שיחה:המדרשה החסידית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המנון המדרשה???[עריכת קוד מקור]

מה חשיבותו האנציקלופדית של המידע??? Eladti - שיחה 10:11, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

אין כזו, מחקתי. אני מקווה שלערך עצמו יש חשיבות, אבל היא לא ממש עולה מתוכו. אני לא מתמצא (יתכן ש"הישיבה הכלל חסידית הראשונה מסוגה" אומר משהו למבינים) אז אני לא מניח תבנית. yechiel - שיחה 11:17, 8 באוגוסט 2017 (IDT)


הבהרת חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

אם לערך הזה יש חשיבות אנציקלופדית כלשהי, אז היא לא ברורה לי. יוניון ג'ק - שיחה 11:41, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

יוניון ג'ק :: זה הישיבה התיכונית הראשונה לבחורים חסידים. דבר כזה עוד לא היה במגזר החרדי, במה הוא שונה מישיבת מערבא או נהרדעא (ישיבה תיכונית)?. הישיבות שמניתי הם פחות חלוציות מהמדרשה החסידית א. מכיוון שכבר היה ישיבה ברוח הישיבות כמו ישיבת היישוב. ב. מעולם לא היה ישיבה תיכונית לבחורים חסידיים. ג. הישיבה עצמה נמצאת בתוך עיר חרדית מסורתית ושמרנית בניגוד לשאר הישיבות, הדברים האלו מראים חלוציות נדירה. הלל יערי שיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 12:09, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
ראשוניות, חלוציות או איך שלא תקרא לזה - איננה מהוות לא תנאי מספיק ולא תנאי הכרחי לצורך הבהרת חשיבות אנציקלופדית. כמו כן, קיומם של ערכים נוספים/אחרים בעלי חשיבות אנציקלופדית מפוקפקת - היא בשום פנים ואופן איננה הצדקה ליצירת ערך חדש חסר כל חשיבות אנציקלופדית. יוניון ג'ק - שיחה 12:17, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
לפי מה שאני יודע חלוציות ודברים שיש להם השפעה רבה. ראויות לערך. ומדוע אתה מפקפק בחשיבותם של הערכים שמניתי? הלל יערי
אם אכן קיימת השפעה רבה - אדרבא, אנא ממך פרט בערך עצמו מהי אותה השפעה וצרף מקורות חיצונים, מהימנים ובלתי-תלויים המעידים על כך. אך אם אינך מסוגל לעשות זאת - כנראה שאין באמת השפעה, כפי שאתה טוען. יוניון ג'ק - שיחה 12:26, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק א. הערך בשלבי עבודה. ב. מוסד שקיבל את הפרס הגבוה ביותר שמשרד החינוך נותן למוסדות חינוך "דתיים" פלוס החליצות, חשיבתו די ברורה ג. לא הבנתי עדיין למה טענת שהישיבות שמניתי חשיבותם מפוקפקת. ואם כן, מין היושר שתשים גם שם תבנית חשיבות הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 12:33, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
מודה ומתוודה: שמעתי על פרס החינוך הארצי, אבל על פרס לציון ברינה מעולם לא שמעתי. מתייג את אמרי אביטן, Chenspec, Tshuva, Nizzan Cohen, שני אבנשטיין, אבנרבעלי הידע בחינוך על מנת שיחוו דעתם, האם הם מכירים את פרס זה, והאם לדעתם זכייה בפרס זה היא תנאי מספיק לצורך הבהרת חשיבות אנציקלופדית, או שלא. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 12:41, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
כמו כן, הלל יערי, האם יש באפשרותך לשלב בערך עצמו את נימוקי הועדה שהעניקה את הפרס למוסד זה? יוניון ג'ק - שיחה 12:45, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק קרא שוב את מה שכתבתי, שהפרס פלוס החלוציות הדבר מקנה חשיבות. מה שאתה לא נימקץ מדוע הישיבות שמניתי אינם ראויות לערך, ו"מפוקפקות" כלשונך ושוב: מין היושר שגם שם תשים תבנית חשיבות. אשמח לתגובה ענינית הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 13:01, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
(א) לגבי הפרס - ביקשתי את בעלי הידע בחינוך שיחוו דעתם, נמתין בסבלנות ונראה מה יגידו. (ב) לגבי החלוציות - כבר כתבתי לך שלדעתי, זה לא רלוונטי. (ג) דף שיחה זה נועד לדיונים אודות ערך זה בלבד. אינני מעוניין לדון כאן אודות ערכים אחרים. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 13:06, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק אתה לא רוצה לדון בראיה לנידון? בכלל אין פה הרבה מה לדון עליך רק להשים "תבניות חשיבות" אינני מבין מה הבעיה. הרי רק טובת ויקיפדיה לנגד עינייך. הילחם בערכים המיותרים. אני רואה שתשובה עניינית אני לא יקבל הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 13:22, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
אני לא חושבת שמגיע למוסד כה קטן ערך, למרות החלוציות. וגם לא למנחם בומבך. הישיבה ומקימה זכו להרבה פחות חשיפה מאשר חכמי לב, נניח. כמו כן, נא לעדן את הניסוח הפיוטי משהו בערך. • צִבְיָהשיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז 13:25, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה חכמי לב פנה לנוער נושר ולא למיינסטרים חרדי. ראי נא באתר האינטרנט של "המדרשה" שהוא פונה לחרדים שחושבים אחרת. וזאת גם בניגוד ל"חכמי לב" שלא היה ישבה תיכונית ובודאי לא כאחת שבאה לעשות שינוי, ב. אמרי נא לי במה הוא שונה משאר הישיבות התיכוניות כמו ישיבת מערבא וכ'ו שלהם לא היתה כל חליצות אלא העתק ממודל היישוב הישן הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 13:41, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
אני באמת לא מבינה מאיפה אתה מביא את זה. כל הטיעון נגד חכמי לב ובצלאל כהן זה על כך שהוא מתעקש לקרוא לישיבה שלו ישיבה תיכונית ולהציג את האלטרנטיבה הזו כלכתחילה, לאו דווקא לנוער נושר. ובשונה מהמדרשה החסידית, הוא מתעקש לקרוא לישיבה שלו בשם המעורר התנגדות "ישיבה תיכונית". ראה לדוגמה בכתבה הזו. • צִבְיָהשיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז 13:46, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

צִבְיָה שמו של המדרשה ולא "ישיבה" היתה בהוראתו של הרב שטיינמן כשבאו להתייעץ עמו לפתיחת המוסד. הוא טען ש"זה לא ישיבה זה מדרשה" בדומה למה שטען הרב שך לישיבת מערבא שגם הוא טען שזה לא ישיבה ועל כן נקרא "מכון מערבא רובין", בניגוד לחכמי לב שבו לומדים נוער נושר. במדרשה הוא פונה למיינסטרים החרדי לא לנוער נושר את זה תוכלי לראות כאן בדקה ה-49 הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 13:53, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה לפי דעתי גם "חכמי לב" ראויה לערך. ערך נכתב מספר פעמים ונמחק לא מטעמי חשיבות אלא בשל היותו לא ראוי למרחב הערכים במובן הטכני הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 14:02, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
גם אם תחזור שוב ושוב על המנטרה ש"בחכמי לב לומדים נוער נושר" זה לא יהפוך את זה לנכון יותר או פחות. אתה בכלל קורא את מה שכתבתי? כי אני מרגישה שאני מנהלת דו שיח חירשים. • צִבְיָהשיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז 14:06, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה לפי דעתך חכמי לב ראוי לערך? הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 14:08, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה את צודקת שלא הבהרתי את ההבדל . המדרשה פונה לבחורים חסידים והיא פורצת דרך בכך שהיא הישיבה התיכונית החסידית הראשונה כמו שתוכלי לראות תמונות [1]. שאלתי שוב האם "חכמי לב ראויה לערך לפי דעתך? הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 14:20, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
אני לא רואה איך העובדה שהיא פונה לחסידים דווקא עושה את ההבדל. אני בספק רק אם חכמי לב עצמה ראויה לערך. • צִבְיָהשיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז 14:30, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה עצם העובדה שיש כזאת ישות חדשה בשם ישיבה חסידית תיכונית והיא הישיבה הראשונה הדבר מצדיק ערך. הרע חכמי לב לא חידשו הרי ישיבות חרדיות תיכוניות זה משהו שקיים משנת 1936. אשמח גם להסבר למשל מה ההבדל מנהרדעא (ישיבה תיכונית) או ישיבת נהורא הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 14:43, 8 באוגוסט 2017 (IDT
חלוצי ופורץ דרך הם קריטריונים רק בנושאים שחשיבותם ברורה, כמו הטייסת הראשונה וכדומה (שם יש גם די מקורות מכובדים כדי לבסס את החשיבות). אחרת, להקת המטאל הלא-מסחרית הראשונה בפפואה-גיני החדשה אף היא ראויה לערך. המקרה שלפנינו דומה הרבה יותר לכך מלאמיליה ארהארט. יש לנו הצפה אדירה גם כך בערכי זוטא על חרדים, חרד"קים וכל הסובבים אותם. אני מסכים עם צביה לגבי ה"חכמי לב" ההיא. AddMore-III - שיחה 16:37, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

יש חשיבות ברורה. גם פוליטית, גם ראשוניוּת וייחודיות. הקמת המדרשה היא קריאת תיגר על הוראת הרבנים המרכזיים. Tshuva - שיחה 17:20, 8 באוגוסט 2017 (IDT)

AddMore-III מנייו לך שפריצת דרך חברתית לא נחשבת ב. צביה די מבינה את חשיבותה של "חכמי לב" אך היא מסתפקת באשר לכך. בניגוד אליך שאתה נחרץ, ג. אשמח אם תוכל בבקשה להבדיל בין הישבות התיכוניות שמניתי לעייל שהם לא היו פורצי דרך ואף אחד לא שם עליהם תבנית חשיבות כדוגמאת נהרדעא (ישיבה תיכונית), ישיבת היישוב החדש, ישיבת נהורא שאלתי את צִבְיָה ועדיין לא השיבה על כך. שאלתי גם את מניח התבנית יוניון ג'ק והוא השיב שהוא מתעסק רק בערך זה למרות שקרה עליהם ערכים מפופקים. ומין ההגינות שהיה מניח גם בהם "תבנית חשיבות", בהקשר לטענה לנושאים אזוטריים ההכללה שלך כאן פועלת לרעתי. ופעם הבאה אני אטען שישנה הצפה בויקיפדיה סנושאים אזוטריים במוזיקה. על אף שאני מקבל את טענת ההצפה על החרדים. אך עליך לבדוק כל ערך לגופו ובקרה דידן יש לנו עסק בנושא לא אזוטרי אלא סופר מרכזי. דבר שיש לה השפעות חברתיות סוציולגיות ודתיות הלל יערישיחה • ט"ז באב ה'תשע"ז • 17:57, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
Tshuva, אם קריאת התיגר נגד הרבנים היא ההצדקה לחשיבותו האנציקלופדית של הערך - הדבר חייב לבוא לידי ביטוי בצורה ברורה כבר בפתיח הערך. יוניון ג'ק - שיחה 23:32, 8 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק, ההערה שלך נכונה. אמנם החשיבות איננה רק בגלל קריאת התיגר אבל היא לבדה גם מספיקה לחשיבות ומסכים שכדאי בפתיח. Tshuva - שיחה 07:42, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
מדובר בעוד מוסד של חרד"קים, והם קוראים תיגר (בהיחבא ותוך הכחשה) על הרבנים השכם והערב. לא אתה תחליט מה נחשב פריצת דרך חברתית, רק מקורות קיימים ומבוססים יכריעו בכך. זה סתם מוסד חינוכי קטן - העובדה שהוא פונה "דווקא" לחסידים ולא לנוער נושר או איך שלא תקרא לכך לא משנה, כי לא אתה תחליט אם יש בכך מן החידוש. אני, אגב, לא רואה בכך שום שינוי ממוסדות שכבר קיימים והוזכרו, אך גם לדעתי אין משקל בנדון. AddMore-III - שיחה 08:36, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
AddMore-III התגובה שלך משעשעת. הרי כל הנושא כאן: האם יש בכך חידוש או לא. לפי דעתי כן, תגובתך שאני לי אקבע היא נכונה. וזאת משום שמתנהל דיוון על כך ממש בדף הזה אולי תשים לב למה שאתה מגיב וקרא את הדיון מתחילה. תגבש עמדה ולא תאמר "אני עם צביה כמו חכמי לב וכ'ו" על מושגים וחברה שאתה לא מכיר כמו שאתה מוכיח כאן אחת לאחת. הלל יערישיחה • י"ז באב ה'תשע"ז • 12:09, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
מה שאדמו"ר אומר היא שקביעה על משהו כחלוצי נעשית בדיעבד ועל ידי מקורות אובייקטיביים יותר. בכל מקרה, לדעתי ההבדל בין המדרשה החסידית וחכמי לב לישיבות הוותיקות הוא קהל היעד שלהם. התכוונתי לברר את העניין הזה אבל לא היה לי זמן, אבל אם איני טועה בישיבות הוותיקות לא מקפידים על לבוש חרדי (חולצה לבנה), והם פונים יותר לציבור הפא"יניק הותיק, שהיה קיים מאז ומעולם. הישיבות החדשות מיועדות לחרדים שבעבר לא היו שולחים לישיבות תכניות את ילדיהם ("החרדים החדשים"), והם מקפידות יותר על אופי חרדי. שוב, כך נדמה לי ואני לא בטוחה. כך או כך, מדובר בישיבות קטנות מאד, ולדעתי אין הצדקה לערכים על אף אחד מהם. הפרטים על חכמי לב נמצאים בערך על בצלאל כהן שזכה בערך כפעיל חברתי או משהו כזה. • צִבְיָהשיחה • י"ז באב ה'תשע"ז 12:15, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
Tshuva, אתה טוען שהחשיבות איננה רק בגלל קריאת התיגר. אנא ממך הסבר בגלל מה עוד ישנה חשיבות, לדעתך. יוניון ג'ק - שיחה 18:37, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק, כפי שציינתי לעיל, הראשוניוּת והייחודיות. אין בעולם החסידי כאלו עדיין. יש שתיים או שלוש כאלו במגזר החרד"לי. אבל במגזר החרדי פרופר זו חידוש גדול. Tshuva - שיחה 18:46, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
Tshuva, כפי שכבר ציינתי לעיל, ראשוניוּת וייחודיות אינם מהווים תנאי מספיק לצורך הבהרת חשיבות אנציקלופדית. לפחות לא לטעמי (וגם לא על פי מדיניות ויקיפדיה, למיטב הבנתי). כך שבמידה ואין לך נימוקים נוספים פרט לכך, אני חושש שהדיון הזה נקלע למבוי סתום. יוניון ג'ק - שיחה 19:26, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה במדרשה מקפידים על לבוש חסידי זה נכון. עם בצלאל כהן מגיע ערך על פעילות חברתית בומבך ראוי בודאות וזאת בשל פעולתיו הרבים הוא היה זה שפתח את מכינה חרדדית באוניברסיטה. ועוד אם תרצי תוכלי לפתוח על זה דיון חדש ב. טענתך שהיא ישביה "קטנה" מה כוונתך לכמות הבחורים? בכלל גודל משפיע על חשיבות? לא מזמן היה דיון על משגיח בישיבת חברון בירושלים ולמרות גודלה ומספר התלמידים שלו הוא נמחק וזאת מטעמי חשיבות. הצביעי על איזה כמות תהפך הישיבה לחשוב? הלל יערישיחה • י"ז באב ה'תשע"ז • 12:25, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
עם כל הכבוד לבומבך (ויש הרבה כבוד), לבצלאל כהן יש קילומטרז' הרבה יותר גדול הן מבחינת פעילות והן מבחינת ותק. אתה יכול לקרוא בערך שלו. ומהדיון על ישיבת חברון אתה יכול לדרוש לכל היותר קל וחומר לערך הזה, לא ליהפך. • צִבְיָהשיחה • י"ז באב ה'תשע"ז 12:28, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה הפוך ההוכחה שכמות אינה תו לחשיבות. כמו שרצית לטעון הלל יערישיחה • י"ז באב ה'תשע"ז • 12:33, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה אני ממש לא רואה הרבה הבדל ביניהם: הנה רשימה חלקית כאן הלל יערישיחה • י"ז באב ה'תשע"ז • 13:25, 9 באוגוסט 2017 (IDT)
צִבְיָה בנוסף לכך הוא מקים השנה רשת חינוכית השנה הלל יערישיחה • י"ז באב ה'תשע"ז • 13:41, 9 באוגוסט 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

סיכום ביניים שלי של הדיון הנ"ל: פרט ליוצר הערך, קיים משתמש אחד בעל זכות הצבעה שהביע תמיכה בהשארת הערך - Tshuva. לעניות דעתי, נימוקיו אינם משכנעים דיים, ועל אף בקשותיי שימציא מקורות המחזקים את טענותיו - הוא טרם עשה זאת, לצערי. יוניון ג'ק - שיחה 20:02, 12 באוגוסט 2017 (IDT)

אין לי זכות הכרעה, אך מבקש לתמוך בערך הזה. המדרשה החסידית היא אכן אוונגרדית ברחוב החרדי לא רק בשל העובדה שהיא הראשונה שפונה לציבור חסידי המעז לשים נפשו בכפו ולשלוח את ילדיו למוסד הכולל בתוכו לימודי חול, אלא בשל העובדה שהיא הצליחה. הישיבה ממוקמת בעיר חרדית, וראשה, הרב בומבך, ספג לא מעט התנכלויות. הטענה כי מדובר בנושא חרדי קטן וכו', לא מובנת לי. ויקיפדיה פונה לכלל האוכלוסיה והיא מכסה תופעות חשובות בתוך ציבורים שונים במרחב הישראלי. מי שמצוי בתוך החברה החרדית מבין לדעתי, שישיבות כמו חכמי לב והמדרשה החסידית הם אכן תחילתו של תהליך אותו עוד ילמדו באוניברסיטאות בקורסים לחקר החברה החרדית [שגם יקומו להערכתי בשנים הקרובות]. אליעזר היון - שיחה 01:02, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
אין הכי נמי, כשיקומו אותם קורסים ויכתבו על המדרשה הזו מאמרים החשיבות תהיה יותר ברורה. • צִבְיָהשיחה • כ"א באב ה'תשע"ז 01:18, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
מבחינתי אם לאדם ממוצע, גם אם מקבוצה מסויימת, (במקרה שלנו - חרדי) הערך משמעותי, מעניין ולא שולי - יש להשאירו. אם התומכים יציגו אסמכתאות או טיעונים שישכנעוני בכך אתמוך בהשארתו. (כתומך ב'ויקיפדיה עם זנב ארוך') .
בתודה אגלי טל - שיחה 01:28, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
אני די משוכנעת שרבים וטובים בחברה החרדית כלל לא מודעים לקיומה של הישיבה הזו. אז כשאתה אומר "חרדי ממוצע" מן הראוי שתדייק לאיזה סוג של חרדי ממוצע אתה מתכוון. אנחנו נמצאים בתחילת התהוותה של קהילת החרדים החדשים. מוקדם מדי להכריז על השלכות והשפעות של אנשים/אירועים/יוזמות שונות. • צִבְיָהשיחה • כ"א באב ה'תשע"ז 01:36, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
אני מתכוון ממוצע. לא אחד שבנו לומד שם או שנלחם נגד הישיבה. אדם ללא קשר מיוחד לעניין, אבל לא מפריע לי שהוא שייך לפלח מסויים באוכלוסייה שמתעניין בזה. כפי שציינתי, בהתאם לגישת ויקיפדיה עם זנב ארוך.
בתודה אגלי טל - שיחה 01:52, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
אגלי טל לא יכולתי להמציא שאר מקורות לערך הודאי ההיתי עושה זאת מזמן. אך ישנה בעיה שבמגזר החרדי רוב המידע לא קיים מלבד כמה אתרי אינטרנט הלל יערישיחה • כ"א באב ה'תשע"ז • 02:08, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
בשבילי גם טיעונים יעזרו. לא מתחייב שגם בשביל אחרים. בתודה אגלי טל - שיחה 02:17, 13 באוגוסט 2017 (IDT)
אגלי טל ישנם כמה טיעונים חלקם נענו וחלקם לא אנימ אפרט בקצרה: א. היא איננה שונה מישיבות תיכוניות אחרות כדוגמאת ישיבת נהורא נהרדעא (ישיבה תיכונית) מרות ישיבות אלו לא היה להם שום חליצות או מרכיבים שונים מממה שכבר היה נהוג בישיבות דומות הם זכו לערך ללא כל טענת חשיבות. ב. הישיבה היא חלוצית היא הישבה היחידה שפונה לבחורים מהמיננסטרים חסידיים (עם לבוש חסידי שנהוג בישיבה) ללמודי תיכון וכפי שאתה יודע כמה הדבר מהפכני במגזר כלכך שמרני ג. לפי מה שאני יודע עוד לא קיים ישיבה אחת דומה בעולם והיא הראשונה בעולם ד. עצם היותה הישבה שוכנת בלב ליבה של עיר חרדית ופעילה בה למרות התנגדות הדבר מעורר תוספת חשיבות ה. המוסד הוא מוסד מתפתח כוונתי שאין למיסדיה
כל כוונה לעצור בזה שנה הבאה הם אמורים גם לפתוח ישיבה גדולה בנוסח זה (כמו שמפורסם באתר הישיבה) שהיא תהיה ה"ישיבה גדולה" תיכונית הראשונה במגזר החרדי אין עדיין ישיבה גדולה תיכונית,
במידה ותחליט שאין לישיבה חשיבות העומד בראשה הוא בודאי מהפכן וניתן לכתוב עליו ערך ולאחד את הישבה בערך עליו. בברכה הלל יערישיחה • כ"ב באב ה'תשע"ז • 16:35, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
כתבת היטב: "לפי מה שאני יודע". ובכן, אנציקלופדיה רצינית לא ניתן לכתוב "לפי מה שאתה יודע". אם אכן יש חשיבות אנציקלופדית לישיבה זו - אנא המצא מקור חיצוני, איכותי, מהימן ובלתי-תלוי המעיד על כך וצרף אותו לערך עצמו. כי נכון לעכשיו, אין אף לא אחד כזה. נ.ב. כנ"ל לגבי הטענה שראש הישיבה הוא מהפכן. האם יש מקור שבאמצעותו ניתן לאמת טענה זו? יוניון ג'ק - שיחה 20:19, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
לפי דעתי כל ערך שחשוב לקבוצה מסוימת, כמו מעריצי רוק פרוגרסיבי בפפואה גיני החדשה (שבוודאי אינם פחותים בהרבה מהחרד"קים - להזכירכם, מיעוט אזוטרי בתוך מיעוט אזוטרי שתושבי העולם יודעים עליו ממש כמו על הקודמים), זכאי לשרוד דיון חשיבות. למרבה המזל דעתי איננה נחשבת במיוחד ואני צריך להביא מקורות כדי לגבותה. אני גם מוכרח להזדעק ולמחות כנגד הטון האקטיביסטי השולט בדיון כאן, שחלק ממשתתפיו הם אקטיביסטים ידועים. הוויקיפדיה איננה אתר חדשות, המיועד לעדכן בזמן אמיתי, ובוודאי שלא אתר אקטיביזם, המיועד להטות מידע בכוונה לשנות את המציאות. כשייכתבו תולדות 'החרדים החדשים' (להערכתי, המלומדת קצת יותר מהממוצע, זה יהיה חיבור קצר מאוד) עוד נראה לגבי הערך כאן ואחרים. AddMore-III - שיחה 20:49, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק הבורות שלך בנושא במגזר החרדי זועק. עצם הדבר שאתה נתפס לסגנונות לשון ונוסחאות ללא מענה ענייני לעצם העניין רק מגבירה את תחושת הבורות שאתה לוקה בה בעניין זה. למשל מה שונה ישיבת נהרדעא מישיבה זו. האם אתה מכיר תנועות ותת קבוצטת במגזר כל כך גדול עצם הבקשב למקור בעוד המגזר הממסדי לא נמצא באינטרנט ממילא פחות כותבים עליה באינטרנט מה שמקשה על הבאת מקור לנושא. בכלל האם העובדה שבחברון לומדים 1500 בחורים חייב אסמכתא. תקרא את ערך על הישיבות המובילות ןתראה שעל פרטים כללים אין שום מקור לפרטים מאין אלו. עצם התחמקותך בתחילת הדיון מלעשות השוואה בין הנשוא לישיבות דומות והתחמקותך להגיב על הטיעון גם עכשיו ועוד על טיעונים שונים מעורר מחשבה כמה הבנתך בעניין הלל יערישיחה • כ"ג באב ה'תשע"ז • 21:15, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
הלל יערי, אני נאלץ להסיק שאין לך ולו מקור אחד שיכול לחזק את טיעוניך הלא מבוססים, ועל כן אתה נגרר להטחת עלבונות אישיים במקום לנהל דיון ענייני. צר לי על כך, אינני מעוניין לקחת חלק בדיון מסוג זה. יוניון ג'ק - שיחה 21:43, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק לא היה כאן שום עלבון אישי מלבד המסקנה שאין לי ידיעה במה שנעשה במגזר החרדי ואתה גן הוכחת זאת. באותה מידה שלי אין ידיעה בנעשה בתורת הקואנטים. בהקשר לטיעון אני השבתי שאת רף המקורות שאתה מבקש אינה נדרשת בשאר ערכים בויקיפדיה. מי שלא השיב לטיעוןניי מההתחלה זה אתה. למרות שבקשתי ממך כמה פעמים . אני אשמח שתשתתף בדיון ותגיב לכל הטענות הנשאלות. לפני בקשתך למקור לכך שזה ישיבה תיכונית הראשונה לחסידים. אני שאלתי אותך מספר פעמים מה שונה ישיבה זו מישיבה תיכוניות אחרות אך תגובתך היתה שאתה מפקפק בחשיבותם של ישבות אלו ואין לך כל רצון לענות למרות שיש ראיה לנידון. מסקנתי על חוסר ידיעתך בנעשה בעולם החרדי נובעת גם מהנחת תבנית החשיבות בערך נחמן טוקר הלל יערישיחה • כ"ג באב ה'תשע"ז • 21:51, 14 באוגוסט 2017 (IDT)
הלל יערי, לא קראתי את הודעתך הנ"ל, ואין בכוונתי לקרוא אותה. אם לא הייתי מספיק ברור קודם: אינני מתכוון להגיב להודעות נוספות שלך כאן, אודה לך אם תפסיק לתייג אותי בדף שיחה זה. יוניון ג'ק - שיחה 21:54, 14 באוגוסט 2017 (IDT)


לאחר תום הדיון להבהרת חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

TZivyA, AddMore-III, אגלי טל, האם הטיעונים שהוצגו לעיל והשיכתובים שנעשו בערך במהלך השבוע האחרון שיכנעו אתכם שיש לערך זה חשיבות אנציקלופדית? יוניון ג'ק - שיחה 10:39, 15 באוגוסט 2017 (IDT)

לטעמי ישנה. בתודה אגלי טל - שיחה 12:51, 15 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק, בהחלט לא. אם אתה רוצה לפתוח מחיקה, אתה יודע באיזה טור תמצא את חתימתי. AddMore-III - שיחה 19:11, 16 באוגוסט 2017 (IDT)
אמתין לשמוע את עמדתה של TZivyA בנושא. יוניון ג'ק - שיחה 19:34, 16 באוגוסט 2017 (IDT)
עדיין ממתין לשמוע את עמדתה של TZivyA בנושא. יוניון ג'ק - שיחה 11:15, 26 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק לפני שינוי בערך רציתי רק לעדכן אותך שמצאתי לטענתך לחוסר מקורות . במקור ראשון השבוע היתה כתבה על הישיבה ואציין את המקורות כפי שאתה נוהג לציין "בלתי תלוי" 23:11, 26 באוגוסט 2017 (IDT) הלל יערי (שיחה | תרומות | מונה) שכח לחתום
(א) ראשית כל, רק אעיר שמה שאתה טוען שאני נוהג לציין - זו דרישה מינמלית עבור כל הערכים בויקיפדיה. זו לא דרישה עבור ערך זה בלבד, וזו לא דרישה שלי. זו מדיניות ויקיפדיה. (ב) שנית, אינני קורא מקור ראשון. אודה לך אם תוכל לספק קישור לכתבה האמורה. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 23:16, 26 באוגוסט 2017 (IDT)
יוניון ג'ק תוכל לראות כאן בברכה הלל יערישיחה • ה' באלול ה'תשע"ז • 23:20, 26 באוגוסט 2017 (IDT)
קראתי. תודה. יוניון ג'ק - שיחה 22:41, 27 באוגוסט 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

את התגובה של יתד תקרא ישראל כהן, ‏'יתד נאמן' נגד מדרשה חסידית שמשלבת לימודי חול: "רוצחים רוחניים", באתר כיכר השבת, 29 באוגוסט 2017 הלל יערישיחה • ז' באלול ה'תשע"ז • 12:33, 29 באוגוסט 2017 (IDT)