כדברא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כדברא
סמליל הסדרה
סמליל הסדרה
שיר הנושא "בכל הכוח", שמבוצע על ידי אביה מלכה, דין גרבר ודנה לב
סוגה נוער
דרמה
פנטזיה
מתח
יוצרים מיכל קופר-קרן
סיון שיקנאג'י
עינת שחק
כותבים מיכל קופר-קרן - תסריטאית ראשית
סיון שיקנאג'י
עינת שחק
ליאור ירון
שירי צוק
בימוי עודד רז
שחקנים גילי איצקוביץ
אביה מלכה
ירון בן הרוש
דין גרבר
דנה לב
רועי ניב ושלר
מור סרוסי
אור גרוס
יהונתן וילוז'ני
ריימונד אמסלם
מיכה סלקטר
אורנה פיטוסי
יעל בר זוהר
עדנה בליליוס
יוני מלס
יהונתן בשן
דניאל ליטמן
דניאל מורשת
פסקול ניר סבו
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 1
מספר פרקים 50 (נכון לעונה 1)
הפקה
מפיק ענבל לוי
עדי פיינרו
מפיקים בפועל גל רהב
נועם ליאור
חברת הפקה Nuts הפקות
עורכים אורלי אטלס-כץ
אסנת סרגה
אתר צילומים נצר סרני
ירושלים
רמלה
רשות העתיקות
אגם ניצנים
עזריקם
צלמים רועי פרג'
מוזיקה ארז רוסו
אורך פרק 23 דקות
שידור
רשת שידור ניקלודיאון (עונה 1) (Yes)
Teenick (עונה 2)
תקופת שידור מקורית 19 בפברואר 2017 – רץ
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי

כדברא היא סדרת דרמה ופנטזיה ישראלית לנוער, שמשודרת החל מ-19 בפברואר 2017 בערוץ ניקלודיאון ללקוחות yes. בתחילת אפריל באותה שנה הסדרה יצאה להפסקה זמנית (כמנהגן של סדרות נוער) וחזרה לשידור ב-21 במאי 2017. את הסדרה יצרו מיכל קופר-קרן, סיון שיקנאג'י ועינת שחק.

בעקבות ההצלחה של הסדרה בישראל, חברת ההפקה "Nutz" יחד עם ניקלודיאון ישראל ("ענני תקשורת") ו"קשת אינטרנשיונל", מכרו את הסדרה לניקלודיאון בפולין. הסדרה נמכרה בשם הנבחר "Spell Keepers" (בתרגום: "שומרות הלחשים").[1] העונה הראשונה של "כדברא" בפולין צפויה לעלות במהלך שנת 2018.

לסדרה אושרה עונה שנייה שצפויה להיות כהמשך ישיר לעונה הראשונה וצילומיה החלו בספטמבר 2017.

העונה השנייה תשודר בערוץ Teennick, ערוץ 94 ב-yes. בין המצטרפים לעונה זו: אייל שיקרצי, שירה האס, אינה בקלמן, דניאל ליטמן, גיל כהן ועוד.

סקירת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
50
19 בפברואר 2017 28 ביוני 2017
2
50
יפורסם בהמשך יפורסם בהמשך

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

קירקי היא נערה מאומצת שחוגגת את יום הולדתה ה-16. היא חיה כילדה רגילה בירושלים ואוהבת לבלות בפארק ההחלקה עם אחותה אביגיל. בכל פעם כשמישהו בסכנה, קירקי יכולה לראות זאת כמה רגעים לפני או בזמן אמת, ולהציל את המצב. יום אחד קירקי מקבלת מסר בחיזיון מאישה מסתורית, ומסתקרנת.

במקביל, מובא אלינו סיפור חייה של לילה ברזילי, נערה שחיה עם אמה הלנה בקיבוץ כנען ונראית ילדה רגילה, אבל היא בעצם שייכת לשושלת הכדברות- נשים על-טבעיות שמגנות על בני האדם. כאשר טקס של העברת כוחות הקסם של הלנה ללילה לא עובר כראוי, הכדברות מבינות שאחותה התאומה של לילה, שכביכול מתה בלידה, בחיים. שחר, בן זוגה של לילה, חגג לה יום הולדת וחשב שהוא גרם להצתת המטעים יחד עם חברו עמיחי המכונה אוג, מה שלא נכון. מי שבעצם גרמה לשרפה במטעים הייתה לילה, בגלל הנר שהציתה.

משפחת לביא היא משפחה של ציידי על-טבעי. הם משתדלים לשמור על כך בסוד. יום אחד אמנון לביא חוקר עם בנו, שרון את המטעים, וכאשר הם מוצאים סימן של גרומל, הסוללה של בודק הדגימות נגמרת. לאחר מכן חוקר אמנון את השטח יחד עם בנו השני, דקל, והם מוצאים נר על טבעי של אזעקת עזרה שהשאירה לילה במטעים וגרמה לשריפה.

בעקבות החיזיון, קירקי מגיעה לקיבוץ כנען יחד עם אחותה, אביגיל. לילה חוקרת את העלמות אחותה, שלא הייתה מודעת לקיומה עד לפני זמן קצר. קירקי מצילה את דקל, לאחר שנפל לתוך מצוק, והם מתאהבים ממבט ראשון. היא מכינה טבעת כמו שראתה אצל הלנה בחיזיון תחת תירוץ שאחותה, אביגיל, ראתה אותה על ידה של אישה ורוצה אותה, ולכן היא מכינה לה אותה לכבוד יום הולדתה ה-16 בהפתעה. כאשר דינה לביא, המורה לצורפות מספרת להלנה על האבן המיוחדת שקירקי מחפשת, היא טועה לחשוב שתאומתה של לילה היא אביגיל.

ליבי ועמית, חברותיה הטובות של לילה מארגנות ללילה מסיבת יום הולדת ב"גנרטור" לפי בקשתה של לילה, ולילה דורשת להביא את אביגיל כיוון שהיא חושבת שהיא אחותה התאומה, אך אביגיל מתעקשת להביא גם את קירקי. ונטו מוסר לפירו, אחיו, את המיקום של קירקי בקיבוץ כנען שנמסר לידיו בידי האמא המאמצת של קירקי. בהתחלה הלנה חושדת שאביגיל היא בתה האבודה אך בהמשך מבינה שזו קירקי ומצילה אותה מגרומל שנשלח על ידי פירו וונטו.

לאחר מכן הלנה מספרת לקירקי אודות סיפורם של הכדברות, ומבקשת מקירקי שעד טקס הענקת הטבעת לא תצא מביתה של הלנה. קירקי בהתחלה מסרבת בטענה שאביגיל לא תסכים פתאום לעזוב את מגוריהן, אך הלנה מוצאת פתרון ושוברת את החלון במוגרים וכך נותנת לאביגיל תירוץ לבוא להתארח אצלם.

אחיו של אמנון לביא, יואל לביא שחי בלונדון ואשתו לורי מגלים מבדיקות המעבדה שאמנון שלח להם על דם על טבעי של כדברות במטעים. יואל משקר לאמנון ואומר לו שזה דם של חתול ומחליט יואל לבוא לכנען עם לורי על מנת לצוד את הכדברות בעזרת הגלאי הבולומטרי שלו, אך שרון מגלה במחשב האישי שלו על בדיקות המעבדה וגורם ליואל ליפול לתוך בור על מנת לקחת ממנו את הגלאי הבולומטרי, ויואל מתאשפז בבית חולים.

עמית שמאוהבת בדקל מנסה להפריד בין דקל לקירקי אך נכשלת, ודקל מזמין את קירקי לבוא איתו לאגם הנסתר. באותו הזמן מגיע איש עיוור ובתו לקיבוץ כנען (המתגלה מאוחר יותר כגרומל חזק במיוחד שהוא אחיהם של ונטו ופירו ששמו הוא וולנו), ומגלה על הלחש המגן של קירקי. לאחר מכן הגרומל והבת שלו הולכים לכיוון המטעים ובלי שאף אחד רואה האיש העיוור מקפיא את הצנרת בכל הקיבוץ וכך יוצר הצפה.

שרון מתחיל לבדוק אם יש כדברא בקיבוץ וסורק את כל תושבי הקיבוץ, אך לא מאתר אף כדברא אחת. יואל נותן לאשתו לורי שעון מיוחד שעוקב אחר החפצים של יואל ובודק אם הם משתמשים בו. כשלורי חוזרת היא מגלה ששרון משתמש בגלאי. שרון מגלה כדברא בביתן של הלנה ולילה ומחליט לעקוב אך אמנון עוצר אותו לפני שמספיק לעקוב אחריהן.

אוג לא מבין את מקור ההצפה בשדות ובמטעים ומזמין חברת תיקון טפטפות בשם "אואזיס" מבלי לדעת שהיא מנוהלת על ידי וולנו. קירקי הולכת לאגם הנסתר יחד עם דקל ושם הם מתנשקים ונעשים זוג סופית. עמית מתגלה כבעלת אסתמה ושחר מאיים עליה שלא תגלה שהוא אחראי לשריפה במטעים אחרת הוא יגלה לוסרמן שהיא חולת אסתמה.

פירו אומר לפועלים באואזיס לגלות למה אי אפשר להתקרב לקירקי ולילה, ותוך כדי מגלה מוולנו על אבני הקסם שהלנה נתנה להם. וולנו מהפנט את שחר (שמועסק ב"אואזיס" כי פירו רוצה מידע על לילה) ושולח אותו להביא את האבן מקירקי שבשרשרת שלה. לאחר מכן וולנו מוחק את זיכרונותיו של שחר.

אוג מתחיל לחשוד בהצפה המסתורית ולוקח את הצינור שוולנו הקפיא ממנו את הצנרת, מנסה להבין מה החומר אך ללא הצלחה. פירו מגלה על כך ושולח את יעל ליבש את הקרח בעזרת סרדור.

שרון מגלה לאמנון שאיתר כדברא, והם מנסים להקדים את יואל בגילוי הכדברא בקיבוץ, אך לורי משבשת את הגלאי וגורם לתקלות. עקב כך אמנון ושרון יוצרים בעזרת מדפסת תלת מימד גלאי בולומטרי חדש עם כל ההתקנים של הקודם. על מנת להביא ציוד הוא הולך למוסך ובדרך מגלה שיעל מייבשת את החומר המקפיא שעל הצינור שוולנו הקפיא.

קירקי מסתירה מאביגיל את היותה כדברא ולאחר שהיא מגלה לאביגיל שהלנה היא אמה הביולוגית ולילה היא אחותה התאומה, ושבעצם הן הגיעו לכנען רק כדי למצוא את הלנה, וכל החוגים שאליהן הן נרשמו הם רק סיפור כיסוי לכך, היא נפגעת קשות ומחליטה לחזור הביתה. קירקי תופסת טרמפ עם יעל על מנת לעצור את אביגיל, מבלי לדעת מה יעל מתכננת לה. יעל מנסה להקפיא את קירקי אבל שרון שעקב אחריהן מחסל אותה באמצעות חץ. קירקי מגיעה לטקס הטשיא, הטבעת של הלנה מתפצלת לשתיים והיא עונדת אותן על ידן של לילה וקירקי. בטקס ארבעת היסודות מתגלה שקירקי היא למעשה המגנא ואילו לילה היא רק הפלגא.

יואל ולורי מגלים ששרון הפקיר את יואל בשטח כשהוא פצוע, ולאחר שהם מדווחים על כך לאמנון מושגת איתו פשרה, שבה יואל יעזוב את הקיבוץ ויחזור לחו"ל ושרון יגורש לאלתר משושלת הלביאים. שרון מגלה שאמנון שלח למועצת הלביאים את הסרטון שבו הוא מחסל את יעל הגרומלית, אבל לוקח את הקרדיט של החיסול לעצמו. יואל מרמה את אמנון ולא חוזר לחו"ל, ושרון, ששומע על כך, עובר לעבוד אצלו. בסיום ההופעה המוצלחת של לילה בערב הקאברים במועדון ה"גנרטור", הגלאי הבולומטרי של שרון מצפצף ליד לילה. שרון מתקרב לעמית כדי להגיע ללילה ועמית מתחילה להתאהב בו. אמנון מחליט לבטל את המשלחת להימלאיה על מנת לקצץ בהוצאות הקיבוץ, אולם שרון מציל את המשלחת עם מימון של יואל. לשם כך הוא מארגן קמפינג זוגות - לילה ושחר, עמית והוא.

דליה שותה משקה שעורבב בו מלדור. לילה עוקבת אחרי קירקי בטקס ארבעת היסודות ורואה את הנבואה מיום המאורות בה וולנו מקפיא אותה בעזרת המקל שלו. בסוף החלק הראשון קירקי עצובה וזורקת את הטבעת שלה. וולנו ופירו מנצלים את הרגע ורגע לפני שהם מקפיאים אותה, לארה דוחפת את פירו ונופלת לו הטבעת, קירקי מרימה אותה, מייצרת אש, מפשירה את רגליה ומבריחה אותם. לילה מחזירה לוולנו את המקל שלו בתמורה לכך שהוא לא יקפיא אותה ביום המאורות. וולנו נותן ללילה בקבוקון עם החומר "סרדור" והיא מזריקה אותו לאינפוזיה של דליה ובכך מצילה אותה, והיא מתעוררת.

אמנון ודקל מזמנים את כל תושבי הקיבוץ לתרום דם על מנת לגלות האם הלנה ולילה אכן כדברות. שתיהן מתחמקות בטענה שהן אנמיות, אולם הן לא מצליחות להזהיר את קירקי לפני כן והיא תורמת דם. היא אמנם מטילה לחש על תרומת הדם שלה על מנת לשבש את התוצאות אבל היא טעתה וביצעה את הכישוף על התרומה הלא נכונה. מודיעים לדקל, דרך הפלאפון של אביו, על כך שיש בעיה בתרומת הדם של קירקי. דקל בוחן את דגימת הדם ומגלה שקירקי הינה כדברא, ומתרחק ממנה על מנת שאביו לא יגלה זאת ויצוד אותה. אמנון לא מוצא מידע בתיק הרפואי של לילה בקיבוץ לגבי היותה כדברא ולכן הוא מכין גלאי בולומטרי חדש.

לארה מספרת לקירקי על האסון שקרה ביום המאורות הקודם ומזהירה אותה שלא לספר ללילה את האמת על כך. היא אכן מקשיבה לה ואומרת ללילה שהיא תהיה בסדר ביום המאורות. לילה, שנכשלת במשימתה לוולנו לגלות מה מקור כוחה של קירקי ביום המאורות, יוצאת כועסת מפגישתה עם קירקי. פירו וונטו מתקינים מצלמה נסתרת על מנת לרגל אחרי וולנו, כי הם חושדים שהוא מסתיר מהם מידע חשוב. וולנו וללילה משתפים פעולה על מנת לגלות את מקור כוחה של קירקי ביום המאורות בעזרת המקל של וולנו על ידי שאיבת זיכרונותיה של קירקי. לילה עושה זאת ומחזירה לוולנו את המקל עם הזיכרונות של קירקי בתמורה לבקבוק של "סרדור" וכן למחיקת הזיכרונות של שרון בקשר אליה. קירקי מספרת ללילה מה קרה עם דקל וכן שהיא עתידה למות ביום המאורות. ונטו מחסל את יואל, לאחר שזה ניסה לחסל אותו ואת וולנו. דקל מבקש מלילה שתבוא להיפגש עמו בטענה שהוא רוצה לדעת יותר פרטים על הנפילה של שרון, אך כוונתו האמיתית היא להעביר עליה את הגלאי הבולומטרי. לילה מאחרת לפגישה ודקל פוגש את קירקי, הוא אומר לה שהוא יודע שהיא כדברא, היא מכחישה אך לבסוף מודה ואומרת שגם היא יודעת שהוא חלק משושלת הלביאים. הם מתחילים לריב. דקל נפרד מקירקי והיא עצובה מכך.

קירקי עושה לחש על הגלאי של אמנון ודקל על מנת שלא יגלו שגם לילה היא כדברא. קירקי מחליטה לחפש את המשרד של "אואזיס", אולם לא מצליחה למצוא שום קצה חוט במוסך של דליה. לילה פוחדת שקירקי תגלה שהיא בוגדת בה, ולמרות זאת היא ממשיכה שוב ושוב להזהיר את וולנו מפני תוכניותיה של קירקי. וולנו מחסל את ונטו לאחר שוונטו מצוטט לו, ופירו בורח מהמשרד.

לילה מאחרת להופעה בגנרטור ואוג מתגלה ככשרון לסטנד-אפ. אביגיל לא אוהבת את הקטע החדש שאוג העלה לרשת, אך לבסוף מתפייסת איתו. ליבי נעתרת לעזור לאוג למצוא נושא חדש לפינה ברשת. היא אמנם מנסה לסכסך בין אוג לאביגיל, אבל הם עולים עליה והם מחליטים שהיא תצטרף לאוג בפינה שלו ב"גמל הצוחק". שחר וליבי חושדים ששרון ולילה מאוהבים. הוא ביחד עם עמית יוצאים לדאבל-דייט על מנת לבחון את היחסים שבין לילה לשרון, ושניהם רואים שכנראה יש משהו בין לילה ושרון. שרון לא זוכר כלום לגבי יואל ולילה ומתקשה להבין מה קרה לו. עמית נפרדת משרון כי לורי אמרה שהוא השתמש בה כדי להתקרב ללילה. שרון מחליט לפרוש ממסדר הלביאים ומנסה להחזיר אליו את עמית. שחר מגלה שקירקי ולילה הן אחיות והוא מאוכזב מאוד מלילה שממשיכה לשקר לו ולכן נפרד ממנה. וסרמן מחייב את עמית להשיג זוג נעליים נוסף למשלחת אחרת היא לא תוכל לצאת. שרון מחליט להפתיע את עמית ולקנות לה זוג נעליים במתנה, במסווה של זכייה שלה בהגרלה. המידה של הנעליים החדשות גדולה ועמית מבינה מחנות הנעליים שלא הייתה כלל שום הגרלה. היא מבינה מלילה ששרון הוא זה שקנה לה את הנעליים, והם חוזרים להיות ביחד.

לארה מגלה לקירקי לחש שבעזרתו הצינור שהיא לקחה יקח אותה למי שהצינור שייך לו. אולם, ללחש זה יש חיסרון: מרגע שקירקי מוצאת את המקום שבו האיש שלו שייך הצינור נמצא, יש לה רק זמן מוקצב לצאת מהמקום הזה או שהיא תיתקע בו לנצח. קירקי משתמשת בלחש ומגיעה אל המשרד של "אואזיס". כאשר היא מגיעה למשרד היא מגלה שאין שם אף אחד וחוזרת. היא אומרת ללילה שאין לה איך להציל אותה ביום המאורות. לארה מנחמת אותה ואומרת לה שגם למגנא מותר להיכשל.

פירו חוזר לכנען על מנת לקחת את המלדור שהם החביאו בשדות. הוא מוצא שם את אמנון, שבא לתקן את הגלאים שם ומנסה להקפיא אותו, אך קירקי מצילה אותו. פירו מנסה לברוח אבל קירקי מבצעת לחש שהורג אותו. אמנון מבין שקירקי היא כדברא ושוקל את האפשרות שלא כל העל טבעי הוא רע ושאולי הכדברות בכלל עוזרות לבני האדם. קירקי לוקחת את בקבוק המלדו" של פירו. היא מספרת להלנה על הנעשה וכן על כך שלילה צריכה למות ביום המאורות. לארה נפרדת מקירקי וחוזרת לעולמה. קירקי ולילה מביאות לסופיה את בקבוק ה"מלדור" וכן מספרות לה על התוכנית המשותפת שלהן ושל הלביאים ביום המאורות. קירקי מבינה משחר שלילה נפגשה עם וולנו ומספרת על כך להלנה. הלנה, דקל וקירקי לוקחים את הטלפון של לילה ושולחים הודעה מזויפת מוולנו כדי להיפגש עם לילה באסם. לשם, שרון ודקל מגיעים - שרון לוקח את לילה בחזרה הביתה, ודקל מצליח לחסל שני גרומלים, שליחים של וולנו ליום המאורות, שהיו אמורים לדאוג לפתיחת הטפטפות עם ה"מלדור". קירקי כולאת את לילה באמצעות לחש.

אוג משתף את ליבי בפינה שלו ב"גמל הצוחק". דין מציע לאוג משרת סטנד-אפ קבועה במלון אך הוא מסרב. אביגיל ודליה דוחפות אותו לעשות זאת, ולבסוף הוא מחליט להשתתף במופע. שחר מספר לעמית וליבי שלילה וקירקי הן אחיות תאומות, והן מתרגזות על לילה ומסננות אותה. אביגיל וליבי מתכננות תצוגת אופנה ב"אופננה" לטובת הכנסות לעמותה. וולנו מודה לאיש הקשר המסתורי שלו שהביא אותו לכנען. בליל יום המאורות, וולנו מסתתר מול מקום הלינה של אוג ואביגיל. בלילה שהלנה ולילה ישנות אצל הלביאים קירקי לוכדת את לילה בתוך בועת מגן, הלנה וקירקי מתחקרות את לילה לגבי העסקה שלה עם וולנו והיא משקרת שהגרומלים סחטו אותה ואיימו שאם לא תשתף פעולה הם יהרגו את הלנה. קירקי והלנה לא מאמינות לה ולילה נשארת בתוך המגן עד אור הבוקר.

וולנו משנה לאוג את הרצונות, והוא הולך לבדוק את הצינור. כשמתגלה שהאגם קפוא, ולקירקי אין אפשרות להגיע למקור כוחה, הלנה נותנת ללילה הטוענת שיש לה אפשרות לסייע, לצאת מהבית. לילה עוזרת לקירקי בכך שהיא מפשירה את האגם הנסתר עם ה"סרדור" שקיבלה מוולנו, וולנו מקפיא אותה, קירקי מרימה אותו באוויר ומתכוונת לחסל אותו, אך פתאום מופיעה סופיה, עוצרת בה ואומרת שזה הבן שלה. וולנו מפשיר את לילה. עמית שמה לב לשרון שמדבר בטלפון עם מישהו ובורח, והיא עוקבת אחרי הרכב. כאשר היא מגיעה לאגם הנסתר, היא רואה את קירקי מבצעת קסמים ומתעדת אותה בהקלטה. שרון פונה לסופיה הזקוקה למים, וולנו מנצל את הרגע שאף אחד לא משגיח עליו, ומפעיל עם המקל פקודה לאוג. אוג מגיע לשיבר הראשי ומתחיל לסובב את הברז.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

צילומי העונה השנייה החלו בספטמבר 2017.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קירקי גבע/ברזילי (גילי איצקוביץ): נערה בת 16 חובבת גרפיטי שמגלה שהיא כדברא. יש לה חזיונות עתידיים בהם היא רואה אנשים במצוקה. קירקי היא אחותה התאומה של לילה ובתה של הלנה ואחותה המאומצת של אביגיל. באמצעות לחש מאתר הלנה מנסה להביא את קירקי הביתה, ולכן היא ואביגיל הגיעו לקיבוץ כנען. בת זוגו של דקל. קירקי היא המגנא מבין התאומות, אך בהתחלה חשבו שהיא הפלגא. בסוף החצי הראשון קירקי עצובה וזורקת את הטבעת שלה. וולנו ופירו מנצלים את הרגע ומקפיאים את קירקי בסכנת מוות, לבסוף הצליחה להשתחרר. מקור כוחה ביום המאורות הוא המים. לילה לקחה לה את הלאבו מכיוון שניסתה לכשף אותו. חיסלה את דורין. דקל מגלה שהיא כדברא, והוא מתרחק ממנה כדי שאבא שלו לא יגלה ויצוד אותה. מגלה ללילה את האמת על יום המאורות. דקל נפרד ממנה. מצילה את אמנון מפירו. רוצה לשתף פעולה עם הלביאים. גילתה שלילה בוגדת. גילתה שהאגם קפוא אך לילה מפשירה אותו וקופאת. סופיה ניסתה להרוג אותה. הצילה את לילה כשוולנו הקפיא אותה.
 • לילה ברזילי (אביה מלכה): בתה של הכדברא הלנה, אחותה התאומה של קירקי אשר גדלה בנפרד ממנה. בגיל 16 אמורה להתמנות לכדברא. גרה בקיבוץ. בת זוגו של שחר. ונטו רצה להקפיא ולהרוג אותה אך הלנה הצילה אותה. הפלגא. בהתחלה חשבה שהיא המגנא אך כאשר גילתה שהיא הפלגא התאכזבה מאוד. בנבואתה של קירקי, קירקי גילתה שאם הם רוצים לנצח ביום המאורות אז לילה תצטרך למות. מחזירה לוולנו את המקל שלו בתמורה לכך שהוא לא יקפיא אותה ביום המאורות. לקחה לקירקי את הלאבו מכיוון שרצתה לכשף אותו, סופיה מגלה את מה שהיא עושה ונוזפת בה, ולאחר מכן לילה מחזירה את אבן הלאבו למקומה ומנסה בכל הדרכים שקירקי תמות ולא היא. היא ווולנו מחקו לשרון את הזיכרון. שחר נפרד ממנה שמגלה על כל השקרים שלה. קירקי, דקל, שרון והלנה מגלים על העסק שלה עם וולנו. כשגילו על העסקים שלה היא פגעה בכולם ובעיקר באימה. מגלה שקירקי אינה חסינה ביום המאורות רצה לאגם עם הסרדור ומפשירה אותו. וולנו מקפיא אותה וקירקי מצילה אותה.
 • אביגיל גבע (דנה לב): אחותה החורגת של קירקי, מומחית, באה איתה לקיבוץ כנען. אוג מנסה להתחיל איתה אך בהתחלה היא לא ממש מתחברת אליו עד שלבסוף מתאהבת בו והם נהפכים לזוג. מחליקה מוכשרת על סקייטבורד. נעלבת מקירקי כאשר זו מתחברת ללילה, ונפגעת עד עמקי נשמתה כאשר מגלה שקירקי מצאה את משפחתה הביולוגית, ולבסוף היא וקירקי משלימות. נפגעה מזה שאוג עשה עליה סטנדאפ משפיל. שיקרה לליבי לגבי הדייט הראשון שלה. יצאה עם אוג לטיול לאגם הנסתר כדי לראות את ליקוי החמה. לא הבינה מה קרה לאוג בבוקר של יום המאורות.
 • דקל לביא (דין גרבר): בנו של אמנון ואחיו של שרון. עובד עם אבא שלו ואחיו למציאת גורמים על-טבעיים בסביבות הקיבוץ. מתאהב בקירקי אחרי שהצילה אותו מהנקיק, והם הופכים לזוג. גר בקיבוץ. נופל למלכודת של עמית, אך לאחר שמתגלה המלכודת הוא משלים עם קירקי והשניים חוזרים להיות חברים. מגלה שקירקי היא כדברא. מתרחק מקירקי ונפרד ממנה על מנת להגן עליה אך חוזר אליה כשמגלה שהכדברות לא רעות. חיסל שני גרומלים. שומר על לילה עם שרון. מגלה להלנה ולילה שקירקי אינה חסינה ביום המאורות ושהיא בסכנה. הוא ושרון עוצרים את סופיה שעמדה להקפיא את קירקי.
 • שחר דהאן (ירון בן הרוש) (עונה 1): בן זוגה של לילה. חברו של אוג. ביקש מאוג שיאמר שהוא גרם לשריפה במטעים. עובד כמדריך טיפוס בקורס של וסרמן, אמור לצאת למשלחת בהימלאיה אבל אין לו כסף. מחליט לצאת עם משלחת אחרת להימלאיה, אך בסוף חוזר בו. נפרד מלילה. גילה לקירקי שלילה נפגשה עם וולנו.
 • עמיחי "אוג" שלו (רועי ניב ושלר): יליד קיבוץ כנען, הבן של דליה, עובד במטעים ובמוסך של הקיבוץ. מתאהב באביגיל, אך לא ממש יודע איך להרשים אותה. כינויו "אוג" הודבק עליו מכיוון שהוא גבוה ומגושם. נהפך לבן זוגה של אביגיל. מוצא שאריות של חומר לבן לא מזוהה על גבי הצינורות בשדות. ארגז הכלים שלו זה הדבר היחיד שנשאר לו מאבא שלו שמת. מתנסה בסטנד אפ ומנסה לקבל פינה באתר הסטנד אפ "הגמל הצוחק". הוצע לו תפקיד קבוע לסטנד אפ במלון יוקרתי באזור ים המלח והוא קיבל אותו. לקראת סוף העונה וולנו היפנט אותו שיפתח את הברזים עם המלדור.
 • שרון לביא (יהונתן וילוז'ני): אחיו של דקל ובנו של אמנון, עוזר לאביו למצוא מקורות על טבעיים. חושש שאביו לא יראה בו כבוד. מסתיר סוד מפתיע. משתמש בגלאי הבולומטרי של יואל על מנת לחפש כדברות בקיבוץ. מספר לאביו שיואל שיקר לו על מטרת הגיעו לקיבוץ. הורג את הגרומלית יעל. יואל מוציא אותו מהשושלת. עובר לעבוד אצל יואל. מתאהב בעמית וניהיה בן זוגה עד שהיא מגלה שהוא בלביאים והסתיר זאת ממנה. יואל והוא מנסים לתפוס את לילה. לילה ווולנו מחקו לו את הזיכרון שלא יזכור מי אלה הכדברות. מחליט לצאת משושלת הלביאים כדי לחזור לעמית ולהתחיל לחוות עוד דברים אך מסכים להגן על לילה ביום המאורות. הוא ודקל מצילים את קירקי מסופיה.
 • עמית (מור סרוסי): חברה של ליבי ולילה, מדריכה בקורס טיפוס של וסרמן. מאוהבת בדקל ולא אוהבת את זה שהוא וקירקי מתחברים. חולה באסטמה ומסתירה זאת מווסרמן ובכך מסכנת את חיה ואת חיי עמיתיה המטפסים. גרה בקיבוץ. טמנה לקירקי מלכודת כדי שהיא תיפרד מדקל. מתאהבת בשרון. היא מגלה ששרון השתמש בה. נפרדת משרון אך חזרה אליו כשגילתה שהוא זה שקנה לה את נעלי הטיפוס שלה. מגלה על הכדברות ועל הגרומלים כשניסתה לעקוב אחרי שרון וראתה את קירקי נלחמת בוולנו וצילמה אותם.
 • ליבי בר-שלום (אור גרוס): חברה של עמית ולילה, מנהלת בלוג איפור ועצות לנערות. עובדת בחנות האופנה יד-שנייה "אופננה" שבבעלות אמה. מאוד נחושה ויצירתית לגבי הבלוג שלה. מתערבת לאחרים ובעיקר לעמית בחייהם הפרטיים ואף אובססיבית לגבי הבלוג שלה. סכסכה בין אוג ואביגיל לאחר שהעלתה שוב את קטע הסטנד אפ של אוג שמשמיץ את אביגיל כדי לקבל במקום אוג את הפינה באתר הסטנד אפ "הגמל הצוחק" אולם אוג הציע לה להנחות את הפינה שלו איתה ביחד. לידיה דר באה לבקר באופננה וליבי נעלבה שלידיה לא שמה לב אליה אלא לאביגיל.
 • הלנה ברזילי (ריימונד אמסלם): אמא של לילה והאם הביולוגית של קירקי. היא כדברא לשעבר, והיו לה כוחות חזקים מאוד עד שהטקס של לילה וקירקי נערך. חברתה הטובה של דינה. היא מייעצת לקירקי בנושא הקסמים. לא מאמינה לקירקי על הבגידה של לילה אך בסוף משתכנעת ומאוכזבת מאוד מלילה על כך שהיא בגדה בה ובכולם.
 • סופיה (אביבה גר): כדברא. היא זאת שהבינה ראשונה שקירקי עדיין בחיים. סופיה דואגת מאוד לכדברות והיא אחראית ונחושה. חיה לנצח משום שאין לה בנות והיא לעולם לא תעביר את טבעתה. תפסה את לילה זורקת את הלאבו. בסיום העונה מתגלה כאמו של וולנו ומאיימת על קירקי שתקפיא אותה אך לא מצליחה.
 • לארה (יעל בר זוהר): המגנא שהייתה לפני קירקי ונכשלה במשימתה ביום המאורות הקודם שהיה לפני 1000 שנה, לחסל את מנהיג הגרומלים. מקור כוחה ביום המאורות הקודם היה אדמה שבטשיא. עוזרת לקירקי לא לרחם על מי שהיא מחסלת ולאגור אומץ כאשר היא מחסלת גרומלים.
 • אליאנה (לא ידוע): הפלגא שהייתה אמורה למות ביום המאורות הקודם אך ניצלה ולארה מתה במקומה.
 • תמרה (לא ידוע): אחת מהכדברות. שמרה על קירקי ולילה בזמן שהיו עם התליון עם האבן. הרגישה שמישהו נוגע בתליון.

גרומלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • וולנו (אלדד פריבס): האנטגוניסט הראשי בסדרה. מנהיג הגרומלים והגרומל החזק ביותר. וולנו הוא עיוור אשר הולך בעזרת מקל הליכה שלו ונעזר בבתו יעל (עד מותה). מסוגל לטפטף חומר מקפיא מהיד הימנית שלו, הקרוי "מלדור". וולנו בעל מקל הליכה מיוחד שבסופו נמצא קריסטל מיוחד. בעזרת המקל הוא יכול למחוק זיכרונות ולתקשר עם אנשים. משתף פעולה עם לילה. בעל שותף מסתורי. חיסל את ונטו לאחר שהוא ראה את השותף שלו. נלחם בקירקי ביום המאורות. סופיה היא אמא שלו וניסתה להציל אותו מקירקי. ביום המאורות הראיה שלו חזרה.
 • פירו (עומר ברנע) (עונה 1) : סגנו של מנהיג הגרומלים. אחיו הגדול של ונטו. מנהל חברת טפטפות והשקיה בשם "אואזיס טפטפות". פירו יכול להקפיא מהפה. מזימתם שלו, של ונטו ושל וולנו היא להשתלט על העולם בעזרת קרח. ניסה לפגוע באמנון אך קירקי חיסלה אותו.
 • ונטו (דניאל מורשת) (עונה 1): אחיו הקטן של פירו אשר מנהיג איתו את הגרומלים. מסוגל להקפיא מהיד. חוסל על ידי וולנו לאחר שגילה על השותף.
 • יעל (מאיה שואף) (עונה 1): בתו של וולנו אשר מסייעת לו במזימותיו. ניסתה להרוג את קירקי אך חוסלה על ידי חץ ששרון ירה בה למוות.
 • דולב (אלון ליאור) (עונה 1): גרומל שכמעט הרג את קירקי, לפני שהיא ידעה על הכדברות והגרומלים. ברגע האחרון הלנה חיסלה אותו בעזרת לחש מים.
 • דורין (ספיר דרמון) (עונה 1): נשלחה על ידי פירו לשקר לאמנון שהבניין אליו הגיע לא שייך לחברת "אואזיס" אלא לעורך דין. קירקי מחסלת אותה לאחר שהיא מנסה לפגוע באביגיל.

לביאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמנון לביא (מיכה סלקטר): אביהם של שרון ודקל. מנהל משטרת כנען. חלק ממסדר הלביאים. בניו עוזרים לו במצוד אחרי יצורים על טבעיים הנקראים כדברות וגרומלים. רוצה לקחת דגימת דם מהלנה על מנת לגלות אם היא כדברא או לא. פירו מנסה להקפיאו אבל קירקי מצילה אותו. טס עם דינה לכנס של הלביאים בטקסס.
 • דינה לביא (אורנה פיטוסי): אמם של שרון ודקל ואשתו של אמנון. מנהלת קורס צורפות, בה קירקי משתתפת. חברתה הטובה של הלנה. היא לא צדה כדברות וגרומלים, ולכן אינה שותפה במסדר הלביאים. טסה עם אמנון לכנס של הלביאים בטקסס.
 • יואל לביא (ירון מוטולה) (עונה 1): אחיו של אמנון ודודם של שרון ודקל. גר בלונדון עם אשתו לורי. יש לו את המעבדה הכי משוכללת מכל הלביאים ובה הוא מפתח מכשירים מתוחכמים שהוא שומר לעצמו. גילה שהתוצאות הראו את הממצא הכי חשוב בתולדות הלביאים אך אמר לאמנון שהתוצאות היו דם של חתול, כיוון שרצה להעמיד פנים כי גילה את התגלית בעצמו. יש לו שעון שמסוגל לעקוב אחר פעילות של הגלאי הבולומטרי. נהרג על ידי ונטו שניסה לחסל אותו.
 • לורי לביא (שרון דנון): אלמנתו של יואל. נוטה לערבב מילים באנגלית עם מילים בעברית במשפטיה. לורי מגלה ששרון היה צריך להיפגש עם יואל לפני מותו במצוק.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נורית גבע (סיגל שחמון): האמא המאמצת של קירקי, ואמא של אביגיל. גרה בירושלים.
 • דני וסרמן (יהונתן בשן): יוצא יחידת לוט"ר. יליד הקיבוץ. מנהל קורס הטיפוס של כנען. מעסיק את שחר ועמית כעוזרי טיפוס. קשוח ומסור לעבודתו. מתכונן למשלחת שבה יבחר כמה ממשתתפי הקורס שיסעו איתו למשלחת בהימלאיה.
 • דליה שלו (עדנה בליליוס): אמו של אוג. מכונאית וראש ענף החקלאות בקיבוץ "כנען". אוג עובד אצלה במוסך במקביל לעבודתו בקורס טיפוס, עד שפוטר מהטיפוס. בזמנה הפנוי היא אוכלת ומכינה מאכלים הזויים שרק אוג והיא אוהבים. שתתה מלדור שהיה בתה שלה. אוג מצא אותה, הזמין אמבולנס והם לקחו אותה לבית החולים והיא הייתה בסכנת מוות. לילה מוסיפה לאינפוזיה שלה את החומר "סרדור" שקיבלה מוולנו לאחר שהחזירה לו את המקל שלו והיא מתעוררת.
 • דין (תמיר גינזבורג): מחפש כישרונות, הגיע לערב הקאברים של לילה. רוצה לקחת את אוג לפינה קבועה במלון יוקרתי באזור ים המלח.
 • נעמי בראל (ורדה בן-חור): המיילדת בבית החולים שנולדה בו לילה וקרקי. השתתפה בלידתם. נשלחה על ידי ונטו ופירו לחסל את קירקי כשנולדה. לא ביצעה את המשימה. מסרה את קירקי לסוכנות אימוץ. לא צוין שהיא גרומלית. חוסלה על ידי ונטו אחרי שגילו שהיא לא ביצעה את מה שאמרה. נפתחה על היעלמותה תיק אשר לא ידוע בגורלו.
 • גל בכר (לא ידוע): תלמיד מקיבוץ נבו שהזמין את ליבי לדייט בחדר האוכל. אביגיל שיקרה לליבי שאוג אמר לה שגל והוא חברים, ושגל נעלב מליבי וכשליבי חזרה לברר מה שלומו היא גילתה שיש לו חברה, וחברה של גל בכר (נוי) שגילתה את האמת על הדייט כעסה עליו. עובד בסדנת עץ.

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הפרק שם הפרק תאריך שידור מקורי ישראלישראל
1 פיילוט 19 בפברואר 2017
2 כנען 19 בפברואר 2017
3 שביל המצוק 20 בפברואר 2017
4 המיילדת 21 בפברואר 2017
5 האבן 22 בפברואר 2017
6 כביסה 26 בפברואר 2017
7 המסיבה 27 בפברואר 2017
8 דאבל דייט 28 בפברואר 2017
9 הלחש 1 במרץ 2017
10 החלון 5 במרץ 2017
11 העיוור 6 במרץ 2017
12 האגם 7 במרץ 2017
13 גרפיטי 8 במרץ 2017
14 הצעת עבודה 12 במרץ 2017
15 התליון 13 במרץ 2017
16 ערב גיבוש 14 במרץ 2017
17 השקר 15 במרץ 2017
18 הטרמפ 19 במרץ 2017
19 הטקס 20 במרץ 2017
20 המסר 21 במרץ 2017
21 הביקור 22 במרץ 2017
22 הכפית 26 במרץ 2017
23 הנבואה 27 במרץ 2017
24 המקל 28 במרץ 2017
25 מלחמת מים 29 במרץ 2017
26 ההופעה 2 באפריל 2017
27 לחש, קסם וכישוף 19 במאי 2017
28 התורנות 21 במאי 2017
29 החיזיון 22 במאי 2017
30 העסקה 23 במאי 2017
31 החבילה 24 במאי 2017
32 הארגז 28 במאי 2017
33 תרומת דם 29 במאי 2017
34 אופניים 30 במאי 2017
35 ההחלטה 4 ביוני 2017
36 סטנד אפ 5 ביוני 2017
37 קמפינג 6 ביוני 2017
38 זיכרונות 7 ביוני 2017
39 האמת 11 ביוני 2017
40 קצה חוט 12 ביוני 2017
41 הצינור 13 ביוני 2017
42 האזהרה 14 ביוני 2017
43 שעון החול 18 ביוני 2017
44 כישלון 19 ביוני 2017
45 הפרידה 20 ביוני 2017
46 ההוכחה 21 ביוני 2017
47 המתנה 25 ביוני 2017
48 בגידה 26 ביוני 2017
49 מסיבת פרידה 27 ביוני 2017
50 יום המאורות 28 ביוני 2017

עולם הכדברא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארגונים וקבוצות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • כדברות - מסדר סודי של נשים שהם מכשפות על טבעיות טובות. הכדברות שומרות על זהותן בסתר, ולא מספרות לאיש על היותם כדברות. פרוש המילה כדברא הוא בשפה הארמית והוא אומר אני אדבר (כדבריי). מקור השם הוא צרוף של המילים מדברות ובוראות משום שכדי לעשות לחש הכדברות בהתחלה חושבות את הקסם אחרי זה מדברות אותו ואז הוא מתבצע. לכדברות יש כוחות לשלוט בכל 4 היסודות של הטבע: מים, אש, רוח ואדמה. מטרת הכדברות היא לשמור על בני מיצורים על טבעיים מרושעים הנקראים גרומלים. הן צריכות לחסל אותם ואת מנהיגם. הכדברא המנהיגה והכי חזקה היא המגנא. כאשר כדברא מגיעה לגיל 16 עושים טקס, ובו האמא מעבירה את הטבעת לביתה, אשר מקבלת כוחות וחסינות ממוות.
 • גרומלים: הגרומלים הם עם על טבעי מרושע וההפך מהכדברות. הגרומלים הם האנטגוניסטים בסדרה. לגרומלים כמו לכדברות יש כוחות על טבעיים. הגרומלים הם בעלי כוחות הקפאה קור וקרח. הם מסוגלים לנשוף קרח מכל מיני מקומות. ראש הגרומלים הוא וולנו. עם וולנו מנהיגים את הגרומלים פירו וונטו סגניו של וולנו. הגרומלים נראים בדיוק כמו בני אדם רגילים ואי אפשר להבין שהם גרומלים. לגרומלים אין דם אלא רק עשן כחול בגופם. הדרכים היחידות להבחין בגרומל היא על ידי גלאים מיוחדים שנמצאים בבעלותם של הלביאים, או בזמן תקיפה, המגנא יכולה לקבל חיזיון על המקרה ולנסות להציל את הנפגע. התוכנית של הגרומלים היא לטפטף מלדור למערכות ההשקיה בעולם ולכן כל היבול יהיה מורעל וכדי להינצל מההרעלה בני האדם יצטרכו לבקש סרדור מהגרומלים אבל רק אחרי שהם יכנעו כניעה מלאה. הכדברות רוצות לחסל את הגרומלים על נסיונותיהם לקבל שליטה בבני האדם.
 • הלביאים: הלביאים הם שושלת סודית שצדה יצורים על טבעיים ברחבי כל העולם. הלביאים לא מבחינים בין טוב לרע בעל טבעי לכן הם צדים את כולם. הלביאים הוא עסק משפחתי לכן כל בני משפחת לביא הם חברים בארגון הלביאים (למעט מי שלא רוצה). נשקיהם העיקרי של הלביאים נגד הגרומלים הוא חץ וקשת עם נפט שמחסל יצורים על טבעיים. יש להם גלאים מיוחדים שיכולים לגלות גרומלים. בכל 5 שנים הלביאים נערכים לטקס חשוב בטקסס שבו הם מציגים את הישגיהם בלכידת העל טבעי. חוקי השושלת משתנים כאשר קירקי מצילה את אמנון מפירו, ומשפחתו הפסיקה לנסות לצוד כדברות.

הלחשים של הכדברות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • "אמאטו" - לחש יסוד האש.
 • "אלאקטו" - לחש יסוד המים.
 • "ארסטום" - לחש יסוד האדמה.
 • "אימסוהו" - לחש יסוד הרוח.
 • "אמו רמנקה" - לחש שמשנה את חוקי הפיזיקה. הכדברות משתמשות בלחש זה על בנותיהם התינוקות כדי שהדם הכדברי יהפוך לדם רגיל.
 • "אמארו רג'אמו גרומל" - לחש שעוזר לכדברות לאתר את הגרומלים דרך חפציהם.
 • "נסהו" - לחש שעוזר לכדברות לחסל את הגרומל במיידית. לרוב משתמשים בלחש בעזרת אחד מהיסודות.
 • "איטו טשיא" - הלחש שעוזר לאתר את הלאבו ולקחת אותו. הוא גם עוזר לכדברא להתחבר לטשיא מבחינה פנימית.
 • "אהלו" - לחש שעוזר לכדברות לכלוא כדברא אחרת, גרומל או כל אדם אחר בעולם. הכלא הוא קיר דמיוני, ללא סורגים.
 • "איטו לאבו" - לחש שעוזר למגנא להקרין את הנבואה מתוך הלאבו ולראות אותה ממולה.
 • "ארקניס אהבסו" - לחש זה עוזר לתקן את הלאבו במקרה והוא נשבר לחתיכות.
 • "באנו אימסוהו" - לחש שעוזר לכדברות להעיף ולגרום לגרומלים לרחף [ כלפי מעלה ]
 • "באסמו"- לחש אשר כובל בחבלים.
 • "איטו"- לחש אשר יכול לזמן חזיונות של המגנא.
 • "איקריבו ארסאטום אמאטו אלקאטו אימסוהו אבוטו" - הלחש שיצא מהפועל כבר המון שנים. הלחש עוזר למצוא מיקום דרך חפץ מסוים של מישהו. הלחש נאמר בעזרת חיבור עם ארבעת היסודות. הכדברא מקבלת שעון חול שבו היא תהפוך כאשר היא הגיעה למיקום. היא צריכה לעזוב את מיקום לפני שהשעון החול נגמר.
 • "ביריטו דאקנו" - הלחש שבו הכדברות משתמשות כדי להגן על אדם כלשהו מהמקום מבפנים. כאשר המקום נפתח, הלחש מפסיק לפעול עד אשר יסגרו את המקום שוב והלחש יעבוד שוב.
 • "אדאלו" - הלחש שעוזר לכדברות לנעול מקומות שהן רוצות או צריכות לנעול.
 • "טשיא דאקנו" - לחש אשר סוגר את מערת הטשיא.
 • "ארבו דיפארו" - לחש שמאפשר לכדברות לחמם את ידיהן ולהוציא חום.
 • "נהסו" - לחש שמבטל כישוף או לחש מרגיע.

מונחים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מגנא: ראש הכדברות. הכדברא החזקה ביותר. מקבלת חצי מהכוחות של הפלגא.
 • פלגא: החצי השני של המגנא. הכדברא החלשה ביותר. אחותה של המגנא אשר נותנת למגנא חצי מהכוחות שלה.
 • יום המאורות: יום בו אבן הטשיא לא מקבלת אור שמש ולכן אין לכל הכדברות מלבד המגנא כוחות. ביום המאורות המגנא צריכה לחסל את מנהיג הגרומלים. ביום זה יהיה ליקוי חמה עם ירח דם וישרור חושך מוחלט לעשרים שניות, כשיגיע האור, לכל הכדברות חוץ מהמגנא לא יהיה כוחות ל-12 שעות.
 • הנבואה - הנבואה שמראה לכדברות מה יקרה ביום המאורות. הנבואה נמוקרנת מתוך הלאבו. רק המגנא יכולה לראות את הנבואה ואסור לה להגיד את מה שראתה שם (לעומת קירקי שסיפרה להלנה ולילה כי רצתה להציל את לילה). לארה ראתה נבואה שבה מנהיג הגרומלים הורג את אחותה, אך בגלל שאחותה חשבה שלארה תמות, לארה מתה מסלע ענק שמחץ אותה למוות. קירקי ראתה בנבואה שלילה מתה בגלל וולנו שהחדיר לתוך גופה את המלדור אך לילה שראתה את הנבואה בסתר, פחדה ממותה ולכן הלכה לשתף פעולה עם וולנו כדי שלא יהרוג אותה.
 • מקור הכוח - מקור הכוח מופעל ביום המאורות כשהמגנא צריכה כוחות כדי לחסל את הגרומלים. מקור הכוח מתגלה בנבואה מתוך הלאבו. מקור הכוח של לארה היה האדמה שבטשיא. מקור הכוח של קירקי הוא מים, באגם הנסתר.

חומרים וחפצים מיוחדים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מלדור - "החומר של הגרומלים". חומר מקפיא קטלני בצבע כחול כהה שמי שבא איתו במגע קופא למוות מבפנים. המלדור הוא הכוח של הגרומלים והוא נשקיהם העיקרי. המלדור יכול להקפיא כל דבר כולל כדברות וגרומלים. המלדור מופק מידו הימנית של וולנו, והוא היחיד שיכול לייצר את החומר הזה. מלדור ניתן להפשרה על ידי החומר המקביל שלו סרדור.
 • סרדור - חומר בצבע אדום. החומר ההפוך למלדור. הסרדור יכול להפשיר את כל מה שהמלדור הקפיא. הסרדור מופק מידו השמאלית של וולנו וכן רק הוא יכול לייצר את חומר זה.
 • נפט - הנפט משומש בסדרה כנשק העיקרי של הלביאים לחיסול גרומלים. הנפט מחובר בדרך כלל לחץ עם חוד שנורה מתוך חץ וקשת בצורות שונות. כאשר הנפט פוגע בגרומל הגרומל "מתאדה מהעולם" והופך לאבק כחול.
 • המקל של וולנו - מקל נחייה מיוחד השייך לוולנו. בקצה המקל יש קריסטל זוהר מיוחד. למקל יש יכולות מיוחדות כמו מחיקת זיכרון של אנשים ותקשורת עם אנשים. המקל הוא אחד החפצים החשובים ביותר לוולנו. המקל יכול גם לשנות את הרצונות של אנשים ולהפנט אותם.
 • הלאבו - חלק מאבן הטשיא. הוא מהווה שער לאריסטו. הלאבו הראה לקירקי וללארה את הנבואה. הלאבו גם הביא את לארה, כדי לעזור לקירקי להתמודד עם חיסול הגרומלים.

מקומות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • בית החולים הדסה -המקום בו לילה בדקה פרטים על התאומה שלה. ושם ונטו הרג את נעמי המיילדת כשהגרומלים גילו שלא הרגה את קירקי אלה מסרה אותה לאימוץ. והמקום שבו קירקי ולילה נולדו בו.
 • הבריכה - בריכה בקיבוץ כנען. שבה קירקי הולכת עם אביגיל לאחר שדקל נפרד ממנה. שם הייתה הנשיקה הראשונה של אביגיל ואוג. ובה קירקי לילה שחר ודקל יצאו לדאבל דייט.
 • קיבוץ כנען - המקום בו מתרחשת הסדרה. ביתם של רוב הדמויות נמצא שם (כולם, חוץ מקירקי ואביגיל). נקרא כך על שם 4 האנשים שהקימו את הקיבוץ. מזכיר הקיבוץ הוא אמנון לביא.
 • הגנרטור - המועדון של הקיבוץ. נקרא כך מפני שמישהו פעם לקח לשם גנרטור ושכח אותו שם ומאז השם נשאר. לעיתים אנשים מבוגרים משחקים שם בינגו ולעיתים נערכות שם מסיבות לבני נוער. קירקי ציירה גרפיטי על הקיר בגנרטור, ושם נערכה מסיבת יום ההולדת של לילה, וערב הקאברים שלה. שם נערכה מסיבת פרידה מקירקי ואביגיל.
 • אופננה - חנות האופנה יד שנייה, שתושבי הקיבוץ אוהבים, בבעלות אמה של ליבי. הרבה מאנשי הקיבוץ לא אוהבים את סוג הבגדים. עם הזמן, אביגיל עוזרת לליבי לשווק את הבגדים לאנשים אחרים ולעמותה. הפכה בין רגע לחנות בגדים הטובה ביותר. אחת הבלגוריות הנחשבות בארץ ביקרה בה.
 • הסקייט פארק - פארק בירושלים, בסמוך לביתן של קירקי ואביגיל בירושלים, שבו אביגיל אוהבת לרכוב על סקייטבורד וקירקי מציירת גרפיטי. קירקי קיבלה שם חיזיון.
 • הסטודיו - המקום שבו דינה מקיימת קורס צורפות, שאליו קירקי נרשמה במטרה ליצור את הטבעת שראתה באחד החזיונות שלה.
 • האגם הנסתר - אגם מיוחד בכנען שמעט יודעים את הדרך אליו. האגם היה בחיזיון של קירקי. דקל וקירקי התנשקו שם. שם נלחמו קירקי ווולנו ביום המאורות.
 • אירסיטו - עולם המתים של העל טבעי. הלאבו הזמין את לארה כדי שתעזור לקירקי בתור מגנא.
 • הטשיא - מקום הכינוס של הכדברות בו מתכנסות כל הכדברות לעיתים. אבן הטשיא שוכנת שם. מקום הכינוס נמצא במערה והוא מחייב ללבוש גלימה צהובה.
 • משרדי אואזיס - המשרדים של חברת הטפטפות אואזיס והמפקדה של הגרומלים.
 • לשכתו של וולנו - שם מאוכסן כל המלדור שוולנו מפיק מכף ידו. שם נמצא החדר שוולנו שורר בו.
 • קיבוץ נבו - קיבוץ המקביל לקיבוץ כנען.
 • המצוק - החלק המדברי בקיבוץ כנען. לילה נפגשה שם עם העיוור. קירקי, לילה, עמית, שרון ושחר ישנו שם בשקי שינה בשביל לצלם קליפ למשלחת.
 • השדות - מקום הגידול הירקות והפירות של כנען. הגרומלים מתכננים להפיץ את המלדור המקפיא דרך השיבר של הטפטפות של השדות. בסוף העונה, אוג שמהופנט לוולנו, הולך לשדות כדי לפתוח את השיבר עם המלדור.
 • המטעים - המטעים של קיבוץ כנען. מתרחשים במטעים גנבות רבות בתחילת העונה לילה בטעות, מפיצה שריפה. במטעים קירקי ראה את הנבואה. שם קירקי נפגשה עם לארה בענייני כדברות.
 • חדר מספר 3 - החדר שבו קירקי ואביגיל התארחו במהלך שהותם בקיבוץ כנען. התרחשה שם שבירת חלון בעזרת לחש קסום.
 • המוסך - המוסך של אמו של אוג. שם מורעלת מחומר גרומלי שמקפיא אותה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ^ https://www.youtube.com/watch?v=eyBKkOm1Y2w- קישור לטריילר לסדרה המדובבת