אי-שרדות מסביב לעולם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש


Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אי-שרדות מסביב לעולם
שם במקור Total Drama World Tour
סוגה אנימציה, קומדיה, מחזמר
מדבבים בעברית גיא רושיניאק, צביקה פורמן, מירון אהרונוביץ',הילי ישראל, מיכל רשף, שרון שחל, עדי רז, תומר גלר, ספיר דרמון, זוהר מאיר, ענת ניב, דור סרוגו, לירון לב, אורלי תגר, נועה קשפיצקי, מאיה בר שלום, יובל גרבש, אורלי קטן, אלון שר, עמית יוסוביץ',רועי שגב
זוכים התר (שרון שחל)
ארץ מקור קנדה
מספר עונות 1
מספר פרקים 26
סדרת המשך אי-שרדות הנקמה של האי
הפקה
אורך פרק 30 דקות
שידור
רשת שידור בישראל ערוץ הילדים

אי-שרדות מסביב לעולם היא תוכנית המשך של הסדרה אי-שרדות אקשן. התוכנית היא פארודיה על הסדרה "המירוץ למיליון" ו"הישרדות" ביחד. בסדרה הזאת נוספו שלושה מתמודדים (סיירה במקום הרביעי, אלחנדרו במקום השני, הפסיד להת'ר בגמר כאשר הת'ר הפילה אותו מהר הגעש, ובליינלי במקום השביעי, הודחה ביחד עם קורטני) שלא הופיעו בסדרות הקודמות. בכל פרק היה לו שיר אחד המאפיין דבר מרכזי בפרק, בדומה לאי-שרדות ואי-שרדות אקשן, כל מי שלא היה מקבל שקית בוטנים היה נופל בנפילת הבושה.

המתמודדים (לפי סדר הדחתם)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דנקן (צביקה פורמן) - עבריין שיצא מבית המעצר, בפעם הראשונה הוא פרש כי לא רצה לשיר וחזר באמצע העונה אחרי שגוון וקורטני מצאו אותו. הודח שוב בגלל שכרת ברית עם הת'ר ואלחנדרו.
 • אזיקיאל (מירון אהרונוביץ') - ילד עם חינוך ביתי, הודח והוזרק מהמטוס אך התחיל לחיות בתא המטען אחרי שעף מהתוכנית וזה גרם להפיכתו לזומבי ולהשפעה דרסטית על אנושיותו ועל שפיותו. בגמר גנב את המזוודה עם הכסף ונפל לתוך הר געש.
 • הרולד (תומר גלר) - חנון מוזר עם יכולות ומאוהב בלשאונה, פרש במקום הדחתו של די ג'יי כיוון שטען שהוא זה שהביא את ההפסד לקבוצתו.
 • ברידג'ט (ספיר דרמון) - גולשת ומאוהבת בג'ף, הודחה בעקבות תרגיל של אלחנדרו שהדביק אותה למוט. חזרה כדי להנחות את פרקי ה"אחרי הדחה".
 • לשאונה (ענת ניב) - נערה שחורה וכיפית, הודחה בעקבות תרגיל של אלחנדרו.
 • לינדזי (מיכל רשף) - נערה בלונדינית וטיפשה, עד פרק שש לא זכרה מי הוא טיילר. הודחה כשהפסידה בתחרות האופנה בפריז, כאשר קפצה מן המטוס היא בטעות נתקעה במשקוף, ירדה על הרצפה ונחתה למטה.
 • איזי (נועה קשפיצקי) - נערת ג'ונגל פסיכית, בפרק בו נתקעו כולם בג'מייקה, נפל עלייה ועל אוון המטוס והפך אותה חכמה, ולכן הצבא היה צריך אותה אך פרק לאחר מכן בפרק אחרי ההדחה איזי הייתה קשורה לגלגל שבו היא הייתה צריכה לענות על שאלות מורכבות וקשות הגלגל נותק מהבסיס ואיזי חטפה מכה בראש וחזרה להיות שוב נערת ג'ונגל פסיכית.
 • די.ג'יי (מירון אהרונוביץ') - ילד של אמא, קולל בתחילת העונה כי שבר פסל כלב של מומיה, המתחרה האחרון בקבוצת ניצחון, הודח בעקבות תרגיל של אלחנדרו.
 • נואה (זיו זוהר מאיר) - ילד חנון עם איי קיו גבוה, הודח בעקבות תרגיל של אלחנדרו שגילה שהוא יודע את התוכניות שלו.
 • טיילר (עדי רז) - ספורטאי כושל שמאוהב בלינדזי, הודח משום שרצה רק למצוא את אוון באזור 51.
 • גוון (הילי ישראל) - נערה גותית, הודחה בעקבות שהפסידה לקורטני בשובר שוויון ההדחות. מאוהבת בדנקן והייתה איתו במשך מספר פרקים.
 • אוון (לירון לב) - בחור שמנמן שאוהב לאכול ולכייף, הודח בעקבות תרגיל של אלחנדרו.
 • קורטני (אורלי תגר) - נערה יפה וחכמה, הודחה עם בליינלי כי הת'ר ודנקן תפסו את שף עוזר לבליינלי ונותן לה אוכל טעים ואת קורטני עוזרת לאלחנדרו.
 • מילדרד "בליינלי" סטייסי אנדרוס או'האלורן (ענת ניב) - אישה מפורסמת שהנחתה בעבר את "צייד הסלבריטאים", בהתחלה הנחתה עם ברידג'ט וג'ף את תוכנית אחרי ההדחה ורצתה להיות המנחה היחידה אז לחדה את ברידג'ט. ג'ף רצה לנקום בה בכל מחיר. באותו פרק החזירו משתתף, המתרים ברי המזל שקיבלו הזדמנות היו בת', טיילר, לינדזי, לשאונה ונואה, טיילר, נואה ולשאונה נפסלו ונשארו לינדזי ובת'. אם התוכנית לא מסתיימת בזמן אז לא משלמים למנחים משכורת אז לכן בליינלי זרזה את בת' וגלתה לה את התשובה אז בגלל תרגיל של ג'ף הכריחו את בליינלי לחזור במקום בת' ואז בפרק שבו בליינלי הודחה היא כרתה ברית עם השף ובתחרות האכילה נתן לה אוכל טעים בזמן שקורטני עוזרת לאלחנדרו ואז הת'ר ודנקן עלו על שניהם וכריס הכריח את קורטני ללבוש מסיכה שסותמת את הפה כדי שלא תוכל לאכול בשביל אלחנדרו ואת בליינלי להחליף קערות עם סיירה ואז סיירה ניצחה ובגלל זה בליינלי הודחה יחד עם קורטני והפכה למומיה (חבשו אותה בכל הגוף וקשרו אותה לעגלה כדי שתוכל לזוז משום שבנפילת הבושה היא התרסקה על גג בית בסין).
 • סיירה (מאיה בר שלום) - פאנגירל מטורפת בעלת שער ארוך וסגול ורדרד שאותו היא אוספת לצמה. מאוהבת בקודי, בהרבה חלקים מהסדרה רואים אותה כותבת ב"מחשב" שלה (המחשב של סיירה הוא הוא קרטון פיצה והמקלדת היא פיצה והעכבר מחשב זה עכבר אמיתי) הודחה עקב פיצוץ המטוס, אחרי הפיצוץ נשר לה השער אך בניגוד להת'ר (שהייתה קירחת ומשוגעת מזה אבל צמח לה חלק מהשיער בין אי-שרדות מסביב לעולם לבין אי-שרדות הנקמה של האי והיא הסתירה חלק ממנה באמצעות כובע) היא לא מתעסקת בקרחת שלה.
 • קודי אמט ג'יימסון אנדרסון (דור סרוגו) - נער חנון בדמות ילד, נולד ב-1 באפריל (התגלה בפרק הראשון של העונה על ידי סיירה) הגיע לשלישייה המובילה אך הפסיד באתגר הכרישים.
 • אלחנדרו בורומוארטו (יובל גרבש) - נער יפה ומתוחכם, בעל אח בשם חוזה. הפסיד להת'ר בגמר בגלל תרגיל שלה, הפך לרובוט. אחראי לרוב ההדחות של קבוצת ניצחון. המנצח ב-קנדה, דנמרק, פינלנד, הונגריה, פולין, רומניה, רוסיה, ספרד, שבדיה, אפריקה, בולגריה וקרואטיה.
 • הת'ר (שרון שחל) - הנערה הרעה והתככנית, לאחר שלשאונה הרביצה לה הת'ר איבדה את אחת השיניים שלה. פרק לאחר מכן החליפו לה את השן שנפלה לה מהפנים בשן זהב. כשסיירה הקריחה דאגה לה משום שהיא גם הייתה במצבה של סיירה (במקום לשים לה פאה על הראש, הת'ר שמה לה כתר ירוק על הראש ואמרה שהכתר מגעיל), המנצחת ב-ישראל, אוסטרליה, אמריקה הלטינית, ארצות הברית, ברזיל, צרפת, איטליה, נורבגיה, פורטוגל, פיליפינים, סרביה, ניו זילנד, בריטניה, סרביה, הולנד, ואוקיאניה, והגרסאות שלה ושל אלחנדרו שודרו בפולין ביחד.

קבוצות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בניגוד לעונות הקודמות בסדרה אי שרדות בעונה הזאת המתמודדים הסתדרו ב-3 קבוצות והן:

קבוצת ניצחון (האירוניה שהם תמיד מפסידים והם עפו אחד אחרי השני מהמשחק למעט הפציעה של איזי שאחריה די.ג'יי עף מהמשחק)- הרולד, די.ג'יי, לשאונה, ברידג'ט, לינדזי ואזיקיאל.

קבוצת אמזון- הת'ר, קודי, קורטני, גוון וסיירה (הייתה אמורה להיות בקבוצת "כריס באמת באמת באמת באמת חתיך עולמי" אבל התחלפה עם איזי).

קבוצת כריס באמת באמת באמת באמת חתיך עולמי- אלחנדרו, טיילר, נואה, אוון, איזי (הייתה אמורה להיות בקבוצת "אמזון" אבל החליפה עם סיירה) ודנקן.

 • בליינלי לא הייתה חברה באף קבוצה.
 • מפרק 1 עד פרק 13 דנקן פרש מהתוכנית עוד לפני שחלקו לקבוצות.

הגמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגמר הת'ר מתחרה עם אלחנדרו וזוכה במיליון הדולר (בגרסה האמריקאית), בסוף הפרק אזיקיאל חוטף לה את המזוודה ונופל עם המזוודה לתוך הר הגעש ואחרי זה הוא הטביע את הסירה של כריס ושף אחרי שהר הגעש פלט אותו. לאחר כתוביות הסיום נראה אקסטרה קליפ בו כריס ושף שמים את אלחנדרו בתוך מכונת "אי-שרדות" (לאחר שנשרף מהר הגעש) ממנה השתחרר בתחילת העונה החמישית.

פרודיה לקטע במלחמת הכוכבים ושר הטבעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר סיום הפרק האחרון שודר סרטון. בסרטון הראו את שף וכריס הופכים את אלחנדרו לאחר שנשרף מהלבה לרובוט, זוהי פרודיה לקטע הסופי במלחמת הכוכבים - פרק 3: נקמת הסית' כאשר בקטע בסרט הקיסר הופך את אנקין לדארת' ווידר (בפרודיה כריס ושף הופכים את אלחנדרו לרובוט). עוד קטע פרודיה הוא שבסוף הסרטון אלחנדרו צועק "לא" מכיוון שמיליון הדולר נשרפו בלבה, במלחמת הכוכבים אנקין צועק מכיוון שפאדמה מתה. בגמר, אזיקיאל נפל להר געש עם המיליון דולר, כמו השר הטבעות (ההסבר למה הוא נראה כמו גולום)

אי-שרדות מסביב לעולם סיכום לאחר הדחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי כל 6 פרקים התקיים פרק באולפן טלוויזיה בו ג'ף ובליינלי (אחר- כך ג'ף וברידג'ט) מארחים את המודחים מ-5 הפרקים הקודמים ושואלים אותם שאלות על מה שקרה (בדומה לעונה השנייה). מראים גם קטעי "מאחורי הקלעים" של דברים שקוראים במטוס.

באחד מפרקי העונה למטוס נגמר הדלק וכולם נתקעו בג'מייקה. כדי לגייס כסף לדלק הופיע פרק מיוחד בתוכנית האירוח בו היו צריכים לגייס חצי חמש מאות אלף דולר לדלק על ידי התרמה שלא הצליחה, כדי להצליח הם הראו קטעים מביכים והבטיחו דברים שהכוכבים יעשו לאחר תרומה. באמצע הפרק באחד הקטעים בו חיות רדפו אחרי די.ג'יי האולפן נהרס והיו צריכים לגייס חמש מאות דולר נוספים בשביל לבנות אותו מחדש (הסכום הכולל היה מיליון דולר), המשיכו בקטעים המביכים ופספוסי הכוכבים וזה הצליח.

אקסטרה קליפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקנדה ובארצות הברית אחרי הפרק של השבוע הראו אקסטרה קליפ שבו רואים קטעים שלא נראו (בארצות הברית וקנדה שודר פרק בשבוע). בפרקים שבהם מישהו הודח הראו מה קרה אחרי שנזרק בנפילת הבושה.
בישראל חוץ מהפרודיה על הפיכת אלחנדרו לרובוט לא יצאו אקסטרה קליפים.