לדלג לתוכן

Battlefield 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
ערך מחפש מקורות
רובו של ערך זה אינו כולל מקורות או הערות שוליים, וככל הנראה, הקיימים אינם מספקים.
אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
באטלפילד 2
Battlefield 2
כללי
תאריך הוצאה יוני 2005
סוגה משחק ירי בגוף ראשון
מספר שחקנים 1–64
פיתוח Dice
הוצאה לאור Electronic Arts עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור שוודיה עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה Vivendi Universal
EA Games
סדרה Battlefield
דרישות תוכנה
גרסה 1.4 (16 בנובמבר 2006)
מנוע משחק Refractor 2
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
דירוג 16+\Teen
פלטפורמות מחשב אישי, Xbox, פלייסטיישן 2
מדיה 3 CD או 1 DVD
המשחק הקודם Battlefield Vietnam
דרישות מערכת
מעבד פנטיום 3 או AMD Athlon XP במהירות 1.7GHz (מומלץ 2.4 GHz)
זיכרון 512 MB RAM (מומלץ 1 GB)
כרטיס מסך GeForce FX 5700, Radeon 9500 או תואם עם לפחות 128 MB זיכרון (מומלץ 256MB)
מקום פנוי 3 GB
בקרים מקלדת, עכבר, ג'ויסטיק (אופציונלי)
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

באטלפילד 2אנגלית: Battlefield 2)[1], משחק מחשב בסוגת משחקי יריות בגוף ראשון. המשחק יצא לשווקים ב-21 ביוני 2005 בצפון אמריקה וב-24 ביוני באירופה, והוא פרי פיתוחם של Digital Illusions CE (המפתחת) ושל Electronic Arts (המפיצה בשווקים).

עם יציאתו, זכה המשחק להצלחה יחסית ולציונים גבוהים בביקורות, אף על פי שלא היה חסין מבאגים שגררו ליציאת "פאצ'ים" (קובצי תיקון ועדכונים) רבים.

רבים התלוננו על באגים במשחק, שלמרות הפאצ'ים הרבים שיצאו, עדיין לא תוקנו; קריסה אל שולחן העבודה, נפילה דרסטית במהירות המשחק וכן תקיעות פתאומיות. מלבד זאת, יש הטוענים שחבילות ההרחבה שיצאו למשחק נופלות מרמתו של המשחק המקורי.

זמן מה לאחר צאתו, יצאו למשחק גם גרסאות לקונסולות משחק שונות; פלייסטיישן 2 ו-אקס בוקס. כשש שנים מצאתו, לאחר שיצאו מספר משחקים שלא נחשבו המשכים למשחק (כמו משחקי Battlefield:Bad Company), יצא משחק ההמשך באטלפילד 3 בשנת 2011.

מנוע גרפי ומשחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סקירה כוללת[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק יצא ככותר המשך לשני משחקים אחרים, Battlefield: Vietnam שעסק במלחמת וייטנאם, ו-Battlefield: 1942, שעסק במלחמת העולם השנייה. למשחק מנוע גרפי חדש ושונה מקודמיו, בעל מודלים מפורטים שכוללים טקסטורות ברורות יותר, אפקטי אור וצל ופירוט גרפי רב יותר; מנוע משוכלל זה לא היטיב עם כולם, שכן דרישות המערכת במשחק זה היו גבוהות מאלה שבמשחקים הקודמים.

באטלפילד 2 הוא משחק מלחמה תלת־ממדי. במשחק לשחקן ניתנת אפשרות לבחור אחד משלושה צבאות, לכל אחד כלי נשק, כלי רכב ואמצעי לחימה שונים; צבא האיחוד הערבי, אשר מצויד בכלי נשק סובייטים ברובם – רובי AK-47 (קלשניקוב) וכן טנקים ומטוסים תוצרת ברית המועצות; הצבא האמריקאי, אשר מצויד במיטב כלי הנשק, רובם מתוצרת ארצות הברית – רובי M16 ו-HMMWV, M4 ומסוקי AH-1 קוברה; והצבא הסיני, אשר מצויד בכלי המלחמה הנחותים מבין כל הצבאות – רובים, מסוקים וכלי רכב מיושנים יחסית.

תמונת מסך מהמשחק

במשחק מערכת דירוג (Rank) שמטרתה לעודד את השחקן לתמוך ולעזור לקבוצתו; ניתן לקבל נקודות על הריגת אויב וכל על סיוע לחבר קבוצה, ובהגיעו למספר נקודות מסוים השחקן עולה בדרגתו הצבאית, מטוראי ועד לרמטכ"ל, דבר המאפשר לפתוח כלי נשק טובים ואיכותיים יותר.
ישנן 13 מפות (היינו, שדות קרב) שונים, אשר שונות ביניהן במשאבים ובכלי הנשק הזמינים בהם, בתנאי השטח (מדבריות, ימים או אזורי תעופה רבים). מלבד זאת, לכל אחד מן הצבאות עדיפות באחת מן המפות, בהתאמתה לתנאי השטח בה.

כשבוע לפני יציאת המשחק הוציאה המפיצה גרסת דמו נסיונית, בה ניתן היה לשחק במצב שחקן-יחיד או משחק רב-שחקנים באינטרנט במפה "מפרץ עומאן" (Gulf of Oman) – מפה מדברית ברובה. חלק מן השחקנים כלל לא קנו את המשחק המלא, והמשיכו לשחק בגרסת הדמו.

מהלך המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף לבחירת הצבא, בתחילת כל קרב השחקן מתבקש לבחור באחד מתוך שבעה תפקידי לחימה שונים:

לאחר בחירת תפקיד הלחימה בו הוא חפץ לשחק ובחירת צבא, מתחיל הקרב: השחקן משובץ בתוך קבוצה ומשחק כנגד קבוצת שחקנים אחרת, אם נגד בוטים במשחק נגד המחשב ואם במשחק רב-שחקנים ברשת האינטרנט. על אף האפשרות לשחק כנגד המחשב, מצב המשחק הבולט והמשוחק ביותר הוא רב משתמשים באינטרנט, שכן במצב זה נחשפים לשחקן אפשרויות רבות יותר, ביניהן שיתוף פעולה בלחימה בין חברי הקבוצה, כך שמצב שחקן-יחיד משמש בעיקר לאימון והכרת המשחק.

במשחק מובלטת במיוחד עבודת הצוות והאינטראקציה בין השחקנים השונים בקבוצה; כל קבוצה מחולקת ליחידות שונות שעובדות למטרה משותפת (תקיפת נקודה מסוימת, הגנה על אזור, וכדומה) או תפקידי לחימה מסוימים (כוחות מיוחדים, נגד טנקים וכדומה), כאשר מעל כל שחקני הקבוצה עומד המפקד אשר מחלק הוראות לראשי היחידות, וביכולתו לסייע להם על ידי הצנחת תחמושת, כלי לחימה או רפואה, שליחת מטוס זעיר ללא טייס לשטח מסוים במטרה לחשוף את יחידות האויב בו או הפגזה ארטילרית של האויב באזור מסוים. השחקנים השונים בקבוצה או ביחידה יכולים לתקשר ביניהם באמצעות הקלדה או VOIP.

לכל קבוצה כמה בסיסים וכן מספר נקודות כלשהו הניתן לבחירה, כאשר הקבוצה המנצחת היא זו שכבשה את רוב בסיסי האויב או פגעה במירב חייליו. עם סיום המשחק מופיע גרף בו מתוארים השגי השחקנים השונים, וניתנת אפשרות להמשיך לסיבוב נוסף.

חבילות הרחבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפיצה – EA GAMES, הוציאה למשחק נכון ליוני 2006 שתי חבילות הרחבה, המפורטות להלן. מלבד שתי ההרחבות, הודיעה EA על כותר המשך – Battlefield 2142, משחק שיתרחש בסביבה עתידית עם כלי נשק ורכבים מתקדמים, אשר יצא לאור באוקטובר 2006.

שחקנים רבים מתלוננים כי חבילות ההרחבה נופלות מרמתו של המשחק המקורי, בטענה כי חבילות ההרחבה "הפרידה" מהשחקנים (שכן במצב של משחק מרובה משתתפים, משתמש שיש לו חבילת הרחבה מסוימת, משחק רק עם בעלי אותה חבילה, ולא עם כל שחקני Battlefield) ואף נתנו לחלקם יתרון מסוים. מלבד זאת, יש הטוענים שהחבילות נופלות ברמת המשחק שלהן מהמשחק המקורי, ופוגעות בחוויית המשחק.

Special Forces[עריכת קוד מקור | עריכה]

באטלפילד 2: כוחות מיוחדים
Battlefield 2: Special Forces
עטיפת המשחק
עטיפת המשחק
כללי
תאריך הוצאה 22 בנובמבר 2005 צפון אמריקה
24 בנובמבר 2005 יפן
25 בנובמבר 2005 PAL
סוגה יריות בגוף ראשון
מספר שחקנים 1–64
פיתוח EA Digital Illusions CE
הוצאה לאור EA Games
ארץ מקור שוודיה עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה EA Games
סדרה Battlefield
דרישות תוכנה
מנוע משחק Refractor 2
מצבי משחק מצב יחיד, מצב מרובה משתתפים
פלטפורמות Microsoft Windows
מדיה DVD, הורדה דיגיטלית
המשחק הקודם Battlefield 2
המשחק הבא Battlefield 2: Modern Combat
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

חבילת ההרחבה הראשונה שיצאה למשחק בנובמבר 2005 היא Battlefield: Special Forces, בה ניתנת לשחקן אפשרות לתפקד כלוחם כוחות מיוחדים במבצעים שונים: ישנם 8 צבאות כוחות מיוחדים אשר עורכים קרבות באזורי לחימה שונים, חלקם בלילה וחלקם ביום. לרשות השחקן עומדים אמצעים מיוחדים, כגון חבלים לטיפוס, משקפות לראיית לילה, כלי רכב קלים, גז מדמיע, ועוד. חבילת ההרחבה מאופיינת בלחימה בשטח בנוי, במפות עירוניות צפופות בהן אין כלי רכב, בניגוד ל-Battlefield 2 המקורי.

Euro Force[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה נוספת, שיצאה למשחק ב-14 במרץ 2006, אשר גם נקראת "Booster Pack", אשר מוסיפה תוכן נוסף וקטן, יחסית ל-"Special Forces", ולכן היא זולה יותר. בחבילה זו, נוסף למשחק צבא נוסף – הכוחות האירופאים, וכן עוד כלי נשק, מפות ורכבים שונים. את המשחק (Euro Force) ניתן לרכוש אך ורק דרך האינטרנט, על ידי תוכנה בשם "EA Link" במחיר של 10 דולר עד שנת 2009 שבה יצא בחינם בטלאי 1.5.

Armored Fury[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבילת הרחבה נוספת למשחק, היא יצאה בתאריך ה-6 בינואר 2006, אך גם הוא שוחרר בחינם בטלאי 1.5 בשנת 2009.

חבילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו כן יצאו גם חבילות ("מודים") לא רשמיות כגון:

  • Project Reality: מצב אשר מדמה בצורה הטובה ביותר מלחמה ריאליסטית עם דגש על עבודת צוות עם אפשרויות גדולות מאוד בתוך המשחק.
  • Alpha Project: מצב המשפר את רמת המשחקיות יותר מכל שאר החבילות, כגון : כוונות לייזר וצלפים בתלת־ממד, נזק גבוה יותר מכדורים וטילים, הדף ירי מציאותי יותר, צלילי לחימה טובים יותר וכולי.

החבילות נעשות על ידי אנשים פרטיים במטרה לשדרג את רמת המשחק. במחשבים אשר אינם מסוגלים להריץ משחקים טובים יותר כמו Battlefield 3 ,Battlefield: Bad Company 2 וכולי. בין החבילות – IDF-fight for independence המייצגת את הקונפליקט הערבי-ישראלי לדוגמה מלחמת יום כיפור. כמו כן השחקנים הישראלים דוברים עברית. וחלק מהנשקים של אותה תקופה נמצאים בשימוש במוד זה. Allied Intent Xtended-זהו אחד המודים הגדולים ביותר והוא תומך שחקן יחיד ומרובה משתתפים. נוספו בו מספר מדינות נלחמות. ומגוון ענק של כלי נשק כולל מרגמה, והרבה כלי טיס ושיט, ישנם גם כמה חבילות של מפות שפותחו במיוחד עבור מוד זה.

ציונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האתר הציון
GameRankings 89.91%
Metacritic 91/100
האתר הציון
G4
GameSpot 9.3/10
GameSpy 5/5
IGN 8.9/10.0

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Battlefield 2 בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ המשחק נקרא "Battlefield 2" אף על פי שלעולם לא שוחרר "Battlefield 1"; קדמו לו הכותרים "Battlefield Vietnam" ו-"Battlefield 1942".