שיחת פורטל:עולם הישיבות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הזמנה לשיפור ועריכת פורטל עולם הישיבות[עריכת קוד מקור]

הזמנה לעריכה בפורטל עולם הישיבות
שלום רב, אנו פונים אליך בעקבות הצהרתך בדף המשתמש שלך שהינך בחור ישיבה,

אנו מתכבדים להזמינך לפורטל עולם הישיבות, לתרום מנסיונך בויקיפדיה ומהכרותך עם עולם הישיבות

אנו בטוחים שהישיבה שאתה לומד בה הכי טובה בעולם, אבל הוחלט כי ישיבות הליגה הן כדלהלן; בציבור הליטאי פוניבז' וחברון, בציבור הספרדי פורת יוסף, בציבור החסידי כוכב מיעקב טשעבין, בציבור הציוני דתי, מהישיבות הגבוהות - מרכז הרב, מישיבות ההסדר - כרם ביבנה.

נא לא לגעת, הושקעו בזה הרבה ויכוחים ודיונים. קריצה

תודה רבה!

איש פלונישיחה • ל' בתשרי ה'תשפ"א •


פתיחת פורטל חדש - עולם הישיבות[עריכת קוד מקור]

.

דיון פתיחת הפורטל[עריכת קוד מקור]

יש בויקיפדיה עשרות או מאות ישיבות, זהו אחד מהמוסדות המרכזיים ללימוד בישראל, ולומדים בו אחוזים ניכרים מכלל בני גיל תיכון בישראל.

הנושא נרחב ומשמש כמקור גם לכל המונחים הישיבתיים, לכל ראשי הישיבות לדורותיהם (מאות ערכים), לכל ספרי היסוד הישיבתיים, לכל צורות הישיבות במהלך הדורות ותולדות הישיבות, ולכל המושגים הישיבתיים כר"מ ומשיבים וכו'.

את הזמן להקמת הפורטל יש לי, את הזמן לתחזוק יש לי רק מפעם לפעם, אבל אני בטוח שיש מאות בחורי ישיבות שיוכלו לתחזק את הפורטל. איש פלוני - שיחה 23:09, 4 באוקטובר 2020 (IDT)

מי הם אותם "מאות בחורי ישיבות"? כל צוות הכותבים הקבוע של ויקי לא עולה על 200-300 משתתפים. אם אתה לא מתכוון לתחזק את הפורטל אני חושב שיש פה בעיה. גילגמש שיחה 04:56, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
את הזמן לתחזק יש לי מפעם לפעם, כך שאני אוכל לתחזק אבל לא באופן ממש קבוע. לכן אני לא מחפש מתנדב לתחזוק אני צריך רק עזרה בתחזוק. את העזרה בתחזוק יכולים לעשות הרבה בחורי ישיבות שהם לא מהעורכים הקבועים אלא עורכים מפעם לפעם. אני אבקש מכמה חברים שלי שיעזרו בדבר ואעדכן כאן. אני מתכוון להכין את רוב הפורטל מראש כך שהתחזוקה שלו תהיה ממש קלה. איש פלוני - שיחה 17:09, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד פתיחת הפורטל ומוכן לסייע. דרדקשיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א • 19:22, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

אתייג את משתמש:נרו יאיר ואת משתמש:דגש חזק. גילגמש שיחה 10:29, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
אני מתכוון בלי נדר לשים עין על הפורטל כשאהיה בבית (-במצב העכשווי אין דיבור על קפסולות), לדעתי המיזם הזה הוא רעיון טוב שיביא ליותר הכרות עם העולם הזה, מועדים לשמחה! שמיה רבהשיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א • 12:03, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
אני לא פעיל בפורטלים כלשהם ולכן קשה לי להביע עמדה ברורה. על פניו נראה לי הגיוני אם יש כוונה להקפיד על סטנדרטים גבוהים. נרו יאירשיחה • י"ח בתשרי ה'תשפ"א • 13:05, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד אשתדל לעזור למרות שהזמנים הפנויים אצלי די חופפים לידידי איש פלוני, מועדים לשמחה.נטרונאישיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 13:10, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

דרור יש אפשרות להעביר את הפורטל למרחב הערכים כבר כעת? יש ארבעה תומכים כולל יוזם הפורטל, וארבעתם מוכנים לסייע. (זה יועיל לי כדי שאוכל ליצור לו קטגוריות ולשייך אליו ערכים, וגם כדי שאוכל לקשר אל הפורטל בדפי הפורטלים הראשיים וכדומה. יש גם תועלת שאנשים יותר יחשפו אליו ויוכלו לסייע בעריכה). איש פלוני - שיחה 18:03, 12 באוקטובר 2020 (IDT)

אילו ערכים מומלצים יש לפורטל זה? מה עוד יהיה בו?
הוכחת לי שאין לך את הידע הטכני להקים פורטל (אין לך מושג על מה אתה מדבר). כמו כן - אין ארבעה תומכים (מלבדיך).
מציע שתאמץ פורטל קיים (כגון פורטל:יהדות) ותתחיל לשדרג אותו או להוסיף לו עוד פונקציות. דרור - שיחה 19:08, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
הרעיון להוסיף את הדברים לפורטל יהדות הוא לא רע. גילגמש שיחה 19:11, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
דרור ערב טוב,
אני לא מבין מה השאלה "מה עוד יהיה בו". עברת על הפורטל?
ארבעה תמכו כאן, והוסיפו שהם ישתדלו להועיל בתחזוק הפורטל: אני, דרדק, שמיה רבה, ונטרונאי. נרו יאיר גם תמך, אבל לא הצטרף לתחזוק. שמיה רבה ודרדק כבר סייעו בהקמה והוכיחו שהם באמת מתכוונים לזה.
לא הבנתי במה הוכחתי לך שאין לי את הידע, בזה שאני לא רוצה לעשות קישור שיקשר לפורטל שעדיין לא קיים? (לדוגמה: אני רוצה להוסיף את זה לפורטל:פורטלים/רשימת פורטלים, אני אעשה קישור כזה פורטל עולם הישיבות ולא קישור לדף המשתמש שלי משתמש:איש פלוני/פורטל:עולם הישיבות. אותו דבר גם בתבנית תבנית:קישורי פורטל. וגם בתבנית שאני מתכנן להוסיף לערכים השייכים לישיבות אני רוצה להוסיף בתחתית ב'קטגוריות' את הפורטל (ראה לדוגמה בתבנית:אדריכלות גותית). זה מה שהתכוונתי כשכתבתי שזה יגרום שאנשים יחשפו אליו.
לגבי ערכים מומלצים, כעת שמתי רק 5 ישיבות מאוד מפורסמות, אבל בעתיד אוסיף כמובן עוד. עוד ישיבות, וכן ראשי ישיבות מפורסמים, ספרים ישיבתיים, דרכי לימוד בתלמוד, ועוד.
הפורטל כמובן עוד בבניה, ואני מתכנן להוסיף לו עוד דברים רבים, (לדוגמה, עוד כ25 'הידעת', בינתיים מקוצר הזמן כתבתי רק אחד). וכן להוסיף לו הרבה מאוד בעיצוב.
תודה רבה, איש פלונישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשפ"א • 19:53, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
בעיקרון לא מתחילים לעבוד על פורטל בלי אישור - כי מסובך להעביר את כל התבניות למרחק הפורטלים (חוסר הידע הוא בבניין פורטל במרחב משתמש. זה לא הגיוני.)
בכל מקרה- התמונות צריכות להיות תמונות מתחלפות.
ערכים מומלצים - הם ערכים שמוגדרים כמומלצים. לא מה שבא לך.
ציטוט נבחר - צריך להתחלף.
תיבת רשימת ראשי ישיבות, ורשימת ישיבות לא תקינות.
שאר התבניות הן מעין פסקאות בערך. לא זה מטרת פורטל.
וכן אני סקרן מה יהיה סמליל הפורטל? דרור - שיחה 19:58, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
א. אתה צודק, לא חשבתי על זה.
ב. את התמונות כמובן שאחליף לתמונות מתחלפות, כמו שציינתי במסגרת קדימה לעבודה!, לא הספקתי לעשות את זה עדיין.
ג. לא ידעתי. אחשוב מה לעשות לגבי זה. אעבור על הערכים הקשורים ואחפש אלו מתאימים להעברה להצבעה להיותם ערך מומלץ, אך כמובן זה יקח זמן. אני יכול בינתיים להוריד את המסגרת הזו, מה דעתך?
ד. אתה מעדיף שאחליף את המסגרות למסגרות שיציגו עץ קטגוריות של הקטגוריות ישיבות בישראל וראשי ישיבות בישראל (כמו כאן)? או שאוריד אותן לגמרי? מה הבעיה בהן?
ה. את הציטוט הנבחר הוספתי רק היום, ועוד לא הספקתי להוסיף ציטוטים שיתחלפו, אבל כמובן שאוסיף. וכמובן שכך גם בשאר המסגרות, אבל אני עוד באמצע הבניה, ופשוט לא הספקתי...
על הסמליל יש דיון בדף שיחה, ההצעות שחשבתי הן סטנדר או כובע וחליפה, או מישהו לומד מול סטנדר.
תודה רבה על העזרה והסיוע! איש פלונישיחה • כ"ד בתשרי ה'תשפ"א • 20:19, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
היות שאיש פלוני מראה רצינות בבניית הפורטל ונראה שהוא מוכן לתחזק אותו אני תומך בהקמת הפורטל. גילגמש שיחה 20:27, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
מסכים אם גילמש Symbol support vote.svg בעד פתיחת הפורטל. ויקי4800 - שיחה 20:55, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
נראה שיש לך ארבעה תומכים. אתה רשאי לפרסם את הפורטל. שהוא יהיה במצב סביר אקשר אותו לפורטל הפורטלים הראשי, וגם לפורטלים המתחלפים בעמוד הראשי.
לגבי ערכים מומלצים - תעיף את המסגרת - ותעשה מסגרת של "ערכים נבחרים מתחלפים".
לגבי סמליל - חשבתי על שטריימל או ספודיק (תבקש בסדנא לגרפיקה שיעשו משהו). דרור - שיחה 22:57, 12 באוקטובר 2020 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד גם אני חושב שפורטל של עולם הישיבות זה דבר הכרחי, כשיש הרבה ערכים בנושא עולם הישיבות שנעלמים בתוך ים הערכים בויקי. אני גם ישתדל לסייע בתחזוקו. תודה לאיש פלוני שהגה והוציא לפועל את הרעיון של הפורטל.ארי מיזלס - שיחה 12:03, 19 באוקטובר 2020 (IDT)

הפורטל עובר למרחב הערכים![עריכת קוד מקור]

בעז"ה הפורטל עובר למרחב הערכים, שימו לב שלא ליצור דפים חדשים במרחב המשתמש.

תודה רבה לכל העוזרים העורכים והמסייעים.

יעדים לפיתוח הפורטל[עריכת קוד מקור]

כאן ניתן לרשום יעדים והצעות לשיפור וקידום הפורטל. (את התוכנית שלי אפרט כאן בעז"ה מחר). איש פלוני - שיחה 02:37, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

התכנון שלי לפורטל, כמובן פתוח להערות הצעות ושיפורים.

במבוא תהיה עריכה קלה של הכתוב עכשיו. מתחת יהיה מימין ערך מומלץ של אחת הישיבות המוכרות יותר (חברון/פוניבז'/וולפסון/תפרח/אור ישראל), משמאל קטע הידעת אודות עולם הישיבות. מתחת מימין תמונות אקראיות מבתי מדרשות של ישיבות. עוד מסגרת תהיה של כל הישיבות שיש עליהן ערך בויקיפדיה, ועוד מסגרת תהיה של כל ראשי הישיבות שיש עליהם ערך. מתחת יהיה מושג מתחלף מעולם הישיבות (בינתיים שמתי 'ראש ישיבה', אפשר לשים זמן (ישיבות), ר"מ, משגיח, משפיע, שיעור כללי, וכו'). אמשיך את הכתיבה אח"כ איש פלוני - שיחה 11:59, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

לדעתי כדאי גם להכניס ישיבות קדומות יותר - וולאז'ין, קלם, טלז וכדומה, וכן ראשי ישיבות קדומים יותר - ר' חיים ולאז'ינער, ר' חיים בריסקער, ר' ברוך בער, ר' שמעון וכו' וכן ישיבות ממגזרים אחרים (רח"לקריצה), טשעבין, חיי משה, בית אל, מרכז הרב, כרם ביבנה, פורת יוסף ועוד, ועדיין לא טיפלנו במשגיחים...
לגבי הנושא שדיברנו עליו אתמול - החונך שלי הפנה אותי לויקיפדיה:דלפק ייעוץ, צריך לבקש מהם שיסבירו מה צריך לעשות (או שיעשו את זה בעצמם), גוט מועד ובהצלחה שמיה רבהשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 14:03, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
כהמשך למה שנכתב מעלי ובאופן כללי יותר, האם נושא הפורטל הוא מושג ה"ישיבה" כפי שהוא מתבטא בעם ישראל במשך הדורות, או "עולם הישיבות של המאה ה-21", או (כפי שזה נראה בינתים) "עולם ישיבות הליטאי של המאה ה-21"? בן עדריאלשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א 00:27, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
להבנתי את הפורטל הנושא הוא "עולם הישיבות מרבי חיים וולז'ינר ואילך", חוץ מזה, באחד מדפי השיחה של המיזם מבקש איש פלוני עזרה לגבי עולם הישיבות הדתי, החסידי והספרדי שאינו בקי בהם, נשמח מאד אם תוכל לתרום מנסיונך שמיה רבהשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 00:32, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
בנוגע לחסידי אולי גיברס יוכל לסייע. דרדקשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 13:37, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
"עולם הישיבות" בעגה הישיבתית מתייחס בעיקר לישיבה בצורתה מאז ר' חיים וולאז'ין, אני מכיר כמעט רק את עולם הישיבות הליטאי ולכן אני יכול לכתוב רק עליו, אשמח אם יוסיפו ויעזרו בזה. (אגב, צריך קצת דיון מה מוגדר ב"עולם הישיבות", עולם הישיבות הוא כינוי למגזר מסויים של ישיבות, שלא כולל הרבה מצורות הישיבה במהלך הדורות, ולכן יש מקום לדיון, כי בחור ישיבה רגיל לא יגדיר ישיבה תיכונית כדוגמת 'מערבא' כשייכת לשם לכאורה, והרבה בחורי הישיבות יאמרו שגם ישיבות ד"ליות לא נחשבות בעולם הישיבות) איש פלוני - שיחה 02:02, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
הפסקה הזו בעייתית מראשה ועד סופה. תקרא שוב את שכתבת ותראה שההגדרה שלך מעגלית: אתה מגדיר ישיבה לפי איך שמקובל ב"עולם הישיבות" להגדיר ישיבה, כלומר, לא הגדרת דבר, כי המונח "עולם הישיבות" עצמו מוגדר באמצעות "ישיבה". בהמשך, אתה דן בשאלה כיצד "בחור ישיבה רגיל" יגדיר ישיבה, ושוב נופל באותו הכשל, כי טרם הגדרת מיהו בחור ישיבה רגיל (ולמותר לציין שה"רגיל" נמדד פעמים רבות לפי סביבתו הקרובה של המגדיר).
לעצם הענין, אני לא חושב שהנושא (כפי שהגדרת אותו) מרכזי מספיק כדי לפרנס פורטל. לעומת זאת, פורטל שנושאו יהיה הישיבה בכל הדורות, ואולי אף באופן כללי יותר, לימוד התורה לאורך הדורות, יהיה יפה וראוי. בן עדריאלשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א 10:13, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
לענ"ד, כמעט כל בחור ישיבה חרדי יסכים שגם מרכז הרב בית אל או כרם ביבנה הם ישיבות מ"עולם הישיבות" ובודאי ש"מערבא - מכון רובין" כלולה בזה אף שבאופן רשמי אינה ישיבה, חוץ מזה, לחרדים עדיין אין בעלות על המושג "ישיבה", לצערנוקריצה,
לדעתי הכיוון של הפורטל יהיה כל ישיבה שהיא מתקופת רבי חיים וולאז'ינער, עם רקע קל על הישיבות החל מישיבתם של שם ועבר עבור דרך סורא ופומבדיתא ועד לישיבתו של המהרש"א או של רבי יונתן אייבשיץ, שמיה רבהשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 11:09, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה, מסכים איתך בענין הכיון של הפורטל. בן עדריאל, אתה צודק. טעיתי. איש פלוני - שיחה 18:44, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
לדעתי אפשר לשים בערך נבחר גם "משמר/ליל שישי", "סנטוחה", "ישיבישער, "פרוסטר", "מק"ק" וכהנה מושגים ישיבתיים
משתמש:איש פלוני גוט מועד, אני מעוניין למשוך את כל הערכים בקטגוריה:ראשי ישיבה לכאן, יש לך הערות/הימנעויות? שמיה רבהשיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 15:55, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה מה זה "לכאן"? לא צירפת קישור. אני חושב שכבר לקחתי את כל הערכים מהקטגוריה הזו ושמתי אותם במסגרת רשימת ראשי ישיבות. איש פלוני - שיחה 15:59, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
לכאן הכוונה היא לרשימה, מצאתי כמה ראשי ישיבות ספרדים ודתיים שאינם ברשימה ואני רוצה לצרפם, כמו כן נראה לי יש דמויות שלא היו ראשי ישיבות אבל יש לם קשר לפורטל וצריך למצוא להם מקום (לדוגמא רבי אליהו ברוך פינקל) שמיה רבהשיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 16:03, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה אדרבא, תוסיף. אני עוד רוצה לטפל במסגרת הזו ולחלק אותה לקטגוריות (כמו שעשיתי במסגרת ערכים מומלצים) לראשי ישיבות שכבר נפטרו וראשי ישיבות שיבדלחט"א, אז אולי כדאי להוסיף גם חלוקה לקטגוריות ראשי ישיבות ספרדיים וראשי ישיבות ד"לים.
אגב, אני צריך ניסוחים לכותרות המסגרות, לדוג' השם "ראשי ישיבות שכבר נפטרו" לא מתאימה כ"כ. יש לך רעיונות לניסוחים? (באופן כללי, לא רק לדוגמה הזו) איש פלוני - שיחה 16:11, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
"ראשי ישיבות בעבר", "ראשי ישיבות בהווה" וכן על זו הדרך, שמיה רבהשיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 16:14, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה, גם אצלך במסגרת 'רשימת ראשי ישיבות' הוא כותב "טוען את הלשוניות..." ולא מציג כלום? איש פלוני - שיחה 16:47, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
הוא כותב טוען את הלשוניות ואחרי כמה שניות מציג שתי לשוניות שמיה רבהשיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 17:20, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
מצויין, אז כנראה זו רק בעיה אצלי. יש לך כח להתחיל למיין אותם ולהעביר את מי שצריך? אני אמשיך אח"כ (אני הולך לנוח לפני המשמר של ליל הושע"ר). איש פלוני - שיחה 17:30, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
אני לא יכול להתחייב לכלום, ככל הנראה אני מתפנה מחר לחברון, אולי אעבוד על זה אחרי השחרור, רק בריאות! שמיה רבהשיחה • כ' בתשרי ה'תשפ"א • 17:58, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה, רפואה שלמה ובהנאה בחברון, תרגיש טוב Face-smile.svg, אגוט'ן מועד איש פלוני - שיחה 23:29, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

בסוף לא הייתי בחברון, לגופו של עניין - תראה את הערך עגה צה"לית, ותראה אם אפשר לעשות משהו בסגנון 'עגה ישיבתית' על יסוד הערך הנל שמיה רבהשיחה • כ"ג בתשרי ה'תשפ"א • 01:04, 11 באוקטובר 2020 (IDT)

עזרה הדדית[עריכת קוד מקור]

גוט מוייעד, אשמח לסייע שמיה רבהשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 23:47, 4 באוקטובר 2020 (IDT)

שמיה רבה תודה רבה. יש לי בעיה שעוד לא הצלחתי להבין מה גורם לה. הכותרת של כל המסגרות היא "עולם הישיבות" למרות שאמורה להיות לכל מסגרת כותרת שונה, אשמח אם תסביר לי איך משנים את זה כדי שאוכל לכתוב על המסגרות את הכותרות הנכונות. איש פלוני - שיחה 01:24, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
נראה לי שאני מבין את הבעיה, לצערי עדיין אין לי מספיק ניסיון כדי לדעת איך מתעסקים עם זה, אבל תראה כאן, לדעתי זה יכול לעזור, שמיה רבהשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 01:48, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
הבנתי, אתה צריך לשנות את זה דרך הדף של הפורטל ולא דרך הדף של הנושא הספציפי, שמיה רבהשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 01:53, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה עברתי על הקוד מקור של הפורטל ולא מצאתי איפה. תוכל לפרט קצת? תודה רבה ואגוט'ן מועד איש פלוני - שיחה 01:58, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
ניסיתי גם למצוא את זה והסתבכתי, לדעתי בבוקר תוכל להתייעץ עם הממומחים, בינתיים תוכל להתמקד בלפתח את הפורטל הלאה ולהוסיף עליו, א גוט מוייעד ובשורות טובות שמיה רבהשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 02:15, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
משתמש:נטרונאי לא יכול לסייע? שמיה רבהשיחה • י"ז בתשרי ה'תשפ"א • 02:17, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה על הרצון. יישר כח. אשאל את נטרונאי מחר בבוקר בישיבת בין הזמנים Face-smile.svg איש פלוני - שיחה 02:37, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

סמל פורטל[עריכת קוד מקור]

יש למישהו הצעות לסמל? איש פלוני - שיחה 21:55, 6 באוקטובר 2020 (IDT)

לדעתי איזה ארון קודש או בית מדרש מרשים - אולי ארון הזהב בפוניבז' שמיה רבהשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 22:12, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
אולי תבקש בויקיפדיה:סדנה לגרפיקה שיעצבו את זה. דרדקשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 22:52, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
אני חשבתי משהו בכיוון של סטנדר או 'צורת הדף' של גמ'. אפשר גם כובע וחליפה (ואז נכנסים לבעיה איזה כובעקריצה). מה דעתכם? איש פלוני - שיחה 23:55, 6 באוקטובר 2020 (IDT)
אם כבר, אולי תעצב תיבת משתמש ישיבישער, כרגע יש רק משתמש בייני"ש שזה כינוי לישיבישער בדתית לאומית קריצה שמיה רבהשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 00:12, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
ולגבי הכובע, לא הבנתי, מה השאלה 'איזה כובע'?! - כובע בעל שלוש פינות שמיה רבהשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 00:22, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
צורת הדף זה הסמל של פורטל הלכה. דרדקשיחה • י"ט בתשרי ה'תשפ"א • 11:30, 7 באוקטובר 2020 (IDT)
טוב, אז ההצעות שעלו הן:
  • ארון קודש * בית מדרש * סטנדר * כובע וחליפה
יש למישהו עוד?
לפתוח הצבעה?
איש פלוני - שיחה 01:29, 8 באוקטובר 2020 (IDT)

אני רוצה להעביר את הפורטל למרחב הערכים לפני סוף בין הזמנים, אז אני חייב שכבר יהיה סמל לפורטל. בית מדרש מרשים נראה לי קצת קשה להפוך לסמליל קטן, ארון קודש קשור יותר לבית כנסת. מה דעתכם על אלו: סטנדר, כובע וחליפה, או אולי בחור רכון על סטנדר?

שמיה רבה, דרדק, נטרונאי, אשמח אם תענו עד מחר בצהריים, אני רוצה אח"כ להעלות בקשה בויקיפדיה:סדנה לגרפיקה שיעצבו את זה. איש פלוני - שיחה 18:50, 12 באוקטובר 2020 (IDT)

ברוב חוצפתי אני מרשה לעצמי לבקש שיכינו בסדנה גם בחור רכון על סטנדר וגם ארון קודש ונעשה הצבעה בין המוצגים המוחשייםקריצה, לי זה לא ככ נפקמ למעשה, מחכה לחוות דעתו של נטרונאי שמיה רבהשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשפ"א • 18:54, 12 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה, נטרונאי עדכן אותי הבוקר בישיביה"ז שהמחשב שלו שבק חיים לכל חי, הוא מקווה שהוא יתוקן עוד קודם לתחילת הזמן.
ביקשתי בסדנא לגרפיקה שיעצבו לי בחור רכון על סטנדר. אח"כ אבקש מהם גם ארון קודש. איש פלונישיחה • כ"ה בתשרי ה'תשפ"א • 18:32, 13 באוקטובר 2020 (IDT)
אין צורך, זה נראה ממש טוב בתמונות, שכנעת אותי שמיה רבהשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשפ"א • 09:57, 14 באוקטובר 2020 (IDT)
איש פלוני אתה בטוח שצריך גם ספר פתוח עם צורת הדף וגם כובע וחליפה? זה סה"כ כמה פיקסלים, לדעתי אפשר לוותר בכלל על צורת הדף ואולי גם על זה שיראו בברור ספר פתוח, ובמחילה מהחסידים - אפשר לוותר גם על הכובע וחליפה, מבחינתי הסמל צריך להיות כמו התמונה שקישרת אליה, בחור רכון על סטנדר ותו לא (זה גם יגביר את הסיכויים שמישהו בסדנה יתייחס לבקשה), תודה רבה ויום טוב שמיה רבהשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשפ"א • 12:37, 14 באוקטובר 2020 (IDT)
שמיה רבה, עדכנתי שם. איש פלונישיחה • כ"ו בתשרי ה'תשפ"א • 18:06, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

מה עם תקציר? ממליץ להציץ בתבנית:תקציר פורטל/תיעוד, יום טוב אנונימי/ת לא חתם/ה

הוספתי, תודה!
אגב, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. איש פלונישיחה • כ"ו בתשרי ה'תשפ"א • 18:06, 14 באוקטובר 2020 (IDT)
לא עדיף לעשות אנימציה, בדומה לשאר הפורטלים? זה נראה קצת מאולץ. שמש מרפא - שיחה 19:47, 18 באוקטובר 2020 (IDT)

ישיבות ציוניות[עריכת קוד מקור]

אהלן. יישר כוח על הפורטל החדש, הוא נראה יפה ומרשים.

אני לא נמצא מספיק בויקיפדיה בד"כ, אבל בתקופה הקרובה נראה שיהיה לי זמן. אני מתרשם שלעוסקים במלאכה יש הרבה ידע על הישיבות הליטאיות או החרדיות, אבל צריך להוסיף לא מעט על תחום הישיבות הציוניות. יש דברים שתרצו שאוסיף? למשל בלשונית "ישיבות מפורסמות" הייתי מוסיף את ישיבת מרכז הרב, וב"ראשי ישיבה מפורסמים" את הרב צבי יהודה קוק ור' אברום שפירא. ב"מושג ישיבתי" הייתי מוסיף למשל ישיבת הסדר (וגם משמר, שיעור כללי, ראש ישיבה, ר"מ, "סדר" ועוד כמה דברים שאתם לא צריכים את עזרתי כדי לחשוב עליהם, אבל אני יכול לסייע בהם בכל זאת). אברהם אליצור - שיחה 17:46, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

אברהם אליצור, כמובן, אני פשוט לא מכיר את העולם הזה כלל... אשמח אם תוסיף. אשמח גם אם תוסיף גם את הערכים שציינת וכדו', כל דבר כזה מקדם את הפורטל, ואני רוצה לגמור אותו עוד לפני תחילת הזמן (אני מתחיל את הזמן ביום ראשון הקרוב בעז"ה). תודה על העזרהFace-smile.svg!! איש פלונישיחה • כ"ו בתשרי ה'תשפ"א • 18:02, 14 באוקטובר 2020 (IDT)
עכשיו ראיתי שהרשימה כוללת דווקא רבנים שחיים בינינו. אולי כדאי להוסיף גם לשונית לראשי ישיבות בולטים מהדורות הקודמים? (הרב שטיינמן, הרב שך, הרב צבי יהודה קוק, הרב אברהם שפירא, הגר"ש רוזובסקי, הגר"ד פוברסקי, הגרש"ז אוירבך, הרב בן ציון אבא שאול וכו') אברהם אליצור - שיחה 18:15, 14 באוקטובר 2020 (IDT)
ברצינות, אני חושב שהדיון מיהן "ישיבות הליגה" הוא מיותר עבור הפורטל הזה, שעדיף לו כי יוותר על הפוליטיקה.אני גם לא רואה לדיון הזה שום תוצאה חשובה עבור קידום הפורטל. :וברמה נקודתית יותר, במחילה, נראה לי שהקביעה כי בתחום ישיבות ההסדר ישיבת כרם ביבנה היא המובילה היתה נכונה לפני ארבעים שנה. כיום היא די בשפל. בן עדריאלשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א 23:19, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
בן עדריאל, א. לא דיברתי על ישיבות טובות אלא על ישיבות הליגה ב. אנו מעדיפים שהמצב כאן יוותר על כנו ולא יהיו כל מיני מלחמות עריכה בין תלמידי ישיבה, אלא, שאיננו בקיאים כ"כ כמו שכבר אמרנו ולכן נשמח שתתקן אותנו, שים לב שגם ישיבת פורת יוסף כבר לא מה שהייתה פעם וודאי שכבר אינה בשורה של 'יסודות' או 'רכסים' ובכל זאת היא עודנה ישיבת הדגל של הציבור הספרדי, והוא הדין לכל השאר, לילה טוב שמיה רבהשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 00:31, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
אה"נ, גם הדיון הזה נראה לי מיותר. הוא לא תורם הרבה לפורטל, שעדיף לו להתעסק בתוכן על ישיבות ופחות בפוליטיקה פנימית, ומאידך מכלה משאבים של משתמשים. לשם מה זה טוב? בן עדריאלשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א 00:35, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
בן עדריאל צודק ב-100%, במאי עסקינן השתא במתיבתא דידך?
תעדכן בלשונית של 'המסכת הנלמדת' שמיה רבהשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 00:45, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
בהמשך לעניין הזה, ברשימת הישיבות שיש עליהם ערך בוויקפדיה חסרים הישיבות הציוניות עליהן יש ערך.

שאלה+הצעה[עריכת קוד מקור]

שכוייח על הערך! שאלה:

א. הפורטל הוא גם לישיבות קטנות/תיכוניות?

ב. אולי כדאי לעשות פורום דיונים על כל מסכת הנלמדת (לדוגמה פורום של דיונים על בבא מציעא של ישיבת מיר ברכפלד, ישיבת מיר, ישיבת מרכז הרב וישיבת הר המור.. מה אומרים? זמן טוב! אליה. גשיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 12:24, 19 באוקטובר 2020 (IDT)

לגבי פורום דיונים, רוב המשתמשים לא זמנים באינטרנט בזמן שהם בישיבות, ולכן נראה לי פחות שייך.
לגבי ישיבות תיכוניות, אני מסופק. כנ"ל לגבי ישיבות קטנות. יש גם הבדל גדול בין הישיבות התיכוניות. נראה לי שאפשר להכניס ישיבות תיכוניות מובחרות, כדוגמת מערבא. איש פלונישיחה • א' בחשוון ה'תשפ"א • 14:30, 19 באוקטובר 2020 (IDT)

האם יש מקום בפורטל גם לציין מדרשות לנשים? (+הערה)[עריכת קוד מקור]

נכון שמבחינה מסורתית המוסד הישיבתי הוא של גברים; אבל בדורות האחרונים הולכים ומתרבים מדרשות לנשים. האם לא ראוי שגם להן יינתן מקום בפורטל? (ובהערת סוגריים, כי כנראה לכך היה כוונת הפותחים: אולי כדאי להדגיש שמדובר בעולם הישיבות האורתודוקסי? אם לא, צריך לדעתי להזכיר מוסדות כמו JTS).