סינבד: אגדת שבעת הימים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סינבד: אגדת שבעת הימים
Sinbad: Legend of the Seven Seas
בימוי טים ג'ונסון עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי ג'פרי קצנברג, מיירלי סוריה עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט ג'ון לוגן עריכת הנתון בוויקינתונים
מדבבים בראד פיט (סינבד)
ג'וזף פיינס (Proteus)
מישל פייפר (אריס)
קתרין זיטה-ג'ונס (Marina)
טימותי וסט
אדריאנו גיאניני
דניס הייסברט
ג'ים קומינגס
קונרד ורנון עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה הארי גרגסון ויליאמס עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה דרימוורקס הנפשה, דרימוורקס עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה UIP Duna, נטפליקס, דרימוורקס עריכת הנתון בוויקינתונים
שיטת הפצה הפצה לאולמות הקולנוע, וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 24 ביולי 2003 עריכת הנתון בוויקינתונים
משך הקרנה 85 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית, איטלקית, סינית קנטונזית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט פנטזיה, סרט שודדי ים, פנטזיה, סרט קומדיה, סרט ילדים, הרפתקה עריכת הנתון בוויקינתונים
הכנסות באתר מוג'ו sinbad
האתר הרשמי
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

סינבד: אגדת שבעת הימיםאנגלית: Sinbad: Legend of the Seven Seas) הוא סרט אנימציה שהופק על ידי אולפני ההנפשה של דרימוורקס בשנת 2003. הסרט מבוסס על הדמות הספרותית "סינבד", אשר הופיעה ב"סיפורי אלף לילה ולילה".

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סינבד והפיראטים מתכוננים לגנוב את "ספר השלום" הקסום בעודו בדרכו לסירקוזה, תחת פיקודו של נסיך הכתר פרותאוס. פרותאוס היה פעם חבר ילדות של סינבד וסיפר לו שהחברות שלהם הייתה משמעותית יותר מהספר. סינבד ניסה לגנוב את הספר בכל זאת, אולם נמנע לעשות זאת כאשר מפלצת הים לווייתן תקף את הספינה. פרותאוס וסינבד נלחמו יחד במפלצת הים ולרגע הם ישבו את ההדורים ביניהם. כאשר נראה שהלווייתן חוסל, סינבד נפל מהספינה ופרותאוס נחלץ להצילו אולם נעצר על ידי הצוות.

כאשר טבע בים, סינבד ניצל על ידי אריס, אלת המריבות היפהפייה, אשר הציעה לו ברכה בתמורה לספר השלום. סינבד והצוות הלכו לסירקוזה כדי לנסות לגנוב את ספר השלום פעם נוספת, אולם עזבו מבלי לעשות זאת. אריס צפתה זאת. היא שינתה צורה לסינבד וגנבה את הספר. בתגובה, גזר הדין של סינבד היה מוות. בעקבות זאת פרותאוס שלח את סינבד להחזיר את הספר, כשהוא מבטיח, שאם סינבד לא יחזור, הוא יוצא להורג במקומו. מרינה, ארוסתו של פרותאוס, מפליגה יחד עם סינבד על מנת לוודא שיצליח במשימתו ויציל את אהובה. כדי למנוע להם להצליח, אריס שלחה קבוצה של סירנות, אשר נכנסו ופיתו את האנשים בספינה של סינבד ללכת אחרי קולותיהן המזמרות, אולם הם לא פיתו את מרינה, אשר השיטה את הספינה בבטחה. מאוחר יותר, אריס שלחה רוק על מנת לתפוס את מרינה, אולם מרינה ניצלה על ידי סינבד.

לאחר מלא סכנות, סינבד ומרינה הגיעו לממלכה של אריס, שם אריס סיפרה שהיא תכננה את התרגיל כדי שפרותאוס יוצא להורג במקום סינבד, וישאיר את סירקוזה ללא יורש. היא הסכימה להיכנע ולהחזיר את ספר החיים בתנאי שסינבד יספר את האמת שיחזור לסירקוזה, יורשע ויוצא להורג. היא נתנה את מילתה והסכימה לעסקה כאשר היא בלתי שבירה אפילו לאל. כאשר סינבד עונה לה שהוא יחזור, אריס קראה לו שקרן, והחזירה אותו ואת מרינה אל העולם המציאותי. סינבד הודה שאריס צדקה, והבין בתוכו שהוא היה שחצן.

בסירקוזה הזמן של סינבד כמעט אזל. פרותאוס הכין את עצמו לגזר הדין, אולם ברגע האחרון, סינבד חזר ותפס את מקומו של פרותאוס. אריס הזועמת הגיעה פתאום והצילה את סינבד מהחרבות. סינבד הנדהם הבין שזה היה חלק מהמבחן שלה כשהוא הצליח להביס אותה שענה תשובה נכונה ואמיתי אחרי הכל. אריס הייתה עצבנית אבל היא קיימה את חלקה בעסקה והביאה את ספר החיים לסינבד.

כאשר הספר הוחזר לסירקוזה, סינבד והצוות שלו עוזבים את סירקוזה לאזור אחר ומשאירים את מרינה מאחור. פרותאוס הבין שמרינה מתאהבת בסינבד אז הוא שחרר אותה מהתחייבותה אליו ושלח אותה להצטרף לסירתו של סינבד.

דמויות ומדבבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]