חיים בזרם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
חיים בזרם
Flushed poster.jpg
שם במקור: Flushed Away
בימוי: דיויד באורס וסם פל
תסריט: דיק למנט לן לפרניס וסימון ני
שחקנים ראשיים: יו ג'קמן, קייט וינסלט ואיאן מק'קלן
חברת הפצה: פרמאונט
מדינה: ארצות הברית ארצות הבריתFlag of the United States.svg
אולפן: דרימוורקס
הקרנת בכורה: 3 בנובמבר 2006
משך הקרנה: 85 דקות
שפת הסרט: עברית
תקציב הפקה: 149 מיליון
הכנסות: 178,120,010
דף הסרט ב-IMDb

חיים בזרםאנגלית:Flushed Away) הוא סרט הרפתקאות אמריקאי משנת 2006 של חברת דרימוורקס אנימציות וארדמן אנימציות. הסרט הופק בהנפשה ממוחשבת, והוא הסרט הראשון שבו אולפני ארדמן עברו מהנפשה מסורתית (כגון דמויות פלסטלינה) להנפשת מחשב. באותה שנה יצא גם משחק וידאו בעל אותו שם.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רודי הוא עכבר, חיית המחמד המפונקת של המשפחה שאצלה הוא מתגורר. המשפחה שמחזיקה את רודי נסעה לחופשה והשאירה את רודי בבית, ורודי ניצל זאת כדי לעשות מסיבה בבית השומם. לפתע רודי פגש את סיד- עכבר שמן וגס רוח, שהשתלט לו על הבית. רודרי העכבר המפונק לא היה מרוצה מכך והוא ניסה לסלק את סיד מהבית. המזימה של רודריק נכשלה- והוא נדחף לאסלה ונשטף לביוב על ידי סיד. כשרודי ניסה להחלץ מהביוב הוא נסחף לעיר תת-קרקעית של עכברים. בעיר העכברים רודי מברר אם יש לחזור לבני האדם- לרודי אמרו שרק ריטה, עכברית אמיצה שנרדפת על ידי עכברים וקרפדים מרושעים, יכולה לעזור לרודי. רודי מוצא את ריטה ומתברר שהיא נרדפת על ידי העכברים והקרפדים בגלל שלא הסכימה לתת לקרפד יהלום יקר שקיבלה מאביה. כשרודי מוצא את ריטה, הוא רואה איפה היא מחביאה את היהלום שלה. כשוייטי וספייק- עוזריו של הקרפד לוקחים בשבי את רודי וריטה- רודי המפונק והפחדן מגלה להם איפה היהלום. הקרפד משנה את יחסו לרודי ומראה לו את האוסף שלו. רודי בלי כוונה שובר את כל האוסף של הקרפד- ולכן הפושע מחליט להקפיא למוות את רודי וריטה. רודי משתף פעולה עם ריטה כדי לברוח. בזמן הבריחה ריטה גונבת את הכבל הראשי של הקרפד. לאחר מכן רודי ומציע לריטה עסקה; אם היא תביא אותו חזרה לעולם בני האדם שמעל הביוב הוא יביא לה יהלום ששיך לבעלי הבית בו הוא נמצא. ריטה מסכימה לעסקה לאחר שמתברר שהיהלום שלה הוא זיוף. בשביל להגיע אל מעל לביוב ריטה לוקחת מפה מביתה. כשרודי מתארח בביתה של ריטה הוא שומע שיחה של אחיה של ריטה עם ריטה- שם הוא אומר שלדעתו רודי שקרן. ריטה מתעלמת מדבריו אך רודי לא יודע זאת ובטוח שריטה מסכימה עם אחיה לכן הוא גונב את הסירה של ריטה. לאחר שריטה מסבירה לו על האי הבנה הם חוזרים לשתף פעולה. לאחר שהם חזרו לשתף פעולה, לה פרוג- בן דודו של הקרפד מנסה לגנוב את הכבל הראשי מריטה. ריטה ורודי מתאהבים ומגלים שהקרפד צריך את הכבל הראשי בשביל להגשים את המזימה שלו. רודי וריטה מנסים למנוע את המזימה- ומצליחים.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדבבים לעברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]