שיחה:הוגוורטס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תסלחו לי על הבורות אך מה זה הערך הזה?


זה קשור לסדרת ספרי הארי פוטר. מסתבר שיש עוד אנשים בעולם שלא קראו את הספרים ;) SillyFly 16:34, 16 דצמ' 2003 (UTC)

זה מה שנקרא לקחת את זה קשה......אלה ספרים מחורבנים לדעתי האישית פנטסיה בשקל.....

הגזמת, גם אם זו דעתך האישית. ויקיפדיה צריכה לשקף את הדעות והטעמים של כולם ובלבד שלא יהיו אלו אזוטרים. עם ההצלחה והתפוצה של הארי פוטר אי אפשר להתווכח. מספיק שתסתכל בכמות הערכים שהוקדשו לנושא בויקיפדיה האנגלית.אביהו 18:01, 16 דצמ' 2003 (UTC)

לא אמרתי שום דבר על זכותם להיות שם ועל פי התפוצה שלו וההכרה לה הוא זוכה יש לו יותר זכות להיות כאן מאשר הרבה נושאים אחרי...רק חוויתי את דעתי האישית....הבעיה שלי הייתה שלא ידעתי מה הערך הזה אומר בכלל לאחר שנאמר לי הוספתי קישור(יש אנשים בעולם שלא אוהבים את הארי פוטר)ובזה נגמר העניין....YMIBleeding 18:30, 16 דצמ' 2003 (UTC)


לדעתי ערך יותר מדי מפורט. אני רואה שעל דברים מדעיים, היסטוריה וכ'ו כותבים פחות מאשר האגדות הבלתי חשובות האלו. על כל מושג זעיר בערך כותבים המון-המון-המון חומר. מעניין לראות שעל מתמודדי השגריר שיותר חשובים מהדמויות המטופשות האלה אתם לא מוכנים לפתוח ערכים. האם הארי פוטר תרם משהו? צמצמו את הערך וכל מושגיו ודמויותיו. --עדן קוגן 12:07, 13 פבר' 2005 (UTC)

למה שהערך לא יהיה מפורט? יש הרבה אנשים שאוהבים את הספרים, ולכן זה טבעי שיהיה ערך גדול בנושא. אין שום סיבה לצמצם אותו. חסרים ערכים בנושאים "חשובים"? אתה מוזמן לכתוב אותם. --רן כהן 18:35, 13 פברואר 2006 (UTC)

השחתה[עריכת קוד מקור]

מישהו יכול להסביר לי מה מביא מישהו להשחית את הערך הזה? טרול רפאים 21:01, 13 יולי 2005 (UTC)

אני לא מבינה למה אחרי שהוספתי משהו שכל כך מוסיף לערך כמו רשימה של תלמידים ותלמידים לשעבר שלמדו בבית שולחים לי הודעה שזו השחתה ומוחקים לי משהו שעבדתי עליו.

עד כמה שאני רואה, תוך ביצוע ההוספה מחקת חלק מהערך. אמנם החזרת אותו אחר כך, אבל אפשר להבין את הבלבול. נסי להחזיר את התוספת מבלי למחוק דברים (ניתן לגשת אליה בדף הגרסאות הקודמות). גדי אלכסנדרוביץ' 18:08, 6 יולי 2006 (IDT)

אין כותרת חשובה[עריכת קוד מקור]

הערך הארי פוטר מפנה לכותרת בשם "תלמידים" בערך הזה. איפה היא? כדאי לכתוב אותה אם לא הסירו אותה.

רובאס האגריד למד בגריפינדור?(!)[עריכת קוד מקור]

אני מתבסס כרגע רק על זיכרוני, אבל נראה לי שהאגריד אומר בספר הראשון שהוא למד בהאפלפאף(!). kiss kiss

לא נאמר שום דבר לכאן או לכאן, לכל הפחות לא בספרים. – rotemlissשיחה 11:34, 25 אוקטובר 2005 (UTC)

למה לא להעביר את הערך ל״בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות״?[עריכת קוד מקור]

בוויקיפדיה האנגלית, שם הערך הוא שמו המלא של בית הספר, ואין שום סיבה, לדעתי, שזה לא יהיה כך גם כאן – אחרי הכל, ערכי הפנייה נועדו לשמות הקצרים של מקומות, שיופנו לערכים עם השמות המלאים. בכל אופן יצרתי משם דף הפנייה לבינתיים. – rotemlissשיחה 17:02, 16 אוקטובר 2005 (UTC)

טוב, התברר לי שטעיתי בנוגע לוויקיפדיה האנגלית, ושם המצב הוא בדיוק כמו כאן כרגע. ובכל זאת, כדאי לשקול זאת, למרות שאין נימוקים מבוססים לכאן ולכאן. אני כמו כן מושך ידי מהנימוק על עניין מטרת ערכי ההפנייה עד מידע נוסף. – rotemlissשיחה 17:09, 16 אוקטובר 2005 (UTC)

בתי הוגוורטס[עריכת קוד מקור]

אפשר לסכמם בשורה אחת:

גריפינדור זה הבית של הטובים, סליתרין זה הבית של הרעים, והשאר - למי איכפת?

בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 21:44, 10 פברואר 2006 (UTC)

אווווויש! הרסתי! עשיתי "עריכה" על מקגונגל וזה שינה את כל הוגוורטס! ווווווווהההההההההההההה!!!

בין הטבלה של הבתים לערך רייבנקלו יש בעיה בטבלה רשום שהכניסה היא דרך פסל אביר בקומה השלישית ובערך רשום שהמעונות במגדל בצד המערבי מה נכון? צפורה (שיחה) 21:05, 21 מאי 2006 שניהם נכונים. הכניסה דרך פסל האביר בקומה השלישית למגדל המערבי Bocyil 15:39, 10 בינואר 2008 (IST)

ספוילר מיותר[עריכת קוד מקור]

בטבלה המסכמת של הבתים יש שורה תמוהה - "ראש הבית הנוכחי", ובבית סלית'רין מופיע הוראס סלאגהורן. זה כמובן ספוילר לספר השישי.

מה שלא ברור כאן הוא מה פירוש "הנוכחי". מהו זמן ה"הווה" שעליו מדובר כאן? מי שכתב את הטבלה החליט שזה יהיה הזמן של מי שקרא את כל הספרים שיצאו עד כה. ומה, אחרי שיצא הספר הבא הזמן "יתקדם"? בכלל, סלאגהורן משמש בתפקיד לשתי שניות, וכלל לא ברור אם בית הספר ייפתח בשנה הבאה. אני חושב שצריך להכניס את סנייפ לטבלה, ולהוריד את "הנוכחי" מתיאור השורה. גדי אלכסנדרוביץ' 06:51, 12 אפריל 2006 (UTC)

בערך חסר דבר מה מרכזי[עריכת קוד מקור]

הכוונה, כמובן, לרשימת כל המקצועות שאותם לומדים בהוגוורטס. רשימה שחשובה לא רק באופן כללי אלא גם לי אישית, כי לא קראתי את הספרים בעברית ואני לא יודע איך תורגמו כל השמות (למשל Arithmancy). גדי אלכסנדרוביץ' 09:08, 13 אפריל 2006 (UTC)

אין לי כוח לשלב בערך, אבל התרגום של המקצועות (לפי הסדר ברשימה של הערך בוויקי האנגלית)-
 • שיקויים
 • שינוי צורה
 • לחשים
 • אסטרונומיה
 • תורת הצמחים
 • התגוננות מפני כוחות האופל
 • גילוי עתידות
 • טיפול בחיות פלא
 • לחשים עתיקים
 • כשפומטיקה
 • לימודי מוגלגים

רן כהן 13:56, 13 אפריל 2006 (UTC)

מנהלים[עריכת קוד מקור]

לא כדאי להוסיף בכותרת מנהלים קצת מידע על אלבוס דמבלדור, דולורס אמברידג' ומינרווה מקגנוגל? חוץ מזה, אם זכרוני אינו מטעה אותי בספר החמישי מוזכרים עוד כמה מנהלים (הדיוקנאות שלהם תלויים בכל מיני מקומות, אני חושב שבסנט-מנגו'ס). אופק

אכן, כדאי להוסיף (למרות שאזהרת ספוילר כנראה תצטרך ללוות אותם). מה שכן, אני לא חושב שיש צורך לכתוב על מנהלים נוספים מהעבר של בית הספר. אפילו אם שמם מוזכר, אין ממש מה לומר עליהם. אולי כדאי רק לציין את רשימת השמות לצורך שלמות. גדי אלכסנדרוביץ' 00:13, 6 מאי 2006 (IDT)
למען האמת יש קצת מה להזכיר, לדוגמא, המנהל בלק משמש תפקיד-מקשר בין ביה"ס למפקדת מסדר עוף החול.Know - שיחה 23:29, 18 במאי 2009 (IDT)

האם ספויילרים לספר השישי צריכים להכלל בערך?[עריכת קוד מקור]

האם ספויילרים לספר השישי צריכים להכלל פה (כמו זהות המנהל הנוכחי או ראש הבית של בית סלית'רין)? אם אני זוכר נכון היה פעם דיון ואמרו שלא כדאי כי זה יכול להרוס יותר מדי, אבל לדעתי עבר מספיק זמן מאז יציאת הספר השישי. אז מה דעתכם? רן כהן 13:26, 18 מאי 2006 (IDT)

לדעתי שאלת הזמן שעבר מאז צאת הספר השישי היא חסרת חשיבות. באותה מידה אין סיבה לגלות את הספוילר של סוף הסרט האימפריה מכה שנית למרות שעברו כבר עשרות שנים מאז שיצא. חשוב לזכור שבלי קשר לשאלה כמה זמן עבר מאז יציאת הספר השישי, קרוב לודאי שגם מישהו שזה עתה סיים לקרוא את הספר הראשון יסתקרן וירצה לקרוא את הערך - האם אתה רוצה שהוא ייאלץ להתנזר מקריאת הערכים המרכזיים על הספרים בויקיפדיה עד שיקרא את הספר השישי? זו דרישה מוגזמת, וחבל.
עכשיו, אני לא אומר שאין טעם בכתיבת ספוילרים בתוך הערך - בוודאי שכדאי להכניס אותם, אבל בצורה חכמה, שלא תמנע מאנשים לקרוא את הערך. כלומר, את המידע הרלוונטי צריך להביא בסוף הערך, אחרי הספוילרים לכל הספרים הקודמים, ועם אזהרה פרטנית מעליו. מכיוון שהטבלה נמצאת בתחילת הערך, לשנות אותה פירושו של דבר להרוס את כל הערך. אפשר להעביר אותה לסוף אבל זה מפגר לא פחות. מכיוון שהשינויים שניתן לבצע בטבלה רלוונטיים ממילא רק לסוף הספר השישי, אין בהם צורך גדול במיוחד - אפשר לומר שהטבלה מתארת את מצב העניינים בראשית הסדרה, ולהסביר בצורה פרטנית מה השתנה אחר כך. גדי אלכסנדרוביץ' 16:01, 18 מאי 2006 (IDT)

הסמל של רייבנקלו[עריכת קוד מקור]

בערך כתוב שהסמל של רייבנקלו הוא עורב. לפי הספרים זה לא נכון. בספרים באנגלית כתוב עייט, בעברית כתוב נשר, אבל בטוח לא עורב. כבר ערתי את זה פעם ומשהו ערך לי בחזרה. אני עכשיו יערוך עוד הפעם ואני מבקש לא לשנות בלי להסביר את הסיבה כאן.

כן, זה שינוי שהמתרגמת מוסיפה לפעמים- היא שינתה את הדוויג מלילית שלג לתנשמת. באחד הראיונות איתה היא הסבירה שזו שיטה כלשהי של מתרגמים, להפוך את בעלי החיים בספר לבעלי חיים מוכרים יותר לאותה מדינה. גליה 89.139.202.189 13:43, 31 ביולי 2009 (IDT)

הטבלה[עריכת קוד מקור]

לדעתי יש להוסיף את התכונות הנדרשות כדי להתקבל לבית.

הועבר מהערך[עריכת קוד מקור]

הערה של צופה אקראי- יש אזכור די גדול לחדר בספר השביעי. דרוש תיקון.

העברה מהערך2[עריכת קוד מקור]

מכיוון שניכרת העבודה העברתי לכאן פ]רק מיותר לחלוטין בערך:

מקומות בהוגוורטס[עריכת קוד מקור]

מפה מילולית של הוגוורטס[עריכת קוד מקור]

אזור אתרים
הצינוקים כיתת השיקויים
המשרד של סנייפ
חדר המועדון של בית סלית'רין
המרתפים חדר המועדון של בית הפלפאף
המטבח
קומת הכניסה אולם הכניסה
האולם הגדול
חדר המורים
משרד השרת, ארגוס פילץ'
כיתה מספר 11
הקומה הראשונה כיתת תולדות הקסם
אגף המרפאה
המשרד של מקגונגל
כיתת לימודי המוגלגים
הקומה השניה המשרד של המורה להתגוננות מפני כוחות האופל
חדר השירותים של מירטל המייללת
הקומה השלישית חדר הגביעים
כיתת התגוננות מפני כוחות האופל
כיתת הלחשים
המסדרון שבקומה השלישית (מוזכר בספר הראשון)
הקומה הרביעית ספרייה
הקומה החמישית חדר השירותים של המדריכים
הקומה השישית שירותי בנים (הארי פוטר והנסיך חצוי הדם, פרק "סקטומספרה")
הקומה השביעית כניסה לחדר המועדון של בית גריפינדור
כניסה למגדל הצפוני
המשרד של פליטיק
כניסה למשרד המנהל
חדר הנחיצות
מגדלים מגדל האסטרונומיה
המגדל הצפוני (גילוי עתידות)
מגדל גריפינדור
המגדל המערבי (ינשופייה)
מגדל רייבנקלו
חדרים שלא ידוע מקומם כיתת שינוי צורה
כיתת כשפומטיקה
כיתת לחשים עתיקים
החלק החיצון של הוגוורטס האגם
הבקתה של האגריד
היער האסור
החממות
הערבה המפליקה
מגרש הקווידיץ'
הקבר הלבן

חדר הנחיצות[עריכת קוד מקור]

חדר הנחיצות, או החדר-שבא-והולך, הוא חדר מיוחד בהוגוורטס אשר מופיע לראשונה בספר החמישי, כאשר דובי מספר עליו להארי פוטר, אולם דמבלדור רמז אליו בספר הרביעי. כדי להיכנס יש לעבור על פני הקיר שלוש פעמים ולהתרכז במה שנחוץ. לאחר-מכן תופיע דלת לחדר. השימוש העיקרי בחדר היה בספר החמישי, לאימוני צבא דמבלדור, וכך גם בספר השביעי, אך מכיוון שהארי לא נכח בהוגוורטס באותה תקופה לא ידועים פרטים.

חדר הנחיצות ידוע לאנשים ספורים בהוגוורטס.

הערה[עריכת קוד מקור]

הוא כבר ידוע הרבה יותר, כל צ"ד יודעים עליו, כל מי שהיה חבר בפלוגת הפיקוח, אוכלי המוות מהספר השישי, ובעצם כולם, הרי התלמידים נמלטו דרכו לפונדק ראש החזיר בשביעי. Bocyil - שיחה 20:41, 18 באוקטובר 2008 (IST)

בקשר לטבלת הבתים בהוגוורטס[עריכת קוד מקור]

מאין שהארי פוטר הוא צאצא של גודריק גריפינדור זה לא כתוב בשום מקום בספר

אכן, אין לזה סימוכין בספרים או בראיונות מאוחרים עם רולינג (למיטב זכרוני). כך או כך, למייסדי הבתים "היו" הרבה צאצאים ואין שום סיבה לרשום דווקא את אלה. המקום לזה הוא בטקסט עצמו. עצם היותם של הדמויות הללו צאצאים של המייסדים זה לא אחד ממאפייני הבית. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:56, 13 בדצמבר 2008 (IST)

נכון זה לא קשור לבתים אבל זה בכל זואת מוסיף לערך כמו שבטבלה מפורט גם על רחות הרפאים של הבתים ויש לכל בית הרבה רוחות רפאים וכתבו רק רוח רפאים אחת מכל בית ככל הנראה הרוח הרפאים שמוזכרת בספר אז כך צריך לעשות גם בקשר לצאצאים לכתוב צאצא אחד המוזכר בספרים ובקשר לזה שהארי פוטר הוא צאצא של גודריק גריפינדור זה לא מוזכר בספרים ורולינג לא אמרה את זה בראיון אבל זה דווקא נראה הגיוני ונראה לי שזה גם כוונותיה של רולינג ופשוט היא כנראה עוד לא חשפה את זה

כל הנתונים בטבלה הם מאפיינים של הבתים. צאצא של אחד המייסדים הוא לא מאפיין. מה גם, שרק לגבי וולדמורט יש ודאות שהוא אכן למד בסלית'רין. לגבי הלנה רייבנקלו וחפציבה סמית' אין סימוכין בסדרה לכך שהן בכלל למדו בהוגוורטס. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:07, 14 בדצמבר 2008 (IST)

זה לא נכון הלנה רייבנקלו כן למדה ברייבנקלו אחרת היא לא היתה נייהת רוח הרפאים של רייבנקלו אולי לגבי חפציבה סמית' אתה צודק אין וודאות שהיא למדה בהוגוורטס אבל זה ברור כי לפי הספר כל קוסם בריטי למד בהוגוורטס ואם חפציבה למדה בהוגוורטס זה ברור שהיא היתה בבית הפלפאף

זו השערתך בלבד. סביר שהיא נכונה, אבל בהיעדר סימוכין לא ניתן להכניס את זה לערך. זה כמובן מלבד השאלה של חוסר הרלוונטיות כיוון שזה לא מאפיין של הבית. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:17, 14 בדצמבר 2008 (IST)

גם רוח רפאים זה לא מאפיין של הבית וזה כן נמצא בטבלה

רוח רפאים זה דווקא כן אחד מהמאפיינים. עובדה היא שיש רוחות רגילות ו"רוחות בית". ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:20, 14 בדצמבר 2008 (IST)

זה לא נכון אין כזה דבר רוחות הבית ורוחות רגילות כל הרוחות שבהוגוורטס למדו שם כשהיו ילדים והם מתחלקים לפי הבתים שבהם למדו כאשר היו ילדים

אתה טועה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:24, 14 בדצמבר 2008 (IST)

אני לא טועה אבל גם אם אני טועה הלנה רייבנקלו מוכנסת לטבלה בתור רוח רפאים של רייבנקלו ואתה אומר שאי אפשר להכניסה לטבלה כצאצאית של רוונה רייבנקלו כי לא ידוע בוודאות שהיא למדה בהוגוורטס אם היא לא למדה בהוגוורטס היא מלתחילה לא היתה נכנסת לטבלה כי הטבלה מדברת על הוגוורטס

ואם היא נכנסת כרוח הרפאים למה להזכיר אותה כצאצאית? מה המשמעות של צאצאי המייסדים לגבי הבתים? הקטע הזה עוסק בבתים, לא בדמויות. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:31, 14 בדצמבר 2008 (IST)

ומה המשמעות של רוחות הרפאים לגבי הבתים

אחד המאפיינים שלהם שמוזכר בספרים השונים, ולא פעם אחת. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:34, 14 בדצמבר 2008 (IST)

הערך ממילא מדבר על הבתים והמייסדים אז זה מעניין גם לדעת מי צאצא של כל מייסד זה כלל לא מפריע לערך למה לא להוסיף את זה

כי אין לזה שום רלוונטיות לבתים, אלא למייסדים שלהם. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:40, 14 בדצמבר 2008 (IST)

אז איפה כדי להוסיף את הצאצאים של המייסדים

למה אתם מוחקים מטבלת הבתים את קפטן קבוצת הקווידיץ' זה כן רלוונטי לטבלת הבתים

טעויות בטבלה[עריכת קוד מקור]

ממתי האגריד הוא ראש בית גריפינדור?

ומירטל המייללת היא לא רוח רפאים של רייבנקלו. לכל בית יש רוח אחת, ומירטל למדה ברייבנקלו. אבל היא לא הרוח של הבית. שירה י - שיחה 20:32, 9 בפברואר 2009 (IST)

עד כמה שאני זוכר רולינג אמרה שהאגריד הוא זה שהחליף את מקגונגל בגריפינדור. את מירטל הסרתי מהטבלה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:35, 9 בפברואר 2009 (IST)

"לעתים קרובות היא נמצאת שתויה עם חברתה הטובה ביותר, ויולט."[עריכת קוד מקור]

לעתים קרובות? עד כמה שאני זוכרת זה קרה רק פעם אחת, בספר הרביעי, כשהארי נבחר לטורניר. שירה י - שיחה 20:41, 9 בפברואר 2009 (IST)

זה קרה יותר מפעם אחת (גם בספר השישי אחרי החזרה להוגוורטס בסוף חופשת חג המולד), אך זה בהחלט לא "לעיתים קרובות". אסיר זאת מייד. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 20:44, 9 בפברואר 2009 (IST)

בתים בהוגוורטס[עריכת קוד מקור]

שמות הבתים באנגלית כתובים בשגיאות ... איך נאמר בעדינות, לא יפות. כדאי לעבור ולתקן את האיות באנגלית בערך הנוכחי ואולי גם בערכי הארי פוטר נוספים. אלדדשיחה 02:45, 8 באפריל 2009 (IDT)

השגיאות מביכות, אבל אני חושב שמצבו הכולל של הערך די מביך. צריך לכתוב אותו מחדש. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 02:50, 8 באפריל 2009 (IDT)
ראיתי שמחקת את כל הפרק "מורים ועובדים בהוגוורטס", בטענה שמדובר בפירוט יתר. לאיזה ערך העברת את כל החומר המחוק? אלדדשיחה 08:12, 8 באפריל 2009 (IDT)
יש את הערך הארי פוטר - דמויות משנה המרכז את המידע על דמויות המשנה החשובות ביותר מבין כלל מאות הדמויות. יש שם פרק שמוקדש לאנשי הוגוורטס, ושם מפורטות הדמויות העיקריות. שאר הדמויות פשוט זניחות מדי לדעתי. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:33, 8 באפריל 2009 (IDT)

אי דיוק שכדאי לתקן לגבי רציף תשע ושלושה רבעים[עריכת קוד מקור]

תודה לכותבים של הערך. רציתי להפנות תשומת לב כי בהסבר על רכבת האקספרס להוגוורטס יש טעות או אי דיוק. כתוב בערך:


"כאשר רק קוסמים יכולים לעבור דרך המחסום החוצץ בין תחנות 9 ו-10, כדי להגיע לרציף זה. מוגלגים אינם יכולים להגיע לשם."


זה לא נכון. לדוגמא, פטוניה וההורים המוגלגים של פטוניה ולילי נמצאים על רציף 9 ושלושה רבעים ומנופפים לה לשלום בזכרונות של סנייפ בהגיגית כפי שמופיעים ב"אוצרות המוות" בעמ' 604-605.

"אני - לא רוצה - ללכת!" אמרה פטוניה ומשכה את ידה בכוח מאחיזת אחותה. ... עיניה החיוורות סקרו את הרציף - את החתולים המייללים בזרועות בעליהם, את הינשופים המנערים את כנפיהם... את התלמידים, אחדים מהם כבר לבושים בגלימות בית הספר הארוכות והשחורות, מעמיסים מזוודות על רכבת הקיטור האדומה..."

אמנון

הוספתי הסתייגות בהתאם. תודה לך על הערתך. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:21, 23 באפריל 2009 (IDT)

חדר המועדון של סלית'רין[עריכת קוד מקור]

העובדה שהוא נמצא מתחת לאגם מוזכרת בספר השביעי בשיחה בין הארי לציידי מוגלגים, ומקורה לא בתיאור של רולינג.

כמה הערות[עריכת קוד מקור]

הערך במצב מחפיר, חייבים לשפרו באופן דחוף. יש לי כמה הערות לגבי הערך שרציתי את אימותכם לפני שאשנה אותו: קודם כל, לדעתי כל הטקסט על מצנפת המיון צריך להיות לפני טבלת הבתים. דבר שני, לדעתי המשפט האחרון בתת הנושא תחת הכותרת "חדר המועדון של סלית'רין" מיותר. סימני הפיסוק והניסוח אך הם גרועים, ואני עושה מקצה שיפורים. חייבים לתקן את הערך באופן מיידי! רז בולקובשטיין.

חוששני שגם זה לא יעזור. הערך הזה פשוט מתחת לכל ביקורת, ורוב התוכן הנוכחי צריך לעוף גם ככה. אין טעם לבזבז עליו זמן. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:01, 6 ביולי 2009 (IDT)
ובכן, יש לדלל את הערך, ולא להרים ידיים! את הקטע על מצנפת המיון אפשר להעביר ל"הארי פוטר- מונחים"- עצמים. זו כבר תהיה התחלה.
אינני מרים ידיים, פשוט טרם הספקתי להגיע לערך הזה. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:16, 6 ביולי 2009 (IDT)

אוקיי. כשתגיע אליו, אני ממליץ להעביר גם את הנושא "הוגוורטס אקספרס" וגם את "מצנפת המיון" לערך "הארי פוטר- מונחים". הם מיותרים לגמרי בערך הזה. כמו כן יש לצמצם את כל הנושא של ניצחונות והפסדים בתחרויות בבתי גריפנדור וסלית'רין, יש שם מידע לא נחוץ כלל.

אני יודע. הערך הזה יטופל כמו ערכי הדמויות. ברוקסשיחההמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:48, 6 ביולי 2009 (IDT)

שכתוב הערך[עריכת קוד מקור]

אז כמו ששמתם לב, הערך היה במצב נוראי. אז אחרי שעשיתי שם עבודה רצינית, יש לי כמה התלבטויות להמשך. אשמח לשמוע דעות: 1. כרגע המידע על כל בית מחולק למספר כותרות. אני לא בטוח מה עדיף. במידה וכן, התלבטתי איך לקרוא לכותרת השנייה, אז כרגע זה "התפתחויות" כי סתם לא מצאתי כותרת טובה יותר. 2. האם כדאי להוסיף הסבר קצת מה זה כל מקצוע? או שזה מיותר? אגב, המידע שהיה על התגוננות מפני כוחות האופל היה חסר טעם לדעתי. 3. כל המידע הרלוונטי על מנצפת המיון כבר קיים ב"הארי פוטר- מונחים" אז פשוט מחקתי את כל המידע המיותר והנוראי שהיה פה. 4. אני רוצה להוסיף גם כותרות חדשות על: מנהלי בית הספר, הסבר על מבנה בית הספר (יותר מה שבחוץ, פחות מה יש בכל קומה וכאלה כי זה לא מעניין) ואיזשהו הסבר כללי על התנהלות הלימודים (בגרויות, משמעת וחיי היום יום). מה כדאי להוסיף? אם בכלל

תודה לכל מי שיגיב. בעיני מדובר בערך מאוד מרכזי וחשוב.. הוצ'י - שיחה 21:30, 25 בפברואר 2010 (IST)

צר לי, אבל פשוט מחקת קטעים שלמים בלי הצדקה. המידע על מצנפת המיון מספיק חשוב גם כאן, וכך גם המידע על התגוננות מפני כוחות האופל. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:37, 25 בפברואר 2010 (IST)
תשמע היה כאן המון מידע מיותר ומפורט מדי. השארתי את מה שנראה לי חשוב, וכמובן הוספתי גם מידע חדש. תסכים איתי שהערך עכשיו נראה הרבה יותר טוב. לגבי התגוננות מפני כוחות האופל- אני כרגע כותב מחדש את כל הפסקה הזו. השארתי כרגע רק משהו זמני. (שים לב שלא הורדתי עדיין את תבנית העבודה). הוצ'י - שיחה 23:14, 25 בפברואר 2010 (IST)
טוב, נחכה ונראה מה יהיה בסוף. ברור שזה הרבה יותר טוב מהררי המידע שהיו כאן קודם. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:16, 25 בפברואר 2010 (IST)
ראיתי את ההודעה בדף השיחה שלי. מצבו של הערך הרבה יותר טוב בהשוואה לעבר, ואני חושב שכרגע אפשר להניח לו כפי שהוא.
לגבי ויקיאנגלית - יש הרבה חומר לקחת משם, אבל כרגע אין לי זמן לעזור בזה. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 23:34, 6 במרץ 2010 (IST)

פסקת מקצועות[עריכת קוד מקור]

הפירוט של המקצועות נותן מידע שגוי. כשכתוב "רק הרמיוני לומדת מקצוע זה" זה נשמע כאילו התלמידה היחידה בכיתה היא הרמיוני. מה שכמובן לא נכון. חוץ מזה, כתוב בכשפומטיקה "כמו לחשים עתיקים". אני מניח שכוונת הכותב היה שגם מקצוע זה הרמיוני היא הדמות הראשית היחידה שלומדת. אבל הרושם שמתקבל הוא שזה מקצוע דומה ללחשים עתיקים. אני יכול למחוק את שורה הזאת, ואת כל שורות "רק הרמיוני לומדת"? Revolution 9 12:49, 14 באוגוסט 2010 (IDT)

ראיתי לנכון לערוך כמה טעויות קטנות. ההסברים ינתנו פה.[עריכת קוד מקור]

1. תלמידי השנה השלישית ומעלה יוצאים להוגסמיד במועדים מסויימים. לא בהכרח סופי שבוע. מועדים כמו ליל כל הקדושים וחג האהבה לא בהכרח חייבים לצאת בסופי שבוע, אבל אלו זמני יציאה להוגסמיד. 2. לכל בית יש מדריך ומדריכה. המדריכים נבחרים בשנה החמישית. בן ובת מכל בית. בשנה השביעית נבחרים מדריך ומדריכה ראשית. בן ובת מכל בית הספר. 3. בטורניר הקוסמים המשולש הארי פוטר לא מייצג את גריפינדור כי אם את הוגוורטס. מוזכר בספר הרביעי כמה פעמים שהארי הוא פשוט נציג נוסף לבית הספר הוגוורטס. 4.לרציף תשע ושלושה רבעים יכולים להגיע גם מוגלגים. בספר השביעי הארי רואה בזכרונותיו של סנייפ איך משפחתה של לילי אוואנס (אמו של הארי פוטר) עמדה ברציף תשע ושלושה רבעים. שני ההורים ושתי הילדות.

ברוקס. ראיתי שכבר דנת בעניין וציינת הסתייגות. אבל אני לא חושב שההסתייגות ברורה מספיק (קרובי משפחה כגון סקיבים? יש הרבה יותר קרובי משפחה מוגלגים מסקיבים). אני גם לא חושב שעניין קרבת המשפחה הוא שמשפיע. אני מאמין שזה קשור בדרך להביא אותם. מן הסתם יש דרך כלשהי להעביר מוגלגים לרציף. השערה פרועה? אולי כמו בהתעתקות צד לצד, מעבר צד לצד דרך המחסום.

כנראה שאתה צודק עם ההשערה לגבי איך מוגלגים עוברים לרציף, אבל בוויקיפדיה חל איסור לפרסם מחקר מקורי ונאלץ לכתוב שלא ידוע כיצד זה נעשה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 08:09, 13 בדצמבר 2010 (IST)


לא כתבתי בערך שום מחקר מקורי. רק מחקתי את מה שנכתב שמוגלגים אינם יכולים להכנס. הם כן.

טעויות[עריכת קוד מקור]

יש טעות בנוגע לתנאים לקבלה לבית סלית'רין!!!לא צריך טוהר-דם על מנת להיות בבית סלית'רין!קחו למשל את טום וואנדרולו גונט רידל (שמו המלא של הלורד וולמורט בילדותו):הוא היה חצוי דם (אמא מכשפה ואבא מוגל) ולא טהור דם.לכן יש אפשרות לחצוי דם להצטרף לסלית'רין.ויש עוד טעות:הארי פוטר לא הביא לרצף ניצחונות בקווידיץ'.כמו הספר הראשון.

חסר[עריכת קוד מקור]

אני לא רוצה לערוך את זה מכיוון שאני לא טוב בעריכה אבל בקטע של התגוננות מפני כוחות האופל לא צוין המורה שהיה ב"הארי פוטר והנסיך חצוי הדם", הוראס סלגהורן

משפחת בלק אוכלי מוות ?[עריכת קוד מקור]

ממתי כל משפחת בלק אוכלי מוות? בספר החמישי כתוב במפורש שאומנם הם הסכימו עם וולדמורט ברמת הרעיון אך כמו רוב הקוסמים נבהלו כשראו עד כמה רחוק הוא מוכן ללכת כדי לצבור כוח -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

ההערה במקום. תיקנתי. תודה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 15:11, 13 במרץ 2013 (IST)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

בתמונה שנמצאת בצד שמאל של הערך, רשום " בתחתית : המוטו של בית הספר בלטינית - " אל תפריע לדרקון ישן"", ובמלל בפסקה הראשונה רשום "והמוטו שלו הוא "אל תדגדג דרקון ישן"." אני לא יודעת אם זה נחשב כטעות, אבל זה כן משהו שאני חושבת שצריך לתקן. תודה רבה, ויום טוב :) דווח על ידי: תום 84.229.71.51 12:40, 13 בספטמבר 2016 (IDT)

תודה רבה על הערתך.
ואיך אמור להיות התרגום, "אל תפריע" או "אל תדגדג"? אלדדשיחה 12:49, 13 בספטמבר 2016 (IDT)
אלדד, להבנתי, להבנת גוגל טרנסלייט וגם לפי התרגום לאנגלית, המינוח הנכון הוא "לדגדג". התרגום המדויק: "לעולם אל תדגדג דרקון ישן". שיר § שיג § שיח § 21:06, 21 בספטמבר 2016 (IDT)
תודה :) אלדדשיחה 21:11, 21 בספטמבר 2016 (IDT)


דיווח שאורכב ב-22 במרץ 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

שכחתם את מקצוע האסטרונומיה והכשפומטיקה

יסודות הבתים.[עריכת קוד מקור]

מה המקור לכך שהבתים מחולקים לארבע היסודות?david7031שיחה • ד' בתשרי ה'תש"ף • 21:02, 2 באוקטובר 2019 (IDT)

איפה זה רשום בערך? --צבי מתן - שיחה 17:02, 15 באוקטובר 2019 (IDT)
בשורה האחרונה של טבלת הבתים.david7031שיחה • ט"ז בתשרי ה'תש"ף • 17:18, 15 באוקטובר 2019 (IDT)