כדברא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כדברא
סמליל הסדרה
שיר הנושא "בכל הכוח", שמבוצע על ידי אביה מלכה, דין גרבר, דנה לב
סוגה דרמה
פנטזיה
מתח
יוצרים מיכל קופר-קרן
סיון שיקנאג'י
עינת שחק
כותבים מיכל קופר-קרן
סיוון שיקאנג'י
עינת שחק
ליאור ירון
שירי צוק
בימוי עודד רז
שחקנים גילי איצקוביץ
אביה מלכה
ירון בן הרוש
דין גרבר
דנה לב
רועי ניב ושלר
מור סרוסי
אור גרוס
יהונתן וילוז'ני
ריימונד אמסלם
מיכה סלקטר
אורנה פיטוסי
יעל בר זוהר
פסקול ניר סבו
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 1
מספר פרקים 50
הפקה
מפיק Nuts production
מפיקים בפועל גל רהב
נועם ליאור
אתר צילומים נצר סרני
ירושלים
רמלה
רשות העתיקות
אגם ניצנים
עזריקם
צלמים רועי פרג'
אורך פרק 23 דקות
שידור
רשת שידור ניקלודיאון (Yes)
תקופת שידור מקורית 19 בפברואר 2017 – רץ
קישורים חיצוניים
http://nick.walla.co.il/?w=//3039812

כדברא היא סדרת פנטזיה, על-טבעית ודרמה ישראלית לנוער שמשודרת החל מ-19 בפברואר 2017 בימים ראשון עד רביעי בערוץ ניקלודיאון ללקוחות יס. בתחילת אפריל באותה שנה הסדרה יצאה להפסקה זמנית וחזרה לשידור ב-21 במאי 2017. את הסדרה יצרו מיכל קופר-קרן, סיון שיקנאג'י ועינת שחק.

סקירת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
50
19 בפברואר 2017 יפורסם בהמשך

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קירקי היא נערה מאומצת שחוגגת את יום הולדתה ה-16. היא חיה כילדה רגילה בירושלים ואוהבת לבלות בפארק ההחלקה עם אחותה אביגיל. בכל פעם כשמישהו בסכנה, קירקי יכולה לראות זאת כמה רגעים לפני או בזמן אמת, ולהציל את המצב. יום אחד קירקי מקבלת מסר בחיזיון מאישה מסתורית, ומסתקרנת.

במקביל, מובא אלינו סיפור חייה של לילה ברזילי, נערה שחיה עם אמה הלנה בקיבוץ כנען ונראית ילדה רגילה, אבל היא בעצם שייכת לשושלת הכדברות- נשים על-טבעיות שמגנות על בני האדם. כאשר טקס של העברת כוחות הקסם של הלנה ללילה לא עובר כראוי, הכדברות מבינות שאחותה התאומה של לילה, שכביכול מתה בלידה, בחיים. שחר, בן זוגה של לילה, חגג לה יום הולדת וחשב שהוא גרם להצתת המטעים יחד עם חברו עמיחי המכונה אוג, מה שלא נכון. מי שבעצם גרמה לשרפה במטעים הייתה לילה, בגלל הנר שהציתה.

משפחת לביא היא משפחה של ציידי על-טבעי. הם משתדלים לשמור על כך בסוד. יום אחד אמנון לביא חוקר עם בנו, שרון את המטעים, וכאשר הם מוצאים סימן של גרומל, הסוללה של בודק הדגימות נגמרת. לאחר מכן חוקר אמנון את השטח יחד עם בנו השני, דקל, והם מוצאים נר על טבעי של אזעקת עזרה שהשאירה לילה במטעים וגרמה לשריפה.

בעקבות החיזיון, קירקי מגיעה לקיבוץ כנען יחד עם אחותה, אביגיל. לילה חוקרת את העלמות אחותה, שלא הייתה מודעת לקיומה עד לפני זמן קצר. קירקי מצילה את דקל, לאחר שנפל לתוך נקיק, והם מתאהבים ממבט ראשון. היא מכינה טבעת כמו שראתה אצל הלנה בחיזיון תחת תירוץ שאחותה, אביגיל, ראתה אותה על ידה של אישה ורוצה אותה, ולכן היא מכינה לה אותה לכבוד יום הולדתה ה-16 בהפתעה. כאשר דינה לביא, המורה לצורפות מספרת להלנה על האבן המיוחדת שקירקי מחפשת, היא טועה לחשוב שתאומתה של לילה היא אביגיל.

ליבי ועמית, חברותיה הטובות של לילה מארגנות ללילה מסיבת יום הולדת ב"גנרטור" לפי בקשתה של לילה, ולילה דורשת להביא את אביגיל כיוון שהיא חושבת שהיא אחותה התאומה, אך אביגיל מתעקשת להביא גם את קירקי. ונטו מוסר לפירו, אחיו, את המיקום של קירקי בקיבוץ כנען שנמסר לידיו בידי האמא המאמצת של קירקי. בהתחלה הלנה חושדת שאביגיל היא בתה האבודה אך בהמשך מבינה שזו קירקי ומצילה אותה מגרומל שנשלח על ידי פירו ו-ונטו.

לאחר מכן הלנה מספרת לקירקי אודות סיפורם של הכדברות, ומבקשת מקירקי שעד טקס הענקת הטבעת לא תצא מביתה של הלנה. קירקי בהתחלה מסרבת בטענה שאביגיל לא תסכים פתאום לעזוב את מגוריהן, אך הלנה מוצאת פתרון ושוברת את החלון במוגרים וכך נותנת לאביגיל תירוץ לבוא להתארח אצלם.

אחיו של אמנון לביא, יואל לביא שחי בלונדון ואשתו לורי מגלים מבדיקות המעבדה שאמנון שלח להם על דם על טבעי של כדברות במטעים. יואל משקר לאמנון ואומר לו שזה דם של חתול ומחליט יואל לבוא לכנען עם לורי על מנת לצוד את הכדברות בעזרת הגלאי הבולומטרי שלו, אך שרון מגלה במחשב האישי שלו על בדיקות המעבדה וגורם ליואל ליפול לתוך בור על מנת לקחת ממנו את הגלאי הבולומטרי, ויואל מתאשפז בבית חולים.

עמית שמאוהבת בדקל מנסה להפריד בין דקל לקירקי אך נכשלת, ודקל מזמין את קירקי לבוא איתו לאגם הנסתר. באותו הזמן מגיע איש עיוור ובתו לקיבוץ כנען (המתגלה מאוחר יותר כגרומל חזק במיוחד שהוא אחיהם של ונטו ופירו ששמו הוא וולנו), ומגלה על הלחש המגן של קירקי. לאחר מכן הגרומל והבת שלו הולכים לכיוון המטעים ובלי שאף אחד רואה האיש העיוור מקפיא את הצנרת בכל הקיבוץ וכך יוצר הצפה.

שרון מתחיל לבדוק אם יש כדברא בקיבוץ וסורק את כל תושבי הקיבוץ, אך לא מאתר אף כדברא אחת. יואל נותן לאשתו לורי שעון מיוחד שעוקב אחר החפצים של יואל ובודק אם הם משתמשים בו. כשלורי חוזרת היא מגלה ששרון משתמש בגלאי. שרון מגלה כדברא בביתן של הלנה ולילה ומחליט לעקוב אך אמנון עוצר אותו לפני שמספיק לעקוב אחריהן.

אוג לא מבין את מקור ההצפה בשדות ובמטעים ומזמין חברת תיקון טפטפות בשם "אואזיס" מבלי לדעת שהיא מנוהלת על ידי וולנו (האיש העיוור). קירקי הולכת לאגם הנסתר יחד עם דקל ושם הם מתנשקים ונעשים זוג סופית. עמית מתגלה כבעלת אסתמה ושחר מאיים עליה שלא תגלה שהוא אחראי לשריפה במטעים אחרת הוא יגלה לוסרמן שהיא חולת אסתמה.

פירו אומר לפועלים באואזיס לגלות למה אי אפשר להתקרב לקירקי ולילה, ותוך כדי מגלה מוולנו על אבני הקסם שהלנה נתנה להם. וולנו מהפנט את שחר (שמועסק ב"אואזיס" כי פירו רוצה מידע על לילה) ושולח אותו להביא את האבן מקירקי שבשרשרת שלה. לאחר מכן וולנו מוחק את זכרונותיו של שחר.

אוג מתחיל לחשוד בהצפה המסתורית ולוקח את הצינור שוולנו הקפיא ממנו את הצנרת (ללא ידיעתו) ומנסה להבין מה החומר אך ללא הצלחה. פירו מגלה על כך ושולח את יעל ליבש את הקרח.

שרון מגלה לאמנון שאיתר כדברא, והם מנסים להקדים את יואל בגילוי הכדברא בקיבוץ, אך לורי משבשת את הגלאי וגורם לתקלות. עקב כך אמנון ושרון יוצרים בעזרת מדפסת תלת מימד גלאי בולומטרי חדש עם כל ההתקנים של הקודם. על מנת להביא ציוד הוא הולך למוסך ובדרך מגלה שיעל מייבשת את החומר המקפיא שעל הצינור שוולנו הקפיא.

קירקי מסתירה מאביגיל את היותה כדברא ולאחר שהיא מגלה לאביגיל שהלנה היא אמה הביולוגית ולילה היא אחותה התאומה, ושבעצם הן הגיעו לכנען רק כדי למצוא את הלנה, וכל החוגים שאליהן הן נרשמו הם רק סיפור כיסוי לכך, היא נפגעת קשות ומחליטה לחזור הביתה. קירקי תופסת טרמפ עם יעל על מנת לעצור את אביגיל, מבלי לדעת מה יעל מתכננת לה. יעל מנסה להקפיא את קירקי אבל שרון שעקב אחריהן מחסל אותה באמצעות חץ. קירקי מגיעה לטקס הטשיא, הטבעת של הלנה מתפצלת לשתיים והיא עונדת אותן על ידן של לילה וקירקי. בטקס ארבעת היסודות מתגלה שקירקי היא למעשה המגנא ואילו לילה היא רק הפלגא.

יואל ולורי מגלים ששרון הפקיר את יואל בשטח כשהוא פצוע, ולאחר שהם מדווחים על כך לאמנון מושגת איתו פשרה, שבה יואל יעזוב את הקיבוץ ויחזור לחו"ל ושרון יגורש לאלתר משושלת הלביאים. שרון מגלה שאמנון שלח למועצת הלביאים את הסרטון שבו הוא מחסל את יעל הגרומלית, אבל לוקח את הקרדיט של החיסול לעצמו. יואל מרמה את אמנון ולא חוזר לחו"ל, ושרון, ששומע על כך, עובר לעבוד אצלו. בסיום ההופעה המוצלחת של לילה בערב הקאברים במועדון ה"גנרטור", הגלאי הבולומטרי של שרון מצפצף ליד לילה. שרון מתקרב לעמית כדי להגיע ללילה ועמית מתחילה להתאהב בו. אמנון מחליט לבטל את המשלחת להימלאיה על מנת לקצץ בהוצאות הקיבוץ, אולם שרון מציל את המשלחת עם מימון של יואל.

דליה שותה משקה שעורבב בו מלדור. לילה עוקבת אחרי קירקי בטקס ארבעת היסודות ורואה את הנבואה מיום המאורות בה וולנו מקפיא אותה בעזרת המקל שלו. בסוף החלק הראשון קירקי עצובה וזורקת את הטבעת שלה. וולנו ופירו מנצלים את הרגע ורגע לפני שהם מקפיאים אותה לארה דוחפת את פירו ונופלת לו הטבעת, קירקי מרימה אותה, מייצרת אש, מפשירה את רגליה ומבריחה אותם. לילה מחזירה לוולנו את המקל שלו בתמורה לכך שהוא לא יקפיא אותה ביום המאורות. וולנו נותן ללילה בקבוקון עם החומר "סרדור" והיא מזריקה אותו לאינפוזיה של דליה ובכך מצילה אותה, והיא מתעוררת.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קירקי גבע/ברזילי (גילי איצקוביץ): נערה בת 16 שמגלה שהיא כדברא. יש לה חזיונות עתידיים בהם היא רואה אנשים במצוקה. קירקי היא אחותה התאומה של לילה ובתה של הלנה ואחותה המאומצת של אביגיל. באמצעות לחש מאתר הלנה מנסה להביא את אותה הביתה, ולכן היא ואביגיל הגיעו לקיבוץ כנען. בת זוגו של דקל. קירקי היא המגנא מבין התאומות, אך בהתחלה חשבו שהיא הפלגא. בסוף החצי הראשון קירקי עצובה וזורקת את הטבעת שלה. וולנו ופירו מנצלים את הרגע ומקפיאים את קירקי בסכנת מוות, לבסוף הצליחה להשתחרר. לילה לקחה לה את הלאבו מכיוון שניסתה לכשף אותו.
 • לילה ברזילי (אביה מלכה): בתה של הכדברא הלנה, אחותה התאומה של קירקי אשר גדלה בנפרד ממנה. בגיל 16 אמורה להתמנות לכדברא. גרה בקיבוץ. בת זוגו של שחר. ונטו רצה להקפיא ולהרוג אותה אך הלנה הצילה אותה. הפלגא. בהתחלה חשבה שהיא המגנא אך כאשר גילתה שהיא הפלגא התאכזבה מאוד. בנבואתה של קירקי, קירקי גילתה שאם הם רוצים לנצח ביום המאורות אז לילה תצטרך למות (לילה גם ראתה את הנבואה). מחזירה לוולנו את המקל שלו בתמורה לכך שהוא לא יקפיא אותה ביום המאורות (ערקה לטובת הגרומלים). לקחה לקירקי את הלאבו מכיוון שרצתה לכשף אותו, סופיה מגלה את מה שהיא עושה ונוזפת בה, ולאחר מכן לילה מחזירה את אבן הלאבו למקומה.
 • אביגיל גבע (דנה לב): אחותה החורגת של קירקי, באה איתה לקיבוץ כנען. אוג מנסה להתחיל איתה אך בהתחלה היא לא ממש מתחברת אליו עד שלבסוף מתאהבת בו והם נהפכים לזוג. מחליקה מוכשרת על סקייטבורד. נעלבת מקירקי כאשר זו מתחברת ללילה, ונפגעת עד עמקי נשמתה כאשר מגלה שקירקי מצאה את משפחתה הביולוגית.
 • דקל לביא (דין גרבר): בנו של אמנון ואחיו של שרון. עובד עם אבא שלו ואחיו למציאת גורמים על-טבעיים בסביבות הקיבוץ. מתאהב בקירקי אחרי שהצילה אותו מהנקיק, והם הופכים לזוג. גר בקיבוץ. נופל למלכודת של עמית, אך לאחר שמתגלה המלכודת הוא משלים עם קירקי והשניים חוזרים להיות חברים.
 • שחר דהן (ירון בן הרוש): בן זוגה של לילה. חברו של אוג. ביקש מאוג שיאמר שהוא גרם לשריפה במטעים. עובד כמדריך טיפוס בקורס של וסרמן, אמור לצאת למשלחת בהימלאיה אבל אין לו כסף. מתהפנט על ידי וולנו.
 • עמיחי "אוג" (רועי ניב ושלר): יליד קיבוץ כנען, הבן של דליה, עובד במטעים ובמוסך של הקיבוץ. מתאהב באביגיל, אך לא ממש יודע איך להרשים אותה. כינויו "אוג" הודבק עליו מכיוון שהוא גבוה ומגושם. נהפך לבן זוגה של אביגיל. מוצא שאריות של חומר לבן לא מזוהה על גבי הצינורות בשדות.
 • שרון לביא (יהונתן וילוז'ני): אחיו של דקל ובנו של אמנון, עוזר לאביו למצוא מקורות על טבעיים. חושש שאביו לא יראה בו כבוד. מסתיר סוד מפתיע. משתמש בגלאי הבולומטרי של יואל על מנת לחפש כדברות בקיבוץ. מספר לאביו שיואל שיקר לו על מטרת הגיעו לקיבוץ. הורג את הגרומלית יעל. יואל מוציא אותו מהשושלת. עובר לעבוד אצל יואל. מתאהב בעמית.
 • עמית (מור סרוסי): חברה של ליבי ולילה, מדריכה בקורס טיפוס של וסרמן. מאוהבת בדקל ולא אוהבת את זה שהוא וקירקי מתחברים. חולה באסטמה ומסתירה זאת מווסרמן ובכך מסכנת את חיה ואת חיי עמיתיה המטפסים. גרה בקיבוץ. טמנה לקירקי מלכודת כדי שהיא תיפרד מדקל. מתאהבת בשרון.
 • ליבי (אור גרוס): חברה של עמית ולילה, מנהלת בלוג איפור ועצות לנערות. עובדת בחנות האופנה יד-שנייה "אופננה" שבבעלות אמה. מאוד נחושה ויצירתית לגבי הבלוג שלה.

כדברות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קירקי גבע/ברזילי (גילי איצקוביץ): נערה בת 16 שמגלה שהיא כדברא. יש לה חזיונות עתידיים בהם היא רואה אנשים במצוקה. קירקי היא אחותה התאומה של לילה ובתה של הלנה ואחותה המאומצת של אביגיל. באמצעות לחש מאתר הלנה מנסה להביא את אותה הביתה, ולכן היא ואביגיל הגיעו לקיבוץ כנען. בת זוגו של דקל. קירקי היא המגנא מבין התאומות, אך בהתחלה חשבו שהיא הפלגא. בסוף החצי הראשון קירקי עצובה וזורקת את הטבעת שלה. וולנו ופירו מנצלים את הרגע ומקפיאים את קירקי בסכנת מוות, לבסוף הצליחה להשתחרר. לילה לקחה לה את הלאבו מכיוון שניסתה לכשף אותו.
 • הלנה ברזילי (ריימונד אמסלם): אמא של לילה והאם הביולוגית של קירקי. היא כדברא לשעבר, והיו לה כוחות חזקים מאוד עד שהטקס של לילה וקירקי נערך. חברתה הטובה של דינה. היא מייעצת לקירקי בנושא הקסמים.
 • סופיה (אביבה גר): כדברא. היא זאת שהבינה ראשונה שקירקי עדיין בחיים. סופיה דואגת מאוד לכדברות והיא אחראית ונחושה. חיה לנצח משום שאין לה בנות והיא לעולם לא תעביר את טבעתה.
 • לארה (יעל בר זוהר): המגנא שהייתה לפני קירקי ונכשלה במשימתה ביום המאורות הקודם שהיה לפני 1000 שנה, לחסל את מנהיג הגרומלים.

גרומלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פירו (עומר ברנע): האח האמצעי מבין שלושה. מנהיג הגרומלים. מנהל חברת טפטפות והשקיה בשם "אואזיס". מנסה להרוג את הכדברות. האנטגוניסט הראשי בסדרה. יכול להקפיא מהפה.
 • ונטו (דניאל מורשת): האח הקטן מבין שלושה. אחיו הקטן של פירו אשר מנהיג איתו את הגרומלים.
 • וולנו (אלדד פריבס): מנהיג הגרומלים והגרומל החזק ביותר. עיוור אשר הולך בעזרת מקל הליכה ונעזר בבתו יעל (עד מותה של יעל). מסוגל לטפטף חומר מקפיא מהיד הימנית שלו, הקרוי "מלדור" (ניתן להפשרה על ידי החומר "סרדור" שמופק מהיד השמאלית שלו).
 • יעל (מאיה שואף): בתו של וולנו אשר מסייעת לו במזימותיו. ניסתה להרוג את קירקי אך חוסלה על ידי חץ ששרון ירה בה למוות.
 • דולב (אלון ליאור): גרומל שכמעט הרג את קירקי אבל ברגע האחרון הלנה חיסלה אותו.
 • דורין (ספיר דרמון): גרומלית שנשלחה על ידי פירו לשקר לאמנון שהבניין אליו הגיע לא שייך לחברת "אואזיס" אלא לעורך דין. קירקי מחסלת אותה לאחר שהיא מנסה לפגוע באביגיל.
 • לילה ברזילי (אביה מלכה): בתה של הכדברא הלנה, אחותה התאומה של קירקי אשר גדלה בנפרד ממנה. בגיל 16 אמורה להתמנות לכדברא. גרה בקיבוץ. בת זוגו של שחר. ונטו רצה להקפיא ולהרוג אותה אך הלנה הצילה אותה. הפלגא. בהתחלה חשבה שהיא המגנא אך כאשר גילתה שהיא הפלגא התאכזבה מאוד. בנבואתה של קירקי, קירקי גילתה שאם הם רוצים לנצח ביום המאורות אז לילה תצטרך למות (לילה גם ראתה את הנבואה). מחזירה לוולנו את המקל שלו בתמורה לכך שהוא לא יקפיא אותה ביום המאורות (ערקה לטובת הגרומלים). לקחה לקירקי את הלאבו מכיוון שרצתה לכשף אותו.

לביאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמנון לביא (מיכה סלקטר): אביהם של שרון ודקל. מנהל משטרת כנען. חלק ממסדר הלביאים אשר צדים על טבעיים. בניו עוזרים לו במצוד אחרי יצורים על טבעיים הנקראים כדברות וגרומלים. רוצה לקחת דגימת דם מהלנה על מנת לגלות אם היא כדברא או לא.
 • דינה לביא (אורנה פיטוסי): אמם של שרון ודקל ואשתו של אמנון. מנהלת קורס צורפות, בה קירקי משתתפת. חברתה הטובה של הלנה.
 • לורי לביא (שרון דנון): אשתו של יואל. נוטה לערבב מילים באנגלית עם מילים בעברית במשפטיה.
 • יואל לביא (ירון מוטולה): אחיו של אמנון ודודם של שרון ודקל. גר בלונדון עם אשתו לורי. יש לו את המעבדה הכי משוכללת מכל הלביאים ובה הוא מפתח מכשירים מתוחכמים שהוא שומר לעצמו. גילה שהתוצאות הראו את הממצא הכי חשוב בתולדות הלביאים אך אמר לאמנון שהתוצאות היו דם של חתול, כיוון שרצה להעמיד פנים כי גילה את התגלית בעצמו. יש לו שעון שמסוגל לעקוב אחר פעילות של הגלאי הבולומטרי.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נורית גבע (סיגל שחמון): האמא המאמצת של קירקי. אמא של אביגיל. גרה בירושלים.
 • דני וסרמן (יהונתן בשן): יוצא יחידת לוט"ר. יליד הקיבוץ. מנהל קורס הטיפוס של כנען. מעסיק את שחר ועמית כעוזרי טיפוס. קשוח ומסור לעבודתו. מתכונן למשלחת שבה יבחר כמה ממשתתפי הקורס שיסעו איתו למשלחת בהימלאיה.
 • דליה (עדנה בליליוס): אמו של אוג. מכונאית וראש ענף החקלאות בקיבוץ "כנען". אוג עובד אצלה במוסך במקביל לעבודתו בקורס טיפוס, עד שפוטר מהטיפוס. בזמנה הפנוי היא אוכלת ומכינה מאכלים הזויים שרק אוג והיא אוהבים. שתתה מלדור שהיה בתה שלה, ועוד לא ידוע מה עלה בגורלה. אוג מצא אותה, הזמין אמבולנס והם לקחו אותה לבית החולים והיא בסכנת מוות. לילה מוסיפה לאינפוזיה שלה את החומר "סרדור" שקיבלה מוולנו לאחר שהחזירה לו את המקל שלו והיא מתעוררת.

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
1 פיילוט 19 בפברואר 2017
2 כנען 19 בפברואר 2017
3 שביל המצוק 20 בפברואר 2017
4 המיילדת 21 בפברואר 2017
5 האבן 22 בפברואר 2017
6 כביסה 26 בפברואר 2017
7 המסיבה 27 בפברואר 2017
8 דאבל דייט 28 בפברואר 2017
9 הלחש 1 במרץ 2017
10 החלון 5 במרץ 2017
11 העיוור 6 במרץ 2017
12 האגם 7 במרץ 2017
13 גרפיטי 8 במרץ 2017
14 הצעת עבודה 12 במרץ 2017
15 התליון 13 במרץ 2017
16 ערב גיבוש 14 במרץ 2017
17 השקר 15 במרץ 2017
18 הטרמפ 19 במרץ 2017
19 הטקס 20 במרץ 2017
20 המסר 21 במרץ 2017
21 הביקור 22 במרץ 2017
22 הכפית 26 במרץ 2017
23 הנבואה 27 במרץ 2017
24 המקל 28 במרץ 2017
25 מלחמת מים 29 במרץ 2017
26 ההופעה 2 באפריל 2017
27 לחש, קסם וכישוף 19 במאי 2017
28 התורנות 21 במאי 2017
29 החיזיון 22 במאי 2017
30 העיסקה 23 במאי 2017
31 החבילה 24 במאי 2017
32 הארגז 28 במאי 2017

מונחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • כדברות: מסדר המכשפות העל טבעיות הטובות. הכדברות שומרות על זהותן בסתר. פירוש המילה כדברא בארמית הוא "כדבריי". מקור השם הוא צירוף המילים "מדברות" ו"בוראות", משום שבעזרת דיבור הקסמים נוצרים. הכדברות הן בעלות שליטה על כל ארבעת היסודות בטבע (אש, מים, אוויר, אדמה). מטרתן היא לחסל גרומלים ולשמור על בני האדם מפני הגרומלים.
 • גרומלים: יצורים על-טבעיים מרושעים בעלי כוחות הקפאה, קור וקרח. הכדברות רוצות להרוג אותם.
 • מגנא: ראש הכדברות. הכדברא החזקה ביותר. מקבלת חצי מהכוחות של הפלגא.
 • פלגא: החצי השני של המגנא. אחותה של המגנא אשר נותנת למגנא חצי מהכוחות שלה.
 • הלביאים: שושלת אשר צדה יצורים על-טבעיים ברחבי כל העולם לא משנה מהו סוגם ונערכת לכנס חשוב בטקסס. הלביאים עושים בדיוק ההפך מהכדברות, הם מגנים על בני האדם מהכדברות והגרומלים, וצדים כל מה שהוא לא אנושי.

מקומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הגנרטור - המועדון של הקיבוץ. נקרא כך מפני שמישהו פעם לקח לשם גנרטור ושכח אותו שם ומאז השם נשאר. לעתים אנשים מבוגרים משחקים שם בינגו ולעתים נערכות שם מסיבות לבני נוער. קירקי ציירה גרפיטי על הקיר בגנרטור, ושם נערכה מסיבת יום ההולדת של לילה. וערב הקאברים של לילה
 • אופננה - חנות האופנה (יד שנייה) שתושבי הקיבוץ אוהבים, בבעלות אמה של ליבי. הרבה מאנשי הקיבוץ לא אוהבים את סוג הבגדים.
 • הסקייט פארק - פארק בירושלים, בסמוך לביתן של קירקי ואביגיל בירושלים, שבו אביגיל אוהבת לרכוב על סקייטבורד וקירקי מציירת גרפיטי.
 • הסטודיו - המקום שבו דינה מקיימת קורס צורפות, שאליו קירקי נרשמה במטרה ליצור את הטבעת שראתה באחד החזיונות שלה.
 • האגם הנסתר - אגם מיוחד בכנען שמעט יודעים את הדרך אליו. האגם היה בחיזיון של קירקי. דקל וקירקי התנשקו שם.
 • מערת הטשיא - מקום הכינוס של הכדברות בו מתכנסות כל הכדברות לעתים. אבן הטשיא שוכנת שם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]