לדלג לתוכן

רסלמניה 38

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
רסלמניה 38

הפוסטר הרשמי של האירוע בכיכובם של ברוק לסנר ורומן ריינס
מידע
ארגון WWE
מותג (ים) Raw
סמאקדאון
תאריך 2–3 באפריל 2022
עיר ארלינגטון, טקסס
אולם אצטדיון AT&T
מספר צופים לילה ראשון: 77,899
לילה שני: 78,453
ביחד: 156,352
סיסמה פרסומית The Most Stupendous Two-Night
Event In WrestleMania History
סדרת אירועי שלם וצפה של ה-WWE
Stand & Deliver רסלמניה 38 רסלמניה באקלאש
סדרת אירועי רסלמניה
37 רסלמניה 38 39

רסלמניה 38 היה אחד מאירועי השלם וצפה של ארגון ההיאבקות האמריקאי, ה-WWE, ששודר בערוץ של ה-WWE Network. האירוע כלל את שני המותגים (Raw וסמאקדאון) ונערך ב-2 וב-3 באפריל 2022, באצטדיון AT&T שבארלינגטון, טקסס. האירוע היה האירוע ה-38 בסדרת אירועי רסלמניה.

אירוע זה היה אירוע הרסלמניה הרביעי במדינת טקסס (לאחר 17, 25 ו-32) והשני באצטדיון AT&T לאחר רסלמניה 32 בשנת 2016. אירוע רסלמניה זה היה השלישי שמשווק את הקרב בין ברוק לסנר לרומן ריינס כקרב המרכזי (לאחר 31 ו-34). הארגון שיווק את קרב זה כ"קרב הרסלמניה הגדול ביותר בכל הזמנים", לאחר שהוכרז שזהו יהיה קרב "המנצח זוכה בהכל", שלפיו חגורות אליפות העולם של המותגים יאוחדו לכדי אחת, אליפות ה-WWE של Raw והאליפות האוניברסלית של סמאקדאון אשר לסנר וריינס כיהנו כאלופי העולם, בהתאמה.

שישה עשר קרבות התנהלו באירוע, כאשר שבעה התקיימו בלילה הראשון, בעוד שתשעה קרבות התקיימו בלילה השני. קרב מאולתר שימש כקרב המרכזי של הלילה הראשון ובו סטון קולד סטיב אוסטין ניצח את קווין אואנס בקרב ללא חוקים, הראשון של אוסטין מאז רסלמניה 19. אוסטין הוכרז לאירוע כאורח מיוחד עבור תוכנית האירוח של אואנס בתוכנית "KO Show". עוד ברשימת הקרבות, קודי רודס ביצע את חזרתו לארגון וניצח את סת' "פריקין" רולינס, שארלוט פלייר ניצחה את רונדה ראוזי ושמרה על אליפות הנשים של סמאקדאון, וביאנקה בלאייר ניצחה את בקי לינץ' וזכתה באליפות הנשים של Raw.

בקרב המרכזי של הלילה השני, האלוף האוניברסלי של סמאקדאון, רומן ריינס ניצח את אלוף ה-WWE של Raw, ברוק לסנר בקרב "המנצח זוכה בהכל" אשר איחד את חגורות האליפות; כתוצאה מכך, הוא הוכר כאלוף האוניברסלי הבלתי מעורער של ה-WWE. עוד ברשימת הקרבות, ג'וני נוקסוויל ניצח את סמי זיין בקרב הכל הולך, ואדג' ניצח את AJ סטיילס. הלילה השני כלל גם קרב של יו"ר ה-WWE, מר. מקמהן ניצח את הפרשן פאט מקאפי בקרב מאולתר זאת לאחר שמקאפי ניצח את אוסטין ת'יאורי, קרב זה של מקמהן היה הראשון שלו מאז רסלמניה 26.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

רסלמניה נחשב לאירוע הדגל של ה-WWE, מאז שהתקיים לראשונה בשנת 1985. זה הוא אירוע השלם וצפה עם תקופת הקיום הארוכה ביותר בהיסטוריה והוא נערך מדי שנה בין אמצע חודש מרץ לאמצע חודש אפריל. הוא אחד מארבעת אירועי השלם וצפה המקוריים של הארגון, לצד רויאל ראמבל, סאמרסלאם וסדרת ההישרדות; אירועים המכונים "ארבעת הגדולים". אירוע הרסלמניה מדורג במקום השישי ברשימת אירועי הספורט המוערכים ביותר על ידי המגזין פורבס,[1] כשלא פעם תואר כ"סופרבול של הספורט הבידורי".

ב-16 בינואר 2021, ארגון ה-WWE הכריז על תאריך ומיקום אירוע הרסלמניה 37, שהוכרח להידחות בעקבות מגפת הקורונה. יחד עם הכרזה זו, הארגון הודיע על תאריכי ומיקומי שני אירועי הרסלמניה הבאים, כאשר אירוע הרסלמניה 38 הוכרז שיתקיים באצטדיון AT&T שבארלינגטון, טקסס ב-3 באפריל 2022.[2] זה הוא יהיה אירוע הרסלמניה הרביעי שיתקיים במדינת טקסס (לאחר 17, 25 ו32) והשני שייערך באצטדיון זה לאחר רסלמניה 32 בשנת 2016 (שקבע את שיא כמות הקהל ברסלמניה עם 101,763 איש).[3]

עלילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע כלל קרבות שנבעו מעלילות מתוסרטות גם מ-Raw וגם מסמאקדאון.

קרבות מרכזיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשך שנים, פול היימן כסנגורו של ברוק לסנר. לאחר שלסנר נעדר לאחר רסלמניה 36 באפריל 2020, היימן הפך ליועץ המיוחד של רומן ריינס בחודש אוגוסט של אותה השנה ואף הדריך אותו לזכות באליפות האוניברסלית של סמאקדאון. לאחר שריינס הגן בהצלחה על תוארו בסאמרסלאם 2021 מול ג'ון סינה, לסנר ביצע את חזרתו לארגון והתעמת עם ריינס. חודשיים מאוחר יותר באירוע היהלום שבכתר, ריינס ניצח את לסנר והגן בהצלחה על האליפות האוניברסלית לאחר עזרה מצד האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו). קרב חוזר בין השניים נקבע לאירוע השנה האזרחית החדשה, Day 1, כשבאותו הזמן ריינס פיטר את היימן מתפקידו, זאת לאחר שהוא האמין שהיימן עובד עם לסנר מאחורי גבו. הקרב באירוע זה, לעומת זאת, לא התקיים משום שריינס נמצא חיובי לנגיף הקורונה. בשל מצבו כמתאבק עצמאי ללא מותג משויך, הוא התווסף לקרב על אליפות ה-WWE שהפך בעקבות זאת לקרב מחומש. בקרב זה, לסנר ניצח וזכה בתואר. בפרק העוקב של התוכנית סמאקדאון, לסנר, שהתאחד עם היימן, איתגר את ריינס לקרב אלוף נגד אלוף, הצעה שאליה ראש השבט סירב. באירוע הרויאל ראמבל, לסנר הפסיד את חגורת אליפות ה-WWE לאחר התערבות של ריינס ובגידה מצד היימן, שחזר לשורותיו של ריינס. מאוחר יותר באותו הערב, לסנר נכנס לקרב הרויאל ראמבל ואף ניצח בו; כתוצאה מכך, הוענקה לו ההזדמנות להתמודד על אליפות עולם לבחירתו ברסלמניה 38. בפרק העוקב של התוכנית Raw, לסנר הודיע שהוא יאתגר את ריינס לקרב על האליפות האוניברסלית. אף על פי שהוא עדיין רצה קרב אלוף נגד אלוף, הוא רצה קרב חוזר על האליפות אותה הפסיד ולכן הוא התווסף לקרב תא ההדחות על אליפות ה-WWE באירוע תא ההדחות, שבו הוא ניצח וזכה באליפות ה-WWE. לאחר מכן, נודע שהקרב בין לסנר לריינס ברסלמניה יהיה קרב "המנצח זוכה בהכל" על אליפות ה-WWE והאליפות האוניברסלית, ואף נודע שזה הוא יהיה קרב איחוד אליפויות.

לאחר שבועות שבהם הביע חוסר כבוד וזילזול כלפי מדינת טקסס, ב-7 במרץ בפרק של התוכנית Raw, קווין אואנס הזמין את "נחש הפעמונים", סטון קולד סטיב אוסטין לשמש כאורח המיוחד בתוכנית "KO Show" ברסלמניה 38. יום לאחר מכן, אוסטין הסכים והודיע שיערוך הופעה באירוע עצמו.

קרבות נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

באירוע הרויאל ראמבל, רונדה ראוזי הופיעה לראשונה מאז רסלמניה 35 באפריל 2019, השתתפה במפתיע בקרב הרויאל ראמבל של הנשים ואף ניצחה בו על מנת לקבל קרב עתידי על אליפות נשים לבחירתה באירוע רסלמניה 38. לאחר ששקלה את האפשרויות שלה עקב היסטוריה עם שתי האלופות המכהנות, בפרק העוקב של התוכנית סמאקדאון, ראוזי הודיעה שהיא תאתגר את שארלוט פלייר לקרב על אליפות הנשים של סמאקדאון.

ב-21 בפברואר בפרק של התוכנית Raw, אדג' ערך את ההופעה הראשונה שלו מאז הופעתו ברויאל ראמבל, כאשר הוא הציב אתגר פתוח בפני מתאבק הרוסטר בנושא של יריב אפשרי עבור רסלמניה 38. שבוע לאחר מכן בתוכנית, אדג' הגיע על מנת לבדוק מי נענה לאתגר שלו, כשאתגר זה נענה בחיוב על ידי לא אחר מאשר AJ סטיילס. אדג', שהיה שמח על מהלך זה, הודיע שזה קרב שהוא ייחל לו זמן רב; לעומת זאת, הוא אמר שהוא רצה את AJ סטיילס האמיתי ולא האחד שהתחבא מאחורי שותפו, אומוס, במשך השנה החולפת. לאחר מכן, אדג' תקף את סטיילס ואף ביצע עליו פעמיים את מהלך ה"קונצ'יירטו", שבו הוא הניח את ראשו של סטיילס על כיסא אחד וחבט בו בעזרת כיסא אחר.

ב-3 במרץ, יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל ה-WWE, וינס מקמהן ביצע הופעה נדירה בראיון בשידור ישיר בתוכנית "The Pat McAfee Show" אותה מגיש פאט מקאפי. במהלך הראיון, מקמהן הציע למקאפי קרב ברסלמניה 38. מקאפי, המשמש בעיקר כפרשן התוכנית השבועית סמאקדאון, הסכים ומקמהן הודיע שהוא ימצא עבורו יריב לאירוע. לילה לאחר מכן בפרק של התוכנית סמאקדאון, נציג המותג Raw, אוסטין ת'יאורי, שהיה נמצא תחת חסותו של מקמהן במהלך השבועות שבאו קודם לכן, חשף את עצמו כיריבו של מקאפי ברסלמניה. קרב זה יהיה הראשון של מקאפי מאז האירוע NXT TakeOver: WarGames בדצמבר 2020.

במשך שבועות, סת' "פריקין" רולינס ניסה להשיג לעצמו קרב ברסלמניה. לאחר שכשל בהשגת ניצחונות על קווין אואנס ו-AJ סטיילס על מנת לקחת את המקומות בקרבות שלהם, וינס מקמהן זימן את רולינס לשיחה במשרדו בבוקר של ה-28 במרץ.[4] מקמהן הצהיר שרולינס יתמודד מול יריב לבחירתו של מקמהן אשר ייחשף רק באירוע עצמו.

אירוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

לילה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

אישיויות אחרות על המסך (לילה 1)
תפקיד: שם:
צוות השידור באנגלית מייקל קול (סמאקדאון)
פאט מקאפי (סמאקדאון)
ג'ימי סמית' (Raw)
קורי גרייבס (Raw)
ביירון סקסטון (Raw)
צוות השידור בספרדית מרסלו רודריגז
ג'רי סוטו
כרוזים מייק רום (Raw)
סמנת'ה אירוין (סמאקדאון)
שופטים דנילו אנפיביו
ג'סיקה קאר
דפני לאשון
אדי אורנגו
צ'ארלס רובינסון
ריאן טראן
רוד זאפאטה
מראיינים מריה מנונוס
ג'קי רדמונד
פאנל לפני האירוע קיילה ברקסטון
קווין פטריק
פיטר רוזנברג
בוקר טי
ג'ון "בראדשו" לייפילד
ג'רי לולר
אקבר גבאג'ה ביאמילה

קרבות מקדימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע עצמו נפתח בקרב שבו האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו) הגנו על אליפות הזוגות של סמאקדאון נגד שינסקה נקאמורה וריק בוגז. במחצית הקרב, בוגז נפצע בברכו לאחר שניסה להרים יחדיו את אלופי הזוגות, פציעה שהותירה את נקאמורה לסיים את הקרב לבדו. בסיום, האוסוס ביצעו על נקאמורה את מהלך ה-1D כדי להגן על חגורות האליפות בהצלחה.

אז, דרו מקינטייר התמודד מול האפי קורבין (שלווה לקרב על ידי מאדקאפ מוס). לקראת הסיום, מקינטייר ספג את מהלך הסיום של קורבין, ה-End of Days, אך בד בבד הפך למתאבק הראשון שיוצא מניסיון ההצמדה שבא לאחר מכן. אז, מקינטייר ביצע על קורבין את מהלך הסיום שלו, ה-Claymore Kick, שהספיק לו כדי להשיג את הניצחון בקרב. לאחר הקרב, לאחר שמוס ניסה לתקוף את מקינטייר מאחור, מקינטייר השתמש בחרב שלו וקרע את שני חבלי הזירה העליונים שהיו בסמוך למוס.

בקרב שבא לאחר מכן, ריי מיסטריו ודומיניק מיסטריו התמודדו בקרב זוגות מול המיז ולוגאן פול. במהלך הקרב, פול הביע חוסר כבוד כלפי אדי גררו המנוח כשביצע על ריי את מהלכי הטרי אמיגוס והפרוג ספלאש, שאופיינו לדמותו של גררו. בסיום, כשריי ודומיניק היו בדרכם להצמיד את פול, המיז נכנס לזירה באופן חוקי וביצע על ריי את מהלך הסיום שלו, הסקול קראשינג פינאלי, מהלך אשר העניק לו ולפול את הניצחון בקרב. לאחר הקרב, המיז הכה את פול עם מהלך סקול קראשינג פינאלי נוסף.

בקרב הרביעי, בקי לינץ' הגנה על אליפות הנשים של Raw נגד ביאנקה בלאייר. בתחילת הקרב, לינץ' הצליחה לבצע על בלאייר את מהלך המנהנדל סלאם, אך הטוענת לכתר יצאה בזמן מניסיון ההצמדה שבא לאחר מכן. לינץ' נעלה את בלאייר במהלך ההכנעה שלה, ה-Dis-Arm-Her, אך בלאייר הצליחה להגיע לחבלי הזירה במטרה להפסיק את ההכנעה. מחוץ לזירה, לינץ' ביצעה מהלך מנהנדל סלאם נוסף, הפעם על מדרגות הזירה, זאת על מנת לגרום לבלאייר להפסיד כתוצאה מספירת חוץ, אך גם הפעם הטוענת לכתר השיבה מלחמה וחזרה לזירה בשנייה האחרונה לספירה. בסיום, לאחר סדרת מהלומות, בלאייר ביצעה על האלופה את מהלך הסיום שלה, ה-KOD וכתוצאה מכך זכתה באליפות הנשים של Raw.

אז, סת' "פריקין" רולינס הגיע לזירה וחיכה בקוצר רוח ליריב שבחר עבורו מר. מקמהן לרסלמניה. לאחר זיקוקים ועימעומי אורות, קודי רודס ערך את חזרתו ל-WWE וצעד אל הזירה. במהלך הקרב, שהיה שוויוני לחלוטין, רולינס חמק מניסיון ההצמדה שבא לאחר מהלך הקרוס רודס, בעוד שרודס חמק מניסיון ההצמדה שבא לאחר מהלך הפדיגרי. בסיום, לאחר שרודס ביצע על רולינס שני מהלכי קרוס רודס, הוא ביצע עליו את מהלך המפרק הביוני שהיה אופייני לאביו המנוח, דאסטי ומהלך קרוס רודס שלישי שהספיקו לו כדי להשיג את הניצחון בקרב החזרה שלו.

בקרב הבא ששווק כקרב המרכזי של הלילה הראשון, אך לבסוף היה הקרב הלפני אחרון, שארלוט פלייר הגנה על אליפות הנשים של סמאקדאון נגד זוכת קרב הרויאל ראמבל, רונדה ראוזי. ראוזי ניסתה לנצח בהכנעה במהלך הקרב לאחר שביצעה על האלופה את נעילת הבריח ונעילת הקרסול, אך פלייר הצליחה לחמוק בזמן מניסיונות אלה. ראוזי ביצעה על פלייר את מהלך הפייפר'ס פיט והשיגה הצמדה מוצלחת לספירת שלוש, אך השופט ביטל את ההחלטה בשל הנחת רגלה של פלייר על חבל הזירה התחתון. פלייר נעלה את ראוזי במהלך הפיגר אייט, אך ראוזי הצליחה לצאת מאחיזה זו. פלייר, לא במתכוון, ביצעה את מהלך הספיר על השופט, שהיה מעולף לקראת רגעי ההכרעה. ראוזי ביצעה על פלייר את מהלך נעילת הבריח, שלא הותיר לפלייר דבר מלבד להיכנע. לעומת זאת, השופט עדיין נשכב על מזרן הזירה ולא שם לב למתרחש. ראוזי הקימה את השופט, אך בזמן הקמתו, פלייר בעטה בראשה של ראוזי ולאחר מכן הצמידה אותה לניצחון, שהקנה לה הגנה מוצלחת על התואר.

הקרב המרכזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

קווין אואנס הגיע לתוכנית האירוח שלו, ה-KO Show וזימן לזירה את האורח שלו, "סטון קולד" סטיב אוסטין. לאחר סדרת הטחת עלבונות כלפי אוסטין, אואנס איתגר את אוסטין לקרב ללא חוקים, שאליו האחרון נענה בחיוב, במה שהיה הקרב הראשון של "נחש הפעמונים" מטקסס מאז שנת 2003. לקראת אמצע הקרב, אוסטין יצא מניסיון הצמדה שבא לאחר ביצוע מהלך הסטאנר. לאחר שאואנס ספג מכת כיסא שנהדפה לראשו לאחר שפגעה בחבל הזירה העליון, אוסטין ביצע עליו מהלך סטאנר משלו ולאחר מכן הצמיד אותו לניצחון. אוסטין שקיים את חגיגת הבירה המסורתית שלו, ביצע סטאנר נוסף על אואנס, שלווה מחוץ לאולם על ידי משטרת מדינת טקסס. אוסטין המשיך וביצע את מהלך הסטאנר גם לפרשן ביירון סקסטון ואף חגג עם אחיו.

תוצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לילה 1 (2 באפריל)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מס' תוצאות התניות זמן
1 האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו) (א) ניצחו את שינסקה נקאמורה וריק בוגז קרב זוגות על אליפות הזוגות של סמאקדאון[5] 06:55
2 דרו מקינטייר ניצח את האפי קורבין (עם מאדקאפ מוס) קרב יחידים[6] 08:35
3 המיז ולוגאן פול ניצחו את ריי מיסטריו ודומיניק מיסטריו קרב זוגות[7] 11:15
4 ביאנקה בלאייר ניצחה את בקי לינץ' (א) קרב יחידים על אליפות הנשים של Raw[8] 19:10
5 קודי רודס ניצח את סת' "פריקין" רולינס קרב יחידים[9] 21:40
6 שארלוט פלייר (א) ניצחה את רונדה ראוזי קרב יחידים על אליפות הנשים של סמאקדאון[10] 18:30
7 סטון קולד סטיב אוסטין ניצח את קווין אואנס קרב ללא חוקים 13:55
(א) - מתייחס למתאבק/מתאבקים שהגיעו לקרב כאלוף/אלופים

לילה 2 (3 באפריל)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מס' תוצאות התניות זמן
1 RK-Bro (רנדי אורטון ורידל) (א) ניצחו את הסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד) ואת אקדמיית אלפא (צ'אד גייבל ואוטיס) קרב זוגות משולש על אליפות הזוגות של Raw[11] 11:30
2 בובי לאשלי ניצח את אומוס קרב יחידים[12] 06:35
3 ג'וני נוקסוויל ניצח את סמי זיין קרב הכל הולך[13] 14:25
4 סשה בנקס ונעמי ניצחו את המלכה זלינה וכרמלה (א), ליב מורגן וריאה ריפלי ואת נטליה ושיינה בייזלר קרב מרובע על אליפות זוגות הנשים של ה-WWE[14] 10:50
5 אדג' ניצח את AJ סטיילס קרב יחידים[15] 26:00
6 שיימוס ורידג' הולנד (עם בוץ') ניצחו את הניו דיי (אקסבייר וודס וקופי קינגסטון) קרב זוגות[16] 01:40
7 פאט מקאפי ניצח את אוסטין ת'יאורי (עם מר. מקמהן) קרב יחידים[17] 09:40
8 מר. מקמהן (עם אוסטין ת'יאורי) ניצח את פאט מקאפי קרב יחידים 03:45
9 רומן ריינס (אלוף האוניברסלי) (עם פול היימן) ניצח את ברוק לסנר (אלוף ה-WWE) קרב "המנצח זוכה בהכל" אשר איחד את אליפות ה-WWE והאליפות האוניברסלית[18] 12:15
(א) - מתייחס למתאבק/מתאבקים שהגיעו לקרב כאלוף/אלופים

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ רסלמניה מדורגת במקום השישי ברשימת אירועי הספורט המוערכים ביותר במגזין פורבס
 2. ^ אירוע הרסלמניה נקבע לטמפה בשנת 2021; דאלאס בשנת 2022; לוס אנג'לס בשנת 2023
 3. ^ אירוע הרסלמניה ממשיך לשבור שיאים
 4. ^ סת' רולינס יתמודד מול יריב שאותו מר. מקמהן יבחר באירוע
 5. ^ האוסוס יגנו על אליפות הזוגות של סמאקדאון נגד נקאמורה ובוגז
 6. ^ דרו מקינטייר נגד האפי קורבין
 7. ^ ריי ודומיניק מיסטריו נגד המיז ולוגאן פול
 8. ^ לינץ' תגן על אליפות הנשים של Raw נגד בלאייר
 9. ^ רולינס יתמודד מול יריב שאותו יבחר מר. מקמהן
 10. ^ פלייר תגן על אליפות הנשים של סמאקדאון נגד ראוזי
 11. ^ RK-Bro יגנו על אליפות הזוגות של Raw בקרב זוגות משולש
 12. ^ לאשלי נגד אומוס
 13. ^ נוקסוויל נגד זיין (קרב הכל הולך)
 14. ^ המלכה זלינה וכרמלה תגינה על אליפות זוגות הנשים של ה-WWE בקרב זוגות מרובע נגד בנקס ונעמי, מורגן וריפלי ונטליה ובייזלר
 15. ^ אדג' נגד AJ סטיילס
 16. ^ הניו דיי נגד שייימוס והולנד
 17. ^ מקאפי נגד ת'יאורי
 18. ^ אלוף ה-WWE, ברוק לסנר נגד האלוף האוניברסלי, רומן ריינס (המנצח זוכה בהכל)