שיחת תבנית:מבנה הנדסי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תבנית:מבנה הנדסי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

שלום, לדעתי יש ליצור את תבנית תבנית:מנהרה שבדומה לתבנית:גשר תשמש למנהרות רכב ומנהרות רכבת.
האם מסכימים שיש ליצור את התבנית? והאם הפרמטרים שבהצעתי מקובלים? בברכה, שפם אדום - שיחה 22:23, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

בעיקרון בסדר אבל היה עדיף אם היינו יוצרים תבנית:מבנה הנדסי לכל אלה הדומים. כמו שתבנית:ימה טובה לימים, אגמים, ימות וכו'. בורה בורה - שיחה
כמה הערות:
 • אני חושב שצריך להיות בנייה ולא בניה
 • כדאי להוריד יידוע משמות של פרמטרים למשל "עלות ההקמה" ל"עלות הקמה".
 • קיצור שמות פרמטרים:
  • "שימוש רכב / רכבת" - עדיף לשנות את שם הפרמטר ל"שימוש" בלבד, ואת ההסבר לתוכן האפשרי שלו לציין בתיעוד התבנית
  • "שם המתכנן או משרד האדריכלים" - אפשר רק מתכנן
אולי לעורכים שעוסקים בתחבורה (מתייג את @Ori) יהיו הערות נוספות. ערן - שיחה 22:36, 28 באוגוסט 2014 (IDT)
תיקנתי בינתיים לפי הערות ערן. בורה בורה, תוכל להסביר קצת יותר או ליצור דוגמה? שפם אדום - שיחה 16:48, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
אני מסכים עם בורה בורה. לדעתי אפשר לאחד את שתי התבניות. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 23:17, 30 באוגוסט 2014 (IDT)
קח כבסיס את תבנית מנהרה. עבור על תבנית גשר וראה איזה פרמטרים יש שם שאין פה. הוסף בראש התבנית פרמטר "סוג" שבו ניתן לכתוב "מנהרה", "גשר", "תעלה" או כל מבנה הנדסי אחר. לתבנית המשופרת נקרא תבנית:מבנה הנדסי. למשל תעלת פנמה או תעלת סואץ יוכלו גם הן להשתמש בתבנית. וודא שפרמטרים שהיינו רוצים לראות בתעלה יכללו בה. אגב, מה ההבדל בין מספר נתיבים למספר מסלולים? בורה בורה - שיחה 06:05, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
הרעיון קרץ לי והתחלתי לערוך את התבנית לפי מה שאמרת אבל יש בי הרהורי כפירה: אני חושב שלמשתמש מתחיל יהיה קל יותר להעתיק תבנית קצרה ולמלא אותה מאשר להעתיק תבנית עתירת פרמטרים ולמלא רק חלק קטן מהם. לדוגמה, פרמטרים לגשר יהיו "שיטת בניה" "שנת הקמה" "מיקום" "אורך מפתח" "מספר הניצבים" ופרמטרים למנהרה "שיטת כרייה" "התחלת כרייה" "סיום כריה" "מיקום התחלה" "מיקום סוף" "אורך" "מנהרות קישור"... לנסות להתאים בכל זאת לתבנית אחת? ידרוש וויתורים על מינוחים מדוייקים או יאריך את התבנית. מה לעשות?
לשאלה האגבית: מסלולים יש בדרך כלל שניים אחד לכל כיוון, (למעט בכביש חד סיטרי) ונתיבים מציין כמה רכבים מורשים לנוע במקביל ברוחב הכביש. לדוגמה "כביש בינעירוני דו מסלולי דו נתיבי" (חבל שאין בעברית מילה אחת לזה). שפם אדום - שיחה 19:16, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
אפשר לעשות מודולים כמו בתבנית:מטוס. במאפיינים כלליים שמים פרמטרים כמו סוג, שנת בניה, אורך, רוחב וכו'. בהמשך בונים תת-כותרות שנותנות פרוט שונה לגשר, מנהרה, תעלה וכו'. כך הכותב המזדמן לא מתבלבל. אם תבנה תבנית כללית טובה, נוכל לאמץ את המודל הזה לתבניות נוספות. יש לנו אינפלציה של תבניות דומות, ועושים עתה מאמץ לאחד. חבל להתחיל פיצולים. בורה בורה - שיחה 19:23, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
קטונתי, אני לא מספיק מבין בתבניות. אשמח אם תקח עליך את הפרוייקט ועל הדרך אלמד. שים נא לב רק להשאיר את אוצר המילים: מנהרה כורים, גשר בונים, לגשר יש ניצבים וביניהם מפתח, למנהרה יש מנהרות מקשרות ומנהרות מילוט, ולתעלה יש עומק. שפם אדום - שיחה 19:33, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
כתוב את כל מה שצריך בקבוצות, רק תן כותרת לקבוצה בכתב מוסתר, בלי להסתבך. אני כבר אסדר את הכותרות, או אסתייע באחד המבינים. בורה בורה - שיחה 19:48, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
בוויקיפדיה האנגלית יש תבניות נפרדות לגשר ולמנהרה, בכל אחת מהן יש מעל 30 פרמטרים שפם אדום - שיחה 19:20, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
באנגלי יש תבנית נפרדת לכל דבר עלי אדמות. מי שרוצה להוסיף שם תבנית, לא מוצא את ידיו ורגליו. בורה בורה - שיחה 19:25, 31 באוגוסט 2014 (IDT)
הבאתי את האנגלי כחומר למחשבה, אני לא חושב שצריך להעתיק מהם הכל אם כי יש גם דברים טובים כמו מינוחים מדוייקים. שפם אדום - שיחה 19:33, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

אוקיי, שיניתי בהתאם לדרישות בורה בורה ודעת יונה ב., אשמח אם תכנסו לראות ותגידו אם טוב. ניסיתי גם לערוך טבלת "פרמטרים של תבניות" כמו זו שיש בסוף תבנית:מטוס אבל לצערי יש לי שגיאת תחביר ב־JSON שאני לא מזהה ואין אפשרות לשמור את הדף עם השגיאה Face-sad.svg.שפם אדום - שיחה 22:35, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

תודה לערן שהוסיף לבקשתי את הטבלה "פרמטרים של תבניות" שפם אדום - שיחה 09:00, 2 בספטמבר 2014 (IDT)

חסר לי ה"סוג" בכותרת. (גשר, מנהרה, תעלה וכו'). הפרמטר "שימוש" לא כל כך עונה על זה. וגם יש שם בתבנית שגיאת תחביר, ראה שורה ראשונה מימין. בורה בורה - שיחה 16:25, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
ניסיתי להשתמש בתבנית החדשה ויש תקלות:
 1. לא מילאתי את פרמטר "מיקום הסוף" (שייך למנהרה) ובשימוש בערך הופיע {{{מיקום הסוף}}}
 2. לא מילאתי שום פרמטר בחלק האחרון של התבנית - "מאפיינים תפעוליים", הכותרת מופיעה בכל זאת.
ערן, תוכל לעזור שוב? בתודה ובברכה, שפם אדום - שיחה 16:29, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
תוקן. ערן - שיחה 16:51, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! שפם אדום - שיחה 16:54, 5 בספטמבר 2014 (IDT)


באתי להוסיף את התבנית לערך מנהרות הכרמל ומצאתי שם את תבנית:פרויקט הנדסי, הפרמטר היחיד שיש בה ושאין בתבנית שיצרנו כאן הוא "מידע נוסף", אז אני מוסיף גם את הפרמטר הזה והתבנית החדשה תחליף גם את תבנית:גשר וגם את תבנית:פרויקט הנדסי. שפם אדום - שיחה 17:04, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

אני מציע:
 1. שים איזה 2 ערכים עם מנהרה
 2. החלף איזה שני ערכים עם גשר
 3. תן אותה בתעלת פנמה

אם זה הולך נקי, נוכל לברך על המוגמר. בורה בורה - שיחה 17:25, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

דוגמאות:
 1. מנהרה 3 בקו הרכבת המהיר לירושלים (המנהרה הארוכה בישראל)
 2. מנהרות הכרמל (מנהרת הרכב הארוכה בישראל)
 3. גשר הרכבת מעל עמק הארזים (הגשר הגבוה בישראל)
 4. גשר המיתרים (בעיניי הגשר היפה בישראל)

לגבי תעלה אני לא בטוח, צריך להתעמק בנושא ויכול להיות שנצטרך פרמטרים נוספים, ואולי נכון יותר לשלב עם תבנית:סכר ותבנית:מפרץ. אם כך יוחלט אוריד מהתבנית שלנו את הפרמטר עומק. בברכה, שפם אדום - שיחה 22:24, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

מנהרה וגשר נראים טוב. נראה ששוה להוסיף לתבנית "סמל", שלא נצטרך להוסיף מחוץ לץבנית כמו במנהרות הכרמל. משתמש:קרלוס הגדול, הוסף בבקשה לתבנית את ה"פטנט" לרשום את הערכים בקטגוריית חסרי מפה וחסרי קואורדינטות. בורה בורה - שיחה 23:27, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
בורה בורה, התבניות {{נחוצה מפת מיקום}} ו{{נחוצות קואורדינטות}} קיימות כבר מהגרסה הראשונה. קרלוס ~ שיחה ~ הבה נכחילה 22:35, 7 בספטמבר 2014 (IDT)
- סוף העברה

הרחבת תבנית קו רכבת וביטול תבנית מסילת רכבת[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

אמלק: אני מציע לבטל את תבנית:מסילת רכבת ולהחליפה בתבנית:מבנה הנדסי עם שדרוג קל.
לאחר מבט בערכים של מסילות רכבת שונות: (לדוגמה מסילת החוף, מסילת השרון ומסילת עכו-כרמיאל) רציתי ליצור תבנית אינפורמטיבית שתכיל את כל הנתונים הרלוונטיים. רציתי להעביר את התבנית של מסילת השרון מתבנית:מבנה הנדסי לתבנית:מסילת רכבת נתקלתי בכמה פערים ולכן רציתי להרחיב את התבנית מסילת רכבת. הסבכתי עם זה קצת והחלטתי שאולי עדיף לבטל את תבנית "מסילת רכבת".
1. בתבנית מסילת רכבת הפרמטרים הבאים: שם, תמונה, כיתוב, (תאריך) חנוכת המסילה, מיקום ותחנות עיקריות.
2. בתבנית כביש יש פרמטרים רבים נוספים שגם אותם אפשר להוסיף: אורך, נק' התחלה, ערים ראשיות, נקודת סיום, מסילות מסתעפות (או בשם קצת יותר טוב), מפה.
3. כדאי להוסיף גם את הפרמטרים רוחב המסילה (בדר"כ תקנית =143.5 ס"מ, יש גם 110 ס"מ( צרה וכו') ומספר מסילות (1,2,3, וכו').
4. מתבנית מבנה הנדסי יש עוד פרמטרים של הקמת המסילה שרלוונטיים גם פה: מתכנן, חברת בנייה, תאריך התחלה, תאריך סיום.

בעצם בתבנית מבנה הנדסי יש כמעט את כל הפמרטרים שרציתי - חסרים: תחנות עיקריות, ערים ראשיות(אפשר לוותר) ומסילות מסתעפות.

 • קיימת תבנית:קו רכבת אבל היא מיועדת לקווים שהם חלק מרשת כלשהי כמו קווי מטרו או רק"ל בעיקר ולא למסילות רכבת אשר משרתות הרבה קווים כמו מסילת החוף למשל, אפשר אולי לעשות לה שינויים כך שתתאים אבל לדעתי זה לא רעיון טוב.

הייתי שמח לשמוע את דעתכם בנושא. McKaby, ערן, בורה בורה, Dork105, Ovedc, Nirvadel. Shinaimm - שיחה 18:09, 22 בדצמבר 2018 (IST)

גאוגרפית, מבנה הנדסי הוא נ"צ (או אולי פוליגון) ומסילת רכבת היא קו ונ"צ של אתרי עניין (תחנות) ועדיף לשמור על בידול בין תבניות כאלו כיוון שהמידע שרלוונטי למבנה ולמסילה שונה. אם כבר הייתי חושב לאחד את התבנית הזו עם תבנית:קו רכבת. (כדאי להתייעץ גם עם IKhitron וLdorfman שהתעסקו לא מעט עם סידור של המידע על הרכבת) ערן - שיחה 19:00, 22 בדצמבר 2018 (IST)
אני מסכים עם ערן (ותודה על הזימון לכאן). אם יש פרמטרים החסרים בתבנית בה יש שימוש כיום, ראוי להוסיפם. אולי לא הבנתי את הרעיון, אבל איני מוצא טעם בהחלפה של התבניות לשם כך. Ldorfmanשיחה 22:55, 22 בדצמבר 2018 (IST)
היי. לצערי, אני לא בעניין של מסילות. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:50, 23 בדצמבר 2018 (IST)
נראה לי שהרחבת תבנית:מבנה הנדסי היא האופציה המתאימה יותר. ותודה על הזימון לכאן McKaby - שיחה 21:07, 23 בדצמבר 2018 (IST)
תודה על הפידבק, אני אנסה לראות איזה תבנית מתאימה יותר וחושב שההצעה של Ldorfman היא העדיפה כדי לשמור על הנושא של הרכבת. בכל מקרה אעדכן ואם כך אני מציע למחוק את תבנית:מסילת ברזל ולהמירה ע"י בוט בתבנית שתיבחר. Shinaimm - שיחה 00:30, 27 בדצמבר 2018 (IST)
סליחה על העיכוב, בדקתי את הנושא. אבקש להוסיף לתבנית:קו רכבת את הפרמטרים הבאים:
1. פרמטר "סוג" שיהיה ברירת מחדל "קו" אבל שיהיה אפשר לשנות ל"מסילה" (כמו בתבנית:מחלף המאפשרת לקבוע אם זה מחלף או צומת).
2. פרמטר תחילת הקו (או תחילת המסילה) (בתבנית מבנה הנדסי זה נקרא מיקום התחלה, אפשר גם שם כזה, זה לא קריטי).
3. פרמטר סיום הקו (או סיום המסילה). בדומה ל2.
4. מספר מסילות (או מספר נתיבים), למשל מסילת איילון בעלת 3-4 נתיבים, מסילת השרון 2. (בתבנית מבנה הנדסי זה נקרא מסלולים).
5. יש להעביר את שם המפעיל אל חלק התבנית הראשי (תחת שם המערכת) ולא במידע על ההקמה.
להלן דוגמה של מסילת השרון עם שתי התבניות להשוואה. לאחר השינויים אני אערוך את המסילות הקיימות ואז יהיה אפשר למחוק את תבנית:מסילת רכבת, אפשר לתת גם לבוט לעשות את ההמרה, אבל אין הרבה מסילות אז זה בקטנה (אני אוסיף גם נתונים כמו בהמרה לתפקיד מנהיג...). אם יש למישהו השגות/ הצעות נוספות אשמח לשמוע. כך התבנית תתמוך גם במסילות רכבת ישנות, קווי רק"ל ומטרו חדשים וגם מערכות רכבת כבדה. תודה! Shinaimm - שיחה 18:21, 5 בינואר 2019 (IST)
Ldorfman, ערן ביצעתי את השינויים 1-5, אשמח אם תסתכלו ותראו שזה בסדר. תהיתי לגבי (6) - אם המפעיל הוא רכבת ישראל אז מופיע הקישור לפורטל רכבת ישראל כפי שהופיע בתבנית הישנה, ראיתי שיש מנגנון כזה בתבנית:תחנת רכבת (האם ישראל). חשבתי גם בנוסף (7) לשנות את הפרמטר של עיר ל-"מיקום" זה יותר כללי ונוח. תודה מראש! Shinaimm - שיחה 21:43, 9 בינואר 2019 (IST)
לא ממש הבנתי את הצורך בפרמטר "עיר"/"מיקום". למה הוא משמש? קווים לא "משוייכים" לישוב מסוים - הם עוברים בין ישובים. מלבד זה, מבחינתי הכל תקין. תודה על ההשקעה. Ldorfmanשיחה 01:22, 10 בינואר 2019 (IST)
Ldorfman, תודה! הפרמטר הזה קיים כבר היום בתבנית קו נוסעים כ-"עיר". לעיתים הוצבו בו מספר ערים, לפעמים אזור שם של אזור כמו השפלה. אני חושב שהחלפת השם מעיר למיקום ברורה יותר אבל זה לא קריטי. אני כן חושב שהפרמטר נחוץ.
במהלך ניסיונות ההמרה של למסילות בארץ גיליתי שממסילת חיפה – נצרת בכלל משתמשת בתבנית:רכבת תחתית, שכמעט כל הפרמטרים שלה מוכלים בתבנית:קו נוסעים(חסר רק כמות נוסעים יומית). אני מציע לאחד את שתיהן באמצעות בוט. מה אתם אומרים? Shinaimm - שיחה 07:44, 10 בינואר 2019 (IST)
התבנית "רכבת תחתית" מיועדת לשימוש בערכים אודות רכבות תחתיות. השימוש בה בערך אודות קו הרכבת העילית חיפה–נצרת הוא פשוט טעות. אין צורך לאחד את שתי התבניות הללו, אלא פשוט להחליף את התבנית בערך העוסק במסילת חיפה–נצרת. Ldorfmanשיחה 09:38, 10 בינואר 2019 (IST)
Ldorfman, בכוונה שמתי קישור לגרסה ספציפית של מסילת נצרת חיפה מכיוון שהתכוונתי לתקן את הטעות. אני מבין שתבנית:רכבת תחתית מיועדת לרכבות תחתית אבל הסתכלתי ומשתמשים בה להרבה מאוד קווים שאינם תחתיים ומכיוון שכמעט כל הפרמטרים שלה מוכלים גם בקו נוסעים אז חשבתי שאפשר לחבר ביניהם, לא רואה סיבה להחזיק 2 תבניות שעושות כמעט אותו דבר.. בכל מקרה אבצע תיקון בהמשך למסילת נצרת חיפה. Shinaimm - שיחה 13:00, 10 בינואר 2019 (IST)
בורה בורה, לבקש למחוק את תבנית:מסילת רכבת? או להשאיר אותה לא בשימוש פשוט? האם אתה חושב שיש טעם לדיון בנושא של איחוד תבנית:קו רכבת עם תבנית:רכבת תחתית (שחלק מהשימוש בה הוא עבור רכבות שאינן תחתית בכלל והן דיי דומות...)? אם לא, אז אפשר לארכב. תודה! Shinaimm - שיחה 20:59, 19 בינואר 2019 (IST)
Shinaimm תבנית:מסילת רכבת נוצרה בראיה צרה של רכבת ישראל. אם מצאת לה תחליף הולם צריך למחוק אותה אחרת מחר תמצא 10 ערכים שמשתמשים בה. אל תשכח לטפל בכל הערכים המקושרים. הייתי מאחד את תבנית:רכבת תחתית לתוך תבנית:קו רכבת משום שהיא מכילה יותר תוכן. אנא פתח לזה דיון חדש נפרד. בורה בורה - שיחה 10:33, 20 בינואר 2019 (IST)
בוצע בוצע Shinaimm - שיחה 07:43, 21 בינואר 2019 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 12:06, 27 בינואר 2019 (IST)

בעיה בשינוי התבנית[עריכת קוד מקור]

הנדב הנכון חלק מהשינויים שעשית בתבנית גרם שהרבה ערכים יופיעו בקטגוריה:דפים שמשתמשים בפרמטרים כפולים בקריאות לתבניות אני מנחש שהגדרת פרמטר פעמיים אני רק לא מוצא איזה ואיפה. האם תוכל לבדוק? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 11:32, 21 ביולי 2019 (IDT)

לא נתקלתי בעבר בשגיאה הזו, תוכל לפרט מה לחפש? הנדב הנכון - שיחה 12:31, 21 ביולי 2019 (IDT)
Done טופלת הנדב הנכון ראה את העריכה שלי. יונה ב. להבא, כשעושים תצוגה מקדימה אם יש פרמטר כפול אז יש התראת שגיאה למעלה. אז זה די פשוט למצוא את השגיאה הזו. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בתמוז ה'תשע"ט • 12:57, 21 ביולי 2019 (IDT)
לא פשוט בכלל. אתה מוזמן לחפש בדפים שיש בקטגוריה שם שגיאות כאלו. לפעמים מדובר על תבנית הערה ולך תמצא בערך כמו זניט סנקט פטרבורג איפה זה נמצא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:00, 21 ביולי 2019 (IDT)
יונה ב. עשיתי את זה תקופה ארוכה. בסופו של דבר גם עם זה בהערה בעזרת התצוגה המקדימה זה הרבה יותר קל למצוא את הבעיה. במקרה של הבעיה בתבנית זה היה עבודה של חצי דקה למצוא ולתקן. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בתמוז ה'תשע"ט • 16:02, 21 ביולי 2019 (IDT)
זאב קטן טיפה סטינו מהנושא של הדף אז רק תגובה אחרונה (את ההמשך אפשר לנהל בדף השיחה של הקטגוריה), הוספתי בקטגוריה:דפים שמשתמשים בפרמטרים כפולים בקריאות לתבניות תקציר איך לאתר את מקום הבעיה. אתה מוזמן לקרוא ולתקן או לשנו ניסוחים למשהו ברור יותר. 11:20, 22 ביולי 2019 (IDT)

תבנית מבנה הנדסי[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

מה השינויים שמשתמש:הנדב הנכון עשה שם שהקטגוריה התמלאה? הם אושרו בדיון באולם? לא מצאתי. דגש — 12:36, 17 ביולי 2019 (IDT)

בתבנית יש שדה ניצבים, ובוויקינתונים שדה של "מספר מפתחים" שמדברים בעצם על אותו דבר. שדה הניצבים הוא ריק ברוב התבניות אם לא בכולן, אני אנקה את את הקטגוריה הנדב הנכון - שיחה 12:40, 17 ביולי 2019 (IDT)
לא יודע מה היו השגיאות אבל מפתחים לא שווה לניצבים... לגשר שער הזהב יש שני ניצבים אבל שלושה מפתחים (או אחד אם סופרים רק מפתחים בין הניצבים). כמעט כל גשר תלוי כך. בורה בורה - שיחה 21:22, 17 ביולי 2019 (IDT)
סופרים רק את המפתחים בצורה השניה כפי שתיארת.הנדס הנכון השמטת את המספר בגשר הארזים, אבל אני לא בטוח שהמספר נכון, אם כן צריך לעדכן בויקינתונים ל43 מפתחים. Shinaimm - שיחה 22:25, 17 ביולי 2019 (IDT)
זה הנדב הנכון... ולא ברור על איזה גשר אתה מדבר. בורה בורה - שיחה 22:36, 17 ביולי 2019 (IDT)
Shinaimm מספר המפתחים = מספר הניצבים + 1. המספר שעדכנתי הוא על סמך מה שהיה בתבנית: 14 ניצבים עודכנו ל-15 מפתחים. אם יש שגיאה, תקן אותה גם בערך הנדב הנכון - שיחה 00:26, 18 ביולי 2019 (IDT)
הנדב הנכון, זה לא נכון. ההגדרה של מפתח הוא המרווח בין הסמכים (ניצבים) ולכן זה תמיד מספר הניצבים פחות 1. אני מנסה לחפש לנושא הזה סימוכין אבל בטוח כמעט ב100%. בגשר רושמיה אפשר לומר שבקצה הגשר גם יש ניצבים קטנים ולכן אולי החשיבו את זה כמפתח, אבל בכל מקרה החלק שבין הניצב הקיצוני ועד הגשר לא נחשב. Shinaimm - שיחה 20:25, 18 ביולי 2019 (IDT)
בערך גשר, שאני יודע שכתב אותו אחד שמבין, כתוב: "אולם קיימים גם גשרים מרובי סמכים שבהם יש קשר מבני הדוק בין חלקי הגשר שבין סמכים שונים. המרווח שבין הסמכים נקרא מִפתח וגישור המפתח הוא האתגר ההנדסי המשמעותי ביותר בבניית גשר.". אם כן נראה ש-משתמש:Shinaimm צודק. בורה בורה - שיחה 22:27, 18 ביולי 2019 (IDT)
גשר סנטאנג'לו 4 ניצבים, 5 מפתחים. גשר הקשת בענן 2 ניצבים, 3 מפתחים. "סמך" זה לא רק ניצב אלא גם "הקצוות". הנדב הנכון - שיחה 00:05, 19 ביולי 2019 (IDT)
אם כך גשר שער הזהב צריך להיות 3 מפתחים כפי שכתבתי לעיל אך בערך כתוב 1! אז מה נכון? בורה בורה - שיחה 00:13, 19 ביולי 2019 (IDT)
כנ"ל גשר ג'ורג' וושינגטון ועוד עשרות. בורה בורה - שיחה 00:17, 19 ביולי 2019 (IDT)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── , יש אדריכלים / מהנדסים אזרחיים בקהל? Shinaimm - שיחה 06:31, 22 ביולי 2019 (IDT)

- סוף העברה בורה בורה - שיחה 12:16, 22 ביולי 2019 (IDT)

שמתי הודעה בלוח המודעות. משתמש:יונה בנדלאק, אני יודע שאתה מהנדס, לא יודע אם בתחום. בורה בורה - שיחה 12:19, 22 ביולי 2019 (IDT)

ראיתי את הדיון הזה (שים לב שאני מגיב גם בדיון מעל) אבל אני לא מהתחום. אין לי שום דעה בנושא. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 12:31, 22 ביולי 2019 (IDT)

התחלה וסוף[עריכת קוד מקור]

הנדב הנכון בעריכה מיוחד:הבדל/25919821 הוספת קישור לוויקינתונים עבור מיקום התחלה ומיקום סוף. אני חושב שזה מופיע בהקשר של גשרים ומנהרות - איך נקבע (קודם בוויקיפדיה בעברית, ואחר כך בוויקינתונים) שגשר או מנהרה מתחיל בX ומסתיים בY ולא להפך? (לגבי ויקינתונים אפשר לראות בערכים שזה מוגדר בעברית אבל לא בוויקינתונים, ערכים שמוגדר בעברית ובוויקינתונים באופן זהה) ערן - שיחה 08:03, 22 בספטמבר 2019 (IDT)

אני רואה שה לא מספיר חד. אני אחפש ניסוח מקצועי שיבטא "צד אחד" ו"צד שני" בהקשר של גשרים ומנהרות או אולי פשוט לכתוב "מקשר בין X ו-Y" הנדב הנכון - שיחה 11:34, 22 בספטמבר 2019 (IDT)
הנדב הנכון - השאלה היא האם מבנה הנדסי משמש לנושאים "בעלי כיוון" ואז אפשר לקבוע בצורה חד משמעית (אפילו בעברית) מה נקודת ההתחלה והסוף? אם לא האם לא נכון יותר שיהיה "כניסות ויציאות" (או "מחבר בין") כרשימה. ערן - שיחה 09:36, 23 בספטמבר 2019 (IDT)
משתמש:שפם אדום יצא את התבנית עם השדות לנקות התחלה וסוף, אם יש להם הצדקה אז החיבור לוויקינתונים הולם. אגב, הסרת את הקישור של שימוש ל-מאפשר מעבר של‏ (P2505). לדעתי הם אומרים בערך את אותו דבר, אבל אם ההבדל משמעוצי צריך להחליף את "שימוש" ולא להסיר את מאפשר מעבר הנדב הנכון - שיחה 11:55, 23 בספטמבר 2019 (IDT)