שיחה:ראובן לדיאנסקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Tidyman no recycling.svg
הוחלט לא לשחזר ערך זה בעקבות הצבעת שחזור שנפתחה ב־23 במרץ 2020

חשיבות אנציקלופדית[עריכת קוד מקור]

מהמידע שיש כרגע בערך לא רואה את החשיבות האנציקלופדית שלו. אומנם הוא אדם פעיל, אך כרגע לא רואה איך הוא עובר את הסף. אין משהו מובהק בפעילותו, תפקיד מסויים שבולט מספיק ומעניק זכאות לערך.Itzuvit - שיחה 16:56, 13 באפריל 2012 (IDT)

אני מסכים. ייתכן ובעתיד יהיה זכאי לערך, למשל במקרה שבו אכן יתמודד על ראשות העיר ת"א ויהווה יריב רציני לחולדאי, כשם שדב חנין היה בבחירות הקודמות. על פי המקובל אצלנו כיום, חברות במועצת עיר כשלעצמה אינה מספיקה כדי לזכות בערך. Lostam - שיחה 21:02, 13 באפריל 2012 (IDT)
אם כך יש למחוק. גילגמש שיחה 00:03, 14 באפריל 2012 (IDT)
מציע לא למחוק אלא להעביר לארגז חול של המשתמש, בדומה למקרים של ח"כים פוטנציאליים ‏Tomtom‏ ‏ • שיחה 00:09, 14 באפריל 2012 (IDT)
בהתחשב בכך שמר לדיאנסקי כתב ככל הנראה בעצמו את הערך הזה, יש בעיה להשתמש במידע כי הוא חשוד בחוסר נייטרליות. גילגמש שיחה 00:14, 14 באפריל 2012 (IDT)
אין כאן בעיה של חוסר נייטרליות. עובדות (תאריך הלידה שלו, כמה ילדים יש לו וכד') לא יכולות להיות ניטראליות/לא ניטראליות, וזה לא משנה מי כתב אותן בערך. יחד עם זאת, בויקיפדיה מקובל, נהוג ונדרש לבסס עובדות באמצעות הפניה למקורות חיצוניים בעלי אמינות. מה שכרגע אין בערך כלל. קולנואני - שיחה 02:31, 14 באפריל 2012 (IDT)
אנחנו לא עוסקים בקידום מועמדות של מועמד כזה או אחר לבחירות כאלו ואחרות וכך בדיוק מצטייר הערך הזה. מאד מוקדם וממש רחוק מגבולי. Assayas שיחה 12:36, 14 באפריל 2012 (IDT)
פרסומי. מוטב למחוק כבר עכשיו, ולו רק כיוון שדיון זה לא יטיב עם מושא הערך. דורית 20:57, 14 באפריל 2012 (IDT)
פרסומי. יש למחוק. --Yoavd - שיחה 14:22, 15 באפריל 2012 (IDT)
אני מתנגד למחיקת הערך לפני שיחלוף השבוע. אני משתדל לא להיקלע לעימות עם דורית בכל פעם שאני חושב שהיא שוגה, כי זה קורה לא אחת ואין לי רצון להיכנס לעימותים תכופים. אני גם משתדל לכבד את היותה בירוקרטית. אבל כשמונחת על ערך תבנית חשיבות והמגמה היא שהוא הולך לקראת מחיקה, צריך להמתין את השבוע ולתת הזדמנות לשכנע אותנו שאנחנו טועים. לא מדובר על ערך שהוא הבל או בלתי אנציקלופדי בעליל. לדיאנסקי הוא חבר מועצה בעיר הגדולה בישראל ויש לו רקורד נוסף שמספיק כדי למנוע מחיקה לפני תום השבוע. דורית, באחד הדיונים הקודמים בנושא תבניות החשיבות, את עצמך ציינת שכשיש קונצנזוס בדף השיחה נגד מחיקה וברור שהערך לא יימחק במחיקה מהירה אז לא חייבים להמתין שבוע, לעומת מצב שבו ערך עומד להימחק, ואז בד"כ יש להמתין עד גמר השבוע. זה מדרון חלקלק שאני לא מסכים לו. אני מבקש לשחזר את הערך ולתת לדיון להימשך עד תומו. Lostam - שיחה 22:35, 15 באפריל 2012 (IDT)
אין קשר להיותי ביורוקרטית אלא להיותי מפעילה, בדיוק כמוך, שרואה פרסומת ומוחקת אותה, בגיבוי של מספר משתמשים שהביעו דעה דומה. אשאל אותך זאת.
  1. אתה מאמין שהערך אינו פרסומי?
  2. אתה חושב שהוא זכאי לערך?
  3. אתה מאמין שהדיון, שמניסיון, יופנה נגד הנ"ל, יועיל לו?
בכל מקרה, כשמדובר בפרסומת, ולדעתי זה בדיוק העניין, אין צורך לחכות שבוע, גם על פי הכללים המחמירים ביותר. דורית 22:46, 15 באפריל 2012 (IDT)
את דעתי על הערך הבעתי בראשית הדיון, עוד לפנייך. זו חוכמה קטנה להגן על ערכים שאתה מאמין בהם. העמדה שלי היא עקרונית. גם אם נודף מהערך ריח פרסומי, וגם אם סביר להניח שהוא יביא תועלת למושאו, לא מדובר על ערך שהוא בלתי אנציקלופדי בעליל. זה ערך גבולי, ויש לתת לדיון להימשך שבוע כמקובל, ולאפשר אולי (גם אם הסיכוי קטן) להאיר את עינינו עם נתונים אותם לא ידענו או נימוקים עליהם לא חשבנו. אני משחזר את הערך. אם תחליטי שאת רוצה לעשות מזה סיפור ותמחקי אותו שוב, לא אכנס למלחמת עריכה, אבל אפתח דיון בבקשות ממפעילים ואבקש את שחזורו. Lostam - שיחה 22:52, 15 באפריל 2012 (IDT)
שיחזרתי אותו בעצמי. מה שהייתי עושה בכל מקרה אם היית מבקש. את נימת האיום המשתמעת מדבריך כמו גם הנטייה המתמשכת שלך לייחס לי עקשנות וחוסר יכולת להידברות, איני מחבבת כלל וכלל. שיהיה שבוע, אבל לדעתי אתה טועה, מאד. הפורמליזם שלך בעוכריך, אחרת לא היית טורח לציין את היותי ביורוקרטית ושאתה "משתדל לכבד את היותה בירוקרטית". ההתעקשות שלך על השבוע, מכניסה פרסומת במסווה של ערך לגיטימי. אבל נהיה יותר חכמים שיפוג השבוע. אולי אני טועה. דורית 22:58, 15 באפריל 2012 (IDT)
ביקשתי זאת בדבריי הקודמים ("אני מבקש לשחזר את הערך") ולא שחזרת. למה שאת קוראת איום אני קורא קהילה. כשיש שני ויקיפדים שלא מצליחים להסכים על משהו, אז מרחיבים את הדיון לוויקיפדים נוספים. אני לא מתעקש תמיד על שבוע, ואם תבדקי תראי שאני בעצמי מוחק לעיתים גם ערכים שהונחה עליהם תבנית חשיבות, כי ברור מתוכנם שהם בלתי אנציקלופדיים. זה לא המקרה כאן, וחשוב לא למתוח את הקו יותר מדי ולשים את שיקול דעת המפעילים לפני שיקול דעת הקהילה. מה יקרה למשל אם יגיע לכאן ויקיפד בעל זכות הצבעה ויציג את הטיעון, לפיו כל חבר מועצה בעיריית ת"א - העיר הגדולה, החזקה והמשפיעה בישראל - זכאי לערך ולו בשל כך בלבד, מאחר ויש לו יכולת השפעה רבה יותר מאשר למנכ"ל חברה גדולה או למי שכיהן כחבר כנסת במשך 3 שבועות. זו אינה עמדתי, אבל האם ניתן לשלול לחלוטין עמדה כזו כעמדה לגיטימית, שלפחות שווה דיון? אני אכן חושב שאת מגלה לעיתים עקשנות מיותרת, ואני חולק על חלק מעמדותייך. אני מקווה שאת חושבת שזה לגיטימי ושאת מכבדת את עמדותיי כשם שאני מכבד את עמדותייך. Lostam - שיחה 23:10, 15 באפריל 2012 (IDT)
לא ייתכן שתבנית חשיבות תגן על ערך מפני מחיקה מהירה, כשיש הסכמה רחבה שמדובר בפרסומת. דניאל תרמו ערך 23:22, 15 באפריל 2012 (IDT)
לא, אני שאלתי שאלות במסגרת דיון וניסיון לשיח, אבל באופן עקבי אתה מפרש אותי לחומרה. גם אם יבוא מי שיטען שמגיע לו ערך, עדיין המתכונת הנוכחית היא בהחלט פרסומית ומטרתה ברורה. ראה למשל ממתי דף המשתמש שלו. ועכשיו אסטה לעניין הכללי, כבר אמרתי, והבהרתי בעבר, אתה עושה עבודה קשה ולא מתגמלת כמי שלקח על עצמו את המשימה של ניטור תבניות החשיבות. על כך מגיע לך שבחים רבים. אך צד לצד לכך, יש לומר בפירוש, אתה לוקח את זה אישית. ראיתי אותך מוכיח אחרים כי לא עמדו בשבוע, וגרוע מכך, ראיתי מפעיל שמבקש לא למחוק ערך עם תבנית חשיבות למרות שעבר שבוע כי מוטב "לחכות ללוסתם". אומר זאת שוב, אנחנו מקדשים את השבוע הזה לשווא ששובה אותנו בפורמליזם שלוקח מאיתנו כל שיקול דעת. יש לי הרבה כבוד אליך, לדעתי, הרבה יותר מכפי שאתה חושב לאור הדיונים שלי איתך. אבל התבנית הזו ועניין השבוע יוצרים מצבים אבסורדים. מהסיבה הפשוטה, חוסר הגמישות עקב ההקפדה על השבוע במקרים, שגם אחרים סברו שרחוקים מלהיות גבוליים, מובילה למה שאני רואה כמעילה בתפקידם של מפעילים שאינם מוחקים ערכים שניכר כי יש למחוק. וערך זה, יש למחוק ולא רק לדעתי. דורית 23:25, 15 באפריל 2012 (IDT)
ראשית, עבודת הניטור היומיומית והסזיפית של תבניות החשיבות אכן קשה, לעיתים נדמה לי שלא יודעים עד כמה, כשמעבר לניטור עצמו ישנה ההתמודדות הכמעט יומית עם אלו שסבורים ששגית, כי מחקת או כי השארת. פעמים רבות זה לא נגמר כאן וגולש גם למייל. אבל אני לא מתלונן, בסך הכל אני נהנה ועושה זאת באהבה. אני רואה עצמי כשליח של הקהילה, ומנסה לפעול על פי הלך הרוח שלה. לאחר שבדיון שנערך בזמנו במזנון, ויקיפדים לא מעטים הביעו דעה שונה משלי, יישרתי קו, וכיום כשיש קונצנזוס בדף השיחה והדיון נתקע אני מסיר את התבנית לאחר מס' ימים ולפני תום השבוע. את עשית זאת בעצמך אתמול/שלשום ולא התערבתי. עדיין מדובר על יוצאים מהכלל, אחרת הכלל לא יהיה כלל. לטעמי חשוב גם לנהוג בעקביות. אני לא יכול לקחת אחריות על מה שמפעילים אחרים אומרים על דעת עצמם, אבל כן אומר שפעמים רבות ערך נמצא בטיפול שלי, למשל כשאני פונה לוויקיפד בדף שיחתו ומבקש לקבל ממנו הבהרות או לשכנע אותו להסכים למחיקה, ובמקרים כאלה התערבות של מפעיל אחר עשויה להפריע, אם כי כמובן שום דבר כאן לא קריטי ולא בלתי הפיך. גם אני מכבד אותך, וזכורות לי שיחות נעימות הרבה יותר שלנו, אבל כבוד לא בהכרח אומר הסכמה מלאה. לגבי הערך הספציפי, לא נותר לי לומר שוב: מדובר על ערך גבולי על אדם שניתן לראות איך יימצא מי שיחשוב שיש לו חשיבות אנציקלופדית, ולכן הדבר הנכון הוא לאפשר לדיון למצות את עצמו במשך שבוע. היה לי יום ארוך וקשה ואני בדרך למיטה, אני חושב שפחות או יותר מיצינו את הדיון. ליל מנוחה, Lostam - שיחה 23:47, 15 באפריל 2012 (IDT)
אף אחד כבר לא יהיה כזה דון קישוט ויטען לחשיבות הערך אחרי הדיון הארוך שלכם שהנחת היסוד שלו היא שהערך הוא פרסומי ולא אנציקלופדי. לאסתם, אתה יכול להיות שקט ולמחוק לפני תום השבוע. חמויישֶה - שיחה 16:44, 16 באפריל 2012 (IDT)
חמויישה, אני לא כזו מפחידה, אני עדיין מחכה שיעמידו אותי על טעותי ויטענו שהנ"ל זכאי לערך לפי הקווים המנחים שלנו. כל עוד לא נימקו כראוי ובאופן ענייני, מבחינתי השארת ערך שלא נועד לשרת את האנציקלופדיה והארכת דיון שלא יטיב עם מושאו, ורק בשל התבנית, אינה מועילה לוויקיפדיה, בלשון המעטה. דורית 19:19, 16 באפריל 2012 (IDT)
פרסומת, למחוק. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 20:19, 19 באפריל 2012 (IDT)

האם גם כיום, כאשר הנידון הוא סגן ראש עיריית תל אביב, עדיין אין חשיבות אנציקלופדית לערך? The contentor - שיחה 13:46, 14 בינואר 2020 (IST)

שחזור הערך[עריכת קוד מקור]

בשנים שחלפו מאז מחיקת הערך, ראובן לדיאנסקי נהיה סגן ראש עיריית תל אביב, ולדעתי בשל עובדה זו, כמו גם בשל פועלו הרב הוא זכאי לערך כיום (וכמו שנאמר בזמנו בדיון החשיבות שמסתבר שעם השנים הוא יהיה זכאי לערך). לצורך הדיון העליתי טיוטה של הערך שאותה ניתן לראות כאן. בברכה. על הטוב - שיחה 11:58, 9 במרץ 2020 (IST)

תומך בשיחזור הערך דוד א. - שיחה 12:47, 9 במרץ 2020 (IST)
במספר הצבעות (כולל אחת שהסתיימה ממש לפני יומיים) הקהילה הבהירה שסגנות ראש עיר (אפילו של עיר גדולה) אינה סיבה מספקת בפני עצמה לחשיבות אנציקלופדית, לכן לדעתי פרט מסויים זה לא יכול להיות שינוי נסיבות מהותי הדרוש לצורך דיון שחזור. ייתכן, כמובן, ששאר פועלו יכול להצדיק חשיבות, אולם יש להבהיר כאן בדיון מה השינוי המהותי בנסיבות מאז המחיקה. Dovno - שיחה 16:29, 9 במרץ 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד שחזור Nirvadel - שיחה 00:23, 10 במרץ 2020 (IST)
להבהרה: בשלב זה של דיון השחזור השאלה אינה מי בעד השחזור אלא האם יש הסכמה רחבה לשינוי נסיבות מהותי מאז המחיקה המצדיק שחזור. Dovno - שיחה 00:25, 10 במרץ 2020 (IST)
אני חושב שהצבעת המחיקה מהשבוע שעבר, שבה הוחלט ברוב גורף למחוק ערך על מ"מ וסגנית ראש עיריית הרצליה, מלמדת על עמדת הקהילה. גם אני לא רואה כאן שינוי מהותי בנסיבות. Lostam - שיחה 14:38, 10 במרץ 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד חשיבות. "סגן ראש עיר" זה סתם תואר שניתן כמסחרה, היום בתל אביב יש שבעה סגני ראש העיר. אין בכך שום דבר כדי להעיד על חשיבות אנציקלופדית. אמירושיחה 17:22, 10 במרץ 2020 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד שחזור. בדיוק מהסיבה שכתב אמירו מעלי. Eladti - שיחה 20:22, 10 במרץ 2020 (IST)
לדעתי מכלול הנתונים מראים חשיבות ציבורית. היותו בעבר מנכ"ל תנו לחיות לחיות, ובשל היותו כיום או בעבר דירקטור בארגונים חשובים ומשפיעים במשק (אקו"ם, בנק דקסיה, חברת פארק אריאל שרון, אקספו תל אביב, חברת גני יהושע ומוזיאון ארץ ישראל) כמו גם בשל הסערה שעורר לגבי התפילין.
מכלול הדברים, הן עובדות אלו, נוספות שנמצאות בגוף הערך בנוסף על היותו סגן ראש עיריית תל אביב, העיר השנייה בגודלה בארץ, לדעתי בהחלט מעניקים לו חשיבות אנציקלופדית. בברכה. על הטוב - שיחה 15:44, 11 במרץ 2020 (IST)
תומך בשחזור Gennesect - שיחה 14:53, 13 במרץ 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד שחזור Balberg - שיחה 18:36, 13 במרץ 2020 (IST)
דווקא תומך בשחזור, יש לו חשיבות רבה יותר מהרבה אישיויות שכן זכו לערך. ואם נתייחס אליו כאינדיבידואל המכלול של הדברים שעשה מעניק לו חשיבות, יחד עם היותו סגן ראש עיריית תל אביב. אופק ג'רסי ~ ליצירת קשר ~ מיזם יחסי החוץ 20:35, 13 במרץ 2020 (IST)

גילגמש, תנסה לסגור את הצבעת המחיקה, גם פה. (זה עדיין מופיע בתבניות של כולם של הצבעות מחיקה). --דוד-- Cumputer guyשיחה • כ"ג באדר ה'תש"ף • 20:42, 18 במרץ 2020 (IST)

שכחתי להוריד את התבנית. עכשיו זה אמור להסתדר. גילגמש שיחה 20:43, 18 במרץ 2020 (IST)
‏Gennesect, הוספת תבנית שמובילה להצבעה שכבר אורכבה, ההצבעה שפתחת לא מסומנת לכולם. --דוד-- Cumputer guyשיחה • כ"ח באדר ה'תש"ף • 22:14, 23 במרץ 2020 (IST)
Cumputer guy, אוקיי, איך התבנית תוכל להוביל להצבעה החדשה? Gennesect - שיחה 22:17, 23 במרץ 2020 (IST)
אין לי מושג, תנסה להתייעץ עם מישהו שיותר מבין (אולי לשנות את שם הצבעה שתתאים). --דוד-- Cumputer guyשיחה • כ"ח באדר ה'תש"ף • 22:17, 23 במרץ 2020 (IST)
סידרתי, תודה על ההארה. Gennesect - שיחה 22:21, 23 במרץ 2020 (IST)
Symbol support vote.svg בעד שחזור הערך. Amikamraz - שיחה 23:25, 24 במרץ 2020 (IST)
Amikamraz ההצבעה אינה מתנהלת בדף זה אלא כאן. בברכה. על הטוב - שיחה 23:36, 24 במרץ 2020 (IST)
על הטוב, תודה Amikamraz - שיחה 23:48, 24 במרץ 2020 (IST)