רון רובין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נשיא אוניברסיטת חיפה הפרופסור רון רובין

פרופסור רון רובין הוא מרצה וחוקר בתחום ההיסטוריה האמריקנית, חבר הסגל הבכיר באוניברסיטת חיפה משנת 1996. מכהן כנשיא אוניברסיטת חיפה החל מאוקטובר 2016.[1]

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנים 1975–1978 למד באוניברסיטה העברית בירושלים לתואר ראשון בשפות רומאניות ובהיסטוריה.

את לימודיו לתואר שני בהיסטוריה עשה באוניברסיטת קליפורניה בברקלי בשנים 1980–1981, ושם המשיך ללימודי דוקטורט בתחום ההיסטוריה האמריקנית, שאותם השלים ב-1986.

רובין הוא מומחה להיסטוריה אמריקאית. כיהן כחבר סגל באוניברסיטת חיפה במשך למעלה מעשרים שנים, במהלכן מילא תפקידים רבים באוניברסיטה, ובהם דיקן הסטודנטים.

בשנת 2006 הצטרף לאוניברסיטת ניו יורק (NYU), שם כיהן בין היתר כמשנה לרקטור והיה אמון על הקמת הקמפוס הבינלאומי של NYU באבו דאבי. בנוסף, החל משנת 2011 פרופ' רובין היה האחראי מטעם ההנהלה בניו-יורק  על הקמת הקמפוס הבינלאומי האמריקאי הראשון בסין של אוניברסיטת NYU בשאנגחאי. במסגרת זו עבד רובין לצדם של שני נשיאים של אוניברסיטת East China Normal University (ECNU), פרופ' יו ליזונג והנשיא הנוכחי Prof. Chen Qun, בתהליך שבו NYU  Shanghai החלה את צעדיה בסין כאוניברסיטה זרה בקמפוס משותף עם ECNU, ועד להפיכתה לאוניברסיטה עצמאית הזוכה למוניטין ברחבי סין והעולם עם כ- 5,000 סטודנטים ( 51% מהם בעלי אזרחות סינית). בין השנים  2011–2016 ביקר פרופ' רובין בשנגחאי על בסיס חודשי והכיר מקרוב את התרבות האקדמיה הסינית. NYU Shanghai  היא כיום האוניברסיטה  האמריקאית העצמאית הראשונה בסין אשר מובילה בתחומים של מנהל עסקים, טבנולוגיה, אמנות ו-Neuroscience.[דרוש מקור] 

פרופ' רובין הוא מחברם של שישה ספרים ועשרות מאמרים. בין היתר כתב על ההיבטים הפוליטיים, התרבותיים  והתקשורתיים של המלחמה הקרה בין ארצות הברית וברית המועצות (בהוצאת אוניברסיטת פרינסטון), ועל פוליטיקה ותרבות באקדמיה האמריקנית. מאמריו פורסמו בכתבי העת  American Quarterly, Diplomatic History, American Studies International, and Journal of American Studies.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]