תוכן שיווקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תוכן מקודם (משמאל) לצד תוכן מערכתי (מימין) באתר "הארץ". הכותרת "תוכן מקודם" והרקע האפור מבדילים את התוכן המקודם מהתוכן המערכתי.

תוכן שיווקי, תוכן ממומן או תוכן מקודם הוא תוכן המופיע באמצעי התקשורת ודומה בצורתו ובסגנונו לתוכן מערכתי, אך הוא למעשה פרסומת בתשלום. להבדיל מפרסומת סמויה, שבה הצרכן של אמצעי התקשורת אינו מקבל שום מידע על כך שמוצגת לו פרסומת, ולכן סביר שאינו מודע לכך, תוכן שיווקי מסומן בגלוי ככזה, אם כי לעיתים הסימון קטן, ואפשר שלא לשים לב אליו. דוגמה: ציון הסימן "(מ)" - לאמור מודעה, בשולי התוכן השיווקי. במדינות שונות קיימת רגולציה המחייבת סימון ברור של תוכן שיווקי.

לעיתים מתוסף לעיתון מוסף שלם של תוכן ממומן, מוסף שלתוכנו אחראית מחלקת המודעות בעיתון, ולא המערכת. מוסף כזה כולל פרסומת גלויה יחד עם תוכן שיווקי, שילוב המעצים את הרושם שהתוכן השיווקי הוא תוכן מערכתי.

ערבוב תחומים בין תוכן שיווקי לתוכן מערכתי מתרחש כאשר הודעה לעיתונות, שנכתבה על ידי הגוף ששלח הודעה זו, כחלק מהתקשורת השיווקית שלו, מוצגת כלשונה בעיתון ככתבה וכלשונה, ללא כל עריכה, כשעליה מתנוסס שמו של אחד מהכתבים בעיתון.

כותרת לתוכן שיווקי באתר mako. הדף נראה ככל דף אחר באתר, ורק השורה המתחילה במילים "תוכן שיווקי מוגש על ידי ..." מלמדת שזהו תוכן שיווקי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Telecom-icon.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא תקשורת. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.