קובי פינקלר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קובי פינקלר
קובי פינקלר
קובי פינקלר
לידה 1953 (בן 68 בערך)
ישראל
מדינה ישראלישראל  ישראל
עיסוק עיתונאי
מעסיק רדיו קול חי

יעקב (קובי) פינקלר (נולד ב-1953) הוא עיתונאי ישראלי, המשמש ככתב ופרשן צבאי ברדיו קול חי ובערוץ 7. בנוסף, פינקלר משמש גם כמנהל כתבי תחום התיירות והתרבות ברדיו קול חי, עיתון בשבע, ערוץ 7 ו'נופשים'. כמו כן, משמש פינקלר כמרצה לתנ"ך, צבא וביטחון, תקשורת ותחומים נוספים.

בעבר שימש ככתב ופרשן בערוץ 20.

ביוגרפיה

פינקלר נולד וגדל בירושלים. למד בתיכון בישיבת נתיב מאיר ובישיבת מבשרת במשך 12 שנים. בהמשך למד בישיבת ההסדר באלון שבות.

בשירותו הצבאי שירת בנח"ל כלוחם וכשליש צבאי.

בין השנים 19751979 למד באוניברסיטת בר-אילן מינהל חינוכי, קרמינולוגיה וארץ ישראל.

עם הקמת ערוץ 7, בשנת 1986, החל פינקלר את דרכו בתקשורת והיה בשידור החי הראשון באולפן עם תוכנית הדגל 'הציבי לך ציונים' ו-ארץ וטבע בערוץ 7. לאחר מכן, עם הקמת מחלקת החדשות, שולב ככתב צבאי וכתב תיירות בערוץ, תפקיד אותו הוא ממלא עד היום.

בהמשך עבד פינקלר גם בעיתון "מקור ראשון" כשהוא מסקר את התחומים הללו, ומאוחר יותר השתלב ברדיו קול חי, בתוכניות שונות וכפרשן הצבאי של התחנה.

במהלך שידור מהשטח וסיקור ירי רקטות עבור ערוץ 20 בעת מבצע שומר החומות, דיווח פינקלר כי רקטה שנורתה מלבנון פגעה בשטח פתוח במגרש כדורגל בשפרעם, ואמר כי "לצערנו הרב זה לא הביא להמוני הרוגים שם".[1] פינקלר טען כי מדובר בשגגה הנובעת מעייפות, אולם האמירה נאמרה פעמיים וערוץ 20 הפסיק את ההתקשרות איתו,[2] והוא הודח מתפקידו כיושב ראש תא הכתבים הצבאיים.[3] בהמשך התקיימה "סולחה" בין פינקלר לראש עיריית שפרעם.[4]

פינקלר כתב שלושה ספרי טיולים ועורך את מוסף הטיולים נופשים.

חיים אישיים

פינקלר נשוי לתמי, אב לשלושה. מתגורר ברעננה.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים