הבדלים בין גרסאות בדף "בילבאו"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 1,892 בתים ,  לפני 3 שנים
 
ה[[תמ"ג|תוצר המקומי הגולמי]] לנפש בשנת 2005 היה כ-26 אלף יורו, כאשר בשאר רחבי ספרד התמ"ג לנפש עמד על כ-22 אלף יורו. שיעור האבטלה בעיר עמד בשנת 2009 על 14.4 אחוזים, בעוד שבשאר רחבי ספרד הוא התקרב לכ-20 אחוזים. בשנים האחרונות חלה ירידה באבטלה בעיר.
 
===נמל בילבאו===
הנמל ההיסטורי היה ממוקם באזור הנקרא ארנאל, בקירוב לשכונת קאסקו וייחו. בשנת 1902 נבנתה הרחבה לנמל, לחופי העיר [[סנטורצ'י]], הקרובה לבילבאו. נמל בילבאו הוא אחד מחמשת הנמלים הגדולים ביותר בספרד, והוא מקושר בקווים שונים עם 500 נמלים אחרים בכל רחבי העולם. עיקר המסחר בנמל הוא עם [[רוסיה]], [[בריטניה]], [[הולנד]] ומדינות [[סקנדינביה]]. בשנת 2009 נמדדו 31.6 מיליון טונות של מטען שעבר בנמל בילבאו. במחצית הראשונה של 2008 קיבל הנמל 67 אלף נוסעים ועברו בשטחו 2770 אוניות. דווח באותו זמן על רווחים של 419 מיליון אירו לתוצר המקומי הגולמי של חבל הבסקים. הנמל מספק כעשרת אלפים מקומות עבודה לתושבי האזור.
 
===תעשיית הברזל===
ברזל הוא חומר הגלם העיקרי שניתן לחצוב במחוז ביסקאיה. תעשיית הברזל מוגנת מבחינה משפטית החל משנת 1526, וכרייתו דורשת אישורים מיוחדים. בילבאו מייצאת את תוצרת הברזל והמינרלים לכל רחבי אירופה. הדבר לא היה כך עד למחצית [[המאה ה-20]], אז התפתחה תעשיית הברזל באופן משמעותי, והתפתחו דרכי הגישה אל המכרות וטכנולוגיות הכרייה. במהלך [[מלחמת העולם הראשונה]] בילבאו הייתה ספקית ברזל חשובה מאוד, ולאחר המלחמה העיר חוותה משבר כלכלי בעקבות הירידה בצורך בברזל.
 
===תיירות===
 
 
{| align=center
35

עריכות

תפריט ניווט