שלומי קונסטנטיני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
שלומי קונסטנטיני
שלמה קונסטנטיני - תמונת פרופיל.png
לידה 24 בנובמבר 1955 (בן 66)
תל אביב
לאום ישראלישראל  ישראל
לימודי רפואה האוניברסיטה העברית בירושלים
התמחות נוירוכירורגיה
תואר פרופסור מן המניין קליני
תפקידים מנהל המחלקה נוירוכירורגית ילדים
מחלקות ובתי חולים בית חולים דנה-דואק לילדים, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי

שלמה קונסטנטיני (נולד ב-24 בנובמבר 1955) הוא נוירוכירורג ישראלי, פרופסור מן המניין קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, ומנהל המחלקה הנוירוכירורגית בבית חולים דנה-דואק לילדים, מרכז רפואי תל אביב.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קונסטנטיני נולד וגדל בתל אביב. התגייס לצה"ל בשנת 1973 ושירת כקצין צנחנים. השתחרר בדרגת סגן אלוף. בשנים 19771983 למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. את עבודת הדוקטור כתב על הובלת גלוקוז במערכת העצבים של חולדות רגילות והסובלות מסוכרת. בנוסף לכך, השלים ב-1984 תואר שני בנוירו-ביולוגיה. למד לקורסים בתחומי רפואה רבים, לדוגמה: אלקטרופיזיולוגיה של ההיפוקמפוס, התמרה חושית, נוירוטראומטולוגיה ושבץ, התנסות קלינית בקרדיולוגיה, בנפרולוגיה ובמחלקת ריאות. למד בקורס מטעם האגודה האירופאית למדעים הנוירולוגיים: גידולים סופרה-טנטוריאליים; קורס מטעם האגודה האירופאית למדעים הנוירולוגיים: גידולים אינפרא-טנטוריאליים; קורס במיקרו-נוירוכירורגיה. קיבל מלגת מחקר קלינית בנוירוכירורגית ילדים; קורס בנוירו-אנדוסקופיה.[1][2]

בשנים 19901997 היה מרצה לנוירוכירורגיה בבית הספר לרפואה הדסה, באוניברסיטה העברית בירושלים. עד שנת 2003 היה מרצה בכיר בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. בשנים 2002–2003 היה פרופסור אורח בבית החולים לילדים בטורונטו, קנדה. בשנים 20032014 היה פרופסור חבר קליני בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, ומשנת 2015 הוא פרופסור מן המנין קליני.

משנת 1996 מנהל קונסטנטיני את המחלקה הנוירו-כירורגית בבית החולים דנה דואק לילדים; משנת 2006 מנהל המרכז הישראלי והבינלאומי לנוירופיברומטוזיס ע"ש גילברט (IINFC) בבית החולים דנה.

קונסטנטיני מנהל את המחלקה הגדולה ביותר לנוירוכירורגית ילדים בישראל ובאזור. תחומי העניין הקליניים העיקריים של קונסטנטיני הם טיפול בגידולי מוח וחוט שדרה מורכבים, מומים מולדים, אנדוסקופיה מוחית והפרעות בכלי דם.

קונסטנטיני פרסם כ-300 מאמרים רפואיים ומשמש חבר מערכת ומבקר במספר רב של ז'ורנלים מקצועיים, לדוגמה: כתב העת לנוירולוגית ילדים; "נוירוכירורגית ילדים"; "נוירוכירורגיה במרכז אירופה"; "כתב העת הפתוח לרפואת ילדים"; "כתב העת להידרוצפלוס" (עורך ההוצאה האירופאית); "כתב העת לנוירו-אנדוסקופיה" (עורך); "כתב העת הבינלאומי לנוירו-כירורגיה"; "אקטה נוירוכירורגיקה" (חבר הוועדה המייעצת); עורך פרויקט WIW של ISPN, עורך מדור הידרוצפלוס; "World Neurosurgery", עורך שותף במדור הידרוצפלוס. כמו כן משמש מבקר ב"מערכת העצבים של הילד", כתב העת לנוירוכירורגיה; "נוירוכירורגיה".

בשנת 2013 היה ממקימי מפלגת יש עתיד.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קונסטנטיני פרוד ואב ל-7 ילדים. מתגורר בתל אביב.

חברות באגודות מקצועיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • חבר מייסד ונשיא לשעבר בפדרציה הבינלאומית לנוירו-אנדוסקופיה (IFNE).
  • סגן נשיא לשעבר בהתאחדות האירופאית של האיגוד לנוירוכירורגיה (EANS).
  • מזכ"ל לשעבר באיגוד הבינלאומי לנוירוכירורגית ילדים (ISPN).
  • חבר באיגוד הישראלי לנוירוכירורגיה ובקונגרס לנוירולוגיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]