צווארון לבן (סדרה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
צווארון לבן
White Collar.jpg
לוגו הסדרה
סוגה קומדיה דרמטית
דרמת פשע
יוצרים ג 'ף איסטין
שחקנים מאט בומר
טים דיקיי
ארץ מקור Flag of the United States.svg ארצות הברית
מספר עונות 6
מספר פרקים 81
הפקה
אורך פרק 42 דקות
שידור
רשת שידור USA Network (ארצות הברית)
רשת שידור בישראל Yes Action
תקופת שידור מקורית 23 באוקטובר 200918 בדצמבר 2014

צווארון לבן (White Collar) היא סדרת דרמה המשכית אמריקנית המשודרת בארצות הברית בערוץ USA החל מ-23 באוקטובר 2009.

בחודש מרץ הודיעה רשת USA כי הסדרה חודשה לעונה 6 מקוצרת וזו תהיה העונה האחרונה של הסדרה.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניל קאפרי הוא פושע גאון אך הוא נתפס על ידי יריבו המושבע, סוכן ה-FBI פיטר בורק. כאשר קאפרי מצליח לברוח מבית כלא השמור היטב כדי למצוא את אהובתו האבודה, בורק מצליח ללכוד אותו שוב. בצירוף מקרים מעניין - קאפרי מציע לבורק עזרה בפתירת תיק אחר שבורק התקשה לפתור ובתמורה קאפרי מבקש להיפגש עם בורק בכלא, בפגישתם קאפרי מציע עסקה: הוא יעזור לבורק לתפוס פושעי צווארון לבן תוך שימוש בידע שלו מתוך עולם הפשע, לאחר היסוסים בורק מסכים לעסקה בחשדנות רבה אך עד מהרה הוא מגלה שלקאפרי יש את היכולות שאינן נמצאות בצד הנכון של החוק והם מתחילים להתיידד בצורה לא שגרתית אך מוצלחת במיוחד לשניהם, למרות שבורק מתקשה לתת אמון רב בקאפרי, קאפרי מצליח להצדיק פעם אחר פעם את האמון שניתן לו על ידי בורק.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-14 (14 פרקים). החלה ב-23 באוקטובר 2009 והסתיימה ב-9 במרץ 2010.

העונה הראשונה מתחילה בבריחתו הנועזת והמתוחכמת של קאפרי מהכלא, במקביל בורק עסוק בפתרון תיק סבוך של פושע שנמלט פעם אחר פעם, בורק לא מצליח למצוא פתרון סביר כשבמהלך פריצה לאיתור ראיות מרשיעות בורק מקבל שיחת טלפון המיידעת אותו שקאפרי ברח, בורק נערך למצוד ארוך וקשה אך להפתעתו קאפרי אינו חמוש ואינו מתנגד להליך המעצר, בורק מנסה להבין את המניעים העומדים מאחורי בריחתו של קאפרי כיון שנותרו לו רק 3 חודשים מתוך 4 שנים שנגזרו עליו, והוא מבין שבריחתו הייתה על מנת למצוא את אהובתו קייט מורו קאפרי מציע לבורק הצעה לעזור לו בתפיסת פושעים אחרים תוך שימוש בידע שצבר כפושע צווארון לבן מומחה, בורק מסכים בהיסוס רב אך מגלה שמדובר בעסקה משתלמת כיון שקאפרי מעלה את אחוז התפיסה של פושעי צווארון לבן באחוזים ניכרים, בורק מתנה את ההסכם בכך שקאפרי לא יתעסק בחיפוש אחר קייט מורו אך קאפרי ממשיך במאמציו לגלות היכן קייט מורו בעזרת חברו הטוב מוז, בהמשך העונה בורק מגלה שקאפרי ממשיך במאמציו לאתר את קייט, אך במפתיע הוא מסכים לעזור לו, קאפרי חושד בבורק שהעזרה שלו באיתור קייט הינה כדי לכסות על העובדה שבורק עצמו מסתיר אותה, לקראת סוף העונה מתברר שהעומד מאחורי הסתרתה של קייט הינו סוכן האפ.בי.איי. פאולר ויחד עם בורק הם מנסים לגרום למעצרו של פאולר. הסדרה מסתיימת בניסיון הבריחה של קאפרי עם אהובתו קייט, אך בורק שמגיע למקום ברגע האחרון מצליח לשכנע את קאפרי לחזור בו מתוכניתו, וברגע שאחריו המטוס שעליו נמצאת קייט - מתפוצץ, קייט נהרגת ותיבת הנגינה נעלמת.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 15-30 (16 פרקים). החלה ב-13 ביולי 2010 והסתיימה ב-8 במרץ 2011.

העונה השנייה סובבת סביב חקירת הפיצוץ הפתאומי של קייט, ובמאמציו של קאפרי למצוא את תיבת הנגינה ולברר מה כל כך מיוחד בה מלכתחילה. במשך העונה קאפרי מוצא את התיבה אצל דיאנה (אחת הסוכנות שעובדות עם בורק וקיבלה ממנו פקודה להחביא אותו מקאפרי) ובעזרת מפתח שקיבל מידידה בשם אלכס פותח אותו ומגלה קוד שעליו לפענח על מנת לברר מה מסתתר מאחורי תיבת הנגינה הזו. לאחר פיצוח הקוד מתגלה סוג של פרקטל שקאפרי כבר ראה בעבר אצל אדם בשם וינסט אדלר (אדם שקאפרי עבר אצלו בעבר על מנת להביא עליו "מכה" עם מוזי - חברו הטוב - ולשדוד אותו, אך הוא נעלם ממש ימים ספורים לפני כן) . הפרקטל מוביל לצוללת גרמנית שנעלמה בסוף מלחמת העולם השנייה שמכילה אוצרות בשווי מיליארדי דולרים. אדלר מוצא את הצוללת ומכריח את קאפרי ובורק לפרוץ אותה ומחביא את האוצר מהצוללת. בסוף העונה המחסן בו אוכסן האוצר מהצוללת נשרף, אדלר נורה על ידי בורק, וקאפרי מואשם על ידי בורק בגניבת האוצר שהיה בצוללת.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 31-46 (16 פרקים). החלה ב-7 ביוני 2011 והסתיימה ב-28 בפברואר 2012.

בתחילת העונה השלישית מגלים כי מוזי אחראי על גניבת האוצרות מהמחסן והוא וקאפרי משגיחים עליהם בחשאי על מנת שברגע הנכון יוכלו למכור אותו, לברוח מהארץ ולהתחיל בחייהם מחדש. דיאנה מוצאת רשימה קצרה של מספר פריטים שהיו בצוללת ושרדה את השריפה במחסן. היא ובורק מחכים שאחד מן הפריטים יימכר על מנת שיוכלו לאתר את המקור ולתפוס את האדם שתכולת הצוללת אצלו קאפרי מגלה על הרשימה ולא מאפשר למוזי למכור אף פריט עד שידע בוודאות איזה פריטים נמצאים ברשימה ואיזה לא. במשך העונה קאפרי מוצא את הרשימה אך משקר למוזי בקשר לזה עקב התלבטות בינו ובין עצמו האם הוא באמת מוכן לזרוק הכל ולהשאיר את כל חייו הנוכחיים מאחור. מוזי רוצה לזרז עניינים ומוכר ציור של "דגה" שנמצא ברשימה בלי ליידע את קאפרי, בורק עולה על זה ומתחיל במבצע על מנת למצוא את המקור קאפרי מצליח לזייף ציור ולהחליף בניהם בדקה ה-90 ממש לפני שהציור נמסר לFBI לאימות.

לקראת סיום העונה אויב של קאפרי מהעבר בשם מת'יו קלר מופיע (לאחר שניכנס לכלא בעונה הראשונה וברח בתחילת העונה השנייה) ומגלה שאכן האוצר נימצא אצל קאפרי ומאיים לחסל את אשתו של בורק (אליזבת') אם האוצר לא יגיע אליו. בורק וקאפרי מצליחים גם להציל את אליזבת' (אשתו של בורק) וגם לתפוס את קלר. עקב ההצלחה המסחררת בהחזרת האוצר ותפיסתו של קלר, עולה העניין של המתקת הדין של קאפרי (קיצור עונשו בשנתיים שלמות) שבו יצטרכו להעיד כל הקרובים של קאפרי האם לדעתם לקאפרי מגיע שחרור מוקדם. בסיום העונה בורק מתלבט קשות האם להעיד בעד או נגד שחררו של קאפרי, עד שהגיע להחלטה והחליט להעיד בעד שחרורו, אולם למרות החלטה זו, קאפרי ומוזי עלו על מטוס וברחו מהארץ בגלל איומו של הסוכן קריימר שרוצה את קאפרי תחת חסותו לתמיד בוושינגטון.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 47-62 (16 פרקים). החלה ב-10 ביולי 2012 והסתיימה ב-5 במרץ 2013.

העונה הרביעית מתחילה את סיפורם של בורק מצד אחד המתמודד עם החלל שהשאיר קאפרי בהיעלמו, בורק מצדד בכך שלא נתן כל סימן לקאפרי להיעלם וקאפרי פירש את תנועת הראש שלו בטעות כסימן לבריחה. בורק לא משתף פעולה עם כיווני חקירה לאן נעלם קאפרי, אך לא בצורה בולטת מידי לעין, הסוכן קולינס שנכנס לתמונה מנסה לאתר את מיקומו של קאפרי על פני הגלובוס, אך בורק מתוך הגנה על קאפרי מנסה גם הוא להשיג מידע על מיקומו של קאפרי כדי ליידע אותו להיזהר מהסוכן קולינס. מצד שני ניל קאפרי ומוזי נמצאים על אי באזור אירופה כשכל מנעמי החיים לפניהם, קאפרי ממשיך בחיזוריו אחרי נשים יפות ומוזי מחדד את חושיו הנכלניים, בו בעת שבורק משיג מידע על א. פרקר שיש לה קשר כלשהו לקאפרי והיא נותנת לבורק פייג'ר בו ניתן להשיג את קאפרי. במפתיע קאפרי מקבל שיחה מבורק בה בורק מיידע אותו על קולינס שרודף אחריו, בצירוף מקרים קולינס עולה על המיקום של קאפרי ורודף אחריו לאי המרוחק, בורק שמבין שקולינס בדרך לאי ממהר גם הוא על מנת להשיג את קולינס ולחלץ את קאפרי, בסופו של דבר מצליחים קאפרי ובורק למצוא דרך לשכנע את ה FBI להסיר את קאפרי מרשימת המבוקשים ולהחזיר את הסידור הקודם שלהם.

בורק וקאפרי חוזרים לניו יורק וחוזרים לעבוד ביחד, במהלך העונה מנסים שניהם לעבוד בשיתוף פעולה כדי לאתר את רוצחיה של א. פרקר ובמקביל להשיג מידע על אביו של קאפרי, לשם כך הם נעזרים בסאם חבר טוב של א. פרקר (המתבררת כאלן פרקר), סאם מנסה להסתתר ולהישאר בצללים, אך שיתוף הפעולה האדוק בין בורק וקאפרי גורם לסאם להופיע במחשבי ה FBI וכתוצאה מכך להיות מטרה לחיסול, העובדה שבורק העלה את סאם במערכות ה FBI גורמת לנתק בין בורק וקאפרי, אך הם מצליחים לגשר על הפערים והנתק שנוצרו. בשלב מסוים, עם ניסיונותיהם לעלות על זהותו של סאם מגלים בורק וקאפרי שמדובר בג'יימס בנט אביו של קאפרי, קאפרי הנרגש מבטא את רגשותיו בהתפרצות כעס על ג'יימס אביו, אולם לאחר מכן הם נחושים יחד להוכיח את חפותו של ג'יימס-סאם, עם הזמן מתחדדת התהייה בין בורק ומוזי שייתכן וג'יימס-סאם הוא האשם בחפרפרת שהייתה ב FBI, בורק ומוזי מנסים להרחיק את קאפרי מאביו ואף רומזים לו כי ייתכן ורצונו להיות מעורב זה על מנת להשמיד את הראיות. העונה מסתיימת בכך שקאפרי מניח ראשון את ידיו על הראיות אולם מוליך את אביו שולל בכך שנותן לו לחשוב שהוא יכול להעלים ראיות, ג'יימס מנצל את ההזדמנות כדי להעלים ראיות אך קאפרי מונע ממנו, כדי להימלט, מצליח ג'יימס להפליל את בורק ברצח חבר קונגרס, רצח שאותו ביצע ג'יימס בעצמו, בסצנת הסיום מתחנן קאפרי מאביו, ג'יימס בנט שיודה בהריגת חבר הקונגרס ויציל את בורק מהפללה על רצח. ג'יימס נמלט.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 63-75 (13 פרקים). החלה ב-17 באוקטובר 2013 והסתיימה ב-2 בפברואר 2014.

עונה 6 - העונה האחרונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 76-81 (6 פרקים). החלה ב-7 בנובמבר 2014 והסתיימה ב-18 בדצמבר 2014.

בעונה זו מצטרף ניל אל ה"פנתרים הוורודים" מתוך מטרה להסגיר אותם אל ה-FBI. היועץ המשפטי לממשלה חותם על חוזה שהוכן על ידי מוזי, שבמידה וניל יסגיר את הפנתרים הורודים - הוא ישוחרר.

במסגרת ההונאה שעל ידה מתכוון ניל להסגיר את הפנתרים הוורודים, מתכננים הפנתרים הוורודים לגנוב 500 מיליון דולר שמוטסים מאירופה אל ארצות הברית. במסגרת התוכנית, ניל, מוז וקלר, יריבו המושבע של ניל, משתפים פעולה במטרה לגנוב 30 מיליון דולר מתוך 500 מיליון דולר שהפנתרים הוורודים מתכננים לגנוב, כשכל אחד אמור לקבל 10 מיליון דולר.

לאחר סיום הפעולה קלר משכנע את ניל שכדאי לו לברוח מה-FBI כי הם לעולם לא ישחררו אותו. ניל וקלר בורחים ונפגשים עם מוזי במנהרה תת-קרקעית שם הוא הצליח ליירט את שלושים מיליון הדולר שלהם. קלר שולף סכין ומנסה להרוג את ניל ומוזי במטרה לגנוב את כל הכסף, אך ניל מוציא אקדח ומורה לו לשמוט את הסכין, ומורה למוזי לברוח. קלר וניל נשארים לבד, ובמהלך השיחה יורה קלר בחזה של ניל, שנופל על הרצפה ומדמם. קלר בורח, ונורה ונהרג על ידי פיטר. במהלך חילופי הדברים בין קלר ופיטר לפני שקלר נורה, אומר קלר לפיטר שניל הולך למות משום שהוא ירה בו. פיטר ממהר למקום ומגלה שמעלים את ניל לאמבולנס. ניל אכן מת מהירייה, דבר ששובר הן את מוז והן את פיטר. מוז לא מאמין שניל אכן מת, ומנסה לפתח תאוריות קונספירציה לפיהם הוא איכשהו עבד עליהם.

שנה מאוחר יותר, לאחר שמשלוח מסתורי של בקבוק יין משובח נותן השראה לפיטר לשחזר שוב את סדר האירועים ומוביל אותו למכולת אכסון, הוא מגלה ראיות לכך שניל זייף את מותו. הסדרה מסתיימת בסצנה בה רואים את ניל בפריז, בדרך לעוד כמה הרפתקאות חדשות.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ניל קאפרי - מגולם על ידי מאט בומר. קאפרי הוא נוכל מוכשר המתמחה בזיופים וגניבת יצירות אומנות. לאחר שחברתו, קייט, נפרדת ממנו באופן מסתורי בכלא, ניל בורח כאשר נותרו לו מספר חודשים ספורים בלבד עד לשחרורו, כדי למצוא אותה. לאחר שזו נעלמת, ניל סוגר עסקה עם סוכן ה-FBI פיטר בורק, לסייע לו ולצוותו כיועץ בתיקים של צווארון לבן. ניל בעצם מנצל את שהותו מחוץ לכלא כדי למצוא את קייט.
 • פיטר בורק - מגולם על ידי השחקן טים דקיי. פיטר הוא סוכן FBI שמשתמש בניסיונו הרב של ניל כנוכל לפתירת פשעים, לאחר שרדף אחריו במשך 3 שנים, והיה הסוכן היחיד שאי פעם הצליח לתפוס את ניל, פעמיים.
 • אליזבת' בורק - מגולמת על ידי השחקנית טיפאני ת'יסן. אשתו של פיטר, בעלת חברה להפקת אירועים. למרות שבעלה מנסה להרחיק אותה מעבודתו, תמיד יתייעץ איתה ויתפלא למצוא אצלה את הפתרונות הכי פשוטים, בעיקר במקרים שקשורים לניל.
 • מוזי - מגולם על ידי השחקן ווילי גרסון. נוכל וחבר ותיק של ניל. מוזי הוא אדם שידו בכל, כל מה שניל מבקש ממנו, הוא מצליח להשיג, גם אם מדובר בדברים מסובכים ביותר. הוא עוזר לניל לחפש את קייט, אך מודע לעובדה שיש עוד צד לסיפור שלה שניל מסרב לראות.
 • שרה אליס - מגולמת על ידי השחקנית הילארי ברטון עובדת בתפקיד בכיר בחברת ביטוח (סטרלינג בוש) אשר רדפה אחרי ניל בעברה על מנת למצוא ציור של "רפאל" שניל גנב , לקראת סיום העונה ה-2 מתפתח רומן ביניהם שמסתיים באמצע העונה השלישית וחוזר בסופה, בסוף העונה השלישית ניל מחזיר לשרה אליס ציור של רפאל שגנב לפני 6 שנים מלקוח המבוטח אצל סטרליג בוש, בכך הוא ניצל מסוכן FBI שמנסה לגרום לו להיעצר.
 • דיאנה באריגן - סוכנת FBI, מגולמת על ידי השחקנית מרשה תומאסון פיטר היה הבוס שלה לשעבר. היא עוזרת לפיטר בסוף העונה הראשונה ומתחילת העונה השנייה היא חזרה לעבוד תחת פיטר במחלקת צווארון לבן בצוות של פיטר.
 • קלינטון ג'ונס -סוכן FBI מגולם על ידי השחקן שריף הוטקינס עובד בצוות של פיטר במחלקת צווארון לבן בFBI. לפעמים פיטר שולח את ג'ונס לעקוב אחרי ניל.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קייט מורו - מגולמת על ידי השחקנית אלכסנדרה דדאריו. חברתו של ניל. בסוף העונה הראשונה קייט נרצחת בפיצוץ המטוס שניל היה אמור לעלות איתה עליו.(עונה 1)
 • אלכס האנטר - סוחרת בסחורות גנובות וגנבת ונוכלת, הייתה שותפה של ניל וחברה שלו לשעבר(לפני קייט). היא סיפרה לניל על תיבת הנגינה והיא וניל גנבו אותה פעם אחת.
 • מת'יו קלר - שותף לשעבר של ניל, רוצח, וגנב, הפך לאויבו המושבע של ניל. הוא חכם והוא ידוע בעיקר שהוא חושב כמה צעדים קדימה לפני הFBI וניל. הוא רודף אחרי ניל, אך כל הפעמים ניל מצליח לעצור אותו חוץ מהפעם שהיה בכלא ותכנן את בריחתו בכך שחטף את פיטר. לקראת סוף עונה 3 הוא נכנס לכלא לתמיד אחרי שניסה לקחת לניל ומוזי את האוצר, לבסוף הוא הפליל את עצמו שגנב את האוצר מלכתחילה (למרות שמוזי גנב אותו) כדי שהמאפיה הרוסית לא תרצח אותו בגין חוב ישן שלו אליהם. בעונה השישית הוא מופיע בתור חבר בפנטרים הוורדים מטעם האינטרפול ובעזרת תפיסתם הוא ישוחרר לתמיד , אותו חוזה שניל עשה על הצווארון הלבן.
 • רבקה - החברה של ניל בעונה החמישית היא עוזרת לו לגלות מה אומן ב-1886 החביא בנוי יורק . לקראת סוף העונה ניל ופיטר מגלים שהיא רוצחת וגנבת .הם כולאים אותה , היא בורחת וניל תופס ומשכנע אותה להיכנס לכלא . בעונה השישית היא משחקת פרק אחד כדי למצוא את ניל שנחטף לאחר שהוא חוזר היא מדברת איתו ונפרדת ממנו. לאחר כמה דקות ניל מבין את המסר הוא יורד למטה ורואה אותה מתה לאחר שהתאבדה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]