לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מעגלי תבואה"

נוספו 352 בתים ,  לפני 9 שנים
אין תקציר עריכה
מ (r2.7.1) (בוט מסיר: tr:Ekin çemberi)
== רקע ==
 
מעגלי התבואה הופיעו לראשונה באמצע [[שנות ה-70 של המאה ה-20|שנות השבעים]], באזוריה הכפריים של [[בריטניה]]. [[איכר|איכרים]] דיווחו על [[מעגל]]ים ב[[קוטר]] שהגיע עד לחמישים [[מטר]]ים, שהופיעו בן לילה בשדות ה[[תירס]] או ה[[חיטה]] שלהם. בהמשך התרבו המעגלים, והופיעו צורות מגוונות (כפי שאפשר לראות בתמונות משמאל).
 
כשהופיעו מעגלי החיטה לראשונה, היו ששיערו שמדובר בסימני נחיתה של [[חללית|חלליות]] של [[חוצן|חוצנים]]. כמו כן נטען, כי באזור המעגל נמדדו, כביכול, רמות נמוכות של [[קרינה אלקטרומגנטית]]. [[פרופסור]] מ[[המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס]] שהנחה צוות של ארבעה [[סטודנט]]ים, הדגים כיצד אפשר ליצור מעגלי תבואה מורכבים תוך מספר שעות, באמצעות [[יתד]]ות ו[[חבל]]ים. [[כלי תקשורת]] שונים דיווחו על אנשים רבים שהודו ביצירת מעגלי תבואה, ואף סיפקו תיעוד של עבודתם (הם השתמשו בקרשים, לוחות [[עץ (חומר גלם)|עץ]] וכבלי [[ברזל]]). חלקם רואים ביצירת מעגלי התבואה מעין [[אמנות]], אחרים יצרו אותם לשם עמידה ב[[אתגרבאתגר (אישי)]]האישי הכרוך בכך או ל[[הנאה]] וחלקם עשו זאת בתור [[מתיחה]].
 
באשר לרמות הקרינה האלקטרומגנטית, מתברר שכאשר גבעולי החיטה זקופים הם צוברים [[חשמל סטטי]] המגביר את רמת האלקטרומגנטיות. כאשר החיטה נרמסת, החשמל הסטטי מתפזר, ורמת האלקטרומגנטיות יורדת. נוסף על כך, כאשר החיטה נרמסת היא מנסה להתיישר על ידי קיפול חוזר ונשנה של המפרקים. כאשר המפרקים מקופלים, ה[[מים]] מתקשים לעבור דרכם ונוצר [[לחץ]] הולך וגובר. בסופו של דבר, המפרק אינו עומד בלחץ ומתפוצץ.
 
==מעגלים שהתפרסמו==
===מעגל התבואה של טירת ברבורי===
מעגל התבואה של [[טירה|טירת]] ברבורי (Barbury Castle) הוא מעגל תבואה רחב ממדים שנוצר בשדה [[חיטה]] בווסקס שב[[אנגליה]]. בשנת [[1991]] פורסם לראשונה על היווצרות המעגל, בתוספת הטענה ש[[חוצן|חוצנים]] יצרו אותו. ב[[לילה]] שלפני היווצרותו, דיווחו מספר תושבים שהבחינו באורות מסתוריים, ושמעו רעש חזק שנמשך זמן רב. ב[[עיירה]] סמוכה דיווחו על [[הפסקת חשמל]], וב[[בסיס צבאי]] סמוך [[מסוק]]ים איבדו יכולתם לפעול.{{מקור}}
 
==אזכורים תרבותיים==
בסרט "[[סיינס (סרט)|סיינס]]" מ-[[2002]], בבימויו של [[מ. נייט שאמלאן]], ישנו תפקיד מרכזי למעגלי התבואה המתגלים בשדה של משפחת איכרים, ומהווים סימן מוקדם לבואם של [[חייזר]]ים ל[[כדור הארץ]].
 
== קישורים חיצוניים ==