העולם מצחיק

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
העולם מצחיק
Haolam Matshik.jpg
כרזת הסרט
בימוי: שמי זרחין
הפקה: טליה קלינהנדלר, משה אדרי וליאון אדרי
תסריט: שמי זרחין
שחקנים ראשיים:

אסי לוי
אלי פיניש
דני שטג

נעמה שטרית
מוזיקה: יונתן בר גיורא
חברת הפצה:

קרן הקולנוע הישראלי
רשת

Yes הטלוויזיה בלוויין
הקרנת בכורה: 14 ביוני 2012
משך הקרנה: 122 דקות
שפת הסרט: עברית
תקציב: 3,659,995 ש"ח‏[1]
הכנסות: 6,934,000 ש"ח‏[1]
דף הסרט ב-IMDb

העולם מצחיק הוא סרט קולנוע ישראלי מסוגת דרמה קומית בבימויו של שמי זרחין, שיצא לאקרנים בשנת 2012. "העולם מצחיק" היה מועמד ל-15 קטגוריות בפרסי אופיר, יותר מכל סרט ישראלי אחר‏[2], אך זכה בפועל רק בפרס אחד - ליהוק (אורית אזולאי)‏[3].

הכנסות הסרט נאמדו ב-6,934,000 ש"ח‏[1].

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעלילה מסופר סיפורן של כמה וכמה דמויות, חלקן חברות בסדנת כתיבה בספרייה הציבורית בטבריה ולכל אחת קו עלילה ייחודי: נסי (משה אשכנזי), הוא נער המתעורר אחרי תשע שנים של תרדמת ומגלה שהוא כבר לא בן 10, וירדנה (אסי לוי) היא סוכנת נסיעות המגלה שהיא בהיריון, אף על פי שלא קיימה יחסי מין עם אף אחד זה שנים. גולן (אלי פיניש) הוא שדר רדיו המנסה להקים מחדש את "הגשש החיוור" כדי להציל את אהובתו חולת הסרטן (אולה שור סלקטר), ומירון (דני שטג) מתמודד עם סוד גדול מהעבר, המאיים להציף את מה שכולם סביבו מנסים לשכוח.

דמויות ושחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסרט משתתפים כחמישים שחקנים‏[4][5][6][7] ובהם: רותם אבוהב בתפקיד מרגלית, משה איבגי בתפקיד פרופסור פסטל, אור בן מלך בתפקיד חיליק, עדו ברטל בתפקיד הקצין אודי, אבי גרייניק בתפקיד אברהם, שרית וינו אלעד בתפקיד מיכאלה, רותם זיסמן-כהן בתפקיד נעמי, זאב רווח בתפקיד רחמים, גל לב בתפקיד רחמים בצעירותו, יחזקאל לזרוב בתפקיד רוני, יוסי מרשק בתפקיד כרמל, אלון נוימן בתפקיד דודי, אברהם סלקטר בתפקיד אליהו, מיכה סלקטר בתפקיד המהפנט, לבנה פינקלשטיין בתפקיד ציפורה, שלומי קוריאט בתפקיד נסים, ישראל קטורזה בתפקיד בינו, עירית קפלן בתפקיד שרונה, דרור קרן בתפקיד ד"ר שמואל, ליאור רז בתפקיד ברק, וכוכב הגשש החיוור, שייקה לוי, המגלם את עצמו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]