שיחת משתמש:בוםבראש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
P chemist.png
ברוך בואך לוויקיפדיה.

כפי ששמת לב בניסוי שעשית, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. זה עובד. גם אם התכוונת רק לבדוק את אפשרויות העריכה, השינוי שביצעת בדף דוד סתיו מוצג למשתמשים אחרים שצופים באותו הדף, וחבל. להבא, יש לבצע עריכות כאלה בארגז החול שנועד לתרגול הממשק של ויקיפדיה. השחתות, הבלים, שגיאות בולטות וגסויות לא נשארים בדפי ויקיפדיה זמן רב, משום ששינויי הדפים מנוטרים ונבדקים כל העת בשבע עיניים. בכל זאת, בזמן הקצר שיעבור בין השינוי שביצעת בדף לבין תיקונו, עשויים לראות את השינוי קוראיו של הדף, ובכך ייחשפו למידע מוטעה או לדף מושחת, מה שעשוי להטעות אותם קוראים.

כדי ללמוד יותר על האתר יש לפנות אל דף ברוכים הבאים. שאלות בנושאי תוכן, שלא נמצא להן מענה בערכים הקיימים בוויקיפדיה, יש להוסיף כאן.

תודה,

Achtung.svg
כפי ששמת לב, יש באפשרותך לערוך כמעט כל דף באתר. עם זאת, ישנן עריכות שאינן מקובלות בוויקיפדיה ונחשבות להשחתה, וכך גם העריכה שביצעת. הדף שערכת שוחזר למצבו הקודם ושום נזק לא נגרם, אך השחתה חוזרת ונשנית של דפים תוביל לחסימתך.
  • אם ברצונך לבצע ניסויי עריכה, ניתן לעשותם בארגז החול של ויקיפדיה.
  • אם חיפשת ערך ולא מצאת, באפשרותך להוסיף בקשה לכתיבתו בדף ויקיפדיה:בקשת ערך, שם יש הסבר כיצד לעשות זאת או ליצור אותו.
  • אם לדעתך ישנה טעות בערך והעריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.
    ילד קטן - שיחה 22:08, 18 במרץ 2013 (IST)

יש עתיד[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף יש עתיד שוחזרה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות ששוחזרו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, ‏Lionster‏ • שיחה 22:24, 18 במרץ 2013 (IST)

שתי הערות[עריכת קוד מקור]

שלום רב. א. בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן, חשוב להקפיד עליה. ב. תרשה לי להתנסח באופן ישיר: אני מבין את המרירות החרדית כלפי בנט ולפיד (לא מעט בעידוד התקשורת המגזרית), אבל ויקיפדיה אינה המקום לפרוק את המתח, לא בבין הזמנים ואפילו לא בזמן. זה גם לא יעבוד. בכלל, אם אתה רוצה להשפיע ולשפר - עדיף שתעסוק לפחות גם בנושאים שאינם במחלוקת. נרו יאירשיחה • ט' בניסן ה'תשע"ג • 21:42, 20 במרץ 2013 (IST)

עצה[עריכת קוד מקור]

שלום עורך נכבד. קח זמן להבין את המהלכים בויקיפדיה והימנע מוויכוחים. אם אכן ברצונך להמשיך כאן בראש שקט. אתה לא חייב להתווכח על כל מחיקה. ולא להרגיש פגיע. הרי מובן מאלין שבין 150 אלף העורכים בעברית, תמיד ימצא אחד (לפחות) שיחשוב אחרת ממך. אז הנח לו לחשוב אחרת. עד שתמצא מקומך כאן. ואנחנו מאחלים לך התאקלמות והצלחה בעריכות שתבצע בויקיפדיה, בברכה, Rafael Guri שיחה 07:48, 19 באפריל 2013 (IDT)

זיכרונות אחרי מותי[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. מה שלומך? תיקנתי את עריכתך בערך. אנא גש לראות כיצד יש לבצע זאת. בברכה, Rafael Guri שיחה 04:27, 14 במאי 2013 (IDT)

קישורים ופשרם[עריכת קוד מקור]

שלום ותודה על עריכותיך. שים לב לנוהג הרווח כאן לכתוב מספר מילים המסבירות לקורא מה הוא הולך לראות, אם וכאשר יפתח את הקישור החיצוני שהצבת. למשל כותרת של הכתבה/הדף וכדומה. גם מבחינה אסתטית, הקורא לא אמור לראות "שורות קוד" בפרק הערות השולים, אלא מילים. תודה מראש ושבת שלום. ביקורת - שיחה 13:19, 23 במאי 2014 (IDT)

מלחמות עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום רב. מלבד הקמפיין שאתה מנהל נגד יש עתיד ונגד בנט, אתה גם מנהל מלחמות עריכה. אני מבקש שתפסיק עם זה, משום שאחרת יש להניח שתיחסם. נרו יאירשיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ד • 16:28, 23 במאי 2014 (IDT)

אני לא יודע אם איחסם, אני רק יודע שאתה מקשקש, זה לא מלחמה, פשוט בקשו מקור אמין יותר אז הבאתי, אני לא יודע מה מפת האינטרסים שלך, ברור שלא כלולה בה בקשת האמת

ראו גם כאן https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%94:%D7%99%D7%90%D7%99%D7%A8_%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%93#.D7.94.D7.A4.D7.A8.D7.A7_.D7.94.D7.97.D7.93.D7.A9-.D7.99.D7.97.D7.A1.D7.95_.D7.9C.D7.9E.D7.92.D7.96.D7.A8_.D7.94.D7.97.D7.A8.D7.93.D7.99

בוםבראש - שיחה 00:30, 25 במאי 2014 (IDT)

אני מבין ש"בקשת האמת" היא רק להתלכלך על לפיד ובנט. על כל פנים, נמשיך את הדיון במקומות שבהם התחיל. נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ד • 16:35, 25 במאי 2014 (IDT)

אתה יכול להמשיך היכן שאתה רוצה, אצטרף אליך בשמחה למה 'להתלכלך'? אני מביא עובדות יבשות עם מקורות יבשים, פרשנות על אחריות האינטרסנט לבדו. ְְְבוםבראש - שיחה 19:06, 25 במאי 2014 (IDT)

ממש לא יבשות. אתה מנהל קמפיין. נרו יאירשיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ד • 20:53, 25 במאי 2014 (IDT)

איך אתה יכול לדעת כשאני מגיב לך כאן? לגופו של עניין, למה מחקת את נושא קצבאות הילדים? יו"ר המועצה לשלום הילד מאשים את לפיד במניע [הברור כשמש לדעתי] בקיצוץ קצבאות הילדים, שהיא פגיעה בחרדים, זה לא חרדי שמאשים, זה אדם בתפקיד מכובד מאוד, למה אתה מוחק כזה דבר?

חסימה[עריכת קוד מקור]

נחסמת על תקציר העריכה שלך בערך יאיר לפיד. קראתי את מה שכתבת בדף המשתמש שלך. והשקפתך לא תואמת את הדרך שבה כותבים אנציקלופדיה. חסמתי אותך ליום, אם תמשיך בדרך זאת תחסם לתקופה ארוכה יותר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 11:14, 29 במאי 2014 (IDT)


היי חנה אשמח אם תפרטי יותר למה חסמת אותי אני משער שלא על מה שכתבתי בדף השיחה שלי, אם כי זה לא לרוחך, אני משער שגם דף השיחה שלי הוא חלק מהחופשיות שיש בויקיפדיה

החסימה היא על העריכה בערך יאיר לפיד, לדעתי לכתוב שהציבור החרדי הוא מעמסה על מעמד הביניים הוא ניסוח בעייתי [במילים שלי: מחליא ואנטישמי], ניתן לכתוב שהוא אינו מכניס מיסים די הצורך, שהוא מקבל קצבאות גבוהות, שאינו תורם לכוח העבודה, ועוד מיליון ואחד נוסחאות

הסיגנון הספציפי שמיעוט מסויים מהווה מעמסה ונטל על קבוצה אחרת, זה סיגנון אירופאי בן 75 וחמש שנה בדיוק, אם תירצי אשלח לך לינקים מדוייקים עם המילים הללו אשמח מאוד לשמוע את תשובתך ְְבוםבראש - שיחה 18:03, 30 במאי 2014 (IDT)

העברתי את תגובתך לכאן, כי בוויקיפדיה ממשיכים שיחה במקום בה היא החלה כדי שתהיה רציפות בשיחה.
לעצם שאלתך. נחסמת על המילים שכתבת בתקציר העריכה, אותם מילים שאתה חוזר עליהן שוב בתגובתך. קבל עצה ממני: לא כל מחשבה שעוברת לך בראש יש להביעה בכתב. הוויקיפדיה אינה אתר טוקבקים, וכאן אנחנו משתדלים להתבטא בדרך עניינית וראויה. אנחנו רוצים דיון ענייני ולא תוקפני. אין לי כל עניים בלינקים שלך, מה שנהוג בחוץ על תעביר לוויקיפדיה. אני מאד מקווה שההצהרות שלך בדף המשתמש שלך לא יבואו לידי ביטוי בעריכותיך. המטרה של כולנו היא לכתוב אנציקלפדיה מנוקדת מבט ניטרלית ולא מוטה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 18:36, 30 במאי 2014 (IDT)


קיבלתי, אם כי כשאני רואה א..טי..ש..ת קשה לי לא לומר את זה ְְְְבוםבראש - שיחה 19:14, 30 במאי 2014 (IDT)

דרוש מקור

בובות קש[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף וק:בדיקה
שלום בוםבראש, בובת קש היא כינוי לחשבון נוסף שפותח משתמש. מותר לפתוח בובת קש אבל אסור לעשות בה שימוש כדי להשפיע על דיון יותר ממה שהיה משפיע החשבון המקורי. לדוגמה אסור להצביע משני חשבונות. הבודקים בדף זה יכולים, באמצעות בדיקת חשבון האיי פי מהם ערכו המשתמשים, לזהות בובות קש.
במקרה שלך החשד הוא שניצלת בובת קש כדי לשנות את הערך יאיר לפיד בצורה אסורה, שהבעיות בה הובהרו לך כשהיית במשתמש הראשון ובעצם ניסית ליצור מצג שוא של משתמש חדש שלא מכיר את הכללים ואין מה לבוא אליו בטענות למרות שידעת והכרת את הכללים.
אני מבין שהדברים לא היו ידועים לך, לכן אני מציע שתתנצל ותוותר על שימוש בחשבון משתמש:גמיש ותתחיל לקבל את הוראות הקהילה ולערוך בצורה מקובלת. בברכה, ‏ישרוןשיחה 20:25, 1 ביוני 2014 (IDT)

אסור להחזיק שני חשבונות משתמשים גם אם הם לא משמשים לעריכת אותם ערכים? איך אתה יודע שאני מגיב כאן לדבריך? בוםבראש - שיחה 20:42, 1 ביוני 2014 (IDT)

אני באופן אישי לא ממליץ להשתמש בבובת קש בכלל. יש מקרים מיוחדים כמו משתמשים שפרשו כי היה קשה להם ורצו לפתוח דף חדש, או משתמש שעורך בכתובת איי פי משותפת ורוצה להיזהר עם החשבון שלו כמו "משתמש:MathKnight-at-TAU". על פי הכללים מותר לפתוח בובת קש לערכים שונים, אבל אסור להגיב עם שתי הבובות באותו הדיון וליצור מצג שוא מסוג כלשהו. כלי הבדיקה, יחד עם הרבה משתמשים חשדנים בוויקיפדיה, מתמודדים יחסית בהצלחה עם מרבית מקרי בובות הקש בהן נעשה שימוש פסול.
לגבי דף השיחה שלך: לאחר שכתבתי כאן הוספתי אותו לעזרה:רשימת המעקב ואני רואה כל שינוי שנערך בו עד שאחליט להפסיק לעקוב אחריו. בברכה, ‏ישרוןשיחה 20:48, 1 ביוני 2014 (IDT)

תודה בוםבראש - שיחה 20:59, 1 ביוני 2014 (IDT)

נאלצתי לערוך כיוון שנכתב מתוך התנכלות מכוונת בוםבראש - שיחה 11:21, 6 ביוני 2014 (IDT)

ויקיפדיה:הזחה[עריכת קוד מקור]

למד בבקשה את כללי ההזחה, לא נוח לקרוא דיונים בהם מופיעות תגובותיך. ‏ישרוןשיחה 11:55, 6 ביוני 2014 (IDT) תודה שמתי לב, אני שמח על השימוש העברי במילה זו, שלראשונה אני נחשף אליו כמובן מהפסוק 'לא יזח החושן מעל האפוד' בוםבראש - שיחה 11:59, 6 ביוני 2014 (IDT)

אז למה אתה לא משתמש בזה? ‏ישרוןשיחה 12:05, 6 ביוני 2014 (IDT)

בדיוק כותב לך על זה עשיתי ניסוי ולא הצלחתי עדיין מנסה מה הסימון הספציפי כדי לדחוף התגובה לבפנים?

משתמשים בנקודותיים, אתה יכול לראות במצב עריכה איך משתמשים אחרים עשו ולעשות גם. ‏ישרוןשיחה 12:12, 6 ביוני 2014 (IDT)
אוקיי, תודה, הטעות שלי הייתה שבדף כללי ההזחה יש סימון "מרכאות לפני הנקודותיים, וסימנתי עם מרכאות, כמובן שלא היו תוצאות, אולי באמת ניתן לתקן שם כדי שיהיה יותר ברור בוםבראש - שיחה 12:13, 6 ביוני 2014 (IDT)