שיחת משתמש:גילגמש/ארכיון מאי 2005

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תמר בורנשטיין-לזר[עריכת קוד מקור]

מה אתה אומר לגבי תמר בורנשטיין-לזר? רוב הערך הוא רשימה שמית של הספרים שכתבה אין אפשרות ליצור רשימה נפרדת מהערך (נאמר לדוג' הפניה בתוך הערך לספרי תמר בורנשטיין לזר או משהו דומה) כדי שיהיה ניתן לערוך? (או שלחילופין לא להכניס את רשימת הספרים המליאה אלא רק ספרים מייצגים כמו לדוג' ספרי "קופיקו" ולא לרשום את כל הספרים אלא רק כותר)כרם יהושע 06:56, 1 מאי 2005 (UTC)

אני רואה שערן ב. חושב שצריך להשאיר את הספרים. לדעתי יש למצמם באופן דרסטי את רשימת הספרים. צריך לעלות את זה לדיון בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 07:00, 1 מאי 2005 (UTC)

אור החיים[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהחזרת את אור החיים למה? הערך נמצא כבר (ממוזג עם חיים אבן עטר) לא עדיף ליצור הפניה לחיים אבן עטר?כרם יהושע 07:17, 1 מאי 2005 (UTC)

זה לא משנה. לא מוחקים ערכים סתם כך. אם אתה רוצה למזג, תפתח לו דיון איחוד בעזרת תבנית VFD ונקיים הצבעה. אי אפשר סתם כך לבוא ולמחוק ערך שמישהו אחר כתב. גילגמש שיחה 07:19, 1 מאי 2005 (UTC)

שוב פעם רשימת אפיפיורים[עריכת קוד מקור]

כיצד ניתן להכניס ערכים לקטגוריה? קטגוריה היא ללא תאריכים, והיא לפי סדר הא"ב. זה יבלבל מאוד אם (אקח לדוגמה) יהיה אפיפיור אחד שמתחיל ב-א' ובסביבות שנת 400, ומתחתיו עוד אפיפיור ב-א' בסביבות שנת ה-1000. אני אמרתי, ואני חוזר: זוהי אנציקלופדיה. כותבים על כל דבר שעולה על הדעת. אני מבין-אפיפיורים לדעתך זה לא נושא חשוב, אבל ישנם אנשים, שיכולים להיות גם המון יהודים, שמתעניינים בנושא, ואנחנו צריכים להיות פתוחים בפניהם. אני בעד לכתוב על כל אפיפיור, אך אם נוח לך בקטגוריה, אפתח בקטגוריה. בברכה, דמוסתנס 07:25, 1 מאי 2005 (UTC)

אני מצטער מאוד. לא כותבים בוויקיפדיה כל דבר העולה על הדעת. למשל לא כותבים על אישים איזוטריים או תופעות שוליות (כמו למשל מעוף גרגר האבק ברוח). אינך יכול לדעת אם נושא האפיפיורים חשוב בעיני או לא. אני מסביר לך את הנוהל הקיים ולא מנסה למנוע ממך לכתוב את הערכים. לפי הנוהל הקיים, אין לפתוח רשימות חדשות, למעט מקרים ספציפיים בהם לרשימה ערך מוסף רב יחסית לקטגוריה. במקרה זה, אין לרשימתך ערך מוסף כי אפשר לפתוח רשימה לנשיאי ארה"ב לפי שנת לידה, לכוכבי קולנוע לפי שנת לידה וכו'. אין לזה סוף. אם אתה רוצה להוסיף כמה ערכים אדומים שישמו זרז לכתיבת הערכים, תוסיף אותם בבקשה בתוך הקטגוריה. גילגמש שיחה 07:29, 1 מאי 2005 (UTC)
סליחה שאני מתערב, אבל לדעתי דווקא לרשימה של אפיפיורים יש ערך רב, במיוחד עם יחלקו אותה לפסקאות על פי תקופות. אפילו אם הרשימה תהיה מלאה קישורים אדומים, עדייו יש לה ערך - במיוחד אם יצויין ליד כל אפיפיור פרט קטן כמו ארץ מוצא ושנת לידה. ובנושא אחר - אם מישהו כותב מאמר מעניין ובעל אורך סביר על מעוף גרגר האבק ברוח, מדוע אין לכך מקום בוויקיפדיה? ליאור ארז 07:33, 1 מאי 2005 (UTC)
כי זאת אנציקלופדיה ולא אוסף של אנקדוטות. לגבי הרשימה, מה שאמרת יפה לכל רשימה. אנחנו עדיין לא יוצרים אותן. אני מתנגד בחריפות לשינוי מדיניות זה. גילגמש שיחה 07:34, 1 מאי 2005 (UTC)
האם תוכל להפנות אותי לדיון בו נקבעה מדיניות זו? ליאור ארז 07:46, 1 מאי 2005 (UTC)
לצערי לא, כי זה משהו נורא ישן ואני לא זוכר איפה זה נערך בדיוק. אתה יכול לנסות לחפש את זה במזנון או אולי בדף שיחת מפתח הנושאים. אני ממש לא זוכר איפה זה. מצטער. גילגמש שיחה 07:50, 1 מאי 2005 (UTC)
אם זכור לי נכון, בפרוש דובר אז שרשימות שיש להן ערך מוסף יהיו. רשימת אפיפיורים לפי שם אין בה צורך כי יש קטגוריה. רשימת אפיפיורים כרונולוגים יש בה ערך מוסף על פני הקטגוריה, ולכן יש לה מקום לפי המדיניות שנקבעה.
אם יש מקום לרשימת זוכי פרס נובל לפיזיקה, שי מקום גם לרשימת האפיפיורים, ובלבד שתעשה באותה צורה (כמו שהצעתי למעלה):
  • טבלה ולא רשימה
  • בלי קישורים אדומים אלא במקרים מיוחדים בו צפוי ערך.
  • הוספת עוד מידע בקצרה על כל אפיפיור (שם מקורי, מקום לידה, הערה קצרה על תקופתו כאפיפיור). וכו'.
eman 10:09, 1 מאי 2005 (UTC)
זה נכון, רשימות שיש להן ערך מוסף נשארות, לכן יש את רשימת המדינות לפי שטח או רשימת מבצעי צה"ל במלחמה העצמאות. אם תסים לב, רשימות אלו מלאות בפרטים והן לא סתם אוסף של אישים עם תאריכים שזה בדיוק מה שהיה שם. כל עוד אין טבלה מסודרת ומלאה במידע, אין כל ערך לרשימות. אם תרצה אני אצור לך 1000 רשימות ממוינות לפי תאריכים או גדלים. אין בזה שום תועלת. גם את הפיזיקאים יש לסדר בטבלה נוחה ולא להעמיס ברשימה חסרת תועלת ממשית. גילגמש שיחה 10:12, 1 מאי 2005 (UTC)
מסכים אם eman, אף על פי שאיני חסיד של רשימות למיניהם לדעתי צפויה תועלת מרשימה זו. בברכה Shayakir 10:14, 1 מאי 2005 (UTC)
רק אם יש בה תוכן. סתם רשימה חסרת תועלת לחלוטין. הוחלט למחוק את הדבר הזה ואני מבקש לפעול לפי החלטה ההיא. אין לי בעיה אם תיהיה טבלה מסודרת, גדושה במידע. סתם רשימה של 200 ערכים אדומים רק כדי שתיהיה רשימה חסרה כל תועלת וזה מנוגד להחלטה קודמת. גילגמש שיחה 10:18, 1 מאי 2005 (UTC)
אז עכשיו מתברר שאתה מתנפל על אנשים על פי מה שאתה זוכר שהיתה ההחלטה, אפילו שאתה לא זוכר בדיוק מה היא היתה?! ועוד מתעקש שצריך להיצמד להחלטה קודמת, כשבעצם אתה דורש להיצמד למה שאתה זוכר שחשבת שהיא היתה?! פשוט חוצפה שמרתיחה לי את הדם!!!
בעניין הזה אתה פועל בברור על דעת עצמך, למרות שרוב האנשים לא מסכימים איתך, ולכן אני משחזר את רשימת האפיפיורים על סמך מה שהיא היתה, תוך הורדת רוב הקישורים האדומים, וזה יהיה בסיס לעבודה. eman 10:28, 1 מאי 2005 (UTC)
שטות. אני פועל לפי החלטה שפורסמה ומאז פעלנו לפיה וצמצמנו רשימות. שינוי החלטה זו בפרלמנט ולא בדף שיחתי. גילגמש שיחה
אין שום הבדל בין רשימה כרונולוגית של האפיפיורים לרשימת זוכי פרס נובל לפיזיקה, או לרשימת זוכי פרס נובל לספרות (שצריכה שדרוג). בכל מקרה גם רשימת זוכי פרס נובל לפיזיקה התחילה מרשימה ששידרגתי אותה לטבלה (אגב היא לא היתה מלאה, ובחלקים שכבר היא היתה היה הרבה יותר קל לעבוד).
הרשימות שצומצמו היו רשימות שהקטגוריות יכולות להחליף. את הרשימה הזו הקטגוריה לא יכולה להחליף. לא יכול להיות שתפעל בבריונות רק על סמך הפרוש שלך להחלטה שאתה לא יכול למצוא, כשבברור שכמעט כל שאר האנשים מבינים אותה אחרת. eman 10:40, 1 מאי 2005 (UTC)
אני לא פועל בבריונות, אתה פועל בשרירות ומחשזר רשימה מיותרת לחלוטין. אמרתי שאין לי בעיה בטבלה, אבל השחזור הנוכחי שגוי. אני לא רוצה להתעסק ברשימה זו פעם נוספת. פניתי לדוד שי ואני מקווה שהוא יטפל בזה. באשר למיני רשימות, אני אטפל בהן אחת אחת. גילגמש שיחה 10:42, 1 מאי 2005 (UTC)

פיצול כתובת IP משם משתמש[עריכת קוד מקור]

אף שהדבר לא נוגע ישירות אליך, אבל היות ושמך נכתב כחוסם את כותבת הIP של מקום העבודה שלי לכן אני שואל אותך.

אני עובד במקום בו ישנם עובדים רבים, ובין אתנחתה למשנהו, אני נוהג להכניס כאן דברים שחקרתי-בדקתי וכל מיני. כנראה שאחד או אחת העובדים כאן השחית ערך מסיבה לא ידועה, וכתובת הIP נחסה, וכשבדקתי את ההיסטוריה של הכתובת אני רואה שזה קרה לא פעם ולא פעמיים, יתכן שזה אותו אדם, יתכן שזה אנשים שונים, בכל אופן אני לא יכול לדעת מי ומי המשחית.

בגלל משחית זה, הפסדתי כמה וכמה ערכים שהייתי שקוע בהם ורציתי להכניס אותן, (עכשיו לך תשחזר את הכל בראש) כן רציתי להוסיף המון פרטים בערך גומא שבקטגורית בוטניקה, היה לי מוכן המון חומר מחיפושים שעשיתי באינטרנט לצורך עבודה פרטית שלי, וחשבתי להכניס אותה, עכשיו אין לי אותה מוכן ואצטרך להרבה זמן בשביל לשחזר תוכן ומקורות.

ושאלתי - האם שייך לפצל את שמי "עורךספרים" שהוא לא יכלל בחסימה אף אם הכתובת תחסם.עורךספרים 14:11, 5 מאי 2005 (UTC)

כפי שעניתי לך בתשובתי אלייך במייל, הורדתי את החסימה. כתובות ה-IP משותפות לעתים לכמה אנשים ולכן נחסמת בטעות. לא צריך לשנות את שם המשתמש שלך, כי כפי שאתה רואה, אתה יכול לערוך באתר. אני מצטער מאוד על אי הנעימות שנגרמה לך. גילגמש שיחה 14:13, 5 מאי 2005 (UTC)
אין בעיה, אני חושב שראוי לחסום משחית. רק שאלתי אם שייך לפצל אותם.
דבר מוזר שהמייל לא הגיע אליי, כי אני עדכנתי כאן את הכתובת, כנראה אני צריך לבדוק אותו שוב.עורךספרים 14:18, 5 מאי 2005 (UTC)
המ.. תבדוק את תיבת דואר הזבל. דואר מוויקיפדיה נוטה למצוא את דרכו דווקא לתיקיה זו משום מה. גילגמש שיחה 14:19, 5 מאי 2005 (UTC)
אין.:::: אבל לא משנה, העיקר שאני לא חסום, אם תרצה להודיע לי משהוא, עדיף כבר בדף השיחה שלי שם זה בטח יגיע אליי:)
מוזר מאוד. אני עונה לכל המכתבים המגיעים אלי. אולי כדאי שתחליף שרת דוא"ל :-). גילגמש שיחה 14:31, 5 מאי 2005 (UTC)
אגב לא ענית לי לשאלה המרכזית, שייך פיצול? הבנתי שלא.
אין כל טעם להחליף את שם המשתמש. החסימה הורדה ואין שום בעיה שתמשיך לערוך את האתר. גילגמש שיחה 14:37, 5 מאי 2005 (UTC)
אני חושב שלא הבנת אותי.

אני מתכוין לשאול, ההאם שייך לתת הוראה שאפילו הכתובת IP שאני כותב בה עתה נחסמת, השם שלי עורךספרים לא יהיה חסום, אף מכתובת זו.

לצערי, אופציה זו איננה קיימת. גילגמש שיחה 14:41, 5 מאי 2005 (UTC)
אותה הבעיה קרתה גם לי אתמול (וגילגמש שחרר גם אותי). אני מניח שכל תיקון של הבעיה הזו יצריך שינוי תוכנה, ולכן עליך להפנות אותו למטא-ויקי. ערןב 14:44, 5 מאי 2005 (UTC)
לצערי, זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה. הפתרון היחיד שאני רואה הוא מתן כתובת אי מייל פעילה מצידו של מפעיל המערכת על מנת שיוכל לשחרר חסימות. לפני שבוע או שבועיים חסמתי בטעות את אחד השרתים של האונ' העברית ותוך 10 דקות קיבלתי 3 אימיילים. אם לא הייתי מפרסם כתובת אי מייל פעילה, עשרות ויקיפדים היו מאבדים את האפשרות לערוך את ויקיפדיה בגלל משחית בודד. לדעתי צריך להכניס את זה להוראות למפעילי מערכת. גילגמש שיחה 14:48, 5 מאי 2005 (UTC)

אנשי הישוב[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, האם תוכל להסביר את החלטתך להעברת אישים מקטגוריה "ציונים" ל"אנשי הישוב"? בתודה, Yanivreg 16:34, 5 מאי 2005 (UTC)

כן, ציונים היא קט' לא ממש מתאימה היות וכולנו ציונים - כולנו גרים בארץ וכו'. סיווגתי רק אישים שלא עלו לישראל כמו הרצל בתור ציונים. בן גוריון הוא איש היישוב כי הוא גר פה. כל הקט' של אנשי היישוב היא תת קט' של "ציונים". גילגמש שיחה 16:37, 5 מאי 2005 (UTC)

תמונה של אסתר עופרים[עריכת קוד מקור]

שלום לך

אין לי מושג אם יש זכות יוצרים לתמונה. ולמי. התמונה היא חלק מצילום עטיפה של תקליט ושל תקליטור. היא מופיעה באתרים שונים של הזמרת וכן באתרים שמוכרים את התקליטור...

תודה, איתן

כן, ראיתי, תודה. פניתי לויקיפד נוסף לקבל את חוות דעתו. גילגמש שיחה 18:18, 5 מאי 2005 (UTC)

מסה קריטית[עריכת קוד מקור]

היי גילגמש. כיוון שאתה בנית את תבנית חקר החלל מלכתחילה, אודה אם תבהיר את חוסר הבהירות בשיחה:מסה קריטית. צ'סשיחה 08:01, 6 מאי 2005 (UTC)

אין לי מושג בנושא זה. פנה בבקשה לאחד הפיזיקאים. תפקידי היה זניח בכל הענין הזה. גילגמש שיחה 08:02, 6 מאי 2005 (UTC)
אתה זוכר באיזה משתמש מדובר במקרה? צ'סשיחה 08:04, 6 מאי 2005 (UTC)
תנסה את עמנואל. אם הוא לא יודע, הוא כבר ידריך אותך הלאה. גילגמש שיחה 08:05, 6 מאי 2005 (UTC)

הקרב על פראג[עריכת קוד מקור]

אולי אתה תדע לפתור את התעלומה בשיחת משתמש:Eman/ארגז חול/בעבודה? eman 12:28, 6 מאי 2005 (UTC)

תמונת הרי יהודה.[עריכת קוד מקור]

דבר ראשון כל הכבוד על הנוסח אזהרה הקבוע. קצת ארוך, אבל חביב. דבר שני התמונה מויקיפדיה באנגלית. Hmbr 13:32, 6 מאי 2005 (UTC)

תודה על תשובתך ועל המחמאות שמגיעות למלח שמיים. לגופו של ענין, אנא ציין זאת בתמונה הרלוונטית בעזרת הפניה לאנגלית. מה שאתה צריך לעשות זה לרשום {{EN}} וזה יקשר אוטומטית לאנגלית. גילגמש שיחה 13:34, 6 מאי 2005 (UTC)

ישובים בגולן[עריכת קוד מקור]

קראתי את כל השיחות שהפנת אותי אליהם. אני חושב שקטגוריה יישובים בישראל היא גדולה מידי ואי אפשר להתמצא בא - אין לי בעיה עם חלוקת יישובים לפי מחוזות - אבל אני עדיין חושב שאזורים מוגדרים היטב צריכים להכיל גם תת קטגוריה של אזורים בהם. אולי לא "גליל תחתון" ו"גליל עליון" אבל כן "ישובים בגלים" ו"ישובים בגולן" . Deroravi 13:54, 6 מאי 2005 (UTC)

אני לא יכול להחליט על כך לבד. תפנה בבקשה לרמי בנושא זה. הוא מרכז את נושא המדינות בוויקי. גילגמש שיחה 19:15, 6 מאי 2005 (UTC)

בני יהודה[עריכת קוד מקור]

בני יהודה בטעות נמחק על ידי כי ניסתי למחוק הפנייה שהופיע פעמיים . אבקש לשחזר אותו koby12345 14:06, 6 מאי 2005 (UTC)

יש שם עכשיו דף פירושונים. תגיד מה אתה בדיוק רוצה שאשחזר. 19:14, 6 מאי 2005 (UTC)

אודות קישור שנמחק[עריכת קוד מקור]

הי, נא ראה את שיחה:Visual C++. בברכה, מלח השמים 16:41, 6 מאי 2005 (UTC)

השבתי לך בדף שיחת הערך. גילגמש שיחה 19:17, 6 מאי 2005 (UTC)

צירוף הצבעות מחיקה[עריכת קוד מקור]

האם לדעתך כדאי לצרף את הדף של ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/פריס הילטון לראו גם של ויקיפדיה: עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים? נראה לי שזאת הדוגמה הטובה ביותר למדיניות.

אשמח אם תוכל גם לתת לי כמה מהצבעות המחיקה היותר רלוונטיות שהיו בויקיפדיה כך שאוכל לצרף אותן לראו גם של ויקיפדיה: מדיניות המחיקה, מאותה סיבה. טרול רפאים 18:33, 6 מאי 2005 (UTC)

יכול להיות שזאת דוגמה טובה. כדאי לדון על כך. אני לא זוכר כרגע דיוני מחיקה רלוונטיים. תפנה בבקשה לערן ב. הוא עשוי לזכור. גילגמש שיחה 19:19, 6 מאי 2005 (UTC)

האם אתה מנהל תחרות מול המזנון?[עריכת קוד מקור]

כמות דפי הארכיון של דף השיחה שלך מפחידה למדי, יש סיבה למה אתה יוצר אותם כל כך קטנים? בארכיון, במיוחד אם אתה נועל אותו אין בעיה של קושי בכתיבה וככל שיש יותר דפים בארכיון יותר קשה לחפש בו. טרול רפאים 20:29, 6 מאי 2005 (UTC)

כן, יש. אני לא אוהב דפי שיחה ארוכים ולפעמים אני מעיין בדפי הארכיון שלי וככה יותר נח לי. אני נועל אותם כדי שלא יכתבו לי בארכיון וכדי שלא ישחיתו אותם. זאת גם הסיבה לנעילת ארגזי החול. גילגמש שיחה 20:37, 6 מאי 2005 (UTC)

למה מחקת את מה שכתבתי על שרון?[עריכת קוד מקור]

אזרח א.

כי זה לא מקובל. אם תחשית את הערך הוא ינעל. גילגמש שיחה 21:45, 6 מאי 2005 (UTC)

למה חסמת אותי? אני לא יכול לכתוב. הייתי צריך להכנס בדרך אחרת בשביל לכתוב באתר. זה לא בסדר. מי נתן לך זכות לחסום אנשים?

הקהילה. אל תדאג, אני יכול לחסום אותך מכל כתובת. אל תעורר מהומות בוויקיפדיה. גילגמש שיחה

תבנית מיותרת, מה דעתך?[עריכת קוד מקור]

היי גלגלמש, כנס בבקשה ל"שיחת תבנית:הקולוניזציה היוונית". Ramiy 00:43, 7 מאי 2005 (UTC)

שם אפשר לומר[עריכת קוד מקור]

היי. למה גילגת אחורה את שיחה:אריאל שרון? בגוף הערך סביר שאין לבצע עריכות קיצוניות, אבל אם הוא רוצה להציע את זה בדף השיחה, שיציע (ושיתקל בהתנגדות). ערןב 06:57, 7 מאי 2005 (UTC)

כי זה בחור מעצבן שכל מטרתו לעורר ויכוח מיותר. ראית מה הוא כתב על עצמו? "לוחם למען חופש הדיבור, למען עוד איזה משהו וכו'. בקיצור, מעורר מהומות. אם נאפשר לו לשפוך את משנתו בדף שיחה, תוך יממה הוא יגיע ל-50K ללא כל סיכוי להגיע להסכמה, הרי מדובר בווכחן מקצועי. בשביל מה? ויקיפדיה איננה במת נאומים. יש לו משנה פוליטית סדורה? בבקשה, זאת מדינה דמוקרטית, שיפגין בכיכר, לא פה. גילגמש שיחה 07:00, 7 מאי 2005 (UTC)
כל זמן שהוא עושה זאת בדפי השיחה, זה עוד איכשהו בסדר. יבואו כמה ויקיפדים ויגידו לו "אתה מדבר שטויות" ואז אם הוא ימשיך ויפעל נגד הקונצנזוס קהילתי יהיה מקום לחסום אותו. בצורה הנוכחית זה ניצול לא ראוי של סמכויות מפעיל, במיוחד כשמדובר בדף שיחה ולא בדף ערך. ערןב 07:14, 7 מאי 2005 (UTC)
אם זה כל כך מפריע לך אני אשחזר. גילגמש שיחה 07:17, 7 מאי 2005 (UTC)

איבאן צ'רניאחובסקי[עריכת קוד מקור]

בהמשך לשיחתנו מלפני שבוע, אנא עיין בIvan Chernyakhovsky. מסתבר שהמדובר בבנאדם מעניין ביותר, ואף ביהודי. אלמוג 17:51, 7 מאי 2005 (UTC)

אכן אישיות מענינת ביותר. אשתדל לאסוף חומר על מנת לכתוב עליו ערך, אם לא תקדים אותי. תודה. גילגמש שיחה 17:54, 7 מאי 2005 (UTC)

מבחנים[עריכת קוד מקור]

בהצלחה רבה! חזור אלינו במהרה, אבל אל תיתן לויקי להסיח דעתך יותר מדי מהמבחנים... Magister 07:33, 8 מאי 2005 (UTC)

אני כבר חושב על ההתארגנות לקראת עזיבתך הזמנית. פעם הבאה נא להודיע חודש מראש על מנת שנוכל להכין רשימה של ממלאי מקום (-: אמיתי 09:28, 8 מאי 2005 (UTC)
תודה. אני אשתדל לבוא לבקר. גילגמש שיחה

אלכסנדר סובורוב[עריכת קוד מקור]

שלום שוב, ובהצלחה במבחנים הקרובים. אם יהיה לך זמן, תבהיר בבקשה את המשפט הלא ברור שנמצא בערך על אלכסנדר סובורוב (בזכות ניצחונו על התורכיםו וכו'). בברכה, צ'סשיחה 11:53, 8 מאי 2005 (UTC)

תודה. עכשיו ברור יותר? גילגמש שיחה 12:04, 8 מאי 2005 (UTC)
אכן.. עכשיו אתה רשאי ללכת :-). צ'סשיחה 12:11, 8 מאי 2005 (UTC)

ויקיפדיה:מקרא תקצירי עריכה[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תוכל לעבור על הדף הזה. טרול רפאים 22:22, 8 מאי 2005 (UTC)

קראתי. אין לי מה להוסיף. גילגמש שיחה 06:44, 9 מאי 2005 (UTC)

מנחם אלון[עריכת קוד מקור]

זה שלא שמעת על ארי אלון (שרחוק ממני בערך כמו מאחיו מוטי) , לא אומר שאתה צריך למחוק אותו בצורה שחצנית. בברכה.

זהו מידע מיותר. ויקיפדיה היא אנציקלופדיה ולא צהובון. גילגמש שיחה 06:43, 9 מאי 2005 (UTC)

עצי פרי[עריכת קוד מקור]

מה לא בסדר?? איתן 07:38, 9 מאי 2005 (UTC)

מה לא בסדר במה? אני לא מבין את שאלתך. גילגמש שיחה 07:52, 9 מאי 2005 (UTC)

איפא העצים החדשים שטרחתי עליהם? מחקת? העברת לקטגוריה אחרת? איתן

מחקתי את כל הקישורים הכחולים, כי הרי כתוב שם "ערכים שטרם נכבתו". ברגע שהקישור הוא כחול, ברור שהערך קיים ואין לצרפו לרשימת הערכים הלא קיימים. ערכים קיימים יש לקשר לקטגוריה מתוך הערך עצמו. גילגמש שיחה 07:58, 9 מאי 2005 (UTC)

נכון. לא שמתי לב.. אבל יש קצת בלגן במאמרים שנכתבו. האם מותר לסדר אותם זה לפי עצי פרי ועצי בר? איתן

כן, בוודאי. גילגמש שיחה 08:05, 9 מאי 2005 (UTC)

פניות בדף שיחה[עריכת קוד מקור]

תודה, (בטעות נכנסתי לדף המשתמש במקום לדף השיחה. אין חכם כבעל נסיון :-) ש. גרשון 10:44, 9 מאי 2005 (UTC)

בנימין נתניהו[עריכת קוד מקור]

גלגמש שלום, כעת ראיתי שביצעת שיחזור של הערך "בנימין נתניהו" לגירסת שש"ז. הואיל וערך זה נמצא במחלוקת ביני ובין שש"ז ואף שש"ז פנה בבקשה להכרעה של "בורר" אני חושב שלא היה מקום לשנות את הגירסה הנוכחית שהיא מעין "הכלאה" של שתי הגירסאות שלי ושל שש"ז עד להכרעה. נא שקול צעדך זה שנית. תודה ש. גרשון 10:53, 9 מאי 2005 (UTC)

כפי שראית, השחזור שלי מקובל על דוד שי. שינוי הטקסט ללא הסברים מפורטים גורר בד"כ שחזור. הכוונה, כמובן, לא לתיקוני עובדות אלא לפרשנותן. אם תתקן טעות, איש לא ישחזר, אך אם תמחק פרשנות אחת ותביא במקומה אחרת, ללא כל הסבר, זאת עילה טובה לשחזור. גילגמש שיחה 12:34, 9 מאי 2005 (UTC)
לידיעה, כן נימקתי את השינויים בדף השיחה הקשור לערך נתניהו, מכל מקום פניתי אל דוד שי כי נראה לי שקיבל את החלטתו מבלי שהקשיב או היה מודע לנימוקי.

אני ממתין לתגובתו . תודה ש. גרשון 15:57, 9 מאי 2005 (UTC)

למרות הרושם שנוצר לך אולי, דוד שי איננו מחליט. למעשה, אין אנשים שמחליטים וכעקרון כולם שווים לכולם, כך שאין צורך בהסמכתו או אי הסכמתו של דוד שי או כל ויקיפד אחר. למרות עקרון השוויון, ישנה דרך לקבל החלטות וזה נעשה בד"כ על בסיס ההגיון ואם זה לא פועל אז פונים להצבעה. במקרים בהם יש שתי פרשנויות לעובדה אחת וכל אחד רוצה את הפרשנות שלו פונים לבורר. אציין, שאין חובה לקבל את הכרעת הבורר ובמקרה זה פונים להצבעה, אם כי זה נדיר מאוד ובד"כ הבורר מצליח לגשר על הפערים. דוד שי אכן משמש ברב המקרים כבורר המוסכם על כל הצדדים. אני שיחזרתי את עריכתך כי היא לא הייתה נכונה בעיני. בשיחזורי זה הסתמכתי גם על דעתו של זעם. גילגמש שיחה 16:03, 9 מאי 2005 (UTC)

הטענות שלך הן שאין מקום להזכיר שהיו פחות פיגועים בימי נתניהו, כי בימי לוי אשכול גם היו פחות פיגועים, וכן שהניסוח "נתניהו הזהיר שהסכמי אוסלו יביאו טרור" מגמתי וצריך להיות:"נתניהו היה שותף לדעה שהסכמי אוסלו יביאו טרור". שתי הטענות הללו הן בעיניי חלשות מאוד ונראה שיש רוב ברור נגדן. לפיכך אין הצדקה לעריכת המאמר בהתאם להן, גם לא במצב הביניים עד לליבון מלא של הנושא. אמירתך שהשמטתי את פרשת המתנות ועמדי אינה נכונה. שש"ז 17:26, 9 מאי 2005 (UTC)

התוספת שלי בעניין פרשת עמדי בסופו של דבר נתקבלה גם על ידי שש"ז והיא מופיעה בגירסה הנוכחית של הערך. בנוסף נתקבלה גם חלק מדעתי בעניין גל הטרור והמילים "כנתגשמה תחזיתו" (של נתניהו) הוסרו מהטקסט. בענין השלישי - כמות הפיגועים : לא הבאתי את מצב הפיגועים שימי אשכול וגולדה כנימוק כי אם רק כדוגמה, לדעתי כאשר עורכים השוואות יש למצוא בסיס איתן להשוואה למנות את נשוא ההשוואה , את התקופות הנדונות ובעיקר את נסיבות העניין קרי אין טעם בציון העובדה שלפני האינתיפאדה (כהונת נתניהו) היו פחות פיגועים מאשר בתקופת באינתיפאדה (כהונת שרון) - זה טיעון מופרך ולא נכון.

. עדיין אני לא חושב שניתן לתת לערך הזה את "פרס האובייקטיביות וההגינות" וזה ערך מוטה ומגמתי וחבל. תודה רבה, ש. גרשון 17:43, 9 מאי 2005 (UTC)

דף השיחה שלי הוא לא המקום הנכון לדיון זה. על ערכים נהוג לדון בדף שיחתם. דפי שיחה אישיים משמשים להעברת מסרים ולא לדיונים פרטניים לגבי מאמרים ספציפיים. גילגמש שיחה 19:05, 9 מאי 2005 (UTC)

בעיית תרגום[עריכת קוד מקור]

בעוונותי הרבים אינני דובר רוסית, אולם בויקיפדיה באנגלית נתקלתי בדפים Викификатор וru:Википедия:Викификатор כאשר השימוש הוא בru:MediaWiki:Summary. אודה לך אם תוכל לבדוק כיצד נוכל להעתיק מהם את התכונות המגניבות למדי שהם הכניסו. טרול רפאים 22:12, 9 מאי 2005 (UTC)

זאת משימה קשה לטכנופוב שכמוני. כעקרון זהו כלי עריכה שאמור לעזור בוויקיזציה של מאמרים. הוא מחליף תגי HTML לתגי ויקי, מחליף בין המקף למינוס, מוסיף כמה סימנים כמו סימני מעלות, סמל למטבע אירופי וכו'. סך הכל כלי נחמד. אין לי מושג איך הוא עובד ואיך אפשר להעתיקו אלינו. אם תרצה, אוכל לפנות אליהם ולבקש הסברים במזנון, אך בשביל זה אני צריך עזרה כי, למעשה, אני לא יודע מה בדיוק אני אמור לשאול. גילגמש שיחה 06:38, 10 מאי 2005 (UTC)

על תנועת חב"ד[עריכת קוד מקור]

אינני רוצה לעורר פרובוקציות , ואני רק מגיב על מחיקה שערכת למשתמש אחר (אתם יכולים לודא ולראות, כי אותו משתמש אלמוני, יש לו ip שונה משלי). גם אינני רוצה להכפיש ציבור שלם (חב"דניקים במקרה הנדון, אם מותר להגיד את המילה 'חב"דניק' בשפה הויקיפדית). אולם, יש בחיים גם עובדות מצערות.
אתה מחקת בערך "חרדים" את תיאור החב"דניקים כאנטי ציונים. אולם, הובא ציטוט מדברי הרבי מלובביץ' המראה זאת. כמו כן, מי שמצוי ב"סוד הענינים" כחב"דניק או כעוקב מבחוץ או כקורא מדי פעם אמירות המיוחסות לה או לאנשיה יודע, כי חב"ד (למעט מיעוט קטן) הינה אנטי ציונית. התנגדותם לתוכניות החזרת שטחים איננה ענף באידיאולוגיה הציונית, אלא נובעת ממה שנתפס בעיניהם כ"פיקוח נפש", דבר שהוא חשוב להם גם במקרי "פיקוח נפש" (לפחות כפי שמושג זה נתפס בעיניהם)גם לגבי יהודים בחו"ל. מבחינתם אין הבדל בין יהודי בחברון או בת"א ליהודי בלונדון. מענין כמה חב"דניקים יחגגו את יום העצמאות מחר בערב או מחרתיים.
Amirpedia 06:53, 10 מאי 2005 (UTC)

מבחינתי מחקתי הכפשה. אני לא מצוי בסוד הענין. עדיף לפנות למשתמש:שן שש זעם בנושא זה. כאמור, אני מחקתי כי ראיתי בתוספת זו הכפשה מיותרת. גילגמש שיחה 06:55, 10 מאי 2005 (UTC)


מוזר[עריכת קוד מקור]

למה אנחנו בעתיד בשינויים האחרונים? ולמה מאז שום דבר שעשיתי לא נשמר? 209.88.190.131 11:37, 10 מאי 2005 (UTC)

משום מה המחשב מעיף מהחשבון כל הזמן לכן אין לי חתימה, מתניה.
אין לי מושג. לצערי, אני לא זמין כמו מקודם. בגלל המבחנים נאלצתי לקצץ בזמן שאני מקדיש לוויקי, כך שאם יש לך שאלה דחופה, עדיף להפנותה למישהו אחר. גילגמש שיחה 14:44, 10 מאי 2005 (UTC)

אהבה[עריכת קוד מקור]

היי

עריכתו של האנונימי ששיחזרת היום בערך אהבה, היתה לדעתי נכונה וכדאי להחזיר אותה.

שלך, מלח השמים 15:15, 10 מאי 2005 (UTC)

למעשה, היא נכונה גם לדעתי. שיחזרתי כי, לצערי, היא לא מתיישבת עם התרשים. גילגמש שיחה 15:24, 10 מאי 2005 (UTC)
עיין בבקשה שוב בתרשים ואם תשאר בדעתך, אנא הסבר לי, למה היא לא מתיישבת עם התרשים. מלח השמים 15:30, 10 מאי 2005 (UTC)
הצדק איתך. משום מה חשבתי שהצלע של המחייבות צבועה בלבן. אופס... גילגמש שיחה 15:37, 10 מאי 2005 (UTC)
תודה על התיקון. דבריך על התרשים עוררו אותי לבדוק את הכתוב שם ובזכות זה ביצעתי עכשיו תיקון נוסף. מלח השמים 16:50, 10 מאי 2005 (UTC)

מקור תמונה - עידכונים[עריכת קוד מקור]

נא ראה את שיחת משתמש:Eranb#מקור תמונה - עידכונים. אני מתקן את הנדרש, כפי דבריו של ערןב. לילה טוב, מלח השמים 20:04, 10 מאי 2005 (UTC)

אני חושב שזה מיותר. הרי על מנת לתקן אתה צריך להכנס למישהו לדף שיחתו ולשנותו. אותו אחד יחשוב שקיבל הודעה ולא ימצא מה השתנה, אלא אחרי שיבדוק בשינויים האחרונים. אני בספק עד כמה השמירה על האחידות מצדיקה הטרדה זו. גילגמש שיחה 20:14, 10 מאי 2005 (UTC)
סיימתי לבצע את התיקונים ורק עכשיו ראיתי את דבריך. בהחלט יש טעם במה שאמרת. במקרה הזה הבעייה קטנה יותר כיוון שנראה שחלק מהמשתמשים המדוברים, אינם פעילים. לילה טוב, מלח השמים 20:38, 10 מאי 2005 (UTC)
אם עשית כבר, אז לא משנה. לילה טוב גם לך. גילגמש שיחה 20:39, 10 מאי 2005 (UTC)

פורום בנענע[עריכת קוד מקור]

דיברתי עם הנהלת הפורומים, אין שום בעיה.
איתמר שאלתיאל

ומה אני צריך לעשות על מנת לקבל את הנהלת הפורום? לשלוח להם מכתב או משהו? גילגמש שיחה 10:25, 11 מאי 2005 (UTC)

תמחוק! תמחוק![עריכת קוד מקור]

ראשית, ההצבעה על אבא סוכר הסתיימה, לטיפולך...

שנית - הזיבלון כלכלה של יוון מחזיק מעמד כבר מעל 10 דקות....--אוריון אבידן (בת) 10:33, 11 מאי 2005 (UTC)

ההצבעה לוקחת 7 ימים ולא 6, לכן אי אפשר למחוק. כלכלת יוון נמחק כבר. גילגמש שיחה 10:41, 11 מאי 2005 (UTC)
איפה מתקיימת/התקיימה הצבעה על הסוכר? Magister 11:06, 11 מאי 2005 (UTC)
תלחץ על הקישור אליו ותגיע לדף הדיון. גילגמש שיחה 11:06, 11 מאי 2005 (UTC)

אירכוב[עריכת קוד מקור]

שלום חן ניסיתי לעשות אירכוב של דף השיחה שלי ומשום זה לא הצליח כיוון שדף השיחה נשאר כפי שהוא היה לפני כן תהיתי אם תוכל לסייע לי. בברכה Shayakir 16:13, 11 מאי 2005 (UTC)

סטייה[עריכת קוד מקור]

נא ראה את הערך סטייה שיצרתי, על פי תרומתו של משתמש אנונימי בסוציולוגיה - מונחים. כמו כן נא ראה את דף השיחה שם. מלח השמים 00:53, 12 מאי 2005 (UTC)

אני לא מבין גדול בסוציולוגיה. בענין זה כדאי לפנות למשתמש:דורית. גילגמש שיחה 05:23, 12 מאי 2005 (UTC)

מונולוג[עריכת קוד מקור]

שלום, עריכתו של משתמש אנונימי ששיחזרת בערך מונולוג, היתה טובה ולדעתי כדאי להחזיר אותה. אנא שים לב לשמור על הבינוויקי שנוספו לאחר מכן. תודה! מלח השמים 01:11, 12 מאי 2005 (UTC)

בוקר טוב, אתה לא צריך לבקש ממני אישור כל פעם שאתה רוצה לבטל את עריכתו. אם התיקון שלך הגיוני, כמו במקרה הזה, אז אין טעם להודיע לי, פשוט תבצע אותו. לגופו של ענין, אין לי מושג למה שיחזרתי ואני גם לא זוכר היות וזה היה לפני חצי שנה. כנראה לחצתי בטעות. גילגמש שיחה 05:20, 12 מאי 2005 (UTC)
אחר צהריים טובים, ראשית, תודה על היד החופשית שאתה מאפשר לי.
קשה לי למצוא דרך לכתוב את הדברים הבאים כך שיתקבלו בצורה נכונה כפי שאני חושב אותם - בחודש האחרון עלה בדעתי לבדוק את התנהלותנו ביחס למשתמשים אנונימיים. ואני קצת 'חופר' בהיסטוריה של ערכים שונים ושל משתמשים אנונימיים שונים. עד עכשיו עדיין טרם התגבשה אצלי מסקנה או הבנה ברורה לגמרי בנושא. אני עדיין מגשש. אך במהלך הבדיקה שאני עושה, מצאתי מספר מקרים, שבהם שוחזרו עריכות של משתמשים אנונימיים, שבאופן ברור היה ראוי לשמור את אותן עריכות. השיחזור של אותן עריכות היה מוטעה. במקרים אחדים השחזור 'רק' הפסיד מידע ובמקרים אחרים הוא ממש גרם לשגיאות מסוגים שונים בערכים שונים.
אתה אינך היחידי ששחזר שחזור שגוי ולא רק לך כתבתי בנושא זה, ומלבד עניין הנימוס הראוי, בתיאום עם חבר לפני ביטול עריכה שעשה (ובזה נתת לי כעת יד חופשית). סבורני כי רצוי להעלות את הדברים לידיעת מי שקשור לזה, בכדי לאפשר הפקת לקחים. מעין תחקיר לאחר ביצוע פעולה צבאית ובוודאי אחרי תאונה מבצעית.
בדעתי היה לשקול את הנ"ל אחרי שאלמד היטב את הנושא ורק אח"כ לדבר על זה. אבל לאחר דבריך האחרונים מהראוי שאשתף אותך בזה. מה דעתך על הדברים שהעלתי ?
שלך, מלח השמים 13:59, 12 מאי 2005 (UTC)
ראה, אני בד"כ אשחזר עריכה של אלמוני במקרים הבאים: השחתה ברורה, שינוי מהותי ללא הסבר, שינוי לטובה שדרס עריכה קודמת בברוטליות ללא כל הסבר וללא ויקיזציה, שינוי מגמתי שנועד לתמוך בדעה מסוימת. כמו כן, אני בד"כ אסתמך על דעתו של ויקיפד מוכר ולא על דעתו של האלמוני כי אל הוויקיפד המוכר אני יכול לבוא בשאלות ואילו לאלמוני לא ממש. לפעמים יש מקרים של שחזור מוטעה, אם כי הם מעטים יחסית. היחס העוין שלי כלפי המשתמשים האנונימיים נובע בראש ובראשונה מגישתם של רבים מהם. חלק ניכר (אם לא הרב) מהאנונימים משחיתים ולכן היחס שלי אליהם הוא שלילי בד"כ. כמובן שאין זה אומר שצריך לבטל עריכות טובות. טוב עשית שערכת את הבדיקה. אני לא מתייחס ברכושנות למאמרי או עריכותי וכעקרון נותן יד חופשית לאחרים לשנות את הערכים שכתבתי, להעבירם או לאחדם בלי להקפיד על קרדיט אישי. במקרים מסויימים, בד"כ בכל הקשור למחיקת ערכים שאני מגדירם כ"זבל" יש דעות הפוכות לשלי ולעתים זה מתפוצץ עד כדי מריבה רבתי, אבל זה נדיר מאוד. אני סומך על שיקול דעתם של כל מפעילי המערכת ושל כמעט כל הוויקיפדים האחרים. אלו שאני לא סומך אליהם נמצאים תחת מעקב צמוד וכל עריכתם נבדקת באופן מדוקדק ביותר. גילגמש שיחה 14:07, 12 מאי 2005 (UTC)

בנוגע לבעיה בערך זכיות אדם[עריכת קוד מקור]

ראה נא הצעתי בדף שיחה הזכות לשוויון. Tzvi A 11:46, 12 מאי 2005 (UTC)

ראיתי. לצערי, אני עסוק בזמן האחרון, כך שאין לי אפשרות להגיב במהירות. גילגמש שיחה 13:48, 12 מאי 2005 (UTC)

לגילגמש[עריכת קוד מקור]

גילגמש למה אתה עורך ערכים שלי שעדין בתהליך כתיבה ? מתכנת - שיחה

כי שמות ערכים באנגלית אינם מקובלים. פרטים בדפי העזרה. גילגמש שיחה 15:06, 13 מאי 2005 (UTC)
אוקי תודה אבל ההיתי בעמצע כתיבת הערך קצת הפרעת לכתיבה ואיבדתי מה שרציתי לכתוב מתכנת - שיחה 15:21, 13 מאי 2005 (UTC)

אבשק את דעתך[עריכת קוד מקור]

אשמח לשמוע את דעתך בשיחה שיחת משתמש:Eman#תמונות וצבע ל"היום בהיסטוריה". Ramiy 14:39, 14 מאי 2005 (UTC)

עניתי. גילגמש שיחה 14:44, 14 מאי 2005 (UTC)


למה אתה משחזר לי[עריכת קוד מקור]

בערך אוננות זה נכון תסתכל בקישור.

כי עריכתך לא מקובלת. שפתה גסה ולא מתאימה לוויקיפדיה. גילגמש שיחה 19:17, 14 מאי 2005 (UTC)
יתרה מכך: הקישור אליו הובלת חשוד בפיקטיביות.--עמית 19:23, 14 מאי 2005 (UTC)

לדעתי האצבע שלך קלה מדי על ההדק. אנא ראה את הערתי במזנון. Oril.pngאורי מוסנזון 19:49, 14 מאי 2005 (UTC)

כשחושבים על זה עוד, זה חנוכה.--עמית 19:54, 14 מאי 2005 (UTC)
באיזה הסתברות? Oril.pngאורי מוסנזון 19:56, 14 מאי 2005 (UTC)
אני לא מומחה (ויש כאלה), אבל עריכה פומבית ראשונה כזאת ומיד הקפצה של מלוא הטקסט המרשים למזנון? זה לא נראה לי מקרי. 0.8, לדעתי.--עמית 19:58, 14 מאי 2005 (UTC)
  1. זה לא נראה לי חנוכה. שחנוכה ידבר על פין ולא על שדיים? לא נראה לי.
  2. החסימה היתה פזיזה ביותר. הוא כתב, מה שהוא כתב שוחזר, והוא שחזר עוד פעם. זה רחוק מלתאר אותו כ"משחית". לכן שחררתי אותו.
  3. גם אם הוא היה ממשיך, מה שהיה תריך לעשות זה אם כבר אז להגן על הערך.
  4. כבר נתקלתי בעבר בעניין הסכנות שבאוננות כפי שמתוארות. זה אומנם משעשע, אבל כנראה יש בזה משהו. כמובן שצריך להכניס את זה לערך בשפה קצת יותר מקצועית, אבל המידע עצמו שזבנגי הביא הוא לא מופרך. eman 19:58, 14 מאי 2005 (UTC)
אם כבר "נתקלתי": נתקלתי גם בטענה ההפוכה בדיוק. אז מה?--עמית 20:00, 14 מאי 2005 (UTC)
זוהי השחתה לכל דבר וענין - הכנסת משפט גס לערך. אני לא אהסס לחסום אותו שוב. העלאת הנושא במזנון פסולה. המזנון לא נועד לזה. על החדש ללמוד את נהלי הוויקיפדיה ולא לצפות שאתייחס בלסחנות כל פעם שמשחית תורן קופץ לפה לביקור. גילגמש שיחה 20:29, 14 מאי 2005 (UTC)
דוד שי נוהג למשל להעביר את הדיון לדף השיחה של הערך ולקשר אליו מהמזנון. זה נראה לי פתרון סביר. חוץ מזה, לא המלצנו פעם "לא לאכול את החדשים"? ערןב 21:01, 14 מאי 2005 (UTC)
המשפט לא היה גס. הוא לא היה כתוב בסגנון אנציקלופדי, אבל לא היה גס. אין שום ביסוס לטענתך שמדובר במשחית, והאמצעים שנקטת היו לחלוטין בלתי פרופורציונליים למה שהוא עשה. די לפרנויה! לא חוסמים מישהו אחרי שהוא שיחזר פעם אחת משהו ששיחזרו לו, בלי להזהיר אותו אפילו. eman 23:26, 14 מאי 2005 (UTC)
לא גס?! משפט בנוסח של "כל הבנים וחצי מהבנות מאוננים" איננו גס? אם זה לא גס, מה כן גס? אולי ההוראות המפורטות איך לעשות את זה? נדמה לי שהוא ציין שיטה אחת או שתיים ואף נתן לינק לאיזה אתר שלא טרחתי לבדוק. ויקיפדיה איננה מדריך לאוננות לבני הנוער. בשביל זה יש מספיק אתרי פורנו. אולי התגובה לא הייתה פרופורציונית, אך המשתמש הרתיח את דמי בעריכתו. גילגמש שיחה 23:31, 14 מאי 2005 (UTC)
לא, לא ממש גס. הייתי כותב איך המשפט הזה יכול להכתב בצורה גסה, אבל אני אמנע. הנה תרגיל עבורך: נסח את המשפט הנ"ל בצורה שתחשב בעיניך "לא גסה". ניחוש: לא ממש תצליח. אי אפשר להשמיט את המלה "אוננות" מהמשפט (בעצם אפשר, אבל כל תחליף יחשב לגס). אפשר אולי להחליף את "בנים" ו"בנות" ב"נשים" ו"גברים". בכל מקרה, עמנואל צודק, וזו לא פעם ראשונה שמעירים לך על תוקפנות כלפי משתמשים ושימוש לא זהיר בסמכויות מפעיל מערכת, וזה מתחיל להמאס. ערןב 23:42, 14 מאי 2005 (UTC)
המשפט היה "כמעט כל הגברים מאוננים. גם חצי מהנשים מאוננות". מצטער, אבל לי הוא לא נשמע גס. אולי קצת נטול אסמכתאות (מאיפה הנתון על דוקא חצי מהנשים), אבל לא גס. (והאמת שהיה גם יותר נכון לכתוב שכמעט כל הגברים מאוננים, והשאר משקרים)
אתרי פורנו הם ממש לא מדריך לאוננות. הם אולי גירוי לאוננות, אבל בהחלט לא מדריך. ואם אתה שואל אותי, אני לא רואה שום פגם אם ערך בויקיפדיה על אוננות ישמש, ביישוב דעת וברמה המתאימה, במשהו בתפקיד של מדריך לאוננות לבני נוער. להפך eman 23:48, 14 מאי 2005 (UTC)


הסיכוי שמדובר במשתמש חדש שואף לאפס. לטעמי מדובר בחנוכה או משתמש ותיק אחר. אני לא מאמין שמשתמש חדש היה יודע לגשת לדף שיחתי, לראות בשינויי הערך מי שיחזר ועוד להתלונן במזנון. זה פשוט לא הגיוני. גילגמש שיחה 21:03, 14 מאי 2005 (UTC)
טענתו זו האחרונה של גילגמש היא גם טענתי. הבחור מכיר יותר מדי טוב את נהלי הויקיפדיה מכדי להיות "משתמש חדש מקרי". ערן ועמנואל: צריך להפעיל שכל ישר, וזה בדיוק מה שגילגמש עשה. חבל מאוד שהקונספציה שלכם לגבי הויקיפדיה משפיעה על הפעלת ההגיון.--עמית 08:14, 15 מאי 2005 (UTC)
מסכימה, יש הבדל בין פוריטניות וסתימת פיות, לניסיון רע מהעבר עם משתמש מסוים. ונתינת במה לאותו אחד, גם לא ממש מצחיקה אותי. דורית 08:23, 15 מאי 2005 (UTC)

בקשה[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, התוכל לבדוק את הערך ארתור ליבהנשל? סביר שהידע שלך טוב משלי, אם אתה חושב שיש בו טעויות וכו', אנא מחק את תבנית הנבדק. בברכה, דורית 20:26, 14 מאי 2005 (UTC)

אני לא מכיר את הנאצי הזה. גילגמש שיחה 20:30, 14 מאי 2005 (UTC)
מה לגבי הס"ס=אס אס? אין לי מושג את מי לשאול לגביו, כך שאשמח אם תעבור ליתר ביטחון. דורית 20:33, 14 מאי 2005 (UTC)
על פניו מדובר באישיות בכירה למדי. לצערי, אין לי ספרים מסודרים עם שמות פושעים הנאצים הבכירים. אשנה רק כמה דברים, אבל אין לראות בכך משום אישור לקיומו של איש זה. אולי כדאי לפנות לאלמוג ועמית אבידן. הם יכולים לדעת משהו בנושא זה. עכשיו ראיתי שזה הותעק מיד ושם, כך שאין טעם לבדוק בשלב זה. גילגמש שיחה 20:37, 14 מאי 2005 (UTC)
תודה בכל מקרה, על הנכונות לעזור. דורית 20:45, 14 מאי 2005 (UTC)
כעקרון הוחלט על הכתיב אס אס ולא ס"ס או SS. בנוסף לכך, היו טעויות משניות בערך. "גוגלגולת המת" הייתה דיביזיה של הוואפן אס אס ולא סתם יחידה ועוד כמה טעויות משניות. גילגמש שיחה 20:47, 14 מאי 2005 (UTC)

תבנית:DidYouKnowMon07Day1[עריכת קוד מקור]

ראיתי שמחקת את הערך תבנית:DidYouKnowMon07Day1 שעסק בגובהו של הצאר פטר הגדול. גם אני חשבתי שזו שטות אבל חיפוש מהיר בגוגל [1] מצא מספר איזכורים לטענה זו, ביניהם באנכרטא של MSN אשמח אם תשחזר את המחיקה בתוספת התיקון שלי בשיחה של הערך. --המממ (שיחה) 14:07, 15 מאי 2005 (UTC)

זה לא משנה כלל התואר "גדול" ניתן לו לא בזכות גובהו. גילגמש שיחה 14:10, 15 מאי 2005 (UTC)
בסדר, אבל אפשר היה לשכתב את הערך כך שיציין את גובהו ויזכיר שלמרות זאת זו לא היתה סיבת הכינוי. חבל למחוק פיסות טריוויה כאלה רק בגלל ניסוח שגוי של משתמש אלמוני (ועוד לחסום אותו) --המממ (שיחה) 14:14, 15 מאי 2005 (UTC)
הוא נחסם לא כי כתב את פיסת הטריוויה, אלא כי כתב אותה לפחות 5 פעמים אחרי שקיבל אזהרה מפורשת - זאת כבר השחתה. לגבי פיסת הטריוויה, אין לי התנגדות להכללתה, אם כי אני בספק עד כמה זה עונה על הקריטריון של ענין לציבור. גילגמש שיחה 14:17, 15 מאי 2005 (UTC)
מאחר וגם אני מצאתי כמה אזכורים בגוגל לעניין הגובה, אני מניח שהאלמוני פשוט טעה, אבל ודאי לא הייתה לו כוונה לפגוע. בכל מקרה (למקרה שמישהו חושב שהשתגעתי), תקציר העריכה שלי היה אמור להיות "טעות אנוש אינה עילה לחסימה", לא "שגיאה", כמובן... רועי | שיחה | 14:24, 15 מאי 2005 (UTC)
כפי שציינתי לעיל, הוא נחסם לא כי כתב את השטות, אלא כי כתב אותה כמה פעמים ואף קיבל אזהרה. זאת השחתה לכל דבר וענין. גילגמש שיחה 14:25, 15 מאי 2005 (UTC)

בית תלמי[עריכת קוד מקור]

בבקשה תציץ בערך הזה. טרול רפאים 15:15, 15 מאי 2005 (UTC)

הוא לא כתוב טוב, אבל אני מחכה לראות אם יהיה המשך--עמית 15:17, 15 מאי 2005 (UTC)
לדעתי, צריך למחוק את ההבל הזה. מישהו עוד עלול לקרוא את זה בטעות. מעט הפרטים הנכונים שיש שם, לא מצדיקים לפי דעתי את המשך קיומו. בינתיים שמתי תבנית שכתוב, שמא ויקיפד חרוץ ירצה לשכתב את זה. גילגמש שיחה 15:20, 15 מאי 2005 (UTC)

לופז ופלנס ויסנטה[עריכת קוד מקור]

גילגמש, 2 בעיות בערך הזה, העוסק במחבר ההמנון הארגנטינאי:

  1. שם הערך צריך להיות "ויסנטה לופז אי פלאנטס" - Vicente Lopez y Plantes כלומר ויסנטה שם פרטי, כל השאר שם משפחה
  2. הערך נראה כמועתק (מתורגם) מכאן. זה תקין? יש טעם בכלל לשנות שם לערך או שדינו מחיקה? Magister 16:05, 15 מאי 2005 (UTC)
תרגום הוא הפרת זכויות יוצרים. כל הקטע המתורגם נמחק. העברתי את הערך לכתובת נכונה. לא מחקתי כליל כי יש כבר קטגוריות ותמונה וחבל לעשות את זה שנית. גילגמש שיחה 16:08, 15 מאי 2005 (UTC)
וטעות קטנה שלי, אין ט בשם האחרון, צ"ל Planes - פלנס (או פלאנס), תודה Magister 16:15, 15 מאי 2005 (UTC)
תוקן. גילגמש שיחה 16:18, 15 מאי 2005 (UTC)
אתה שד זריז.... ככה לומדים למבחנים? (-: Magister 16:20, 15 מאי 2005 (UTC)
כן, בדיוק ככה :) למעשה אתחיל ללמוד ברצינות החל ממחר. גילגמש שיחה

פניה[עריכת קוד מקור]

גלגמש שלום, נא ראה פנייתי אליך בדף שיחה "בנימין נתניהו" תודה ש. גרשון 18:56, 15 מאי 2005 (UTC)

ראיתי, תודה. גילגמש שיחה 18:59, 15 מאי 2005 (UTC)

לימודים[עריכת קוד מקור]

עד היום איחלתי לעצמי לא ליפול בידיים שלך לכשתהיה רופא. אבל היום, לאחר שנוכחתי שאתה מסוגל ללמוד שעתיים רצוף, בלי טיפת ויקיפדיה, אני כבר לא כל כך בטוח. בהצלחה בבחינות! (-: Oril.pngאורי מוסנזון 23:17, 15 מאי 2005 (UTC)

(-: תודה רבה. גילגמש שיחה 23:44, 15 מאי 2005 (UTC)

לג בעומר[עריכת קוד מקור]

הי גילגמש, אני שמח לשמוע ולראות שיש מישהו עירני וזריז כלכך בנתבי אתרנו.

אך לא לעולם חוסן . ולעתיים כדי לדאוג פן הזרזות תשיג אותנו עצמנו.

הערך ל"ג בעומר אותו ערכתי נכתב על ידי. במסגרת מחקרי בתחום הקבלה, במסגרת במרכז לקבלה (לכן הוא פורסם גם באתר המרכז). לכן אני לא מבין מדוע מוסיף אתה למחוק את התוספות שלדעתי מבליטות ומחדדות את הבדלי התפיסה בין ה"דת היהודית" לבין התפיסה הספירטואלית של תרבות הקבלה - ושדווקא בערך זה שהוא יסוד לתפיסה הקבלית - הוא היה כלכך חסר בויקי. תודה .. ואני מקווה שלא תוסיף להשמית ערך חשוב זה. זיו

התוספת שלך איננה אנציקלופדית גם בהנחה שכתבת את הטקסט לבד. ויקיפדיה איננה מדריך קבלה ובוודאי שאיננה תומכת במיני נסים ומופתים. הכתוב צריך להיות נייטרלי ובעל אופי אנציקלופדי. גילגמש שיחה 13:21, 16 מאי 2005 (UTC)
אני באמת חושב שהאיזקורים הקודמים קרי :

הם אינצקלופדיים יותר משלי, וכן תתפלא כתבתי לבד- מדוע לא - הערך מורכב או מסובך בשביל ש"מקובל " יוכל לכתוב. התיאור הוא הסבר מדוקדק לתפיסת הקבלה - השונה מהותית מזו הדתית את החג ואת המנהגים שבו. ואינו משדל אף אדם לפעול בדרך כזו או אחרת - ההסבר מסביר מהו המנהג של גזזית השער בחג.. מסביר מיהם האנשים פעלו ובכך גרמו לאירוע להתרחש ( אומנם לפני 2000 שנה - אבל בכל זאת..) והעובדה שהקבלה היא מטית לא מעלה או מוריד מהעובדה שיש אנשים שלומדים אותה. בין אם הם מאמינים לזה ובין עם לא. האם אתה חושב שההסברים הקודים עולים על ההסבר שלי?? אשמח לשמוע את דעתך...

דעתי איננה משנה. הכתיבה שלך איננה אנציקלופדית. על מנת ללמוד על כתיבה אנציקלופדית גלוש בבקשה לדפי העזרה המתאימים, במיוחד לחלק הדן באובייקטיביות. גילגמש שיחה 13:36, 16 מאי 2005 (UTC)

והאם גם אתה תעשה כן ?? או שזו אוביקטיביות סוביקטיבית? [[[שיחת משתמש:Zivoron|תשובתי לאלמוג ]]] אם לא שמת לב - דעתך לשנות הערך שלי - משנה - לי - לכל הקוראים שלא יקרוא אותו . דע לך שאין אתה יכול להיות אוביקטיבי באופן חד סיטרי. עםן זה רק היה עניני נוהל - לא שהיהתי מרוצה -אבל ניחא - אבל מדובר בשפיטה. אז כמובן שיש פו סוביקטיביות לשמה ולראיה :

התוספת שלך איננה אנציקלופדית גם בהנחה שכתבת את הטקסט לבד. ויקיפדיה איננה מדריך קבלה ובוודאי שאיננה תומכת במיני נסים ומופתים. הכתוב צריך להיות נייטרלי ובעל אופי אנציקלופדי. גילגמש שיחה 13:21, 16 מאי 2005 (UTC)

ועוד על אוביקטיביות: [[[:en:Wikipedia:Content disclaimerאודות|תכנים שלא מוצאים חן בעינך בויקי]]]

שיתוף קבצים[עריכת קוד מקור]

אולי הגיע הזמן שתראה מה אתה משחזר. בסך הכל תיקנתי לינק שבור והוספתי הודעת אזהרה.

ויקיפדיה לא מחלקת אזהרות. ההורדה היא על אחריות המשתמש בלבד. לנו אין כל חלק בזה. גילגמש שיחה 16:34, 16 מאי 2005 (UTC)

עצה[עריכת קוד מקור]

האם כדאי לי להמליץ על המאמר אמנות יפנית? אם לא תגיד לי למה ואני אנסה לשפרו. תודה, מתניה 18:53, 16 מאי 2005 (UTC)

על פניו אפשר. אבל אני צריך לקרוא על מנת לגבש דעה. אם אתה חושב שהוא ראוי להיות מומלץ, תמליץ ותתקיים הצבעה מסודרת ושם יגידו מה חסר, אם בכלל. גילגמש שיחה 18:55, 16 מאי 2005 (UTC)
תודה.מתניה 18:58, 16 מאי 2005 (UTC)

בקשה[עריכת קוד מקור]

ראשית, אינני יודע אם אתה רוצה שאכתוב כאן או בארכיון (לא היה כלוםפ בדף השיחה שלך כשפתחתי אותו)( ולפיכך אני מתנצל מראש אם כאן זה לא המקום. וכעת לבקשתי: אשמח אם תפנה מעירוב לארבע רשויות בשבת. אשמח עוד יותר אם תלמד אותי איך לעשות זאת (פשוט כדי שלא אטריח אותך כל פעם). היום 23 למ"ט מונים, ח' חודש אייר ה'תשס"ה היהודי 11:23, 17 מאי 2005 (UTC)

הארכיון נועד לדיונים סגורים, לכן אין לכתוב בו. הפניה עושים בעזרת רידיירקט. הפעולה שאתה צריך לבצע היא #REDIRECT[[שם הערך המופנה]] כאשר במשום שם הערך המופנה אתה כותב את שם הערך אליו אתה רוצה להפנות. בדוגמה שלפנינו, אתה מפנה מ-עירוב לארבע רשויות השבת. כלומר, אתה נכנס לערך עירוב ורושם בו #REDIRECT[[ארבע רשויות השבת]] וככה תיצור את ההפניה. הסבר נוסף נמצא בדפי העזרה. גילגמש שיחה 11:33, 17 מאי 2005 (UTC)
תודה רבה, תזכה למצוות. היהודי 12:23, 17 מאי 2005 (UTC)

כפל ערכים?[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה אשור. גילגמש שיחה 18:47, 22 מאי 2005 (UTC)

רומאים[עריכת קוד מקור]

שלום, האם היה אדם רומאי בשם גניוס מריוס או שהכוונה לגאיוס מריוס וזו טעות? בהצלחה במבחנים מתניה 19:13, 17 מאי 2005 (UTC)

תודה. לגופו של עניין: לא היה גנאוס מריוס, אך כן היה גנאוס פומפאוס. באיזו שנה מדובר בדיוק? גילגמש שיחה 19:18, 17 מאי 2005 (UTC)
מדובר בהפיכת הפילום מראש ברזל לראש פלדה, בערך כתוב שהשינוי מיוחס לגניוס מריוס ולכן תהיתי, לא מצוינת שנה פרט לזאת. כלי נשק בצבא הרומי מתניה 19:21, 17 מאי 2005 (UTC)
יש טעות קלה. אכן מדובר בגאיוס מריוס ולא גנאוס פומפאוס שבא בדור אחד אחר כך. גילגמש שיחה 19:24, 17 מאי 2005 (UTC)
אני אתקן. תודה רבה. מתניה 19:26, 17 מאי 2005 (UTC)
אין בעד מה. גילגמש שיחה 19:28, 17 מאי 2005 (UTC)
בדקתי אצל שצמן. זו אכן עבודה של מאריוס.--עמית 19:31, 17 מאי 2005 (UTC)
תודה גם לך עמית. מתניה 19:34, 17 מאי 2005 (UTC)

הערה[עריכת קוד מקור]

גילגמש, על אף שאני מעריך את הנאמנות שלך לכלי נשק סובייטים וגרמניים, תנסה לא להתנכל לכלי נש מערביים...:)הרגע עברתי מסקרנות בערך לי אנפילד....

"המגרעות העיקריות של הרובה נעוצות במנגנון הירי שלו שהיה מיושן מאוד ביחס למנגנונים ברובים מקבילים לו בצבאות אחרים וקנה קצר ביחס לאורך הכולל של הרובה"

נו באמת.... אז הקנה שלו קצר טיפה משל מקביליו....אבל הוא כלל לא "מישון מאד"... יחסית למאוזר 98k או למוסין נגאנט הרוסי....אין להשוות אותו לקלצ'ניקוב! זה כמו להשוות T-34 לאברהמס... --נחמן 21:58, 17 מאי 2005 (UTC)

זה עדיין מנגנון מיושן. זה אפילו לא סמי אוטומטי הרובה הגרמני (למעשה הקרבין הגרמני) היה סמי אוטומטי. זה נכון שהרוסים חומשו בהתחלה עם רובה דומה בתחילת המלחמה, אך בהמשך הם עברו לתת מקלע פפשה ורובה סמי אוטומטי סביר למדי. גילגמש שיחה 22:05, 17 מאי 2005 (UTC)

מאוזר 98k חצי אוטומאטי?! בחלומות הרטובים של הוורמכט, אולי!

--נחמן 22:07, 17 מאי 2005 (UTC)

אני אבדוק את זה. שניה. גילגמש שיחה 22:09, 17 מאי 2005 (UTC)
המ.. מקור מהימן טוען שזה אכן לא היה סמי אוטומטי, אך הגרמנים כן יצרו רובה אוטומטי, אם כי בכמות קטנה. בכל אופן, הגרמנים לא הרכיבו עליו את הכידון המפלצתי הזה. ובכלל, הבריטים לא ידעו לעצב אפילו טנק נורמלי, אתה מצפה מהם לעצב רובה?! אולי אפשר למתן קצת את הטון ולהגיד שהוא לא היה גרוע כל כך, אם כי בהשווה לציוד הגרמני הוא בהחלט נמצא במרחק שנות דור. גילגמש שיחה 22:14, 17 מאי 2005 (UTC)

גילגמש....אם יש לך עכשיו זמן ותעלה מולי בICQ, אני אשמח...--נחמן 22:16, 17 מאי 2005 (UTC)

סרגל[עריכת קוד מקור]

עושה רושם שהכל בסדר. כאשר אתה עובר לעריכת דף אתה לא מקבל את הסרגל? --אפי ב.שיחה • 07:36, 18 מאי 2005 (UTC)

לא! גילגמש שיחה 07:39, 18 מאי 2005 (UTC)
אז צריך לקרוא למומחים. ערן או רועי. --אפי ב.שיחה • 07:56, 18 מאי 2005 (UTC)

עיטורי הצבא האדום[עריכת קוד מקור]

אנא שים לב להערתי בשיחה:עיטורי הצבא האדום
אליבאבא 10:29, 18 מאי 2005 (UTC)

עניתי. גילגמש שיחה

גיוס[עריכת קוד מקור]

אולי תגייס לשירותנו את 62.0.185.4 שתורם תרומות יפות? שכחתי את שם התבנית שמציעה להירשם. Harel 12:53, 18 מאי 2005 (UTC)

הזמנה. גילגמש שיחה 12:55, 18 מאי 2005 (UTC)

משהו שהוספתי[עריכת קוד מקור]

חיפשתי חומר לבגרות בכימיה על חומרים יוניים, ולא מצאתי את רשימת החומרים היוניים קשי התמס וקלי התמס. אחרי שמצאתי אותם רשומים איפשהו במחברת, חשבתי להוסיף את הרשימה לדף בנושא הקשר היוני. מיד אחרי שערכתי את העמוד, הרשימה נמחקה, ולפי ההיסטוריה של העמוד על ידיך. הייתי רוצה לדעת אם עשיתי משהו לא בסדר, ואם אני אמור להוסיף את הרשימה בצורה אחרת, כמו פנייה אליך לרשות?

שלום,
לא צריך לפנות אלי או לכל אחד אחר לקבלת אישור רשמי. מה שכן צריך לעשות זה לכתוב בסיס מדעי יותר לתרכובות יוניות קשות תמס וקלות תמס. אני לא בטוח עד כמה הנושא הזה מפותח בבית הספר, אך כעקרון לא נכון להגיד שכל התרכובות היוניות של המתכות האלקליות מסיסות וכל התרכובות האחרות לא, למעט מספר חומרים. כדאי לציין את ה-KSP וחוקי מסיסות נוספים. מקווה שעזרתי. גילגמש שיחה 15:17, 18 מאי 2005 (UTC)

הבנתי, תודה.

לואיס[עריכת קוד מקור]

מה לדעתך דורש עירכה בערך על מקלע הלואיס? --נחמן 15:30, 18 מאי 2005 (UTC)

למשל קישורים פנימיים. לא הוספת אפילו אחד! זה נראה לך תקין? לא קראתי את הערך, אז זה מה שקפץ לעיני. גילגמש שיחה 15:34, 18 מאי 2005 (UTC)

לא, זה לא תקין, סתם תהיתי אם יש משהו בטקסט עצמו. אני עצלן בקט ע של ויקיזציה, וסומך על אחרים לעשות את העבודה הסיזיפית... --נחמן 15:38, 18 מאי 2005 (UTC)

אני לא קראתי את הערך. בכל אופן, זה ממש לא קשה להוסיף קישורים. תוסיף אותם בעת כתיבת הערך, זה יחסיך לבאים אחריך עבודה רבה. גילגמש שיחה 15:41, 18 מאי 2005 (UTC)

שים לב למשחית[עריכת קוד מקור]

האנונימי שהשחית את מודיעין כבר הוזהר על ידך לפני שבועיים, אולי כדאי לחסום אותו וזהו? מתניה 19:33, 18 מאי 2005 (UTC)

זה בעייתי. חסימה היא הפתרון האחרון. מקסימום אפשר לחסום את המאמר לעריכה. גילגמש שיחה 19:36, 18 מאי 2005 (UTC)
איך שאתה רוצה, אבל הוא עשה זאת שוב. מתניה 19:37, 18 מאי 2005 (UTC)
בינתיים חסמתי. נראה מה יהיה. גילגמש שיחה 19:38, 18 מאי 2005 (UTC)
טוב, נראה. מתניה 19:40, 18 מאי 2005 (UTC)

עכשיו פעם שניה שהאנונימי שטיפל באוסבורן מפר זכויות יוצרים מה יהיה? מתניה 18:06, 19 מאי 2005 (UTC)

תקבל השראת מפעיל ותחסום אותו, זה מה שיהיה :-) גילגמש שיחה
את זה עוד נראה, בכל מקרה תודה (במיוחד על ההמלצה). מתניה 18:14, 19 מאי 2005 (UTC)
אין בעד מה. כפי שראית היו עוד ממליצים. גילגמש שיחה 18:18, 19 מאי 2005 (UTC)
כן, באמת יפה מצידכם. מתניה 18:24, 19 מאי 2005 (UTC)

המושבה הגרמנית בירושלים[עריכת קוד מקור]

גילגמש, מה דעתך על כינוס הערך המושבה הגרמנית בירושלים, שכרגע מפוזר מסיבה לא ברורה על לא פחות מ-8 קצרמרים פתטיים (מאמר "ראשי" בן 3 משפטים + 7 מאמרים בני שני משפטים על בניינים שונים במושבה), לערך אחד סביר? זה דורש דיון והצבעה? (כי אם כן, אין לי כוח לזה...)--Magister 20:03, 18 מאי 2005 (UTC)

ובכן, זה בשטח האפור כי על פניו אפשר למזג, מצד שני הכותב המקורי בחר לפזר. תנסה לפנות אליו ולשכנע אותו. אם לא תצליח, הדרך היחידה היא הצבעה. הכותב הוא משתמש:Deroravi. גילגמש שיחה 20:25, 18 מאי 2005 (UTC)
טוב, אם כך אז ממש לא אטרח. מדיונים קודמים איתו זה חסר סיכוי - הוא דוגל נלהב של ריבוי ערכים ככל שרק ניתן, לתפארת הויקיפדיה העברית ותחרותה מול הנורווגים. אבל תודה על ההתייחסות.
אין בעד מה. גילגמש שיחה 20:52, 18 מאי 2005 (UTC)

הסבר השיחזור[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, תוכל להסביר לי מדוע שיחזרת את השינוי של האלמוני? לדעתי הוא היה נכון. בברכה מתניה 13:52, 19 מאי 2005 (UTC)

בקולומבוס? גילגמש שיחה
אופס, כן, שכחתי לכתוב. מתניה 13:55, 19 מאי 2005 (UTC)
מה נכון בעריכתו של האלמוני? בוודאי שזה היה מבצע נועז בימיו של קולומבוס. גילגמש שיחה 13:56, 19 מאי 2005 (UTC)
הוא הוריד את המשפט הזה:"כיום נראית החלטתם זו כמשגה היסטורי או אולי כרפיון שכל, אולם, בימים ההם, הפלגה מערבה אל הלא נודע נראתה כרעיון מהפכני." החצי הראשון הוא בהחלט לא אנציקלופדי ואת החלק השני היה צריך להחזיר. מתניה 13:58, 19 מאי 2005 (UTC)
יש בזה משהו. כדאי להחזיר. תודה שהפנת את תשומת לבי. אודה לך אם תשחזר חלקית את עריכתו של האלמוני. גילגמש שיחה 14:00, 19 מאי 2005 (UTC)
מיד, יום טוב. מתניה 14:02, 19 מאי 2005 (UTC)


הצבעה על המאמר דרכמה[עריכת קוד מקור]

גילגמש שלום. בנוגע להצבעתי על המאמר דרכמה, הנני תומך במחיקתו מהאתר ולא בהסתרתו, הריני מצטער באם לא ציינתי זאת. שלום ויום טוב. רועים 16:20, 19 מאי 2005 (UTC)

בסדר, תודה. גילגמש שיחה 16:21, 19 מאי 2005 (UTC)

אמריטוס??[עריכת קוד מקור]

שלום, מה פירוש המילים פרופסור אמריטוס בערך דניאל בל? מתניה 16:22, 19 מאי 2005 (UTC)

כעקרון זה ב"דימוס" באנגלית. בהתחלה תרגמתי "מן המנין" אבל אחר כך חשבתי שזה לאו דווקא הביטוי המדויק כי אולי הוא היה פרופ' אורח אז השארתי רק את הפרופ'. גילגמש שיחה 16:26, 19 מאי 2005 (UTC)
אה! לא הכרתי את התרגום משום מה, מילה שלא הכרתי בעברית, לא יאומן :) תודה בכל אופן. מתניה 16:27, 19 מאי 2005 (UTC)
אני בספק אם המילה הזאת קיימת בעברית. מישהו פשוט העתיק באותיות עבריות את המילה האנגלית. גילגמש שיחה
הכל בסדר? פרופסור אמריטוס זה מונח מקובל לתיאור פרופסור אשר פרש לגימלאות. למעשה, אני לא מכיר שום מונח אחר. אנא הסתכלו בגוגל ותראו בעצמכם. לדעתי צריך להחזיר את זה לגירסה הקודמת. אמיתי 17:12, 19 מאי 2005 (UTC)
טוב, סליחה. אשחזר. גילגמש שיחה 17:20, 19 מאי 2005 (UTC)
השימוש במושג פרופסור אמריטוס כאן מהווה כתיבה אנציקלופדית כושלת. אנציקלופדיה שונה מעיתון: עיתון מתאר את ההווה, את הרגע, ואילו אנציקלופדיה העוסקת באדם מתארת את עיקר חייו. סביר שקודם להיותו פרופסור אמריטוס בהרווארד כיהן שם שנים רבות כפרופסור, וכך ראוי לתארו. אם נקבל את הגישה שאת דניאל בל יש לתאר כפרופסור אמריטוס, הרי את מרבית האישים המופיעים בויקיפדיה נצטרך לתאר כ"גוויה", משום שזה מצבם כיום. מובן שניתן לציין כי החל משנת ??? דניאל בל הוא פרופסור אמריטוס. דוד שי 20:12, 19 מאי 2005 (UTC)

סליחה דוד אבל אתה טועה, פרופסור אמריטוס הוא תואר כבוד רם ונרכש שלא כל "לשעבר" זכאי לו, ואין במונח כדי להפחית ממעמדו כפרופסור כי אם להיפך. Magister 09:12, 20 מאי 2005 (UTC)

ולא היה יותר פשוט לשאול את מי שכתבה את זה? ובקיצור, זה נאמר בכדי להגדיר את מעמדו, לא כדי להפחית ממנו כפי שמגיסטר כתב לפני. מדובר בכל זאת, באחד הסוציולוגים החשובים שהשפיע רבות על אחרים. דורית 09:32, 20 מאי 2005 (UTC)

שבירה[עריכת קוד מקור]

קודם כל תודה על המינוי דוד, לגופו של עניין ודאי שאתה צודק לא על הניסוח הייתה שאלתי אלא על פירוש הביטוי. מתניה 20:17, 19 מאי 2005 (UTC)

רענון תבנית מבוקשים ביותר[עריכת קוד מקור]

שלום לך גילגמש (אגב אהבתי את הסטיקר שהוציאו לכבודך). עלה בדעתי שכבר הגיע הזמן לרענן את רשימת הערכים שמופיעים בתבנית מבוקשים ביותר משום שעבר די זמן מאז שהם שם מבלי שיש מי שמטפל בהם, ולא עוד שערכים אלו ב"חטא" מקורם כיוון שהם מבוקשים רק באופן פיקטיבי שהרי הם מופיעים בתבנית. בברכה Shayakir 18:24, 19 מאי 2005 (UTC)

שלום שי,

התבנית נועדה לשמש בית לערכים מבוקשים שמקלים אותם מהדפים המיוחדים. היות ואלו הדפים המבוקשים ביותר, אין אפשרות לרענן תבנית זו. תבנית "לטיפול דחוף" עוברת רענון על בסיס שבועי. אם יש לך ערך שחשוב לך להרחיבו, תוסיף אותו לתבנית זו. בידידות, גילגמש שיחה 18:29, 19 מאי 2005 (UTC)

התבנית לא עברה שום שינוי מאז ה-6 במאי...בברכה Shayakir 18:36, 19 מאי 2005 (UTC)
אין מה לעשות. ממתינים שהערכים האלה יכתבו על מנת שאפשר יהיה לקדם את הערכים הבאים בתור. אני מזמין אותך לכתוב אחד מהם ואז נרענן את התבנית :) גילגמש שיחה 18:38, 19 מאי 2005 (UTC)
למרות שלא פעם כינו אותי אסטרונאוט אין לי ידע ממשי בתחומים שמופיעים בתבנית...Shayakir 18:42, 19 מאי 2005 (UTC)
אתה יכול לכתוב אולי על השלטון או ראש העירייה. גילגמש שיחה
אל תתחכם :-). בברכה Shayakir 18:46, 19 מאי 2005 (UTC)
(-: ארענן אותה בהמשך הערב. גילגמש שיחה 18:53, 19 מאי 2005 (UTC)

מאופקי[עריכת קוד מקור]

שמח לשמוע שאני הויקיפדן הכי צעיר.... שמח לעשות לדפים עריכות מועילות, ולהוסיף מידע חשוב לויקיפדיה...

ofeky

תופעה חשודה[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שיש הרבה השחתות שנמחקות ע"י המשחית עצמו, כעבור מספר דקות. יש לך מושג מה עומד מאחורי זה?--עמית 19:29, 19 מאי 2005 (UTC) (אגב, גם היום לא היתה תשובה. זה מתחיל לעצבן.)

לא יודע וזה באמת מעצבן! גילגמש שיחה 19:31, 19 מאי 2005 (UTC)
הצליחו לפני יומיים להעביר ככה השחתה מתחת לאף של ערןב. אני מציע, על מנת למנוע זאת, לגלגל אחורה הכל בכל מקרה, כמדיניות.--עמית 19:45, 19 מאי 2005 (UTC)
זה לא טוב כל כך. לפעמים העריכה של האנונימי טובה. ובכלל, מרב העצות המועילות, באמת כדאי שתייסמן בעצמך. בקש השראה מדוד שי ונגמר הסיפור. גילגמש שיחה 19:48, 19 מאי 2005 (UTC)
זהו! הפלת לי את האסימון! אני רץ למעבדה.--עמית 19:50, 19 מאי 2005 (UTC)

ויקיפדיה:אישורים להעתקה#הוראות[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תוכל לעבור על החלק הזה. טרול רפאים 22:31, 19 מאי 2005 (UTC)

אעבור עליו מחר. אין לי כח היום, אלך לישון עוד מעט. גילגמש שיחה 22:32, 19 מאי 2005 (UTC)
עברתי על זה, נראה טוב מאד. אין לי מה להוסיף. גילגמש שיחה 05:48, 20 מאי 2005 (UTC)

תקשוב[עריכת קוד מקור]

היי, עשיתי לזה מבחן גוגל ולא נמצאו תוצאות אבל חשדתי, יש לך מקור? מתניה 22:33, 19 מאי 2005 (UTC)

לא. זה שלא מצאת לא אומר שזה לא מועתק. אולי זה מועתק ממקור מודפס. מה גם, גוגל לא סורק את כל הרשת, אלא כ-50% ממנה, כך שבהחלט יתכן מקור שהוא פשוט לא מצא. גילגמש שיחה 22:40, 19 מאי 2005 (UTC)
כן, אני יודע. פשוט תהיתי אם אתה יודע מאיפה זה. מתניה 22:41, 19 מאי 2005 (UTC)
אם הייתי יודע, הייתי שם תבנית או מוחק. גילגמש שיחה 22:42, 19 מאי 2005 (UTC)
אני אהבל, לא חשבתי על זה. מתניה 22:45, 19 מאי 2005 (UTC)
סתם לטריוויה גוגל סורק רק כ-31 אחוז מהרשת. בברכה Shayakir 22:46, 19 מאי 2005 (UTC)
הערך מועתק לדעתי ממסמך צה"לי, הנוסח נראה לי מוכר באופן חשוד. בכל מקרה אין שם שום דבר סודי או שיש עליו זכויות יוצרים, כך שלא ברורה לי הבעיה. טרול רפאים 10:33, 20 מאי 2005 (UTC)
על כל דבר יש זכויות יוצרים. אפילו לכתיבה שלך בוויקיפדיה יש זכויות יוצרים, כך שברגע שהייתה העתקה ואין אישור מפורש מבעל זכויות היוצרים להשתמש בזה, הרי שמדובר בפלגיאט ולכן דינו של החומר מחיקה אוטומטית ללא דיון מוקדם. במקרה הזה, לא ברור אם יש העתקה או לא, לכן שמתי תבנית שכתוב. אם ידוע לך מקור ההעתקה, אנא מחק שים תבנית הפרת זכויות יוצרים ותיידע את המחבר, שמא מדובר בבעל זכויות היוצרים המקורי. גילגמש שיחה 12:09, 20 מאי 2005 (UTC)

שיחזור[עריכת קוד מקור]

שלום שוב, אם יורשה לי לשאול למה שחזרת את תוספת האלמוני בפוקימון? (אין חכם כבעל הנסיון) מתניה 12:26, 20 מאי 2005 (UTC)

כי אנחנו מוסיפים רק קישורים מועילים. לצורך הענין, קישור לאתר מעריצים איננו מועיל. האתר צריך לתת ראיה רחבה על הערך ועל כן יש העדפה ברורה לאתרים בעלי רקע אדקמי. בנוסף לכך, יש כבר קישורים לאתרי פוקימון ולא צריך להגזים. בשביל קישורים יש את גוגל. גילגמש שיחה 12:29, 20 מאי 2005 (UTC)
תודה, למדתי משהו חדש. מתניה 12:29, 20 מאי 2005 (UTC)
אין ספק, בשביל קישורים יש את גוגל! Ofeky 13:29, 20 מאי 2005 (UTC)

רישיון למחיקה[עריכת קוד מקור]

לגילגמש, בערך צ'לו, אני הוספתי כותרת "הפקת צליל". ועכשיו לדעתי לא צריך את כותרת זו, מכיוון שהמידע חוזר על עצמו בחלקים אחרים בערך צ'לו. מחכה לתשובתך אם אפשר למחוק את הכותרת "הפקת צליל" בערך צ'לו. Ofeky 13:08, 20 מאי 2005 (UTC)

זאת לא מחיקה, אלא עריכה. אינך צריך לבקש אישור ממני או ממישהו אחר לפני שאתה עורך מאמר זה או אחר. אם אתה חש שיש בעריכתך משום חוסר נייטרליות, כדאי לקיים דיון בדף שיחת הערך. לגופו של עניין, היות ואתה כתבת בעצמך את הכותרת ואין סיכוי לדעה הפוכה בהחלט אפשר למחוק. גילגמש שיחה 13:11, 20 מאי 2005 (UTC)
תודה גילגמש! שאלתי אותך את זה, כדי שלא תחשוב שאני משחית ועורך לרעה. ביקשתי אישור ממך, כי לא רציתי שתחסום אותי, כמו שעשית לי בפעם שעברה... Ofeky 13:23, 20 מאי 2005 (UTC)

מונחים ויקיפדיים[עריכת קוד מקור]

הי! אני מניח שאתה העברת את 'ויקיזציה' ל - 'ויקיפדיה:ויקיזציה' (אין לי כל חווי על זה ב'שינויים אחרונים'). אני מניח שבצדק איתך, ובכל זאת, האם איננו רוצים שהמונחים שלנו יכנסו לשפה העברית? Oril.pngאורי מוסנזון 11:51, 21 מאי 2005 (UTC)

לא. ויקיפדיה מתארת רק דברים שכבר קרו. פיתוחים חדשים מקומם בפרסומים מקצועיים ולא פה :) גילגמש שיחה

רעיון[עריכת קוד מקור]

מה דעתך על שאילתא שמציגה רשימת כל הכתובות שתבנית אזהרה מופיעה בדף השיחה שלהם? והשלב הבא, אפשרות לסימון מיוחד שלהם בדף שינויים אחרונים? שוס לא נורמלי, לא?--עמית 10:10, 22 מאי 2005 (UTC)

ותחסום את 212.199.169.52, הוא כבר מוזהר.--עמית 10:12, 22 מאי 2005 (UTC)

אני לא בטוח שזה טוב. כל שינוי אנונימי צריך להבדק. אל תשכח, חלק ניכר מכתותות ה-IP משותפות, לכן גם אם מישהו קיבל אזהרה ועורך כמה שעות אחר כך, אין ודאות שמדובר באותו אדם. כתוצאה מכך, צריך לבדוק כל שינוי ושינוי. בכלל, הצעות בנוסח זה היו כבר (סימון מאמר שנבדק וכו') וחלקן אפילו יושמו אבל הורדו תוך יום-יומיים אחרי מהומה רבה. אני גם לא בטוח עד כמה אנחנו יכולים לעשות את זה. נראה לי שזה מצריך שינוי בתוכנה עצמה. אני בקושי עוקב אכשיו אחרי השינויים האחרונים כי אני בדיוק מנסה לעבור על ההרצאות בגנטיקה. גילגמש שיחה 10:15, 22 מאי 2005 (UTC)
ההיפך! זה לא חוסך בדיקות. זה מפעיל אזעקות!--עמית 10:19, 22 מאי 2005 (UTC)
טעות. כל עריכה של משתמש אנונימי מפעילה אזעקות. אני בודק את כל השינויים האנונימיים ללא יוצא מהכלל + את כל השינויים של המשתמשים החדשים ומשתמשים בעייתיים. הכוונה בבעייתים היא לאו דווקא למשחיתים, אלא לכאלה שיש להם טעויות עריכה חוזרות ואפשר לעזור להם על ידי הערה. בנוסף, מדי פעם אני עורך בדיקה מעמיקה בתרומותיהם של משתמשים מסוימים, בד"כ אחרי גילוי העתקה או הכנסת דעה. אני חייב לציין שכל העסק הוא קשה למדי ודורש השקעת זמן ניכרת. המשתמשים היחידים שאני לא עוקב אחריהם הם הוותיקים. אצלהם אני בודק רק מאמרים שמענינים אותי בד"כ במטרה לערוך אותם. גילגמש שיחה 10:26, 22 מאי 2005 (UTC)
גם אחרי אתה עוקב? :-) מתניה 10:27, 22 מאי 2005 (UTC)
כבר לא :-) גילגמש שיחה
מתי באמת מישהו "זוכה" שלא תעקוב אחריו? חודשיים? שלושה? מתניה 10:32, 22 מאי 2005 (UTC)
משתנה. תלוי באופי העריכה. חנוכה למשל זכה למעקב צמוד במשך כל שהותו כאן, אחרים פחות. אני עוקב אחרי החדש עד שאני מרגיש שהוא הפנים את חוקי ויקי. גילגמש שיחה 10:33, 22 מאי 2005 (UTC)

- וולקאם טו 1984. לחיי האח הגדול גילגמש. אני אוהב אותך.

גם אני מצטרף להנ"ל. טוב לדעת, אתה יכול ללכת ללמוד עכשיו על כל מיני 9:3:3:1 או פנוטיפים וגנוטיפים למינהם או לחילופין רצסיבי ודומיננטי, אני אעקוב באדיקות אחרי השינויים האחרונים. חחח מתניה 10:37, 22 מאי 2005 (UTC)
כן, זה טוב שיש עוד מפעילי מערכת. אף אחד לא שמסוגל לבצע את הכל לבד. גילגמש שיחה 10:46, 22 מאי 2005 (UTC)

שלחתי לך מייל אם תוכל בבקשה להשיב, תודה מתניה 11:39, 22 מאי 2005 (UTC)

תודה על תשובתך, ננסה לחנך את הנוער... מתניה 15:58, 22 מאי 2005 (UTC)


מספר הקצרמרים[עריכת קוד מקור]

אם מותר לי לשאול, מה מספר הקצרמרים כיום יחסית למאמרים המלאים?? מחכה לתשובתך. Ofeky 12:03, 22 מאי 2005 (UTC)

אין לי מושג. אתה יכול להיכנס לקטגוריית הקצרמר ולספור. פעם שעברה היו בערך 4,000 אם זכרוני איננו מטעני. גילגמש שיחה 12:32, 22 מאי 2005 (UTC)

תבנית: פוליטיזציה[עריכת קוד מקור]

הכנתי את התבנית, אבקשך לעבור עליה. טרול רפאים 18:19, 22 מאי 2005 (UTC)

חסרה לי האזרה לחסימה. ברגע שאני נותנת אזהרה בעזרת תבנית "אזהרה" זאת ההודעה האחרונה לפני חסימה. אם המשתמש מתעלם מאזהרה, אני אחסום. גילגמש שיחה 18:20, 22 מאי 2005 (UTC)
תשנה את התבנית כרצונך, זאת הסיבה למה פניתי אליך. טרול רפאים 18:27, 22 מאי 2005 (UTC)
שיניתי. גילגמש שיחה 18:28, 22 מאי 2005 (UTC)
מספר התבניות שנועדו לאלמונים גדול ממספר האלמונים. איפה לעזאזל מוצאים את כולן? אני הסניל אפילו לא זוכר איך קוראים לתבנית ששולחת אותם לחבר קצרצרמים במילון. Harel 18:35, 22 מאי 2005 (UTC)
כולן אמורות להופיע בעמוד מרוכז. אתה יכול להעתיק מדף המשתמש שלי. יש שם את כל התבניות העיקריות שנועדו לטפל באספקטים השונים של המשתמשים בוויקיפדיה החל מבתנית ברוך הבא ועד תבנית העתקה ואזהרה. גילגמש שיחה 18:39, 22 מאי 2005 (UTC)

איך מצאת את זה?[עריכת קוד מקור]

לא יאומן, חיפשתי מקור המאמר על הפרעת אכילה בגוגל ולא מצאתי איך מצאת? מתניה 18:34, 22 מאי 2005 (UTC)

גוגל. גילגמש שיחה 18:35, 22 מאי 2005 (UTC)
טוב, אני לא ברמה. מתניה 18:37, 22 מאי 2005 (UTC)
תנסה לחפש משפטים שלמים בעלי הגיון ולא סתם אוסף של מילים מהטקסט. כמו כן, נסה לחפש משפטים שיש סיכוי סביר שהם מועתקים. גילגמש שיחה 18:44, 22 מאי 2005 (UTC)
זה מסביר כמה דברים... תודה מתניה 18:46, 22 מאי 2005 (UTC)

גילגמש עזרה?[עריכת קוד מקור]

דיי דפקתי את המזנון בטעות, הודה לך אם תתקן אותו תודה tomle 19:17, 22 מאי 2005 (UTC)

טופל. גילגמש שיחה 19:22, 22 מאי 2005 (UTC)

אל תתחיל איתי את המשחק הזה, הוא צודק![עריכת קוד מקור]

אני יודע שאתה די נוקשה בעניין הזה אבל פה אתה טועה. תן לו לתקן שגיעות כתיב, כל השאר אתה יכול לשחזר. Ramiy 21:51, 22 מאי 2005 (UTC)

אם יש שגיאת כתיב, תקן. גילגמש שיחה 21:53, 22 מאי 2005 (UTC)

לא תאמין[עריכת קוד מקור]

אבל הצלחתי לתפוס אותה. הסיפור זה שהם צריכים לתת לך מכשיר הקרוי "ואסקו" ע"מ שתוכל להפעיל את הפורום. מה עושים עכשיו?--עמית 06:43, 23 מאי 2005 (UTC)

טוב, זה יצטרך להמתין עם כך. יש לי עוד מבחנים ואני נשאר פה לפחות עוד שבועיים - שלושה. איפה אתה גר? אולי אתה יכול לקחת את הואסקו הזה כי כפי שאני רואה יש בעיה לתפוס אותה וחבל לבזבז את ההזדמנות ואני כבר אאסוף אותו ממך כשאגיע לארץ. גילגמש שיחה 06:46, 23 מאי 2005 (UTC)
אם זה עניין של שבועיים שלושה אני אדבר איתה. אני במרכז, אלא איפה?--עמית 12:32, 23 מאי 2005 (UTC)
אני יודע איפה.. אולי אתה השכן של אלמוג בקצה האויקומנה. אני אמור לחזור בפרק הזמן הזה. מקסימום 4 שבועות. גילגמש שיחה 12:34, 23 מאי 2005 (UTC)
אני אעדכן אותך איך מתקדם.--עמית 12:38, 23 מאי 2005 (UTC)

נא ראה[עריכת קוד מקור]

שלום! שים לב בבקשה לנסיון שעשיתי על מנת לידע את הציבור בקיומיינו לקראת הערך העשרים אלף. כל עריכה תתקבל בברכה. Oril.pngאורי מוסנזון 10:44, 23 מאי 2005 (UTC)

תודה על פנייתך. ראיתי כבר את זה. טרם גיבשתי דעה בעניין. גילגמש שיחה

מה עם הערך הזה?[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, התחלת את הערך הזה טקטיקה ואסטרטגיה ימית והפסקת באמצע, עכשיו יש חצי ערך, לשים תבנית בעבודה או שאתה מציע משהו אחר? מתניה 11:22, 23 מאי 2005 (UTC)

לא יודע. ניסיתי באמת לכתוב את זה, אבל אחר כך חשבתי שיש כפילות מיותרת עם התפתחות ספינות המלחמה. חשבתי אולי מישהו ירצה להרחיב. לצערי, אין לי כרגע פנאי לכתיבת ערך ארוך כל כך כי אני עסוק בלימודים. עוד חודש אולי אצליח לפנות קצת זמן לערך זה. גילגמש שיחה 11:24, 23 מאי 2005 (UTC)

תוכנית ההתנקות- הערות חדשות שגילגמש מציע למחוק[עריכת קוד מקור]

טרנספר ליהודים קביל יותר מאשר טרנספר לערבים זוהי עובדה ולא דעה פוליטית .

לגבי הדחה של רמטכ"ל וראש שב"כ הערה מקובלת שלא הוארכה כהונתם ולא שהודחו .

נהוג להמשיך בדיון בדף השיחה שבו הוא החל, לכן אעתיק את דבריך לשם. גילגמש שיחה 12:12, 23 מאי 2005 (UTC)

ויקיפדיה:מדיניות החסימה[עריכת קוד מקור]

בתור מפעיל מערכת, יש לדף זה השפעה ישירה עליך, אבקש את התייחסותך לדף זה. ראה גם ויקיפדיה: מזנון#ויקיפדיה:מדיניות החסימה. בתודה, טרול רפאים 16:09, 23 מאי 2005 (UTC)

תודה לך פנייתך. כעקרון אין צורך להודיע לי במיוחד, אני עוקב באופן קבוע אחרי השינויים האחרונים. גילגמש שיחה 16:12, 23 מאי 2005 (UTC)
ראה את ההסבר לשליחת ההודעה בדף השיחה שלי. טרול רפאים 16:20, 23 מאי 2005 (UTC)
ראה את תגובתי המפורטת בדף השיחה של מדיניות המחיקה. גילגמש שיחה 16:28, 23 מאי 2005 (UTC)
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, גילגמש, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
--נריה הרואה 06:25, 24 מאי 2005 (UTC)

תודה, נריה. גילגמש

פאניה קפלן[עריכת קוד מקור]

אם אתה כבר בפאניה קפלן יש סיכוי שתתרגם את מה שיש עליה בערך באנגלית + תוסיף את תמונתה? ערןב 23:46, 23 מאי 2005 (UTC)

אני חלש באס ארים אבל אין לי בעיה לתרגם, רק רצוי שמישהו יעבור על זה. גילגמש 23:48, 23 מאי 2005 (UTC)

התחרפנת לגמרי?[עריכת קוד מקור]

פעם באה תן חודש התרעה, שנוכל להערך בהתאם (לקחת חופשות מהעבודה, לשלוח צווי גיוס, וכד')--עמית 09:48, 24 מאי 2005 (UTC)

חח.. לפעמים נדמה שאני מפעיל המערכת הייחיד בוויקיפדיה. זהו רושם מוטעה. ויקיפדיה התמודדה יפה מאוד עם משחיתים לפני שבאתי (אני פה רק שנה מתוך שנתיים שהאתר פעיל) ותסתדר יפה מאוד בלעדי. אין אנשים חסרי תחליף. תראה שמפעילים אחרים יכנסו לחלל הריק שהשארתי ובהקשר הזה - למה שלא תתגייס באמת לעזור במעקב, כשאנחנו בחוסר של מפעיל אחד?
מה גם, הרדיפה הבלתי פוסקת אחרי משחיתים למינהם לאורך זמן רב כל כך (אני מפעיל מיולי ושמרתי על רמת פעילות גבוהה מאז ועד עכשיו) שוחקת מאוד וכתוצאה מכך אני מקבל לעתים החלטות שגויות או אם לא שגויות, כאלה שיכולות להתפרש כאטומות, דורסניות וכו'. אני מקפיד לנהוג לפי הנהלים, אך אין נהלים מושלמים וכדאי מעת לעת לצאת לחופשה. אני בטוח שחופשה קצרה תיהיה לרווחת כולם. גילגמש 09:54, 24 מאי 2005 (UTC)

ביאור של מונח חשוב[עריכת קוד מקור]

מתוך ויקיפדיה:חופשת ויקי:

חופשת-ויקי...המונח מתאר עזיבה זמנית של ויקיפדיה ממניעים הקשורים ...

הבנת? עזיבה זמנית של ויקיפדיה, לא עזיבת חשבון המשתמש והירשמות בשם אחר. אז עכשיו, למען אי עיבוד נכס כמוך ליקיפדיה, קח את הדברים שלך, לך לאיזה בריכה הונגרית, ותתחיל לנקות את הראש באמת. Oril.pngאורי מוסנזון 10:00, 24 מאי 2005 (UTC)

אתה תגלה שלוויקיפדיה יש תכונה שיש לspice (אני שונא את התרגום "תבלין") של אראקיס. מצד אחד התכונה הזאת מאפשרת לאדם להשתתף בה באופן פעיל, אך מצד שני, אותה תכונה מוזרה חודרת למח והאדם מתמכר וככל שהוא משקיע יותר, כך הוא מתמכר יותר, כך שאין בסיס לחששך כל עוד הוויקיפדיה תשאר מה שהיא. גילגמש 10:04, 24 מאי 2005 (UTC)
לא מתים בסוף מהאראקיס הזה? Oril.pngאורי מוסנזון 10:06, 24 מאי 2005 (UTC)
נחיה ונראה :-) גילגמש
לורד לטו חי שלושת אלפים שנה...והפך לתולעת (אם כי לא בסדר הזה)--עמית 10:29, 24 מאי 2005 (UTC)
אם כך אני בדרך הנכונה. למעשה לא אהבתי את ספרי ההמשך וקראתי רק שניים מתוך ה5 או 6. גילגמש 10:31, 24 מאי 2005 (UTC)

מה???[עריכת קוד מקור]

הכל טוב?, אולי אני אזמין רופא. טוב אם כבר אז תוכל להשלים את המאמר על הטקטיקה של הספינות. חיה בטוב. מתניה 10:25, 24 מאי 2005 (UTC)

תודה. לצערי בשביל הספינות אני זקוק לספר של מאיר שש שנשאר בארץ. גילגמש 10:27, 24 מאי 2005 (UTC)

עצה[עריכת קוד מקור]

חברים, חברים, אם אתם רוצים לקיים דיון מסודר, תעשו את זה בבקשה בדף שיחת הערך או תפתחו הצבעת מחיקה. אני מעתיק את הדיון לשם. גילגמש 12:04, 24 מאי 2005 (UTC)

מאמר השנה[עריכת קוד מקור]

שלום חן, עלה בדעתי שלכבוד הערך ה20,000 נתחיל מסורת שבה הויקיפדים יכתירו את מאמר השנה שלהם(מתוך מאמרים מומלצים), מה דעתך? בברכה Shayakir 19:00, 24 מאי 2005 (UTC)

רעיון טוב. אני אחשוב על מאמר כזה. גילגמש 19:18, 24 מאי 2005 (UTC)
לפני כן אולי נעלה את זה למזנון? בברכה Shayakir 19:20, 24 מאי 2005 (UTC)
כן, תעלה את זה שם. גילגמש 20:09, 24 מאי 2005 (UTC)

מדוע צמצמת קטגוריות במזה"ת?[עריכת קוד מקור]

הרי המזה"ת קשור בכל נימיו ואבריו לאסלאם ולשלטון שהיה בו ב-600 השנים האחרונות, האימפריה העות'מאנית.הומר 08:30, 25 מאי 2005 (UTC)

כי זה לא מתאים לקט' של גאוגרפיה לפרטים לגבי קטלוג ארצות אפשר לפנות לרמי גילגמש 10:13, 25 מאי 2005 (UTC)

עין גדי[עריכת קוד מקור]

עברתי על הגרסאות השונות בעין גדי וראיתי שמשתמש אלמוני הוסיף קטע על החי והצומח בעין גדי (ב20 במאי), אבל נראה שהקטע לא שלם כיוון שהוא עוסק רק בצומח. יום למחרת הוסיף אלמוני מידע שמשלים את זה- על החי בעין גדי- ואתה שחזרת את העריכה שלו. האם שחזרת אותה בגלל שהיא מפירה זכויות יוצרים? אם כן תוכל בבקשה לבדוק ששאר הקטע (זה שהוסף ב20 במאי) לא מועתק מאותו מקור? ערן 11:12, 25 מאי 2005 (UTC)

פעם ראשונה שיחזרתי כי הוא מחק חלק ניכר מהטקסט [2] וכך גם בפעם השנייה - [3]. גילגמש 11:16, 25 מאי 2005 (UTC)
רגע... יכול להיות שלא ראיתי טוב. אני מסתכל שוב. גילגמש 11:17, 25 מאי 2005 (UTC)
המ... אני לא יודע למה שיחזרתי. זה מוזר כי שיחזרתי פעמיים. הטקסט בהחלט חשוד, במיוחד הכותרת "ראש פרק ראשון" אבל לא מצאתי עכשיו מקור. אני חושב שכדאי לשחזר לעריכתו של האלמוני ולהשאיר את תבנית השכתוב כי הטקסט בהחלט חשוד. גילגמש 11:23, 25 מאי 2005 (UTC)

חיכיתי לזה...[עריכת קוד מקור]

היי, ידעתי שזה יגיע, הייתי בטוח שתתפוצץ כשתראה את התוספת הזו לערך פושקין, לא נורא, העיקר שסידרת. מתניה 15:07, 25 מאי 2005 (UTC)

השבתי לך תשובה במייל אם לא שמת לב (לא יכול להיות) מתניה 20:23, 25 מאי 2005 (UTC)
כן, שמתי לב. כדאי להודיע ששלחת מייל דרך האתר כי לפעמים הוא מגיע לתיבת הזבל (כמו שקרה איתך) כשעונים, הוא מגיע בד"כ לכתובת הנכונה. גילגמש 20:25, 25 מאי 2005 (UTC)
טוב לדעת, אשמח להערותיך כפי שכתבתי. מתניה 20:26, 25 מאי 2005 (UTC)
השבתי לך. גילגמש 20:28, 25 מאי 2005 (UTC)
מצטער קיבלתי ג'יבריש תוכל לשלוח שוב? מתניה 20:30, 25 מאי 2005 (UTC)
תשנה את הקידוד ליוניקוד. גילגמש 20:33, 25 מאי 2005 (UTC)
??? לא הבנתי מתניה 20:35, 25 מאי 2005 (UTC)
תשנה את הקידוד. encoding

איך עושים את זה? מתניה 20:37, 25 מאי 2005 (UTC)

תלחץ על הכפתור הימני של העכבר ואז לך ל-encoding או קידוד אם הווינדאוס שלך הוא בעברית ותבחר שם את הקידוד (בד"כ יש 4 אפשרויות לעברית ואם אף אחת מהן לא עוזרת, אז יוניקוד). גילגמש

זה כבר על יוניקוד ועכשיו ברוב טימטומי מחקתי את זה בטעות, אוף! סליחה מתניה 20:41, 25 מאי 2005 (UTC)

זה לא נמחק. לך לסל המיחזור שלך trash can זה שם. גילגמש 20:42, 25 מאי 2005 (UTC)
תודה מצאתי אבל רק חצי נמצא בעברית כל השאר בג'יברישמתניה 20:44, 25 מאי 2005 (UTC)
חחח מוזר. תנסה לשחק עם הקידוד. גילגמש
אני משתגע, החלפתי קידודים והכל יותר גרוע מעכשיו, פשוט הכי טוב אנגלית. מתניה 20:46, 25 מאי 2005 (UTC)
אני אשלח לך תשובה מפורטת מחר, אני כבר די רדום היום. גילגמש 20:47, 25 מאי 2005 (UTC)
בסדר, תודה. מוזר לגמרי אחרי שעוד קצת התבהר בעזרת רענון, ברענון הבא הכל חוץ מ5 מילים הפך ג'יבריש "לפי דעתי" "שאר הילדים" "זבל" לא בסדר הזה. נפלאות דרכי המחשב. מתניה 20:52, 25 מאי 2005 (UTC)

ירושלים (אוהיו)[עריכת קוד מקור]

מראש אני אומר שאני לא רוצה לפגוע באף אחד, ואני לא מתכוון שצריך למחוק אף ערך - אבל לא מצאתי באף אחד מהדפים שנוספו עכשיו (ראה דפים חדשים) אף ערך שהוא יותר מעניין או יותר חשוב מירושלים (אוהיו) - אז כיצד שש"ז שיכנע אותך? נכון שמספר הערכים חשוב אבל נראה לי שיותר חשוב שיהיו הערכים (וממילא לא מגיעים אליהם אם לא מחפשים אותם) מאשר למחוק ערכים קיימים. Deroravi 20:48, 25 מאי 2005 (UTC)

אני בחופשת מפעיל מערכת, אז אני לא ממש עוקב אחרי השינויים האחרונים. לשאלתך - הערך שלך חסר כל ייחוד. הוא מלא בנתונים סטטיסטיים שאפשר להשיגם בקלות בעזרת גוגל. לפחות תכתוב כמו שהציע זעם - למה נבחר השם וכו'. לפחות שיהיה משהו בערך פרט לחלוקת הכנסה וכמה ילדים לומדים בכיתה ג' ביישוב. גילגמש 20:50, 25 מאי 2005 (UTC)

מחיקת רשימות[עריכת קוד מקור]

גילגמש, סוכם בעבר שעם המעבר לקטגוריות ימחקו ערכי מפתח הרשימות כאשר הם ישולבו כליל (או כמעט כליל) בקטגוריה המתאימה. אין צורך להעלות את הערך להצבעה. ערןב 10:42, 26 מאי 2005 (UTC)

איזה ערך? גילגמש 10:45, 26 מאי 2005 (UTC)

פורום[עריכת קוד מקור]

היי,
נילי כבר יצרה איתך קשר בנוגע לפורום?
איתמר שאלתיאל

כן זה בתהליכים. צריך רק לקחת משהו ועמית יעשה את זה בהקדם. גילגמש 10:47, 26 מאי 2005 (UTC)

מגניב. איתמר שאלתיאל

דו"ח מצב[עריכת קוד מקור]

שלום חן, נו אז יש התקדמות בעניין השיבוט? חוץ מזה מה לגבי קביעת מין היילוד, יש סיכוי שתיגע גם בתחום הזה? ולפני הכל איך החופשה? בברכה Shayakir 10:51, 26 מאי 2005 (UTC)

כצעד ראשון הרחבתי את הערך האנגלי על אלכסנדר הגדול וכתבתי כמה פסקאות על צבאו. לגבי שיבוט - אני מקווה שיהיה לי זמן. אני ממתין עכשיו לאיזה פרופ' שיחתום לי שהייתי נוכח בשיעורים ואז אלך הבייתה. גילגמש 10:55, 26 מאי 2005 (UTC)

הסתערות הבריגדה הקלה[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש, מה שלומך? אני מקווה שאתה נהנה מחופשת המפעיל. הצטערתי לראות שנזקקת לה.

דרך אגב, גרמתי לי לנקיפות מצפון. אין לי זמן להרבה כתיבה עכשיו אבל עדיין ביצעתי קצת שינויים מינורים. לא תמיד היה לי כח להכנס למערכת בשבילם ועכשיו אני מבין שסתם הטרדתי אותך.

לגבי הבריגדה הקלה, התחלתי לעבוד על ערך זה והוא עדיין לא שלם. לא שמתי תבנית עבודה משום שכאמור אין לי זמן רב כעת וחבל שאחרים לא יטפלו בערך.

בכל מקרה, לא הבנתי על איזו סתירה אתה מדבר. אם כבר תשומת ליבך הופנתה לערך, תוכל לבדוק גם את המונחים הצבאיים? לאיזו יחידה בדיגדה מקבילה? מה ההבדל בין בריגדה קלה וכבדה? האם battalion הוא גדוד?

תודה, APH 13:24, 26 מאי 2005 (UTC)

הסתירה היא במספרים. פעם יש 193 הרוגים ופעם 197 ועוד כהנה וכהנה. בטליון הוא גדוד. ההבדל בין הבריגדה הקלה לכבדה הוא בסוג החימוש והסוסים - לכבדה יש חרבות כבדות יותר וסוסים גדולים יותר. גם החיילים בכבדה הם חזקים יותר. ברגיגדה מקבילה לחטיבה. גילגמש

שאלה קטנה[עריכת קוד מקור]

שלום חן, רציתי לשאול האם אתה מודע לעוד סוג של הפריה מלאכותית מלבד הפריה במבחנה. בברכה Shayakir 18:41, 26 מאי 2005 (UTC)

אני אחפש לך את התשובה. רגע. גילגמש 18:44, 26 מאי 2005 (UTC)
כעקרון, שיבוט הוא סוג של הפריה, אבל גם אותו עושים במבחנה. אני לא מבין כל כך את השאלה שלך. האם הכוונה לתינוק רגיל? גילגמש 18:50, 26 מאי 2005 (UTC)
כן בטח שרגיל, אלא מה תינוקה של רוזמרי?:-). ואם כבר הזכרת שיבוט האם אתה חושב שצריך להתייחס לנושא בערך שנושאו הפריה מלאכותית? בברכה Shayakir 18:54, 26 מאי 2005 (UTC)
כן, צריך להתייחס לשיבוט. אני אנסה לאתר לך את התשובה, אם כי אני לא לומד הפריה, אלא יותר תורשה. אם תרצה מידע על מחלות תורשתיות, אין כל בעיה. למעשה, הנושא הזה מחוץ לתחום שאותו אני לומד.
מה הסיבה לשכיחות הגבוהה יותר של מומים מולדים בהריונות מרובי עוברים? Shayakir 18:59, 26 מאי 2005 (UTC)
אין לי מושג. גילגמש 19:04, 26 מאי 2005 (UTC)
במסגרת כתיבת הערך הפריה מלאכותית הגדרתי והרחבתי את נושא האי פריון, האם לדעתך צריך לייחד לו ערך בנפרד או שמקומו בהפריה מלאכותית כחלק מההגדרת הבעיה שההפריה נותנת לה מענה. בברכה Shayakir 08:36, 27 מאי 2005 (UTC)
כן, בוודאי שצריך לייחד לכך ערך נפרד. אם יש ערך ל"ירושלים, אוהיו", מה השאלה בכלל. גילגמש 08:38, 27 מאי 2005 (UTC)

ריבוע דיביזיוני[עריכת קוד מקור]

שלום גילגמש (זמני). התחלתי בכתיבת ערך על מסע נפוליון בארץ ישראל. כרגיל, אני חושב שאני די מצליח לתאר את התהליכים והמאורעות, והרבה פחות חזק בסדרי גודל של כוחות, כלי נשק ומערכים טקטיים. היום ניסיתי לתאר את קרב הפירמידות (בעיקר על פי הויקי האנגלית). נראה לי שעשיתי שם סמאטוכה שלמה. אתה מוזמן לשנות (למרות הודעת העריכה) חלק זה בלבד. כמו כן, מאד יעזור לי כל רקע (בדף שיחת המשתמש שלי) על מערכים טקטיים של נפוליון (הריבוע הדיביזיוני המהולל), ועל הממלוכים ושיטות הלחימה שלהם. נראה לי שזה יחסוך את העריכות שלך בערך, לכשיושלם. ביחד נראה לי שנוכל להרים כאן ערך לתפארת. אגב, הצץ גם בסידני סמית ובז'אן בטיסט קלבר וראה אם הכנסתי לשם שטויות בעניינים בהם אתה מבין אלמוג 05:08, 27 מאי 2005 (UTC)

הרחבתי קצת על הריבוע והסברתי את הטקטיקות העיקריות של הדבר הזה. אם משהו לא ברור, תשאל ואנסה לעזור. גילגמש 07:00, 27 מאי 2005 (UTC)
סליחה על שאני מתערב, אבל לדעתי המידע שהכנסת מפורט מידי וקוטע את רצף הקריאה, ולכן ראוי שיהיה בערך נפרד ריבוע דיביזיוני שבו גם אפשר להוסיף מידע על ממציא השיטה, הקרבות בהם נעשה בה שימוש ומתי ננטשה. אביהו - שיחה 07:27, 27 מאי 2005 (UTC)
ראה עכשיו את הערך החדש שיצרתי וקצץ את כל מה שנראה לך מיותר. גילגמש
וואו, אני המום. חשבתי שאלמוג כותב מהר, אבל לכתוב את ערך כזה תוך פחות מדקה, זה שיא עולמי. תן לי לסגור את הפה ולשאוף קצת אוויר ואז אנסה לראות אם צריך לבצע בערך משהו. אביהו - שיחה 07:45, 27 מאי 2005 (UTC)
התחלתי לכתוב אותו ברגע שהרחבתי את הערך על נפוליון כי ראיתי שזה גולש מעבר לכמה שורות וגם זהו מבנה טקטי חשוב, שהשתתף במאות קרבות במהלך המאה ה-18 וה-19, אז החלטתי לכתוב את הערך. כך שלמעשה לקח לי בערך 15-20 דקות לכתוב אותו. באשר לקיצוץ בערך על נפוליון - קצץ את כל מה שנראה לך מיותר. גילגמש 07:53, 27 מאי 2005 (UTC)
גילגמש (זמני) - תודה על העריכה שביצעת. לאחר שקראתי את התיקונים, ואת הערכים החדשים העוסקים בריבוע דיביזיוני, הגעתי למסקנה שדי בהפניה, שכן הסקירה בחלק זה של הערך (נפוליון עוד לא הגיע שם בכלל לארץ ישראל) צריכה להיות כללית ומהירה. הותרתי אך מעט מן העריכה, והרוצה להרחיב השכלתו באספקטים הצבאיים, יוכל לקרוא את הערכים שכתבת. תודה על ההשתתפות בפרויקט. אני בטוח שתיאורי הקרב מול הר תבור וקרבות נוספים בערך זה עוד ימצאו שימוש במומחיותך. אלמוג 12:26, 27 מאי 2005 (UTC)


איחוד הערכים[עריכת קוד מקור]

שלום! טוב שאיחדת את הערכים דומיננטה ודומיננטה שניונית, אך לדעתי לא צריך לאחד גם את הערך סאבדומיננטה. דומיננטה ודומיננטה שניונית צריכים להיות בערך אחד משום שזאתי אותה דרגה, אך הדרגה סאבדומיננטה היא דרגה בפני עצמה, כמו טוניקה. משום כך אני מבקש להפריד את סאבדומיננטה מהערך דומיננטה. מחכה לתשובתך, תרגיש חופשי לכתוב לי. Ofeky 16:38, 27 מאי 2005 (UTC)

כל אלו הם ואריאציות של אותו הדבר. לא צריך לפצל את הערך יתר על המידה. אם המידע הוא דומה עד כדי כך שאפילו השמות כמעט זהים, הוא צריך להיות בערך אחד ולא בשלושה. גילגמש 16:40, 27 מאי 2005 (UTC)
לדעתי לא צריך לאחד את דומיננטה עם סאבדומיננטה, אך זאתי דעתי ואין לי כוח להתווכח. Ofeky 16:45, 27 מאי 2005 (UTC)
אופק צודק. הסוב-דומיננטה ממלאת במוזיקה תפקיד שונה מאשר הדומיננטה, ואפשר להרחיב על שניהם בתיאוריה של המוזיקה כאורך הגלות (אני מקווה שיום אחד אבי יתפנה כדי לכתוב ערכים על התיאוריה של המוזיקה). יש להפריד את הערכים. אעשה זאת עוד מעט. ערןב 18:26, 27 מאי 2005 (UTC)
אז תפרידו. אני מודה שאין לי השכלה מוזיקלית מתאימה ופעלתי לפי שיקול דעתי המוטעה (הנה שוב דוגמה למה כן צריך חוקים במקרים מסוימים ולמה שיקול הדעת הוא לא תמיד ברירת המחדל הטובה ביותר). גילגמש 18:28, 27 מאי 2005 (UTC)
לערן: מי זה אבי בכלל??? Ofeky 19:29, 27 מאי 2005 (UTC)
אופק: "אבי" (במלרע) זה "אבא שלי" :)
גילגמש: שיקול הדעת שלך במקרה הזה היה צריך לומר לך "הנה תחום שאני לא מבין בו, כדאי שלא אתערב". אבל לא נורא, אתה משתפר... :)
ערןב 19:32, 27 מאי 2005 (UTC)
עוד שיפור קל ויצא גילגמש מודל קיץ 2005, לא מציק, הגיוני וסובלני במיוחד, מעין ערן ב נוסף (-: גילגמש


אה! התכוונת אבי, עם הטעם בסוף... Ofeky 19:38, 27 מאי 2005 (UTC)

חן, תסתכל בתמונה החדשה שהוספתי במזנון. Ofeky 19:29, 27 מאי 2005 (UTC)

תודה על הפניה המיוחדת, ראיתי. כעקרון אין צורך להודיע לי על דברים חדשים שיש בוויקי, אני עוקב באופן קבוע אחרי הערכים, התמונות, הדיונים והערכים. גילגמש 19:39, 27 מאי 2005 (UTC)

טירפיץ[עריכת קוד מקור]

תציץ בבקשה בערך. טרול רפאים 20:25, 27 מאי 2005 (UTC)

אני לא יודע אם זה נכון. כדאי להשוות עם האנגלים. אכן הייתה ספינה כזאת. גילגמש 20:32, 27 מאי 2005 (UTC)

סליחה שאני מתערב (פעם שנייה), לא רק שהייתה ספינה כזו אלא שמגיע לה ערך רחב הרבה יותר, כולל הסיפור שאיננו בערך על התקפתה בידי צוללות ננס בריטיות אביהו - שיחה 20:36, 27 מאי 2005 (UTC)

כן, מין הסתם. גילגמש 20:37, 27 מאי 2005 (UTC)

תשובה ל-"אני לא מבין אותך" מדליק[עריכת קוד מקור]

גילגמש זמני יקר, נא לא לייחס לי אמרות כ"משעמם בטירוף" ו"ואין בו ולו בדל אחד של מידע נחוץ" - יש מחסור במידע מעניין ובפיקנטריה בערך ירושלים (אוהיו), אך עדיין יש בו מידע שימושי (סטיסטי אומנם-אך עדיין מידע) ולכן אין שום עילה למחוק את המאמר או לאחד אותו או לעשות ממנו קבס.

מצא חן בעיניי האיום שלך, ואני מצטט: "אני אתחיל להציף את ויקיפדיה בשמות של שרירים... ואתן את המידע האנטומי המלא..." נהדר, עשה זאת, מה זה לא מידע לגיטימי? מה, אי אפשר לכתוב מאמר שלם על הדלתוייד או על הגלטאוס מקסימוס? אני הייתי עושה זאת, עם זה היה מעניין לי את שריר העכוז!

לסיכום, אם לא הבנת אותי עד עכשיו, גם לא תבין בהמשך. כל ערך נראה בתחילה כשנתון סטיסטי והופך מאוחר יותר לערך לתפארת. ואני מקווה שהבנת שמעכשיו...וזה לא איום... אאבק על כל ערך שיהיה מועמד למחיקה! ראה לדוגמא את יוראי אורון הנחמד. בענווה ובהכרת תודה, דליק כלבלב 21:23, 27 מאי 2005 (UTC)

מאבק על השאורתם הוא זכותך המלאה. דלטואיד הוא שריר חשוב, אך מה עם פלמריס והפיריפורמיס? הם זניחים למדי. טוב, לא אנסה לשכנע אותך. דעתך מקובלת עלי ואין לי מה לעשות בנידון. נתראה בשמחות. גילגמש 21:41, 27 מאי 2005 (UTC)

הצבעות מחיקה המוניות[עריכת קוד מקור]

מה קורה פה? מה זה הצבעות המחיקה ההמוניות האלה של הישובים?!?!?!?!?!?!? eman

זאת זכותי המלאה להציע את מחיקתם של כל הערכים שאני מוצא לנכון. מצאתי לנכון להציע את הערכים האלה. נימוקי מפורטים בדפי הדיון. דרור רוצה דיונים נפרדים? אין בעיה. אני אצור מאות כאלה, אתה יודע שאין לי בעיה לעשות כמה מאות עריכות ביום. גילגמש 22:23, 27 מאי 2005 (UTC)
מה שאתה עושה זו הצפה, זו פגיעה לא מקומית בויקיפדיה. ממש לא נעים לי, אבל אני שוקל לחסום את שניכם עד שתרגעו. eman 22:25, 27 מאי 2005 (UTC)
אני מיישם את זכותי הדמוקרטית. חסימה זאת חריכה מסמכויות מפעיל המערכת. לטעמי הערכים מיותרים, פוגעים ומזיקים ואני מיישם את זכותי הדמוקרטית. גילגמש 22:27, 27 מאי 2005 (UTC)
אני מסכים עם עמנואל. אתם מתנהגים כמו שני תינוקות, ויוצרים הצבעות מחיקה בשביל "לעשות דווקא". ברור לשניכם שאף אחת מההצבעות לא תעבור, אז בשביל מה? אני מסכים איתך שצריך לאסור על הפעילות הבוט-ית הזאת, אבל מה שאתם עושים (כל אחד מטעמיו) זו לא הדרך. רועי | שיחה | 22:32, 27 מאי 2005 (UTC)
אני מיישם את זכותי הדמוקרטית. נמאס לי מהזבל. יש לי כתובת - דרור הוא המציף אותנו בזבל אני אציע למחוק כל ערך איזוטרי שהוא יכתוב. אני מסכים להמתין לשעה לא עמוסה של היום. והצעות אלו לא יפריעו לאיש. מי שירצה להשתתף בדיונים אחר כך, שישתתף. גילגמש 22:33, 27 מאי 2005 (UTC
הבנתי שלדעתך כל יישובי רמת הגולן הם זבל.
אני לא רואה כל הבדל בינם לבין נצרים. (וערים בשם ירושלים לעניין זה) Deroravi 22:35, 27 מאי 2005 (UTC)
תתפלא, אך גם אני לא רואה כל הבדל. הראשון זבל והשני גם כן. כפי שהבטחתי - אני אציע כל ערך איזוטרי שתכתוב למחיקה. ואם אכשל בדיון, אז חודשים מתום הדיון לפי הכללים. נמאס לי מההצפה של ויקיפדיה בזבל. פשוט נמאס. אני לא מוכן לסבול את זה. יש לך משנה סדורה לגבי רוחה של ויקיפדיה, אז גם לי יש וכנראה שיש סתירה בין משנתי למשנתך. מה שכן, אני מתכוון להשקיע את כל הזמן שידרש על מנת למחוק את זה. נראה אם תצליח לשמור על כולם. אני מעריך שאצליח למחוק לפחות 10% מהזבל. הישג נפלא לכל הדעות. גילגמש 22:38, 27 מאי 2005 (UTC)
מדובר על עניין עקרוני לגבי היותה של האינציקלופדיה חופשית. גם אני עקשן. Deroravi 22:40, 27 מאי 2005 (UTC)
אתה לא מבין שהחופש המוחלט פוגע בחופש. אתה לעולם לא תנצח אותי. אין לך שום סיכוי להתקרב למספר העריכות שאני יכול לבצע. חבל לך על המאמץ. גילגמש 22:41, 27 מאי 2005 (UTC)
נראה לי אתה צריך להוריד את מפלס עצבנות הויקי שלך... Ofeky 23:22, 27 מאי 2005 (UTC)

הערה כללית[עריכת קוד מקור]

אל תעלב ממה שאני הולך להגיד, ומעבר לכל חילוקי הדעות העקרוניים - אני די מסמפט אותך ומעריך (יותר נכון לאמר מעריץ) את העבודה שלך כאן (וגם את העקשנות שלך). Deroravi 23:48, 27 מאי 2005 (UTC)

חחח.. למעשה אני רציתי לבקש סליחה, אך הקדמת אותי בהערתך. אני מעריך מאוד את תרומתך ומצטער שגלשתי למקומות אפלים. שנכשח את הפרשה העגומה ונשיך את הוויכוח בטונים יותר נמוכים? גילגמש שיחה 23:49, 27 מאי 2005 (UTC)
בשמחה. ממש הצטערתי שלא באת למפגש. מאד רציתי לפגוש אותך. Deroravi 23:50, 27 מאי 2005 (UTC)
גם אני הצטערתי מאוד שלא הצלחתי להגיע. אולי יהיה מפגש במועד נוח יותר שאליו כן אוכל להגיע, אולי באוגסט או בשנה הבאה. גילגמש שיחה 23:52, 27 מאי 2005 (UTC)
אם תגיע באוגוסט אשמח לפגוש אותך. Deroravi 23:54, 27 מאי 2005 (UTC)
אשמח להגיע אם יהיה מפגש במועד ההוא. גילגמש שיחה 23:55, 27 מאי 2005 (UTC)
שיחזרתי את כל הערכים. השארתי הצבעות מחיקה רק בערכים של ירושלים. Deroravi 23:57, 27 מאי 2005 (UTC)
כל הכבוד לשניכם. עכשיו תקראו את שיטות אלטרנטיביות ליישוב סכסוכים, ותעריכו את המקצוע :-). צ'סשיחה 23:58, 27 מאי 2005 (UTC)
ועכשיו ברצינות, למה אתה לא רוצה לאחד את הדיונים? אם לאחד, הרי ברור שיש לאחד את כולם. למה להצביע בנפרד? הרי לא מדובר במחטף - זה הוא נוהג די מקובל אצלנו לאחד דיונים דומים. ולא, זה ממש לא דומה לדיון מדיניות כי בדיוני מדיוניות צריך רב לשל 65% וכאן רק 50. נ.ב. מחקתי את כל דיוני המחיקה המיותרים. גילגמש שיחה 23:59, 27 מאי 2005 (UTC)
הבעיה היא שאנשים מצביעים לפני האיחוד ולא חוזרים להצביע. במקרה זה אני מסכים איתך שאפשר לאחד את ההצבעות (לא את הערכים) - ויותר מזה - אני מסכים אם מה שכתבת שהדיון העקרוני הוא בפרלמנט ולפי ההחלטה שם משאירים את הערכים או לא. לעניין איחוד הערכים - אני מתנגד מנימוקים עניינים - שכלל לא עלו בדף הדיון ושיחות של עם אנשים במהלך ההצבעה - ולו רק הקישור בקטגוריות השונות ייצור סלט (קישור מאוהיו, ניו יורק וניו זילנד לאותו ערך נראה לי בעייתי ביותר). אני בעד לפצל ערכים שהם לא חייבים להיות יחד - דבר המקל על המחפש מידע ספציפי.
במקרה זה אני חושב שלאחר שהיה דיון בפרלמנט (שטרם הסתיים) על עצם קיומו של ערך מסוג זה והשארתו - זו מדיניות שיש ללכת לפיה. אם היו מצביעים אחרת - הייתי הולך לפי ההחלטה של הרוב (וכבר היו לנו ויכוחים בעבר בנושא מדינות ארצות הברית שקיבלתי את עמדת הרוב בניגוד לעמדתי. Deroravi 00:07, 28 מאי 2005 (UTC)
כן, ידוע לי שאתה מקבל את הכרעת הרב. הדיון הנפרד הוא חיוני כי רבים מצביעים נגד מדיניות כוללת כי זה נראה להם מוגזם במידת מה. כמו כן, קשה מאוד להשיג את הרב הדרוש בשביל שינוי מדיניות כי צריך לגייס 65% מהקולות. זה אומר שאם יש רק 10 מתנגדים צריך לגייס 20 אנשים שיצביאו בעד השינוי. מה גם, יש מדיניות כללית שאפשר לכתוב ערכי אישים, אך בכל זאת חלק מהם עולים להצבעות מחיקה, כלומר מדיניות כללית לחוד ודיוני מחיקה לחוד. אין סתירה. האם תסכים להוריד תבנית הצבעת מחיקה מירושלים ניו יורק וירושלים ניו זילנד וללכת לפי ההצבעה בירושלים ניו יורק? אם יוחלט לאחד, שלושתם יאוחדו ואם יוחלט להשאיר, נראה בזה סוף פסוק לגבי שלושת הערכים. גילגמש שיחה 00:13, 28 מאי 2005 (UTC)
כן. Deroravi 00:15, 28 מאי 2005 (UTC)

אחת הסיבות העיקריות שאני כותב פה היא הדמוקרטיה של המקום (בניגוד לדיקטטורה השוררת באקדמיות הממוסדות) וכחלק מכללי המשחק הדמוקרטי אני מחוייב לקבל את החלטות הרוב ועושה את זה ברצון - גם אם הן בניגוד לעמדתי. Deroravi 00:20, 28 מאי 2005 (UTC)

התנצלות[עריכת קוד מקור]

אני מתנצל אם נפגעת בכך שהעתקתי מדף השיחה - הרבה אנשים השתתפו בדיון ולפי דעתי זה דיון עקרוני ולכן מקומו במזנון - השארתי לך הודעה שבצעתי העתקה זו. למיטב ידיעתי לא צריך לבקש רשות - כי דפי השיחה הם כמו כל דף אחר בויקיפדיה (ורק צריך לצין שמקור הדף בויקי). אם אני טועה תעדכן אותי. Deroravi 00:15, 28 מאי 2005 (UTC)

שכחתי מזה כבר. בהתחלה אכן התעצבנתי קצת, אבל כבר הייתי מעוצבן מאוד, כך שזה רק היה תוספת שמן למדורה, לא משהו קריטי. גילגמש שיחה
אבל האם יש בעיה עקרונית להעביר שיחה? העברתי שיחות מהדף שלי למזנון כבר כמה פעמים וכן מדף ערך אם חשבתי שזה עקרוני (כך הבנתי את הנהלים - שאין עם זה בעיה). Deroravi 00:18, 28 מאי 2005 (UTC)
תלוי איזו שיחה. כעקרון אין צורך להעמיס על המזנון, גם ככה הוא עובר ארכוב מדי יומיים. אם כל אחד יכתוב במזנון יהיה צורך לארכב מדי שעתיים. זה מאוד לא נח. המזנון נועד לדיונים כללים ולא לשיחות אישיות בין משתתמשים. גילגמש שיחה 00:20, 28 מאי 2005 (UTC)
ברור לי. הכוונה רק לדיון שיש לו משמעות יותר נרחבת.
לילה טוב. Deroravi 00:21, 28 מאי 2005 (UTC)
כל מקרה לגופו. לילה טוב גם לך. גילגמש שיחה 00:22, 28 מאי 2005 (UTC)
קראתי דברים שכתבת לדורית ויש בהם אי דיוקים - אשמח אם תראה את מה שכתבתי לדורית. ככל הנראה מדובר בסתם אי הבנה ביננו - אני לא בוחר באקראי כפרים בארצות הברית ומתרגם אותם לעברית. Deroravi 21:45, 28 מאי 2005 (UTC)
המ.. גם אם יש לך תבנית פעולה, ויש הגיון כלשהו שעומד מאחורי הבחירה שלך, אני עדיין חושב שיש לאחד את הערכים. לדעתי, האיחוד יתרום לקורא ולא יפגע בו. אם יש אי אלו אי דיוקים בפנייתי לדורית, אנא ציין זאת בפניה. תודה. גילגמש שיחה 21:49, 28 מאי 2005 (UTC)
אי דיוקים שברור לי שנבעו לא מתוך זדון אלא מתוך אי הבנה של הצעתי בפסח. בכל מקרה - יש הצבעה וכפי שאמרתי אקבל את תוצאתה (אף שלדעתי לא צריך לאחד ולו בשל בלגן בקטגוריות - מפריע לי שלאותו ערך יש לקשר מניו יורק, אוהיו וניו זילנד, שלא לדבר על ירושלים). רק עכשיו גילתי את השיחה איתה ולא רציתי שיחשבו שאני מטורף שלוחץ באקראי על "מאמר אקראי" בויקי באנגלית ומתרגם אותו. יש גם לי סדרי עדיפויות ואני פועל לפיהם (בהתאם לתחומי העניין שלי. אם היה מדובר במשפטים מתמטיים הם היו נכתבים לא לפני ה - 31 בדצמבר 2109 אם זה היה תלוי בי). Deroravi 21:56, 28 מאי 2005 (UTC)
אני מצטער על אי הדיוקים שנפלו בשיחתי עם דורית, אגב אני לא מבקר אותך כלל על השימוש בתבנית. היות וערכים מכילים רק מידע סטטיסטטי, אין שום סיבה שלא תשתמש בתבנית אוטומטית. שזה די דומה לבוט סך הכל... לא משנה. אני מצטער שוב על העניין ומקווה שבזה יבוא הסוף על הפרשה הזאת. גילגמש שיחה 21:59, 28 מאי 2005 (UTC)


מחיקת תמונה ישנה[עריכת קוד מקור]

הרשאה למחוק ורסיה קודמת של The garden of Eden.jpg ואיפה כותבים שהיא שייכת לי ולא תמחק???????????.

כפי שראית, הפנייה נעשתה במטרה לברר את מצב זכויות היוצרים של התמונה. אם יצרת את התמונה בעצמך, אז כמובן שזכויות היוצרים עליה שייכים לך, אך יש לציין זאת בדף התמונה. עורכים אותה בדיוק כמו כל דף רגיל. תודה. גילגמש שיחה 06:52, 28 מאי 2005 (UTC)

שיחזור[עריכת קוד מקור]

היי חן. איפה הכפתור הכ"כ מדובר שאיתו משחזרים ערך לגרסא מסויימת? אני לא מוצא אותו לצערי. צ'סשיחה 17:51, 28 מאי 2005 (UTC)

תלחץ על "הבדל" ויש לך אותו למעלה ליד תרומות משתמש. גילגמש שיחה 17:53, 28 מאי 2005 (UTC)
תודה. צ'סשיחה 17:54, 28 מאי 2005 (UTC)
ניסיתי לבדוק את הכפתור, אבל הוא רושם לי שהשחזור נכשל בגלל שזאת כבר הגרסא הראשונית של הערך. יש איזה דף עזרה למתקשים? צ'סשיחה 18:01, 28 מאי 2005 (UTC)
אין. בכל אופן, אי אפשר לשחזר גרסה ראשונה של הערך. הכוונה ב"גרסה ראשונה" היא גם לגרסאות עוקבות, בתנאי שנכתבו על ידי אותו משתמש. גילגמש שיחה 18:02, 28 מאי 2005 (UTC)
אה, אני מבין. עכשיו ניסיתי לשחזר עריכה של הנודניק עם פטר והזאב והצלחתי. תודה שוב. צ'סשיחה 18:04, 28 מאי 2005 (UTC)
אין בעד מה. גילגמש שיחה 18:05, 28 מאי 2005 (UTC)

דואל[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך. Harel 23:14, 28 מאי 2005 (UTC)

כן, קיבלתי והשבתי. תודה. גילגמש שיחה 23:19, 28 מאי 2005 (UTC)

אני צריך ללכת לישון[עריכת קוד מקור]

אבל אולי אתה תשמח לברר עם משתמש:אורי יהודה את טיבם של הכרובים בתנ"ך כהליקופטרים. Harel 23:31, 28 מאי 2005 (UTC)

אני גם צריך ללכת לישון. הכרובים ימתינו למחר. גילגמש שיחה 23:33, 28 מאי 2005 (UTC)
בסוף לא התאפקתי כשראיתי במה מדובר. גילגמש שיחה 23:48, 28 מאי 2005 (UTC)

מה, באמת עוד ארבעה ערכים?[עריכת קוד מקור]

האם מספר הערכים המופיע עכשיו הוא באמת מעודכן? ..זה די מפתה .. אני אנסה להתאפק. Oril.pngאורי מוסנזון 00:11, 29 מאי 2005 (UTC)

כן, זה מספר הערכים המעודכן. יש לי רצון עז לעלות איזה 10 ערכים שטותיים. גילגמש שיחה 00:12, 29 מאי 2005 (UTC)
המממ.. אולי איזה שלושה שטותיים ואחד לא? Oril.pngאורי מוסנזון 00:13, 29 מאי 2005 (UTC)
אני חשבתי על הערך אין הנחתום מעיד על עיסתו Oril.pngאורי מוסנזון 00:14, 29 מאי 2005 (UTC)
אחלה ערך לציון 20,000 גילגמש שיחה 00:16, 29 מאי 2005 (UTC)
אני לא מרגיש ראוי.. אני מין חיית מזנונים כזאת .. בקושי כתבתי ערכים משלי .. זאת תהיה גזילת השמנת מהחתול או איך שאומרים את זה Oril.pngאורי מוסנזון 00:18, 29 מאי 2005 (UTC)
להפך, אתה אחד הוויקיפדים הצבעוניים ביותר. לי אישית אין עניין בערך זה. אני גם לא מציין את הערכים שכתבתי ולא זוכר כבר מה כתבתי ומה לא. גילגמש שיחה 00:27, 29 מאי 2005 (UTC)
Ori-blush.png
יש לך אחלה פרופונים, יאללה תכתוב אותו וזהו זה. אני בינתיים אנסה לברר את עניין ההליקופטרים בגן עדן. (גן עדן לא אמור להיות מעין מקום נפלא שכזה, בו לא הורגים בני אדם עם הליקופטרים?) גילגמש שיחה 00:30, 29 מאי 2005 (UTC)

אררט[עריכת קוד מקור]

מדוע הלעג הגלוי של חבריך על הוספה קטנה שלי? אם הם מאמינים שנוח שט בגובה 5000 מטר עם כל החיות שבעולם ולא קפא למוות שיבושם להם. אבל מדוע הלעג? המדיניות היא ל לקבל דברים שאין להם מושג בהם? אורי

שמע, יקירי, לכתוב שהכרובים הם הליקופטרים ומיני שטויות נוספות בהחלט גורם לתגובה שקיבלת. למה שלא תכתוב ערכים רציניים ואת עניין ההיליקופטרים תשאיר לשיחות חולין? גילגמש שיחה 00:28, 29 מאי 2005 (UTC)

כרובים[עריכת קוד מקור]

המחקר שלי על הכרובים היה ארוך למדי ולא נראה לי שעיינת אפילו במה שכתבתי. נכון שזה נשמע מדע בדיוני אולם אם תבקר בסצרים תוכל לראות ציור נפלא של הליקופטר בן כ 3000 שנה. אין לזה מקום בויקיפדיה?

לא תאמין, אבל קראתי את מה שהוספת. ולגבי ההליקופטר בן 3,000 שנה, תרשה לי להיות ספקן. גילגמש שיחה 00:29, 29 מאי 2005 (UTC)

העברה[עריכת קוד מקור]

מוכל להעביר את אשור (ארץ) לאשור על חשבון ההפנייה ששם? תודה, מלך הג'ונגל 08:23, 29 מאי 2005 (UTC)

לא יודע מה קרה אבל הדף לא הועבר כמו שצריך צריך לשחזר מהמחיקון. וראיתי עכשיו את עניין ההליקופטרים, זה רציני הדבר הזה? מלך הג'ונגל 08:38, 29 מאי 2005 (UTC)
כן! יש אפילו תמונה שעומדת לפני דיון מחיקה. חפש ברשימת המומעדים למחיקה. דווקא מצחיקה. אני אראה מה אפשר לעשות עם ההעברה. גילגמש שיחה 08:40, 29 מאי 2005 (UTC)
זה כת או שזה רק הוא? (אני מתחיל לדאוג פשוט). מלך הג'ונגל 08:47, 29 מאי 2005 (UTC)
זאת לא בדיוק כת. סתם אנשים שרוצים להתפרנס מכתיבת ספרי הבל. אני מציע לך לעיין בספר "מכרבות האלים" - מדובר במשהו בסגנון דומה. החייזרים נחתו על כדור הארץ, יש מלאכים שהם הליקופרטים, האלים שיבטו את בני אדם בעזרת הנדסה גנטית, הפירמידות במצריים הונחתו מספינת חלל ועוד כהנה וכהנה. די משעשע למען האמת. תקרא את הגרסא הקודמת של הערך כרוב. אותי זה הצחיק. גילגמש שיחה 08:50, 29 מאי 2005 (UTC)

אותי זה יותר הפחיד מהצחיק :-)מלך הג'ונגל 08:57, 29 מאי 2005 (UTC)


עניני עריכה[עריכת קוד מקור]

תודה עלה הערתך, זה לא שאני לא רוצה, אני פשוט לא יודע. ואני לא רוצה לקלקל. Alosha38 08:34, 29 מאי 2005 (UTC)

אי אפשר לקלקל עם זה. פשוט תוסיף כל קישור שנראה לך רלוונטי. מקיסמום מישהו אחר יוריד אותו. גילגמש שיחה 08:35, 29 מאי 2005 (UTC)

הליקופטרים[עריכת קוד מקור]

אני מסכים שהתמונה מצחיקה. גם אני גיחכתי כששרטטתי אותה. אין כאן כוונה לעשות נפשות למרכבות האלים. זהו תיאור של התנ"ך וספרים רבים נכתבו על כך. זכור לי ביקור אצל שגריר ישראל בבורמה (ז"ל) שהראה לי ספרים שאסף על התיאור של כלי הטיס המתואר ביחזקאל מתוך עניין אישי. ובנוגע לצילום ממצרים הנה אחד מהקישורים: http://crystalinks.com/ancientaircraft.html

אין כאן כוונה לשכנע אותך או למכור לך משהו. הספרים שלי כבר נמכרו כולם ואין לי כל כוונה להוציא מהדורה חדשה. זה היה פשוט תיקון טעות למונח כרוב - אין זה מלאך ולא שרף ולא שנאן. הכרובים בבית המקדש נבנו מעץ ואורך כנפיהם היה 5 מטרים וקשה לראות בהם יצור עם כנפיים. בנייתם מכונה מעשה המרכבה ובמיוחד לא הוספתי את הסיפורים החוץ תנכיים שספרו על טיסותיו של שלמה המלך מכיוון שאין הם קשורים לתנ"ך וודאי שלא נשמעים רציניים. אולם עדיין הייתי מוסיף את ירידתו של בית המקדש משמים למרות שהדבר נשמע לי כשטות גמורה. זו אמורה להיות אנציקלופדיה ולא במה פוליטית או דתית.

ודאי שאין כאן מקום ללעג כפי שמוגדר בהנחיות היסוד של ויקיפדיה: "אין להתריס, לבזות, ללעוג או להעליב חבר אחר או את עשייתו"

אם תאור הכרוב מהתנ"ך לא נראה לך אמין תבדוק עם אנשי תנ"ך ולא עם חבריך הלועגים המוציאים שם רע לויקיפדיה. וכן, נפגעתי. צפיתי שתהיה בעיה עם ההוספה אבל לא ציפיתי לעלבונות אישיים ובכל זאת תודה על עזרתך והזמן הרב שאתה מקדיש לויקיפדיה אורי

עם כל הכבוד, ויקיפדיה היא לא המקום לתיאוריות חדשניות. קודם פרסם את ממצאיך בירחונים המתאימים, קבל את הסכמתה של האקדמיה לעניין ואז נשמח להוסיף. גילגמש שיחה 10:54, 29 מאי 2005 (UTC)
וגם, כדאי להוסיף שהסגנון הויקיפדי שלנו לעיתים תקיף, אבל ודאי שלא בא לבזות אף אחד, ועל כך כולנו מצרים עם נפגעת. דורית 10:56, 29 מאי 2005 (UTC)

שרף[עריכת קוד מקור]

בתור אחד שוותיק בויקיפדיה אני נאלץ לשאול אותך: לאיזה קטגוריה לשייך את הערך שרף (מעובד)? Ofeky 13:23, 29 מאי 2005 (UTC)

העברתי אותו לשרף. לא צריך להוסיף קט'. גילגמש שיחה 13:24, 29 מאי 2005 (UTC)
תודה, עשית מעשה נכון Ofeky 13:38, 29 מאי 2005 (UTC)

ענייני יקבים[עריכת קוד מקור]

קרה כאן משהו מאוד מעניין, ואני מבקש את חוות דעתך: אלמוני כתב את יקב בן-חיים, ואני באלגנטיות האופיינית לי שילבתי אותו ביקב בוטיק. בדרך כלל, מהלכים כאלה עוברים בשקט היות ורוב האלמונים כותבים ערכי "שגר ושכח".
כאן, כידוע לך, קרה דבר לא שיגרתי: האלמוני נרשם. ולא זו בלבד שהוא נרשם, אלא שהוא עקב אחרי הערך. לא זו בלבד שעקב אחרי הערך, אלא שגם (בניגוד להנחתי הראשונה) הוא לא הכניס אותו כפרסומת, אלא תרגם אותו מרוסית.
אני מניח שקראת את השיחה שלי אתו בדף השיחה שלי. הנקודה המעניינת שעלתה היא כזו: בויקי הרוסית קיימים ערכים ליקב בן חיים ואף ליקבים אחרים, בעוד שלמושג על כמו יקב בוטיק אין ערך. כאן הוא שאל שאלה לגיטימית: כתבתי ערך על יקב בן חיים. המידע שולב ביקב בוטיק, לאן לקשר את הערך הרוסי של יקב בן חיים? עמית 15:18, 29 מאי 2005 (UTC)

רק לערך "יקב בן חיים". אם איננו קיים, אז לא לקשר כלל. הערך לא תורגם מהרוסית אלא נכתב בנפרד ממנו על ידי אותו אדם. עקבתי אחרי הפרשה מתחילתה. גילגמש שיחה 15:19, 29 מאי 2005 (UTC)

לוגו מוקטן[עריכת קוד מקור]

איך זה?: קובץ:Wiki-20k-1.png

אני אנסה לעלות אותו. גילגמש [[שיחת

משתמש:גילגמש|שיחה]] 20:31, 29 מאי 2005 (UTC)

קיצצת יותר מדי. אפשר טיפה יותר גדול? גילגמש שיחה 20:34, 29 מאי 2005 (UTC)
כן, שניה (בפעם הבאה, דבר אלי באחוזים) Oril.pngאורי מוסנזון 21:08, 29 מאי 2005 (UTC)
הממ... מענין שלמרות שהרקע שקוף יש מלבן בצבע שונה Oril.pngאורי מוסנזון 21:14, 29 מאי 2005 (UTC)
למרות שהגדלתי, מופיעה הגירסה הקטנה Oril.pngאורי מוסנזון 21:16, 29 מאי 2005 (UTC)
עכשיו זה מצוין. תעשה קונטרול F5 גילגמש שיחה
הרבה יותר טוב. עדיין יש הבדל גוונים דק. Oril.pngאורי מוסנזון 21:23, 29 מאי 2005 (UTC)
המ... באמת יש. אתה יכול לבטל אותו? גילגמש שיחה 21:25, 29 מאי 2005 (UTC)
זה מה שמוזר, לבקשת ערן הפכתי את הרקע לשקוף. האם יש מלבן מאחורי התמונה? Oril.pngאורי מוסנזון 21:26, 29 מאי 2005 (UTC)
יש מעין מלבן לבן כזה ובתוכו התמונה. גילגמש שיחה 21:29, 29 מאי 2005 (UTC)
כן, את זה אני רואה, השאלה היתה אם כאשר מורידים את התמונה, עדיין נותר המלבן? Oril.pngאורי מוסנזון 21:41, 29 מאי 2005 (UTC)
אני לא מבין את שאלתך. המלבן הוא חלק מהתמונה. גילגמש שיחה 21:43, 29 מאי 2005 (UTC)
או קיי, אז מדובר בתופעה שאינני מבין (למיטב הבנתי המלבן לא היה אמור להיות שם). אנסה להתמודד עם זה מחר, היום אני כבר מת מעיפות. זה לא נראה נורא גם כך. חלומות פז! Oril.pngאורי מוסנזון 21:46, 29 מאי 2005 (UTC)
זה ממש לא נורא. לילה טוב. גילגמש שיחה 21:47, 29 מאי 2005 (UTC)

משתמש: אזרח א[עריכת קוד מקור]

בתור הבירוקטור הראשי, אני מתפלא עליך, הוא (עדיין) לא הוכרז כטרול ובוודאי שלא נערכה הצבעה. כרגע השארתי לו הודעה תקיפה אבל אני בספק אם היא תשנה משהו. כאשר ייחסם בפעם הבאה, אפתח הצבעה. טרול רפאים 20:59, 29 מאי 2005 (UTC)

לא מצביעים על זה. הוכרז כטרול אתמול או שלשום ע"י דוד שי וערן ב - מומחה הטרולים שלנו. די לי בכך והתייחסותי אליו כאל טרול. גילגמש שיחה 21:01, 29 מאי 2005 (UTC)


מה אתה כועס[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין על מה אתה כועס, אני מנסה לאחד שני ערכים שלא כתוב בהם כלום לערך אחד, אולי לא עשיתי זאת טוב כל-כך. אז תסביר לי איך לעשות במקום לקרוא לי משחית של דברים שאין סיכוי שניסיתי להשחית כי לא היה כתוב בהם כלום.Mulisan1 18:11, 30 מאי 2005 (UTC)

אני לא יודע מה ניסית ליצור, אני ראיתי בשינוים האחרונים מספר ערכים ריקים והפניות אליהם שיצרת ונלאצתי למחוק אותם. אם כוונתך הייתה טובה, אז אנה סלח לי. עזרה לגבי איחוד ערכים אפשר למצוא בדפי העזרה. גילגמש שיחה

ירושלים (אוהיו)[עריכת קוד מקור]

מאיפה צצה הכותרת "בלי עודף סטטיסטיקה"? זה לא היה בהצבעה קודם לכן. זה אותה סטטיסטיקה בכל הערים בארצות הברית. האם פתאום מחליטים להוריד אותה רק כי היא משעממת? גם בערכים בארץ יש סטטיסטיקה משעממת ולא מורידים אותה.Deroravi 19:49, 30 מאי 2005 (UTC)

זאת לא כותרת אלא הערת שוליים. כל מצביע רשאי לצרף הערת שוליים. בתום הדיון, אם יוחלט לאחד, אני אערוך סבב נוסף בין תומכי האיחוד איך בדיוק הם רוצים לאחד. כמובן שלא יהיה דיון עם רב רגיל אלא רב מוחץ כלשהו, על מנת לתת משקל גם למתנגדי המחיקה. כמובן שיהיו צמצומים הכרחיים לצורך האיחוד, אך אם לא יהיה רב משמעותי למחיקת הסטטיסטיקה, לפי דעתי צריך להאשירה. גילגמש שיחה 19:55, 30 מאי 2005 (UTC)
היא קיימת בכל הערים האמריקאיות ואני לא חושב שהיא מפריעה.
אם תוכל לאפשר לי לעשות את האיחוד אני אשמח. אני נוסע ליומים ואחזור רק ביום חמישי - לדעתי ההצבעה לא תסתיים עד אז, אבל אם כן אשמח שהדבר יחכה לסוף השבוע ואז (רק אם יתברר שייש רוב לאיחוד), אעשה זאת. Deroravi 19:59, 30 מאי 2005 (UTC)
כעקרון ההצבעה אמורה להסתיים שבוע אחרי תחילתה. לכמה זמן אתה אתה רוצה להאריך אותה? האיחוד צריך להתבצע לפי החלטת הדיון. כעקרון, הסטטיסטיקה לא מפריעה גם לי, אבל צריך לחשוב על מתכונת "ידידותית" שהיא לא תפריע לאחרים. גילגמש שיחה 20:03, 30 מאי 2005 (UTC)
הדיון הזה נמצא במצב מתנדנד במיוחד, כרגע יש רוב למחיקה, בבוקר היה רוב נגד. אני חושב שהמתנה היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה, במצב הנוכחי, כל החלטה תהיה מחטף. טרול רפאים 20:18, 30 מאי 2005 (UTC)
כן, לא נקבע חסם עליון. נראה לי שאפשר להמתין עד סוף השבוע. גילגמש שיחה
כמו שאמרתי - אני אקבל כל החלטה דמוקרטית, אולם אני חושש ממחטף, שימחוק חצי מהערך .
לעניין מבנה הסטטיסטיקה - כאמור מדובר בתרגום מאנגלית שאני משתמש בו לכל הערים שאני משתמש בערך האנגלי כיסוד לכתיבתם בעברית. אשמח לקבל הערות בנוגע לתרגום או לתוכן. (אני מעדיף יותר מידע מאשר פחות ומתנגד לוותר על ידע - אבל הערות צורניות מהותיות אשמח לקבל) Deroravi 20:37, 30 מאי 2005 (UTC)
אל תחשוש ממחטף, נמתין לשובך בסוף השבוע. לדעתי אפשר לראות מקרה זה כחריג לאור מספר המשתתפים הרב. לגבי איחוד בפועל - נקבל את ההחלטה אחרי שהדיון הראשון יסתיים. גילגמש שיחה 20:39, 30 מאי 2005 (UTC)
פרסמתי הודעה על הדחייה ליום שבת בתחילת דף ההצבעה. נמנעתי מהודעה במזנון בשל החשש מדחייה נוספת. טרול רפאים 20:53, 30 מאי 2005 (UTC)
לא היית צריך לעשות את זה כי בלאו הכי אין חסם עליון למשך הדיון. ההצבעה יכולה לקחת גם חודש. גילגמש שיחה 20:54, 30 מאי 2005 (UTC)
נכון, אלו הכללים. אבל בפועל, אם תשאל את רוב הויקיפדים, הם יגידו לך שההצבעה נמשכת שבוע ויתפלאו מאוד לשמוע שזה איננו הכלל (תראה גם את ההצבעות בפרלמנט בעניין). טרול רפאים 21:02, 30 מאי 2005 (UTC)
שיגידו. יש תקנון ויש לפעול על פיו. זה נקבע לפני כמה חודשים בפרלמנט. מי שרוצה להגביל את זמנה של ההבצעה, שיציע את זה שם. גילגמש שיחה 21:04, 30 מאי 2005 (UTC)

תומכי האיחוד[עריכת קוד מקור]

כמעט כל מי שתמך באיחוד, לא כל שכן מי שתמך במחיקה, חפץ בביטול הסטטיסטיקה. יש אולי שנים או שלושה מצביעים בעד איחוד שלא ציינו שהם מתנגדים לסטטיסטיקה ואפשר לשאול אותם בפירוש. בלי לוותר על הסטטיסטיקה הפתאטית אני לא רואה טעם בכל ההצבעה שש"ז 20:51, 30 מאי 2005 (UTC)
כפי שאמרתי לעיל, קודם נסיים את הדיון ואז נשאל את תומכי האיחוד איך בדיוק הם רוצים לאחד. אני מסכים שהרב טען שאין צורך הסטטיסטיקה, אבל פרה פרה. גילגמש שיחה

אני יודע שאתה לא צריך הפניה מיוחדת, אבל הנה לך[עריכת קוד מקור]

שלום! לאור זה שיש דף של ויקיפדיה:מאגר תמונות היום, אתה מתבקש להגיב על התמונות, איזה תמונות להוסיף ואיזה לא. אני יודע שאתה לא צריך הפניה מיוחדת, אבל בכל מקרה... Ofeky 20:55, 30 מאי 2005 (UTC)

תודה לך על פנייתך, ראיתי כבר את הדף. אין לי בינתיים דעה לכאן או לכאן. גילגמש שיחה 20:58, 30 מאי 2005 (UTC)
חכה לתמונות שאני מביא מסין...--עמית 07:50, 31 מאי 2005 (UTC)
עמית, תודה שהזכרת לי! הוריי היו שבועיים בסין ושכחתי לבקש מהם שישלחו לי את התמונות. תקנה לי חולצה של מאו ;-). צ'סשיחה 11:30, 31 מאי 2005 (UTC)

20,000[עריכת קוד מקור]

אני מבין שוויתרת על עניין הפרסום לעיתונות של הערך ה20,000. --Hmbr 21:35, 30 מאי 2005 (UTC)

דוד שי כבר שלח את ההודעות לעיתונות ובינתיים הסיפור התפרסם במעריב. אני חושב שיש לינק לכתבה מהמזנון. גילגמש שיחה 21:40, 30 מאי 2005 (UTC)

אין חכם כבעל נסיון[עריכת קוד מקור]

תודה על הערתך :-) אבי תמרובן 06:04, 31 מאי 2005 (UTC) (ראיתי את הערת שש"ז ולקחתי דוגמה לא טובה

סטאלין והמלחמה הקרה[עריכת קוד מקור]

רבותי, הדיון הזה מקומו בדף שיחת הערך סטלין ואני מעביר אותו לשם. גילגמש שיחה 10:53, 31 מאי 2005 (UTC)

רקם[עריכת קוד מקור]

מדוע אינני יכול למצוא את רקם (מקום) בחיפוש? צריך לעשות תג מיוחד? יוצא לי רק רכב קרבי משורין... --אורי יהודה 11:58, 31 מאי 2005 (UTC)

אני לא יודע. כנראה לא חיפשת טוב. הנה לינק - רקם (מקום). גילגמש שיחה 12:01, 31 מאי 2005 (UTC)

יופי! מישהו כנראה תיקן את זה או שהמערכת תעדכנה.

הגולם[עריכת קוד מקור]

מדוע אין אפשרות לצרף את התרגום בעברית של אילאיל? היא שלחה לי אותו במיוחד כדי להציגו באינטרנט בעברית כאות הזדהות עם ישראל. חבל רק שהוא בסריקה (תמונה) ולא קובץ.

כי זה לא מקובל. אנחנו לא מוסיפים מאמרים שלמים לוויקיפדיה. אפשר לקשר לאתר חיצוני, המכיל את המאמר. אם המאמר תורגם ולא עלה לרשת, אפשר לציין ב"לקריאה נוספת" את המקור המכיל את המאמר. גילגמש שיחה 16:38, 31 מאי 2005 (UTC)

ויקיפדיה: תקציר עריכה[עריכת קוד מקור]

אתה יכול לעבור על הדף הזה? בתודה, טרול רפאים 18:49, 31 מאי 2005 (UTC)

בסדר. גילגמש שיחה 18:52, 31 מאי 2005 (UTC)
לדעתי זה די מלא. אני לא יודע מה עוד אפשר להוסיף. מה שכן, הדיבור בלשון "גילינו" וכו' קצת מפריע. אולי כדאי לכתוב "התברר ש". גילגמש שיחה 19:17, 31 מאי 2005 (UTC)
אני חושב שאלו הניסוחים היחידים שנשארו ממה שהיה שם קודם, תתקן את מה שלא נראה לך. טרול רפאים 19:26, 31 מאי 2005 (UTC)
אולי מחר. גילגמש שיחה 19:28, 31 מאי 2005 (UTC)

קצת קרבות[עריכת קוד מקור]

שלום, על אילו קרבות במלחמת מאה השנים יש ערכים בויקי? אני פשוט לא מכיר מספיק את המלחמה כדי לדעת על כולם, אני מכיר את אז'ינקור ואת הקמפיין של ז'אן ד'ארק, יש עוד? מתניה 20:00, 31 מאי 2005 (UTC)

אני לא יודע מה כתוב, אבל יש את פואטיה וקרסי, איזה קרב ימי ששכחתי את שמו, המצור על אורליאן ועוד כמה קטנים ופחות חשובים. גילגמש שיחה 20:03, 31 מאי 2005 (UTC)
תודה אני אחפש, פשוט רציתי לעשות ראו גם מהערך מלחמת מאה השנים לקרבות השונים שמפורטים יותר. מתניה 20:05, 31 מאי 2005 (UTC)

קשר[עריכת קוד מקור]

חן שלום. אנא צור עימי קשר במייל בקשר להרצאה.ניבה

המייל נמחק על מנת למנוע את הצפת תיבת הדואר שלך בספאם. עניתי לך למייל שציינת. גילגמש שיחה 20:57, 31 מאי 2005 (UTC)