הקלמרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הקלמרים
סמליל הסדרה
סוגה קומדיית מצבים
יוצרים אבי בלקין
כותבים אבי בלקין
בימוי יוני גרא
שחקנים אודי גוטשלק
אביעד בנטוב
דני קרפל
רוני הדר
יניב ביטון
רודי סעדה
יובל סגל
תומר שרון
ריקי בליך
הדר לוי
אילן רוזנפלד
ארץ מקור ישראלישראל ישראל
שפות עברית
מספר עונות 7
מספר פרקים 120 (נכון ל-25 ביולי 2018)
הפקה
מפיק צחי כהן, יהונתן פארן
מפיקים בפועל שרית זריבץ
חברת הפקה דורי מדיה דרסט
עורכים אילן רוזנפלד, עידית פארן-וייס, יהונתן פארן
אתר צילומים אולפני גלובוס גרופ
צלמים יובל דקל, ברוך אבן חן, שגיא שפירא, יואב בנץ, צביקה רוזן
בעלי תפקידים נוספים טלי אשר בן ציין ויעל אברם
מוזיקה עידו פרי ותומר בורמן - הקלמרים
אורך פרק 23-28 דקות
שידור
רשת שידור HOT VOD Young
ניקלודיאון ישראל
תקופת שידור מקורית 10 בינואר 2013 – רץ

הקלמרים היא סדרת קומדיה ישראלית לנוער מבית HOT VOD Young. הסדרה עלתה לאוויר ב-2013 ומספרת על שני שוטרים המכונים "קלמרים" שבאים לשמור על הסדר והארגון בבית הספר "ארזים". את הדמויות הראשיות בסדרה משחקים צמד השחקנים אודי גוטשלק ואביעד בנטוב, העונה הראשונה עלתה ב-10 בינואר 2013. העונה השנייה עלתה ב-9 בינואר 2014. העונה השלישית עלתה ב-31 ביולי 2014. העונה הרביעית עלתה ב-30 ביוני 2015. העונה החמישית עלתה ב-30 ביוני 2016, שבה הצטרף לתוכנית השחקן יובל סגל, בתור יועץ בית הספר. העונה השישית עלתה לשידור ב-29 ביוני 2017. בחודש פברואר באותה שנה, הופק פרק מיוחד של הסדרה לחג פורים. ב-28 ביוני 2018 עלתה העונה השביעית של הסדרה, שבה הצטרף לתוכנית השחקן אילן רוזנפלד, אחד מעורכי הסדרה, בתור שומר בית הספר.

הסדרה עלתה לשידור גם בערוץ ניקלודיאון ישראל ב-27 במאי 2018.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
15
10 בינואר 2013 30 בינואר 2013
2
15
9 בינואר 2014 29 בינואר 2014
3
15
31 ביולי 2014 20 באוגוסט 2014
4
15
30 ביוני 2015 20 ביולי 2015
5
20
30 ביוני 2016 27 ביולי 2016
6
20
29 ביוני 2017 24 ביולי 2017
7
20
28 ביוני 2018 25 ביולי 2018
8
20
29 ביוני 2019 24 ביולי 2019

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתמקדת בשני שוטרים המכונים ("הקלמרים" ראשי תיבות של: "קצין ללא מטרה רצינית") - בורמן (אביעד בנטוב) וקפטה (אודי גוטשלק), שבאים לשמור על הסדר והארגון בבית הספר "ארזים", עוזרים לתלמידים בבעיות עם המורים, בעיקר, ולפעמים עם תלמידים אחרים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות
דמויות ראשיות
השחקנ/ית שם הדמות עונות
1 2 3 4 5 6 7
אביעד בנטוב עודד בורמן ראשי
אודי גוטשלק אבי קפטה ראשי
רוני הדר חן נפתול בייזר ראשית
יניב ביטון גבי "כריסטיאינו" אלבז ראשי
דני קרפל שי גבריאלוב ראשי
רודי סעדה מורן זבובי שפושניקוב ראשי משני
תומר שרון אבנר פורטובלי ראשי
יובל סגל יוחאי היועץ ראשי
ריקי בליך מלי רשף ראשית משנית
הדר לוי שוש גבאי משנית ראשית
אילן רוזנפלד יריב ראשי
דמויות משנה
השחקנ/ית שם הדמות עונות
1 2 3 4 5 6 7
צחי כהן צחי משני
רונה ליפז-מיכאל המורה שגית משנית
מאי סספוטרס קים סלקטר משנית
עמית מורשת עמית סיביליה משני
יואב רוטנברג דור משני
אורי הוכמן מאיר נחמיאס משני
לירית בלבן עידית משנית
שמוליק כהן מיכאל גאני משני
צחי חזן משה דוקרני משני
 • עודד בורמן (אביעד בנטוב) - הקלמר החכם מבין השניים, אך לפעמים מוצג כטיפש. פותר בעיות של תלמידים ביחד עם אבי קפטה. לפעמים קפטה "חופר" על משהו שלא קשור למה שהשניים דיברו עליו, ואז בורמן אומר לו "צמצם" וקפטה משיב "צמצמתי". היה בעברו אחראי על יחידת סוסים.
 • אבי רחמים קפטה (אודי גוטשלק) - שלא כמו שמו, הוא לא מרחם על בורמן ומחמם אותו כל פרק מחדש בנסיבה אחרת. הקלמר הטיפש מבין השניים, אבל לפעמים נותן רעיונות שעוזרים לפתור בעיות מבלי להתכוון. פותר בעיות של תלמידים ביחד עם עודד בורמן. פעמים קפטה "חופר" על משהו שלא קשור למה שהשניים דיברו עליו, ואז בורמן אומר לו "צמצם" וקפטה משיב "צמצמתי";לעיתים המילים "צמצם" ו - "צמצמתי" מתחלפות במילים הקשורות לפרק כגון: "זמזם" ו - "זמזמתי". שימש בתור לקוח סמוי מטעם משרד הבריאות בקפיטריה של אבנר. שמו האמצעי הוא רחמים ע"ש סבתו. היה בעברו מנקה משרוקיות. מעריץ את עדן בן זקן. באחד הפרקים בעונה השביעית יצר מותג עוגות משלו תחת השם "צ'וצ'ו", ובפרק אחר ציין שהוא לא השתתף בפסטיגל כחלק מצמד בין השנים 2008–2014 (דבר שהוא מעין בדיחה פנימית על השנים שבהם השתתפו אודי ואביעד בפסטיגל.)
 • חן נפתול בייזר (רוני הדר) – מורה מחליפה בבית הספר "ארזים" שכמעט ולא החליפה מורה אף פעם. שפושניקוב ויוחאי מאוהבים בה, אך היא דוחה אותם. כולם נוהגים לכנותה "בייזר". בעונה השלישית היא הצליחה חלקית לעבור לעבוד כמורה ב"אביגור", כחלק מתוכניתו של גאני. בעלת דם נדיר מסוג J. נישאה לשפושניקוב בפרק 17, ושפושניקוב התגרש ממנה בתחילת העונה השישית. נישאה ליוחאי בסוף העונה בפרק ה-17 בעונה 6. מכנה את יוחאי "יוח", ומכונה מפיו של יוחאי "חוח".
 • גבי "כריסטיאנו" אלבז (יניב ביטון) - שרת בית הספר "ארזים". נצר למשפחת שרתים אגדית. שר שירים ישראליים מפורסמים ומשנה את מילותיהם למילים שקשורות לשרתים, נותן עצות לקלמרים, חן בייזר, ואבנר בעל הקפטריה, שאותם הוא מכנה "אחותויות", ולעיתים הוא מכונה "שרתיאנו" בידי המנהל גבריאלוב. שמו האמיתי הוא גבי אלבז, אך הוא מכונה כריסטיאנו ולעיתים "כריסטו", על שמו של שרת אגדי בשם כריסטיאנו קנדדה מוולנסיה. יש לו תשעה אחים. היה נהג אוטו גלידה בעברו. החל לעבוד בתור שרת בשנת 1995. בעונה השביעית גידל חיידק בתור חיית מחמד. נוהג לעשות קולות של טווס כשהוא ממש מתעצבן או רוצה לשכנע אנשים. בעל אוסף מדפים.
 • מורן זבובי שפושניקוב (רודי סעדה) (עונות 1–4, אורח בעונות 5–6) – האנטגוניסט הראשי של הסדרה עד לעונה החמישית. אחות בית הספר, שלא מבין ברפואה ולמעשה הידע שלו ברפואה מסתכם בהכנת תה ושימוש בפלסטרים ממוחזרים ותרופות שפג תוקפן. בעונה השלישית מתמנה להיות היועץ והעוזר האישי של המנהל, עד שפוטר עקב דרישה מהמנהל שיחזור על דבריו. בעונה הרביעית התפטר גם מתפקיד אחות בית הספר עקב מכת הפרעושים שבה הפיל את התיק על עצמו, ובפרק שלאחר מכן חזר לתפקיד מכיוון ששי המנהל היה צריך "שק העלבות" - מעין כינוי שיצר המנהל שי עבור אלו שהוא אוהב להעליב. היה בעברו צלם דוגמניות מפורסם. הוא מכונה לעיתים "שפוש" כקיצור של שם משפחתו. בעונה החמישית מפוטר והופך למנהל עסק לא חוקי בסחר איברים, וכמו כן עובר השתלמות ברפואת אלילים. מופיע בתפקיד אורח בלבד. הוא מאוהב בחן, ולמעשה הוא כל הזמן חושב רק עליה וניסה פעמים רבות להזמין אותה לצאת איתו, אך היא דוחה אותו. נישא לבייזר בסוף העונה החמישית, והתגרש ממנה בתחילת העונה השישית.
 • אבנר פורטובלי (תומר שרון) (עונות 3–7) - המוכר והטבח בקפיטריית בית הספר. נקמן, מעצבן ומסוכסך עם כריסטיאנו ובייזר, ששונא לבוא ולהראות את נוכחותו באירועים גדולים ועל כך הוא נוהג לומר "יש לך אירוע?!". בנוסף, הוא נוהג לתת לילדים או למורים מסטיקים במקום עודף כספי על מנת שלא לבזבז את רווחיו. אוהב כסף. יש לו אח תאום בשם אריק שהוא ההפך ממנו ואותו לא ראה 20 שנים, מכיוון שהוא אינו נוהג לבוא לאירועים משפחתיים. נישא לחברתו פקחית מס ההכנסה, המכונה פקצ"ה, על מנת להוציא פטור ממס לגבריאלוב שחיתן אותם. עבד בעברו כריחן בשמים. בעונה הרביעית הופך לדמות קבועה וכן לוקח את מקומו של שפושניקוב כאנטגוניסט הסדרה.
 • שי גבריאלוב (דני קרפל) - מנהל בית הספר, שדואג לרווחתו האישית בלבד ולא מתעניין בנעשה בבית הספר. מתייחס בזלזול לעובדי בית הספר ולתלמידים, אוהב להעליב, נוהג תמיד "לבלוע" את האות ר' ולהדגיש זאת בעת דיבור עם אנשים, כי לפי טענתו, האות ר' זו האות האהובה עליו ביותר. התחפש בפורים ל"איש החרגול", דמות שקרפל עצמו גילם בתוכנית "פלטפוס". מלי רשף נוהגת פעמים רבות לכנות את המנהל רק בשם משפחתו "גבריאלוב". הוא שואף להביא להבסתו של מיכאל גאני, ובנוסף, הוא עצמו טיפוס תחרותי והתחביב העיקרי שלו הוא לשחק בקנוסולות ה-Xbox, לשחק בטאבלט שלו ובנוסף ב-Wii. חיתן את שפושניקוב עם בייזר ואת אבנר עם חברתו בסוף העונה החמישית. נצר למשפחת מלוכה של מדינת לטבוריה (דבר המתגלה לבסוף כחלום של גבריאלוב). מסדר מינויים לקרוביו. מכור לווניל. בעל חוש ריח מפותח. ביטל את התלבושת האחידה בעונה השביעית. כמו כן באותה עונה התאהב בפעם הראשונה בחייו בדוגמנית מג בלילטי.
 • יוחאי היועץ (יובל סגל) (עונות 4 (אורח), 5–7) - היועץ הראשי של בית הספר "ארזים", שבעקבות בעיית הדיכאון שלו פוטר מהתפקיד והוחלף בתפקיד אחר בעודו כיועץ הופיע בעונה הרביעית כנותן כינוויים חדשים ונתן לשאלתיאל את הכינוי "אסטרו" במקום שמו ונראה כמישהו אסרטיבי אך חסר יכולת בחירה ; יועצו האישי של המנהל. בעיית הדיכאון שלו נפתרת כשהוא צוחק על אנשים שרע להם יותר ממנו. פעמים רבות הוא נוהג להעיר לעצמו כשהוא מדבר לתוך טייפ ומתחיל תמיד במילים "תזכורת לעצמי". יוחאי גם הוא מאוהב בחן, למרות העובדה שגם היא דוחה אותו. באחד מהפרקים מצא כובע "קסום" שעזר לו להתנהג כמו גבר ולדבר עם חן, כשלקחו לו אותו חזר להיות שוב עצמו ואיבד את יכולתו לדבר עם בייזר. נישא לחן בפרק 17 של עונה 6. מכנה את חן "חוח", ומכונה על ידי חן "יוח". מזייף מאוד בשירה וכותב שירים כגון: "שאריות של תירס","קניתי גריסים,את כבודי הם רומסים". מקצועו במקור הוא עורך דין. הדוגמנית מג בלילטי התאהבה בו לאחר שראתה איך הוא מוכן לספוג את ההעלבות של המנהל. מתנדב בעמותות למען בעלי חיים (תנו לחיות לחיות, תנו לגמלים לשתות, תנו לעטלפים מראות. וכו') אוסף עטיפות של מתנות.
 • שוש גבאי (הדר לוי) (עונות 2-3,5-7) - מורה בבית הספר, פעם הייתה לה בעיה הגיית האות ש, הייתה בעברה מורה מחליפה והועמדה להיות סגנית המנהל. באחד הפרקים הייתה לה בעיה לכתב קטן. בעונה החמישית הופכת לדמות קבועה ולמחנכת. שונאת תרד. יש לה פחד מבישולים.
 • מלי רשף (ריקי בליך) (עונות 3-6, אורחת בעונה 7) - סגנית ראש העיר. המנהל גבריאלוב צריך את הסכמתה בנושאים שונים. מעונה 5 הופכת לדמות קבועה. מגיעה למנהל עם הודעה או בקשה מיוחדת. היא בעיקר קוראת למנהל "גבריאלוב" כאשר היא משוחחת איתו.שי נוהג להגיד "מלי רשף את שק של ביאוסים".שונאת להפסיד.
 • יריב (אילן רוזנפלד) (עונות 7-8) - השומר החדש של בית הספר עבד לפני כן בתור השומר של השירותים ופוטר בגלל חן, ולאחר מכן עבד אצל אבנר אבל פוטר שוב בגלל חן. עבד 15 שנה כמוכר גלידה בעברו. החליף את כריסטיאנו בכל עבודותיו בעת חופשתו. מאוהב בשוש.

המורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המורה שגית (רונה ליפז-מיכאל) (עונות 1–2) - מחנכת כיתה ז'3. תלמידי כיתתה תמיד נתקלים בבעיות ופונים לקלמרים.
 • דליה טיר (בלהה תורן) (עונה 1) - מורה בבית הספר, הופיעה בפרק "אבא פדיחה", מורה שמעולם לא הפסידה אף דקה משיעור, המנהל מינה את בייזר להיות מח"ק (מחליפה קבועה) שלה, למרות שלא תוכל להחליף אותה
 • חיה בלזם (אריאלה רבינוביץ') (עונה 1) - מוזכרת פעמים רבות לאורך העונות, אך מופיעה רק באחד הפרקים. מורה בבית הספר, יש לה בעיית יריקה כאשר היא מדברת.
 • חיה כתריאל (יפית אסולין) (עונה 3) - מורה בבית הספר, מדברת לאט וגורמת לתלמידיה להירדם, הופיעה בפרק אחד.
 • עידית (לירית בלבן) (עונה 4) - מורה בבית הספר, נוהגת לתת מבחנים ובאחד הפרקים הייתה המורה לכלכלת בית. מחנכת ז'2.
 • יאנוש וילדמן (הוגו ירדן) (עונה 5) - המורה לתנ"ך. המורה הוותיק ביותר בבית הספר מכיוון שהוא לימד ב"ארזים" יותר מ-50 שנים, עומד לצאת לפנסיה מכיוון שהתגלתה אצלו מחלה נדירה שגורמת לו להירדם לזמן ארוך כל כך.
 • המורה בוריס (רז צבי) (עונות 5–6) - המורה לאזרחות, גדול וחזק שמה שמעסיק אותו זה בעיקר אימוני כושר ותזונה.
 • רחלי (מיכל ינאי) (עונה 7) - מורה לאומנות ומוזיקה, עבדה בפינת החי, גרמה ליוחאי למלמל כשהוא מדבר איתה, מכיוון שנדבק אליה ריח של שרקנים מפינת החי, שהזכיר לו את הריח של חן, שגם סונג'רה על ידי המנהל לעבוד בפינת החי כשנפגשו. מאוהבת ביוחאי. מדברת לרוב לאט, אך כשיש משהו או מישהו שהיא אוהבת היא מתחילה לדבר מהר.
 • פז (אורי זעירא) (עונה 7) - המורה לספורט, התלמידים התלוננו עליו כיוון שכאשר קר, הוא מחזיר אותם לכיתה ומראה להם סרטונים, הוא אומר שהוא מפחד מקור, כיוון שקור גורם לו לחלות, בסוף מתגלה שהוא משתף פעולה עם חיים טבשי, המשווק את צמידי "סווטי", מגני זיעה שכל בית הספר התמכר להם, ומראה להם פרסומת שיעודדו את התלמידים לקנות את המוצר.

התלמידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות התלמידים המצוינות להלן הן חלק מרשימה ארוכה של תלמידים שהשתתפו בסדרה, התלמידים המצוינים בערך זה הם התלמידים שהופיעו במספר הפרקים הרב ביותר.

 • קים סלקטר (מאי סספורטס) (עונות 1–4) - בתו של מיליארדר נודע בשם עופר סלקטר. ילדה נבזית, אך לפעמים נחמדה. אשר לומדת בבית ספר "ארזים", וחן הייתה המשרתת שלה באחד הפרקים. החל מהעונה השלישית, היא הופכת לדמות קבועה.
 • עמית סיביליה (עמית מורשת) (עונות 2–5) - אלוף הפיפ"א בבית הספר. בנו של דוד סיביליה, שחקן כדורגל ידוע. הקלמרים עזרו לו ולכיתתו מספר פעמים. מאוהב בעדי.
 • דור (יואב רוזנברג) (עונות 5–6) - תלמיד בבית הספר, הקלמרים עזרו לו ולכיתתו מספר פעמים, שונא שיעורי היסטוריה.
 • יהב (אייל נגלר) (עונה 2 ו-4) - תלמיד בבית הספר, הקלמרים עזרו לו ולכיתתו כאשר אמו הסריחה את הכיתה עם הסנדוויצ'ים שלה, וכאשר התלמידים רצו שהיא תצא מקבוצת הוואטסאפ הכיתתית.
 • רז (פיליפ דולב) (עונה 6) - תלמיד בבית ספר, הקלמרים עזרו לו, כאשר לא רצה להופיע על אריזת דגני הבוקר "קראנצ'רס".
 • גל (רן אמיר) (עונות 7–5) - תלמיד בבית הספר, אוהב לשמוע את הזמר משה פרץ, באחד הפרקים רב עם חברו, עידו, על שלא לקח אותו עמו להופעה של משה פרץ, בפרק אחר, התלונן בשם הכיתה על שהמורה לספורט, פז, מחזיר את התלמידים לכיתה כאשר קר בחוץ, ומראה להם סרטונים.
 • שקד (שי שלם) (עונה 7) - תלמידה בבית הספר, ידועה במסיבות שהיא עושה כל שנה ובמשחק הזוגות הידוע שנערך במסיבות שלה. שקד עורכת בכל מסיבה משחק זוגות בו היא בוחנת זוג מהשכבה על ההיכרות בינהם ושואלת שאלות אישיות אחד על השני. בנוסף שקד מעריצה את נועם מילר, באחד הפרקים רבה עם חברתה, בל, על איזה מפורסמת נחשבת יותר- שני ביגי או נועם מילר. שקד מובילה את ״מחנה המעריצים של נועם מילר״.
 • אורי (עידן שליו) (עונה 7) - תלמיד בבית הספר, הקלמרים עזרו לו ולכיתתו כאשר יונתן (עמית בוננו), ילד מהכיתה שלהם, החליט להיות מנטליסט, ובזבז לשאר התלמידים את ההפסקות עם הקסמים שלו. התלונן בנוסף בגלל יואב (כרם עסילה), תלמיד שמעתיק ממנו, ובגללו הצליח להתרכז במבחנים. רצה להתמודד על ראשות מועצת תלמידים, וביקש מהתלמידים לעזור לו לשפר את תדמיתו.
 • איב (עונה 7) - תלמידה בבית הספר.
 • בל (עונה 7) - תלמידה בבית הספר, חברה של אורי. עושה ספוילרים לסדרה האהובה: "תכסיסי המלך" אשר אותה היא רואה בשידור האמריקני ב6:00,לפני כולם. הפסיקה לעשות ספוילרים ומכורה ללראות חדשות.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מיכאל גאני (שמוליק כהן) (עונות 2–7) - מנהל בית ספר "אביגור" המתחרה. בינו לבין המנהל שי ישנה יריבות מושבעת, אך לעיתים הם מוצגים כחברים. הוא שמן, ואוהב לשחק עם שי את "משחק ההתערבויות", שבו הם מציבים אתגרים אחד לשני, ומי שלא עומד באתגר של השני, מפסיד וצריך להסתובב עם שלט שעליו כתוב: "הפסדתי".
 • צחי (צחי כהן) (עונות 1–4) - מפקד הקלמרים שניסה להעביר אותם מעבודתם בבית הספר לאבטחת קניון ולמשטרת התנועה ועשה להם מתיחת אחד באפריל בה רוצים להחליף אותם בקלסרים.
 • משה דוקרני (צחי חזן) (עונה רביעית, אורח בעונות 1,5-7) - עבריין לשעבר שהיה צריך לחזור לבית ספר כי לא ידע חשבון, חן לא הצליחה ללמד אותו ואז הבינה שאפשר ללמד אותו בשפה עבריינית. לאחר מכן משה הופיע במספר פרקים בעונה הרביעית בתור מוש דוקרנובסקי עשיר שפתח עסק לאחר עברו.
 • מאיר נחמיאס (אורי הוכמן) (עונות 4–7,אורח בעונה 1) - בחור צעקן שלא אכפת לו מכלום ונוהג לומר: "יש לך בעיה עם זה?". הנהג של בית הספר החל מעונה 7.
 • גיתית גבריאלוב (דינה לימון) (עונה 6) - אימם של שי ויועד. גרושה מאביהם. משמשת כסגנית מנהל ב"ארזים". דומה מאוד לשי בהעלבותיה, ידועה בשל אהבתה הגדולה למנגל.
 • שוקי סימקה (שוקי דוד) (עונות 3–7) - חבר של כריסטיאנו. נוהג לעזור יותר מדי ולהיות אדיב מדי. בפרק אחד נודע שהפך ללא עוזר מידי בגלל טעות שקרתה לו אך לבסוף חזר שוב לעוזר מידי. בעל תעודות הוקרה רבות, כולל מהקלמרים. כמו כן, הוא בעל אוסף גביעים רב ערך מכירה פומבית בו בכל דבר הוא זכה מכיוון שהוא עוזר מידי אך הפסיד לגבריאלוב בארוחה עם מג בליליטי.
 • אסי טנגה (מוטי אהרונוביץ') (עונות 2–7) - סטנדאפיסט אשר מספר בדיחות קרש שרק קפטה צוחק מהם.

שחקנים אורחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הרשב"ג - רב שרת בנימין גורדנה (משה הלל) - ראש השרתים, התחזה לרשב"ג בעוד שמו האמיתי היה צביקה שרעבי, כריסטיאנו הולך אליו פעמים רבות כדי להתייעץ.
 • ארנונה וגז (שושה גורן) (עונה 1) - הופיעה בפרק "יום הולדת שמח", עובדת במשרד הפנים, הקלמרים באו אליה על מנת לשנות לילד את הלאום שלו, כדי שיום ההולדת שלו לא יחול בחופש הגדול.
 • סבתא מאגי (רות פרחי) (עונה 1) - הופיעה בפרק "התפרצות", סבתו של מורן, הקלמרים באו אליה כדי לבקש תרופת סבתא שתרפא את הילדים שחלו, בתמורה לכך שמורן "יתחתן" עם חן ויראה לה תמונה מהחתונה.
 • פזית שוקרון (אושר סלים) (עונה 1) - הופיעה בפרק "תרגיל חדירת מחבלים", חברה של חן בילדותה, כאשר חן רצתה "למות בשקט", פנתה אליה מכיוון שבילדותה, צחקה עליה כי נודף ריח מפיה שמזכיר ריח של פסטרמה מקולקלת.
 • ניצה שאולוב (רונית זיו) (עונה 2) - הופיעה בפרק "הפרעת קשב", מפקחת ממשרד החינוך, לאחר שהתקבלו תלונות על שי גבריאלוב, והחליפה אותו במיכאל גאני.
 • שחר חסון (עונה 2) - הנחה את תוכנית האירוח "הפרעת קשב" אשר בה אירח את חברת הילדות של בייזר (טל לוי) לפינת סטנדאפ קבועה, אשר בה הייתה יורדת עליה בכל פעם.
 • אליאנה תדהר (עונה 3) - הייתה הקורבן בין הקלמרים לילדה בשם הילי שמעריצה אותה. הקלמרים עשו הסכם עם הילי שתהיה חברה של מתן ובתמורה יביאו לה את אליאנה. בורמן מתחתן איתה בזמן קמפיין ולאחר מכן היא מתגרשת ממנו.
 • טובה (טלי אורן) (עונה 2 ו-4) - אמו של יהב, מכינה סנדוויצ'ים מסריחים, תתרנית ובעקבות כך לא מריחה אותם. הוציאו אותה מקבוצת הוואטסאפ הכיתתית והחזירו אותה, לאחר שגילתה זאת בעזרת קפטה.
 • הקלסרים (דובדבני וקובץ') (עונה 4) - הקלסרים הם היריבים והתחליפים של הקלמרים. ("הקלסרים" ראשי תיבות של: "קצין ללא סיבה ראויה"), שהופיעו במתיחה של המפקד צחי ב-1 באפריל, כדי שיחליפו אותם.
 • פפי מנצורה (יגאל עדיקא) (עונה 4) - השרת שהיה בבית הספר ארזים לפני כריסטיאנו. בעל יומן שכל הקורא ממנו יכול לשנות את ההיסטוריה. בנוסף יש לו כובע קסום שכל החובש אותו נהיה ההפך ממה שהוא.
 • יועד גבריאלוב (גיא לואל) (עונה 4) - אחיו של המנהל שי גבריאלוב, התחזה לאיש מולטי-מיליונר בעל רב מקצועות אך התגלה כי הוא שרת בגלל יום בדיוני המוקדש לשרתים ברחבי הארץ "חג השרתים".
 • דניאל מורשת (עונה 5) - נשכר על ידי שי גבריאלוב שישמש לו כפיל כדי שלא יתמודד עם מלי, אך המעשה התגלה לאחר שהטייפ של יוחאי נהרס על ידי בייזר, כאשר המנהל הקליט את קולו לתוך הטייפ כדי שדניאל יעשה רק תנועות שפתיים.
 • בורמן (אבירם לכיש) (עונה 5) - אחיו של עודד בורמן שגם הוא נקרא בורמן עצמו. מפקד המרחב האזורי. רצה לקדם את אחיו בתוך הסכם למינוי קרובים אך ויתר מתוך בקשת אחיו לוותר על הקידום, על מנת לקדם את אביו של אחד התלמידים שהיה מועמד לתפקיד.
 • ראש הממשלה (אסף בייזר) (עונות 5 ו7) - הופיע בפרק "עושים היסטוריה" בעונה החמישית בתור ראש ממשלה, כדי שיגיע לטקס של חן שזכתה במקום הראשון באליפות צלילה ארצית בין מורים ומורות, כשכולם ידעו שהוא מגיע, כולם ביקשו ממנו דברים, כמו המנהל (להזיז את השעון שעה קדימה), והקלמרים (לשנות דברים במגילת העצמאות). בעונה השביעית ממנה את אבנר לשגריר ישראל ביוון, בתמורה ליאכטה, שהקלמרים סיפרו לו, שיש ברשותו. הוא פרודיה על בנימין נתניהו, מחזיק במספר תיקים רב מאוד ומבצע מטלות בשביל אשתו. כמו כן, בעונה השביעית נעשתה פרודיה על החקירות שבהם נתניהו מעורב.
 • אושרז ביסה (מיכל גבריאלוב) (עונה 7) - ונילאית. מישהי שמקצועה הוא לאתר וניל. שונאת שמדברים איתה על משהו שהוא לא וניל.
 • שימי אטיאס (עונות 3 ו7) - חברם של הקלמרים. היה מורה במגמת קסמים ב"ארזים". הופיע גם בעונה השלישית בפרק "אין תלונות", כאשר השתתף בתוכנית האירוח של כריסטיאנו "יצאת פינצ'ר", בערוץ הכלבים.
 • מישל שיבר (דוד לוריא) (עונה 7) - חבר של כריסטיאנו, מעצב בגדים שחי בארץ בעקבות צו הרחקה מיציאה מהארץ. עיצב לאיב תלבושת דמוית שריון אבירים, אשר אותה לבסוף גבריאלוב לובש אותה במסגרת משחק האתגרים שלו ושל גאני, ובהמשך יוחאי כחלק מהנקמה של גבריאלוב על הנקמה של יוחאי בו.
 • מג בלילטי (שיר מורנו) (עונה 7) - דוגמנית שגבריאלוב זכה לדייט איתה במכירה פומבית. התאהבה ביוחאי כשהיא הבינה שהוא מוכן לספוג את העלבונות של גבריאלוב. חובבת עבודות צדקה ואוהבת אנשים שנותנים יד מעצמם.
 • סיוון (דקלה הדר) (עונה 7) - אמא של תלמידה בשם אליאן. נותנת מחמאות שהן די פוגעניות.
 • בני קשש (איתמר זנדאני) (עונה 7) - חבר של כריסטיאנו. מוכר בשמים בצמתים מרומזרים, רק כשיש אור אדום ברמזור.
 • ניסים כהן (אביעד קידר) (עונה 7) - אביו של אחד התלמידים בכיתה. התמודד בתוכנית ריאליטי בשם "בשלן נולד". נרדם בהצגות.
 • נשיא המדינה (דב רייזר) (עונה 7) - הנשיא מוזמן תמיד לאירועי השקה של דברים סתמיים. הקלמרים הזמינו אותו על מנת שיחנוך את פרויקט המחזור של בית הספר "ארזים" טרם שישתנה לתלמיד גל קולו.

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
1 1 הקלמרים באים 10 בינואר 2013
2 2 הוא עוד יגיע רחוק 13 בינואר 2013
3 3 עבודת שורשים 14 בינואר 2013
4 4 אבא פדיחה 15 בינואר 2013
5 5 התפרצות 16 בינואר 2013
6 6 יום הולדת שמח 17 בינואר 2013
7 7 מטומטם 20 בינואר 2013
8 8 אלף בית של מחאה 21 בינואר 2013
9 9 תרגיל חדירת מחבלים 22 בינואר 2013
10 10 אופנת קפטה 23 בינואר 2013
11 11 יום מעשים טובים 24 בינואר 2013
12 12 טיול שנתי 27 בינואר 2013
13 13 הכול זה לטובה 28 בינואר 2013
14 14 הבן של 29 בינואר 2013
15 15 תחנה אחרונה 30 בינואר 2013

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
16 1 האחות הרעה 9 בינואר 2014
17 2 הפרעת קשב 12 בינואר 2014
18 3 מה תלמידים רוצים 13 בינואר 2014
19 4 בת הנשיא 14 בינואר 2014
20 5 דור שלא ידע את יוסף 15 בינואר 2014
21 6 שעת השין 16 בינואר 2014
22 7 אחרי החגים 19 בינואר 2014
23 8 אני לא כמו אבא 20 בינואר 2014
24 9 קפטה עולמי 21 בינואר 2014
25 10 הסנדביץ' 22 בינואר 2014
26 11 לא לשכוח מטריה 23 בינואר 2014
27 12 שוחה מי ששוחה אחרון 26 בינואר 2014
28 13 פופיק 27 בינואר 2014
29 14 מדינת ישראל נגד הקלמרים 28 בינואר 2014
30 15 לא כל יום פורים 29 בינואר 2014

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
31 1 בית ספר לשוטרים 31 ביולי 2014
32 2 חכם קפוטה 3 באוגוסט 2014
33 3 מה גאני עושה פה? 4 באוגוסט 2014
34 4 אבא קמצן 5 באוגוסט 2014
35 5 כתב חרטומים 6 באוגוסט 2014
36 6 בורמן הגדול מכולם 7 באוגוסט 2014
37 7 הקלף האחרון 10 באוגוסט 2014
38 8 לא רואה ממטר 11 באוגוסט 2014
39 9 אני רק שאלה 12 באוגוסט 2014
40 10 נוחרת 13 באוגוסט 2014
41 11 מורה מרדימה 14 באוגוסט 2014
42 12 המלך נהוראי השלישי 17 באוגוסט 2014
43 13 קפטה אולימפי 18 באוגוסט 2014
44 14 שעת אפס 19 באוגוסט 2014
45 15 אין תלונות 20 באוגוסט 2014

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
46 1 אחד באפריל 30 ביוני 2015
47 2 רצים למיליון 1 ביולי 2015
48 3 התינוק 2 ביולי 2015
49 4 נשיקות 5 ביולי 2015
50 5 קפטה ג'פטה 6 ביולי 2015
51 6 לא אוהב את השם שלי 7 ביולי 2015
52 7 עשו לנו פרסומת 8 ביולי 2015
53 8 מותק המנות התכווצו 9 ביולי 2015
54 9 אפקט השרת 12 ביולי 2015
55 10 מרגל איראני 13 ביולי 2015
56 11 ברווז על אופניים 14 ביולי 2015
57 12 אין מעבר 15 ביולי 2015
58 13 הכדור הוא הכל 16 ביולי 2015
59 14 אמא בוואטסאפ 19 ביולי 2015
60 15 אמיר החדש 20 ביולי 2015

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
61 1 היועץ 30 ביוני 2016
62 2 מה קורה אח שלי 3 ביולי 2016
63 3 לא מבין בכדורגל 4 ביולי 2016
64 4 חי בתן לי 5 ביולי 2016
65 5 שונא את מלי רשף 6 ביולי 2016
66 6 הכובע 7 ביולי 2016
67 7 שוש עצבנית 10 ביולי 2016
68 8 זה לא צחוק 11 ביולי 2016
69 9 רק בריאות 12 ביולי 2016
70 10 אוכל לאט 13 ביולי 2016
71 11 פסטה פתיתים ופיתה עם ופלים 14 ביולי 2016
72 12 שלעולם לא ניפרד 17 ביולי 2016
73 13 הנמרח 18 ביולי 2016
74 14 החדשה 19 ביולי 2016
75 15 העוגה 20 ביולי 2016
76 16 כתבת צבע 21 ביולי 2016
77 17 לא זורם 24 ביולי 2016
78 18 נמוך 25 ביולי 2016
79 19 עושים היסטוריה 26 ביולי 2016
80 20 מישהו לא ימשיך איתנו (פרק מיוחד) 27 ביולי 2016

עונה 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
81 1 זוג או פרט 29 ביוני 2017
82 2 חברים 29 ביוני 2017
83 3 צ'יטה 29 ביוני 2017
84 4 אבא פלוס מע"מ 2 ביולי 2017
85 5 עגבניות 3 ביולי 2017
86 6 לקלמר שאני הכי אוהב 4 ביולי 2017
87 7 מה שוש רצתה 5 ביולי 2017
88 8 מתנות קטנות 6 ביולי 2017
89 9 לא יוצאים לשירותים 9 ביולי 2017
90 10 תחזיר לנו את הכיתה 10 ביולי 2017
91 11 קורנפלקס 11 ביולי 2017
92 12 הבנים והבנות 12 ביולי 2017
93 13 הכל מבינה 13 ביולי 2017
94 14 כאן בונים 16 ביולי 2017
95 15 זיכרון גורלי 17 ביולי 2017
96 16 הפרעת אכילה 18 ביולי 2017
97 17 אבא גנוב 19 ביולי 2017
98 18 פורים (פרק מיוחד) 20 ביולי 2017
99 19 טקס פרסי הפספוסים (פרק מיוחד) 23 ביולי 2017
100 20 מייקינג אוף (פרק מיוחד) 23 ביולי 2017

עונה 7[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
101 1 וניל 28 ביוני 2018
102 2 המשקיען 28 ביוני 2018
103 3 השומר 1 ביולי 2018
104 4 עונש קולקטיבי 2 ביולי 2018
105 5 הקוסם 3 ביולי 2018
106 6 המסיבה 4 ביולי 2018
107 7 כוכבות בבית ספר 5 ביולי 2018
108 8 תלבושת אחידה 8 ביולי 2018
109 9 ספויילרים 9 ביולי 2018
110 10 קר שם בחוץ 10 ביולי 2018
111 11 משקפיים 11 ביולי 2018
112 12 נא לא להעתיק 12 ביולי 2018
113 13 מחמאות 15 ביולי 2018
114 14 אוטו גלידה 16 ביולי 2018
115 15 הבושם 17 ביולי 2018
116 16 מוצרט 18 ביולי 2018
117 17 הנהג 19 ביולי 2018
118 18 להעיר את שוש 23 ביולי 2018
119 19 התשמע קולי 24 ביולי 2018
120 20 פחדן 25 ביולי 2018

עונה 8[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השמינית הופקה במהלך שנת 2018, בסמוך לעונה 7, ותשודר במהלך קיץ 2019.

מספר הפרק
(בסדרה)
מספר הפרק
(בעונה)
שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
121 1
122 2
123 3
124 4
125 5
126 6
127 7
128 8
129 9
130 10
131 11
132 12
133 13
134 14
135 15
136 16
137 17
138 18
139 19
140 20