סוניק הקיפוד (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סוניק הקיפוד
Adventures of Sonic the Hedgehog
Adventures of Sonic the Hedgehog.jpg
החלק השני של מארז ה-DVD של הסדרה
סוגה סדרת הנפשה לילדים
יוצרים DiC Entertainment
מדבבים ג'ליל וייט
כריסטופר סטיבן ולץ'
לונג ג'ון בולדרי
פיל הייס
גרי צ'וק
איאן ג'יימס קורלט
מדבבים בעברית דן קיזלר
אסתי ברעד פורים
יורם יוספסברג
גיורא קנת
אלון נוימן
אבי חדש
ארץ מקור ארצות הבריתארצות הברית  ארצות הברית
צרפתצרפת  צרפת
מספר עונות 1
מספר פרקים 65
תוכנית המשך "סוניק הקיפוד" (Sonic the Hedgehog) ו"מחתרת סוניק" (Sonic Underground)
הפקה
אורך פרק 22 דקות.
שידור
רשת שידור סינדיקציה (ארצות הברית)
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים
תקופת שידור מקורית 6 בספטמבר 199324 בדצמבר 1996
קישורים חיצוניים
דף התוכנית ב-IMDb

סוניק הקיפודאנגלית: Adventures of Sonic the Hedgehog, "הרפתקאותיו של סוניק הקיפוד") היא סדרת הנפשה בת 65 פרקים המבוססת במקור על סדרת משחקי הווידאו בעלת אותו השם. הסדרה הופקה בשיתוף פעולה אמריקאי-צרפתי ושודרה במקור בארצות הברית בסינדיקציה בין השנים 1993 ו-1996.

בישראל שודרה הסדרה לראשונה במהלך שנות התשעים בדיבוב לעברית בערוץ הילדים.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת הסדרה מתרחשת בכוכב לכת בדיוני בשם מוביוס, ומתמקדת בהרפתקאותיהם של סוניק הקיפוד ושל חברו הטוב מיילס "טיילס" פראוור, היוצאים להגן על מוביוס מפני ד"ר רובוטניק המרושע המנסה להשתלט על הכוכב יחד עם חבורת הרובוטים שלו.

הסדרה מציגה את "סוניק" באופן הומוריסטי ומכילה בעיקר הומור סלפסטיק. כמו כן, הסדרה נועדה לקהל צעיר והכילה בכל פרק מוסר השכל, לאחר שהדמויות התמודדו עם בעיות שונות.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • סוניק הקיפוד (אנגלית: ג'ליל וייט, עברית: דן קיזלר) - קיפוד כחול דמוי אדם המסוגל לנוע במהירות על קולית. סוניק מתגורר בכוכב מוביוס. חובב מושבע של נקניקיות עם רוטב צ'ילי.
  • מיילס "טיילס" פראוור (בדיבוב: זנבות) (אנגלית: כריסטופר סטיבן ולץ', עברית: אסתי ברעד פורים) - שועל צעיר דמוי אדם בעל שני זנבות. מיילס משמש לאורך הסדרה כעוזר וכמכונאי האישי של סוניק. מסוגל לעוף במשך זמן מוגבל באמצעות שני זנבותיו בהם הוא משתמש כמדחף. מיילס ננטש על ידי הוריו בילדותו ולימים אומץ על ידי סוניק. מיילס נאיבי למדי מחמת גילו הצעיר.
  • ד"ר אייבו רובוטניק (אנגלית: לונג ג'ון בולדרי, עברית: יורם יוספסברג) - מדען מטורף וערמומי המשמש כנבל העיקרי בסדרה ומנסה להשתלט על כוכב מוביוס. ד"ר רובוטניק מתמחה במיוחד בתחום הרובוטיקה כאשר לאורך הסדרה הוא יוצר מערך מרשים למדי של רובוטים ומכונות העומדים לרשותו.
  • סקראץ' (בדיבוב: כרבולת) (אנגלית: פיל הייס, עברית: גיורא קנת) וגראונדר (בדיבוב: כדורת) (אנגלית: גרי צ'וק, עברית: אלון נוימן) - צמד רובוטים מגושמים שנוצרו על ידי רובוטניק במטרה ללכוד את סוניק.
  • קוקונאטס (אנגלית: איאן ג'יימס קורלט, עברית: אבי חדש) - קוף רובוטי קטן המשמש כעובד הניקיון של רובוטניק. מנסה בעקביות ללכוד את סוניק על מנת לזכות בהערכתו של רובוטניק.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה הופקה על ידי חברת DIC Entertainment, שהפיקה בסך הכל 65 פרקים. עלילת הסדרה עקבה באופן רופף אחרי עלילת סדרת המשחקים. עם זאת, כשהסדרה עלתה לשידור, סדרת משחקי "סוניק" עדיין הייתה חדשה יחסית והעלילה והדמויות במשחקים באותה העת לא היו מפותחות דיין - אי לכך נאלצו יוצרי סדרת הטלוויזיה במקרים רבים לפתח בעצמם את התוכן מבלי להסתמך על המקור.

בהמשך חדלה חברת DIC Entertainment מלהפיק פרקים חדשים של הסדרה, ובמקום זאת יצרה סדרת הנפשה נוספת ואפלה יותר לזיכיון בשם "סוניק הקיפוד".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]