הרשומות האבודות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הרשומות האבודות הן ספרי טרילוגיה מסדרת ספרי הפנטזיה רומח הדרקון, שנכתבו על ידי מרגרט וייס וטרייסי היקמן בין השנים 20062009. הם נועדים לגולל את הרפתקאותיהם של גיבורי הרומח בתקופת רשומות רומח הדרקון.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כריכת הספר הראשון בסדרה
כריכת הספר השני בסדרה
כריכת הספר השלישי בסדרה

גיבורי הרומח[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרקונים של מעמקי הגמדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרקונים של מעמקי הגמדים הוא הספר הראשון בטרילוגיית הרשומות האבודות. הספר נכתב בשנת 2006 והוא מתאר את עלילות הגיבורים וחבורת הפליטים שנמלטו מפקס-תרקס לאחר שהרגו את שר הדרקונים קטב מרירי. הספר בא למלא את החלל שנוצר בין הספר הראשון בטרילוגיית "רשומות הדרקון", דרקונים של דמדומי הסתיו, שמסתיים בבריחת הפליטים ממצודת פקס-תרקס לבין הספר השני דרקונים של ליל חורף המתחיל בממלכת הגמדים תורבדין.

העלילה מתארת כיצד ליוו הגיבורים את חבורת הפליטים ממצודת פקס-תרקס לאזור בטוח בהרים, כיצד קיבלו את הסכמתם של הגמדים לאפשר לפליטים בני אנוש להיכנס לממלכת ההר תורברדין הסגורה לעולם החיצון מזה שלוש מאות שנה, וכיצד מצאו את מקבת כראס האגדית המאפשרת לראשונה מאז תקופת הומא רועץ-דרקון את יצירת רומחי הדרקון.

דרקונים של שחקי שרת הדרקונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרקונים של שחקי שרת דרקונים הוא הספר השני בטרילוגיית הרשומות האבודות. הספר נכתב בשנת 2007 והוא מתאר את סיפורה של קיטיארה אות-מאטר לאורך מלחמת הרומח ואת סיפור השגת בועת הדרקון שהוחזקה על ידי שר הדרקונים הלבנים פאל-תאס בחומת הקרח.

בסיפורה של קיטיארה מתואר כיצד כבשה את טרסיס ואיך הרגה את המפלצת ששמרה על בועת הדרקון. בסיפורם של החבורה (סער בהיר-להב, גדילן קוץ-רגל, לאורנה קנן, חלמיש כור-אש, דרק שומר הכתר, בריאן דונר וארן ארוך-קשת) מתואר מסעם להשגת הבועה ומלחמתם בפאל תאס, מה שקרה כרונולוגית בזמן הכרך השני של טרילוגיית הרשומות, דרקונים של ליל חורף.

דרקונים של מג שעון החול[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרקונים של מג שעון החול הוא השלישי בטרילוגיית הרשומות האבודות, שיצא לאור באוגוסט 2009 ובמהדורה העברית ביוני 2010. עלילת הספר מכסה את האירועים שקרו במהלך דרקונים של שחר האביב ומגלה את הנסיבות מאחורי שאיפותיו של רייסטלין להפוך לאל.

לאחר שרייסטלין מחליט להפוך למכשף ממסדר הגלימות השחורות, הוא עורך מסע לכיוון נראקה - עירה של מלכת האופל - מתוך שאיפה גלויה להצטרף לכוחותיה. אולם בסתר הוא מתכנן את עלייתו לכוח. כאשר טאקיזיס מגלה כי בועת הדרקון הגיעה לעיר, היא שולחת את דרגוניה להרוס אותה ואת המכשף שמגן עליה. נוסף על כך, רייסטלין מגלה את דבר תוכניתה של טאקיזיס להשתלט על כל מקורות הקסם, ועליו לעצור בעדה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


Books-aj.svg aj ashton 01.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ספרים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.