שיחת משתמש:אלמוג / ארכיון 14

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לאלמוג הנכבד והיקר שלום וברכה

התייחסתי למכתבך במדור "שיחה"

בברכת חג שמח

יחיעם (ami)

ד"ר יחיעם שורק 09:09, 12 אפריל 2006 (UTC)

תוכן עניינים

מחיקות[עריכת קוד מקור]

לכתחילה זמן ביעור חמץ בבוקר י"ד, אבל בדיעבד זמנו כל הפסח. אתמוך בחום בקריאתך לסילוק הטפילים האלה עם צאת החג הראשון (כאן, פרינסטון תובב"א). עוזי ו. 23:18, 12 אפריל 2006 (UTC)

אין מה למהר. אין המדובר במהלך דרמטי. איני רוצה ליצור כאן קליקות וחבורות בנוסח שהביא כאן למצב רע מאוד לפני כמה שבועות. כל כוונתי היא שכאשר מי שמזדהה עם קריאתי רואה ערך מהסוג כנגדו התרעתי, יעלה אותו להצבעת מחיקה, והאנשים התומכים בקריאה יצביעו בעד מחיקתו. אין "תנועה" שנרשמים לה וכו', אלא רק קריאה למי שאיכפת לו מאיכות הויקיפדיה להיות קצת יותר מעורב בהצבעות המחיקה, ולהביע את דעתו מה ראוי לערך, ומה לא. אני מקווה שאתה לומד / מלמד היטב בפרינסטון, למרות שקיוויתי לראותך במפגש. חג שמח. אלמוג 18:47, 13 אפריל 2006 (UTC)

ברלין[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהתפלאת על דלות הערך שלנו על ברלין. הנושא מכאיב גם לי. לגרמנים יש המון מידע על ברלין (הרבה יותר מדי לצרכינו) - למעשה יש להם פורטל שלם עם כמה עשרות ערכים מומלצים על ברלין בלבד (וערך מומלץ שלהם הוא בסדר גודל יותר מושקע ובדוק מאצלנו), אבל למרבה המזל דווקא לערך הראשי שלהם על ברלין - אשר מפנה לערכי משנה רבים - יש היקף סביר והוא מתאים לעיבוד לצרכינו. כשתנוח עליי הרוח אני מבטיח לתת לזה תעדוף גבוה - מדובר בעיר שלא ניתן להפריז בחשיבותה וגם יעד תיור שנהיה פופולרי יותר ויותר בקרב הישראלים. Harel - שיחה 07:30, 13 אפריל 2006 (UTC)

תודה על ההיענות לפנייה. פאקמן הרים את הכפפה והוסיף לערך תוספות רבות ביממה האחרונה. אבל, כמו שאתה רואה, הערך עדיין לוקה בחסר. אין ספק שהמדובר בעיר חשובה מאוד, ואם תצליח להביא את הערך למצבו בויקי הגרמנית, תבורך. חקשמח!אלמוג 07:33, 13 אפריל 2006 (UTC)
בשמחה. כמו כן יש לי היכרות לא רעה עם ברלין מארבעה ביקורים קודמים (וגם לא מעט תמונות שצילמתי אני), כך שאני חושב שייצא ערך טוב. נו מילא - זו הייתה הצהרת כוונות, במבחן המעשה אמדד. Harel - שיחה 07:33, 13 אפריל 2006 (UTC)
את המבחן הזה כבר עברת כמה וכמה פעמים. אני רגוע בעניין הזה. אלמוג 07:36, 13 אפריל 2006 (UTC)
רציתי להעיר כי לא אני הוספתי את התוספות הרבות. ערן הוסיף את כל הפרק על ההיסטוריה, אני רק כתבתי מעט על הדמוגרפיה והוספתי תמונות. Pacman 18:52, 13 אפריל 2006 (UTC)

מלחמת ששת הימים[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

נא ראה את הפרק "תקופת ההמתנה בעורף האזרחי" שהוספתי זה עתה. הדברים נכתבו בנשימה אחת, כולם מזכרון אישי והם דורשים הגהה נוספת ו"ויקיזציה". אודה לך אם תעשה זאת.

בברכה, אדר 15:40, 13 אפריל 2006 (UTC)

תעודת זהות ישראלית[עריכת קוד מקור]

אלמוג, עליך להעביר באמצעות "העבר" כדי לשמור על הקרדיטים בגרסאות קודמות. זה לא תקין כך. כמו-כן, אני חושב שעדיף "תעודת זהות ישראלית", לא מיודע, לפי המדיניות הכוללת לשמות ערכים. מגיסטר 16:13, 13 אפריל 2006 (UTC)

מטרתי הסופית אינה להעביר את הערך (דבר שייצור מהערך תעודת זהות דף הפנייה, אלא ליצור שני ערכים נפרדים בעלי תוכן שונה. לפיכך, בתחילה יצרתי את הערך תעודת הזהות הישראלית והעברתי אליו את תוכן הערך תעודת זהות באופן חלקי, וכעת אני עובד על הרחבה של תעודת זהות על פי הויקי האנגלית, כך שתתייחס באופן כללי למסמך, ולאו דווקא למסמך הישראלי. בקשר לשם, כרגע "תעודת זהות ישראלית" הוא דף הפנייה. אם אתה חושב שזה צריך להיות הפוך, אשמח אם תעשה זאת. אם לא תעשה זאת עד שאסיים את העבודה על הערך "תעודת זהות" אעשה זאת בעצמי. תודה על תשומת הלב. אלמוג 16:20, 13 אפריל 2006 (UTC)
היות ואני שוקד עתה על קריאת ספר מעניין בשם "השלישית בשורה השנייה" (עמ' 104 כרגע), אשאיר לך את הטיפול בתעודת הזהות. מגיסטר 16:25, 13 אפריל 2006 (UTC)
עיסוק חשוב זה דוחה כל עיסוק אחר, אטפל בכך בעצמי. אלמוג 16:33, 13 אפריל 2006 (UTC)

שלום אלמוג[עריכת קוד מקור]

נכתב הערך אודות אלבר אלטו - מקווה שהעבודה משביעת רצון. ניסיתי לקשר את העסק ואף לצרף קטגוריה. מקווה שזה בסדר.

אשמח לביקורת על העבודה.

נ.ב. - קבל ח"ח על הוספת הערך אודות האנדרטה בברלין.

שלום לאלמוני. עבודה יפה, ונראה לי שהסתיימה "תקופת החניכה" שלך ואתה יכול לכתוב ערך שלם מהתחלה ועד הסוף כולל קישורים, קטגוריה ואינטרויקי. באשר לערך עצמו, ראיתי שהוא קיבל תשומת לב מאביהו ושיקיר, שהם שניים מבכירי העורכים כאן. אלמוג 11:20, 14 אפריל 2006 (UTC)

פאם פאטאל[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, כמבין בספרות, בקולנוע ובנשים, אנא עבור על הערך שכתבתי וראה אם יש לך מה להוסיף או לשפר. תודה אוי וי 09:55, 14 אפריל 2006 (UTC)

תודה על המחמאות, הסמקתי עד אמצע קרחתי. אשתדל להגיע לערך ואולי אף להוסיף פה ושם. חג שמח! אלמוג 11:20, 14 אפריל 2006 (UTC)

בר כוכבא[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג. עברתי שוב ושב על הערך, ואת כל הדיון שהתפתח סביב ההשחתה והחסימה, ורציתי לומר כמה דברים. אני מקווה שלא אכשל במקלדתי, כיוון שלראות את ההאשמה "משחית פוליטי" ללא כל סימוכין היתה מאד פוגעת. אולי אתה לא רואה זאת כך, אבל זה כמו לומר- כל עבודתך, אין בה שמץ אמת וכל כולה נסיון לדחיפת העמדות האישיות שלך. אני חושש כי לא קראת כל השינויים שביצעתי בערך, ובמיוחד את ההוספה המשמעותית למהלך המרד. אתה צודק, שלו כל שינויי היו רק שינויים ומחיקות, אזי בודאי הייתי נחשב משחית. אולם ניסיתי להביא עימי ידע (מבוסס, גם אם זה לא נראה כך) וזוית ראיה קצת שונה, במיוחד בנושא של ראיית חז"ל את המרד. גם אם אתה לא מסכים עימי, ישנה דרך מעט יותר מכובדת להראות זאת. אני מקווה שתקרא את כל השינויים שהכנסתי בערך, ותבין את עמדתי במלואה, ולא רק את הפן שקבלת עד עכשיו. אשמח להדיין על כל שינוי ושינוי, אבל בצורה קצת פחות "אלימה". בדיוק כמו שכאשר את חוסם משתמש אתה מצפה שיפגין בגרות ולא יכנס בשם אחר, אני מצפה שגם אם יש לך ביקורת נוקבת כלפי מה שעשיתי, תאמר אותה ולא מיד תחסום אותי. מתוך תקווה שנמצא את עמק השווה, ונביא את הערך הזה למירב, מבלי להכנס לויכוחיים פוליטיים או אישיים. סליחה אם פגעתי, בין בשינוי של הערך ובין בהודעה זו. אה, ועוד דבר, אני כבר למעלה משנה עוקב אחרי הערך הזה ומתכנן להוסיף לו דברים, כך שאל תראה אותי כעוד איזה ימני שבא לכפות את עצמו על ויקיפדיה. שתהיה שבת שלום.--מקפץ גבעות 14:42, 14 אפריל 2006 (UTC)

כשמאלן אמיתי אני תמיד נכון לפשרות... בוא נדון בשינויים לגופם פה, או בדף השיחה של הערך, ולאחר שנגיע להסכמות נוכל להסיר את החסימה. אם נפגעת ממשהו שאמרתי אני מצטער ומתנצל. שים לב - בחרתי להגן על הערך ולא לחסום אותך. פירוש הדבר שהגעתי למסקנה שאתה משתמש מועיל, ולאחר שתבין איך נעשים כאן הדברים, אין כל סיבה להפריע לך לערוך. שבת שלום אלמוג 14:53, 14 אפריל 2006 (UTC)

סבבה מבחינתי. העברתי לשם את המשך הדיון. תתפלא, אבל גם אנשי ימין קיצוני מוכנים לפשרות... שבת שלום --מקפץ גבעות 15:03, 14 אפריל 2006 (UTC)

אנא ראה שם את המשך הדיון. הצעתי שתכתוב ערך דעת חז"ל על בר כוכבא שהערכים העיקריים יפנו אליו, ושם ניתן יהיה להרחיב ולהתווכח, מבלי לאבד את הפרופורציה ואת האיזון בערך העיקרי. שבת שלום ומבורך אלמוג 16:06, 14 אפריל 2006 (UTC)
שלום שוב. בקשר לדיוננו אז על כוונתוניו של אדריאנוס (כך כתבת בדף השיחה שלי "כתבת שיש להניח שהדרינוס המופיע בתלמוד כמנהל ויכוחים הלכתיים עם גדולי ישראל היה מודע למשמעות פעולתו. אין להניח כזה דבר. המדובר בגוי ערל רומאי, שלא היה לו מושג קצוץ בהלכה, ואין לקחת את האגדות התלמודיות כפשוטן, אלא כאגדות."). רציתי להביא מדברי פרופ' אהרון אופנהיימר: "תהיה זו פשטנות יתר לטעון כי הדריאנוס לא הבין שהוא פוגע במעשה זה ביהדות... אין להניח כי הדריאנוס, אשר הירבה במסעות והיה תאב דעת, לא הבין שהוא פוגע ביהדות..." (מרד בר כוכבא, הוצאת זלמן שזר)

שבוע טוב. מקפץ גבעות 21:20, 22 אפריל 2006 (IDT)

שבוע טוב גם לך מקפץ. אני עדיין ממתין לכתיבת דעת חז"ל על בר כוכבא כדי שניתן יהיה לראות איזה טקסט להעביר מהערכים "בר כוכבא" ו"מרד בר כוכבא" ואיזה ניתן להשאיר שם. בוא נמשיך בעבודתנו. ועם אופנהיימר איני מתווכח. אני סבור שעולם הערכים של הדריאנוס ההלניסט, הפגאן, ההומוסקסואל, לא כלל ולו אף נקודת מפגש אחת עם עולמו של בר כוכבא. תיאור ספרותי יפה של מרגריט יורסנאר בספרה היפה "זכרונות אדריאנוס" של פגישתו של הדריאנוס עם רבי עקיבא, מראה שהמדובר בשני קווים מקבילים שלעולם אינם נפגשים. אני (ויורסנאר. על מנת ליצור משקל נגד לך ולאופנהיימר) סבורים שלא היה לו מושג קלוש כיצד הוא פוגע בקדשי ישראל. אלמוג 21:29, 22 אפריל 2006 (IDT)

80.230.79.13[עריכת קוד מקור]

היי, תחסום אותו בבקשה. הוא כבר מתעלל בערכים. תודה אוי וי 14:57, 14 אפריל 2006 (UTC)

הבהרת תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום

אני הרשתי לעצמי להחליף את תמונה:Shastela.JPG בגרסה בה הבהרתי את התמונה כך שיהיה יותר קל לראות אותה. אם יש לך בעיה עם זה, אתה יכול להחזיר תא הגלגל אחורה (אם כי התמונה עכשיו נראית לי במצב יותר טוב). פתרון יותר טוב אך הרבה יותר תובעני יהיה לשלוח לשם מישהו בשעות הבוקר המוקדמות, כשהשמש בכיוון הנכון (אני מניח שאתה צילמת אחה"צ). emanשיחה 22:50, 14 אפריל 2006 (UTC)

תודה. שים לב שאסף כבר עשה זאת... אלמוג

מצד עתרת[עריכת קוד מקור]

שלום. בהמשך לשיחתנו בעניין, צילמתי והעלתי מספר תמונות לערך מצד עתרת. תוכל לבחור אחת ולהחליף בה את התמונה בערך מסעי הצלב. התמונות אינן מצטיינות (מבצר לא פוטוגני במיוחד, בניגוד לכוכב הירדן, המונפור או כפרלט) אבל זה מה יש. אסף.צ 22:59, 14 אפריל 2006 (UTC)

אחרי שאימן הבהיר את תמונת השסטלה שצילמתי, היא ראויה להישאר. אם אתה חושב שאחת התמונות שלך יותר מתאימה שם, לא אכעס אם תחליף אותה, רק אם תוכל להודיע לי על כך כדי שאמחוק את התמונה מהשרת. אגב פוטוגניות, מה דעתך על תמונת הבופור? אלמוג 04:05, 15 אפריל 2006 (UTC)
הבהרה מוצלחת ללא ספק. וכך גם התמונה החדשה של הבופור. אסף.צ 21:03, 24 אפריל 2006 (IDT)

העדפות[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, שנה נא ב"העדפות" כך שעריכותיך יסומנו כבדוקות. יש לי יותר מדי סימני קריאה על המסך... תודה, odedee שיחה‏ 05:37, 15 אפריל 2006 (UTC)

בוצע. אלמוג 05:38, 15 אפריל 2006 (UTC)

האלמוני הזה הוא אני[עריכת קוד מקור]

לאחר מעל 345,600 שניות של התלבטות בלתי פוסקת, הוחלט פה-אחד (והיחיד שהטבע העניק לי) להרשם לאתר. עכשיו סוף-סוף יהיה לכם על מי לצעוק. (הקלד חלש! אתה מבריח את הויקיפדים!)

-)

הקיצר, שלום ותודה לך ולכל בני המקום החביבים.

כיבוש היעד המתוכנן הראשון: בנית (ושיפור) מאגר ארכיטקטורה יפה ומפואר מזה הקיים כרגע!

כל הכבוד ובהצלחה. עוד דבר שתצטרך ללמוד - חתום את שמך בסוף ההודעות באמצעות ארבעה סימני "~". משתמש:מיכאלי הוא בעל ידע בארכיטקטורה, כמו גם משתמשים נוספים. אשמח לראות את תרומותיך הבאות. אלמוג 08:35, 15 אפריל 2006 (UTC)

החלטת השופטים[עריכת קוד מקור]

הי אלמוג,

לא נראה לך שבתחרות כזו שבאה למסג' את האגו הויקיפדי ראוי להזכיר גם את שמות כותבי הערכים המצטיינים?

בברכה אסתר 09:44, 15 אפריל 2006 (UTC)

מאתיים ימי חרדה[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שלום,

נא ראה הקטע "גילוי מאוחר" שהוספתי עתה לערך הנ"ל. אודה לך אם תקשר לערך, כמקור חיצוני, את הכתבה בהארץ מ 8 באפריל.

חג שמח, אדר 14:02, 15 אפריל 2006 (UTC)

אל תערוך את דף המשתמש שלי[עריכת קוד מקור]

כמו שאני לא עורך את שלך!

שלי לא כולל תכנים פורנוגרפיים, מר חנוכה. ועוד מעט תיחסם. אלמוג 16:48, 15 אפריל 2006 (UTC)

חסימה[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,
אם אתה רוצה לחסום מישהו לפרק זמן שונה מפרק הזמן שהוא נחסם מלכתחילה, עליך קודם לשחרר אותו ורק אחר כך תוכל לקבוע את פרק הזמן החדש. לכן, פול עדיין חסום רק לשלושה חודשים. אם אתה רוצה לחסום לפרק זמן אחר, שחרר אותו וחסום שנית. גילגמש שיחה 16:52, 15 אפריל 2006 (UTC)

הגנה[עריכת קוד מקור]

דף השיחה שלך היה תחת התקפת משחית. כשתרצה, תוריד את ההגנה. גילגמש שיחה 12:40, 16 אפריל 2006 (UTC)

חסימה[עריכת קוד מקור]

הי אלמוג, לפני רגע קיבלתי הודעה שנחסמתי על ידך וישר נעלבתי עמוקות. שיניתי IP וכמו שאתה רואה אני לא חסומה ב IP הזה. אני מניחה שזה אומר שחסמת IP של האוניברסיטה, ולא את המשתמש שלי, אבל הי - איך זה יכול לקרות? ככה IP חסום יכול לנדוד בין משתשמשים שכבר מחוברים? אסתר 21:03, 16 אפריל 2006 (UTC)

היי. אין לי מושג מה קרה כאן. יומן החסימות מגלה שחסמתי היום כתובת IP של אלמוני שפתח ערך בשם "אסלה" והכניס שם קללות איומות ונוראות על שם מישהו אחר, ושלוש שעות אחר כך, עודדי שיחרר את החסימה כ"IP משותף". וודאי שלא הייתה לי כל כוונה לחסום אותך. מה בדיוק קרה כאן? לאלוהי ה-IP פתרונים. אלמוג 00:21, 17 אפריל 2006 (UTC)

שלום אלמוג[עריכת קוד מקור]

ברשותי מספר לא מבוטל של תמונות שויקיפדיה תוכל להנות מהן. רובן כאלה העוסקות בקשר כזה או אחר לאדריכלות. התוכל לסייע בעדי ולהסביר כיצד להעלות תמונה באופן ראוי ונכון?

תודה מראש.

שלום C3. בנוגע לתמונות יש שלושה דברים שצריך לתת עליהם את הדעת:
ראשית - זכויות יוצרים. האם אתה הצלם של התמונות? ואם לא, האם הצלם התיר לך להציגן? תמונות המוצגות בויקיפדיה חופשיות לכל שימוש על פי רשיון GNU FDL, ולכן יש צלמים הנרתעים להציג כאן את עבודתם, שכן העלאת התמונות לשרת פירושה כי ניתן יהיה להשתמש בה מעתה באופן חופשי למדי וללא תשלום.
שנית - העלאת קובץ לשרת - בצד ימין של המסך שלך מצוי תפריט "תיבת כלים". בחר ב"העלאת קובץ לשרת". הבחירה מעלה דף, הכולל הסברים מפורטים. תן לתמונתך שם מובן באנגלית.
שלישית - הצבת התמונה בערך. העלאת הקובץ לשרת משמעותה כי הקובץ מצוי בשרתי הויקיפדיה, אך עדיין יש להציבו בערך הרצוי. בחר את המקום המתאים בערך, והצב בו את הסמן. לאחר מכן לחץ על הכפתור השישי מימין בשורת הכפתורים הקטנים שמעל מסך העריכה (הכפתור מציג ציור של תמונה, ומימינו כפתור שעליו כתובה האות "A". הדבר מעלה את הפורמט להצבת תמונה. הכנס במקום הראוי את שמה של התמונה שברצונך להעלות, ולאחר מכן הוסף במקום הדרוש לכך הסבר על מהות התמונה, הסבר שיוצג באותיות קטנות מתחת לתמונה.
זה הכל! אל תתבייש לנסות ולטעות. אני בטוח שהמשתמשים הותיקים כאן יוכלו לסייע לך. זו ההודעה האחרונה שלי להיום מכיוון שאני יוצא למפגש בירושלים. בהצלחה. אלמוג 06:25, 17 אפריל 2006 (UTC)
אני רוצה להוסיף על דבריו של אלמוג: אם אתה הצלם, אתה צריך לציין את זה. כמו כן, אתה יכול לבחור את הרשיון שעל פיו אתה משחרר את התמונה (רשות הכלל, שימוש הוגן, GFDL וכו'). גילגמש שיחה 06:30, 17 אפריל 2006 (UTC)
וכל התורה כולה בעניין תמונות נמצאת בעזרה:תמונות. דוד שי 07:18, 17 אפריל 2006 (UTC)

שכחתי לחתום את שמי...[עריכת קוד מקור]

Cccc3333 06:01, 17 אפריל 2006 (UTC) ככה זה עובד?

חברים! תודה רבה על העזרה... (מקווה שתזכו לראות את זה! :-) )

ערך חדש - לבקשת רבים וטובים[עריכת קוד מקור]

ע"ע ינבושד. בברכה, ינבושד 08:20, 18 אפריל 2006 (IDT)

אכן, סקרנותי מסופקת במלואה. חג שמח! אלמוג 15:18, 18 אפריל 2006 (IDT)

ח"ח[עריכת קוד מקור]

ח"ח על הערך רוזי רואיז, סיפור מעניין. אוי וי 09:59, 19 אפריל 2006 (IDT)

תודה. נתקלתי בו הבוקר כשקראתי את הספר "פרנויה" של ג'וזף פיינדר, בו אחד הגיבורים מכנה את השני "רוזי רואיז של ההיי טק". אין לסיפור שום זכר באינטרנט בעברית, אבל בויקי האנגלית יש כמובן ערך מפורט, ועכשיו גם אצלנו. אלמוג 10:02, 19 אפריל 2006 (IDT)

מתקפת האיכות[עריכת קוד מקור]

חן חן על ההצעה! אנא ראה הערותיי בדף השיחה שלה - אני חושב שחשוב להשלים את החסר ולתת לקונספט בכללו את הדחיפה הראוייה. אשמח אם תעזור בכך. Harel - שיחה 11:44, 19 אפריל 2006 (IDT)

ודאי. אקדיש לכך זמן במשך היום. ב-12.00 באים אלי חברים ואנחנו עושים על האש. אלמוג 11:46, 19 אפריל 2006 (IDT)
אשמח אם תבקר גם ויקיפדיה:מתקפת איכות שכתבתי, תראה אם יש לך מה לשנות או להוסיף, וכן תוסיף שם את מתקפת הקולנוע הישראלי, או עכשיו או שתרגיש שהיא מוכנה (עדיף בעצם עכשיו - זה יעזור לה להיות מוכנה). Harel - שיחה 21:26, 19 אפריל 2006 (IDT)
אני צריך להקדיש עוד כמה שעות על מנת להתאים את הדף שכתבתי לדף שכתבת, במיוחד מבחינת פילוח של הרשימה לפי ערכים חסרים, קצרמרים, ערכים לבדיקה והרחבה. מה גם שטר"פ רוצה להעלות הצעה מתחרה (למרות שאני לא ממש מבין למה. למה למהר ולהתחרות? אנחנו הולכים לאן שהוא? יש מספיק לכולם). עוד יום יומיים יהיו שני דפים מפוארים המפנים זה אל זה. אלמוג 21:29, 19 אפריל 2006 (IDT)

קרב אוסטרליץ[עריכת קוד מקור]

שלום,
מה דעתך על הערך? האם כדאי לפצלו? שים לב בקשה ל"שמש של אוסטרליץ" בקרב אוסטרליץ#ההתקפה הצרפתית. יש הערות מחיקה לפני הקטע ואחריו. יש גם איור. השאלה היא האם להשאיר את זה בתוך הערך או להוציא ל"הידעת" או משהו כזה. אין בכוונתי לכתוב ערך על הביטוי. מגיסטר אמר שעדיף להוציא, דוד שי הציע להשאיר. אשמח לשמוע את דעתך. הערך עדיין לא ערוך. לכן, יתכנו מקומות שבהם הוא לא יהיה עקבי, יתכנו טעויות כתיב ודפוס. אל תתייחס אליהם. אני מבקש לקבל רק את הרושם הכללי בשלב זה - קריאה רופפת תספיק. גילגמש שיחה 10:42, 22 אפריל 2006 (IDT)

לגילגמש - ערך נפלא, שרואים שהושקעה בו עבודה רבה. כמובן שיש עוד מקום להגהות וכו'.

הערותי:

  • האם לפצל את הערך? לא. גישתי תמיד (כמו בערכים שנויים במחלוקת כמסע נפוליון בארץ ישראל או משה דיין) היא כי ערך גדול העוסק בנושא מצומצם יחסית ומהודק ראוי להישאר מאוחד.
  • "השמש של אוסטרליץ". איני מבין מה הבעייה עם הפיסקה. לעיתים פיסקה כזו בערך יכולה לתת הסבר למוטיבציות של אנשים, או לדרך בה הקרב נתפס בעיני ההיסטוריה, באופן שרשימה יבשה של סד"כ וארטילריה, לא יכולה לתת. אתה חייב להשאיר.
  • פיסקת הפתיחה. יש עניין שצריך להבהיר. נרשם שקוטוזוב היה המפקד הרוסי, "על אף שהודח מספר ימים לפני הקרב". יש לשנות את הפיסקה. או שהיה המפקד או שהודח. נראה לי שיש לרשום משהו כמו "עד ימים ספורים לפני הקרב פיקד על הצבא הרוסי הגנרל קוטוזוב, אך הוא הודח והוחלף בדוחטורוב".
  • יש לתת מקום ראוי לניתוח היסטורי של תוצאות הקרב, לחשיבותו בהיסטוריה ובהיסטוריוגרפיה. כרגע זה מאוד חסר.

כל הכבוד על העבודה. אלמוג 11:37, 22 אפריל 2006 (IDT)

לגבי ההערה לגבי קוטוזוב והערות כלליות על עריכה - זה בטיפול ואני מקווה שאסיים היום לעבוד על הערך. לא הבנתי את הערתך בקשר לניתוח היסטורי. האם לא די בניתוח הטקטיקה? אשמח אם תבהיר את העניין. גילגמש שיחה 11:47, 22 אפריל 2006 (IDT)
לא די בניתוח הטקטיקה. יש לכתוב כיצד שינה הקרב את ההיסטוריה, כיצד נתפס הקרב בראיה היסטורית, כיצד שינה את קורות המעורבים בו, כיצד משפיע הקרב עד היום (ידוע לי שעד היום משחזרים את הקרב מדי כמה שנים) וכו'. אלמוג 11:49, 22 אפריל 2006 (IDT)
ראה את קרב אוסטרליץ#הקרב בראי ההיסטוריה. זה יספיק? גילגמש שיחה 13:09, 22 אפריל 2006 (IDT)
בדיוק לזה התכוונתי. כאן ניתן להכניס תמונה מהשחזור. אלמוג 13:23, 22 אפריל 2006 (IDT)
לאיזו תמונה אתה מתכוון? זאת עם השמש של אוסטרליץ? אגב, אולי כדאי להעביר את הפסקה על השמש לפרק הזה? אם כי במקומו הנוכחי היא נמצאת בהקשר טוב יותר לפי דעתי. גילגמש שיחה 13:37, 22 אפריל 2006 (IDT)
הקטע על השמש של אוסטרליץ נמצא במקומו ואין כל צורך להזיזו. הצצתי בויקישיתוף ואהבתי את התמונה הזאת [1], בה רואים את חיילי נפוליון צועדים בסך, לצד האוטובוסים מהם ירדו... אני חושב שהתמונה הזו ראויה לפרק העוסק בהשפעה ההיסטורית של הקרב, ובו ישנה הפיסקה על השחזורים. אלמוג 13:44, 22 אפריל 2006 (IDT)
תודה על התמונה. הוספתי אותה לערך. אני חושב שהערך יהיה מוכן היום בערב או לכל המאוחר מחר. גילגמש שיחה 13:49, 22 אפריל 2006 (IDT)
עבודה יפה. כשתסיים אעבור עליו, ואראה אם יש לי מה להוסיף או לשנות (למרות שאני בספק גדול אם יהיה) אלמוג 13:50, 22 אפריל 2006 (IDT)
סיימתי. אשמח אם תעבור על זה. גילגמש שיחה 17:33, 22 אפריל 2006 (IDT)

פנייה לפורום קולנוע ישראלי בתפוז[עריכת קוד מקור]

מכיוון שהלינק עם הכתב העברי המתועתק לערכי ASCII יוצא ארוך ומזוויע, אפשר לתת להם לינק עם כתב עברי בעברית

"http://he.wikipedia.org/wiki/ויקיפדיה:מתקפת_איכות/הקולנוע_הישראלי"

כך.


בהצלחה, Harel - שיחה 12:03, 22 אפריל 2006 (IDT)

תודה. תוקן בהתאם. אלמוג 12:08, 22 אפריל 2006 (IDT)

עונש מוות[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שלום,

תיקנתי את הערך בכל הקשור לביטול עונש המוות על רצח בשנת 1954. בין היתר שיניתי את הנאמר לגבי הוצאות להורג בתקופה שקדמה לביטול החוק. במקום הנאמר כי נשיא המדינה נתן חנינה לכל הנידונים (ואפילו בציון תאריך החנינה ב 1951), ציינתי כי בשלבי הדיון הציבורי והליכי החקיקה שקדמו לביטול, עוכב ביצוע גזרי הדין. אני זוכר הייטב כי בעת הביטול ב 1954 ההמתינו כחמישה - ששה נידונים בכליון נפש לביטול עונש המוות. כמו כן בענינו של דוד יעקובוביץ (ראה ארגז החול שלי), פסק הדין הממיר את עונש המוות במאסר ניתן ב 1952, דבר העומד בסתירה לחנינה כביכול שניתנה ב 1951. מאחר ואתה ערכת את הערך מצאתי לנכון להודיע לך על התיקון (בין אם הנאמר בדבר החנינה נכתב על ידך או הוסף לאחר מכן ע"י משתמש אחר).

בברכה, אדר 14:53, 22 אפריל 2006 (IDT)

לגבי ויקיפדיה:מתקפת איכות/הקולנוע הישראלי[עריכת קוד מקור]

למה צריך את התבנית "סרט ישראלי" אם יש כבר את התבנית "מידע סרט"?
בתבנית הקיימת יש יותר מידע משל החדשה- וזו סתם טרחה להחליף את כל התבניות בערכים הקיימים.

כי יש משתנים שלא רלבנטים - שפת המקור, שם בשפת המקור. הסרט הישראלי היחיד המשתמש בתבנית הוא שבלול (סרט). אם זו טירחה, אבצע בעצמי את ההחלפה. אלמוג 18:31, 22 אפריל 2006 (IDT)
אבל חבל שהורדת את הפרט של אורך הסרט. ראוי לשים את זה גם בתבנית החדשה. אסף 18:34, 22 אפריל 2006 (IDT).
התבנית פתוחה לעריכה. מה שכתבתי הוא רק הצעה. אלמוג 18:35, 22 אפריל 2006 (IDT)
אפשר לסדר את התבנית המקורית כך שפרטים לא רלוונטיים לא יופיעו. נדב 23:39, 22 אפריל 2006 (IDT)

היסטוריה של העמים דוברי האנגלית[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

נהניתי לקרוא את הערך היפה שכתבת. בהחלט מחכים ומעשיר. הרשיתי לעצמי כמה תיקונים קלים. דומני שהאדמירליות היא בעברית פשוט הימייה. כמו כן ישנה טעות לשונית שחוזרת בכתיבתך (ובכתיבתם של רבים אחרים) ומן הראוי לתקנה. כך למשל יש לכתוב "הסגנון שבו כותב צ'רצ'יל" ולא "הסגנון בו כותב צ'רצ'יל", "הקרבות שבהם השתתפה בריטניה" ולא "הקרבות בהם השתתפה בריטניה" וכיוצא בזה (לא רק עם מילה היחס "בו"). Harel - שיחה 23:20, 22 אפריל 2006 (IDT)

תודה על הפנייה, עשית לי כבוד...[עריכת קוד מקור]

שולם אלמוג, זה עתה מצאתי הודעתך. תודה על הפנייה, עשית לי כבוד...אשקול בחיוב אותה, אבל בגילנו, אתה יודע, בלי נדר.Alosha38 06:54, 23 אפריל 2006 (IDT)

למי אפנה אם לא אליך? בכוונתי לנסות להשיג אותך טלפונית היום אחר הצהריים. אלמוג 06:56, 23 אפריל 2006 (IDT)
ושוב שלום אלמוג, חלפתי על פני המקורות למתקפת הקולנוע שערכת, ושמתי לב שחסרה הפנייה לארכיון שפילברג לסרט היהודי, בהר הצופים ירושלים. זה אמור להיות מקור רציני ומועיל.Alosha38 20:28, 29 אפריל 2006 (IDT)
הוסף. אלמוג 20:31, 29 אפריל 2006 (IDT)

עניתי לך אצלי[עריכת קוד מקור]

שם, שם. Harel - שיחה 13:46, 23 אפריל 2006 (IDT)

על ערכי שחקנים[עריכת קוד מקור]

לדעתי העמסת יותר מדי על הערך משה איבגי. החלוקה ליותר מדי פסקאות מיותרת, והפילמוגרפיה כבדה מדי (לרוב כתובים רק שמות הסרטים). אני חושב שהערך נראה הרבה יותר טוב לפני, והיה הרבה יותר קל ונעים, זה פשוט תלוי בנקודת מבט כנראה.

משתמש:Havivito

בדיוק להיפך. בסקירת הקריירה של שחקן ששיחק בעשרות סרטים אין טעם לסקור כל סרט, אלא רק את התפקידים העיקריים. החלוקה לפיסקאות תמיד מקלה על הקריאה. אני אוהב להוסיף לצד פילמוגרפיה גם כמה מילים על כל סרט. זה מקל על הקוראים למצוא סרט שמעניין אותם או שרצו לדעת מה הוא. אלמוג 16:38, 23 אפריל 2006 (IDT)
מה "בדיוק להיפך"? זוהי דעתי. הפילמוגרפיה בהחלט עמוסה, והיא אינה דומה לפילמוגרפיה רגילה. ניתן לחבר כמה פסקאות בשביל העיצוב והאסתטיקה של הדף.
למרות שהוספת הרבה מאוד מידע יעיל, והכתיבה אכן מצויינת.

משתמש:Havivito

איני יודע מהי פילמוגרפיה "רגילה". אני יודע מה אני כקורא הייתי מחפש. חבל לריב על עניין זה. אלמוג 16:45, 23 אפריל 2006 (IDT)

בגט[עריכת קוד מקור]

תודה על התיקון!
גידיל 18:00, 23 אפריל 2006 (IDT)

אין בעד מה. אלמוג 18:04, 23 אפריל 2006 (IDT)

המרד[עריכת קוד מקור]

שלום, למה שחזרת את העריכה של האלמוני? על פניו נראה כי זה תיקון תקלדה. Pacman 18:42, 23 אפריל 2006 (IDT)

לא. זה ביטוי יפה בעברית. אלמוג 18:42, 23 אפריל 2006 (IDT)
'שילשו' ולא 'שילשלו'? Pacman 18:44, 23 אפריל 2006 (IDT)
כן. אלמוג 18:44, 23 אפריל 2006 (IDT)
כל יום לומדים משהו חדש. בכל מקרה, סביר שיווצר מצב שהקורא יבין את 'שילשו' כ'הגדילו פי שלוש' ולא כהעברה של משהו. Pacman 18:48, 23 אפריל 2006 (IDT)

מרד גטו ורשה[עריכת קוד מקור]

אני כרגע מתרכז בעריכות והוספות לערכי השואה לכבוד יום השואה. כמי שכתב על אי"ל, תוכל אולי להוסיף משהו לערך העלוב מרד גטו ורשה? אבירם 18:59, 23 אפריל 2006 (IDT)

תודה על הפנייה, אך לצערי אני חייב לדחותה. הסיבה היא שאיני אוהב להשאיר חצי עבודה בערך חשוב, והבאת הערך למצב ראוי תיקח לי שבוע או שבועיים. ארשום זאת ברשימת הדברים שעלי לעשות. עד עכשיו נמנעתי מכך מהסיבה שלא רציתי להתעסק בפוליטיקה שבין האי"ל לאצ"י, ובטענות להטייה וכו'. אמליץ לך לפנות למשתמש משתמש: Yanivreg שכתב את הערך אצ"י, אולי הוא יסכים לעשות את העבודה. לי קשה להגיד לגבי עצמי ש"לקראת יום השואה חייבים לכתוב ערך כזה וכזה". עבודה כזו היא אין סופית, ותמיד יהיו דברים שצריך לתקן, אם כי כוונתך לבצע תיקונים ושיפורים בערכים אלו לקראת יום השואה ראויה לכל שבח.אלמוג 19:06, 23 אפריל 2006 (IDT)
תודה בכל מקרה, זה באמת עבודה רבה וחשבתי שלך יש חומר מסוכם ואולי זה "יקצר תהליכים" עד מחר בערב. אנסה לפנות אליו. יש באמת עוד הרבה מה לשפר ולהרחיב בערכים האלה, אולי היה צריך לעשות מתקפה על הנושא. רק לפני שבוע למשל, כתבתי את הערך קאפו שלא היה קיים כלל. אבירם 19:16, 23 אפריל 2006 (IDT)
דף המתקפות פתוח להצעות, אם כי נושא "השואה" נראה לי כרחב מדי. ניתן לצמצם לנושא כ"גטאות", "אירגונים יהודיים בשואה", "ספרות השואה" וכו'. אם תציע נושא ראוי אשמח להצטרף. יש ברשותי את האנציקלופדיה של השואה, וספרות רבה מאוד בנושא. אלמוג 19:19, 23 אפריל 2006 (IDT)

אבירם, אין לי בעיה לעזור בנושא. רק קח בחשבון שיש לי מגן בהיסטוריה בעוד כמה ימים, כך שאוכל להתלבש רק על ערכים בינוניים כגון יורגן שטרופ שתרגמתי לא מזמן. צ'סשיחה 19:32, 23 אפריל 2006 (IDT)

אנדרי וישינסקי ומשפטי מוסקבה[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שלום,

הזכרתי הערב את האיש והמשפטים בערך רולנד פרייזלר. לדעתי ראוי להפוך אותם מאדומים לסגולים ולדעתי, אתה האיש למשימה.

בברכה, אדר 21:13, 24 אפריל 2006 (IDT)

אכזבה[עריכת קוד מקור]

כמה נקודות להעיר:

  • התקיים דיון ביננו בערך פוליטיקה ודת, ובשלב כלשהו עזבת את הדיון.. אם הדיון ייאש אותך אשמח אם תכתוב את זה, לא רק מצד הנימוס גם לחסוך לי בדיקה עם הגבת במקום כלשהו נוסף (דף מחיקה וכדו').
  • מלבד זאת לדעתי במקום לקיים דיון אלא להעלות להצבעת מחיקה זה תמיד בעייתי. הערך כיום באמת צריך שיפור ודיון, וברמתו הנוכחית ניתן אף למחוק אותו. אבל דיון ושיפור יוכל להפוך אותו לרלוונטי. בעיקר לנוכח העובדה שההקשר של הדת לפוליטיקה במובנה הרחב לא קיים בדיון אודות הפרדת הדת מהמדינה (דוגמא לכך ניתן לראות מהדיון בהקשר של פרשת הקלטת הלוהטת וגישת חב"ד לנתיהו).
  • התייחסת בדבריך לכך שדיון במדע המדינה דורש ידע, אני מסכים, אפילו שעקרונית וקפדיה נכתבת בידי אנשים שאינם מומחים. אבל בדבריך לא קיימת דיון רציני המוכיח באילו נקודות במדעי המדינה טעיתי, בייחוד לאור העובדה שאני כתבתי בעיקר את הזווית ההיסטורית (וכסטודנט באו"פ, אני מאמין שאתה לא מזלזל בהכשרה שהם נותנים..) ואת הזווית היהודית. אין מה להתדיין בנקודה הזו, מלבד להלין על תחושת האליטיזים שניכרת מדבריך.. צר לי על כך.. ואני מאמין שעוד אנשים ישמחו אם ההערות יהיו יותר מכובדות.

אריקל 04:41, 25 אפריל 2006 (IDT)

תשובות: הדיון היה ארוך ומפורט, ולדעתי מיצה את עצמו. מה גם שכמה פעמים שם כתבת "אין לי התנגדות שהערך יימחק" או משהו בנוסח זה. העליתי להצבעת מחיקה לאחר שאנשים נוספים הצטרפו וחיזקו את דעתי. בנוגע לאליטיזם: איני יודע מי אתה, בן כמה אתה וכו', מהסיבה שדף המשתמש שלך אינו אומר זאת. אתה יכול להיות פרופסור למדע המדינה בן 50. אני מניח שאתה תלמיד ישיבה בתחילת שנות העשרים לחייו, או בסוף שנות העשרה. איני מזלזל בכך בכלל, אם כי סוג זה של ידע מכשיר אותך לכתיבת ערכים מסוימים יותר מאחרים. כאן בויקיפדיה כולם שווים, ואין כל משמעות לידע פורמלי. אבל כשנכתב ערך שכולו שגיאות, לכך יש משמעות. אין "זוית היסטורית" ו"זוית יהודית" ו"זוית של מדע המדינה". יש אמת. דבריך לקו בכמה כשלים שאחד העיקריים שבהם הוא הראייה הצרה כאילו קיימות במדינה שתי דרכים - הדרך האחת היא הדרך הדתית לאומית שמובילה לדרישה למדינת הלכה, והשנייה היא הדרישה החילונית למדינת כל אזרחיה. אילו כל הים זכרון מחשב, כל החוף מקלדת וכל המדוזות אצבעות להקלדה, לא הייתי יכול לכתוב אף קצה קצהו של העיוות שיש בתפיסה זו. הדבר מאוד מכאיב לי שזה כפי הנראה מה שאתה לומד במקום בו אתה לומד (שאיני יודע היכן הוא). באשר למדע המדינה - סוגיית הפרדת הדת מהמדינה היא סוגייה קלאסית במדע המדינה, וגם הדרך בה ניסית לבנות את הערך, לבד מהדיון הספיציפי במדינת ישראל, דורשת ידע והבנה בעניין זה, שלא הופגנו בערך שכתבת. אלמוג 05:45, 25 אפריל 2006 (IDT)
אלמוג, אתה משורר מפוספס. ---י.--- 13:16, 25 אפריל 2006 (IDT)

צ'רצ'יל![עריכת קוד מקור]

אתה מתרגם את וינסטון קשישא מהויקינגלית? שתהיה לי בריא! רק שלא ייתשו כוחותיך לפני מתקפת האיכות - אנחנו צריכים אותך שם רענן וחרוץ! Harel - שיחה 20:43, 25 אפריל 2006 (IDT)

אני מנסה למצוא כל עיסוק אחר שאינו כרוך בקולנוע הישראלי למשך חמשת הימים הבאים... ויש לי עוד חצי שעה עד שאשתי תחזור מהעבודה והילדים כבר ישנים. אלמוג 20:46, 25 אפריל 2006 (IDT)
זה מה שנקרא זמן איכות :) בכל מקרה שא ברכה על היזמה המבורכת. כשתסיים אני מבטיח להוסיף לך את כל השי"נים שאתה משמיט בפסוקיות הלוואי - זה כנראה הרגל מגונה של עורכי דין... בהצלחה! Harel - שיחה 20:49, 25 אפריל 2006 (IDT)

aba even[עריכת קוד מקור]

it is written about even sometheing wrong please fix it.i wrote whte wrong long time ago inthe disscution page..toda.

"יש הטוענים שיש" הקשר סוציולוגי - יום האדמה[עריכת קוד מקור]

היי. הפסקה שם מתחילה ב"יש הטוענים". אולי תוכל לקשר שם למקורות מתאימים (או להפנות את זה למישהו אחר שיספק קישורים)? ערןב 11:59, 28 אפריל 2006 (IDT)

למה סוציולוגיה? ואם סוציולוגיה למה אלמוג (לא שאני מזלזלת ביכולתו). כשעושים ניקוי של הפסקה, צריך גם למחוק את הכותרת שאינה תורמת שם. דורית 12:13, 28 אפריל 2006 (IDT)
אלמוג בגלל הקשר החברתי שלו עם ערביי ישראל :). תוכלי לקחת את זה על עצמך, או לבקש ממישהו (אולי Mort?). ערןב 12:16, 28 אפריל 2006 (IDT)
אני סומכת על אלמוג, ורוב מה שידוע לי על ערביי ישראל זה בכלל ממדע המדינה, אז זו לא בעיה עבור אלמוג. רק שמדובר בפסקונת, עם כותרת לא משהו ולכן צריך לנפותה. דורית 12:20, 28 אפריל 2006 (IDT)
דורית צודקת. קשרי החברתיים הטובים עם ידידים ערבים אינם מסמיכים אותי לכתוב כאן תובנות סוציולוגיות על הערבים, כשם שקשרי החברתיים הטובים עם יהודים אינם מסמיכים אותי לנתחם מבחינה סוציולוגית. באשר ליום האדמה אני יכול לצטט כאן רק את העצה שנותנת לי אשתי מדי שנה: "מה אתה הולך לצעוד איתם. שב בבית ותזרוק אבנים על עצמך." אלמוג 14:35, 28 אפריל 2006 (IDT)
סילקתי את הפסקה מהערך, בנושא הזה צריך להיות זהירים ולהימנע מאמירות כלליות (למרות שלמיטב ידיעתי היו אמירות כאלו). פרט לכך הנוסח פשוט נורא ואיום. טרול רפאים 23:52, 28 אפריל 2006 (IDT)
נ.ב. אנא העבר את השיחה הזאת לשם. טרול רפאים 23:52, 28 אפריל 2006 (IDT)

שני ענינים בקשר למלחמת העולם השניה[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

  • בהקשר לפאוזי קאוקג'י צף ועלה שמו של ראשיד עלי אל כילאני והמרד שלו ב 1941 (שבמהלך דיכויו נפל בקרב מפקד האצ"ל דוד רזיאל). ראוי כי יכתב על כך ערך. (אגב: בענין קאוקג'י מחקתי את הקטגוריה "פלסטינים". האיש היה לבנוני. נא התאם קטגוריה מתאימה).

בברכה, אדר 18:01, 28 אפריל 2006 (IDT)

שוב צ'רצ'יל[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב,

ראה שינויים נוספים שהכנסתי.

בברכה, אדר 10:39, 29 אפריל 2006 (IDT)

סרטי שנות החמישים[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

נראה לי שהחסרת סרט מאד מדובר בשנות החמישים "מעשה במונית". סרט אפיזודות שהופיעה בו ככוכבת מינה כרובי אשתו של בומבה צור.

בברכה, אדר 19:45, 29 אפריל 2006 (IDT)

תוקן. אלמוג 19:46, 29 אפריל 2006 (IDT)

TNA[עריכת קוד מקור]

אלמוג, צהריים טובים, אני מבקש ממך לא למחוק את TNA, אני לא יודע מי הוסיף את כל השטיות ההם לערך, אבל אני הולך לערוך אותו כמו שצריך. אני רק צריך שבוע או שבועיים. כשערך כמו TNA מגיע למצב לא טוב, צריך להניח לעבר ולעשות הכול כדאי שנוכל להציל את הערך הזה, אני מתכוון לצאת למשימת ההצלה הזו!!! פול, 13:59, ה-1 במאי 2006 (UTC)

כל כתובת IP ממנה כותב המשתמש לשעבר פול תחסם מיידית. אלמוג 15:23, 1 מאי 2006 (IDT)

אני חוזר, אל תמחוק את TNA, בבקשה! פול

הערך גומי - הגנה חלקית[עריכת קוד מקור]

הערך גומי הושחת מספר רב של פעמים ע"י משתמשים אנונימיים. לפיכך אבקש הגנה חלקית עליו. אלי פ (שיחה) 14:36, 1 מאי 2006 (IDT)

בוצע. תודה על העירנות. אלמוג 15:23, 1 מאי 2006 (IDT)

מחיקה[עריכת קוד מקור]

היי אלמוג, אלמוני העלה את הערך חיזור וכל פעם מתגלים משפטים שלמים שמועתקים ממט"ח. צריך למחוק את הערך. תודה סקרלט 17:11, 2 מאי 2006 (IDT)

רק דם, יזע ודמעות[עריכת קוד מקור]

אל תיפול רוחך, אלמוג, בקשר למתקפה. קצב ההתקדמות, לטעמי, יפה ומכובד. אך טבעי הוא שהערכים על השחקנים והסרטים, הקלים יותר לכתיבה, ייכתבו ראשונים. אין מה לעשות - כתיבת ערכי הרוחב מצריכה ידע והיכרות עם התחום מעל ומעבר לכתיבת קרקס פלשתינה, למשל, שבעבורו די לראות את הסרט וללקט איזה מקור רשת או שניים. אם תביט בדף המתקפה תראה שיש כמות יפה ומרשימה של ערכים "מחוקים" שכבר זכו לטיפול. אנחנו בסך הכל ביום הרביעי למתקפה. בקיצור, ברוחו של צ'רצ'יל, אל תרים ידיים. Harel - שיחה 11:02, 3 מאי 2006 (IDT)

בעוד שצ'רצ'יל, כמנהיג, ניסה לחזק את עמו, אני, כמנהיג, יכול רק לנג'ס ולקטר. זו הסיבה שהוא היה ראש ממשלת בריטניה, ואני בסך הכל מפעיל מערכת בויקיפדיה. אלמוג 11:04, 3 מאי 2006 (IDT)
אני דווקא חושב שאתה דמות צ'רצ'יליאנית למדי, אם בחרת לעמוד בראש המתקפה... :) Harel - שיחה 11:05, 3 מאי 2006 (IDT)

ישעיה הלוי הורוביץ[עריכת קוד מקור]

ראה שיחה:ישעיה הלוי הורוביץ. דוד שי 14:56, 3 מאי 2006 (IDT)

ויוויאן לי[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, תעיף מבט בערך ויוויאן לי, גם וינסטון צ'רצ'יל מוזכר שם. סקרלט 22:35, 3 מאי 2006 (IDT)

שלום סקרלט. עקבתי אחרי העבודה שלך במהלך היום. הערך מרתק, והתרגום שלך בדרך כלל קולח. אני שמח שלקחת על עצמך את משימת התרגום, ועמדת בה די בכבוד. הדרך בה הערך נבנה (פיסקאות ארוכות וחסרות קישורים) הופכות אותו לקשה קצת לקריאה. יש צורך בקצת עריכה נוספת (גם לשונית), ויקיזציה, ואולי כמה קיצוצים בפרטים טפלים. וכל זאת מבלי להמעיט בערך של העבודה שלך. כשתרד הודעת העבודה מהערך, אם יהיה לי זמן (אני מוביל את "מתקפת האיכות"), אתפנה לערוך קצת. כל הכבוד ותמשיכי ככה. אלמוג 22:40, 3 מאי 2006 (IDT)
תודה על הערות, אטפל בזה היום סקרלט 22:42, 3 מאי 2006 (IDT)

פול[עריכת קוד מקור]

בבקשה תקרא את הערך הזה, לפני שאתה מוחק אותו! אני יודע שיש לנו מחלקות, והיו לו בעיות רציניות בעבר הלא רחוק. אבל אני מבקש לא למחוק את הערכים שכתבתי. אם זה המחיקה הזו היא משהו אישי כלפי זה לא פייר. אם זה לו, אז תנו לי לשכתב אותם. אם אתם לא רוצים שאני אעשה זאת תנו למישהו שמבין בהיאבקות, אתה אמרת שאתה מבין בהיאבקות, אז אולי תוכל קצת לתרום לערך. אני מבקש רק דבר אחד קטן. אל תמחוק! פול. וסליחה (אתה יודע על מה!)

פול, נחסמת לנצח מעריכה בויקיפדיה. בכל פעם שאגלה עריכה שלך אחסום את את כתובת ה-IP ממנה היא באה. אל תגיע לכאן יותר, אינך רצוי כאן. אלמוג 20:49, 4 מאי 2006 (IDT)

9 ערכים ביום[עריכת קוד מקור]

היום נכתבו 9 ערכים חדשים במסגרת המתקפה (אף לא אחד מהם הוא שלי, לצערי), ונעשו עוד שיפוצים והוספות לאחרים. זה הספק מרשים מאוד, לדעתי. Harel - שיחה 00:36, 5 מאי 2006 (IDT)

יפה מאוד, בעיקר בהתחשב בכך שאני לא תרמתי לכך ולו ערך אחד. אקווה להתקדמות דומה ורבה יותר אף בסוף השבוע. אלמוג 05:14, 5 מאי 2006 (IDT)
היום נכתבו 11 ערכים חדשים יפים לכבוד המתקפה (הפעם אפילו תרמתי אחד). זה בהחלט משהו להתברך בו. Harel - שיחה 00:39, 6 מאי 2006 (IDT)
וכן שים לב לסימה וקנין - מכשפה שנכתב על ידי משתמש חדש דנדש. די מפתיע! Harel - שיחה 17:30, 6 מאי 2006 (IDT)

להולה[עריכת קוד מקור]

ראה שיחה:אריה להולה. Harel - שיחה 10:23, 5 מאי 2006 (IDT)

בקשה אחרונה[עריכת קוד מקור]

אני מבקש ממך לא למחוק את הערך TNA,ג'ף הארדי,אייג'יי סטיילס, בבקשה,בבקשה ושוב בבקשה אני מבקש רק את הדבר היחידי הזה, תן לערך הזה להישאר, תן לי או למישהו או שאתה לתקן את הערך, בבקשה!

הערכים עומדים להצבעת מחיקה. לי יש רק קול אחד. הקהילה תכריע אם הם ראויים להישאר או לא. אלמוג 14:11, 5 מאי 2006 (IDT)

עדיין, יש לי הרגשה שזה יותר מסע צלב נגד המשתמש פול מאשר הכרעות של מחיקה. חוץ מזה למה למחוק? זו אולי הדרך הקלה יותר, אבל בו נלך בדרך הקשה ונציל את הערך!

מיון בקטגוריה[עריכת קוד מקור]

תזכורת: שעת קיטלוג אישים יש לתת את שמם לשם מיון לפי שם משפחה. ראה תיקון שעשיתי באודי אדיב. דוד שי 10:54, 6 מאי 2006 (IDT)

תודה, אשים לכך לב. אלמוג 10:54, 6 מאי 2006 (IDT)
ראה גם לבטי בשיחת קטגוריה:סגל האוניברסיטה הפתוחה. דוד שי 11:14, 6 מאי 2006 (IDT)

החלוץ[עריכת קוד מקור]

גיליתי קיומו של ערך זה. הזכר לי להביא תעודות מקוריות של "החלוץ" מעזבונו של סבא שלך שתוכל לסרוק אותן ולהוסיפן לערך. בברכה, אדר 23:36, 6 מאי 2006 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

מאחר ולא הזנת כתובת דואר אלקטרוני, התוכל לשלוח לי מייל? תודה. עידן ד 14:59, 6 מאי 2006 (IDT)

ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:הגזע הים-תיכוני[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תוכל להסתכל בשינויים שהוכנסו בערך הגזע הים-תיכוני ואולי תשנה את הצבעתך. בתודה. --Act 19:13, 7 מאי 2006 (IDT)

על אף העבודה שהשקעת, לצערי לא שיניתי דעתי על הערך. אלמוג 20:39, 7 מאי 2006 (IDT)
תודה. אם כי לדעתי אתה שוגה.--Act 20:41, 7 מאי 2006 (IDT)

כלום גוועה המתקפה?[עריכת קוד מקור]

המפקד, ביממה האחרונה לא נרשמה פעילות בגזרה, הכוחות נצרו את נשקם. האם תם הקרב? האם זו הפוגת אש זמנית? Harel - שיחה 16:43, 8 מאי 2006 (IDT)

פשוט לא הייתי כאן עד עכשיו. אנסה לפנות לגייסות. נראה לי שתחמושתו של חביביטו אזלה. אתמול השארתי הודעה נוספת בפורום של תפוז. לא להתייאש. אלמוג 16:45, 8 מאי 2006 (IDT)
ניסיתי - כתבתי הודעה במזנון, כתבתי את הערך "חסמבה ונערי ההפקר". אני ממתין לתוצאות. אם זה לא יעבוד נעבור ללחץ פיסי מתון. אתה חושב שפול יסכים לעשות כאן חלטורה בלאיים על מי שהתנדב למתקפה? אלמוג 19:35, 8 מאי 2006 (IDT)

נפלה עלי רוח מן השמיים[עריכת קוד מקור]

החלטתי לעזור קצת במתקפת האיכות, סתם כדי לעשות לך טוב. הבעייה היא, שקולנוע לא ממש מעניין אותי ואין לי בו ידע כמעט. יש איזה מקור מידע שאפשר להיעזר בו בלי להבין ולהשקיע יותר מדי (נאמר, ויקי האנגלית)? יש ערך מסויים שאתה יכול להמליץ לי עליו? אינני מבטיח שאכתוב היום - סביר שלא - אבל מחר או מחרתיים נראה לי סביר. בברכה, אחיה פ. 21:44, 8 מאי 2006 (IDT)

תודה אחיה. הויקי האנגלית לא ממש מקור טוב לקולנוע הישראלי, אבל הIMDB הוא לא רע. חפש גם בגוגל, יש מליון מקומות שבהם ניתן למצוא חומר. אל תסתמך על מקור אחד (זכויות יוצרים...). אנו זקוקים לך! אלמוג 19:30, 9 מאי 2006 (IDT)
כתבתי את אילן נוב. יכול להיות שצריך להוסיף תווית קצרמר. המידע בגוגל ממש מקוטע, בקושי מצאתי התייחסות לקשר שלו עם קולנוע (ויותר לספרים שכתב, שאמנם עוסקים ביצירה, אבל זה לא מספיק). צריך גם קטגוריות, אם יש לך רעיון. אחיה פ. 23:11, 10 מאי 2006 (IDT)

רוברטו בקי[עריכת קוד מקור]

ראה דברי בדף השיחה של רוברטו בקי. אדר 22:20, 8 מאי 2006 (IDT)

הקלטת הכרזת העצמאות[עריכת קוד מקור]

אנא ראה את תרומתי בענין בערך "דגימות קול" ואשמח לקבל את התייחסותך. תודה חוחי

שלום חוחי. הסיפור מעניין. מבחינת הנהלים שלנו כאן, והדרך שהדברים מתנהלים, להוסיף שורה לארכיון של המזנון מלפני כמה חודשים, פירושו של דבר שאיש לא יקרא את מה שכתבת וחבל. אם ברצונך שהגירסה שלך באשר לשאלה מי הקליט את הכרזת העצמאות תתקבל במסגרת הערכים שלנו כאן אני מציע לך שתי פעולות - א. להוסיף פיסקה מתאימה לערך הכרזת העצמאות. ב. אם אביך ז"להיה איש רב פעלים הראוי לערך - לכתוב ערך על אביך. אשמח לסייע לך בעצה ובהדרכה בשתי פעולות אלו. הערה - הסיפור לא היה ידוע לי, וקיימות מספר גירסאות. איני בקיא מאוד בדברים ואין לי כל ידע עצמאי בעניין (וכנראה שלך יש) אנא היי מוכנה להביא אסמכתאות לדברייך אם תידרשי לכך (וזאת מבלי לפקפק לרגע בנכונות דברייך). כאמור, אשמח לסייע בכל דבר. אפשר ליצור איתי קשר כאן בדף השיחה, או אם ברצונך בשיחה פחות פומבית - אפשר להחליף מיילים. בברכה אלמוג 22:32, 10 מאי 2006 (IDT)

אלמוג שלום,

תודה על התגובה המהירה והידידותית ! (אגב, "חוחי" הוא הכנוי שלי - שמי הוא .... ברוך, .... זלצמן כמובן ...)

מאחר וזו פסיעתי הראשונה בויקיפדיה אודה על כל עזרה וסיוע ואכן אשמח לשיחה פחות פומבית - אם כוונתך לשיחה טלפונית הרי מספרי הוא ======, או בSKYPE- HOHEYS . אשמח להתקשר אליך באם תעביר לי מספר טלפון ן.או כתובת ב SKYPE

לגבי אסמכתאות - אין שום בעיה.

להשתמע,

חוחי

חוחי

שלום חוחי. אין לי מושג מה זה סקייפ. אנסה ליצור איתך קשר מחר בשעות אחה"צ בטלפון (כרגע אני הולך לישון). אני מוחק את המספר כרגע מדף השיחה שלי כדי שלא ישמש אחרים למטרות אחרות. להשתמע מחר. בידידות אלמוג 23:06, 10 מאי 2006 (IDT)

שלום אלמוג. שוב תודה. מחר אחה"צ לא אהיה בבית אלא רק בשעות הערב המאוחרות. SKYPE הוא טלפון חפשי באינטרנט - מאד מומלץ !!!!!!!!! טרול רפאים העביר את המשך הנושא למקום אחר - ראה בשיחה שלי. לילה טוב חוחי 23:17, 10 מאי 2006 (IDT)

שלום אלמוג. אני כרגע בבית ואם אתה פנוי אשמח לשמוע ממך.11:07, 12 מאי 2006 (IDT) חוחי 11:08, 12 מאי 2006 (IDT)

שלום אלמוג,התמונה בערך "הכרזת העצמאות" היא לא של ההכרזה המקורית אלא של שחזור שנערך ב 25/4/1958. המקור לכך הוא אתר "אוסף התצלומים הלאומי", תמונה מס' 5353. לאתר זה ניתן להגיע דרך http://147.237.72.31/topsrch/default.htm ואח"כ יש להכניס ב"מלל חיפוש" את "הכרזת המדינה". מה צריך לעשות וע"י מי על מנת לתן את הטעות? חוחי 19:26, 13 מאי 2006 (IDT)

העלאת תמונות לוויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג; האם שקלת להעלות תמונותיך הרבות והטובות לוויקישיתוף, למען יוכלו ליהנות מהם גם בוויקיפדיות בשפות אחרות? ריק-פ 23:01, 10 מאי 2006 (IDT)

היי פלג (אני אוהב את השם הזה. לבן שלי קוראים פלג). לפני כמה חודשים ניסיתי להעלות את אחת התמונות, ונתקלתי שם באיזה פרוצדורה שלא הצלחתי להבין, ובסוף נמאס לי. ייתכן שזה נובע מעצלות או חוסר רצון להתאמץ. לא כל התמונות טובות, וחלק מהן גם לא נראה לי שיכולות לשמש מישהו (מי יכול להשתמש בתמונה של מועצה אזורית בקעת בית שאן שהעליתי היום? בכל אופן, כל התמונות שאני מעלה מועלות ברשיון חופשי לחלוטין, כך שאני לא רואה את ההבדל. אלמוג 23:06, 10 מאי 2006 (IDT)
אל נא לקפוץ למסקנות חפוזות. הנה הערך האנגלי על המועצה דניאל צבי 16:28, 12 מאי 2006 (IDT)

סטיב בורדן[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג.

בחרתי לכתוב זאת בדף השיחה שלך כי אין בדעתי להתחיל ליצור ויכוח פומבי; כמו כן, אני חושש מהתערבות של מיודעינו פול, שרק יפריע.

אני מבקש לשאול אותך שאלה: האם אתה לא חושב שמעט הגזמת לגבי הצבעת המחיקה? לא אהבתי את הכותרות שאתה ועמית שמתם (ליתר דיוק, הניסוח המלודרמטי שלהן), אך הן דבר מה קטן. הפריע לי הרבה יותר השימוש בשני דפים לא קשורים בהקשר ההצבעה.

ה"הצעה" לערך מומלץ הייתה מיותרת ואני חושב שגם מעט ביקורתית מדי. בסופו של דבר, לאחר העבודה הרבה שאני ומשתמש:אליבאבא השקענו, הערך לא כלל שגיאות כתיב. כמו כן, היה בזה מן הלגלוג על המצביעים בעד השארת הערך. לא נעלבתי, שכן דורש הרבה יותר מכך כדי לעשות כן, אבל הרגשתי שלא בנוח עם הניסוח בו בחרת להתבטא.

אך בעוד עניין זה עוד יכול להיחשב כהומור וסרקזם (והרי ניכר שבמידה מסוימת זו הייתה כוונתך), אני לא מצליח להבין מדוע העלית את הנושא גם במזנון. אני לא מבין מדוע בחרת להגיב לדיון רלוונטי של קקון בפסקה ארוכה, בה, מלבד שלושת המשפטים הראשונים, עיקר דבריך היו בעניין המחיקה. קקון דיבר על הצבעה לערכים מומלצים שנעשית לא על פי איכות, אלא על פי נושא התוכן. אתה דיברת על ערכים שכתובים רע ועל העובדה שערכים מסוימים מושכים כותבים באיכות מסוימת (אינני סותר אותך על עובדה זו, אם כי יש יוצאים מהכלל).

אם רצית בעוד תשומת לב להצבעת המחיקה יכולת להסתפק בלוח המודעות, כפי שעשו בעניינו של הר חמד. אבל מדוע כל התעמולה הזו ("...נושאים כ"סטיב בורדן" (למחוק! למחוק! למחוק! למחוק! למחוק! למחוק!) מושכים... וגו'")? למה לכתוב בדף ההוספה לערכים מומלצים דבר אשר לא זהו מקומו? למה לדבר שלא לנושא הדיון במזנון?

אין שום דבר מבחינתי בפנייה לאנשים שינקטו עמדה זו או אחרת דרך דף השיחה שלהם או בדפים קשורים. יכולת אפילו לפתוח נושא חדש במזנון (על אף שלטעמי זה היה מיותר, שכן כל מה שהיה לומר כבר נאמר בדיון על ההצבעה) או, כמו שכבר הזכרתי, להפנות לדיון בלוח המודעות. במקום אלו ביכרת לפרסם את דעתך על הערך במקומות שלא מיועדים לכך. אני חושב שבמידה מסוימת, נחצה כאן גבול של טעם טוב. גם אם ההצבעה הזו חשובה לך, אין היא צריכה להתרחש בכל ויקיפדיה.

בברכה, זהר דרוקמן 21:26, 11 מאי 2006 (IDT)

קראתי את תגובותיך בדף המחיקה תחת הכותרת "רגיעה" או משהו דומה. מכיוון שרציתי להרגיע לא עניתי. אציין שהערך הזה אכן מפריע לי באופן מיוחד, ואני רואה בהמשך קיומו בעיה שדורשת פתרון. לכן פתחתי את כל הדיונים והתבטאתי כפי שהתבטאתי. אם יש דבר אחד בכל זה שאני מצטער עליו, זה שנרמז שיש לך שגיאות כתיב. אין לך. ערך כתוב בעברית ללא שגיאות עדיין אינו ערך בר קיום בויקיפדיה, ואני מקווה שאתה מבין את זה. ייתכן שהגבתי כפי שהגבתי כאשר ראיתי כחמישה עשר ויקיפדים, ראויים ומכובדים, מצביעים בעד דבר שלדעתי חותר תחת יסודות הויקיפדיה כפי שאני מבין אותה. אבל זה לא משנה. לא כתבתי דבר אישי כנגדך, ולהיפך, בכל מקום שיבחתי את פעולת השיכתוב שלך, אך טענתי שהיא חסרת תועלת, שכן היא בנייה על בסיס לקוי וכך אני חושב. לדעתי לא חציתי את הגבול, והשתמשתי בכל הכלים שעומדים לרשותי (מזנון, מומלצים, תקצירי עריכה) על מנת להבהיר את החשיבות והדחיפות שבעניין. אני משקיע כאן זמן רב ומאמץ רב, ואין לי כל רצון לראות ערך כסטיב בורדן נותר בויקיפדיה. זה לא אישי. זה לא נגד האבקות. זה לא קשור לפול. זה לא קשור אליך. זה אפילו לא קשור לסטיב בורדן. זה רצון לקיום סטנדרט מינימלי של איכות. סטנדרט שלדעתי לא מתקיים כאן, ואחת היא עד כמה תשכתב את הערך. בנייה על בסיס רעוע היא לעולם רעועה. תרופתו היחידה של הערך היא מחיקה וכתיבה מחדש. בהתנהגותי רציתי להבהיר שיש דברים שאני כתורם (ואפילו תורם כבד) וכקורא, איני צריך לסבול. הצרימה שנגרמת לי כתוצאה מקיומו המתמשך של הערך חמורה פי כמה מכך שראית דיון על הערך במקביל במזנון ובמומלצים. הבהרתי וחזרתי והבהרתי שאכבד כל הכרעה דמוקרטית. ואם כך, זכותי לנקוט בכל דרך לגיטימית וחוקית על מנת להביא להכרעה שלדעתי היא נכונה. לא פניתי לאיש בדף השיחה שלו, רק צלצלתי בכל הפעמונים ובעטתי בכל הדלתות, כי לדעתי הבית עולה באש. אלמוג 21:53, 11 מאי 2006 (IDT)
אגב, אם כבר אתה משכתב את הערך, ואם הערך יישאר, הפרט היחיד המעניין באשר לאדון בורדן שמצאתי בויקי האנגלית (כן, עשיתי עליו דוקטורט קטן בימים האחרונים. נהניתי מכל רגע), הוא שמכיוון שיש לו את הזכויות על הכינוי "סטינג" הזמר גורדון סאמנר המכונה סטינג משלם לו תשלום שנתי עבור השימוש בכינוי. יוצר הערך המקורי לא מצא לנכון להכניס פרט זה דווקא, וכאמור, אם הערך יישאר (ואני מקווה שלא) נראה לי שיש מקום להוסיף את הפרט. אלמוג 21:58, 11 מאי 2006 (IDT)
דווקא הערת טריוויה שכזו? אולי אם היה איזשהו מאבק משפטי זה היה רלוונטי, אבל במה שורה זו תתרום לערך? בכל אופן, לגבי שאר דבריך, מקובלת בהחלט גישתך לערך זה ולדומיו, אך עדיין אני חושב שהיו דרכים מקובלות יותר לפעול בנידון. כמו כן, אני שמח לשמוע שלא פספסתי שגיאות. אני חושב שאין טעם "לשבור ביצים כדי לעשות חביתה" וחבל לכתוב דברים מיותרים (מבחינת מיקומם) בדפים אלו. אני בעד גישה אחרת מזו שהצגת במשנתך, והיא דווקא טיפוח ושכתוב ועריכה מחדש של ערכים שאתה מגדיר כויקיפדיה ב'(את התרומות הבעיתיות של משתמש:קרטמן לקחתי כפרויקט מיוחד), ואני מניח שכאן מתנגשות גישותינו. אני מזמין אותך לעיין פעם אחרונה בשינויים שעשיתי בערך (לאחר שינויים מבורכים נוספים של אליבאבא). האם עדיין לא מדובר בבסיס עליו ניתן לבנות?
אציין שאני מנסה בזמן האחרון ליצור קשר עם חובבי היאבקות בעלי יכולת הבעה סבירה כדי שיעזרו בעניין. המאמצים שלי נתקלים בקשיים רבים (כשם שאתה יכול לדמיין), אבל אני מקווה לנסות וליצור קשר עם אחד פוטנציאלי עד סוף השבוע.
בתקווה לעתיד ללא צורך בשכתוב, זהר דרוקמן 22:24, 11 מאי 2006 (IDT)
לזוהר שלום. תרומתו של Ad Hoc לדף השיחה של הצעת המחיקה, שברה מבחינתי את כל הכלים. יש הרבה מה להגיד על איכותה של המטרה שלמענה נאבקים, כשהיא נבחנת בכלים שבהם משתמשים. מכל מקום אין לי כל עניין יותר במר בורדן או בערך שלו, יימחק - יימחק. לא יימחק - מבחינתי אפשר לעשות שחזור לגירסה המקורית. אלמוג 06:41, 12 מאי 2006 (IDT)
אני קצת מתפלאה שזה בכלל אכפת לך, ושבאמת תגובתו שברה את הכלים עד כדי כך שתמחק את דף המשתמש שלך. לא מדובר בדיוק בויקיפד תורם למרחב הערכים, והוא לא אמר משהו שממש חשוב לאלו שכן תורמים. אם הערך המדובר לא היה ראוי, הייתי מוחקת אותו בהינף אצבע על המקלדת. ישוחזר אלמוג! (זה אומנם לא מתחרז), אבל זה הטוב שמצאתי. דורית 11:50, 12 מאי 2006 (IDT)
מצטרף לדורית בתמיהה קלה. מאז שאד הוק נרשם לויקי כל פועלו היה בדפי השיחה, שם דיבר בעיקר נגד גילגמש ומפעילים אחרים. חבל להתרשם יותר מדי מדבריו של אדם שעיקר השפעתו היא חרחור ריבים והתלהטות רגשות. בדיוק בגלל זה בחרתי בכותרת "רגיעה" לתגובתי האחרונה - הדיון התלהט יתר על מידה. אני מקווה שתחזור במהרה, חבל שבעבור אדם כמו אד הוק אנו מפסידים אדם שכמותך. זהר דרוקמן 12:22, 12 מאי 2006 (IDT)
לזוהר ודורית תודה. אינכם "מאבדים אותי", ואין בכוונתי לפרוש. כמו שכתבתי בתקציר העריכה כשמחקתי את תוכן דף המשתמש, ברצוני להנות לתקופת מה מהאלמוניות לה זוכה אד-הוק (ומשתמשים אחרים שאינם טורחים לכתוב תוכן בדף המשתמש שלהם). מן הסתם אשחזר את הדף בעתיד. לא פרשתי ולא אפרוש מהויקיפדיה. מדי פעם (כמו היום בבוקר) עולה השאלה למה אני צריך את זה? יש לי אישה ושני ילדים. יש לי עבודה. יש לי תואר שני על הראש, והשבוע אני אמור לתת הרצאה במסגרת קורס שאני לומד, על ארנסט גלנר (ודווקא הערך שלו כאן מתחת לכל ביקורת). אני כרגע כותב ספר שאם הייתי מקדיש לו עשירית מהזמן שאני מבלה כאן, היה כבר עובר בהיקפו את מלחמה ושלום, יוליסס וימי ציקלג גם יחד. התשובה היא מורכבת, אבל חלק ממנה היא האינטראקציה עם כמה אנשים טובים כאן, והתחושה הקהילתית. זו אחת הסיבות שלקחתי כל כך ללב את עניין בורדן. זה הבית שלי ואני מתכוון להלחם על כל בלטה. אלמוג 13:04, 12 מאי 2006 (IDT)
רק שבמחיקת דף המשתמש שלך, הוצאת את ה"בלטה". לא חשבתי שתפרוש (אוי ואבוי אם כן), רק שאני מאמינה כי יש אנשים שיש להתרגש מהם, ויש שלא. ישוחזר אלמוג! דורית 14:49, 12 מאי 2006 (IDT)
הערה טכנית: מבחינה תאורטית, יש סיכוי לכך שטבלת archive תנוקה בעת שדף המשתמש שלך נמצא בה (כלומר מחוק), כך שהוא יאבד לצמיתות. לפיכך מומלץ לגבות את הטקסט המצוי בו. ‏– rotemlissשיחה 15:13, 12 מאי 2006 (IDT)

בלינק[עריכת קוד מקור]

אלמוג מצטער שנאלצת להפוך לאלמוני בויקיפדיה, אשמח כמובן לעזור כמה שאוכל למצב המוזר שמשתמשים כמוך וכמו פול ורבים אחרים שוררים בו. לקחתי לעצמי חופשה קלה כדאי להבין את פרשת "פול המשתחל", עברתי על דף השיחה שלו ובימים אלה אני עובר על שלך. אני מקווה להבין לעמוק את העניין כדאי להבין מהדמיון המוזר ביני לבין המשתמש פול. אני מקווה שתשוב ביום מן הימים ותוכל לעזור לי בערכי. אני חב לך הרבה על זה שביטלת את החסימה הלא מובנת שלי. עם זאת אני נאלץ לשאול שאלה קשה מנשוא, למה הערך סטיב בורדן נמחק? עברתי על השיחה הלוהטת מעל להודעה שלי והבנתי שיש בעיה בערך המסוים הזה, אבל כשפניתי לבדוק זאת גיליתי שהוא נמחק, האם תוכל להסביר לי קצת מה הייתה הבעיה שם. אני לא רוצה להישמע כחוקר משטרתי, אני פשוט רוצה להבין את סיפורים השונים בויקיפדיה. שאלה נוספת שאני נאלץ לשאול אותך היא, למה הערך על טבעי (הסדרה) (הערך שנכתב על ידי) עדיין מחוק? האם אני אמור לכתוב אותו מההתחלה? בלינק 19:30, 12 מאי 2006 (IDT)

פנייה זו לכשעצמה מחזקת את חשדותי שאתה הוא פול, ואם הם יתחזקו עוד קצת, אתנהג בך בהתאם. עבר עלי כאן יום קשה, אל תוסיף שמן למדורה. אלמוג 20:43, 12 מאי 2006 (IDT)

אני שוב נשבע לך שאיני הוא פול אבל תחשוב מה שאתה רוצה, מה אתה חושב שיש לי פיצול אישיות כול שהוא? לא ברור לי למה אתה חושד שאני הוא פול, אבל אני לא אהיה לך קוץ בישבן היום. בלינק 20:50, 12 מאי 2006 (IDT)

שיחת משתמש:אלמוג / משנה ויקיפדית#הצעה[עריכת קוד מקור]

למקרה שלא שמת לב, אשמח לשמוע את דעתך. עמית 21:07, 12 מאי 2006 (IDT)

היי עמית. הצעה יפה מאוד ומקובלת עלי. רציתי להשיב בפירוט, ולכן לא הגבתי מייד. בימים הקרובים אנסה לתת לה נוסח של הצעה בפרלמנט. אלמוג 21:11, 12 מאי 2006 (IDT)

מתקפת איכות הקולונוע הישראלי - ערכי הרוחב[עריכת קוד מקור]

אלמוג שלום,

בנוגע לקריאתך במזנון, נראה כי את ערכי הרוחב רק אתה יכול לכתוב. נושא הקולנוע הישראלי הוא נושא בעייתי משום שרבים (ואני כפי שכתבתי לך, מה לעשות, ביניהם) לא כל־כך אוהבים אותו. אז להשקיע מאמץ קצר בכתיבת ערך על סרט (טוב, לא כל כך קצר, פורטונה דרש ממני לגשת לספרייה) או על שחקן אנחנו עוד מסוגלים, אבל לסכם תקופה יכול רק מי שהנושא קרוב ללבו. אישית, לא נראה כי אהיה מסוגל בשל לחץ בעבודה לכתוב ערכים נוספים בשבוע הבא, אבל אני מבטיח לכתוב ערך נוסף אחר־כך (יש נושא, אבל הוא דורש מחקר). אביהו 23:23, 12 מאי 2006 (IDT)

התנצלות והבהרה[עריכת קוד מקור]

היי אלמוג -

ראיתי שנפגעת מאוד מדברי, ולא לכך התכוונתי. לכן אני כותב לך כאן - להתנצל ולהבהיר את כוונתי. אודה שהיססתי האם לכתוב כאן, בהנחה שאינך שש במיוחד לראות את טביעות אצבעותי על דף שיחתך. אבל הנחתי שמכיוון שאתה כתבת בדף שיחתי, זה יהיה בסדר.

ראשית, לגבי החדירה לפרטיותך - זה דבר שאני מתייחס אליו בכובד ראש, ואם עברתי על מוסכמה כלשהי אני מתנצל מקרב לב. כמה דברים: (א) לא קישרתי בין זהותך האמיתית והויקיפדית בדברי, וגם לא חשבתי שזה יתמרן אנשים להתחקות על הקשר. אילו הייתי כותב על רם אורן, אני בספק אם מישהו בלי ידע נוסף היה מבחין בהבדל או רואה משהו תמוה או מסקרן בהשוואתי. (ב) זאת לא הפעם הראשונה שנקשר קשר בין שתי הזהויות - ראה את דף השיחה בערך עליך - ולכן לא חשבתי שיש בזה סוד. (ג) כפי שאמרת, היה קישור מדף שיחתך שחשף את זהותך, ולכן הנחתי שאין זה דבר שאתה מסתיר. בדברי לא הייתה כל כוונה לחשוף משהו שהנחתי שאתה מנסה לשמור או בסוד או בשקט, ואילו הייתי חש ככה ודאי שלא הייתי מתנסח כפי שעשיתי.

לגבי ההערה "אני אישית אינני קורא את ספריו" - לא היה כאן כל נסיון ללגלג. הזכרתי עובדה, שדרכה ניסיתי להעביר את הנקודה שאני שמח שישנם ערכים שאני אישית אינני מתעניין בהם אבל שאני יודע שלאחרים יש עניין בהם. דווקא קראתי את הפרק הראשון של אחד מספריך ב-Ynet, והוא היה כתוב היטב, כמו רבים מהערכים שכתבת כאן בויקיפדיה. אבל מה לעשות, אני לא חסיד גדול של הז'אנר הזה, ולכן לא קראתי את ספריך. אין פה שום ביקורת מרומזת או נסיון להעליב. אני מתנצל שיצרתי אי הבנה שגרמה לך כאב.

לגבי הערתך שירדתי להתקפות אישיות - לא הייתי מגדיר את מה שכתבתי כהתקפה, אבל היא בהחלט הייתה אישית. למה? משתי סיבות. ראשית, בגלל שנוצר אצלי הרושם שאתה עצמך יצאת למסע אישי כנגד פול אחרי שהוא איים על חייך (הערה: אני בהחלט מגנה את מעשיו), ולכן לא חשוב כמה מאמץ השקיעו זהר ואליבאבא, התעקשת למחות כל זכר של הגרסה הראשונה שהוא כתב - כלשונך "למחוק. למחוק. למחוק. למחוק." מסע אישי של מפעיל מערכת כנגד ויקיפד מאוד צורמת לי - זכור שפעם ראשונה שפציתי את פי הייתה בעקבות מרדף אישי של גילגמש כנגד Asbl. לכן לדעתי לא הפכתי את הדיון לאישי, אלא המשכתי דיון שכבר נהיה אישי. שנית, למרות שכתבת מספר פעמים שלמתאבק בורדן מגיע ערך, כמה פעמים לעגת לתוכן עצמו והפגנת זילזול מוחלט בו בכך שהשוות אותו לערכים אחרים יותר חשובים. שוב, מפריע לי שמזלזלים באנשים שמשקיעים מאמץ ולועגים למשהו שמספיק חשוב להם שהם מוכנים לנדב את זמנם לכתוב עליו ערך (או שחשוב לאנשים שמעוניינים לקרוא אותו, כמו המכר שלי שבעל כורחו נגרר ללמוד על התאבקות מקצועית). לכן רציתי להמחיש לך אישית כמה זה עשוי להיות מעליב - על ידי הצבת שאלה היפוטתית של איך היית מרגיש לו היו מורידים מערכו של ערך שחשוב לך או לבני משפחתך. לא התכוונתי להפגין זלזול באותו ערך, למרות שככה הבנתי שדברי התקבלו. וכאן שוב אני מתנצל. גם לא אצטדק שעכשיו תדע איך מרגישים אחרים שמזלזלים בהם, בגלל שאילו הייתי יודע מראש שכדי ללמד אותך לקח עלי להעליב אותך עד מעמקי נפשך, הייתי בוחר לא לכתוב מילה.

בקיצור - אני מתנצל שגרמתי לך כאב, ואני מקווה שלא אעשה כך בעתיד וגם שאתה לא תעשה כך לאחרים. אסיים באיחולים להצלחה בהרצאתך והמשך כתיבה פורייה. אין צורך לענות לי - אינני מעוניין שתפר את מדניותך להתעלם ממני באופן מוחלט. בברכה, Ad hoc 06:12, 13 מאי 2006 (IDT)