הקלמרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הקלמרים
הקלמרים.jpg
לוגו הסדרה
שם במקור הקלמרים
סוגה קומדיית מצבים
חברת הפקה דורי מדיה דרסט
יוצרים אבי בלקין
כותבים אבי בלקין
בימוי יוני גרא
שחקנים אודי גוטשלק
אביעד בנטוב
דני קרפל
רוני הדר
יניב ביטון
רודי סעדה
תומר שרון
ארץ מקור ישראלFlag of Israel.svg ישראל
שפות עברית
מספר עונות 5
מספר פרקים 80
הפקה
מפיקים צחי כהן, יהונתן פארן
מפיקים בפועל שרית זריבץ
עורכים אילן רוזנפלד, עידית פארן-וייס, יהונתן פארן
אתר צילומים אולפני גלובוס גרופ
צלמים יובל דקל, ברוך אבן חן, שגיא שפירא, יואב בנץ, צביקה רוזן
אורך פרק 23-28 דקות
שידור
רשת שידור HOT VOD Young
תקופת שידור מקורית 30 ביוני 2013 – רץ

הקלמרים היא סדרת קומדיה ישראלית מבית HOT VOD Young. הסדרה עלתה לאוויר ב-2013 ומספרת על שני שוטרים המכונים "קלמרים" שבאים לשמור על הסדר והארגון בבית הספר "ארזים". את הדמויות הראשיות בסדרה משחקים אודי גוטשלק ואביעד בנטוב. העונה הראשונה, השנייה והשלישית עלו ב-30 ביוני 2013 העונה הרביעית עלתה ב-30 ביוני 2015. העונה החמישית עלתה ב-30 ביוני 2016. בעקבות הצלחת הסדרה, עונה שישית מתוכננת לעלות ב-2017.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עודד בורמן (אביעד בנטוב) - הקלמר החכם מבין השניים. פותר בעיות של תלמידים ביחד עם אבי קפטה. לפעמים קפטה "חופר" על משהו שלא קשור למה שהשניים דיברו עליו, ואז בורמן אומר לו "צמצם" (משפט שחוזר אל עצמו מידי פעם) וקפטה משיב "צמצמתי".
 • אבי קפטה (אודי גוטשלק) - הקלמר הטיפש מבין השניים, אבל לפעמים נותן רעיונות שעוזרים לפתור בעיות מבלי להתכוון. פותר בעיות של תלמידים ביחד עם עודד בורמן. פעמים קפטה "חופר" על משהו שלא קשור למה שהשניים דיברו עליו, ואז בורמן אומר לו "צמצם" (משפט שחוזר על עצמו מדי פעם) וקפטה משיב "צמצמתי".
 • חן נפתול שפושניקוב/בייזר (רוני הדר) – מורה מחליפה בבית הספר "ארזים" שכמעט ולא החליפה מורה אף פעם. שפושניקוב ויוחאי מאוהבים בה, אך היא דוחה אותם. כולם נוהגים לכנותה "בייזר". בעונה השלישית היא הצליחה חלקית לעבור לעבוד כמורה ב"אביגור", כחלק מתוכניתו של גאני. בעלת דם נדיר מסוג ג'יי. נישאה לשפושניקוב בפרק 17.
 • גבי "כריסטיאנו" אלבז (יניב ביטון) - שרת בית הספר "ארזים". נצר למשפחת שרתים אגדית. שר שירים ישראליים מפורסמים ומשנה את מילותיהם למילים שקשורות לשרתים, נותן עצות לקלמרים, חן בייזר, ואבנר בעל הקפטריה, שאותם הוא מכנה "אחותויות", ולעתים הוא מכונה "שרתיאנו" בידי המנהל גבריאלוב. שמו האמיתי הוא גבי אלבז, אך הוא מכונה כריסטיאנו ולעתים "כריסטו", על שמו של שרת אגדי בשם כריסטיאנו קנדדה מוולנסיה.
 • מורן זבובי שפושניקוב (רודי סעדה) (עונות 1-4 ואורח ב-5) – האנטגוניסט הראשי של הסדרה עד לעונה הרביעית. אחות בית הספר, שלא מבין ברפואה ולמעשה הידע שלו ברפואה מסתכם בהכנת תה ושימוש בפלסטרים ממוחזרים. בעונה השלישית מתמנה להיות היועץ והעוזר האישי של המנהל, עד שפוטר עקב דרישה מהמנהל שיחזור על דבריו. בעונה הרביעית התפטר גם מתפקיד אחות בית הספר עקב מכת הפרעושים שבה הפיל את התיק על עצמו, ובפרק שלאחר מכן חזר לתפקיד בגלל ששי המנהל היה צריך "שק העלבות" - מעין כינוי שיצר המנהל שי עבור אלו שהוא אוהב להעליב. היה בעברו חובש, סוכן דוגמניות וצלם והוא מכונה לעתים "שפוש" כקיצור של שם משפחתו. בעונה החמישית מפוטר והופך למנהל עסק לא חוקי בסחר איברים, וכמו כן עובר השתלמות ברפואת אלילים. מופיע בתפקיד אורח בלבד. הוא מאוהב בחן, ולמעשה הוא כל הזמן חושב רק עליה וניסה פעמים רבות להזמין אותה לצאת איתו, אך היא דוחה אותו. נישא לבייזר באותה עונה.
 • אבנר (תומר שרון) (עונות 3-5) - המוכר והטבח בקפיטריית בית הספר. נקמן, מעצבן ומסוכסך עם כריסטיאנו ובייזר, ששונא לבוא ולהראות את נוכחותו באירועים גדולים ועל כך הוא נוהג לומר "יש לך אירוע". בנוסף, הוא נוהג לתת לילדים או למורים מסטיקים במקום עודף כספי על מנת שלא לבזבז את רווחיו. יש לו אח תאום בשם אריק שהוא ההיפך ממנו ואותו לא ראה 20 שנים, בגלל שהוא אינו נוהג לבוא לאירועים משפחתיים. נישא לחברתו פקחית מס ההכנסה, המכונה פקצ"ה, על מנת להוציא פטור ממס לגבריאלוב שחיתן אותם. בעונה הרביעית הופך לדמות קבועה וכן לוקח את מקומו של שפושניקוב כאנטגוניסט הסדרה.
 • שי גבריאלוב (דני קרפל) - מנהל בית הספר, שדואג לרווחתו האישית בלבד ולא מתעניין בנעשה בבית הספר. מתייחס בזלזול לעובדי בית הספר ולתלמידים, אוהב להעליב, נוהג תמיד "לבלוע" את האות ר' ולהדגיש זאת בעת דיבור עם אנשים, כי לפי טענתו, האות ר' זו האות האהובה עליו ביותר. התחפש בפורים ל"איש החרגול", דמות שקרפל עצמו גילם בתוכנית "פלטפוס". מלי רשף נוהגת פעמים רבות לכנות את המנהל רק בשם משפחתו "גבריאלוב". הוא שואף להביא להבסתו של מיכאל גאני, ובנוסף, הוא עצמו טיפוס תחרותי והתחביב העיקרי שלו הוא לשחק בקנוסולות ה-X box, לשחק בטאבלט שלו ובנוסף ב-Wii. חיתן את שפושניקוב עם בייזר ואת אבנר עם חברתו.
 • יוחאי היועץ (יובל סגל) (עונה 5) - היועץ הראשי של בית הספר "ארזים", שבעקבות בעיית הדיכאון שלו פוטר מהתפקיד והוחלף בתפקיד אחר; יועצו האישי של המנהל. בעיית הדיכאון שלו נפתרת כשהוא צוחק על אנשים שרע להם יותר ממנו. פעמים רבות הוא נוהג להעיר לעצמו כשהוא מדבר לתוך טייפ. יוחאי גם הוא מאוהב בחן, למרות שגם היא דוחה אותו.

המורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המורה שגית (רונה ליפז-מיכאל) (עונות 1-2) - מחנכת כיתה ז'3. תלמידי כיתתה תמיד נתקלים בבעיות ופונים לקלמרים.
 • שוש גבאי (הדר לוי) (עונות 2-3 ו-5) - מורה בבית הספר, פעם הייתה לה בעיה בהגיית האות ש. הייתה בעברה מורה מחליפה והועמדה להיות סגנית המנהל. מחנכת כיתה ז'1 באחד מהפרקים הייתה לה בעיה לכתב קטן. בעונה החמישית הופכת לדמות קבועה ולמחנכת הראשית.
 • עידית (לירית בלבן) (עונה רביעית) - מורה בבית הספר, נוהגת לתת מבחנים ואחד הפרקים הייתה המורה לכלכלת בית. מחנכת ז'2.
 • יאנוש וילדמן (הוגו ירדן) (עונה חמישית) - המורה לתנ"ך. המורה הוותיק ביותר בבית הספר מכיוון שהוא לימד ב"ארזים" יותר מ-30 שנים, עומד לצאת לפנסיה מכיוון שהתגלתה אצלו מחלה נדירה שגורמת לו להירדם לזמן ארוך כל כך.

התלמידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות התלמידים המצוינות להלן הן חלק מרשימה ארוכה של תלמידים שהשתתפו בסדרה, התלמידים המצוינים בערך זה הם התלמידים שהופיעו במספר הפרקים הרב ביותר.

 • קים סלקטר (מאי סספורטס) (עונות 1-4) - בתו של מיליארדר נודע בשם יובל סלקטר. ילדה נבזית, אשר לומדת בבית ספר "ארזים", וחן הייתה המשרתת שלה באחד הפרקים. החל מהעונה השלישית, היא הופכת לדמות קבועה.
 • עמית סיביליה (עמית מורשת) (עונות 2-5) - אלוף בית בספר לפיפ"א. בנו של דוד סיביליה, שחקן כדורגל ידוע. הקלמרים עזרו לו ולכיתתו מספר פעמים. מאוהב בעדי.
 • דור (יואב רוזנברג) (עונות 5-6) - תלמיד בבית הספר, הקלמרים עזרו לו ולכיתתו מספר פעמים, שונא שיעורי היסטוריה, והופיע בעונות 5-6.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מלי רשף (ריקי בליך) (עונות 3-5) - סגנית ראש העיר. המנהל גבריאלוב לעתים צריך את הסכמתה בנושאים שונים כגון: הכנסת שולחן פינג-פונג לבית ספר או הדלקת משואה ביום העצמאות. בעונה 5 הופכת להיות דמות קבועה ומגיעה כל פרק למנהל עם בקשה או הודעה חדשה. היא בעיקר קוראת למנהל רק בשם משפחתו "גבריאלוב" כאשר היא משוחחת עמו. היא אוהבת להטיל עליו משימות קשות שמציבות אותו במצב לא נעים עבורו. שי נוהג לומר את המשפט "שונא את מלי רשף", בעקבות שנאתו הרבה כלפיה. בעונה השלישית, מתגלה כי היא אלרגית לנוצות בעת ניסיון של חן לגרום לה לפטר אותה על מנת לגרום לכך שהיא תעבור ל"אביגור" ותתפקד כמורה.
 • מיכאל גאני (שמוליק כהן) (עונות 2-5) - מנהל בית ספר "אביגור" המתחרה. בינו לבין המנהל שי ישנה יריבות מושבעת, אך לעתים הם מוצגים כחברים.
 • צחי (עונות 1-4) - מפקד הקלמרים שניסה להעביר אותם מעבודתם בבית הספר לאבטחת קניון או למשטרת התנועה ועשה להם מתיחת 1 באפריל שרוצים להחליף אותם בקלסרים.
 • משה דוקרני (צחי חזן) (עונה רביעית) - עבריין לשעבר שהיה צריך לחזור לבית ספר כי לא ידע חשבון, חן לא הצליחה ללמד אותו ואז הבינה שאפשר ללמד אותו בשפה עבריינית. לאחר מכן מוש הופיע במספר פרקים בעונה הרביעית בתור מוש דוקרנובסקי עשיר שפתח עסק לאחר עברו.
 • מאיר נחמיאס (אורי הוכמן) (עונות 4-5) - בחור צעקן שלא אכפת לו מכלום ונוהג לומר: "יש לך בעיה עם זה?".

שחקנים אורחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אליאנה תדהר (עונה שלישית) - הייתה הקורבן בין הקלמרים לילדה בשם הילי שמעריצה אותה. הקלמרים עשו הסכם עם הילי שתהיה חברה של מתן ובתמורה יביאו לה את אליאנה. בורמן מתחתן איתה בזמן קמפיין ולאחר מכן מתגרש ממנה.
 • הקלסרים (דובדבני וקובץ') (עונה רביעית) - הקלסרים הם היריבים והתחליפים של הקלמרים, שהופיעו במתיחה של המפקד צחי ב-1 באפריל, כדי שיחליפו אותם.
 • פפי מנצורה (יגאל עדיקא) (עונה רביעית) - השרת שהיה בבית הספר ארזים לפני כריסטיאנו. בעל יומן שכל הקורא ממנו יכול לשנות את ההיסטוריה. בנוסף יש לו כובע קסום שכל החובש אותו נהיה ההיפך ממה שהוא.
 • יועד גבריאלוב (גיא לואל) (עונה רביעית) - אחיו של המנהל שי גבריאלוב, התחזה לאיש מולטי-מיליונר בעל רב מקצועות אך התגלה כי הוא שרת בגלל יום בדיוני המוקדש לשרתים ברחבי הארץ "חג השרתים".
 • דניאל מורשת (עונה חמישית) - נשכר על ידי שי גבריאלוב שישמש לו כפיל כדי שלא יתמודד עם מלי, אך המעשה התגלה לאחר שהטייפ של יוחאי נהרס על ידי בייזר, כאשר המנהל הקליט את קולו לתוך הטייפ כדי שמורשת יעשה רק תנועות שפתיים.
 • בורמן (אבירם לכיש) (עונה חמישית) - אחיו של עודד בורמן שגם הוא נקרא בורמן עצמו. מפקד המרחב האזורי. רצה לקדם את אחיו בתוך הסכם למינוי קרובים אך ויתר מתוך בקשת אחיו לוותר על הקידום, על מנת לקדם את אביו של אחד התלמידים שהיה מועמד לתפקיד.
 • ראש הממשלה (אסף בייזר) (עונה חמישית) הופיע בפרק "עושים היסטוריה" בעונה החמישית בתור ראש ממשלה, כדי שיגיע לטקס של חן שזכתה במקום הראשון באליפות צלילה ארצית בין מורים ומורות, כשכולם ידעו שהוא מגיע, כולם ביקשו ממנו דברים, כמו המנהל (להזיז את השעון שעה קדימה), והקלמרים (לשנות דברים בהיסטוריה). הוא פארודיה על בנימין נתניהו, מחזיק במספר תיקים רב מאוד ומבצע מטלות בשביל אשתו.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]