הסקר הגאולוגי של ארצות הברית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הסקר הגאולוגי של ארצות הברית
United States Geological Survey - USGS
USGS logo green.svg
לוגו הסקר הגאולוגי של ארצות הברית
Usgs-headquarters.jpeg
מטה הסקר הגאולוגי של ארצות הברית ברסטון שבווירג'יניה
Seal of the United States Geological Survey.svg
חותמת הסקר הגאולוגי של ארצות הברית
מידע כללי
תחום שיפוט גאולוגיה, ביולוגיה, גאוגרפיה והידרולוגיה
משרד אחראי מחלקת הפנים של ארצות הברית
תאריך הקמה 3 במרץ 1879
ראש סוזט קימבל, מנהלת בפועל
מטה מרכזי רסטון שבוירג'יניה
עובדים 8,670 (2009)
תקציב 1.1 מיליארד דולר (2010)
http://www.usgs.gov
דגל הסקר הגאולוגי של ארצות הברית

הסקר הגאולוגי של ארצות הברית (באנגלית: United States Geological Survey או בראשי תיבות: USGS) היא סוכנות מדעית של ממשלת ארצות הברית. תפקיד מדעני הסוכנות הוא לחקור את הנופים, אוצרות הטבע והסכנות הטבעיות של ארצות הברית. הסוכנות מתמקדת בארבעה תחומים עיקריים: גאולוגיה, ביולוגיה, גאוגרפיה והידרולוגיה. הסוכנות משמשת רק כגוף מחקר, ללא כל סמכות ביצועית.

הסוכנות נמצאת תחת אחריותה של מחלקת הפנים של ארצות הברית, ומעסיקה כ-8,670 עובדים ובעלת תקציב של 1.1 מיליארד דולר[1]. המוטו של הסוכנות הוא "מדע לעולם משתנה" ("Science for a changing world")[2].

הסוכנות הוקמה ב-3 במרץ 1879, לאור הצורך בגוף שירכז את המידע אודות המתרחש בשטחים הגדולים והבלתי מיושבים שנתווספו לארצות הברית ברכישת לואיזיאנה ב-1803 ובמלחמת ארצות הברית–מקסיקו ב-1848. ג'ון וסלי פאוול היה מנהלה השני (לאחר כהונתו הקצרה של קלרנס קינג) ומי שעצב את דמותה במשך 13 שנות כהונתו.

הסקר מפורסם בזכות סדרת מפות מפורטת ועדכנית שהוצאה על ידיו, ונחשבות כמפות הרשמיות של שטחי ארצות הברית. את המפות ניתן לקנות[3], וחלקן הן חינמיות[4].

ספריית הסקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אוסף ספריית הסקר מונה 3 מיליון פריטים, מתוכם כ-1.7 מיליון ספרים וכ-700,000 מפות. הספרייה הוקמה רשמית ב-1882, עם מינוי הספרן הראשון שלה כשברשותה 1,400 ספרים ושלשה אנשי צוות. הספרייה הורחבה משמעותית מספרייתו הפרטית של ג'ון וסלי פאוול, מנהלו השני של הסקר, שנתרמה לספרייה לאחר מותו. גם אייזק לי תרם את ספרייתו הפרטית לאחר מותו לרשות הספרייה.

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]