תיכון וחטיבת ביניים ע"ש גולדה מאיר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיכון וחטיבת ביניים ע"ש גולדה מאיר
סמל בית הספר
סמל בית הספר
Golda School 2016.jpg
בית ספר תיכון וחטיבת ביניים
מוטו "קשרים וכישורים להצלחה בעולם משתנה"
תאריך ייסוד 1989
השתייכות בית ספר ממלכתי
מייסדים עיריית נס ציונה
מגמות #מסלולים ומגמות בתיכון, #כיתות מיוחדות בחטיבת הביניים
שכבות לימוד ז'–י"ב
מספר כיתות 36
מנהל ירון גרבר
מנהלת אורלי פורת
סגל הוראה כ-70 מורים ואנשי צוות
תלמידים כ-1000
מיקום נס ציונה
באחריות משרד החינוך
קואורדינטות 31°56′3.8″N 34°47′27.3″E / 31.934389°N 34.790917°E / 31.934389; 34.790917
חטיבה ע"ש גולדה מאיר נס ציונה
תיכון ע"ש גולדה מאיר

התיכון וחטיבת הביניים ע"ש גולדה מאיר הוא בית ספר תיכון וחטיבת ביניים בנס ציונה. בית הספר נחנך בתור חטיבת ביניים בלבד ב-1989, עשור לאחר מותה של ראש הממשלה גולדה מאיר. בתחילת דרכו נקרא בית הספר "חטיבת ביניים א'" וכלל שלוש שכבות - ז–ט.

בית הספר הוא ממלכתי ומופעל על ידי אגף החינוך בעיריית נס ציונה. בבית הספר 6 שכבות והוא מונה כ-1,000 תלמידים מגילאי 12 ועד 18. ב-2019, החטיבה מנוהלת בידי אורלי פורת ומנהל התיכון הוא ירון גרבר.

בשנת 2013 התבטלו חטיבות הביניים בנס ציונה ובית הספר נשאר היחיד שאינו שש שנתי בנס ציונה ובכך מתנהל עם שני סמלי מוסד שונים תיכון בן-גוריון שאוחד עם חטיבת בגין בעיר. בשנת הלימודים תשע"ו סיים את לימודיו המחזור הראשון של תיכון גולדה מאיר.

מבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית הספר מכיל שני בניינים מרכזיים - בניין חטיבת הביניים ובניין החטיבה העליונה. בין הבניינים ממוקמת רחבה גדולה עם ספסלים ומגרש כדורסל לרווחת התלמידים ובשולי בית הספר מאחורי הבניינים ממוקמים שטחים פתוחים. בבית הספר קיים גם בניין אשכול הפיס עם מעבדות מדעיות ואודיטוריום והוא משמש לא רק לפעילויות בית ספר אלא גם למסגרות לא פורמליות של אחר הצהריים. לצד אשכול הפיס קיים אולם ספורט "קריית החינוך" המשמש את קריית החינוך גולדה מאיר ואת עמותות הספורט מהעיר נס ציונה, הוא מכיל 765 מקומות ישיבה.

כיתות מיוחדות בחטיבת הביניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • כו"ח - ראשי תיבות של כבדי שמיעה וחירשים. קיימות 3 כיתות כו"ח בבית הספר בהן לומדים תלמידים חירשים וכבדי שמיעה מכל קצוות מטרופולין תל אביב בשיטת חינוך מיוחד ולפעמים בשילוב עם הכיתות הרגילות במקצועות מסוימים.
  • מצוינות מדעית-טכנולוגית - כיתה לתלמידים מצטיינים, ואלו שהוכיחו את יכולותיהם במבחן מקדים. מלווה על ידי מכון ויצמן וארגון תעשיידע. במסגרת הכיתה מקבלים התלמידים 4 שעות תוספת בשבוע, שעתיים של מדעים בפיקוח מכון ויצמן ושעתיים של קורסים לבחירה הממומנים על ידי ארגון תעשיידע וחברה נבחרת. במסגרת הכיתה יוצאים התלמידים לסיורים וטיולים במפעלים ובמעבדות מדעיות.
  • ספורט רב ענפית - כיתה המשלבת לימודים עיוניים בתחום הספורט לצד חלק מעשי בדמות אימון לשיפור מיומנויות אתלטיות, מתוך הכנה והכוונה למגמת הספורט בחטיבה העליונה המזכה בתעודת מדריך/ה מוסמך/ת ב"חדרי כושר". במסגרת הכיתה מקבלים התלמידים שלוש שעות נוספות של ספורט ושיעור אחד של אנטומיה (חינוך גופני עיוני).[1]

מסלולים ומגמות בתיכון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתיכון מגמות ספורט, מדעי המחשב, ביוטכנולוגיה, ביולוגיה, גאוגרפיה, כימיה, מדעי החברה, ספרות, פיזיקה, תיאטרון, מזרחנות וערבית, קולנוע ותקשורת, טכ"מ, ומינהל עסקים.[2]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]