעברית (לפחות לא מצאתי עם המילון שיש לי). --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 05:12, 15 ינואר 2006 (UTC)

יצירת הצבעות מיותרות

תבנית: מחלוקת איננה מיועדת להצגת דעתך, היא מיועדת למקרים בהם נתקעים הדיונים בדף השיחה. אי לכך מחקתי את ההצבעה שיצרת עבור רעידת האדמה באוקיינוס ההודי (2004) ושחזרתי את הערך. אתה נדרש לדון בכך בדף השיחה ולא ליצור הצבעות מיותרות המהוות מטרד. אם הדיון ייתקע במצב של חוסר הכרעה ניתן יהיה לשקול יצירה של הצבעה אבל הנטייה שלך ליצור הצבעות מחלוקת מיותרות עומדת בניגוד לכללי ויקיפדיה המעדיפים דיונים על הצבעות. טרול רפאים 09:45, 19 ינואר 2006 (UTC)

תמונה:Congresswoman Linda Sanchez.jpg

היי. מה מקור התמונה הזו? תחת איזה רשיון העלת אותה? ערןב 16:30, 29 ינואר 2006 (UTC)

עדיף להשתמש בתמונה [1] שהיא Public Domain ערןב 16:33, 29 ינואר 2006 (UTC)

הודעה

שלום,
זאת הודעה לכל משתתפי דיון מחיקת קטגוריית להט"ב ידועים. הדיון מתקיים בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:להט"ב ידועים. שים לב בבקשה, נוספה אופציית הצבעה נוספת, שלא הייתה קיימת בעת הצבעתך. גילגמש שיחה 12:32, 1 פברואר 2006 (UTC)

פיגוע התאבדות מעזה

לשאלתך לגבי הערך פיגועי התאבדות בישראל: פיגוע ההתאבדות בנמל אשדוד ב-14 במרץ 2004 בו נהרגו 10 אנשים. הפיגוע בוצע על ידי 2 מחבלים: אחד מחמאס והשני מגדודי חללי אל-אקצא. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:39, 4 פברואר 2006 (UTC)

הצבעה

שלום, האם הודעת לכל משתתפי ההצבעה בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:עובל על הרחבת הדיון לרשימת ערכים? odedeeשיחה‏ 00:54, 19 פברואר 2006 (UTC)

לא. אני מניח שמכייון שהתוכן זהה בכל הערכים, אף אחד לא יתנגד, אבל עקרונית צריך להודיע. האם תהייה מוכן לעשות את זה בשבילי? --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 03:22, 19 פברואר 2006 (UTC)
זו אותה עבודה עבור שנינו, ומכיוון שאתה יזמת את הכללת ההצבעה על שאר הערכים נראה לי הוגן שאתה תודיע. הדרך המהירה לעשות זאת היא לפתוח את דף ההצבעה ולעבור בין דפי השיחה של המשתמשים שהצביעו ולערוך אותם, ולעשות קופי פייסט של ההודעה. odedeeשיחה‏ 03:37, 19 פברואר 2006 (UTC)
שים לב להודעתו המוצדקת של טרול רפאים בדיון ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:עובל. מכיוון שאתה חוללת את הבלגן אבקשך לתקן אותו. תודה, odedeeשיחה‏ 23:26, 20 פברואר 2006 (UTC)

מחר --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 23:29, 20 פברואר 2006 (UTC)

עשיתי כמיטב יכולתי לתקן את הבלגן שנוצר. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 12:00, 21 פברואר 2006 (UTC)

דיון מחיקה של הערך הנדסת חומרה

שלום לכל משתתפי דיון המחיקה בערך הנדסת חומרה,

נוסף לדיון מידע חדש, שלדעתי יכול להפוך את החלטתכם ולשכנע אתכם שיש צורך למחוק את הערך.
אנא הסתכלו בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:הנדסת חומרה#מידע חדש משנה את כיוון הדיון.

ההודעה הזו נשלחה אל כל משתתפי הדיון ואלו שהצביעו בו.
אוהד ל 20:09, 19 פברואר 2006 (UTC)

קטגוריה:ויקיפדים שנחסמו על ידי גילגמש

אל תכלה את זמנך בפתיחת קטגוריות מטופשות כאלו, כי הן ימחקו. קטגוריות לא נועדו לזה. ערן 06:49, 24 פברואר 2006 (UTC)

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
 • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
 • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
 • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
  --עמית 17:11, 24 פברואר 2006 (UTC)

ושמא גם הפעם מדובר לדעתך במחלוקת ולא בהשחתה? הקטגוריה הבאה שתפתח מסוג זה, תהיה עריכתך האחרונה כאן. עמית 17:13, 24 פברואר 2006 (UTC)

I DARE YOU !!!! --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 17:15, 24 פברואר 2006 (UTC)
ובעברית: אני רוצה לראות אותך חוסם אותי לתמיד.
אני מצאתי דרך אחרת לבטא את עצמי מבלי לעשות את זה דרך קטגוריה: אבל רק שתדע לך, שאיומים לא עובדים עלי. אתה לא מפחיד אותי. להיפף, תחסום אותי, אני פשוט אשקיע את כישרונותי וזמני בויקי האנגלי. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 04:50, 25 פברואר 2006 (UTC)
כפי שתקרא את דברי לעמית כאן למטה, אני תומך בזכותו של ויקיפד לפתוח קטגוריה שתאגד קבוצת ויקיפדים שיכולים להעזר בה בנושאים הקשורים לוויקיפדיה. עם זאת אני מודה לך שבחרת לבטא את עצמך בדרך אחרת ולהמנע מהמשך דו-השיח שלעיל. מלח השמים שיחה 09:00, 25 פברואר 2006 (UTC)
עמית, אני תומך בזכותו של ויקיפד לפתוח קטגוריה שתאגד קבוצת ויקיפדים שיכולים להעזר בה בנושאים הקשורים לוויקיפדיה. אני עצמי לא הייתי פותח קטגוריה מסויימת זו, אך אין בכך כדי למנוע את הזכות לעשות זאת. ודאי שאיני מבין את ההצדקה לאיום החסימה כנגד ויקיפד שעשה זאת ובפרט על רקט חילוקי דעות בינך לבינו בנושא הנידון. קטגוריה היא כלי ותו לא. בברכה, מלח השמים שיחה 09:00, 25 פברואר 2006 (UTC)

תכבד אותנו בחתימתך?

שלום,
אנחנו מחתימים חמישה אנשים כדי להעלות את ההצעה לביטול הרשאת המשתמש של גילגמש. יש לנו כבר ארבע חתימות, תרצה להתכבד ולהיות החותם החמישי? אוהד ל 17:31, 24 פברואר 2006 (UTC)

תודה. ההצבעה עצמה תתחיל רק במוצ"ש.
אוהד ל 17:39, 24 פברואר 2006 (UTC)

היי Asbl

צר לי מאוד שנחסמת. ליבי איתך.

כשתשוב מחסימתך ותצביע כפי שתכננת. אני מזמין אותך גם לראות את שיחת ויקיפדיה:ביטול הרשאה/גילגמש#בעיצומם של ימים אלו, נחסם ויקיפד שמעוניין להצביע בדף זה.

ידידך, מלח השמים שיחה 20:26, 26 פברואר 2006 (UTC)

תבנית לאחד

אני יודע מה אני עושה... העברתי את המידע מדף ההצבעה לדף השיחה. זה מקומו של הדיון. נדב 09:18, 27 פברואר 2006 (UTC)

אוקיי. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 09:20, 27 פברואר 2006 (UTC)

אולי די?

תעזוב כבר את הדף הזה, ויקיפדיה:ביטול הרשאה/גילגמש. Yonidebest Ω Talk 04:28, 28 פברואר 2006 (UTC)

אני אעבוד על איזה דף שאני רוצה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 04:31, 28 פברואר 2006 (UTC)
אם תשחזר ולו עוד פעם אחת את השחזורים שלי על העריכות השוניות במחלוקת שלך, תחסם. Yonidebest Ω Talk 04:38, 28 פברואר 2006 (UTC)
כאילו שהשיחזורים שלך הם תורה מסיני .... --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 04:40, 28 פברואר 2006 (UTC)
אולי לא תורה מסיני, אבל לשחזר אחרי שאני אומר לך לא לשחזר - זה השחתה. Yonidebest Ω Talk 04:47, 28 פברואר 2006 (UTC)

אזהרה

אם תשתמש בדף ההצבעה על ביטול הרשאת המפעיל של גילגמש כדי ללכת רכיל, תחסם. הגבל את דעותיך לדף השיחה. עוזי ו. 04:56, 28 פברואר 2006 (UTC)

כבר חסמתי אותו כיוון שהתעלם מההערות שלי לעיל. Yonidebest Ω Talk 04:58, 28 פברואר 2006 (UTC)
לאחר שכתבתי את ההזהרה ראיתי שבנוסף לפעולות שלו בדף ההצבעה, הוא מחק פסקה שכתבתי בדף השיחה. הרי לך הצדקה נוספת לחסימה. עוזי ו. 05:02, 28 פברואר 2006 (UTC)‏
Asbl אל תיפול בדעתך, המשך להיאבק! גם אני עברתי את זה, אבל אין ברירה אנחנו נילחם על מה ששייך לנו גם אם אנחנו מושפלים מזה, יש לנו הרבה חברים, רק רובם חסומים (כמוני) או אינם מכירים היטב את המערכת. יידיש
פרטים נוספים כאן. בברכה, מלח השמים שיחה 06:25, 28 פברואר 2006 (UTC)
לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב אלא מפני שהוא מינו. עוזי ו. 06:42, 28 פברואר 2006 (UTC)
אז מה זה אומר לגבי כל הויקיפדים בלתי-פעילים שפתאום חזרו כדי להצביע עבור גילגמש?... conio.hשיחה 16:55, 28 פברואר 2006 (UTC)
כנראה שהם פעילים אבל לא בשמם, זה הכל. טרול רפאים 15:09, 1 מרץ 2006 (UTC)

שחררתי את החסימה, בתקווה שהרוחות נרגעו מעט. עוזי ו. 04:24, 2 מרץ 2006 (UTC)

תודה, באמת לא הבנתי למה החסימה היתה למשך חודש בהתחשב שאורך ההצבעה הוא שבוע. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 02:52, 5 מרץ 2006 (UTC)

עלבון

אני רוצה לברך על Asbl על כך שהצליח להביא אותי קרוב למצב של בקשה לחסום אותו עקב העלבתי באופן אישי בשיחת ויקיפדיה: ביטול הרשאה/גילגמש#לשון הדיבור ולהעליב באותה הזדמנות מחוסר תשומת לב (במקרה הטוב) לפחות עוד ויקיפדית אחת (אפשר למצוא אותה בדף השיחה הנ"ל). טרול רפאים 15:09, 1 מרץ 2006 (UTC)

טרול, תצתרך לפרט ממה בדיוק נעלבת. לא היתה שום כוונה להעליב אף אחד, וכאשר אני קורא שוב את מה שכתבתי, אני לא מבין ממה נעלבת, אז אני לא יודע על מה להתנצל חוץ מאשר התנצלות כללית שאני מתנצל שמה שכתבתי העליב אותך. אני לא יכול להתנצל על מה שכתבתי, כי אני לא חושב שזה מעליב. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 02:57, 5 מרץ 2006 (UTC)
 1. לא קראת את הנוהל שאני כתבתי אותו (ואושר כאן) והבעת זלזול בו
 2. האשמת אותי בצנזורה, כתוצאה מ-1
נראה לי שהטחת האשמות מופרכות בעליל כנ"ל היא מעליבה, אני לפחות חושב שמישהו שכותב הודעה צריך לבדוק את העובדות לפני שהוא כותב אותה. עובדתית אתה כתבת שני דברים שהיו בלתי נכונים וכוונו נגדי אישית (גם אם אתה לא טרחת אפילו לבדוק על מי אתה מדבר). אני ציפיתי שלפחות תטרח להסתכל עכשיו, אבל אני רואה שגם זאת היתה תקוות שווא. טרול רפאים 09:42, 5 מרץ 2006 (UTC)

היי Asbl

נא ראה את דברי במזנון תחת הכותרת "הודעה".

בברכה, מלח השמים שיחה 00:26, 3 מרץ 2006 (UTC)

מלח, ללא ספק הצבעת מחיקת הדפים שלך היא חלק מהצינזור שהולך פה ושכתבתי עליו בהודעת הפרישה שלי. יהיה מעניין לראות אם גם ההודעה שלי תצונזר. אילו כל מפעילי המערכת היו מתייחסים באותו הכבוד שאתה מתייחס לכל הויקיפדים (רשומים או אנונימים), המצב פה היה נראה אחרת, והייתי ממשיך לתרום. חבל שהמצב הוא כך. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 03:01, 5 מרץ 2006 (UTC)
נקווה שיבואו ימים יפים יותר, שבהם כל דובר עברית ימצא את מקומו בוויקיפדיה העברית ולא יצטרך לנדוד לוויקיפדיות בשפות אחרות. לבינתיים אני מבין את הצעד שלך ומאחל לך שתהנה בוויקיפדיה האנגלית.
בהצלחה, מלח השמים שיחה 18:34, 5 מרץ 2006 (UTC)
אתה יותר אופטימי ממני. מכייון שבחרתי באפרות שבה אני לא אחסם לנצח, אם אכן יהיו ימים יפים יותר, אוכל לחזור. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 23:37, 5 מרץ 2006 (UTC)

זה רק אני או שנראה שככל שהמשתמש יותר משכיל (ולכן לעיתים יותר ליברלי ומורגל בשיתוף מידע והחלטות קבוצתיתות) כך הוא יותר פורש ,נחסם או "נכנס לויכוחים" ? איך קורה שקהילהת המפעילים כאן(שכנראה זכתה בעבודה רבה לשמות שהוטחו בה) גורמת לד"ר למדעים להפסיק לרצות לתרום מזמנו חינם לכתיבת אנציקלופדייה חופשית.רק בישראל.(פי 3 דפי שיחה ממרחב ראשי..).
אני בספק רב אם החולי הזה הוא בכלל בר ריפוי. זה נוטה להנציח את עצמו, עם צנזורות על הצבעות כנגד צנזורה וכד'.. אלו לא סוג האנשים שאמורים לברוח בדרמטיות(ולספר לכל מכריהם) מפרוייקט של כתיבת מאגר ידע. עצוב נורא שזה הסטטוס קוו , שמשתמר. (אתה השלישי שפרש אחרי שאגת הגילגמש ,לא?) משתמש:DIZA

Absl, רק בעקבות הצבעתך האחרונה יצא לי לקרוא את הודעת הפרישה שלך. אני מקווה שתחזור להיות פעיל בויקיפדיה העברית. גם אני מרגיש בתקופה האחרונה כאישיות לא רצויה כאן וגם לי יש הירהורי פרישה כל הזמן. הסיבה שאינני פורש היא שאני זוכר ימים יותר יפים של ויקיפדיה העברית ואני עדיין מקווה שימים אלה יחזרו. כמו כן חשוב לזכור שויקיפדיה העברית איננה שייכת לאנשים שכרגע נותנים את הטון. הרעיון הוא רעיון גלובאלי וחזק מאוד. יהיה חבל אם נשאיר את ויקיפדיה העברית רק לכוחות הגסים והכוחניים יותר.Oril.pngאורי מוסנזון 06:40, 24 מרץ 2006 (UTC)
אורי, בדרך כלל, אני כמוך הייתי ממשיך להילחם במצב כדי להשיג שיפור. לכן הייתי מוכן לסבול את כל העלבונות שדוד שי השליך נגדי. אני ראיתי את ההצבעה על ביטול זכויות מפעיל מערכת של גילגמש כתמיכה מוחצת של הקהילה בסטטוס קוו. אם זה המצב, אין במה להילחם, וצריך להכיר בעובדה שהמלחמה הוכרעה. אני אבל רואה את ההצבעה לתת אפשרות למשתמש חסום להשאיר הודעה בדף השיחה של עצמו כצעד חיובי, ולכן השארתי הודעה בפרלמנט. כל הדברים השליליים שקורים פה (כגון מה שגילגמש עשה עם הערך נאום גטיסבורג), אני רואה כסטדרטי והצדקה להחלטה לפרוש. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 13:05, 24 מרץ 2006 (UTC)
אני מבין אותך אבל עדיין מקווה שתשנה את דעתך.Oril.pngאורי מוסנזון 19:21, 24 מרץ 2006 (UTC)
כל עוד שאני רואה דברים כאלה, (מחיקה 1, מחיקה 2, ומחיקה 3), עם הודעה כזאת בדף השיחה של המשתמש שמנסה לתרום, אין לי מה לעשות פה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 21:21, 24 מרץ 2006 (UTC)
הגיוני. רק תבטיח שכאשר תפסיק לראות דברים כאלה, תחזור.Oril.pngאורי מוסנזון 22:05, 24 מרץ 2006 (UTC)
מבטיח לחזור כאשר היחס פה לויקיפדים יהיה זהה ליחס שבו זוכים בויקפדיה האנגלית. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 23:11, 24 מרץ 2006 (UTC)
טוב עשה גילגמש שמחק שלוש הפניות שגויות (וביקש - בנימוס מופלג - מן המשתמש לא לחזור על טעויות כאלה). "פרינסטון" היא עיר ולא אוניברסיטה; "ייל" יכול להיות גם שם אדם או חברת מנעולים. אם התלונות הן על מחיקות כאלה, מצבנו מצויין. עוזי ו. 02:20, 26 מרץ 2006 (UTC)
האם טוב עשה שגם לא נימק את מחיקותיו?Oril.pngאורי מוסנזון 18:38, 26 מרץ 2006 (UTC)
מי שיצר את הקישורים האלה עשה טעויות די מביכות. לא נורא. מחקו אותן בלי לעשות מזה עניין. עוזי ו. 22:14, 26 מרץ 2006 (UTC)

בדיוק הסיבה למה פרשתי. "עשה טעויות די מביכות" לא צריכה להיות סיבה למחיקה. פשוט מתקנים. ככה ויקיפדיה אמורה להשתפר. "פרינסטון" אכן גם עיר וגם אוניברסיטה. לכן, במקום למחוק, למה לא להפוך לדף פירושונים ולשפר את ויקיפדיה? כמובן שלא עושים זאת מכייון שהאינטרס של מספר מפעילי מערכת פה (שאורי נקב בשמם למטה) הוא רק להפגין את כוחם, ולא לקדם את ויקיפדיה. שיהיה לכם בהנאה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 01:44, 27 מרץ 2006 (UTC)

איך "פשוט מתקנים" קישור שגוי, אם לא על-ידי מחיקה? אין טעם להפוך את פרינסטון לדף פירושונים כל עוד לא נכתב הערך על העיר. עוזי ו. 00:54, 2 אפריל 2006 (UTC)
ראה את דף הפירושונים נווה שאנן שמקשר לשלוש שכונות שנקראות נווה שאנן, אבל רק על אחת מהן נכתב ערך. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 03:30, 2 אפריל 2006 (UTC)

קישור לדף השיחה של עמית אבידן

Asbl טוען שיחזור לכאן כאשר "יהיה זהה ליחס שבו זוכים בויקפדיה האנגלית", אבל בפסקה הזאת ש"משום מה " לא מופיעה בדף המשתמש שלו, אין התנצלות על הדברים המעליבים שכתובים בה. אני מציע למשתמש הנכבד שבינתיים יטול קורה מבין עיניו ולא יתלונן על אחרים.
פרט לכך, דף המשתמש הנוכחי הוא פשוט מצחיק, הוא מקשר להודעות המוכיחות את ההיפך הגמור מהטענות המועלות בו, אני בטוח שהיה אפשר למצוא קישורים שיותר קרובים לטענות. טרול רפאים 21:49, 26 מרץ 2006 (UTC)

מה שאני ראיתי בקישור שלך ט"ר, הוא ריב שהתחיל מהתיחסות מכוערת ומתנשאת כלפי תורם הנמצא שנים רבות בחו"ל ושיש לו טעויות (לא רבות) בעברית. היחס המבטל הזה שונה מאוד מרוח ויקיפדיה כפי שהיא משתקפת מהרצאותיו של ג'ימבו, לדוגמה. בכלל, יש לי תחושה חזקה שמספר מפעילי מערכת (גילגמש, יוני, עמית, דרור ועודדי (מי יותר ומי פחות)) מושכים את ויקיפדיה העברית הרחק מהפילוסופיה המקורית שלה. המפעילים האלה משוכנעים שהם פועלים לטובת ויקיפדיה (מנקים אותה מזבל, מתקנים תקנות, מעודדים מיקצועניות, מגנים שרלטנות וכ') בפועל, לדעתי הם הופכים את ויקיפדיה למקום עוין ומתנשא. במקום מפעל פתוח ומקסים של שיתוף ידע, אנו מקבלים מין ממסד עליתיסטי ושחצן. גילוי נאות: גם לי יש שגיאות כתיב.Oril.pngאורי מוסנזון 22:21, 26 מרץ 2006 (UTC)
טרול יקירי,
תקרא שוב פעם את דף המשתמש שלי, ותראה שדווקא יש קישור לדף השיחה של עמית אבידן. מכייון שאתה כנראה קופץ למסכנות מבלי לקרוא ולנסות להבין במה מדובר, אעזור לך ע"י זה שאומר לך שהקישור מופיע תחת סעיף 2 ברשימה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 01:39, 27 מרץ 2006 (UTC)

"אנחנו לא צריכים כותבים - אנחנו צריכים כותבים טובים"

מאחר ששמי הוזכר פה, ארשה לעצמי להגיב. אני מהאסכולה הישנה שחושבת שאליטיזם הוא דבר טוב. אסור שאנציקלופדיה תיכתב ברמה של כיתה ד ועם שגיאות כתיב, תוכן והגיון. אין זו שחצנות, זו התעקשות על איכות. מי שלא מסתדר עם איכות לא חייב לכתוב אנציקלופדיה, יש הרבה דברים יפים וטובים שהוא יכול לעשות, רק שלא יעשה אותם כאן. אמרתי פעמים רבות: אנחנו לא צריכים כותבים - אנחנו צריכים כותבים טובים. אנשים שהם כותבים גרועים לא צריכים לכתוב כאן, ואת המסר הזה אנחנו חייבים להעביר להם כך או אחרת. למרבה הצער, בדרך כלל מי שכותב גרוע נעלב כשהוא מקבל את המסר הזה, ולמרות צערי הכן על כך שאנשים נפגעים, איני רואה דרך נעימה להעברת המסר הזה. זה שאנשים שהם כותבים גרועים נעלבים ומפסיקים לכתוב כאן זה חלק מעובדות החיים. אנחנו לא יכולים לקבל כל אחד שיכתוב, גם אם הוא לא מסוגל לזה. אין הדברים ספציפיים ל-Asbl, אבל גם דבריך, כך התרשמתי, לא היו עליו. odedee שיחה‏ 06:11, 27 מרץ 2006 (UTC)

עודדי יקר ,כמובן שעקרונית אתה צודק, אך נראה שפספסת במזיד או שלא את הנקודה. דה-עקא ,מי לדעתך יקבע מהי עריכה איכותית??
אם יש קונצנזוס (שמשוריין בנהלי ההקמה של הוויקיפדיה) לגבי הצורך בקבלת קונצנזוס לתלונות על איכות ...אז איך יתכן שמפעיל (זה או אחר, ברשימה הנ"ל) הופך לסמכות בענייני תוכן, אך ורק מתוקף כוחו לסיים מחלוקות ע"י מחיקת הדיון עליהן/חיסמת המשתמש וכד' ..? -הרי זוהי הבעייה האמיתית, זהו היחס העויין והמתנשא עליו מדבר ASBL , שאת חזקת דבריו קשה לי להדגיש יותר.
איכות הדיון ,הכוחנות ושרירותיות השימוש בסמכות היא היא הבעייה ,לא איכות הערכים.
לדוגמא :נאום גטינסבורג ,ערך ענק נמחק ללא קונצנזוס ע"י גילגמש בדעת יחיד (כך מוחקים ערך לגיטימי מהוויקיפדיה?? אבוי!). הבעייה היותר גדולה - בו בזמן יוצר הערך נחסם מלהגיב בכלל על העניין, ע"י אותו הגילגמש. זו דוגמא עכשווית לאותה תרבות הדיון שמקטבת אתכם הרחק הרחק מהוויקיפדיה האנגלית. הודעה זאת השאיר המשתמש האנונימי 84.228.138.168 (שיחה) (תרומות) מבלי לחתום.
המשפט הזה אנחנו לא צריכים כותבים - אנחנו צריכים כותבים טובים מסכם את ההבדל בין הויקיפדיה העברית והויקיפדיה האנגלית. מי מחליט מי "כותב טוב" ומי "לא כותב טוב"? אני מניח שעודדי וחבריו.
בויקיפדיה האנגלית יש את חמשת עמודי התווך שבהם כתוב במפורש "Wikipedia doesn't have firm rules besides the five general principles elucidated here", ובניגוד לויקיפדיה העברית שדורשים "רק כותבים טובים" בדף של חמשת עמודי התווך כתוב perfection isn't required. כאשר לוחצים על הקישור של "perfection isn't required", מקבלים את הטקסט הבא:
One person can start an article with, perhaps, an overview or a few random facts. Another person can add a minority opinion. Someone else can round off the article with additional perspectives. Yet another can play up an angle that has been neglected, or reword the earlier opinions to a more neutral point of view. Another person might have facts and figures or a graphic to include, and yet another might fix the spelling and grammatical errors that have crept in throughout these multiple edits.
כלומר בויקי האנגלי הם רוצים להכליל אנשים כמה שאפשר, בזמן שפה מחפשים סיבות להגדיר אנשים כלא רצויים.
פה אין את חמשת עמודי התווך, ואפילו אם היה אותם, הגילגמשים שפה היו פשוט מתעלמים מהם.
עד שישנו את הגישה השחצנית והמכוערת הזאת, אין לי מה לחפש פה. אני בחודש האחרון קראתי כמה ערכים שכתובים לא טוב, אבל השארתי אותם כמו שהם, מפני שאני לא יודע האם אני "מספיק טוב" בשביל עודדי וחבריו. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 16:30, 1 אפריל 2006 (UTC)
שלא יהיה ספק: הגישה הזאת של "אנחנו לא צריכים כותבים - אנחנו צריכים כותבים טובים" מזיקה לויקיפדיה. ראו את הבושה של הערך לימור לבנת לעומת הערך בויקי האנגלי en:Limor Livnat. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 03:34, 2 אפריל 2006 (UTC)
שלא יהיה ספק: המשפט למעלה הוא דעתך שלא ביססת בשום צורה. לא אמרתי שצריך להיות מושלמים, אז הציטוט על perfection מיותר. כל מה שנאמר באנגלית נכון, אבל שים לב שהם לא כתבו משהו כמו "One person can start an article with an overview based on his own perceptions of reality, regardless of how unfactual they are. It is fine if you write rubbish, somebone else will fix it for you. Spelling errors are not an issue either, writing articles is the best practice you can get in order to improve literacy".
לא צריכים להיות מושלם, אבל כן צריכים להיות מעל מינימום מסוים. השאלה מהו המינימום היא שאלה מצוינת ומורכבת, ובניגוד לקביעתך הקנטרנית, לא אני מגדיר את המינימום הזה לקהילת הוויקיפדים. יחד עם זאת, בפרפרזה על קביעת ביהמ"ש על פורנוגרפיה, גם אם הגדרת הכותב הטוב או הרע היא מורכבת, לעתים אני יודע לזהות מיהו כותב רע כשאני רואה כזה. odedee שיחה‏ 04:02, 2 אפריל 2006 (UTC)

אתה שם לב ש"לא צריכים להיות מושלם" לא חופף את מה שכתבת למעלה "זו התעקשות על איכות". מזכיר לי שכל הויקיפדים שווים, אך ישנם שווים יותר ושווים פחות, ובתור "שווה יותר" לך כביכול יש את הסמכות להחליט מי כותב טוב ומי לא כותב טוב. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 04:21, 2 אפריל 2006 (UTC)

Asbl, אני חושב שהצלחת לשים את האצבע על הבעיה המרכזית בויקיפדיה העברית כיום. הלוואי והיה מתפתח דיון עניני ונוקב בנושא - דיון שלא נגרר להכפשות אישיות.Oril.pngאורי מוסנזון 10:39, 2 אפריל 2006 (UTC)
אפשר כמובן ללכת לפרלמנט ולהציע לאמץ את חמשת עמודי התווך מהויקי האנגלי (אם אתה תעשה את זה, אני אתנדב לתרגם אותם). הבעייות הן:
 1. אני בספק שההצבעה תנצח מפני שיש פה את התחושה של "אנחנו יותר טובים מהגויים"
 2. אפילו אם זה יעבור את ההצבעה, יש פה מפעילי מערכת שלא איכפת להם מהנוהלים, הם עושים מה שהם רוצים.
מה שכן, יהיה יותר קשה לחסום משתמשים, מפני שרק משתמשים שמפרים את החוקים של עמודי התווך יחסמו. סיבות כמו "נמאס לי ממנו" אינן אילה לחסימה.
אם יישמו את חמשת עמודי התווך פה, אני אחזור. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 14:47, 2 אפריל 2006 (UTC)
למרות מה שכתבת - בוא ננסה. אולי זה ישנה קצת את האווירה הכללית ואולי אפילו יאיר כמה עיניים. תרגם את חמשת עמודי התווך ואני אעלה את התרגום להצבעה בפרמנט.Oril.pngאורי מוסנזון 18:39, 2 אפריל 2006 (UTC)
לאחר שקראתי בעיון את חמשת עמודי התווך, אינני מרגיש רצון להעלות אותם להצבעה. אומנם, אני מסכים בכל פה עם הסעיף שציתתת, אבל הניסוח של שאר הסעיפים קצת מפריע לי. לא שיש לי ביקורת חריפה על מה שכתוב שם, אבל יש הבדל בניואנסים. מצטער.Oril.pngאורי מוסנזון 18:56, 2 אפריל 2006 (UTC)

ניסיתי להתחיל לתרגם, אבל גילגמש חסם אותי. למרות שבפרלמנט הצביעו ברוב גדול לאפשר לחסומים לערוך את דף השיחה שלהם, אייני יכול לעשות זאת, אז אני צריך לענות בתור אנונימי.

אורי, לא חייבים לתרגם מילה במילה, אפשר להתאים לתנאים של הויקיפדיה העברית, שהיא הרבה יותר קטנה מהויקיפדיה האנגלית. --ברכה איי אס בי אל Asbl

התחלתי את התרגום בארגז החול פה. יקח לי זמן לגמור את המסימה, אבל מי שרוצה לעזור מוזמן !! --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 00:35, 3 אפריל 2006 (UTC)

אני איתך

תודה על ההתייחסות בדף השיחה של עלה ירוק - אני האלמוני שמעדיף לא להזדהות בגלל הויכוח המטופש שהחל לאור הערך עלה ירוק ובשיחה:עלה ירוק. מסתבר שהשווים יותר כאן לא פועלים רק מתוך כוחניות לשמה אלא גם מתוך אינטרסים פוליטיים (אותו אחד שביקר את התוספת שלי הוא כנראה פעיל מפלגת הירוקים, היריב העיקרי של "עלה ירוק").

לאן הגענו, ויקיפדיה עברית???

אם יש לך כתובת אימייל, אשמח ליצור קשר. הודעה זאת השאיר המשתמש האנונימי 85.64.181.216 (שיחה) (תרומות) מבלי לחתום.

אני לא מתכונן לפרסם את האימייל שלי בויקיפדיה, אבל עכשיו אפשר לשלוח לי אימייל ע"י לחיצה על הקישור מימין "שלחו דואר אלקטרוני למשתמש זה". בשביל לראות את הקישור, צריך להיות משתמש רשום (ולהזין את כתובת האימייל שלך -- אל דאגה, הכתובת אימייל נשארת פרטית). --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 16:02, 1 אפריל 2006 (UTC)
מאחר ואני מניח שהכוונה פה הייתה אלי, אני אתייחס. ההאשמה כאילו בגלל פעילותי במפלגה זו הוא אחרת, ביקשתי להסיר פסקה מהערך הינה חמורה ביותר. מעולם לא ביקשתי לערוך שינויים בערכים בגלל "אינטרסים פוליטיים". ההאשמה הזו היא גם מגוחכת. אם יש פה ויקיפדים שלא מוכנים להזדהות - זו בעיה שלהם, ולא של הוויקיפדיה. דרך אגב, אני לא פעיל של הירוקים, וההורדה של התוספת הייתה צודקת לפני תוצאות הבחירות, קל וחומר אחריהן. עידן ד 03:29, 24 אפריל 2006 (IDT)

חוק שלושת השחזורים

ראיתי שאתה עובד על תרגום חוק שלושת השחזורים. האם לדעתך יש כאן בעיה רצינית של מלחמות עריכה בויקיפדיה עברית?אלי פ (שיחה) 11:01, 3 אפריל 2006 (UTC)

הבעיה היא שהמפעילים פה חוסמים לאחר שמשחזרים אותם, מפני שהם חושבים שלשחזר אותם זה השחתה. לכן צריך חוקים שיהיו תקיפים על מפעילים ולויקיפדים מהשורה באופן שווה, ושלא יהיה מצב של שווים יותר ושווים פחות.
זאת לפחות המטרה.
די ברור שאי אפשר היה לנהל את הויקיפדיה העברית אילו היו פה שלושת רבעי מיליון ויקיפדים ולמעלה ממיליון ערכים, כמו שיש בויקיפדיה האנגלית. לכן, אולי כדי לנו ללמוד משהו מה"גויים", כדי לשפר את הויקיפדיה העברית. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 11:09, 3 אפריל 2006 (UTC)
כל מה שצריך לעשות כדי ללקט מידע זה לעקוב אחר רשימת החיסמות ומחיקות של גילגמש. הוא מייצר כל כך הרבה חומר ,שלא צריך אף פעם להביט בדף השיחה / חסימות שלו יותר מ2-3 ימים אחורה. הוא הסמן הימני של כל הלאומניות שפושה כאן. אני לא חושב שתקפות עמודי התווך תשנה משהו ,כי הוא וחבריו הוכיחו אינספור פעמים שהחוקים אינם חלים על כולם ,אם בכלל. הבעייה היא אישית ,לא חוקתית. אין משטרה. יש רק קרבות אגו ילדותיים ולא רלוונטים.
אני מתנגד להפעלת חוק זה בויקיפדיה העברית, ואם תועלה להצבעה - סביר להניח שאצביע נגדה; אך אלחם על זכותך לתרגם את החוק ולהציע אותו.בברכה, אלי פ (שיחה) 05:06, 5 אפריל 2006 (UTC)

לא כולם נגדך

בעניין החסימה שלך עקב נסיונך לתרגם נהלים מויקיפדיה אנגלית, אני פניתי לגילגמש בבקשה שישחרר אותך. כפי שתוכל לראות שם, גם אחרים תמכו בבקשתי, לרבות הבירוקרט דוד שי והמפעיל אלמוג. אני בשום פנים ואופן לא תומך במה שגילגמש עשה לך, וגם ישנם אחרים כמוני. אני לא מכיר את ההיסטוריה שלך, אך בעניין מה שעשית אתמול - לדעתי ולדעת מס' משתמשים אחרים, הצדק אתך.אלי פ (שיחה) 06:46, 4 אפריל 2006 (UTC)

תודה רבה, אלי. הבעיה היא שאני עדיין חסום ולכן חייב לענות בתור אנונימי. למרות שהייתה הצבעה בפרלמנט שעברה ברוב עצום, משתמש חסום עדיין אינו יכול לכתוב בדף השיחה שלו. נראה שההצבעה ההיא היתה שווה כקליפת השום.
אני מאד מודה לקהילה שאף אחד לא תמך בעמדה של גילגמש. אבל, הוא פשוט אירכב את השיחה כאילו שהנושא גמור. אני בזאת קורא לכל מפעיל מערכת שקורא את השיחה הזאת לשחרר אותי. לא יתכן שאני אחסם על תרגום של ערכים מהויקיפדיה האנגלית, מה גם שתירגמתי אותם במרחב המשתמש שלי. -- בברכה, איי אס בי אל.
פניתי לדוד שי בעניין אי יישום ההחלטה לאפשר למשתמשים חסומים לחערוך את דף השיחה של עצמם.אלי פ (שיחה) 07:32, 4 אפריל 2006 (UTC)
אני ממליץ לך לבדוק בנושא החדש במזנון, שם יש התייחסות אליך. אני חושב שבקרוב טרול רפאים יכתוב שם את העבר הבעייתי שלך, ובכל אופן מדובר בפרשה הקשורה אליך ולדעתי כדאי שתקרא אותו ואולי אפילו תגיב בעניינו.אלי פ (שיחה) 10:50, 4 אפריל 2006 (UTC)
אגב, רותם כבר הוריד את החסימה שלך. Pacman 10:51, 4 אפריל 2006 (UTC)

מחיקת דברי הטרול

שלום Asbl

נכון שבד"כ דף השיחה של מישהו נחשב כאוטונומיה שלו, אבל היא לא מוחלטת. במקרה הזה כתב פה טרול, והוא כתב פה דברי נאצה בלתי נסבלים. הדברים נמחקו גם בגלל טרוליותו, וגם בגלל תוכן הדברים. הצורך למחוק אותם גובר על האוטונומיה של המרחב משתמש (מה עוד ששימת הקו על דבריו, גם לא פותרת את הבעיה, וגם היא התערבות בדברים של מישהו אחר שלא מקובלת).

הקיצור, אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה לא לשוב ולשחזר את דברי הטרול.
תודה.
emanשיחה 00:00, 9 אפריל 2006 (UTC)

אני מבקש לשחזר מייד את דברי ה"טרול". נכון שנכתבו מלים שלא אמוריים להכתב, ולכן "טיפלתי" בהם. אני נגד "למחוק ולשכתב את ההיסטוריה". בין הדברים הלא מקובלים גם נכתבה ביקורת לגיטימית. לפי דעתי הצורה ש"טיפלתי" בהודעה מאפשרת את שמירתה. נא לשחזר את ההודעה של ה"טרול" לאחר ש"טיפלתי" בה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 00:05, 9 אפריל 2006 (UTC)
הכלל הוא שדברי טרול נמחקים. זה לא לשיקולך, גם אם זה היה בשיחת המשתמש שלך. אנא כבר את הכללים, ואל תכריח אותי לנקוט בכלים מנהליים של מפעילי מערכת, כלים שאני מנסה להמעיט ככל הניתן בשימושם. emanשיחה 00:11, 9 אפריל 2006 (UTC)
ואיך אתם מגדירים טרולים? מי מחליט מי טרול ומי לא? אני טרול או לא?
ההתנהגות קובעת. אנא עיין בערך טרול (אינטרנט).
לגביך אישית, עוד מוקדם לדעת. emanשיחה 00:17, 9 אפריל 2006 (UTC)

Eman, תפסיק לאיים. אני לא שיחזרתי, אני קראתי לך לשהחזיר את דברי ה"טרול". את ה"טרול" משחזרים בערכים, אבל אם אני רוצה להשאיר את הודעתו בדף השיחה שלי, למי זה מפריע? אני טיפלתי במלים העולות על העצבים, אז זה כבר לא הודעה טהורה של ה"טרול". למי התכוונת "לגביך אישית"? האם אתה חושב שאני טרול (הרשה לי להזכיר לך שזה דף השיחה שלי). --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 00:20, 9 אפריל 2006 (UTC)

זה אני שניסיתי לשחזר את ההודעה שנמחקה. ולמה מפריע להם שאני כותב בדף השיחה שלך? כי הם לא רוצים שיהיה קשר בינינו. הם לא רוצים שנדבר. מה שנקרא "הפרד ומשול". כתבתי עוד כמה הודעות בדף השיחה שלך אבל גם הן נמחקו. אלמוני
ל-Asbl: ה"לגביך אישית", לא נכתב לך, אלא לאחד האלמונים, זה שדברין משורשרים לדבריו. אז מה אתה קופץ? כדאי להנמיך את הטונים, כי ההתנהגות התוקפנית הזו, רק מזינה את מעגל התוקפנות פה.
אכן מאז שכתבתי את דברי, לא חזרת לשחזר את דברי הטרול, וטוב שכך. היה לי חשש מדבריך שאתה עלול כן לנסות דרך זו, ואני מתנצל אם זה היה חשד שוא. emanשיחה 00:30, 9 אפריל 2006 (UTC)
חס וחלילה, פחדת שתהיה תקשורת בינינו. עכשיו אתה שמח שאין. אלמוני

Asbl:

 1. אל תתחכם, ואל תחזיר את זה בדלת האחורית.
 2. אם מישוה מאוד רוצה למצוא את זה שיחטט בעצמו בהיסטוריה. אני באמת לא מבין את הצורך שלך להביא לידיעת הציבור את הודעת הנאצה הזו. זה לא יביא לא לטרול ולא לך שום סימפטיה מאף אחד.
 3. אנמא הפסק לבזבז את זמננו עם שטויות כאלה. פתח דף חדש, תתרום לויקיפדיה בדברים חיוביים, במקום רק לחפש איפה לפתוח ויכוחים. emanשיחה 01:32, 9 אפריל 2006 (UTC)
בנתיים כל מה שאני רואה זה שיש משהו במה שכותב ה"טרול", גם אם הוא השתמש במילים שאינם מקובלות. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 01:53, 9 אפריל 2006 (UTC)
Asbl, אני נדהם מאטימותך. האשמת ויקיפדים בהיותם נאצים היא מעשה חמור ביותר, שמצדיק מחיקה מיידית של כל דברי הכותב, ללא כל ניסיון להבין את יתר דבריו. העקשנות שלך לשמר את דבריו מלמדת על פגם חמור בשיקול הדעת שלך. דוד שי 03:18, 9 אפריל 2006 (UTC)

צר לי להגיד לך, דוד, שאם תחליף את המלה "נאצים" ב"דיקטטורים", ה"טרול" צודק ב-100%. נראה לי שהבדלי התרבות בין הוויקפדיה העברית לאנגלית כל כך גדול, שלא ניתן לגשר עליהם. זה ממש מדהים אותי אך שכבר אין צורך לומר שווים יותר ושווים פחות בחצי פה. עכשיו אומרים את זה בגלוי לגמרי. המצב ממש עגום. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 04:31, 9 אפריל 2006 (UTC)

א. אין שום סיבה להחליף את המילה "נאצים" ב"דיקטטורים", הטרול המנאץ השתמש במילה "נאצים" וכך יש להתיחס להודעתו.
ב. אני מצטרף להצעות קודמי שתעביר את מאמציך למרחב הערכים, נכון לעכשיו פחות מחצי מעריכותיך נעשו שם. במקום להלחם מלחמות חסרות תועלת עדיף שתתרום למטרה האמיתית של ויקיפדיה.
דוד 04:52, 9 אפריל 2006 (UTC)
הערה בתגובה למה שדוד צוראל כתב: אינני תומך בהרבה מהדברים ש-Asbl בוחר לעשות, אבל אני דווקא כן מבין מדוע הוא מסרב לענות לבקשות החוזרות ונשנות ממנו להסב את מאמציו למרחב הערכים. גילגמש הבטיח בדף שיחתו "לא אפסיק לרדוף אותו כל עוד אני בוויקי." מכתב ההתנצלות הלקוני של גילגמש במזנון לא בדיוק חזר מדבריו אלה, וזה למרות שניסיתי די והותר לבקש ממנו שירפה ידיו ממשתמש זה איתו הוא מתכתש כבר כמה חודשים. אפילו אם ניתן לפרש את מה שכתב במזנון כהבטחה לא לרדוף אחר Asbl, זכור שגילגמש כבר הבטיח שיכבד את חוקי הקהילה בהצבעה על שלילת הרשאתו כמפעיל, אך הביע בוז מוחלט הן לנוהל הדמוקרטי שלה והן לחוקים עצמם חודש אחר מכן. שים את עצמך במקומו של Asbl - האם אתה היית שש להקדיש את זמנך בעבודה אם הסיכוי הוא רב שהיא תהפוך למוקד מלחמות ולהמחק? נראה לי שהסידור הנוכחי עובד לטובת כולם - Asbl שומר את הערותיו למרחב דף המשתמש שלו, שם יכולה שאר הקהילה להתעלם מהן, והוא נמנע מלעבור למרחב הערכים, שם הוא בפרוש אינו רצוי על ידי חלק מסויים מהקהילה. בברכה, Ad hoc 05:19, 9 אפריל 2006 (UTC)
תשובה לשאלה מתי אני אחזור לערוך ערכים ניתן למצוא ב-משתמש:Asbl/פרויקט תרגום הנוהלים של הויקיפדיה האנגלית. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 14:42, 9 אפריל 2006 (UTC)
מה שכתבת שם מציב אותך מרחק קטן מאוד מהכרזה שלך על עצמך כטרול. מה שאתה כותב זה שבעצם מעניין אותך רק לעשות מלחמות ולנהל ויכוחים על עקרונות הויקיפדיה, הרבה יותר מאשר מעניינת אותך הויקיפדיה עצמה. המרחק מפה עד להיות טרול קטן מאוד. emanשיחה 15:12, 9 אפריל 2006 (UTC)
אני חושב שלעבוד על החוקים והכללים זה משהו חיובי. עובדה שהחוקים האלה משרתים את הויקיפדיה האנגלית, שעם כל הכבוד לוויקיפדיה העברית, הוויקיפדיה האנגלית מתפקדת קצת יותר טוב. אם אתה לא מסכים, תתחיל את ההכרזה עלי כ"טרול". --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 15:34, 9 אפריל 2006 (UTC)
אם מישהו עובד רק על החוקים, ולא אכפת לו מהערכים, זה אחד הסימנים לטרוליות.
באשר לחוקים של הויקיפדיה האנגלית, אי אפשר בכלל להשוות בשל ההבדלים העצומים בגודל. ואגב, אני כלל לא בטוח שהיא מתפקדת יותר טוב. על סמך מה אתה אומר דבר כזה? emanשיחה 15:40, 9 אפריל 2006 (UTC)
על סמך זה שיש להם למעלה ממליון ערכים. מליון ערכים לא נופלים מהשמיים. אם שם היו נוקטים באותה מדיניות כמו פה, ללא ספק שלא היו שם שלושת רבעי מליון ויקיפדים רשומים וכמות ערכים כל כך גדולה. המדיניות שם זה שהם רוצים עורכים לא רק "עורכים שעודדי חושב שהם טובים". --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 15:44, 9 אפריל 2006 (UTC)

כמו שכבר כתבתי בדיון אחר לגמרי, העיניין הוא לא מספר הערכים (מה עוד שאי אפשר בכלל להשוות, את מספר הכותבים הפוטנציאלים באנגלית ובעברית). השאלה היא מה רמתם ומה אמינותם. בויקיפדיה האנגלית רמת האמינות, במיוחד בנושאים אקטואליים, עולולה להיות מאוד נמוכה. פשוט בגלל הגודל אין שם אפשרות לשום בקרה על מי כותב ובקרה הרבה פחות טובה על מה נכתב. אני חושב שיש פה אנשים שהם פריק קונטרול וזה מוגזם. אבל גם לוותר על כל בקרה כמו שאתה רוצה וכמו שקיים שם זה מוגזם לצד השני.
אתה כל כך מאוהב בשיטה שלהם? לך לשם, תבלה בחברתו של חכם חנוכה, ותעזוב אותנו בשקט. emanשיחה 18:02, 9 אפריל 2006 (UTC)

אתה צדיק אחד אבל ויקיפדיה זה סדום

(ניסיון נוסף)

עוד לפני שקראתי את דף המשתמש שלך, גם אני אמרתי שויקיפדיה זה כמו חוות החיות. אתר המנוהל על-ידי חיזרים דיקטטורים. דוד שי דיקטטור. גילגמש דיקטטור. odedee דיקטטור. כולם דיקטטורים. מי שלא דיקטטור עוזב, או הופך לדיקטטור, או נחסם, או הופך לטרול. אין אפשרויות אחרות.
כל בני האדם שווים, אבל יש כאלה ששווים יותר. לפחות בעיני עצמם!
אני כותב בעילום שם, כי כבר נחסמתי והורחקתי מויקיפדיה עשרות פעמים. רק אל תקרא לי טרול - אני כבש באתר של חיזרים.
אני מצטער על המילה דיקטטור, שלא מקובלת. פשוט אין מילים לתאר אנשים כאלה. אבל בוא נשתמש במילה חיזר (מחוות החיות). אז דוד שי חיזר, גילגמש חיזר, odedee חיזר, כולם חיזרים. שים לב שנחסמתי רק בגלל הודעה אחת שכתבתי - ההודעה הזאת בדף השיחה שלך. אין חופש ביטוי בויקיפדיה, אין דמוקרטיה, יש שלטון חיזרים (דיקטטורים) שחוסמים את "פשוטי העם" - אתה, אני ועוד אלף כמונו שכבר נחסמו על-ידם. משתמש אלמוני שפוחד להגיד את שמו.
גם משפט שכתבתי היום במזנון נמחק. נמאס לי מויקיפדיה, אני לוקח חופשה ארוכה. זה מה שהם רוצים, לא?
אם הם ימחקו את מה שכתבתי עכשיו אז בבקשה תשחזר. משתמש אלמוני
יפה שהבנת שיש צורות ביטוי מקובלות, וצורות שאינן מקובלות.
לגבי הקהילה, באנגלית יש את הפתגם
You can catch more flies with honey than with vinegar
אני לא חושב שיש פתגם דומה בעברית, אבל משמעותו זה שאין צורך כל הזמן להשתמש "ביד חזקה ובזרוע נטוייה". לפעמים אפשר אחרת. עובדה שה"טרול" הבין שיש צורות ביטוי מקובלות, וצורות שאינן מקובלות. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 14:39, 9 אפריל 2006 (UTC)
ושום דבר לא משתנה. אני חושב שאמרתי לך את זה עוד לפני 3 חודשים שראיתי את גילגמש מסלק בשבוע אחד 3 עורכים לגיטימיים ללא שום נימוק. מאז הוא הצליח לייצר מלחמות עם 2 תתי קהילות ,לסלק עוד יותר מ15 משתשמים לגיטימיים ,ולפרוש פעמיים. אולי אין באמת הרבה ברירות במלחמת השרידה הזו. אולי צריך להצבע הצבעה מחודשת על משרת האמון של ה"ביורוקרט".(עוד דבר ,שאין לביורוקרט שום רצון בו). היסטורית ,רוב הדיקטטורות נפלו מכח חיצוני או ממוות של הדיקטטור. מהפכות הן דבר נדיר מאוד. הודעה זאת השאיר המשתמש האנונימי 80.230.58.38 (שיחה) (תרומות) מבלי לחתום.

המשפט "היסטורית ,רוב הדיקטטורות נפלו מכח חיצוני או ממוות של הדיקטטור. מהפכות הן דבר נדיר מאוד.", כאשר אנו יודעים שהכוונה היא לדוד שי, שבחר להזדהות כאן בשמו המלא, ואת פרטיו ניתן לדעת, מהווה לעניות דעתי עבירה פלילית. השיחה הזו גולשת מן התחום ההיתולי לתחום הפלילי. עצתי לטרול - הבהר מייד שאין הכוונה לאיום. עצתי ל - ASBL להתנער מייד מהדברים על מנת שלא להיות שותף לעבירה. עצתי לדוד שי - כאשר הדברים גולשים לכיוון זה, אל תיקח צ'אנס ופנה לתחנת המשטרה הקרובה. אלמוג 16:38, 9 אפריל 2006 (UTC)

אלמוג, אתה קראת מה כתבתי? כמה פעמים אני צריך לחזור על כך שיש צורות להתבטאות שהן מקובלות, וצורות לא מקובלות. לקרוא לאנשים "נאצים" זה לא מקובל. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 17:52, 9 אפריל 2006 (UTC)

אלמוג ,למה את מתעקש להעצים ויכוחים במקום לחתור להסכמה? כמובן שלא איימתי על אף אחד ,ולא רמזתי על איום ,ואני נדהם שבכלל הצלחת להגיע למסקנה הזו. התקדימים ההיסטוריים במקומם ,ומשרות אמון דמוקרטיות במקומם.

הצבעה

שלום, מותר להצביע רק 3 פעמים ב-ויקיפדיה:בודק/רשימת מועמדים והצבעה. בברכה אוי וי 14:27, 16 אפריל 2006 (UTC)

מותר להצביע עד 3 פעמים בעד, ועד פעמים נגד ( = מספר המועמדים). --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 17:56, 16 אפריל 2006 (UTC)

אלמוג, תשחרר

אלמוג,
החסימה שלי היא צביעות. אני דורש שתשחרר אותי. אף אחד לא נחסם על כך שאני נקראתי טרול (פה ופה), אז למה אני נחסם על קריאה למשהו שהצהיר ג'יהאד נגדי מה שהוא -- טרול? --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 07:16, 14 מאי 2006 (IDT)

הודעתך במזנון

ההודעה שכתבת לא מתאימה למזנון, אלא לדף אחר- דף השיחה של ההודעה (אחרת לא ברור על איזה הודעה מדובר) או בדלפק הייעוץ. בכל מקרה נראה לי שאין בעיה כי כפי שאפשר לראות במדיה ויקי:Blockedtext מצוין "החסימה מונעת ממך רק עריכת דפים (מלבד דף השיחה של עצמך)" וגם "אם לדעתך חסימתך הייתה בלתי מוצדקת, ניתן להשאיר שאלה בדף השיחה שלך". או שהתכוונת להודעה אחרת ואז אשמח להוסיף בה אזכור של האפשרות לכתוב בדף השיחה ערן 09:10, 19 מאי 2006 (IDT)

ראה בבקשה שיחת מדיה ויקי:Blockedtext --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 09:16, 19 מאי 2006 (IDT)

מתחזים

הבוקר (28/5) היה סבב של מתחזים אליך. אלי פ (שיחה) 15:12, 28 מאי 2006 (IDT)

תודה על ההודעה. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 20:51, 28 מאי 2006 (IDT)

גאולת קצרמר

היי Asbl.

אולי תרצה לגאול את הקצרמר גלוונומטר מייסוריו (להרחיב, לא למחוק :) )? ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 16:20, 18 יוני 2006 (IDT)

אני לא תורם לויקיפדיה העברית. ראה את דף המשתמש שלי. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 02:11, 25 יוני 2006 (IDT)
Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת בדף "אאוטינג". הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.

דיון לגבי חסימתך

שלום Asbl, להלן דיון בעניין חסימתך שהתקיים בדף הבקשות ממפעילים:

בעבר הגנה הקהילה (כולל אני עצמי) על משתמש:Asbl, כפי שאפשר לראות מיומן החסימות שלו [2]. ואולם עושה רושם שאין לו כל כוונה להשתפר, כפי שאפשר ללמוד מדבריו בשיחת משתמש:Daniel1. אני מבקש לחסום אותו לתקופה של חצי שנה. אני מבקש לקבל הסכמה של עוד כמה מפעילי מערכת לצעד זה, לפי מדיניות החסימה. נתנאל 09:59, 5 יולי 2006 (IDT)

עלי לציין שגילגמש בעבר קרא לי טרול, ואף פעם לא התנצל. לפי דעתי זה נותן לי אור ירוק לקרוא לו טרול. בדף המשתמש שלו הוא אפילו מתגאה בכך שכינו אותו טרול. אז למה לחסום אותי? --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 10:22, 5 יולי 2006 (IDT)
זה קצת ילדותי מצדך. אם לדדך זה לא בסדר לקרוא למשתמשים טרול, אז אל תעשה זאת גם אתה. לבוא ולהגיד "המורה, זה הוא התחיל" נשמע לי קצת מיותר. עידן ד 10:25, 5 יולי 2006 (IDT)
הסכמתי תינתן רק במידה והחסימה תהיה לצמיתות. אין לי רצון להתעסק בנושא הזה שוב בעוד חצי שנה. odedee שיחה‏ 11:55, 5 יולי 2006 (IDT)
בנתיים חסמתי לחודש. דרור 12:00, 5 יולי 2006 (IDT)
הסכמתי נתונה לחסימת הנ"ל לכל תקופה שיהיה בה כדי לשכנעו להיטיב את דרכיו, על פי שיקול דעת החוסם. אלמוג 12:52, 5 יולי 2006 (IDT)
המשתמש כתב בדף השיחה של עצמו - "אני לא תורם לויקיפדיה העברית". אם כך, לשם מה הוא זקוק לאפשרות לכתוב כאן? עוזי ו. 17:30, 5 יולי 2006 (IDT)
את דעתי על Asbl כבר ציינתי בעבר. כך שהפעם אסתפק בציון העובדה כי למרות התלונה שלו על מתחזים, עדיין דף המשתמש שלו מכיל תמיכה באחד כזה, אף על פי שעניין זה צוין כבר בפניו. טרול רפאים 18:02, 5 יולי 2006 (IDT)

הצעת סיכום: מכיוון שדרור כבר עשה מעשה וחסם לחודש, אני מציע כדלהלן:

א. החסימה למשך חודש תישאר;
ב. לאחר פקיעת החסימה, רשאי כל מפעיל מערכת לחסום את Asbl לצמיתות לפי שיקול דעתו, ללא אזהרה וללא צורך בהתייעצות.

אם לא יהיו התנגדויות עד מחר בבוקר, אעביר את הדיון לדף שיחתו של המשתמש. נתנאל 21:12, 5 יולי 2006 (IDT)

אני לא חושב שצריך לחסום משתמש לתקופה כה ארוכה רק בגלל שהוא לא מסכים עם הנהלים או עם סגנון ההתנהלות המפעילים.
האם הייתה השחתה חוזרת ונשנית אצלו? וỹelloωblộớd ¤ שיחה 05:17, 6 יולי 2006 (IDT)

תוספת: אם אתם חושבים לחסום אותו רק בגלל שיחת משתמש:Daniel1 והטרול שכתב בדף שיחתו, זו חסימה מטופשת ומיותרת, שלא לומר מגעילה. וỹelloωblộớd ¤ שיחה 05:36, 6 יולי 2006 (IDT)
ועוד אחת: ויקיפדיה:מדיניות החסימה. וỹelloωblộớd ¤ שיחה 06:39, 6 יולי 2006 (IDT)
החסימה איננה בגלל שהוא לא מסכים עם הנהלים ולא בגלל מה שכתב שיחת המשתמש. החסימה היא בגלל הפרה חמורה ומתמשכת של כללי ההתנהגות ולאחר אזהרות חוזרות ונשנות וכמה חסימות לפרקי זמן קצרים יותר. הכל כמובן ע"פ מדיניות החסימה. נתנאל 09:11, 6 יולי 2006 (IDT)

חזרת?

אני מקווה שתבחר להשאר עמנו הפעם, ויקיפדיה של שנת 2008 מעט יותר סובלנית לדעות שונות ממה שהייתה ב-2006, או לפחות כך אני מקווה. יחסיות האמת • כ"ג בטבת ה'תשס"ח 07:12:00

אכן אני רואה שיפורים. הבזיון שהיה לגלעד שליט ערך בכל מיני ויקיפדיות, אבל אסור היה לפתוח עליו ערך בויקי העברי לשמחתי תם. אני אבל לא יכול לחזור ולתרום תחת השם Asbl, מכייון שיש על השם הזה איום טרוריסטי
ש"כל מפעיל מערכת [רשאי] לחסום את Asbl לצמיתות לפי שיקול דעתו, ללא אזהרה וללא צורך בהתייעצות."
תחת תנאים כאלה אי אפשר לעבוד. לכן, פתחתי מספר לא מבוטל של בובות קש, ואני תורם עימם. כמובן שזה שמתייחסים אלי אחרת עם שם שונה מ-Asbl מראה שהפרש הסבלנות בין 2008 ל-2006 הוא אכן "מעט" כמו שכתבת.
בכל מקרה, תודה על המחמאות. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 02:22, 2 בינואר 2008 (IST)
"טרוריסטי"? מתברר שבאמת אין לך תקנה. נחסמת לצמיתות. ‏odedee שיחה 02:47, 2 בינואר 2008 (IST)
אני חוזר בי. הויקיפדיה של 2008 לא יותר סובלנית מאשר הויקיפדיה של 2006. זה היה מצחיק אם זה לא היה כל כך עצוב. --בברכה, Asbl, איי אס בי אל 02:54, 2 בינואר 2008 (IST)
יש רגעים שהשתיקה יפה להם, לכן אנעל את דף השיחה הזה, שמענו די. ירוןשיחה 02:55, 2 בינואר 2008 (IST)

מייל

שלחתי. יחסיות האמת • כ"ד בטבת ה'תשס"ח 20:37:08

שלום

שלום Asbl, אמש ראינו במקרה את חסימתך. פתחנו על כך דיון בויקיפדיה:בירורים שבעקבותיו ניאות משתמש:דוד שי לבטל את הנעילה על דף שיחתך. אנו רואים בכך חשיבות וצעד ראשון בדרך ליציאה מהפלונטר. איננו יודעים בוודאות את נסיבות העבר, אבל אנו מאמינים שהיתקלויות קודמות שייכות להיסטוריה וניתן לפתוח דף חדש. היבטנו בדף שיחתך ושמחנו לראות את תרומתך הרבה לנושא האסטרואידים. כל נושא האסטרונומיה זכה לדחיפה מחודשת בחודשים האחרונים בדמות מיזם האסטרונומיה שאותו מנהל משתמש:חגי אדלר. נשמח לשתף פעולה במיזם זה. מבלי להיכנס לשאלה מי צודק, היינו רוצים לבקש ממך לחזור בך מההתבטאות שגרמה לחסימה. תודה, מלמד כץשיחה 23:57, 2 בינואר 2008 (IST)

דף חדש

שלום רב. בדיקת כתובות IP העלתה שכתבת, בין השאר ממשתמש:שמוליק אחד. האופן שבו בחרת לקבל שם את פני המבקרים בדף המשתמש שלך מצדיק בעיטה שתעיף אותך מכאן לירח. אינך רצוי כאן, לא בשמך הישן, ולא בשום תחפושת אחרת. עוזי ו. 01:09, 3 בינואר 2008 (IST)

אני סומך על שיקול דעתה של סקרלט שבחרה שלא לחסום אותו על כך, כך שנדמה לי שיש כאן איזושהי הגזמה שאינה במקום. נמתין לדברו של אסב"ל, בטוחני שנופתע לטובה. יחסיות האמת • כ"ה בטבת ה'תשס"ח 01:33:28

השם של חשבונך ישונה

03:49, 18 במרץ 2015 (IST)

חשבון לאחר שינוי שם

10:43, 19 באפריל 2015 (IDT)