יצחק ירוחם בורודיאנסקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב יצחק ירוחם בורודיאנסקי

הרב יצחק ירוחם בורודיאנסקי (נולד בג' תמוז תש"ב, יוני 1942) הוא משגיח בישיבת קול תורה וראש כולל "ישיבת הר"ן" בירושלים.

קורותיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בג' תמוז תש"ב בתל אביב לגאון הרב אפרים בורודיאנסקי ראש כולל "שבט מיהודה" ועורך האנציקלופדיה התלמודית ולרבנית הניה.

בצעירותו למד בישיבת "אור ישראל" לצעירים, ובבחרותו בישיבת פוניבז' היה תלמיד מובהק לראשי ורבני הישיבה בעיקר התבלט בקשר עם הרב יחזקאל לוינשטיין מנהלה הרוחני של ישיבת פונביז'.

בסוף שנות ה-60 נישא להרבנית מלכה, בתו של הפוסק הנודע הרב שלמה זלמן אוירבאך. שימש כר"מ בישיבת קול יעקב. ובשנת 1982 התמנה למנהלה הרוחני של ישיבת קול תורה, במקום הרב גדליה איזמן שפרש מהתפקיד. שיחותיו נמסרות מדי יום שלישי ובליל שבת בהיכל בית המדרש של הישיבה, ובחדרו בישיבה הוא מוסר "ועדים" פעמיים ביום לקבוצות של 8-15 תלמידים החפצים בכך וכן הוא מוסר "ועדים" כל יום לבני שיעור אחר בענייני מוסר.

וכן וועדים לחתנים חלקם באופן ישיר וחלקם באופן מוקלט. [דרוש מקור] .

בשנת תשנ"א התמנה לר"מ בישיבת הר"ן של הרב צבי ויספיש בשכונת רמות בירושלים ושם מוסר שיעור כללי מדי יום שישי ושיחות מוסר בימי שני, שיעוריו מודפסים בספריו על המסכתות "הליכות יצחק" .

המשגיח מוסר שיחות קבועות בבית מדרש לבוגרי ישיבת פונביז' בשכונת עזרת תורה בירושלים, ולבוגרי ישיבת קול תורה בכל הארץ

שיחותיו הרבות אסופות בספר "שיח יצחק"- מאמרי חכמה ומוסר על התורה והמועדים ובנוסף לכך תלמידיו מוציאים לאור "שיחות" ו"ועדים" שמוסר בישיבה.

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחיו הוא הרב בן ציון בורודיאנסקי, ר"מ בישיבת קול תורה וחבר מועצת גדולי התורה של "בני תורה". בין בניו המוכרים הם: הרב חיים יהודה ממודיעין עלית מנהל רוחני בישיבת חכמת התורה, הרב יהושע עורך ומהדיר כתבי זקנים ומחבר ספר "כוס ישועות", הרב אברהם דב מרכסים ראש בית המדרש ברקאי בחיספין שבגולן.