אליאנה תדהר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אליאנה תדהר
ELIANATIDHAR.JPG‏‏
אליאנה תדהר, 2014
סוגה ושפה מועדפות: עברית
תאריך לידה: 24 באוגוסט 1992 (בת 22)
מקום לידה: תל אביב
שנות הפעילות: 2010 - הווה
פרסים: שחקנית השנה ב"טקס נבחרי הילדים" 2012 ו-2013;
זכתה שלוש פעמיים ברציפות בפסטיגל
דמות ידועה: דני רובין (החולמים וגאליס)
עיסוקים אמנותיים בולטים אחרים: דיבוב, שירה

אליאנה תדהר (נולדה ב-24 באוגוסט 1992) היא שחקנית טלוויזיה, מדבבת וזמרת ישראלית.

ביוגרפיה

אליאנה תדהר נולדה וגדלה בתל אביב ומתגוררת שם עד היום. בן דודה הוא השחקן והמדבב יובל סגל.

תדהר למדה בגימנסיה העברית "הרצליה" במגמת תיאטרון. בנוסף, במשך ארבע שנים למדה נגינה בפסנתר בקונסרבטוריון שטריקר.

היא הייתה זמרת בלהקת "השכנים של צ'יץ'" במסגרתה הופיעה בשני מחזות זמר, ובלהקת צופי תל אביב, שם נטלה חלק בארבעה מחזות זמר בבימוים של ירון כפכפי ואמיר פיי גוטמן. את שירותה בצה"ל עשתה בלהקה צבאית.

בשנת 2005 השתתפה בסרט חינוכי[דרושה הבהרה] באורך של שעה שהופק ושודר בערוץ הראשון

בשנת 2011 לוהקה לסדרה "החולמים", בערוץ הילדים של HOT. בחנוכה של אותה שנה אזרחית השתתפה בפסטיגל וזכתה במקום הראשון, יחד עם תובל שפיר, עם השיר "הילדים של העתיד". באותה שנה זכתה יחד איתו בפרס "זוג השנה", בטקס נבחרי הילדים בערוץ הילדים.

בשנת 2012 החלה להשתתף בסדרת ההמשך של "החולמים" - "גאליס" כאותה הדמות ובנוסף השתתפה בפעם השנייה בפסטיגל, ביצעה את השיר "אהבה גדולה" וזכתה במקום הראשון, שנה שנייה ברציפות. באותה השנה התחילה להופיע במופע החדש שלה: "המופע של אליאנה". בתחילת שנת 2013 זכתה בתואר "שחקנית השנה" בטקס נבחרי הילדים של ערוץ הילדים.

בשנת 2013 השתתפה בסדרה "אניגמה" ב-Yes. תדהר אף לקחה חלק ב"מופע של גאליס" לצד תובל שפיר, דניאל מורשת, דניאל גד, שירן סנדל וליאור כהן. בשנה זאת יצא לאקרנים הסרט "היפה והגלדיאטור" שבו דיבבה את לוסילה היפה. בחנוכה באותה שנה השתתפה ב-"X פסטיגל" וזכתה גם בו במקום הראשון, בפעם השלישית ברציפות, עם השיר "מה זה משנה". בסוף אותה שנה זכתה תדהר בטקס נבחרי הילדים בפעם השנייה בתואר "שחקנית השנה", על משחקה בסדרה "גאליס".

ב-2014 הופיעה במסע פרסום לדאודורנט של Careline. באוגוסט אותה שנה יצא לאקרנים סרט הקולנוע "גאליס - המסע לאסטרה", בו מופיעה תדהר לצד תובל שפיר, דניאל מורשת, שירן סנדל ונוה צור. היא גם תשתתף בפעם הרביעית במשחקי הפסטיגל 2014 בחנוכה כגלואו.

החל מ-7 בנובמבר 2014 חברה תדהר בפאנל הפיינליסטים של תוכנית הבידור של רשת "הכל הולך", לצד עוז זהבי, קרן מור ואחרים. ב16 בדצמבר 2014 זכתה בפעם השלישית ברציפות בתואר שחקנית השנה בטקס נבחרי הילדים של ערוץ הילדים.

קישורים חיצוניים