כדברא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: לא ברור, לא אנציקלופדי, עמוס בפרטים לא רלוונטיים. פסקת העלילה ארוכה באופן לא סביר.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
כדברא
סמליל הסדרה
סמליל הסדרה
שיר הנושא "בכל הכוח", שמבוצע על ידי אביה מלכה, דין גרבר ודנה לב
סוגה נוער, מותחן, פנטזיה, על-טבעי
יוצרים מיכל קופר-קרן, סיון שיקנאג'י ועינת שחק
כותבים מיכל קופר-קרן (תסריטאית ראשית)
סיון שיקנאג'י
עינת שחק
ליאור ירון
שירי צוק
בימוי עודד רז
דורי טפר
שחקנים גילי איצקוביץ
אביה מלכה
דנה לב
דין גרבר
ירון בן הרוש (עונה 1)
רועי ניב ושלר
מור סרוסי
אור גרוס
יהונתן וילוז'ני (עונות 1–2)
יובל שבח (עונה 3)
ריימונד אמסלם (עונות 1–2)
מיכה סלקטר (עונות 1–2)
סיגל שחמון (עונות 1 ו-3)
דניאל מורשת (עונה 1)
יהונתן בשן (עונה 1)
אביבה גר (עונות 1–2)
דניאל ליטמן (עונות 2–3)
ורד פלדמן (עונה 3)
יעל אלקנה (עונה 3)
נופר סלמאן (עונה 3)
בר גרוצקי (עונה 3)
אודי פרסי (עונה 3)
מולי שולמן (עונה 3)
עדי הימלבלוי (עונה 3)
פרסים פרס האקדמיה 2017
פסקול ניר סבו
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 3
מספר פרקים 150
הפקה
מפיק ענבל לוי
עדי פיינרו
אלינור לוי הראל
מפיקים בפועל גל רהב
נועם ליאור
אורי יצור
חברת הפקה Nuts הפקות
עורכים אורלי אטלס-כץ
אסנת סרגה
אתר צילומים נצר סרני
ירושלים
רמלה
רשות העתיקות
אגם ניצנים
עזריקם
בית חנן
בני עטרות
צלמים רועי פרג'
מוזיקה ארז רוסו
אורך פרק 23–24 דקות
שידור
רשת שידור yes:
ניקלודיאון (עונה 1) TeenNick (עונה 2–3)
תקופת שידור מקורית 19 בפברואר 201727 במאי 2019
קישורים חיצוניים
ניקלודיאון
דף התוכנית ב-IMDb

כדברא היא סדרת דרמה ופנטזיה ישראלית לנוער, ששודרה החל מ-19 בפברואר 2017 ועד לסיומה ב-27 במאי 2019 במשך 3 עונות ו-150 פרקים בערוץ ניקלודיאון ללקוחות yes. את הסדרה יצרו מיכל קופר-קרן, סיון שיקנאג'י ועינת שחק. בעקבות ההצלחה של הסדרה, חברת ההפקה "Nutz" יחד עם ניקלודיאון ישראל, מכרו את הסדרה לניקלודיאון בפולין. הסדרה נמכרה בשם הנבחר "Spell Keepers" (בתרגום: "שומרות הלחשים")[1], והעונה הראשונה עלתה בפולין במהלך שנת 2018. לאחר מכן נמכרה הסדרה לרשת HBO אירופה ועלתה שם במהלך שנת 2019[דרוש מקור].

ב-2018 יצאה לאור גם סדרת הספרים, אותם כתבה הסופרת ליאת רוטנר. הספר הראשון בסדרה, "כדברא - היומן המפוצל", התמקד בסיפוריהן האישיים השונים של הדמויות קירקי ולילה, ובנקודות מבטן על העלילה. ב-2019 יצא הספר השני. "כוח הסבוואר" המתמקד בנקודות מבטם האישיות של הדמויות, בעת התרחשות העלילה: לילה, קירקי, דקל ולוק.

ב-2018 הסדרה זכתה בפרסי האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2017 לסדרת הנוער הטובה ביותר.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה עלתה ב-19 בפברואר 2017 בערוץ ניקלודיאון ישראל. העונה השנייה של הסדרה עלתה לשידור ב-18 במרץ 2018 בערוץ טין ניק ב-yes. העונה השלישית והאחרונה של הסדרה עלתה לאוויר ב-17 במרץ 2019, הפרק האחרון של הסדרה שודר ב-27 במאי 2019 לאחר 3 עונות ו-150 פרקים.

עונה מספר הפרקים שודרה לראשונהישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
50
19 בפברואר 2017 28 ביוני 2017
2
50
18 במרץ 2018 11 ביוני 2018
3
50
17 במרץ 2019 27 במאי 2019

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קירקי היא נערה מאומצת שחוגגת את יום הולדתה ה-16. היא חיה כילדה רגילה בירושלים ואוהבת לבלות בפארק ההחלקה עם אביגיל, אחותה המאמצת. בכל פעם שמישהו בסכנה, קירקי יכולה לראות זאת כמה רגעים לפני או בזמן אמת, ולהציל את המצב. יום אחד קירקי מקבלת בחיזיון, מסר מאישה מסתורית. במקביל, זהו יום הולדתה ה-16 של לילה, נערה שחיה עם אמה הלנה בקיבוץ כנען ושייכת לשושלת הכדברות; נשים על-טבעיות שמגנות על בני האדם. כאשר טקס של העברת כוחות הקסם של הלנה ללילה לא עובר כראוי, הכדברות מבינות שאחותה התאומה של לילה, שכביכול מתה בלידה, עדיין בחיים. שחר, בן זוגה של לילה, חוגג לה יום הולדת במטעים, כאשר לפתע מתרחשת שם שרפה. שחר מאמין שהוא גרם לשרפה באמצעות נרות יום ההולדת, אך למעשה זו הייתה לילה שהציתה את הנר הכדברי שלה כדי להזעיק את אמה שתגן עליה מפני אחד הגרומלים. הגרומלים הם יצורים על-טבעיים ששולטים בקרח ומטרתם לשעבד את האנושות. הם אויבי הכדברות.

משפחת לביא היא משפחה של ציידי על-טבעי. יום אחד אמנון לביא חוקר עם בנו הבכור שרון את המטעים, והם מוצאים סימן של גרומל. לאחר מכן חוקר אמנון את השטח יחד עם בנו הצעיר דקל, והם מוצאים נר על טבעי.

בעקבות החיזיון, קירקי מגיעה לקיבוץ כנען יחד עם אביגיל. לילה חוקרת את היעלמות אחותה התאומה, שלא הייתה מודעת לקיומה עד לפני זמן קצר. קירקי מצילה את דקל לאחר שנפל לתוך מצוק, והם מתאהבים. היא מכינה בקורס צורפות טבעת כמו שראתה אצל הלנה בחיזיון תחת תירוץ שאחותה, אביגיל, ראתה אותה על ידה של אישה ורוצה אותה, ולכן היא מכינה לה אותה לכבוד יום הולדתה ה-16 בהפתעה. כאשר דינה לביא, המורה לצורפות, מספרת להלנה על האבן המיוחדת שקירקי מחפשת, הלנה טועה לחשוב שתאומתה של לילה היא אביגיל.

ליבי ועמית, חברותיה הטובות של לילה, מארגנות לה מסיבת יום הולדת ב"גנרטור" לפי בקשתה. לילה דורשת להביא את אביגיל כיוון שהיא חושבת שהיא אחותה התאומה, אך אביגיל מתעקשת להביא גם את קירקי. בהתחלה הלנה חושבת שאביגיל היא בתה האבודה אך בהמשך מבינה שזו קירקי ומצילה אותה מדולב, גרומל שנשלח על ידי פירו וונטו.

הלנה מספרת לקירקי על הקשר המשפחתי ביניהן ובנוסף את סיפורן של הכדברות, ומבקשת מקירקי שעד טקס הענקת הטבעת לא תצא מביתה של הלנה. בהתחלה קירקי מסרבת בטענה שאביגיל לא תסכים פתאום לעזוב את מגוריהן, אך הלנה מוצאת פתרון ושוברת את החלון במגורים וכך נותנת לאביגיל תירוץ לבוא להתארח אצלן.

פירו מגלה מוולנו על אבני הקסם שהלנה נתנה לקירקי ולילה. וולנו מהפנט את שחר, שמועסק ב"אואזיס", ושולח אותו להביא את האבן משרשרתה של קירקי. לאחר מכן וולנו מוחק את זיכרונותיו של שחר. מתגלה שמטרתו של וולנו היא להחדיר את המלדור באמצעות טפטפות לאדמה, וכך לאלץ את בני האדם להשתעבד לגרומלים למען הפשרת האדמה. קירקי מסתירה מאביגיל את היותה כדברא ולאחר שהיא מגלה לאביגיל שהלנה היא אמה הביולוגית ולילה היא אחותה התאומה, ושבעצם הן הגיעו לכנען רק כדי למצוא את הלנה, אביגיל נפגעת ומחליטה לחזור הביתה. קירקי תופסת טרמפ עם יעל על מנת לעצור את אביגיל, מבלי לדעת מה יעל מתכננת לה. יעל מנסה להקפיא את קירקי אבל שרון שעקב אחריהן מחסל אותה באמצעות חץ. קירקי מגיעה לטקס קבלת הכוחות שלה, הטבעת של הלנה מתפצלת לשתי טבעות אותן היא עונדת על ידיהן של לילה וקירקי. בטקס ארבעת היסודות מתגלה שקירקי היא למעשה המגנא - הכדברא החזקה ביותר, אשר יעודה הוא להילחם בגרומלים ביום המאורות, ואילו לילה היא רק הפלגא - הכדברא החלשה ביותר.

לארה מספרת לקירקי על האסון שקרה ביום המאורות הקודם ומזהירה אותה שלא לספר ללילה את האמת על כך. היא אכן מקשיבה לה ואומרת ללילה שהיא תהיה בסדר ביום המאורות. פירו וונטו מתקינים מצלמה נסתרת על מנת לרגל אחרי וולנו, כי הם חושדים שהוא מסתיר מהם מידע חשוב. וולנו ולילה משתפים פעולה על מנת לגלות את מקור כוחה של קירקי ביום המאורות בעזרת המקל של וולנו על ידי שאיבת זיכרונותיה של קירקי. לילה עושה זאת ומחזירה לוולנו את המקל עם הזיכרונות של קירקי בתמורה לבקבוק של "סרדור" וכן למחיקת הזיכרונות של שרון בקשר אליה. קירקי מספרת ללילה מה קרה עם דקל וכן שהיא עתידה למות ביום המאורות. ונטו מחסל את יואל, לאחר שזה ניסה לחסל אותו ואת וולנו. דקל מבקש מלילה שתבוא להיפגש עמו בטענה שהוא רוצה לדעת יותר פרטים על הנפילה של שרון, אך כוונתו האמיתית היא להעביר עליה את הגלאי הבולומטרי. דקל פוגש את קירקי, הוא אומר לה שהוא יודע שהיא כדברא, לבסוף היא מודה ואומרת שגם היא יודעת שהוא חלק משושלת הלביאים וכתוצאה מכך דקל וקירקי נפרדים.

וולנו מחסל את ונטו לאחר שגילה כי הוא צותת לשיחותיו עם שותף מסתורי.

לארה מגלה לקירקי לחש שבעזרתו הצינור שהיא לקחה יקח אותה למי שהצינור שייך לו. אולם, ללחש זה יש חיסרון: מרגע שקירקי מוצאת את המקום שבו האיש שלו שייך הצינור נמצא, יש לה רק זמן מוקצב לצאת מהמקום הזה או שהיא תיתקע בו לנצח. קירקי משתמשת בלחש ומגיעה אל המשרד של "אואזיס". כאשר היא מגיעה למשרד היא מגלה שאין שם אף אחד וחוזרת. לארה מנחמת אותה ואומרת לה שגם למגנא מותר להיכשל.

פירו חוזר לכנען על מנת לקחת את המלדור שהם החביאו בשדות. הוא מוצא שם את אמנון, ומנסה להרוג אותו, אך קירקי מצילה אותו. פירו מנסה לברוח אבל קירקי מחסלת אותו. אמנון מגלה שקירקי היא כדברא ושוקל את האפשרות שלא כל העל טבעי הוא רע ושאולי הכדברות בכלל עוזרות לבני האדם. קירקי לוקחת את בקבוק ה"מלדור" של פירו. היא מספרת להלנה על הנעשה וכן על כך שלילה צריכה למות ביום המאורות, והן הולכות לבית של אמנון ומספרות לו שהן כדברות ושקירקי היא בתה של הלנה. לארה נפרדת מקירקי וחוזרת לארסיטו, העולם הבא של העל טבעי. קירקי ולילה מביאות לסופיה את בקבוק ה"מלדור" וכן מספרות לה על התוכנית המשותפת שלהן ושל הלביאים ביום המאורות. קירקי מבינה משחר שלילה נפגשה עם וולנו ומספרת על כך להלנה. הלנה, דקל וקירקי לוקחים את הטלפון של לילה ושולחים הודעה מזויפת מוולנו כדי להיפגש עם לילה באסם. לשם, שרון ודקל מגיעים - שרון לוקח את לילה בחזרה הביתה, ודקל מצליח לחסל שני גרומלים, שליחים של וולנו ליום המאורות, שהיו אמורים לדאוג לפתיחת הטפטפות עם ה"מלדור".

בליל יום המאורות, היום בו קירקי אמורה להילחם מול וולנו, וולנו מסתתר מול מקום הלינה של אוג ואביגיל. קירקי לוכדת את לילה בתוך בועת מגן בבית הלביאים, הלנה וקירקי מתחקרות את לילה לגבי העסקה שלה עם וולנו והיא משקרת שהגרומלים סחטו אותה ואיימו שאם לא תשתף פעולה הם יהרגו את הלנה. קירקי והלנה לא מאמינות לה ולילה נשארת בתוך המגן עד אור הבוקר.

וולנו מהפנט את אוג, וגורם לו לרצות להגיע באופן מיידי לברז הראשי. מתברר שהאגם הוקפא ולקירקי אין אפשרות להגיע למקור כוחה. לילה טוענת שיש לה אפשרות לסייע. לילה עוזרת לקירקי בכך שהיא מפשירה את האגם הנסתר עם ה"סרדור" שקיבלה מוולנו. וולנו מקפיא את לילה, וקירקי מתכוונת לחסל אותו. אך פתאום מופיעה סופיה, שעוצרת בה ומאיימת עליה לשחרר את וולנו, בנה, או שתקפיא אותה עם מלדור. קירקי משחררת את וולנו והוא מפשיר את לילה. עמית עוקבת אחרי שרון. כאשר היא מגיעה לאגם הנסתר, היא רואה את קירקי מבצעת קסמים ומתעדת אותה בהקלטה. וולנו מנצל רגע שאף אחד לא משגיח עליו, ומפעיל עם המקל פקודה לאוג. אוג מגיע לשיבר הראשי ומתחיל לסובב את הברז.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קירקי מחסלת את וולנו, אולם כיוון שאוג לא יצא מההפנוט הוא נותר ללא זיכרון. קירקי ולילה מגלות לכדברות שסופיה היא הבוגדת האמיתית, וסופיה מספרת לכדברות שהיא קיימה מערכת יחסים עם קינו, גרומל. היא ילדה את וולנו ולאחר מכן השאירה אותו לבד וקינו התחתן בפעם השנייה ונולדו לו פירו וונטו. קירקי מחליטה לכלוא את סופיה בטשיא בלי הכוחות להשתמש בארבעת היסודות. סופיה מצטרפת לוולנו בארסיטו ומחזירה את הסבוואר, הכדור מהמקל שלו, למליפיקים, זן שנועד לפגוע בכל מי שחושף את העל טבעי.

אריאנה מנהיגת המליפיקים בוחרת בלוק לצאת למשימה לנסות לחסל את קירקי, שחטאה מפני שהיא סיפרה לאביגיל שהיא כדברא. קירקי מסכימה לסייע ללוק למצוא את הסבוואר (לאחר שהוא משקר לה שהוא לא יודע איפה הוא) בתמורה לכך שברגע שכוחותיו יחזרו, הוא יוציא את אוג מההפנוט, וזאת למרות החשדות של דקל לגביו. לילה מגלה איך נראה אבא שלה, דרך תמונת חתונה שלו ושל הלנה והיא מגלה לקירקי את זהותו.

לוק וקירקי הולכים לחפש את הסבוואר. לילה פוגשת את אוריה אטלס, אביה, מדען באוניברסיטת תל אביב. בהתחלה הוא לא היה נחמד אליה אך לאחר שהוא גילה שהיא בתו לילה הביאה אותו לביתה לדבר עם הלנה ולנסות להבין מה קרה במשך כל השנים שהוא לא היה. אוריה מספר שהוא חשב שהלנה מתה במפולת סלעים שהתרחשה כשהם יצאו לקמפינג אך לאחר שיחה נוספת עם הלנה, לילה מגלה שהלנה גרמה למפולת כשהיא עשתה לחש אדמה על גרומל שנשלח להרוג את אוריה כדי לסחוט את הלנה ולגרום לה לא ללדת את המגנא והפלגא אבל זה לא עבד. לאחר שאריאנה ולוק מגלים על הלביאים, הם מבינים שעליהם לחסל גם אותם.

לוק מגלה שהוא לא יכול להפנט את קירקי בגלל חזיונותיה, ולא יכול לחסלה כל עוד יש לה את הטבעת. לוק מייצר אשליות של על טבעי. לוק ודקל מנסים "לגנוב" את הסבוואר מליבי (לאחר שלוק השאיר אותו אצלה בכוונה) ולוק טוען שאי אפשר מפני שהכוח של הסבוואר מחובר לליבי ובעקבות זאת מתכוון להרוג אותה.

לאחר כניסתה של קירקי לארסיטו, וולנו יוצא משם בתור רוח שרק על טבעיים יכולים לראות, אולם שמסוגל לפגוע באנשים לא מוגנים. וולנו אומר לקירקי שהוא רוצה את הטבעת של סופיה כדי שיחזור לחיים, קירקי מספרת זאת להלנה והיא מציעה לה לגרום לוולנו לעקוב אחריה לארסיטו ולנעול אותו שם.

כדי לפגוע בלביאים, מחליטים המליפיקים לביים חטיפה של לוק בידיהם. הדבר מוביל לריב בין קירקי ודקל. לוק שותל אצל קירקי חזיונות מזויפים, מה שגורם להלנה וללילה לפקפק ביכולתה להיות מגנא ולקירקי לבטל את החזיונות שלה. לילה הופכת לבת זוגו של לוק, לאחר שזה מנסה להתקרב אליה כדי לשכנע אותה להדיח את קירקי. לילה משכנעת את הכדברות להדיח את קירקי בגלל החזיונות המזויפים שלה. קירקי חושפת בפניהן שהיא ביטלה את החזיונות שלה.

לילה וקירקי מגלות שאוריה הסתבך בגלל תוצאות הניסוי שלו, וקירקי משכנעת את לילה להודות בפניו שהיא כדברא. לאחר מכן מתברר שגם לילה סיפרה על העל טבעי ולכן יש לחסל גם אותה. לילה ואביה משלימים אחרי שהיא מספרת לו את האמת על הכדברות, נותנת לו דם לניסוי שלו. לוק לא מצליח לבצע את המשימה והולך לריאל כדי לנסות להתחמק מכך. הוא מגלה שאריאנה זוממת לקחת את הכוחות של קירקי לאחר חיסולה ולהפוך לעל טבעית החזקה בעולם.

דקל וקירקי נפגשים בסתר ומתפייסים. הוא מספר לה על האמת מאחורי לוק והמליפיקים. כשלוק ודקל נכנסים לריאל הם נתפסים בידי אריאנה אך מצליחים להימלט ולוק עובר לצד של קירקי.

מסתבר שאלכס גנבה את הסבוואר וברחה איתו מהריאל. היא שולחת פתק עם שרון ובו כתוב להיפגש איתה בשעה 9:00 על מנת שהיא תעביר לקירקי את הסבוואר. אריאנה וגרי מגלים את זה ומתכננים להגיע גם. אריאנה תופסת את אלכס ומחזירה את הסבוואר בחזרה אל המליפיקים, כשהיא מתכננת לחסל את קירקי. אלכס מתה. גרי מעמיד פנים שהוא עובר לצד של לוק כדי להילחם באריאנה (שלטענתו לקחה את כל הכוחות לעצמה) ולחסל את קירקי. קירקי מגלה דרך המצלמות שגרי הפנט אותה ושהוא שיקר בנוגע לכוחות שלו. מתברר שאמילי חיה ושגרי לא חיסל אותה בסוף אלא עובד איתה ביחד.

לילה מחסלת את אריאנה. גרי מתחזה לאביגיל ומצליח לשכנע את קירקי להוריד את הטבעת. לוק ולילה מגיעים אל הריאל, ולאחר עימות עם אמילי, שחוסלה לבסוף. לוק לוקח את הסבוואר, מה שמונע מגרי להפנט את קירקי. דקל מחסל את גרי עם חץ טבול בנפט. קירקי מבקשת מאביגיל ודקל להסכים למחיקת כל הזיכרון שלהם מהעל טבעי, כדי שהם לא יסתכנו יותר. הם מסכימים ולוק מוחק להם את הזיכרון ועובר לגור בכנען.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

נורית, אמה המאמצת של קירקי, מגיעה לקיבוץ כנען כדי לשמח את אביגיל בתה, אך תומאס האיגניס חוטף אותה. לוק מגלה שרומי, מליפיקית שחשב שמתה ברעידת האדמה, עדיין בחיים.

קירקי נחושה להציל את נורית מהאיגניסים שחטפו אותה ובינתיים מתגלה שיש כדברא בן ששמו הוא אירה, והוא בנה של נינה, אחת הכדברות. רומי אוהבת את לוק ומנסה להפריד בינו ובין לילה בכל מחיר. קירקי משחררת את נורית, נורית מגלה לקירקי שהיא שמעה את האיגניסים מדברים על אירה, ואכן, כשנינה מגיעה לביתה להזהיר את בנה ניקולס פוגע בו מפני שניקולס הזהיר את נינה שאם היא תדבר הוא יפגע באירה. נינה מחסלת את ניקולס, ומתגלה שאירה הוא מגאן (מגנא ממין זכר) כמו שקירקי היא המגנא.

אירה ולילה מחפשים בטשיא רמזים על האיגניסים. כשאירה נגע בטשיא אחד מהגבישים החל לעמעמם. אירה מצליח להוציא אותו. מתחת לגביש היו אבנים שחורות, ובעזרתן אירה ולילה גילו את התאריך בו יתרחש יום האוקאסוס.

כשדקל רצה לקחת את השעון שלו מהתיק של קירקי הוא נדקר על ידי הסיגנא ונהייתה לו עקיצה שחורה ביד. כאשר הסיגנא דקרה את דקל היא שיפרה את כוחו והוא הצליח לנצח את יפתח בכל קרב בג'ודו. קירקי מגלה שדקל נגע בסיגנא אחרי כמה ימים ומבינה שהוא הולך למות. קירקי נותנת לו את הדם שלה וכך מצילה אותו. העקיצה נעלמת. לוק וקירקי מגרשים את רומי מהקיבוץ מפני שלוק שיקר ואמר שהיא גנבה את הסבוואר. בינתיים מתגלה שאבא של אירה הוא לא אחד מאשר אידריס, מנהיג האיגניסים, ושהוא שיקר לו ולאימו שהוא בן אנוש. אידריס מביא את אירה לבועה ושם הוא מספר לו את האמת ומטיל עליו את כוח המאלוס – כישוף שמאחד ביניהם, כך שיהיו להם את אותם רגשות, מחשבות ורצונות, ולכן אירה לא רצה לעזוב את הבועה.

אחרי שתומאס גילה שאידריס מתכנן להעביר לאירה את המנהיגות אחריו הוא שואל אותו למה הוא רצה לסמן את אירה ואידריס אמר שזה לא היה בשביל להרוג את אירה, אלא בשביל להפעיל את הכוחות האיגניסיים שלו. כשקירקי מגיעה לבועה כדי להציל את אירה, הוא תוקף את אותה והיא הולכת אבל מספיקה לקחת לאידריס את הסיגנא. ומתחמרת משם. תומאס רוצה להוציא את אירה מהבועה כי הוא רוצה להיות היורש של אידריס. קירקי מגלה את האמת על אבא של אירה. קירקי, לילה ותומאס עובדים ביחד כדי להוציא את אירה ומצליחים.

אירה מספר לקירקי, לילה ונינה שכל החלומות שהוא חלם על החטיפה של אמא של קירקי הושתלו על ידי אידריס כדי שהכדברות יאמינו שיש כדברא בן ושהוא ונינה היו חלק מהתוכנית שלו.

קירקי, אירה ולילה מגלים שכשאירה נגע באבן הטשיא הוא בעצם הפך אותה לאבן הלארגו. קירקי מגלה חדר עם מדרגות בטשיא וכשהם יורדים לחדר הם רואים את אבן הטשיא בתקרה. אירה בהתחלה לא מצליח לקבל את הלאבו ולילה הבינה שזה בגלל הכוחות האיגניסיים שלו. קירקי העלימה לאירה את הכוחות האיגניסים שלו ואז אירה מצליח לקבל את הלאבו אבל כשפתח אותה היה בה רק פתק ריק וכשקירקי נגעה בדף הופיע אור אדום ואז עוד דפים. בדפים היה רשום שעל קירקי ואירה לפעול ביחד ולהנהיג את הכדברות ביום האוקאסוס ושהנבואה במלואה תיראה רק אחרי שקירקי תתקן את חטאה שהיה לתת לדקל מדמה עקב הרעלתו.

נינה ואירה מחפשים בספר הלחשים הכדבריים דרך להוציא מדקל את הדם הכדברי שקירקי נתנה לו.

קירקי ואירה הולכים לטשיא, שם הם מחפשים את לחש "בין הזמנים". באותו הרגע דקל נכנס לטשיא (הוא הצליח מכיוון שכאשר קירקי נתנה לו את הדם שלה הוא הפך לחצי בן אנוש וחצי כדברא). דקל שואל על המקום ודורש תשובות. קירקי ואירה מתייעצים ביניהם וקירקי מחליטה לספר לדקל את האמת. קירקי ודקל הולכים לבית שלו ומול מראה שקופה היא מראה לדקל שכשהיא נוגעת בו נהיה לו קימוט בפנים. דקל מסתכל ונבהל מזה.

לילה אומרת לאירה שאולי יש לו כוח שהם לא יודעים עליו. אירה אומר לה שהוא יודע שיש לו אחריות גדולה אבל הוא לא יודע על הנבואה, ומה הוא צריך לעשות ביום האוקסוס. הוא גם אומר לה שהוא לא מאמין שהאויב שלו זה אבא שלו. לילה אומרת שהיא מבינה אותו אבל אירה טוען שלא. הוא אומר לה שהוא צריך להילחם נגד אבא שלו ובא לו פשוט לקחת את כל הדברים שלו ולעזוב. לילה אומרת שהיא כן מבינה אותו כי היא גם נלחמה במשפחתה ובאחותה כי בעבר חשבה שזה מה שיציל אותה.

רומי באה אל האיגניסים ומבקשת לגור איתם. היא מספרת לאידריס על כך שאירה צריך את הנבואה כדי לדעת איך לחסל אותו ביום האוקאסוס. אידריס מודה לה על המידע אבל לא מסכים לה לגור בבועה. אחר כך היא אומרת לו שיש רק לה מידע על הכדברות ואז הוא מסכים לה לגור בחדר האטום אחרי יום האוקאסוס.

אביגיל אומרת לקירקי שהיא כועסת על יפתח וקירקי אומרת לה שלא תסלח לו. קירקי אומרת לה שהיא ויפתח הכירו מהר מדי ואביגיל אומרת שזה בגלל שהיא רצתה לשכוח מאוג. הן מגיעות לבית הספר וקירקי הולכת עם דקל ואביגיל מחייכת. ואז יפתח מגיע ומחבק אותה ואביגיל נרתעת. יפתח שואל אותה אם היא עדיין כועסת עליו והיא אומרת שברור שכן. יפתח מביא לאביגיל צמיד מתנה והיא סולחת לו. היא שואלת אותו אם הוא הסתדר עם העבודה בסוף והוא אומר שכן אבל לא משנה איך.

רומי באה אל הבית של דקל ומחביאה שם את התיק שלה מאחורי הקופסה. דקל מגיע לבית שלהם ומתחילים עם השאיבה. יש ללוק וקירקי רק 20 שניות כדי להספיק לשאוב לדקל את הדם הכדברי שבתוכו ולא ניתן יותר לעשות את זה עוד פעם. כמה שניות אחרי שהם מתחילים לשאוב, רומי נכנסת לבית וקירקי נבהלת ומפילה בטעות את החרוז השקוף. הן מחפשות אותו. בטיימר היה רשום שנשארו רק 5 שניות כדי להספיק לשאוב לדקל את הדם הכדברי שבתוכו. רומי מוצאת את החרוז ומביאה אותו לקירקי. לוק וקירקי מצליחים לשאוב לדקל את הדם בזמן.

אירה וקירקי מקבלים את הקמייתא (הנבואה ליום האוקאסוס) ובה רשום ששניהם יצטרכו לשים ידיים על אבן הלארגו כדי להפוך אותה בחזרה לאבן הטשיא ואז לא יהיו לאיגניסים יותר כוחות. אבן הלארגו דוחה אותם מכיוון שהם לא איגניסים. הם יורדים בחזרה לחדר ואירה עושה לחש "איטו טשיא" וחתיכה מאבן הטשיא יורדת מהתקרה אל ידו של אירה ובתוכה היו אבנים.

אידריס אומר לרומי לקחת את הסיגנא מהמקום שהוא נמצא ולתת לנינה לשאוף רעל. היא הולכת לבית של לוק ודקל ושם היא מוצאת את הסיגנא, לוקחת אותה ומצלמת את המפה שדקל הכין במחשב. אחר כך אידריס שולח לרומי את המספר של נינה והיא מתקשרת אליה. היא אומרת לה שהיא זכתה בהגרלה שליבי עשתה והיא קיבלה טיפול פנים חינם. היא לא יודעת אם ללכת אבל אירה משכנע אותה ללכת. רומי לוקחת את הרעל האיגניסי ושמה חלק ממנו בתוך קופסה של קרם פנים כדי שנינה תשאף אותו ותתעלף.

נינה באה לאופננה. רומי מורחת לה את המשחה שערבבה בתוכה את רעל האיגניסים ומרחה אותו ליד האף שלה כדי שתשאוף אותו. נינה נושפת ומתחילה להישתעל. השיעולים שלה מחמירים עד כדי כך שהיא מתעלפת. אירה בא ורואה את אימו ורץ אליה. הוא שואל את רומי מה קרה לה והיא אומרת לו שזה אולי אלרגיה למשחה. בזמן שאירה מטפל בנינה, רומי שולפת את הסיגנא ומסמנת את אירה, והוא לא מרגיש בכלל.

רומי באה אל אידריס ומספרת לו שהצליחה לסמן את אירה. אידריס משמיד את הסיגנא כדי שאירה יציית רק לו, לנצח.

קירקי, דקל, אירה, לילה ולוק מגלים את האיגניסים ומתפצלים כדי לחפש אותם.

קירקי, דקל ואירה הולכים לאזור שבו הופעל הגלאי. הם מוצאים את החבורה מאחוריהם. אירה רודף אחרי אחד מהם וקירקי ודקל מטפלים בשאר.

אירה נכנס למחסן של קיבוץ כנען ושם רואה את אביו. אירה עמד לתקוף אותו אבל אביו התקרב אליו ונגע בידיו וכך אידריס הפעיל שוב את כוח המאלוס, ואירה מתאחד עם אביו מחדש. אידריס אומר לאירה שיש לו עכשיו משימה מיוחדת: לחסל את קירקי לפני יום האוקאסוס.

לילה אומרת לאירה שהיא חושבת שהוא לא סיפר לה את כל האמת ואירה נלחץ. היא אומרת לו שהיא רוצה לשאול אותו שאלה והיא רוצה שהוא יענה לה בכנות. היא שואלת אותו אם הוא מרגיש אליה משהו ואירה עונה לה שהיא ידידה שלו ושהם מסתדרים מצוין. לילה מבקשת מאירה לעבור לגור אצל קירקי והוא מסכים.

אירה הולך לטשיא ונוגע באבן הלארגו. הוא רואה שם משהו כמו נבואה, שמראה לו שהוא יכול לחסל את קירקי אפילו שהיא עם טבעת, בגלל שהוא מגאן. אירה עובר לגור אצל קירקי.

אירה עושה לחש אש ומתקרב אל עבר קירקי. אחרי כמה שניות דקל נכנס וקירקי אומרת לו לברוח כי אירה מסוכן. אירה מסתובב לכיוון של דקל עם האש ועם העשן. קירקי עושה על אירה לחש רוח, ומצליחה לברוח יחד עם דקל. אירה הולך לחפש אותם. הוא תופס את רומי מדברת עם לוק, ומחסל אותה.

אירה הולך לחפש את קירקי ולילה. הוא מוצא אותן ומחסל את קירקי. לילה מגיעה אל הבועה ומפעילה את הסבוואר על אירה, ובכך מבטלת את השפעת כוח המאלוס. אידריס תופס את לילה ואירה מנסים לברוח מהבועה וכולא את לילה בחדר האטום. אירה בורח לכנען. הוא נכנס לטשיא ומגלה שקירקי עדיין בחיים. קירקי מספרת לו שהקירקי שאירה הרג הייתה אשליה שלוק יצר, והיא הייתה חלק מהתוכנית שלה, של לילה, של לוק ושל דקל.

אירה מנסה לעצור עם קירקי את יום האוקאסוס. הם נכשלים לעשות זאת ומבינים מאוחר יותר שהקמייתא דיברה על לילה ועל אירה, ולא על קירקי ועל אירה. אידריס נכנס רגע לאחר מכן וחושף את זה שביום האוקסוס הכוח שלו כפול והוא יכול להרוג גם יצורים חסינים. קירקי ואירה מצליחים לגבור על אידריס ולאחר מכן מתחילים לתכנן תוכנית. אידריס מאיים על חייה של לילה, אך אירה וקירקי מצליחים לעצור אותו. אחרי זה לילה ואירה מתחילים לבצע את הקמייתא, ומספיקים להציל את העולם ולעצור את הכוחות של האיגניסים בדיוק רגע לפני שאידריס מחסל את קירקי. אירה שולח את אידריס לבועה לתמיד, וחוזר לעיר יחד עם אמו. קירקי מוותרת על הכוחות הכדבריים שלה וחוזרת להיות נערה רגילה, לילה נהפכת למגנא, אוג ואביגיל חוזרים והכל נגמר טוב.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קירקי גבע\ברזילי-אטלס (גילי איצקוביץ): בתם הביולוגית של הכדברא הלנה, ושל אוריה. אחותה הביולוגית והתאומה של לילה אשר גדלה בנפרד ממנה. אחותה המאומצת של אביגיל. קרויה על שם המכשפה היוונית "קירקה". חובבת גרפיטי. נערה דבקה במטרה ונחושה. בגיל 16 מגלה שהיא כדברא. בעונה 1 התאהבה בדקל ונהפכה לבת זוגו. יש לה חזיונות עתידיים בהם היא רואה אנשים במצוקה, אולם בעונה 2 מוותרת עליהם. בראשית הסדרה חשבו שהיא הפלגא, אולם התגלה כי היא המגנא ולילה היא הפלגא. נפרדת מדקל בעונה השלישית, ובהמשך חזרה אליו. חיסלה את תומאס. כביכול חוסלה על ידי אירה, אך בהמשך מתברר שזו הייתה אשליה שלוק יצר. בסוף עונה 3 מוותרת על הכוחות הכדבריים שלה ועל היותה מגנא לטובת לילה לאחר שהבינה שלילה הייתה אמורה להיות המגנא כל הזמן והיא חוזרת להיות נערה רגילה.
 • לילה ברזילי-אטלס (אביה מלכה): בתם של הלנה ואוריה. אחותה התאומה של קירקי אשר גדלה בנפרד ממנה. בגיל 16 הפכה לכדברא. גרה בקיבוץ. האקסית של שחר. אף על פי שהיא גדלה בתכנון להיות המגנא, התגלה כי היא הפלגא וקירקי המגנא. מגלה שהיא עומדת למות ביום המאורות ובוגדת בכדברות ובקירקי ומשתפת פעולה עם וולנו, מתחרטת על מעשיה ומפשירה את האגם הנסתר ועוזרת לקירקי להגיע למקור הכוח שלה ומוקפאת על ידי וולנו וקירקי מצילה אותה. בעונה 2 מתאהבת בלוק ונהפכת לבת זוגו. אירה מתאהב בה אבל היא נשארת בת זוגו של לוק, חיסלה את אריאנה ואמילי. בסוף עונה 3 נהפכת למגנא בזכות קירקי לאחר שקירקי הבינה שהיא הייתה אמורה להיות המגנא כל הזמן.
 • דקל "דוקדוק" לביא (דין גרבר): בנם של אמנון ודינה לביא ואחיו הצעיר של שרון. מכונה: "דוקדוק" על ידי אימו. בתחילת עונה 1 מתאהב בקירקי ובהמשך העונה נהיה בן זוגה. עבד עם אבא שלו ואחיו למציאת גורמים על-טבעיים בסביבות הקיבוץ עד שלוק בהסכמתו מוחק לו את זיכרון העל טבעי. גר בקיבוץ כנען. באמצע עונה 3 קירקי נפרדה ממנו בגלל שהיה לו דם כדברי ואז הם חזרו.
 • אביגיל "אבי" גבע (דנה לב): אחותה המאמצת של קירקי, באה איתה לקיבוץ כנען. מכונה בקיצור: "אבי" בת זוגו של אוג ולאחר מכן של גיא. מחליקה מוכשרת על סקייטבורד. בתחילת עונה 2 קירקי סיפרה לה הכל על הכוחות שלה, ובסוף העונה נמחק לה זיכרון העל טבעי. נפרדה מגיא בסוף עונה 2. בעונה 3 אביגיל היא בת זוגו של יפתח ואז נפרדה ממנו אחרי שהפיל עליה את האשמה כשהוא קנה עבודה מועתקת. בסוף עונה 3 חוזרת לאוג.
 • עמיחי "אוג" שלו (רועי ניב ושלר): יליד קיבוץ כנען, הבן של דליה, עובד במטעים ובמוסך של הקיבוץ. מתאהב באביגיל, אך לא ממש יודע איך להרשים אותה. כינויו "אוג" הודבק עליו מכיוון שהוא גבוה ומגושם. נהפך לבן זוגה של אביגיל. מתנסה בסטנד-אפ ומנסה לקבל פינה באתר הסטנד-אפ "הגמל הצוחק". בעונה 2 נהפך למוזיקאי, בזמן שזיכרונו נמחק אחרי מאורעות יום המאורות. בן זוגה של אביגיל ולאחר מכן של יסמין, ובעונה 3 של נהר. בסוף עונה 3 נפרד מנהר וחוזר לאביגיל.
 • עמית שכטר (מור סרוסי): חברה של ליבי ולילה, מדריכה בקורס טיפוס ומנהלת חנות "הזולה". בתחילת הסדרה הייתה מאוהבת בדקל ולא אהבה את זה שהוא וקירקי מתחברים. חולה באסתמה. טמנה לקירקי המון מלכודות כדי שהיא תיפרד מדקל, אך לבסוף מתאהבת בשרון. גילתה את סוד העל טבעי עד שנמחק לה הזיכרון. בת הזוג של שרון מסוף עונה 1 ועד אמצע עונה 3. בעונה 3 מתאהבת בעדי גאון והופכת לבת זוגו.
 • ליבי בר-שלום (אור גרוס): חברתן של עמית ולילה, מנהלת בלוג איפור ועצות לנערות. עובדת בחנות האופנה יד-שנייה "אופננה" שבבעלות אמה. גילו לה את סוד העל טבעי אך מחקו לה את הזיכרון. בעונה 2 מצלמת עם עומרי פרויקט והופכת לבת זוגו, אך בעונה 3 הם נפרדים.
 • שרון לביא (יהונתן וילוז'ני) (עונות 1–2): בנם של אמנון ודינה ואחיו הבכור של דקל. עוזר לאביו למצוא מקורות על טבעיים. חושש שאביו לא יראה בו כבוד. נהפך לבן זוגה של עמית בסוף עונה 1. עבד עם אבא שלו ואחיו למציאת גורמים על-טבעיים בסביבות הקיבוץ עד שנמחק לו זיכרון העל טבעי. נפרד מעמית באמצע עונה 3.
 • שחר דהאן (ירון בן הרוש) (עונה 1): בן הזוג לשעבר של לילה. חברו של אוג.
 • לוק (דניאל ליטמן) (עונות 2–3): מליפיק. בתחילת העונה השנייה הוא נשלח להרוג את קירקי המועלת. מתחזה לבן דודם של שרון ודקל. "משתף פעולה" עם קירקי והלביאים כדי למצוא את הכדור של וולנו אבל בפועל מנסה להרוג את קירקי. לאחר מכן, יוצר ברית עם תושבי כנען ועוזר בחיסולה של אריאנה. בסוף העונה הוא עובר לגור בכנען והסבוואר משויך אליו. בעונה 2 מתאהב בלילה ונהפך לבן זוגה. בן זוגה לשעבר של רומי.
 • אירה (יובל שבח) (עונה 3): הכדברא הראשון ממין זכר, מגאן (מגנא ממין זכר). חובר לקירקי, לילה ולוק, על מנת להילחם באיגניסים. בנם של אידריס ונינה. העל טבעי הכי חזק בטבע. חצי איגניסי וחצי כדברא. מתאהב בלילה אבל הוא מכחיש את זה. כביכול חיסל את קירקי, אך בהמשך מתברר שזו הייתה אשליה שלוק יצר.
 • נהר (נופר סלמאן) (עונה 3): תלמידה במגמת מוזיקה. חברה בלהקת "אקס בריבוע" יחד עם אוג ואביגיל. בעונה 3 יוצאת עם אוג אך בסוף העונה הוא נפרד ממנה וחוזר לאביגיל.
 • יפתח (בר גרוצקי) (עונה 3): בחור חדש בכנען. משתתף בחוג ג'ודו עם דקל. מתאהב באביגיל ולבסוף הופך לבן זוגה ואז נפרדים.
 • רומי (יעל אלקנה) (עונה 3): מליפיקית. האקסית של לוק אבל עדיין אוהבת אותו. שרדה את רעידת האדמה בריאל והגיעה לכנען על מנת לחזור ללוק ולחדש את שושלת המליפיקים. עזבה את קיבוץ כנען אבל לבסוף חזרה. עבדה עם האיגניסים, אך לוק הפנט אותה לעבוד עם הכדברות. אירה גילה זאת וחיסל אותה.

כדברות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הלנה ברזילי\אטלס (ריימונד אמסלם) (עונות 1–2): אמה של לילה והאם הביולוגית של קירקי. כדברא לשעבר. בת זוגו לשעבר של אוריה. קרויה על שמה של "הלנה" דמות במיתולוגיה היוונית שנחשבה ליפה בנשים. היא טובת מזג ומאירת פנים אפילו שהיא מנסה להסתיר את סודה, את היותה כדברא.
 • סופיה (אביבה גר) (עונה 1, אורחת בעונה 2): ראש הכדברות שלכאורה דואגת להן מאוד. חיה שנים רבות משום שלה אין למי להעביר את הטבעת. בסיום עונה 1 מתגלה כאמו של וולנו ומאיימת על קירקי שתקפיא אותה אך ללא הצלחה. לאחר שוולנו מת היא נכלאת ללא כוחות, ומורידה את טבעתה, דבר שגרם למותה, אך מחזירה את הכדור שלו למליפיקים לפני מותה. ניסתה לנקום בקירקי כאשר הייתה עם וולנו בארסיטו.
 • לארה (יעל בר זוהר) (עונה 1): המגנא שהייתה לפני קירקי ונכשלה במשימתה ביום המאורות הקודם שהיה לפני 1000 שנה, לחסל את מנהיג הגרומלים. הדריכה את קירקי. הייתה אחותה התאומה של אליאנה.
 • נינה (ורד פלדמן) (עונה 3): אמו של אירה ומסתירה ממנו את סוד הכדברא בתחילת העונה השלישית ואשתו לשעבר של אידריס מנהיג האיגניסים. חיסלה את ניקולס.
 • אליאנה (יעל נשר) (אורחת בעונה 1): הפלגא שהייתה אמורה למות ביום המאורות מפצעי הטשיא הקודם אך ניצלה ולארה מתה במקומה. הייתה אחותה התאומה של לארה.
 • תמרה: אחת מהכדברות. שמרה על קירקי ולילה בזמן שהיו עם התליון עם האבן. הרגישה שמישהו נוגע בתליון של קירקי.

לביאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אמנון לביא (מיכה סלקטר) (עונה 1, אורח בעונה 2): אביהם של שרון ודקל, ובעלה של דינה. מנהל משטרת כנען. חלק ממסדר הלביאים. בניו עזרו לו במצוד אחרי יצורים על טבעיים. בעונה 2 טס לטקסס כדי להיבחר ליושב ראש הלביאים אך חזר בסופה. עבד עם בניו למציאת יצורים על-טבעיים בסביבות הקיבוץ עד שנמחק לו זיכרון העל טבעי.
 • דינה לביא (אורנה פיטוסי) (עונה 1): אמם של שרון ודקל, ואשתו של אמנון. מנהלת קורס צורפות, בו קירקי משתתפת. חברתה הטובה של הלנה.
 • יואל לביא (ירון מוטולה) (עונה 1): אחיו של אמנון ודודם של שרון ודקל. גר בלונדון עם אשתו לורי. יש לו את המעבדה הכי משוכללת מכל הלביאים ובה הוא מפתח מכשירים מתוחכמים שהוא שומר לעצמו. הוקפא על ידי ונטו וכתוצאה מכך נהרג.
 • לורי לביא (שרון דנון) (עונה 1): אשתו של יואל. נוטה לערבב מילים באנגלית עם מילים בעברית במשפטיה.

גרומלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • וולנו (אלדד פריבס) (עונה 1, אורח בעונה 2): האנטגוניסט הראשי בעונה הראשונה. מנהיג הגרומלים והגרומל החזק ביותר. חצי גרומל וחצי כדברא, למעשה אילו היה יכול לקבל טבעת, היה העל טבעי החזק ביותר וגם הכדברא הזכר הראשון. אחיהם למחצה של פירו וונטו. עיוור אשר הולך בעזרת מקל הליכה שלו ונעזר בבתו יעל (עד מותה). מסוגל לטפטף מהיד הימנית שלו חומר מקפיא, הקרוי "מלדור", ומהיד השמאלית שלו חומר מפשיר ומחמם הנקרא "סרדור". החזיק בכדור הסבוואר של המליפיקים, אותו גנב אחרי רעידת האדמה הגדולה שסופיה חוללה בריאל. בתחילת עונה 2 חוסל על ידי קירקי, חזר מעולם המתים וסחט את קירקי ולוק להביא לו את הטבעת של סופיה.
 • פירו (עומר ברנע) (עונה 1): סגנו של מנהיג הגרומלים. אחיו הגדול של ונטו, ואחיו למחצה של וולנו. מנהל חברת טפטפות והשקיה בשם "אואזיס טפטפות". פירו מסוגל לירות קרן הקפאה מפיו. ניסה לפגוע באמנון אך קירקי חיסלה אותו.
 • ונטו (דניאל מורשת) (עונה 1): אחיו הקטן של פירו, ואחיו למחצה של וולנו. מסוגל לירות קרן הקפאה מן ידו. חוסל על ידי וולנו לאחר שגילה על סופיה.
 • יעל (מאיה שואף) (עונה 1): בתו של וולנו אשר עזרה לו במזימתו. חוסלה על ידי שרון.
 • דולב (אלון ליאור) (עונה 1): גרומל אשר ניסה להרוג את קירקי לפני שהפכה לכדברא אך חוסל על ידי הלנה.
 • דורין (ספיר דרמון) (עונה 1): גרומלית אשר חוסלה על ידי קירקי.

מליפיקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אריאנה (אינה בקלמן) (עונה 2): האנטגוניסטית הראשית בעונה השנייה. מנהיגת המליפיקים, אחותו של אוליבר. עקשנית ואגואיסטית. מתחזה לליאן שהיא הדיירת שדינה ואמנון השכירו לה את הבית וזאת כדי לעזור ללוק עם הנגועים בכנען. נוטרת טינה ללביאים. מחזיקה בכדורים אשר מכילים כוחות מעל טבעיים שונים, ומטרתה היא לשלוט בעולם העל טבעי אחרי שתשיג את הכוח הכדברי. חוסלה על ידי לילה.
 • אמילי (ארבל קינן) (עונה 2): עוזרת לאריאנה במבצע הנקמה שלה על מותו של אוליבר, אחראית הטכנולוגיה של המליפיקים. האנטגוניסטית הראשית בפרקים האחרונים של העונה השנייה. כועסת על גרי ואריאנה על זה שלא שיתפו אותה בתוכניתם. מואשמת בסיוע לבריחה של שרון ובעקבות כך אריאנה מצווה על גרי לחסל אותה. מסתבר שהוא לא עשה את זה בסוף ושהם עובדים יחד. חוסלה על ידי לילה.
 • גרי (שון מונגוזה) (עונה 2): סגנה של אריאנה, ולאחר מכן עבד בשיתוף פעולה עם אמילי. חטף את שרון ודקל. לפי התכנון, היה אמור להיות הסגן של אריאנה אם תוכניתה הייתה מתממשת. חוסל על ידי דקל.
 • אוליבר (עפרי ביטרמן) (עונה 2): אחיה של אריאנה. שונא את לוק ומקנא בו. אחותו אריאנה כועסת עליו מפני שהביא בת אנוש אל המלפיקים בטעות לפני 100 שנה. הופך למועל כשהוא מספר לאלכס על היותה בת אדם, אך אריאנה מחקה אותו מהסבוואר. לא מוחק לאלכס את הזיכרון כפי שציוו עליו. היה מאוהב באלכס. חוסל על ידי דקל.
 • אלכס (שירה האס) (עונה 2): בת-אנוש שהגיעה אל המליפיקים בטעות. לפני מאה שנים, היא נחשפה לעל טבעי, אולם אוליבר גרם לה למוות מוחי במקום למחוק את זיכרונה. הוא הביא אותה למפקדה כדי שתיגע בסבוואר ותירפא, אך לאחר שוולנו גנב את הסבוואר היא נשארה כלואה במשך מאה שנים. עזרה לדקל ולשרון לצאת מהריאל. גונבת את הסבוואר ויוצאת איתו לעולם האמיתי כדי לתת אותו לקריקי, אבל אריאנה תופסת אותה לפני כן, ואלכס מתה.

איגניסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • תומאס (אודי פרסי) (עונה 2 רק קול, עונה 3): פועל בשורות האיגניסים תחת אידריס. חוסל על ידי קירקי.
 • אידריס "נמרוד מילר" (מולי שולמן) (עונה 3): מפקד האיגניסים. אח של ניקולס ואבא של אירה. בעלה לשעבר של נינה.
 • ניקולס (עונה 3): אח של אידריס ודוד של אירה. חוסל על ידי נינה.

כורי הלבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוס (אנטון מוקלנקו) (אורח בעונה 3): כורה לבה שניסה לחסל את אירה. גילה לקירקי ולוק את התוכנית של האיגניסים ולאחר מכן קירקי חיסלה אותו.
 • אליס (עדי הימלבלוי) (עונה 3): איגניסית אשר מתחזה לסוכנת אומנים. חוסלה על ידי קירקי.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דליה שלו (עדנה בליליוס) (עונות 1–2): אמו של אוג. אלמנה. מכונאית וראש ענף החקלאות בקיבוץ "כנען".
 • נורית גבע (סיגל שחמון) (עונות 1,3): האמא המאמצת של קירקי, ואמא של אביגיל. גרה בירושלים. נחטפה על ידי האיגניסים בעונה 3 אך לאחר מכן שוחררה, ולוק מחק לה את הזיכרון על העל טבעי.
 • דני וסרמן (יהונתן בשן) (עונה 1): יוצא יחידת לוט"ר. יליד הקיבוץ. מנהל קורס הטיפוס של כנען. מעסיק את שחר ועמית כעוזרי טיפוס. קשוח ומסור לעבודתו. בעונה השנייה נמצא בהימלאיה עם שחר.
 • נעמי בראל (ורדה בן חור) (עונה 1): המיילדת בבית החולים שבו לילה וקירקי. השתתפה בלידתן. נשלחה על ידי ונטו ופירו לחסל את קירקי כשנולדה. חוסלה על ידי ונטו אחרי שגילו שהיא לא ביצעה את מה שאמרה. נפתח על היעלמותה תיק אשר לא ידוע בגורלו.
 • רותם (שני קליין) (עונה 2): המורה לתיאטרון בתיכון אזורי כנען. לא מחבבת את הקיבוץ ולא את תלמידיה. נחשבת כשחקנית גרועה.
 • דורי שכטר (גיל כהן) (עונה 2): בן דודה של עמית. שוטר שמגלה ממנה על כך שקירקי היא כדברא, אבל מאבד את הזיכרון בגלל אריאנה ושוכח מכך.
 • אוריה אטלס (אייל שכטר) (עונה 2): מדען, בעלה לשעבר של הלנה. אביה של לילה והאבא הביולוגי של קירקי. אדם מעט קשה כלפי סביבתו. לילה גילתה עליו בעונה 2 ויצרה איתו קשר במהלך העונה.
 • גיא חזן (יוני מלס) (עונה 2): שחקן, תלמיד מקיבוץ נבו. במגמת תיאטרון עם אביגיל ויסמין. מתאהב באביגיל ובהמשך העונה השניים זוג. חבר של אוג. בסוף עונה 2 אביגיל נפרדה ממנו.
 • יסמין (אור כהן אכד) (עונה 2): תלמידה חדשה בתיכון אזורי כנען. לומדת במגמת תיאטרון עם אביגיל וגיא. לא טובה בדרמה. מאוהבת בגיא. חברה של אוג לאחר פרידתו מאביגיל, אך בעונה 3 מסופר שהשניים נפרדו.
 • נחום ממן (אורי יניב) (עונה 2): עובד עם אוריה. גילה על הכוחות של לילה, אך מחקו לו את הזיכרון העל טבעי.
 • דין (תמיר גינזבורג) (אורח בעונה 1): מחפש כישרונות, הגיע לערב הקאברים של לילה. רוצה לקחת את אוג לפינה קבועה במלון יוקרתי באזור ים המלח.
 • גל בכר (בילי ברזילי) (אורח בעונה 1): תלמיד מקיבוץ נבו שהזמין את ליבי לדייט בחדר האוכל. אביגיל שיקרה לליבי שאוג אמר לה שגל והוא חברים, ושגל נעלב מליבי וכשליבי חזרה לברר מה שלומו היא גילתה שיש לו חברה.
 • אפרת (דניאל ברוך) (אורחת בעונה 1): חניכה בקורס טיפוס. עמית השתמשה בה כדי להפריד בין דקל וקירקי.
 • עומרי (אייל שיקרצי) (עונות 2–3): צלם אופנה מקיבוץ נבו. מצלם עם ליבי פרויקט והופך לבן זוגה אך הם נפרדים. מתמודד למלגה בלונדון וזוכה בה.
 • שי (טל מוסרי) (עונה 3): המורה לג'ודו של דקל ויפתח.
 • יוסי ירום (עונה 3):
 • יעל ארד (משחקת את עצמה) (בעונה 3): חברה של שי. ג'ודוקא ידועה.
 • ישי בן משה (עונה 3):
 • נויה (מיכל תל-צור) (עונה 3): אחותו של יפתח. בת דודה של עדי גאון. לומדת ריקוד בפנימיה לאמניות.
 • עדי גאון (נדב גדג') (עונה 3): זמר מפורסם, בן דודו של יפתח ושל נויה. מתאהב בעמית והופך לבן זוגה.
 • איתי (עומר עציון) (עונה 3): המורה במגמת מוזיקה. גורם לאוג, אביגיל ונהר לעבוד יחד.

ארגונים וקבוצות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • כדברות - העל טבעי הראשי של הסדרה. הכדברות שולטות בארבעה יסודות טבע: אש, מים, אוויר ואדמה. מטרתם של הכדברות היא להגן על בני האדם מפני על טבעיים מרושעים אחרים. מקור הכוח שלהן הוא אבן הטשיא.
 • לביאים - ציידי העל טבעי של הסדרה, בה משפחת לביא נמצאים. הלביאים צדים את העל טבעי מתוך מחשבה שהם מסוכנים לבני האדם, מצוידים עם חץ וקשת ונפט. עשו ברית עם הכדברות. בעונה 2 ארינאנה מוחקת לכל השושלת של הלביאים את הזיכרון ואת המידע על העל טבעי, וכך נמחקת כל השושלת.
 • גרומלים - האנטגוניסטים בעונה הראשונה. הגרומלים שולטים בכוחות קרח. מטרתם היא להשתלט על העולם ולחסל את הכדברות. הגרומלים נקראים גם בני הקרח.
 • מליפיקים - האנטגוניסטים בעונה השנייה. המליפיקים מתגוררים במתחם לו הם קוראים "הריאל". המליפיקים שולטים בתודעה. מטרתם היא לחסל את על-טבעיים אשר חשפו בפני בני אנוש את סוד העל-טבעי. מקור הכוח שלהם הוא הסבואר.
 • איגניסים - האנטגוניסטים בעונה השלישית. האיגניסים מתגוררים בהר געש גבוה במקום מרוחק לו הם קוראים "הבועה". האיגניסים נקראים גם בני האש. האויבים הגדולים ביותר שלהם הם הגרומלים. האיגניסים לא יכולים לנשום מחוץ לבועה, לכן הם זקוקים למיכל של גז שנקרא ״סינרו״. מטרת האיגניסים היא ליצור פיצוץ הר געש, שרק מי שישהה ב"בועה" בזמן הפיצוץ ישרוד, כך שיהיו היצורים החיים הבודדים בעולם. מקור הכוח שלהם הוא אבן הלארגו.

פרסים ומועמדויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שנה טקס פרס המועמד/ים תוצאה
2017 פרסי האקדמיה
לטלוויזיה לשנת
2017
סדרת הדרמה
לילדים ונוער
הטובה ביותר
כדברא זכייה
השחקנית הטובה ביותר
בסדרה לילדים
ונוער
אביה מלכה מועמדות
השחקן הטוב ביותר בסדרה לילדים ונוער דניאל מורשת מועמדות
בימוי בסדרה
לילדים ונוער
הטוב ביותר
עודד רז מועמדות
2018 פרסי האקדמיה
לטלוויזיה לשנת
2018
סדרת הדרמה
לילדים ונוער
הטובה ביותר
כדברא מועמדות

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ קובץ וידאו Spell Keepers Trailer, סרטון באתר יוטיוב


הקודם:
2016 - Oboy
פרס האקדמיה לטלוויזיה - סדרת הדרמה לילדים ונוער הטובה ביותר
2017 - כדברא
הבא:
2018 - Oboy