לשכת מפקד האוכלוסין של ארצות הברית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו הלשכה

לשכת מפקד האוכלוסין של ארצות הבריתאנגלית: United States Census Bureau) היא סוכנות של ממשלת ארצות הברית, האחראית על עריכת מפקדי האוכלוסין. הלשכה לסטטיסטיקה מהווה חלק גם ממחלקת המסחר של ארצות הברית.

מנדט משפטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

חוקת ארצות הברית קובעת שאוכלוסיית המדינה צריכה להיספר לפחות פעם אחת בכל עשר שנים (באמצעות מפקד האוכלוסין של ארצות הברית). הדבר נדרש על מנת לחשב לכמה נציגים פדרליים בקונגרס זכאית כל מדינה. הלשכה אחראית על עריכת מפקד האוכלוסין. היא אוספת נתונים על המדינה, על האוכלוסייה והכלכלה.

הסמכות הרשמית של הלשכה לסטטיסטיקה נקבעה בחלק ה-13 של קודקס החקיקה הפדרלי של ארצות הברית.

מבנה הארגון[עריכת קוד מקור | עריכה]

לשכת מפקד האוכלוסין פעלה לראשונה בשנת 1790. משנת 1903 היא הארגון הממונה על כל הסטטיסטיקות של ארצות הברית. בראש הלשכה עומד המנהל, אשר לצידו נמצאים עוזרים ויועצים.

מטה הלשכה נמצא בסוויטלנד, מרילנד. ישנם גם משרדים מקומיים ב-12 הערים הבאות: בוסטון, ניו יורק, פילדלפיה, דטרויט, שיקגו, קנזס סיטי, סיאטל, שארלוט, אטלנטה, דאלאס, דנוור ולוס אנג'לס. משרדים נוספים נפתחים מדי 10 שנים לצורך עריכת מפקדי האוכלוסין.

הערכות אוכלוסין[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלשכה לסטטיסטיקה משתמשת גם באקסטרפולציה עדכנית על נתוני האוכלוסייה, הלידה והתמותה, כדי לספק הערכה על מספר האנשים בארצות הברית ובעולם כולו בשנים שבין המפקדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Flag of the United States.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא ארצות הברית. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.