לדלג לתוכן

איש משפחה - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

זוהי רשימת הדמויות בסדרת הטלוויזיה "איש משפחה".

משפחת גריפין

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • פיטר גריפין (סת' מקפרלן) – אב המשפחה. עובד כושל ממעמד הצווארון הכחול, מצליח למרות כישלונותיו ושתיינותו להיות "איש משפחה" מסור. פיטר הוא אירי-אמריקני אך גם צאצא ישיר למשפחת עבדים אפרו-אמריקנית שהייתה בבעלות משפחת חותנו. למעשה פיטר הוא מהגר לא חוקי, מכיוון שלא נולד באמריקה אלא במקסיקו. לבושו של פיטר מתאפיין בחולצה לבנה, מכנסיים בצבע ירוק ונעליים חומות. בעל משקפיים עגולים, שמן ושיערו חום. כמו כן, הוא סובל מפיגור שכלי.
 • לויס גריפין (אלכס בורסטיין) – אם המשפחה. עקרת בית ומורה לפסנתר. הייתה מיס רוד איילנד בגיל 16. לויס היא בת למשפחת פיוטרשמידט – משפחה עשירה ומיוחסת. בתקופת העבדות החזיקה משפחת פיוטרשמידט בבעלותה עבדים אפרו אמריקנים שאחד מהם, נייט גריפין, הוא אחד מאבות משפחת גריפין. לבושה מתאפיין בחולצה מכופתרת ירוקה ומכנסיים בצבע שמנת. היא רזה ושערה אדמוני. בעונה השמינית לויס מגלה שהיא יהודייה.
 • מג גריפין (לייסי שאבר בעונה הראשונה, מילה קוניס מהעונה השנייה ואילך) – בתם הבכורה של לויס ופיטר. מאותגרת זהות שכיעורה מביא אנשים שרואים אותה בפעם הראשונה עד לכדי התאבדות. היא לבושה לרוב בכובע ורוד על ראשה, גופיית טי ומעליה חולצה ורודה. מכנסיה כחולים. היא ממושקפת, מלאה ושיערה חום. על-פי הסרט של איש משפחה, מג תעבור בעתיד ניתוח להתאמה מגדרית ותשנה את שמה לרון. נחשבת ל"כבשה השחורה" של משפחת גריפין ולרוב זוכה ליחס מזלזל מצד כל בני המשפחה: מספר פעמים במהלך הסדרה אמר פיטר שמג היא הבת הפחות מועדפת עליו וכי אם היה עליו לוותר על אחד מהילדים, אז הוא היה בוחר בה. במקרים רבים בהם מג מנסה לדבר בנוכחות בני המשפחה פיטר מהסה אותה באומרו ״תשתקי, מג״. בעונה 22 ילדה את בתם של ברוס וג׳פרי.
 • כריס גריפין (סת' גרין) – בנם של לויס ופיטר. שמן, קשה קליטה אך מוכשר מבחינה אמנותית. שיערו בלונדיני ועליו כובע שחור-כתום. במספר פרקים מאופיין כבעל איבר מין ענק. משמש כמושא אהבתו של מר הרברט.
 • סטיוארט "סטואי" גיליגן גריפין (סת' מקפרלן) – התינוק החכם והשטני של פיטר ולויס. היה מעריץ גדול של מיילי סיירוס לפני שגילה שהיא אנדרואיד ומתואר לעיתים קרובות כהומוסקסואל. הוא נראה כמו פעוט, אך למעשה הוא גאון הלוקה בשגעון גדלות. לבושו חולצה צהובה, מעליה סרבל אדום. צבע שיערו הוא חום (לפי הפרק של "ההרפתקה המצויינת של סטו וסטואי", בו סטואי פוגש את דמותו מהעתיד, ושיערה חום), אך על ראשו מונחות כ-9 שערות קצרות. ראשו של סטואי הוא בצורה הלא טבעית של פוטבול אמריקאי. זאת, כתוצאה מקפיצה על מיטת השינה של הוריו, כאשר באחת הקפיצות הוא קפץ גבוה מידי ונפגע בראשו בתקרה, וזה התאחה לצורת פוטבול אמריקאי. סטואי, להבדיל משאר בני משפחת גריפין, מדבר במבטא בריטי. שתי מטרות חייו העיקריות של סטואי הן להרוג את אמו ולהשתלט על העולם.
  מעולם לא הובהר בבירור אם מבוגרים יכולים להבין את סטואי, וישנו ויכוח על כך בין מעריצי הסדרה. כלב המשפחה, בריאן, תמיד מבין את מה שסטואי אומר. שאר בני הבית מבינים את סטואי לעיתים נדירות, בעיקר כאשר זה מקדם את הקומדיה או את העלילה (וישנן דוגמאות בפרקים רבים למקרים כאלה), אך לרוב הם אדישים לדבריו או מתעלמים ממנו. ייתכן שהדבר נובע מסלחנות המבוגרים כלפי ילדים, שמתייחסים לדיבוריו על שליטה עולמית והרג אמו כשטויות של ילד. ברוב המקרים, אנשים זרים (קרי, לא ממשפחתו הקרובה) מבינים את סטואי. באחת העונות בריאן העלה את הרעיון שרק מי שמחוץ למשפחת גריפין יכול להבין את סטואי.לרוב נראה עם דב הצעצוע שלו רופרט.
 • בריאן גריפין (סת' מקפרלן) – כלבם המדבר, החכם, הציני, האתאיסט, המעשן והאלכוהוליסט של בני משפחת גריפין. אפו גדול מאוד ביחס לעיניו, צבע פרוותו לבן וקולרו אדום. אף על פי שבני משפחת גריפין מייחסים לו תכונות אנושיות, הם עדיין מתייחסים אליו כחיית מחמד. בפרק התשעה-עשר בעונה הרביעית ניתן לראותו מאושפז בבית חולים המיועד לבני אדם (לאחר שפיטר דרס אותו בטעות עם רכבו).
  בריאן מאוהב בלויס, הוא מחזר אחריה במהלך רוב הסדרה והיא דוחה אותו פעם אחר פעם. באחד הפרקים בריאן ולויס מתחתנים לאחר שפיטר נעלם (אך הסידור הזה לא החזיק מעמד עד לסוף אותו פרק).
  כיוון שסטואי ובריאן הם האינטלקטואלים היחידים במשפחת גריפין, מתפתחת ביניהם מערכת יחסים של שנאה-חיבה. פעמים רבות הם יוצאים להרפתקאות משותפות. בעונה השישית בריאן גילה שיש לו בן בשם דילן שחברתו הראשונה ילדה. כתב רומן במשך שלוש שנים בשם "מהיר יותר ממהירות האהבה" שיצא לאור בעונה השביעית בעזרתו של קרטר פיוטרשמיט, הספר נחל כישלון חרוץ ולא מכר אף לא עותק אחד. לאחר מכן, כתב גם את "תקווה, תרצה, תעשה" שמכר עותקים רבים, אך לא לזמן רב, לאחר שבריאן מופיע בתוכנית אירוח. בעונה ה-12, נהרג בהתנגשות מכונית אולם סטואי חזר בזמן כדי להצילו ובריאן חזר.

המשפחה המורחבת

[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחתו של פיטר

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • פרנסיס גריפין (צ'ארלס דרנינג) – אביו החורג והמנוח של פיטר. פרנסיס היה ממוצא אירי-אמריקאי והיה קתולי בעל זיקה חזקה לדת. שנא את לויס משום שהיא אינה קתולית ומסרבת להטביל את ילדיה. מת בעונה החמישית של הסדרה במהלך יום הולדתה ה-17 של מג, לאחר שפיטר בהיותו שיכור מתרסק עליו ושובר את צלעותיו.
 • תלמה גריפין (פיליס דילר) – אשתו לשעבר של פרנסיס ואימו של פיטר, מכורה לסיגריות. מתה בעונה 12.
 • מיקי מק'פיניגן (סת' מקפרלן) – אביו הביולוגי של פיטר. מתגורר בעיירה באירלנד והוא מפורסם כשיכור העיירה, בתחילה מתכחש לרעיון שפיטר הוא בנו אף על פי שהוא דומה לו במדויק ומגדל כבש מחמד הדומה לבריאן.
 • קארן גריפין (קייט מקינון) – אחותו של פיטר, מתאבקת מקצועית.

משפחתה של לויס

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • קרטר פיודרשמיט (סת' מקפרלן) – אביה של לויס. חולה סוכרת ומולטי-מיליונר, שונא את פיטר ומנצל כל הזדמנות כדי להכאיב לו (כשמבקשים ממנו טובה הוא מבקש בתמורה שפיטר יעשה דבר משפיל/מסוכן/מכאיב).
 • ברברה פיודרשמיט (אלכס בורסטיין) – אשתו של קרטר. אמם של לויס, קרול ופטריק. יהודייה (באחד הפרקים מסופר שהיא ניצולת שואה). לא מביעה את דעתה על שום דבר ולא מונעת מקרטר להתעלל בפיטר.
 • פטריק פיודרשמיט (רוברט דאוני ג'וניור) – אחיה האבוד (והבוגר) של לויס. לויס מגלה עליו כשהיא רואה אותו בתמונה ישנה מחג המולד. קרטר וברברה כלאו אותו בבית משוגעים בגיל צעיר כיוון שצפה באמו מקיימת יחסי מין עם כוכב טלוויזיה, נעצר מספר פעמים משום שנוהג לחנוק אנשים שמנים.
 • קרול פיודרשמיט (קרול קיין/ג'ולי האגרטי) – בתם של קרטר וברברה. אחותה הקטנה של לויס. חיה בטקסס, התגרשה 9 פעמים וכעת נשואה לאדם וסט – ראש העיר.

משפחתו של בריאן

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • דילן פלניגן (סת' גרין) – בנו של בריאן. הוא נראה לראשונה בעונה השישית כשבריאן נסע לבקר את חברתו הראשונה.
 • ג'ספר (סת' מקפרלן) – בן דודו ההומוסקסואל המוחצן של בריאן. גר בלוס אנג'לס יחד עם בעלו הפיליפיני ריקרדו. עובד כמדריך כושר.

משפחות נוספות

[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת בראון

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • קליבלנד בראון (עריף זאהיר; עד לשנת 2020 – מייק הנרי[1]) – אפרו אמריקאי, שכן של משפחת גריפין. היה בעברו כרוז מכירות פומביות בבית המכירות הפומביות סות'ביס, אך לאחר שקיבל מכה מעמוד טוטם הפך דיבורו לאיטי והוא עצמו עייף ואיטי, לרוב. לקליבלנד מעדנייה בשם "המעדן של קליבלנד". קליבלנד התגרש מאשתו לאחר שניהלה רומן עם גלן קוואגמייר, לטענתה מפני שאין לו תשוקה אליה. למרות הבגידה, גלן וקליבלנד נשארו חברים. בעונה ה-7 עזב קליבלנד את קוהוג ועבר לסטולבנד- עיר הולדתו ושם התחתן עם מושא האהבה שלו בתיכון – דונה ונהפך לאב חורג לשני ילדיה – רוברטה וראולו. את חייו החדשים אפשר לראות בסדרת הבת של איש משפחה – "קליבלנד" (תרגומו הנכון של שם הסדרה הוא "המופע של קליבלנד"). במהלך השגעונות שלו, פיטר נוהג להרוס את ביתו של קליבלנד כאשר הוא מתרחץ ומתרסק עם האמבטיה אל החצר הקדמית שלו (באחת הפעמים קליבלנד אמר "אני חייב להפסיק להתרחץ כשפיטר עסוק בשגעונות שלו").
 • לורטה בראון (אלכס בורסטיין) – אשתו לשעבר של קליבלנד. התגרשה ממנו לאחר שניהלה רומן עם גלן קוואגמייר, וטענה שאין לקליבלנד תשוקה אליה. הייתה בעברה שחקנית קריקט טובה מאוד. מתה בעונה הראשונה של סדרת הבת "קליבלנד" והורישה את כל כספה לקליבלנד ג'וניור. אף על פי שקליבלנד הודיע ששנא את לורטה אחרי שהתגרשה ממנו, עדיין התאבל עליה לאחר מותה.
 • קליבלנד בראון הבן (Cleveland Brown Junior)- בנם של קליבלנד ולורטה, סובל מהפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות. ב"מופע של קליבלנד",סדרה נוספת מאת היוצרים של "איש משפחה", קליבלנד ג'וניור שהשמין כבר אינו לוקה בהפרעות קשב והיפראקטיביות, אלא להפך, נעשה רגיש, רכרוכי וקצת אדיש.

משפחת קוואגמייר

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • גלן קוואגמייר (סת' מקפרלן) – שכן של משפחת גריפין, רווק חרמן, סוטה ורודף שמלות שלא בוחל בשום אמצעי (כולל מוסר, חוק ונישואים) על מנת להשיג סקס. כולם שונאים לשחק איתו במשחקי ספורט משום שיש לו בעיות זעם חמורות, גם כשהוא מפסיד וגם כשהוא מנצח ומשוויץ בפני אחרים. הוא הרבה יותר מבוגר משהוא נראה. בעונה השביעית מגלה החבורה שגלן בן 61 והסוד שלו למראה צעיר הוא צריכה מוגברת של גזר. נראה שהוא נמשך אל לויס, אולם מעולם לא מימש את החיבה אליה (מלבד פעם אחת שלפיטר נעלם הזיכרון). קוואגמייר עובד בתור טייס מסחרי. אף על פי שבריאן מנסה להתחבר אליו, גלן שונא אותו על היותו אתאיסט ובגלל היחס של בריאן לפיטר ולויס (פעם אחת אמר לו "פיטר הוא הבעלים והחבר הכי טוב שלך ואתה מנסה תמיד לדפוק את אשתו!").
 • ג'ואן קוואגמייר – הייתה משרתת של פיטר למשך שבוע, וביום האחרון הפכה למושא אהבתו של גלן. אופייה אובדני, והיא אף איימה שתהרוג את גלן ואת עצמה אם יעזוב אותה. לבסוף אכן מתה.
 • קריסטל קוואגמייר – אמו של גלן, בעבר הייתה מכורה למין וגלן מאשים אותה בהתנהגות הסוטה שלו, לאחר שגלן ניתק איתה את הקשר היא החליטה להשתנות והפכה לנוצרייה אדוקה, כאשר גלן נידון ל-20 שנים בכלא על קיום יחסי מין עם קטינה, היא קיימה יחסי מין עם השופט כדי שיבטל את עונשו (הופיעה בפרק 11 בעונה ה-13).
 • דן קוואגמייר/איידה דייוויס (סת' מקפרלן) – אבא של גלן, גיבור מלחמה, יוצא חיל הים האמריקאי. הוצג תחילה כרודף שמלות על ידי גלן, אך לבסוף התברר שהוא טרנסקסואל ואף שינה את מינו בעונה השמינית. לאחר שינוי המין שמו היה "איידה".
 • ברנדה קוואגמייר – אחותו של גלן. אישה מוכה, מוכה בקביעות על ידי חבר שלה ג'ף עד שנרצח על ידי גלן ופיטר.
 • קורטני קוואגמייר – בתו של גלן. מופיעה לראשונה בעונה 17 פרק 15. כאשר לא ידוע מי האמא האמיתית שלה.
 • אנה לי – בתו התינוקת של גלן. נשלחת לאימוץ לאחר שגלן לא הצליח להתמודד איתה.

משפחת סוואנסון

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • ג'ו סוואנסון (פטריק וורברטון) – שוטר משותק רגליים, שכן של משפחת גריפין. ג'ו סיפר בתחילה שנפצע לאחר שנדחף על ידי הגרינץ' מגג בית בערב חג המולד, אבל בעצם נורה בגבו על ידי סוחר סמים אצלו עבד לאחר שהוא גילה שג'ו מרגל נגדו ומעביר מידע מפליל אודותיו למשטרה, באחד הפרקים התגלה כי ניתן היה למנוע את נכותו של ג'ו בעזרת ניתוח חדשני אך חברת הביטוח השאירה אותו נכה משום שכיסא הגלגלים יותר זול מהניתוח.
 • בוני סוואנסון (ג'ניפר טילי) – אשתו של ג'ו, נמצאת בהיריון כמעט נצחי. בעונה השביעית היא יולדת לבסוף בת ושמה סוזי, תודות לעזרתו של פיטר, בוגדת בו ג'ו כל הזמן.
 • קווין סוואנסון (סת' מקפרלן/סקוט גריימס) – בנם המתבגר של ג'ו ובוני. בעונה ה 7 פרק 13 ג'ו טוען שקווין נהרג בעיראק אך בעונה ה 10 פרק 6 מגלים שהוא חי, וכי ביים את מותו משום שהתנגד למלחמה.
 • סוזי סוואנסון (פטריק סטיוארט) – בתם הקטנה של ג'ו ובוני סוואנסון ואחותו של קווין סוואנסון. נולדה לאחר 7 עונות שבהן אמה הייתה בהריון כאשר פיטר הביא ללידתה בכך שנתן לבוני לראות שני גברים וחצי (פיטר אמר שאם אין לתינוק מוות מוחי הוא יצא ויכבה את הטלוויזיה). סטואי גילה בה אהבה עזה אך בסוף ויתר על אהבה זו. כאשר היא חושבת, היא מדובבת על ידי פטריק סטיוארט.

משפחת גולדמן

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • מורט גולדמן (ג'ון ג. ברנאן) – רוקח יהודי, אחד מחבריו של פיטר. נשוי למיוריאל גולדמן ואב לניל גולדמן. פגש את מיוריאל דרך שירות הכרויות בוידאו. מורט קמצן, נוירוטי והיפוכונדר וסובל משלפוחית ביישנית. למורט שיער אדום ומתולתל ושלוש שיניים בולטות, בעברו היה מנהל מוזיקלי מפורסם.
 • מיוריאל גולדמן (ניקול סאליבן) – אשתו של מורט ואמו של ניל. פגשה את מורט דרך שירות הכרויות בווידאו. היא מוצאת אותו מושך ומקסים. נרצחת בפרק הראשון בעונה התשיעית על ידי דיאן סימונס.
 • ניל גולדמן (סת' גרין) – בנם החנון של מורט ומיוריאל גולדמן. בשונה מאביו, הוא בעל ביטחון עצמי מופרז (אפילו מופרז מדי). מאוהב במג, ומבקש ממנה להיות חברה שלו לעיתים קרובות.

משפחת טאקר

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • טום טאקר (סת' מקפרלן) – קריין חדשות ערוץ 5. סדיסט באופיו. בן זוגה של סטייסי טאקר ואב לג'ייק טאקר. דמותו היא ככל הנראה פארודיה על דמותו של קריין החדשות טום ברוקו.
 • סטייסי טאקר – אשתו הנוכחית של טום ואמו החורגת של ג'ייק.
 • ג'ייק טאקר (סת' מקפרלן) – בנם של טום וסטייסי טאקר. פניו הפוכים. פניו חזרו לצורת פנים רגילה לאחר ששחה באגם קוהוג המזוהם.

דמויות נוספות

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • אדם וסט (אדם וסט) – ראש העיר של קוהוג. מלבד היותו פרנואיד ומוזר באופיו, הוא מציג מאפיינים של אדם הלוקה בהזיות שווא ותסמינים פסיכוטיים אחרים. נשוי לאחותה של לויס, קרול. מת מסיבה לא ברורה.
 • אולי ויליאמס (פיל לאמאר) – קריין מזג האוויר השחור, השמן והקירח של חדשות קוהוג. עונה רק באמצעות משפטים קצרים וצעקניים (בעונה 9 מתברר שהוא מדבר כך עקב התמכרות לאלכוהול).
 • איש הקול-אייד (Kool-Aid) (סת' מקפרלן) – קנקן משקה אדום שמדי פעם מגיע, לרוב דרך קירות (תוך כדי שבירתם) וצועק "או כן!" ("Oh yeah!"), מופיע לאחר שדמויות אומרות מספר פעמים "או לא!" ("Oh no!"). במקור, קמע של משקה ילדים בשם Kool-Aid. קריאת ה"או, יה!" היא סמלו המסחרי.
 • אנג'לה (קארי פישר) – הבוסית של פיטר במבשלת הבירה של פוטאקט. היא בדרך כלל נרגנת, וכועסת על פיטר באופן תדיר (בדרך כלל בצדק).
 • ד"ר אלמר הרטמן (סת' מקפרלן) – הרופא היחיד בקוהוג. מופיע בכל פעם שאחד מבני משפחת גריפין נמצא בבית חולים. ברבים מהקטעים בהם מופיע ד"ר הרטמן, הוא אומר משהו שמלחיץ את המטופל אך מתברר שזהו כפל משמעות. לדוגמה, כאשר בדק ד"ר הרטמן את פיטר הוא אמר, "הכבד התייבש!", לבהלתו של פיטר, אך התברר שמדובר בכבד למאכל שהד"ר חימם ושכח במיקרוגל יותר מדי זמן. לבושו מתאפיין בחלוק רופאים ומכנסיים אפורות. קולו זהה לקולו של קרטר פיוטרשמידט, ואף שתי הדמויות מתייחסות לכך באחד מן הפרקים. באחד מן הפרקים תרם לפיטר את הכליה שלו.
 • ארני, התרנגול הענק (דני סמית') – תרנגול ענק ואויבו המושבע של פיטר. בפרקים מסוימים נלחמים השניים עד כדי הרס עצום ממדים. נרמז ששמו הוא ארני. לראשונה נלחם בפיטר לאחר שנתן לו קופונים שפג תוקפם, מה שהרגיז את פיטר. עם זאת, ייתכן ושורש המריבה ביניהם הוא אגרוף שהכניס פיטר לארני 20 שנה לפני כן, בעת נשף סיום התיכון שבו נכחו השניים. קטעי הריב בין פיטר לתרנגול הענק הפכו למזוהים מאוד עם הסדרה עד שבאחד מהפרקים הם משלימים וארני מזמין את פיטר לארוחה במסעדה עם אשתו של ארני, ניקול אבל אז הם מתחילים לריב שוב אחרי שהם רבים מי ישלם על הארוחה. באחד הפרקים נאמר שהוא נוצר כחלק מניסוי כושל של ד"ר הרטמן לשבט תרנגולת
 • ברוס סטרייט (מייק הנרי) – הומוסקסואל נשוי הנמשך לפיטר. מופיע בסדרה לרוב בכול מיני מקצועות שונים (מדיום, עורך-דין, שרת וכו'). לבושו האופייני הוא ג'ינס וחולצה כחולים ווסט חום, כאשר מודיעים לו על משהו רע הוא מודיע על כך לבן זוגו ג'פרי, ג'פרי אומר "oh no" וברוס עונה "I know".
 • ג׳פרי ( מייק הנרי) - בעלו של ברוס.
 • ג'יימס וודס (ג'יימס וודס) – בתפקיד עצמו, אך בצורה שחצנית ופסיכוטית. מתחבר עם פיטר, אולם הוא הופך אובססיבי לחברות זו. על כן, פיטר דואג שיינעל בארגז עץ (הומאז' לסוף הסרט שודדי התיבה האבודה). בעונה השישית, חוזר לנקום בפיטר לאחר שהוא מבצע גנבת זהות עמו. פיטר ובריאן מצליחים לסכל מזימה זו בכך שפיטר גונב את זהותו של ג'יימס וודס ומכפיש את שמו ודואגים שוב לנעילתו בארגז (ופיטר אומר לבריאן "זאת כבר הפעם השנייה שזה עובד, בפעם הבאה נעשה את זה על ההתחלה"). בעונה השמינית חוזר כדי להפריע בעבודת הבימוי של בריאן. בפרק הפתיחה של העונה התשיעית נהרג על ידי דיאן סימונס, אולם בעונה העשירית מתגלה כי הפרמדיקים הצליחו להחיותו על ידי העברת חיים מנערה צעירה לגופו (פארודיה על ההחייאה באמצעות הברקים ב-"פרנקנשטיין"), טיפול מיוחד הניתן רק לסלבריטאים.
 • ג'יליאן ראסל (דרו ברימור) – האקסית הסקסית, הבולמית והטיפשה של בריאן. מוצגת כבלונדינית סטריאוטיפית, מתיידדת במהירות עם פיטר מפני ששניהם לא חכמים.
 • ג'רום (קווין מייקל ריצ'רדסון) – היה החבר של לויס ובאחד מן הפרקים נראה ג'רום כחבר של פיטר עד שגילה שיצא עם לויס ופיטר התרגז על ג'רום כי חשב שהוא מתחיל איתה. לאחר מותו של בעל הפאב, הוראס, ג'רום מרגיש אשמה (מותו נגרם מכדור בייסבול אותו חבט ג'רום בעוצמה) ומפצה את כולם בקניית הפאב ומניעת סגירתו. לאחר מכן ג'רום הוא הברמן בפאב, חבר טוב של קליבלנד ויש בדיחות רבות שרק שניהם מבינים משום ששניהם אפרו-אמריקאים.
 • דיאן סימונס (לורי אלאן) – קריינית החדשות לצדו של טום טאקר. במהלך הסדרה היא וטום מחליפים ביניהם עקיצות מרושעות, בהן הוא רומז בין השאר שהיא משלמת לגברים כדי שישכבו איתה, והיא טוענת שהוא הומוסקסואל בארון. דמותה היא ככל הנראה פארודיה על דמותה של העיתונאית החוקרת דיאן סוייר. בעונה התשיעית מגלים שיצאה עם ג'יימס וודס, והוא זרק אותה, ולכן מתכננת נקמה ומתכננת לרצוח אותו ולהפליל את שותפה, טום. לאחר שביצעה מספר רציחות סטואי יורה בה למוות, כאשר היא עמדה לרצוח את לויס שגילתה כי היא זו שעמדה מאחורי כל הרציחות.
 • האיש החירש והמשומן (מייק הנרי) – ככל הנראה, היה פעם עורך דין מצליח, שעזב את תפקידו עקב התמכרות לקוקאין. באחד הפרקים הוא נראה יוצא בריצה מתוך התרסקות מטוס כאשר הוא מכוסה שמן, בוער וצועק כי אינו יכול לשמוע דבר וכך מבינים מדוע הוא חירש ומכוסה בשמן. בתוכנית הבת "המופע של קליבלנד", נאמר ששמו הוא גאי.
 • הוראס (ג'ון ג. ברנאן) – הבעלים והברמן בפאב "The Drunken Clam", ועובד בפאב מאז נהיו פיטר וחבריו לקוחות קבועים לפחות. הוא מכר את הבר שלו לנייג'ל פינצ'לי לאחר שנחרב בהוריקן, אבל לאחר שנייג'ל גורש בחזרה לבריטניה עקב הונאת ביטוח, חזר להיות הבעלים של הפאב. מת בפרק 20 בעונה ה-11 מפגיעת כדור בייסבול.
 • הקוף המרושע (דני סמית') – חי בתוך ארונו של כריס לאחר שאשתו בגדה בו. נראה לרוב בעמידתו האופיינית של חיוך זועף חושף שיני ניבים ואצבעו מורמת על כריס. הוריו של כריס חושבים שאלו סתם חלומות של ילד אך בעונה השמינית תפס אותו כריס וגילה שהוא מדבר ואפילו ידידותי במיוחד. לאחר מכן עזב הקוף המרושע את ארונו של כריס ועבר לגור בארונו של ג'ייק טאקר.
 • הרברט (מייק הנרי) – זקן פדופיל הנוהג לעקוב אחר כריס.
 • טרישה טאקאנאווה (אלכס בורסטיין) – כתבת השטח היפנית של חדשות קוהוג. לרוב כשהיא מדברת עם מישהו היא פונה אליו בשמו, ומוסיפה "אני עומדת כאן" ולאחר מכן אומרת מה שהיא רצתה, כחלק מקפדנותה בנוגע לעבודתה (לדוגמה: "טום, אני עומדת כאן ומדווחת מהשטח"). במהלך תחקיר שהיא ניהלה יצאה עם קרטר והפכה ל"אם החורגת" של פיטר (כיוון שבעוד שלויס סירבה להכיר בה כאמה החדשה פיטר התלהב מהרעיון, עד שגילה שהיא מאוד נוקשה כלפיו). באותו פרק נראה כי אמה (אם יפנית קשוחה סטריאוטיפית) נוקשה מאוד כלפיה ובגלל זה הייתה נוקשה כלפי פיטר.
 • מלאך המוות (בפרק הראשון בו מופיע, נורם מקדונלד, שלא קיבל קרדיט. לאחר מכן, אדם קרולה) – שלד הלובש גלימה שחורה. נוהג להסיר רק לעיתים רחוקות את המצנפת של הגלימה. חבר קרוב של המשפחה. מופיע במספר פרקים, בחלק מהמקרים מגיע כדי לקחת את חייו של פיטר ונכשל במשימה. מביא למותו של כל הנוגע בו.
 • קונסואלה (מייק הנרי) – עוזרת בית מקסיקנית, זקנה, עקשנית ומכעיסה במיוחד. הופיעה לעיתים רחוקות מאוד ושמה לא נזכר בסדרה עד העונה השמינית. ידועה בסירובה העקשני לבקשות מעסיקיה השונים. במהלך הסדרה עבדה כמנקה אצל משפחת גריפין, סופרמן, ג'יימס וודס וכן בכוכב המוות באחד מפרקי הפארודיה על מלחמת הכוכבים. בעונה העשירית אימצה את סטואי לאחר שברח מהבית.
 • רופרט – דובי הצעצוע של סטואי. נראה כמעט תמיד בידיו של סטואי. לסטואי יש קשר חזק במיוחד לרופרט. לרוב סטואי מדבר לרופרט כבן אדם ואפילו נותן לו תכונות של הומוסקסואל. בחלומותיו של סטואי מופיע רופרט מדי פעם כגבר שרירי וגבוה בעל ראש הדובי שלו.
 • שיימוס (סת' מקפרלן) – שודד ים לשעבר שכל גופו עשוי עץ ועינו הימנית חסרה. מופיע לרוב ברגעים דרמטיים מתוך החשכה. באחד הפרקים מסופר ששיימוס היה בעבר בובת עץ של שודד ים שנבנתה על ידי ג'יימס וודס והתעורר לחיים לאחר שג'יימס ביקש משאלה. שיימוס טען שמפני שג'יימס לא האמין מספיק במשאלה רק ראשו הפך לראש אמיתי.
 • ויני גריפין (טוני סיריקו) – כלב המשפחה שהחליף את בריאן לאחר מותו, מדבר במבטא איטלקי, מופיע לשלושה פרקים בלבד עד הפרק של החג המולד בו נפרד מסטואי שהלך להציל את בריאן בעזרת מכונת הזמן שגנב מסטואי האחר.
 • אלוהים (סת מקפרלן)
 • ישו המשיח (אלק סולקין)

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
 1. ^ צביה בלום, חיקה את הדמות מ"איש משפחה" – ונהפך למדבב שלה, באתר ישראל היום, ‏29 בספטמבר 2020