שיחת תבנית:עבר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

חיים 7, כעת שמתי לב[עריכת קוד מקור]

לביטול השינוי שעשה Guycn2. אני לא מוצא סיבה לביטול העריכה - שתי התבניות צריכות להיות זהות ולהוביל לתוצאה זהה. אין טעם לתחזק תבנית כפולה. ערן - שיחה 17:54, 2 באפריל 2015 (IDT)

מבחינתי ניתן להעביר • חיים 7שיחה • ז' באייר ה'תשע"ה • 13:46, 26 באפריל 2015 (IDT)

VVVV[עריכת קוד מקור]

ריבועים עם V ירוק בפנים נראים כמו דברים חיוביים שכבר נעשו, והכוונה פה לכך שהם כנראה לא נעשו, אז זה לא עיצוב מתאים. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 14:29, 27 ביולי 2015 (IDT)

איחוד {{עבר}} ו-{{עבר לטיוטה}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

שלום, ישנן את השני התבנית: {{עבר}} ו-{{עבר לטיוטה}}. נראה לי שכפל כזה מיותר. דעתי היא שיש לאחד ביניהם. בברכה, BDaniel - שיחה 19:32, 15 באפריל 2017 (IDT)

טיוטת התבנית לאחר האיחוד[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום <שם משתמש>,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "שם הערך (פרמטר)" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:עבר/‏שם הערך (פרמטר)". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, וכאן ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את הערך ובפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

  • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
  • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
  • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר).
  • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה!


יש לנו שתי תבניות משום שמדובר בשתי העברות שונות - הראשונה מעבירה את הערך למרחב המשתמש של מי שיצר את הערך-לעתיד והשנייה, למרחב טיוטה (כאשר מדובר באנונימי שיצר ערך, לא ניתן להעביר את הערך-לעתיד לדף פנימי במרחב שלו). משום כך, דניאל, לא ברור לי כיצד ניתן יהיה לאחד את התבניות. Ldorfmanשיחה 04:23, 16 באפריל 2017 (IDT)
Ldorfman, זה פשוט מאוד אם אתה נמצא בתבנית:בעלי ידע/תבניות. דרך אגב, בורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya ‏, זאב קטן, דגש חזק, shinaimmבעלי הידע בתבניות BDaniel - שיחה 08:09, 16 באפריל 2017 (IDT)
Ldorfman האם אתה מתכוון שיש סקריפט ששומר את התבנית בדף המשתמש? אם כן, קל לשנות את הסקריפט כך שיעבוד עם תבנית אחת אם כי צריך לשאול את יוצר הסקריפט. אם התכוונת למשהו אחר אשמח להבהרה. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:28, 18 באפריל 2017 (IDT)
נו, אז אני לא אשף תבניות Face-sad.svg... אאלץ להטריח אתכם קריצה. יונה, הרעיון הוא שאם ההעברה היא לדף במרחב המשתמש, יהיה שימוש בתבנית "עבר". לעומת זאת, אם הערך מועבר למרחב "טיוטה", יעשה שימוש בתבנית "עבר לטיוטה", שפשוט מציגה נכון את הקישור לדף. אם ניתן לאחד את שתי התבניות לאחת (כשנותרת תאימות-לאחור להודעות שהושארו בעבר), תוך שימוש בפרמטר, אין לי התנגדות לאיחוד. Ldorfmanשיחה 14:13, 18 באפריל 2017 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 04:14, 12 ביוני 2017 (IDT)
BDaniel, דבר עם יונה ב. שיסייע לך בהטמעה ואולי איחוד של התבניות. בורה בורה - שיחה 04:16, 12 ביוני 2017 (IDT)
בורה בורה, לא הבנתי מה אמרת. לא הבנתי, במה אתה מתכוון "הטמעה". תוכל להסביר (או להרחיב) את תגובתך. בברכה, BDaniel - שיחה 06:13, 12 ביוני 2017 (IDT)
הכוונה פעולת האיחוד שבקשת ומה שכרוך בזה. בורה בורה - שיחה 12:03, 12 ביוני 2017 (IDT)
בורה בורה, אם כבר לאחר האיחוד נצטרך בוט שיעבור על כל {{עבר לטיוטה}} וישנה כנראה ל-{{עבר|(שם הפרמטר שהיה)|כן}}. בברכה, BDaniel - שיחה 13:29, 12 ביוני 2017 (IDT)
ברצון. תיג אותי כשצריך. בורה בורה - שיחה 13:40, 12 ביוני 2017 (IDT)

ניסוח התבנית[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מאחר שזו תבנית "אוטומטית" ו"כללית" (כלומר, העורך לא מציין באופן ספציפי מה הבעיות בערך הספציפי שהועבר לטיוטה, אלא מעלה בעיות נפוצות) אני חושש שהניסוח הנוכחי מתפרש לעיתים כאגרסיבי ואני חושב לרכך אותו מעט.

  1. ספציפית הניסוח "בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:" שאחריו הפירוט של הבעיות-הנפוצות, לדעתי בעייתי, למשל, כי אם מדובר בערך שחשיבותו האנציקלופדית ברורה אבל יש לו בעיות לשוניות קריטיות, מי שמניחים את התבנית בדף שיחתו עלול לחוות את זה כאילו גם זו בעיה וגם זו בעיה, ולהרגיש שהמשוב "לא הגיוני". אני מציע לשנות את המשפט הספציפי הזה לניסוח כנה יותר דוגמת - "נושאים שבדרך כלל זקוקים לשיפור הם:".
  2. את המשפט "והועבר ממרחב הערכים" אני מתלבט עם לרכך ל"והועבר זמנית ממרחב הערכים"
  3. פסקת הסיכום מתחילה ב"אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה" - אני מעריך שאחרי שמעמיסים על העורך הפניות ל-4 פרקים גדולים ב-bullets (שגם כך זה הרבה מידע להתמודד איתו), מעטים אם בכלל נכנסים ללינק הכללי שמצורף בשורת הסיכום למדריך הכללי לכתיבת ערכים, ולדעתי כדאי לנסח את המשפט הזה מחדש ולחזק את נושא החממה שם ולהיות ספציפיים יותר - "ניתן לפנות לחממה כדי לבקש משוב ספציפי יותר על הערך. בנוסף, ניתן להסתייע במדריך לכתיבת ערכים".

אשמח למחשבות נוספות בהקשר זה. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:56, 20 באוקטובר 2020 (IDT)

זה דיון ניסוחי שמתאים לדף שיחת התבנית. כאן דנים בתבניות חדשות ותיקוני פרמטרים למיניהם. בורה בורה - שיחה 01:56, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
- סוף העברה
@Theshumai, @בורה בורה: אני נוהג להוסיף הסבר לעורך, מתחת לתבנית – מיד לאחר הצבתה. השימוש בתבנית יכול להיות ידנית על ידי הצבתה בדף השיחה של העורך, או אוטומטית על ידי סקריפט טיפול מהיר בערכים חדשים. בעת שימוש בסקריפט 78: "טיפול מהיר בערכים חדשים" מקבל המעביר תיבת דו־שיח לביצוע ההעברה, שבה הוא נשאל "למה?". אני נוהג לכתוב בה הסבר מפורט, כגון "הערך סובל מתרגמת, ישנם חלקים שלא תורגמו, לתקן פירושונים ולסדר רווחים מיותרים לפני סימני פיסוק והערות שוליים". מלל זה מהווה את תקציר העריכה. בסיום השימוש בסקריפט – מוצבת התבנית בדף השיחה של העורך.

אני מציע כך: בעת שימוש ידני בתבנית – אפשר יהיה למלא פרנטר |סיבה=, שתוכנו יתווסף בסוף מלל התבנית; בעת שימוש בסקריפט טיפול מהיר בערכים חדשים – תוכן השדה "למה?" יתווסף כנ"ל בסוף מלל התבנית (על ידי העברת המלל לפרמטר |סיבה=). חזרתישיחה 11:50, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
חזרתי, נשמע לי רעיון טוב, שבהחלט גם לא סותר את ההצעות שלי להבנתי {Face-smile.svg בורה בורה, אני תוהה אם כדאי להעביר חזרה אם הדיון התפתח לשינוי התבנית עצמה. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 15:14, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אפשר אם יש שינוי בתבנית. בורה בורה - שיחה 15:25, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
חזרתי, אני תוהה אם ביורוקרטית זה יהיה הכי טוב, במקום לעשות העברה כפולה, שתפתח באולם דיונים דיון ספציפי על הפרמטר הנוסף. מוזמן גם לתייג אותי שאתמוך בך גם שם. זה יהיה בסדר מבחינתך? איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 15:34, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
@Theshumai, @בורה בורה: בוצע – ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים#הוספת פרמטר "סיבה" לתבנית:עבר. חזרתישיחה 16:45, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

הוספת פרמטר "סיבה" לתבנית:עבר ולתבנית:הועבר לטיוטה[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

שלום,

רקע: שיחת תבנית:עבר#ניסוח התבנית, ביוזמתו של @Theshumai.

על מנת למקד את המסר שהתבנית מעבירה לכותב ערך שהערך שכתב הועבר לטיוטה, מוצע להוסיף לתבנית פרמטר בשם |סיבה=. השימוש בתבנית יכול להיות בשני אופנים: הנחת התבנית בדף השיחה של העורך, או או אוטומטית על ידי סקריפט טיפול מהיר בערכים חדשים. בעת שימוש בסקריפט 78: "טיפול מהיר בערכים חדשים" מקבל המעביר תיבת דו־שיח לביצוע ההעברה, שבה הוא נשאל "למה?". אני נוהג לכתוב בה הסבר מפורט, כגון "הערך סובל מתרגמת, ישנם חלקים שלא תורגמו, לתקן פירושונים ולסדר רווחים מיותרים לפני סימני פיסוק והערות שוליים". מלל זה מהווה את תקציר העריכה. בסיום השימוש בסקריפט – מוצבת התבנית בדף השיחה של העורך.

אני מציע כך: בעת שימוש ידני בתבנית – אפשר יהיה למלא פרנטר |סיבה=, שתוכנו יתווסף בסוף מלל התבנית; בעת שימוש בסקריפט טיפול מהיר בערכים חדשים – תוכן השדה "למה?" יתווסף כנ"ל בסוף מלל התבנית (על ידי העברת המלל לפרמטר |סיבה=). תוכן הפרמטר ישורשר כבולט חמישי – כך:

  • במיוחד יש לשים לב: <הסיבה שנכתבה בפרמטר "סיבה" או תוכן שדה "למה?" של חלונית סקריפט טיפול מהיר>.

כלומר המלל הקבוע "במיוחד יש לשים לב: " (עם רווח אחרי הנקודתיים) יופיע לפני תוכן הפרמטר "סיבה" או לפני המלל שנכתב בשדה "למה?" של חלונית סקריפט טיפול מהיר.

אני מבין שליישום הצעתי יש לטפל גם בסקריפט הטיפול המהיר, ולכן מתייג גם את עורכי ממשק, בנוסף לבורה בורה, יונה בנדלאק, IKhitron,‏ 1Or, דוד שי, קרלוס, Sokuya ‏, זאב קטן, דגש חזק, shinaimmבעלי הידע בתבניות. תודה, חזרתישיחה 16:43, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

לדעתי רעיון מועיל בהחלט. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 19:39, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
הסקריפט מקבל כבר היום את הסיבה להעברה, אז לעדכן אותו לא אמור להיות מסובך. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בחשוון ה'תשפ"א • 20:13, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
מה זה "סקריפט טיפול מהיר"? קיפודנחש 23:16, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
קיפודנחש מדיה ויקי:סקריפטים/78.js. בברכה, זאב קטןשיחה • ג' בחשוון ה'תשפ"א • 23:17, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה. בדיוק קראתי את הסעיף קצת יותר בעיון וראיתי שזה כבר כתוב כאן - באתי להסיר את השאלה, אבל הקדמת אותי ונתת תשובה... תודה, בבקשה, סליחה. קיפודנחש 23:18, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
לא ראיתי שהסקריפט הזה משאיר {{עבר}} בשום מקום. הוא כן משאיר {{עבר לטיוטה}} או {{הועבר לארגז חול}}. קיפודנחש 23:27, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
@קיפודנחש: {{עבר}}={{הועבר לארגז חול}}. חזרתישיחה 19:17, 22 באוקטובר 2020 (IDT)
הוספתי לדיון את תבנית:הועבר לטיוטה, היא למעשה זהה. חזרתישיחה 19:23, 22 באוקטובר 2020 (IDT)

חזרתי ו-זאב קטן אפשר לארכב את זה? צריך ביצוע? יש מי שיבצע? בורה בורה - שיחה 16:59, 1 בנובמבר 2020 (IST)

@בורה בורה: לצערי לא בוצע כלום. תיוג: @Theshumai שיזם. חזרתישיחה 17:07, 1 בנובמבר 2020 (IST)
אין לי זמן בשביל זה בשבועיים הקרובים. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ד בחשוון ה'תשפ"א • 18:40, 1 בנובמבר 2020 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 11:58, 5 בנובמבר 2020 (IST)

משתמש:זאב קטן אנא הוסף את זה לדף המשימות שלך לביצוע עתידי. תודה. בורה בורה - שיחה 11:58, 5 בנובמבר 2020 (IST)

היי, זאב קטן, תודה שאתה לוקח על עצמך את הדברים האלו. האם יעזור לתזכר אותך, ואם כן מתי? Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 19:45, 21 בנובמבר 2020 (IST)
איש השום (Theshumai) שכחתי מזה לגמרי. תתחיל מלנסח הודעה חדשה עם |סיבה=, נשנה את התבניות ואז אני אנסה להוסיף את זה לסקירפט. בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בכסלו ה'תשפ"א • 19:53, 21 בנובמבר 2020 (IST)
חזרתי, יכול לסייע בניסוח? איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 20:38, 21 בנובמבר 2020 (IST)
@Theshumai @זאב קטן: אנא קראו שוב את הצעתי בתחילת השרשור הזה. בקליפת השום – הפרמטר הוא למלל חופשי. וגם שימו לב שמדובר בשתי תבניות שמוזכרות בכותרת. חזרתישיחה 20:49, 21 בנובמבר 2020 (IST)
פספסתי את זה במלל (מרוב פסקאות לא רואים את השורה). יש עוד סקריפטים שרלוונטיים פה? בברכה, זאב קטןשיחה • ה' בכסלו ה'תשפ"א • 20:57, 21 בנובמבר 2020 (IST)
לא שאני יודע. חזרתישיחה 22:24, 21 בנובמבר 2020 (IST)