לדלג לתוכן

רסלמניה 39

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
רסלמניה 39

הפוסטר הרשמי של האירוע בכיכובם של מגוון מתאבקים
מידע
ארגון WWE
מותג (ים) Raw
סמאקדאון
תאריך 1–2 באפריל 2023
עיר אינגלווד, קליפורניה
אולם אצטדיון SoFi
מספר צופים לילה ראשון: 80,497
לילה שני: 81,395
ביחד: 161,892
שיר (י) הנושא "Less than Zero" בביצוע דה ויקנד
סיסמה פרסומית WrestleMania Goes Hollywood
סדרת אירועי שלם וצפה של ה-WWE
Stand & Deliver רסלמניה 38 באקלאש
סדרת אירועי רסלמניה
38 רסלמניה 39 40

רסלמניה 39 היה אחד מאירועי השלם וצפה של ארגון ההיאבקות האמריקאי, ה-WWE, ששודר בערוץ של ה-WWE Network באופן בינלאומי ובשירות הזרמת המדיה Peacock ברחבי ארצות הברית. האירוע כלל את שני המותגים (Raw וסמאקדאון) ונערך ב-1 וב-2 באפריל 2023, באצטדיון SoFi שבאינגלווד, קליפורניה – המיקום המקורי לאירוח רסלמניה 37 לפני פרוץ מגפת הקורונה, שהכריחה את שינוי המיקום. האירוע היה האירוע ה-39 בסדרת אירועי רסלמניה. מתאבק הארגון, המיז שימש כמנחה האירוע.

חמישה עשר קרבות התנהלו באירוע, כאשר שמונה התקיימו בלילה הראשון, בעוד ששבעה קרבות התקיימו בלילה השני. בקרב המרכזי של הלילה הראשון, קווין אואנס וסמי זיין ניצחו את האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו) וזכו באליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE, זכייה שקטעה תקופת כהונה היסטורית של 622 ימים מצידם של האחרונים. כמו כן, זאת הייתה הפעם הראשונה שקרב על אליפות הזוגות משמש כקרב המרכזי של רסלמניה, והפעם השנייה שקרב זוגות בכללי משמש כקרב המרכזי, כשהראשון היה ברסלמניה 1 במרץ 1985. עוד ברשימת הקרבות, סת' "פריקין" רולינס ניצח את לוגאן פול, ריאה ריפלי ניצחה את שארלוט פלייר וזכתה באליפות הנשים של סמאקדאון, ובקרב שפתח את הלילה הראשון, אוסטין ת'יאורי ניצח את ג'ון סינה ושמר על אליפות ארצות הברית. רגע בולט בלילה הראשון היה החזרה של פאט מקאפי, שהתאבק לראשונה מאז סאמרסלאם 2022 וניצח את המיז.

בקרב המרכזי של הלילה השני, רומן ריינס ניצח את קודי רודס ושמר על אליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת. ניצחון זה הפך את ריינס למתאבק השני בהיסטוריה אחרי האלק הוגאן אשר נכנס לשלושה אירועי רסלמניה רצופים כאלוף העולם במהלך אותה תקופת כהונה, כשבנוסף זה הפך אותו למתאבק היחיד בהיסטוריה שהגן על אליפות עולם בכל אחד מאותם אירועי רסלמניה. עוד ברשימת הקרבות, אדג' ניצח את "הדימון" פין באלור בקרב גיהנום בכלוב, גונתר ניצח את שיימוס ודרו מקינטייר בקרב משולש ושמר על האליפות הבין-יבשתית, ובקרב שפתח את הלילה השני, ברוק לסנר ניצח את אומוס. רגעים בולטים בלילה השני היו החזרה של שיין מקמהן, שהתאבק לראשונה מאז רויאל ראמבל 2022 והבכורה של סנופ דוג בזירה, שניצח את המיז בקרב מאולתר.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

מבט מתוך אצטדיון SoFi במסגרת הלילה הראשון של רסלמניה 39

רסלמניה נחשב לאירוע הדגל של ה-WWE, מאז שהתקיים לראשונה בשנת 1985. זה הוא אירוע השלם וצפה עם תקופת הקיום הארוכה ביותר בהיסטוריה והוא נערך מדי שנה בין אמצע חודש מרץ לאמצע חודש אפריל. הוא אחד מארבעת אירועי השלם וצפה המקוריים של הארגון, לצד רויאל ראמבל, סאמרסלאם וסדרת ההישרדות; אירועים המכונים "ארבעת הגדולים". אירוע הרסלמניה מדורג במקום השישי ברשימת אירועי הספורט המוערכים ביותר על ידי המגזין פורבס,[1] כשלא פעם תואר כ"סופרבול של הספורט הבידורי".

מעורבות סלבריטאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כיאה לרסלמניה, סלבריטאים מחוץ ל-WWE היו מעורבים בסדרת תפקידים שונים. זמרת הפופ/רגאטון בקי ג'י ביצעה את "America the Beautiful" בלילה הראשון של האירוע, בעוד זמר הקאנטרי ג'ימי אלן עשה את אותו הדבר בלילה השני של האירוע. הקומיקאי קווין הארט היה חלק מהקטעים אשר שודרו על המסך. הראפר וחבר היכל התהילה של ה-WWE סנופ דוג הנחה את האירוע ביחד עם המיז, הסיע במכונית את ריי מיסטריו לקרב שלו מול בנו, דומיניק בלילה הראשון של האירוע כמחווה לאדי גררו ואף התאבק בקרב מאולתר במהלך הלילה השני. הראפר באד באני שימש כפרשן אורח בשולחן השדרנים הספרדי במהלך הקרב של מיסטריו ואף היה מעורב בקרב זה. היוטיובר, ראפר והמתאגרף KSI היה מעורב בקרב של לוגאן פול, כשהיה בתחפושת הקמע של משקה האנרגיה פריים, מותג שהוא חולק יחדיו עם פול. הטייט אנד של קבוצת הפוטבול סן פרנסיסקו 49' ג'ורג' קיטל היה נוכח בקהל וסייע לפאט מקאפי במהלך הקרב של האחרון מול המיז. הראפר ליל עוזי ורט ביצע את השיר "Just Wanna Rock" לפני הקרב המרכזי של הלילה הראשון.

פרודיות לסרטי תדמית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדומה לרסלמניה 21, שהנושא סביבה היה הוליווד, רסלמניה 39 שווקה בטלוויזיה עם סדרת פרודיות לסרטים וסדרות מוכרות מן העבר, כאשר כוכבי ה-WWE גילמו דמויות מאותן סצנות זכורות. סצנות אלו כללו את:

עלילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע כלל קרבות שנבעו מעלילות מתוסרטות גם מ-Raw וגם מסמאקדאון.

קרבות מרכזיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קודי רודס, שחזר ל-WWE ברסלמניה 38, התמודד על אליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת בקרב המרכזי של הלילה השני של רסלמניה 39.

ברסלמניה 38, קודי רודס ערך חזרה מפתיעה ל-WWE לאחר שנעדר מהארגון במשך שש שנים; במהלך תקופה זו, הוא ביסס את עצמו בענף ההיאבקות המקצועית כמתאבק מוביל ואף לקח חלק בייסוד ארגון ההיאבקות All Elite Wrestling בינואר 2019. באותו האירוע, רומן ריינס הפך לאלוף ה-WWE האוניברסלי הבלתי מעורער לאחר שהגן בהצלחה על האליפות האוניברסלית של המותג סמאקדאון וזכה באליפות ה-WWE של המותג Raw. בפרק העוקב של התוכנית Raw לאחר רסלמניה, רודס הצהיר שהוא חזר על מנת לזכות באליפות ה-WWE, לא רק בשביל עצמו, אלא גם בשביל אביו המנוח, דאסטי, שלא זכה באליפות זו. בחודש יוני, רודס ספג קרע בשריר החזה, שהשביתה אותו למשך מספר חודשים. באירוע הרויאל ראמבל, שהתקיים ב-28 בינואר 2023, רודס חזר וניצח בקרב הרויאל ראמבל המסורתי של הגברים, ניצחון שהקנה לו קרב מול ריינס על האליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת ברסלמניה 39 כחלק מהקרב המרכזי של הלילה השני.[2] בעוד שרודס רצה לזכות באליפות כדי להביא כבוד למשפחתו, ריינס ביחד עם היועץ המיוחד שלו, פול היימן הפכו את זה לאישי, כשהיימן טען שמילותיו האחרונות של דאסטי אליו היו אף על פי שקודי הוא הבן המועדף עליו, ריינס, אותו דאסטי אימן, הוא הבן שדאסטי תמיד רצה. ב-3 במרץ בפרק של התוכנית סמאקדאון, רודס התעמת עם ריינס פנים אל מול פנים לראשונה. רודס טען שבמשך הקריירה שלו, הוא תמיד התגבר על המכשולים ונלחם כנגד הסיכויים והוא יעשה זאת פעם נוספת ברסלמניה. ריינס חיזק את אמירתו של היימן ואמר לרודס שברסלמניה, אם היה משהו שדאסטי לא לימד את בנו, ריינס ילמד אותו. קרב זה הפך את ריינס למתאבק היחיד בהיסטוריה אשר מגן על אליפות עולם בשלושה אירועי רסלמניה רצופים במהלך אותה תקופת כהונה.[3]

משלהי שנת 2020, קווין אואנס היה מעורב בפיוד עם קבוצת הבלודליין. באירוע סדרת ההישרדות WarGames, שנערך ב-26 בנובמבר, אואנס היה בקבוצה היריבה בקרב ה-WarGames המסורתי נגד הבלודליין, שכלל את החבר הוותיק של אואנס, סמי זיין, שהצטרף לקבוצה כחבר כבוד באמצע שנת 2022. בקרב זה, קבוצת הבלודליין ניצחה והמשיכה את השליטה שלה בארגון הודות לזיין שהכה את אואנס בעזרת מכה מתחת לחגורה. לאחר שמנהיג קבוצת הבלודליין, רומן ריינס, ניצח את אואנס באירוע הרויאל ראמבל ושמר על תוארו, חברי הקבוצה האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו) וסולו סיקואה תקפו את אואנס, בעוד שזיין צפה בחוסר וודאות. לאחר מכן, זיין התערב, כשריינס עמד להכות את אואנס בראשו בעזרת כיסא. מנהיג השבט, ריינס, הורה לזיין להכות את אואנס בעזרת הכיסא, אך זיין סירב לכך, בגד בריינס והכה את האחרון בעצמו עם הכיסא. זיין התנצל בפני ג'יי, שאליו התקרב במשך הזמן, כשבאותו הזמן ג'ימי, סיקואה וריינס תקפו את זיין, כשג'יי היה נמצא במערבולת רגשות; בתגובה, ג'יי עזב את הזירה, כששאר חברי הקבוצה המשיכו בתקיפתם. התרחשות זו הובילה לקיום קרב בין ריינס לזיין באירוע תא ההדחות, שבו בו ריינס הגן על תוארו בהצלחה, אך לאחר הקרב, אואנס מנע מקבוצת הבלודליין (למעט ג'יי, שעדיין נעדר מן המרקע) לתקוף את זיין. בפרק הבא של התוכנית Raw, זיין אמר שלמרות ההיסטוריה הקשה שלהם, הוא ואואנס צריכים לעבוד יחדיו כדי להפיל את קבוצת הבלודליין. אואנס אמר שהוא סייע לזיין רק כדי שמשפחתו של האחרון לא תצטרך לראות אותו מושפל כמו שעשו לאואנס מול משפחתו ברויאל ראמבל; עוד אמר אואנס שזיין יצטרך להמשיך להילחם לבדו מול הקבוצה השולטת. במהלך השבועות הבאים, זיין ניסה לשכנע את האוסוס שריינס מפעיל עליהם מניפולציות. ג'ימי שמר על נאמנותו למשפחתו, בעוד שחוסר הוודאות של ג'יי נמשך עד ל-6 במרץ בפרק של התוכנית Raw, שבו הוא לכאורה התייצב לצידו של זיין, אך אז בגד בו, מכיוון שאין לו קשר דם עם האחרון. בשבוע שבא לאחר מכן, יריבו המיועד של ריינס לרסלמניה 39, קודי רודס, ניסה לעזור לפתור את הבעיות בין אואנס לזיין, אך אואנס נענה לכך בסירוב; עם זאת, מאוחר יותר באותו לילה, אואנס נחלץ לעזרת זיין, שהותקף על ידי האוסוס; לאחר היחלצותו של אואנס לעזרה, השניים התחבקו לקול תשואות הקהל. ב-20 במרץ בפרק של התוכנית Raw, האוסוס קיבלו את האתגר של אואנס וזיין לקרב באירוע רסלמניה 39 עבור אליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE. קרב זה הוכרז כקרב המרכזי של הלילה הראשון.[4] זאת הייתה הפעם הראשונה שקרב על אליפות הזוגות משמש כקרב המרכזי של רסלמניה, והפעם השנייה שקרב זוגות בכללי משמש כקרב המרכזי, כשהראשון היה ברסלמניה הראשונה במרץ 1985.

קרבות נוספים[עריכת קוד מקור | עריכה]

באירוע הרויאל ראמבל, נציגת Raw, ריאה ריפלי ניצחה בקרב הרויאל ראמבל של הנשים, דבר שזיכה אותה בקרב על אליפות נשים לבחירתה באירוע הדגל של השנה, רסלמניה 39. בפרק העוקב של התוכנית Raw, היא בחרה להתמודד מול שארלוט פלייר על אליפות הנשים של סמאקדאון, צעד זה הפך את הקרב בין השתיים לקרב חוזר מרסלמניה 36 בשנת 2020, שבו פלייר ניצחה בקרב הרויאל ראמבל של אותה השנה ואף ניצחה את ריפלי על אליפות הנשים של NXT.[5] בנוסף, קרב זה הפך לקרב החוזר הראשון במחלקת הנשים במסגרת רסלמניה, כשלאחר מכן נודע שקרב זה יתקיים בלילה הראשון של האירוע.

לאחר שהמנצחת בקרב הרויאל ראמבל של הנשים בחרה להתמודד על אליפות הנשים של סמאקדאון, קרב תא ההדחות נקבע לאירוע תא ההדחות שבו נקבע שהמנצחת בו תתמודד מול ביאנקה בלאייר על אליפות הנשים של Raw באירוע רסלמניה 39. בקרב זה, אסקה ניצחה ולפיכך הקרב בינה לבין בלאייר על התואר הפך לרשמי ללילה השני של האירוע.[6]

ב-20 בפברואר בפרק של התוכנית Raw, אומוס והמנג'ר שלו, MVP ניתחו את הקרב בין ברוק לסנר ובובי לאשלי מאירוע תא ההדחות. MVP קרא ללסנר פחדן וטען שלסנר פסל במכוון את עצמו לאחר שהוא ידע שהוא לא יוכל לשבור את מהלך ההכנעה של לאשלי, ה-Hurt Lock. לאחר מכן, MVP זימן את לסנר להגיע בשבוע לאחר מכן על מנת לענות בחיוב לאתגר של אומוס לקרב ביניהם ברסלמניה 39. באותו הפרק, לסנר אכן הסכים לאתגר זה, כשלאחר מכן נודע שהקרב יתקיים בלילה השני של האירוע.[7]

ב-10 במרץ בפרק של התוכנית סמאקדאון, קרב מחומש התרחש, שהמנצח בו הפך לטוען לכתר לאליפות הבין יבשתית של גונתר ברסלמניה 39. הקרב הסתיים בהצמדה כפולה, שלפיה דרו מקינטייר ושיימוס הוכתרו כמנצחים. לפיכך, נקבע שהשניים יתמודדו זה מול זה שבוע לאחר מכן כדי לקבוע את הטוען לכתר הרשמי, לעומת זאת, הקרב הסתיים ללא הכרעה לאחר שקבוצת אימפריום (גונתר, לודוויג קייזר וג'ובאני וינצ'י) תקפו את המשתתפים. בכיר הנהלת ה-WWE, אדם פירס החליט בעקבות זאת שגונתר יגן על תוארו מול מקינטייר ושיימוס בקרב משולש ברסלמניה 39 במסגרת הלילה השני.[8]

ג'ון סינה התחרה על אליפות ארצות הברית ברסלמניה 39 בהופעת הרסלמניה הראשונה שלו מאז רסלמניה 36 בשנת 2020. כתוצאה מכך, הקרב פתח את הלילה הראשון של האירוע, כך שזאת הייתה הפעם השנייה שסינה השתתף בקרב הפותח ברסלמניה, כשהראשונה מביניהם הייתה ברסלמניה 20 בשנת 2004, קרב אשר היה על אותה אליפות.

מאז אפריל 2022, החל להירמז ברשתות החברתיות על התרחשות קרב בין אוסטין ת'יאורי לג'ון סינה.[9] השניים נתקלו האחד בשני במהלך חגיגות 20 השנים לבכורה של סינה ב-27 ביוני 2022 בפרק של התוכנית Raw, שבו ת'יאורי לעג לסינה ואף אמר שהוא חלוד ולא כשיר להתחרות. ב-18 פברואר 2023, במסגרת מסיבת העיתונאים לכבוד אירוע תא ההדחות ולאחר הגנתו המוצלחת של ת'יאורי על אליפות ארצות הברית, האחרון זעם על כך שכולם מדברים על סינה במקום לדבר על הישגיו האישיים.[10] לאחר שפורסם שסינה יבצע את חזרתו ב-6 במרץ בפרק של התוכנית Raw, ת'יאורי הצהיר שמחכה לסינה קבלת פנים חמה.[11] ת'יאורי התעמת עם סינה באותו הפרק, כשטען שסינה שימש כהשראה כלפיו ולאחר מכן איתגר אותו לקרב ברסלמניה 39 על אליפות ארצות הברית, לעומת זאת, סינה סירב לכך בטענה שת'יאורי לא בשל מספיק. לאחר סדרת התגרויות מצידו של האלוף, סינה איפשר לקהל עיר מולדתו, בוסטון, להחליט על התשובה, שבתגובה הריע, דבר שגרם לסינה להסכים להצעה.[12] ב-24 במרץ, נודע שהקרב בין השניים יפתח את הלילה הראשון של האירוע.[13]

באירוע הרויאל ראמבל, לוגאן פול, שנעדר בעקבות פציעה מאז אירוע היהלום שבכתר, שהתקיים בנובמבר 2022, ערך חזרה מפתיעה כמשתתף בקרב הרויאל ראמבל המסורתי של הגברים, כשבין היתר הדיח את סת' "פריקין" רולינס. לאחר מכן, רולינס הזועם התבטא בבוז במהלך הראיונות שלו בכל הקשור לפול, כשהצהיר שהנוכחות של פול לא רצויה ב-WWE. באירוע תא ההדחות במהלך קרב תא ההדחות על אליפות ארצות הברית, שבו השתתף רולינס, פול התגנב למבנה ותקף את רולינס, דבר שפגע בהצלחתו של רולינס בקרב. פול הסכים להזמנה של רולינס להופיע ב-6 במרץ בפרק של התוכנית Raw, שבו רולינס רצה להילחם מול פול. לעומת זאת, פול סירב וטען שהוא לא יתמודד מול רולינס בחינם ורמז שקרב כזה יתרחש רק ברסלמניה 39. המנחה של האירוע, המיז, טען שמתוקף תפקידו כמנחה הוא יכול לקבוע קרבות והוא אכן הפך את הקרב ביניהם לרשמי.[14] במהלך הפודקאסט Impaulsive של פול, הוא הכריז שהקרב ביניהם יתקיים בלילה הראשון של האירוע.[15]

באירוע סאמרסלאם ביולי 2022, ביילי חזרה מפציעה לצד דקוטה קאי ואיאו סקיי לאחר הקרב של בקי לינץ'. לינץ' נעדרה מן המרקע בשל תקיפה של ביילי, קאי וסקיי, שנודעו בשם Damage CTRL. לינץ' חזרה להופיע בנובמבר, כשהובילה את קבוצתה לניצחון על קבוצת Damage CTRL במסגרת קרב ה-WarGames המסורתי באירוע סדרת ההישרדות WarGames. במהלך השבועות הבאים, קבוצת Damage CTRL המשיכה לשים לעצמה כמטרה לפגוע בלינץ', כשב-6 בפברואר 2023 בפרק של התוכנית Raw, במהלך קרב כלוב בין לינץ' לביילי, חברת היכל התהילה של ה-WWE, ליטה חזרה ומנעה מקאי ומסקיי להתערב, דבר שאיפשר ללינץ' לנצח את ביילי. ב-27 בפברואר, לינץ' וליטה גברו על קאי וסקיי וכתוצאה מכך זכו באליפות זוגות הנשים של ה-WWE, הודות לחברת היכל התהילה נוספת, טריש סטרטוס, שביצעה את חזרתה לארגון ומנעה מביילי להפריע. בשבוע שלאחר מכן, סטרטוס, שפרשה במתחרות באופן פעיל בסאמרסלאם של שנת 2019, הצהירה שהיא חוזרת בה מפרישה, רק כדי שהיא, לינץ' וליטה יוכלו לקרוא תיגר על קבוצת Damage CTRL לקרב שלוש נגד שלוש באירוע רסלמניה 39, אתגר שאליו קבוצתה של ביילי נענתה בחיוב.[16] בתוכנית האירוח The Tommy Tiernan Show, לינץ' אישרה שהקרב המיועד בין הקבוצות יתקיים בלילה הראשון של האירוע.

ברסלמניה 38, אדג' ניצח את AJ סטיילס לאחר הסחת דעת מצידו של דמיאן פריסט. לאחר מכן, השניים השניים הקימו קבוצה בשם The Judgment Day (שפירושה: "יום הדין"). במהלך החודשים שבאו לאחר מכן, ריאה ריפלי ופין באלור התווספו לקבוצה זו. בחודש יוני, לעומת זאת, באלור, פריסט וריפלי בגדו באדג' וסילקו אותו מהקבוצה. בחודש ספטמבר, הקבוצה גייסה לשורותיה את דומיניק מיסטריו. אדג' המשיך בפיוד שלו עם קבוצת "יום הדין" במהלך החודשים הבאים, כשהוא ביחד עם אישתו, בת' פיניקס, התאחדו על מנת לנצח את באלור וריפלי באירוע תא ההדחות. בפרק העוקב של התוכנית Raw, אדג', שהרגיש שהפיוד שלו עם הקבוצה הגיע לקיצו, הפסיד בקרב שניתן לו על אליפות ארצות הברית לאחר הפרעה מצד באלור. שבוע לאחר מכן, באלור אמר שהפיוד ביניהם לא נגמר ואף איתגר את אדג' לקרב ברסלמניה 39. בפרק של השבוע הבא, אדג' הפריע בקרב של באלור ואף גרם לו להפסד, כשאיתגר את באלור להיפגש עימו ביחידות בפרק הבא. אז, השניים הסכימו לקרב ביניהם מסוג גיהנום בכלוב, כשאדג' רצה שבאלור יביא לקרב את דמות "הדימון" שלו, אתגר שאליו באלור נענה בחיוב.[17] לאחר מכן, נודע שהקרב בין השניים נקבע ללילה השני של האירוע.

ב-17 במרץ בפרק של התוכנית סמאקדאון, פורסם שהאירוע רסלמניה 39 יכלול שני קרבות ראווה אשר יהיו מסוג קרבות זוגות מרובעים, האחד לגברים והשני לנשים. קרבות העפלה לקרב הראווה של הנשים התרחשו כבר באותו הערב. ליב מורגן וראקל רודריגז העפילו ראשונות לקרב זה לאחר שגברו על טיגן נוקס ואמה. שבוע לאחר מכן, נטליה ושוטצי העפילו גם הן לאחר ניצחון על זאיה לי ולייסי אוואנס, כשלאחר קרב זה נודע שרונדה ראוזי ושיינה בייזלר התווספו גם הן לקרב הראווה, מבלי להשתתף בקרב העפלה. קרב העפלה האחרון התרחש ב-27 במרץ בפרק של התוכנית Raw, כשצ'לסי גרין וסוניה דוויל העפילו לאחר שגברו על "מיצ'ין" מיה יים וקנדיס לאריי. בגזרת מחלקת הגברים, לא התקיימו קרבות העפלה, כשכל ארבעת הצמדים בקרב הראווה של רסלמניה 39 הוכרזו כבר ב-20 במרץ: ברון סטרומן וריקושט, ה-Viking Raiders (אריק ואיבר), הסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד), ואקדמיית אלפא (צ'אד גייבל ואוטיס).[18] לאחר מכן, נודע שקרב הראווה של הגברים נקבע ללילה הראשון, בעוד שקרב הראווה של הנשים נקבע ללילה השני.[19][20]

לריי מיסטריו היו גם בעיות משלו עם קבוצת יום הדין, שרק התגברו כאשר בנו, דומיניק, הפנה את גבו לריי והצטרף לקבוצה זו באירוע Clash at the Castle בספטמבר 2022. ריי סירב להילחם בבנו ועמד לעזוב את ה-WWE, אך הוא שוכנע להישאר, כשהוא הועבר למותג סמאקדאון כדי להימנע מהיתקלויות עם קבוצת יום הדין במותג Raw. עם זאת, דרכיהם הצטלבו שוב באירוע רויאל ראמבל, כשריי היה אמור להשתתף בקרב הרויאל ראמבל המסורתי, מנגד, הוא מעולם לא יצא אל הזירה, כשניגנה מוזיקת הכניסה שלו. לאחר מכן, נכנס דומיניק, כשהוא עטה את המסכה של ריי על פניו בצעד שרימז על כך שהוא היה אחראי לתקיפת אביו כדי למנוע ממנו להיכנס. לאחר שריאה ריפלי מקבוצת יום הדין ניצחה בקרב הרויאל ראמבל של הנשים ובחרה להתמודד על אליפות הנשים של סמאקדאון, הקבוצה החלה להופיע בעיקר במותג סמאקדאון, וכך התחיל דומיניק שוב לייסר את אביו. ב-10 במרץ, לאחר שהוכרז כי ריי יהיה המוכנס הראשון להיכל התהילה של ה-WWE מחזור 2023, קבוצת יום הדין קטעה את ההכרזה ודומיניק אמר שאביו לא ראוי להכרה ולקבלת מחווה זו. בשבוע שלאחר מכן, ריי הנרגש ממעמד קבלת הפרס, אמר שברצונו שדומיניק יהיה לצידו במהלך כניסתו להיכל התהילה, רק כדי שדומיניק במקום זאת ניסה לשכנע את אביו להסכים לקרב ביניהם באירוע רסלמניה 39. ריי, לעומת זאת, אישר פעם נוספת את עמדתו, שהוא לא מסכים להילחם בבנו. ב-24 במרץ, משפחת מיסטריו נכחה בקרב של ריי, שבו הוא הפסיד הודות להפרעה של דומיניק. לאחר הקרב, דומיניק לא כיבד את אמו ואחותו, ואילץ את ריי להתערב ולהכות בפעם הראשונה את דומיניק. לאחר מכן, ריי נענה לאתגר של בנו בחיוב, קרב שאושר שהתקיים בלילה הראשון של האירוע.[21] במהלך זמן זה, קבוצת לגאדו דל פנטסמה (סנטוס אסקובר, חואקין וויילד, קרוז דל טורו וזלינה וגה) סייעה לריי נגד קבוצת יום הדין. ב-31 במרץ, הם אמרו שהם ישמרו על גבו של ריי במיד שיום הדין תנסה להתערב בקרב המיועד בינו לבין בנו ברסלמניה; בתגובה, ריי החייה את קבוצת ה-Latino World Order‏ (LWO), שפירושה "סדר עולמי לטיני", קבוצה שריי היה חבר בה בארגון ההיאבקות המתחרה של ה-WWE בשנות ה-90, World Championship Wrestling‏ (WCW).

אירוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

לילה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

אישיויות אחרות על המסך (לילה 1)
תפקיד: שם:
צוות השידור באנגלית מייקל קול
קורי גרייבס
טייטוס אוניל (קרב ראווה גברים)
צוות השידור בספרדית מרסלו רודריגז
ג'רי סוטו
באד באני (ריי נגד דומיניק)
כרוזים מייק רום (Raw)
סמנת'ה אירוין (סמאקדאון)
שופטים דנילו אנפיביו
שון בנט
ג'סיקה קאר
דפני לאשון
אדי אורנגו
צ'אד פאטון
ריאן טראן
רוד זאפאטה
מראיינים ביירון סקסטון
קת'י קלי
פאנל לפני האירוע קיילה ברקסטון
פיטר רוזנברג
בוקר טי
וייד בארט

קרבות מקדימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע עצמו נפתח בקרב שבו אוסטין ת'יאורי הגן על אליפות ארצות הברית נגד ג'ון סינה. בסיום, כשסינה ניסה לבצע על ת'יאורי את מהלך הסיום שלו, האטיטיוד אדג'סטמנט, אלוף ארצות הברתי פגע באופן בלתי מכוון בשופט. סינה המשיך וביצע את מהלך ההכנעה שלו, ה-STF, כשת'יאורי נכנע, אך השופט היה עדיין מחוסר הכרה. סינה ניסה לעורר את השופט, אך באותו הזמן, ת'יאורי הכה אותו בעזרת מכה מתחת לחגורה ואז ביצע עליו את מהלך הסיום שלו ה-A-Town Down, שהספיק לו על מנת להצמיד את סינה לניצחון, שהקנה לו הגנה מוצלחת על תוארו.

בקרב הבא, ברון סטרומן וריקושט, הסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד), אקדמיית אלפא (צ'אד גייבל ואוטיס), וה-Viking Raiders (אריק ואיבר) (שלוו לקרב על ידי ולהאלה) התמודדו בקרב זוגות ראווה במחלקת הגברים. בסיום, כשריקושט ביצע את מהלך השוטינג סטאר פרס, הוא נחת על ברכו של דוקינס, מה שאיפשר לפורד לבצע על אותו ריקושט את מהלך ה-From the Heavens Splash, כשלאחר מכן דוקינס ניצל זאת והצמיד אותו לניצחון.

אז, לוגאן פול (שלווה לקרב על ידי הקמע של משקה האנרגיה פריים) התמודד מול סת' "פריקין" רולינס. בסיום, כשפול ניסה לבצע את מהלך הקורב סטומפ של רולינס, האחרון התחמק מכך וביצע במקום את מהלך הלייגר בומב. כשרולינס ניסה לבצע את מהלך הסטומפ, הקמע, שנחשף כ-KSI, סגן הבעלים של משקה האנרגיה ביחד עם פול, הסיח את דעתו של רולינס. כשפול ניסה לבצע את מהלך הפרוג ספלאש על רולינס, שהונח על שולחן השדרנים מחוץ לזירה, רולינס משך את KSI לשולחן, ופול קפץ עליו באופן בלתי מכוון. כשפול ניסה לבצע את מהלך ה"חוף אל חוף", רולינס ביצע את מהלך הסופרקיק ואז הכה אותו בעזרת מהלך הסטומפ, שהקנה לו את הניצחון בקרב.

בקרב הרביעי, קבוצת Damage CTRL (ביילי, דקוטה קאי ואיאו סקיי) התמודדו מול ליטה, טריש סטרטוס ובקי לינץ' בקרב שלוש נגד שלוש. ברגעי הסיום של הקרב, סטרטוס ביצעה על סקיי את בעיטת הצ'יק קיק, ליטה על קאי את מהלך המונסולט, ולינץ' על ביילי את מהלך המנהנדל סלאם אשר הספיק לה כדי להשיג עבור קבוצתה את הניצחון בקרב.

בקרב שבא לאחר מכן, ריי מיסטריו התמודד מול דומיניק מיסטריו בקרב אב מול בן, שהיה השני מסוג זה באירועי רסלמניה (הראשון היה וינס מקמהן נגד שיין מקמהן ברסלמניה 17 בשנת 2001). ריי ביצע על דומיניק את מהלך הסיום שלו, ה-619, וניסה להמשיך במומנטום על מנת לבצע את מהלך הפרוג ספלאש מהחבל העליון, אך דמיאן פריסט הזיז את ריי. חברי קבוצת לגאדו דל פנטסמה (סנטוס אסקובר, חואקין ויילד וקרוז דל טורו) הגיעו לזירה והדפו את פין באלור ופריסט. ללא תשומת ליבו של השופט, דומיניק אחז בידו שרשרת ברזל, כשבכוונתו להכות את אביו בעזרתה, אך באד באני, ששימש כשפרשן אורח בשולחן השדרנים הספרדי, מנע ממנו לעשות זאת. ריי ניצל את הסיטואציה לטובתו, כשביצע פעם נוספת את מהלך ה-619 ואז את מהלך הפרוג ספלאש, כשלאחר מכן הגיעה ההצמדה המוצלחת לספירת שלוש. לאחר הקרב, ריי חגג את הניצחון עם קבוצת לגאדו דל פנטסמה ועם אשתו ובתו.

אז, שארלוט פלייר הגנה על אליפות הנשים של סמאקדאון נגד המנצחת בקרב הרויאל ראמבל של הנשים, ריאה ריפלי. כשריפלי ניסתה לבצע על אלופת הנשים את מהלך הסיום שלה, ה-Riptide, פלייר הצליחה לחמוק מכך ולבצע במקום את מהלך ה-DDT. האחרונה ניסתה להכניע את ריפלי בעזרת מהלך הפיגר אייט לג לוק, אך הטוענת לכתר הצליחה לצאת מההכנעה. פלייר ניסתה לבצע את מהלך הספיר, אבל ריפלי זזה מן הדרך, הכתה את האלופה בראשה וביצעה עליה את מהלך הסיום שלה, אך ההצמדה שבאה לאחר מכן הסתיימה בספירת שתיים בלבד. פלייר טיפסה במעלה החבל העליון במטרה לסיים את הקרב, מנגד, ריפלי הטיחה את ראשה של פלייר בעמוד הזירה, מה שאיפשר לה לבצע את מהלך ה-Riptide מהחבל העליון, שהספיק לה כדי לנצח בקרב ולזכות באליפות הנשים של סמאקדאון. זכייה זו הפכה את ריפלי למתאבקת הראשונה שמנצחת את שארלוט פלייר בקרב יחידים ברסלמניה. בנוסף, ריפלי הפכה למתאבקת הראשונה אשר זוכה בחמש חגורות אליפות שונות במחלקת הנשים: אליפות הנשים של Raw, סמאקדאון, NXT,‏ NXT UK ואליפות זוגות הנשים של ה-WWE.

מנחי רסלמניה, המיז וסנופ דוג הגיעו לזירה על מנת לבשר על תכולת האצטדיון הרשמית ללילה הראשון, שנמדדה עם 80,497 צופים. סנופ דוג אמר למיז שהוא חייב להתמודד בקרב כלשהו במסגרת האירוע. אתגר זה הוביל לשובו של פאט מקאפי. סנופ דוג, ששימש כסגן המנחה, הפך את הקרב בין השניים לרשמי. ברגעי הסיום של קרב מאולתר זה, המיז התגרה בטייט אנד של קבוצת הפוטבול סן פרנסיסקו 49' ג'ורג' קיטל, שנכח בקהל. קיטל קפץ מעל מעקה הבטיחות והכה את המיז ללא ידיעתו של השופט. מקאפי ניצל זאת על מנת לבצע את מהלך הסוונטון על המיז, שהיה מחוץ לזירה. מקאפי, שהחזיר את המיז לזירה, הכה אותו בעזרת מהלך הפאנט, שהספיק לו כדי לנצח בקרב. לאחר הקרב, מקאפי חגג בזירה עם קיטל.

הקרב המרכזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקרב המרכזי, האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו) הגנו על אליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE נגד קווין אואנס וסמי זיין, דבר שהפך את קרב זה לפעם הראשונה שקרב על אליפות הזוגות שימש כקרב המרכזי של רסלמניה, והפעם השנייה שקרב זוגות שימש כקרב המרכזי, כשהראשון היה ברסלמניה 1. במהלך הקרב, ג'ימי ביצע על אואנס את מהלך האוסו ספלאש. מנגד, זיין ביצע על ג'יי את מהלך הבריינבאסטר מחוץ לזירה, דבר שאיפשר לאואנס לבצע עליו את מהלך הסוונטון בומב. לאחר מכן, האחים הכו את זיין עם מספר מהלכי סופרקיק, שלא הספיקו להשאיר את כתפיו של זיין על המזרן בתום ניסיון ההצמדה. כשאואנס ניסה לבצע על ג'ימי את מהלך הפאוורבומב, ג'יי מנע זאת ממנו, כשהשניים ביצעו על אואנס את מהלך הדאבל צ'וקסלאם על שולחן השדרנים. בינתיים בזירה, האוסוס המשיכו להכות את זיין עם מהלכי סופרקיק ואז ביצעו עליו את מהלך הסיום המשותף שלהם, ה-1D, שגם הוא לא הספיק כדי לנצח בקרב. ג'יי ביצע על זיין את מהלכו האישי של זיין, ה-Helluva Kick. זיין, שהתאושש מעט מכל המכות שספג, ביצע על ג'יי את מהלך האקספלודר סופלקס אל תוך פינת הזירה. אואנס הכניס עצמו לקרב וביצע על אלופי הזוגות את מהלך הפופ-אפ פאוורבומב, מהלכים שאיפשרו לזיין לבצע על ג'ימי את מהלך ה-Helluva Kick ולאואנס לבצע את מהלך הסטאנר על ג'יי, שגם הם לא הכריעו את הקרב. כשאואנס ניסה לבצע פעם נוספת את מהלך הפופ-אפ פאוורבומב, ג'יי חמק מכך, וביחד עם אחיו, ביצעו על הטוען לכתר את מהלכי הסופרקיק. כשאלופי הזוגות היו בדרכם לבצע פעם נוספת את מהלך ה-1D, הפעם מן החבל העליון, זיין משך את ג'ימי לרצפה, משיכה שאיפשרה לאואנס לבצע על ג'יי את מהלך האוולאנש פישרמן באסטר. אואנס המשיך במומנטום שלו והכה את ג'ימי בעזרת מהלך הסטאנר, כשזיין ביצע על ג'יי שלושה מהלכי Helluva Kick, שהספיקו לצמד כדי להכריע את הקרב לטובתם ולזכות באליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE. זכייה זו הפכה את אואנס לאלוף גראנד סלאם.

לילה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

אישיויות אחרות על המסך (לילה 1)
תפקיד: שם:
צוות השידור באנגלית מייקל קול
קורי גרייבס
טייטוס אוניל (קרב על האליפות הבין יבשתית)
צוות השידור בספרדית מרסלו רודריגז
ג'רי סוטו
כרוזים מייק רום (Raw)
סמנת'ה אירוין (סמאקדאון)
שופטים דנילו אנפיביו
ג'ייסון איירס
שון בנט
ג'סיקה קאר
דן אנגלר
דפני לאשון
אדי אורנגו
צ'אד פאטון
מראיינת קת'י קלי
פאנל לפני האירוע קיילה ברקסטון
קווין פטריק
פיטר רוזנברג
בוקר טי
וייד בארט

קרבות מקדימים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האירוע עצמו נפתח בקרב שבו אומוס (שלווה לקרב על ידי MVP) התמודד מול ברוק לסנר. בסיום, לסנר ניסה לבצע על אומוס את מהלך הסיום שלו, ה-F5, אך האחרון חמק מכך. לאחר מכן, לסנר הכה את יריבו בעזרת שלושה מהלכי ג'רמן סופלקס ואז הצליח לבצע את מהלך ה-F5 כדי להשיג את הניצחון בקרב.

אז, ברון סטרומן וריקושט, ליב מורגן וראקל רודריגז, נטליה ושוטצי, צ'לסי גרין וסוניה דוויל, ורונדה ראוזי ושיינה בייזלר התמודדו בקרב זוגות ראווה במחלקת הנשים. ראוזי ובייזלר ניצחו בקרב זה לאחר שראוזי הכניעה את שוטצי בעזרת מהלך בריח יד.

בקרב שבא לאחר מכן, גונתר הגן על האליפות הבין יבשתית נגד דרו מקינטייר ושיימוס בקרב משולש. ברגעי הסיום של הקרב, שיימוס ביצע על האלוף הבין יבשתי מאוסטריה את מהלך הסיום שלו, הברוג קיק, אך מקינטייר השליך את שיימוס מחוץ לזירה. מקינטייר ביצע את מהלך הסיום שלו, ה-Claymore, אך ההצמדה שבאה לאחר מכן הסתיימה בספירת שתיים בלבד. שיימוס ביצע פעם נוספת את הברוג קיק, הפעם על מקינטייר, אך בזמן ניסיון ההצמדה של שיימוס, גונתר ביצע את מהלך הדייבינג ספלאש על טועניו לכתר. גונתר, שהיה נמצא במומנטום, ביצע על שיימוס את מהלך הפאוורבומב תוך כדי שהטיח אותו במקינטייר ואז ביצע על מקינטייר את אותו המהלך, שהספיק לו כדי לנצח בקרב ולשמור על תוארו.

בקרב הרביעי, ביאנקה בלאייר הגנה על אליפות הנשים של Raw נגד אסקה. בסיום, בלאייר ביצעה על הטוענת לכתר את מהלך הפאוורבומב מחוץ לזירה. אלופת הנשים ניסתה לבצע את מהלך הסיום שלה, ה-Kiss of Death, אך אסקה הפכה זאת למהלך הקודברייקר. אסקה ניסתה לבצע את מהלך האסיאן מיסט, אך היא פיספסה, פיספוס שאיפשר לבלאייר לבצע עליה את מהלך הסיום שלה, אך פעם נוספת אסקה הפכה זאת למהלך משלה מסוג בריח יד. בלאייר, שסירבה לומר נואש, הניפה את אסקה בעודה נמצאת במהלך ההכנעה, ביצעה עליה את מהלך ה-K.O.D. כדי לנצח בקרב, ניצחון שהקנה לה הגנה מוצלחת על תוארה.

אז, מנחי רסלמניה, המיז וסנופ דוג הגיעו לזירה על מנת לבשר על תכולת האצטדיון הרשמית ללילה השני, שנמדדה עם 81,395 צופים; תכולה כוללת של 161,892 צופים עבור שני הלילות. המיז החל לתרץ בפני סנופ דוג את הפסדו בלילה הקודם למקאפי מכיוון שהיה לא מוכן לקרב. לפתע, שיין מקמהן הופיע לראשונה מאז רויאל ראמבל 2022 על מנת לאתגר את המיז לקרב מאולתר נוסף. סנופ דוג הפך את הקרב ביניהם לרשמי, אך מקמהן נפצע כבר בתחילת הקרב, כשקרע את שריר הירך הארבע-ראשי, דבר שגרם לקרב להיעצר. ברגע מאולתר, סנופ דוג נכנס לקרב ואיתגר את המיז לקרב, כשהכה אותו בעזרת שני אגרופים ואז ביצע עליו את מהלך ה-People's Elbow כדי להנחיל למיז הפסד נוסף ברסלמניה. הפסד זה הפך את המיז למתאבק הראשון שמפסיד בשני לילות של רסלמניה מאז שהארגון פיצל את האירוע לשני לילות בשנת 2020.

בקרב הלפני אחרון, אדג' התמודד מול "הדימון" פין באלור בקרב גיהנום בכלוב. אדג' הטיח בראשו של באלור סולם, כשמאוחר יותר נודע שגרם לחתך עמוק וכתוצאה מכך לתפרים. במהלך הקרב, באלור ביצע על אדג' את מהלך הסיום שלו, ה-Coup de Grâce, אך ניסיון ההצמדה שבא לאחר מכן לא היה מוצלח. באלור ניסה פעם נוספת לבצע מהלך זה, אך אדג' חמק מכך. כשאדג' ניסה לבצע את מהלך הספיר, באלור זז וביצע במקום את מהלך הסלינגבלייד. באלור הכה את אדג' במכות כיסא ולאחר מכן הניח אותו על שולחן. הוא טיפס במעלה הכלוב וניסה לבצע את מהלך ה-Coup de Grâce, אך אדג' זז פעם נוספת מן הדרך ובאלור מצא את עצמו נוחת על השולחן במקום. אדג' ניצל זאת לטובתו וביצע את מהלך הספיר ואז את מהלך ה"קונצ'יירטו", שבו הוא הניח את ראשו על כיסא אחד וחבט בו בעזרת כיסא אחר, מהלך אשר הספיק לו כדי להשיג את הניצחון בקרב.

הקרב המרכזי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בקרב המרכזי, רומן ריינס (שלווה לקרב על ידי פול היימן וסולו סיקואה) הגן על אליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת נגד המנצח בקרב הרויאל ראמבל של הגברים, קודי רודס. לאחר מספר דקות בהם השניים בחנו זה את זה, רודס ביצע על האלוף את מהלך הדרופ קיק, אך ריינס יצא מניסיון ההצמדה שבא לאחר מכן לאחר שנייה אחת. בזמן שדעתו של השופט הוסחה, סיקואה תקף את רודס מחוץ לזירה ואז ריינה הצמיד אותו לספירת שתיים. מחוץ לזירה, רודס ביצע על ריינס את מהלך הבקדרופ על שולחן השדרנים. בחזרה בזירה, רודס ביצע את מהלך הקודי קאטר, שלא היה מספיק כדי לגבור על "מנהיג השבט". סיקואה תקף פעם נוספת את רודס, הפעם עם חגורת המשקל של רודס, דבר שהוביל להרחקתו של סיקואה ממתחם הזירה. מספר דקות לאחר מכן, רודס ביצע את מהלך הקרוס רודס לנוכח ספירת שתיים. רודס התחמק מניסיון מהלך אגרוף הסופרמן של ריינס ובמקום זאת ביצע את מהלך הפדיגרי, שגם הוא לא הוביל לניצחון עבורו. כשרודס קפץ מהחבל העליון, ריינס ביצע עליו את מהלך הספיר בעודו באוויר. ריינס ביצע את מהלך חניקת הגיליוטינה, אך הטוען לכתר הספיק להתחמק ממהלך זה. כשרודס ניסה לבעוט בריינס, האחרון זז מן הדרך ובעקבות זאת פגע בשופט, בעיטה שהובילה לאובדן הכרתו של השופט. כשרודס ניסה לבצע את מהלך ה-DDT, האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו) הגיעו כדי לתקוף אותו, עד שאלופי הזוגות החדשים, קווין אואנס וסמי זיין נחלצו לעזרת רודס, כשקטטה בין הצמדים התפרצה אל תוך מתחם הקהל. כששופט הקרב חזר, רודס ביצע ניסיון הצמדה, שלא צלח. ברגעי הסיום של הקרב, רודס ביצע על אלוף העולם את מהלך המרפק הביוני שהיה מזוהה עם אביו המנוח ופעמיים את מהלך הקרוס רודס. כשרודס היה בדרכו לבצע את מהלך הקרוס רודס בפעם השלישית, היימן הסיח את דעתו של השופט, דבר שאיפשר לסיקואה לחזור לקרב, להתגנב מאחור ולהכות את רודס בעזרת מהלך הסמואן ספייק. ריינס סיים את הקרב בניצחון לטובתו ושמירה על תוארו לאחר שביצע על הטוען לכתר את מהלך הספיר. כתוצאה מהניצחון של ריינס, זאת הייתה הפעם השביעית בתולדות הקרבות המרכזיים של רסלמניה, שבו דמות בלתי חביבה על הקהל מנצחת, כשריינס אחראי לשלושה מניצחונות בקרבות אלה ברצף כדמות זו.

ביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רסלמניה 39 היה האירוע הרווחי ביותר בהיסטוריה של הארגון, כשההכנסות מאירוע זה נמדדו בכ-21.6 מיליון דולר.[22] האירוע קיבל בעיקר ביקורות חיוביות בקרב המבקרים והצופים, כשהקרבות אשר זכו לשבחים הרבים ביותר היו קרב זוגות על אליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE, הקרב בין לוגאן פול לסת' "פריקין" רולינס וקרב הגיהנום בכלוב. הקרב על אליפות הנשים של סמאקדאון זכה גם הוא למחמאות, כשהעיתונאי של Wrestling Observer Newsletter, דייב מלצר קרא לקרב זה "אחד הטובים בהיסטוריה של מחלקת הנשים ב-WWE".[23] בנוסף, הקרב המרכזי על אליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת קיבל ביקורת חיובית ברובה, אך זכה לביקורת שלילית עקב הסיומת ותוצאת הקרב, כשנטען שהיא ממוחזרת. אותו מלצר דירג את הקרב המרכזי על אליפות הזוגות מהלילה הראשון ואת הקרב על האליפות הבין יבשתית מהלילה השני עם חמישה כוכבים; אלו היו שני הקרבות הראשונים ברסלמניה שזוכים לציון של חמישה כוכבים ממלצר מאז הקרב בין ברט הארט ל"סטון קולד" סטיב אוסטין ברסלמניה 13 בשנת 1997.[24]

תוצאה לאורך זמן[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז ינואר 2023, הייתה שמועה שלפיה ארגון ה-WWE הועמד למכירה.[25] מספר שעות לפני קיום הלילה השני של רסלמניה 39, רשת הטלוויזיה CNBC דיווחה לפי מספר מקורות על עסקה שנרקמת ועתידה להתרחש בין WWE לחברת Endeavor, החברה שמחזיקה בארגון האמנויות לחימה משולבות, ה-UFC. העסקה כללה מיזוג בין ה-WWE ל-UFC כחברה נסחרת ציבורית, כשחברת Endeavor מחזיקה ב-51% מהמניות.[26] המכירה אושרה סופית יום לאחר מכן ב-3 באפריל 2023, כשמיזוג החברות יקרה במהלך המחצית השנייה של השנה. לפיכך, רסלמניה 39 הפך לאירוע האחרון שבעליו הבלעדיים היו ה-WWE ונשלט על ידי משפחת מקמהן.[27]

Raw[עריכת קוד מקור | עריכה]

לילה לאחר מכן בתוכנית Raw, טריפל H הודיע שלמרות כל החדשות סביב הארגון (איזכור למכירת הארגון לחברת Endeavor), שום דבר לא הולך להשתנות. לאחר מכן, הוא הציג את אלוף ה-WWE האוניברסלי הבלתי מעורער, רומן ריינס, שלווה על ידי פול היימן וסולו סיקואה. קודי רודס קטע אותם, כשאמר שריינס ניצח בקרב הודות להתערבותו של סיקואה ולאחר מכן איתגר אותו לקרב חוזר, שאליו ריינס נענה בסירוב. רודס הציב אתגר נוסף, הפעם בפני ריינס וסיקואה לקרב זוגות בהמשך הערב, אתגר שאליו ריינס הסכים. היימן הציב תנאי לקיום קרב זה, כשהשותף של רודס יהיה חייב להיות אדם שלא יכול לאתגר את ריינס על חגורת האליפות שלו כל עוד ריינס הוא האלוף. ברוק לסנר יצא אל הזירה על מנת להסכים לקרב מתוך ידיעה שההתניה לא תקפה לגביו עוד מההתניה שהוצבה לו בקרב ביניהם בסאמרסלאם 2020. לעומת זאת, קרב הזוגות לא התקיים, זאת לאחר שלסנר תקף באכזריות את רודס עוד לפני שהקרב החל. מאוחר יותר, דווח שלסנר זעם על המעמד שלו ברסלמניה, כשהקרב שלו פתח את הלילה השני של האירוע. שבוע לאחר מכן, רודס איתגר את לסנר לקרב ביניהם באירוע הבא, באקלאש.

עוד בפרק העוקב, ריי מיסטריו דיבר על הניצחון שלו על בנו, דומיניק, מנגד, אלוף ארצות הברית, אוסטין ת'יאורי קטע אותו. הדבר הוביל לקרב שאינו היה על התואר בין השניים, שבו ת'יאורי יצא עם ידו על העליונה לאחר הסחת דעת מצד דומיניק. לאחר הקרב, חבר קבוצת ה-Judgment Day, דמיאן פריסט תקף את באד באני, שישב במתחם הזירה ולאחר מכן ביצע עליו את מהלך הצ'וקסלאם על שולחן השדרנים. שבוע לאחר מכן, כשריי דיבר פעם נוספת, בנו קטע אותו שוב. ריי איתגר אותו לקרב חוזר, אך דומיניק סירב. לעומת זאת, ריי התמודד מול פין באלור בקרב שבו באלור ניצח לאחר הסחת דעת נוספת מצד דומיניק.

סמאקדאון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתוכנית סמאקדאון באותו השבוע, The Brawling Brutes (שיימוס, רידג' הולנד ובוץ') ניצחו את קבוצת אימפריום (גונתר, לודוויג קייזר וג'ובאני וינצ'י).

סמי זיין התמודד מול ג'יי אוסו בקרב המרכזי של התוכנית. עוד לפני שהקרב התקיים, מאחורי הקלעים, קווין אואנס הותקף על ידי סולו סיקואה, לכאורה. ג'יי ניצח את זיין בקרב ביניהם לאחר הסחת דעת מצידו של אותו סיקואה. לאחר מכן, סיקואה המשיך לתקוף את זיין עד שג'יי עצר אותו ותקף את זיין בעצמו. מאט רידל, שביצע את חזרתו, נחלץ לעזרת זיין עקב ההיסטוריה שלו עם קבוצת הבלודליין, זאת לאחר שסיקואה השבית אותו מפעילות עוד בחודש דצמבר. שבוע לאחר מכן, נאומם של זיין ואואנס נקטע על ידי האוסוס וסיקואה. לאחר מכן, קטטה פרצה ביניהם, כשזיין, אואנס ורידל יצאו עם ידם על העליונה.

עוד בפרק זה, טריפל H הודיע שהדראפט חוזר. התאריכים לקיום הדראפט התגלו שבוע לאחר מכן, כשהוא יחול ב-28 באפריל בפרק של התוכנית סמאקדאון ויסתיים ב-1 במאי בפרק של התוכנית Raw.

תוצאות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לילה 1 (1 באפריל)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מס' קרבות התניות זמן
1 אוסטין ת'יאורי (א) ניצח את ג'ון סינה קרב יחידים על אליפות ארצות הברית[28] 11:20
2 הסטריט פרופיטס (אנג'לו דוקינס ומונטז פורד) ניצחו את ברון סטרומן וריקושט, אקדמיית אלפא (צ'אד גייבל ואוטיס) וה-Viking Raiders (אריק ואיבר) (עם ולהאלה) קרב זוגות גברים מרובע[29] 08:30
3 סת' "פריקין" רולינס ניצח את לוגאן פול (עם KSI) קרב יחידים[30] 16:15
4 טריש סטרטוס, ליטה ובקי לינץ' ניצחו את Damage CTRL (ביילי, דקוטה קאי ואיאו סקיי) קרב שלוש נגד שלוש[31] 14:40
5 ריי מיסטריו ניצח את דומיניק מיסטריו קרב יחידים[32] 14:55
6 ריאה ריפלי ניצחה את שארלוט פלייר (א) קרב יחידים על אליפות הנשים של סמאקדאון[33] 23:35
7 פאט מקאפי ניצח את המיז קרב יחידים[34] 03:40
8 קווין אואנס וסמי זיין ניצחו את האוסוס (ג'יי אוסו וג'ימי אוסו) (א) קרב זוגות על אליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE[35] 24:15
(א) - מתייחס למתאבק/מתאבקים שהגיעו לקרב כאלוף/אלופים

לילה 2 (2 באפריל)[עריכת קוד מקור | עריכה]

מס' קרבות התניות זמן
1 ברוק לסנר ניצח את אומוס (עם MVP) קרב יחידים[36] 04:55
2 רונדה ראוזי ושיינה בייזלר ניצח את ליב מורגן וראקל רודריגז, נטליה ושוטצי, וצ'לסי גרין וסוניה דוויל קרב זוגות נשים מרובע[37] 08:25
3 גונתר (א) ניצח את שיימוס ודרו מקינטייר קרב משולש על האליפות הבין-יבשתית[38] 16:40
4 ביאנקה בלאייר (א) ניצחה את אסקה קרב יחידים על אליפות הנשים של Raw[39] 16:05
5 סנופ דוג ניצח את המיז קרב יחידים 02:20
7 אדג' ניצח את "הדימון" פין באלור קרב גיהנום בכלוב[40] 18:10
8 רומן ריינס (א) (עם פול היימן) ניצח את קודי רודס קרב יחידים על אליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת[41] 34:35
(א) - מתייחס למתאבק/מתאבקים שהגיעו לקרב כאלוף/אלופים

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ רסלמניה מדורגת במקום השישי ברשימת אירועי הספורט המוערכים ביותר במגזין פורבס
 2. ^ רומן ריינס יגן על אליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת נגד קודי רודס
 3. ^ רומן ריינס יעשה היסטוריה ברסלמניה 39
 4. ^ האוסוס יגנו על אליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE נגד אואנס וזיין
 5. ^ פלייר תגן על אליפות הנשים של סמאקדאון נגד ריפלי
 6. ^ בלאייר תגן על אליפות הנשים של Raw נגד אסקה
 7. ^ לסנר נגד אומוס
 8. ^ גונתר יגן על האליפות הבין יבשתית בקרב משולש נגד שיימוס ומקינטייר
 9. ^ ג'ון סינה מביע דעתו על אוסטין ת'יאורי
 10. ^ אוסטין ת'יאורי מגיב על ג'ון סינה במהלך מסיבת העיתונאים של תא ההדחות
 11. ^ חדשות ה-WWE: אוסטין ת'יאורי מכין לסינה קבלת פנים חמה
 12. ^ אוסטין ת'יאורי יגן על אליפות ארצות הברית נגד ג'ון סינה
 13. ^ ג'ון סינה נגד אוסטין ת'יאורי ישמש כקרב הפותח של הלילה הראשון
 14. ^ סת' "פריקין" רולינס נגד לוגאן פול
 15. ^ לוגאן פול הודיע שהקרב שלו מול רולינס נקבע ללילה הראשון
 16. ^ טריש סטרטוס, ליטה ובקי לינץ' נגד Damage CTRL
 17. ^ אדג' נגד פין באלור (קרב גיהנום בכלוב)
 18. ^ ארבעת הזוגות לקרב זוגות הראווה של רסלמניה 39 פורסמו
 19. ^ קרב זוגות גברים מרובע
 20. ^ קרב זוגות נשים מרובע
 21. ^ ריי מיסטריו נגד דומיניק מיסטריו
 22. ^ האירוע רסלמניה 39 הוא הרווחי ביותר בתולדות ה-WWE
 23. ^ ריפלי ניצחה וזכתה באליפות הנשים של סמאקדאון. אחד הטובים בהיסטוריה של מחלקת הנשים ב-WWE
 24. ^ דייב מלצר מדרג שני קרבות מרסלמניה עם ציון של חמישה כוכבים
 25. ^ וינס מקמהן חוזר על מנת לקדם את מכירת הארגון
 26. ^ ארגון ה-WWE עתיד להימכר לחברה שמחזיקה ב-UFC, לפי הדיווחים
 27. ^ ארגון ה-WWE מתמזג עם ארגון ה-UFC
 28. ^ אוסטין ת'יאורי ניצח את ג'ון סינה ושמר על אליפות ארצות הברית
 29. ^ הסטריט פרופיטס ניצחו בקרב הראווה לזוגות גברים
 30. ^ סת' "פריקין" רולינס ניצח את לוגאן פול
 31. ^ לינץ', ליטה וסטרטוס ניצחו את Damage CTRL
 32. ^ ריי מיסטריו ניצח את דומיניק מיסטריו
 33. ^ ריאה ריפלי ניצחה את שארלוט פלייר וזכתה באליפות הנשים של סמאקדאון
 34. ^ פאט מקאפי ניצח את המיז
 35. ^ קווין אואנס וסמי זיין ניצחו את האוסוס וזכו באליפות הזוגות הבלתי מעורערת של ה-WWE
 36. ^ ברוק לסנר ניצח את אומוס
 37. ^ רונדה ראוזי ושיינה בייזלר ניצחו בקרב הראווה לזוגות נשים
 38. ^ גונתר ניצח את שיימוס ומקינטייר בקרב משולש ושמר על האליפות הבין יבשתית
 39. ^ בלאייר ניצחה את אסקה ושמרה על אליפות הנשים של Raw
 40. ^ אדג' ניצח את "הדימון" פין באלור (קרב גיהנום בכלוב)
 41. ^ רומן ריינס ניצח את קודי רודס ושמר על אליפות ה-WWE האוניברסלית הבלתי מעורערת