ויקיפדיה:בודק/בקשות לבדיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

קיצור דרך: וק:בודק

בודק
  • בקשות לבדיקה

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18

דף זה ישמש כדי לרכז את פעילות הבודקים והפניות אליהם לבדיקה. מכיוון שלא כל הבודקים מחוברים כל הזמן וגם לא יכולים לעקוב אחר כל המתרחש, יש לפנות אליהם בבקשות לבדיקה דרך הדף הזה.

ביצוע בדיקות

בדיקת כתובות IP מתבצעת על פי הכללים שנקבעו בדף המדיניות. על פי דף זה, (כאשר ממונים שלושה בודקים או יותר), ניתן לבצע בדיקה אם:

  1. הבדיקה תואמת את הכללים הרצ"ב, שנחתמו על ידי כל הבודקים הפעילים; או
  2. נרשמה הסכמה של בודק אחד לפחות מלבד זה המבצע בפועל את הבדיקה, ובתנאי שאף בודק לא התנגד לה במפורש.

הבהרה: בדיקה יכולה לחשוף קשר בין שני משתמשים שפעלו באמצעות אותה כתובת IP, אך היא אינה יכולה להוכיח שאין קשר בין שני המשתמשים, שכן ניתן לעתים לשנות את כתובת ה-IP באופן יזום.

כללים

ניתן לבדוק מיידית, ללא צורך בהסכמה של בודק נוסף, אם המשתמש מבצע את אחד הדברים הבאים:

  1. מכניס תוכן פרו-נאצי בערך שאינו קשור לנאציזם, ובפרט תמונות וסיסמאות המקושרות עם נאציזם.
  2. מתייחס באופן שלילי למשתמש אחר במרחב הערכים (תקצירי עריכה אינם כלולים).
  3. בוחר בשם משתמש פוגעני, ובפרט שם משתמש הלועג לאדם אחר, מהווה נסיון הטעיה משום שהוא דומה באופן מובהק וחד-משמעי לשם משתמש אחר (וברורה כוונת ההתחזות או החיקוי) או מביע אהדה לנאציזם או הסתה גזענית.

ניתן כמובן לבדוק גם לפי הנהלים הרגילים, הדורשים הסכמת בודק נוסף.

סמלילי הבדיקה
סמלילים משמשים בודקים להערות מהירות על בקשות.
Artículo bueno.svg אושר
Symbol support vote.svg סבירות גבוהה
Symbol unrelated.svg לא נמצא קשר
Time2wait.svg המידע ישן מדי
Crystal 128 babelfish.png בדיקה לא נועדה למטרות דיוג.
Cyberduck icon.png אם זה נראה כמו ברווז, נשמע כמו ברווז והולך כמו ברווז, זה כנראה ברווז.

להעלאת בקשה חדשה, לחצו כאן

בקשות לבדיקה

Danny Brown1db (שיחה | תרומות | מונה)

מקסים. אותה מתכונת עבודה של תרגום לקוי משפה זרה, מתוך נושא בו אין לו ככל הנראה התמצאות בסיסית. הז"י פנימי+חיצוני. לאחרונה סגר גילגמש את האסם המיוחד שהוקם בכדי לטפל בערכו של מקסים ובובותיו ואין טעם ליצור עוד אחד. Assayas שיחה 08:39, 16 באפריל 2014 (IDT)

ערכיו של הטרול ילכו למחיקה, כמקובל גילגמש שיחה 11:28, 16 באפריל 2014 (IDT)

בובת קש של משתמש חסום

מבוקשת בדיקה של בורה בורה (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות) לצורך בדיקת שייכות לחגי אדלר (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות). הנימוקים לנזק: הפרת החסימה (מדובר כבר בבובת קש חמישית או שישית), חזרה על דפוס עריכות בעייתי (בלשון המעטה) בנושא התבניות, והמשך התנהגות קלוקלת כלפי משתמשים אחרים.

הסיבות לזיהוי הן רבות וטובות. עיסוק בולט במיוחד בתבניות (כולל ידע ושימוש בפונקציות עריכה מתקדמות כבר מהתקופה הראשונה לפעילותו) לרבות המאבקים הקשים שחשבנו שנפטרנו מהם (עיינו בסיפור האחרון בתבנית:מנהיג1 ובטקטיקות המעניינות שלו שם), מכלילנות קיצונית, אי-עריכה בשבת למעט בשעות הלילה המאוחרות (טרם כניסת השבת בחו"ל), ותשובתו המתחמקת והעוינת בסגנון אדלרי טיפוסי בשיחת משתמש:בורה בורה#שאלה.

ממילא, גם אם אין מדובר בחגי אדלר (שיחה | תרומות | חסימה | יומן חסימות), ברור לחלוטין שמדובר בבובת קש שממשיכה בהתנהגות בעייתית וככזו ראוי לברר למי היא שייכת.

אציין גם שבעבר כבר נבדקה אחת מבובות הקש של אדלר, ונמצאה הוכחה מובהקת שזה הוא למרות שהוא לא ערך תחת חשבונו האמיתי זמן רב. מתווה הבדיקה המבוקש הוא כמו כאן. זה לא מבטיח תוצאות (כי תמיד יכול להיות שעבר דירה או החליף ספק מקרטר), אבל אף פעם אי אפשר לדעת. אגב, גם שם הבדיקה אושרה על סמך דפוס עריכות זהה. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 12:02, 17 באפריל 2014 (IDT)

שלום, אני עדיין חוכך בדעתי וייתכן שיקח לי עוד זמן מה (לא יודע מה לגבי בודקים אחרים, אבל כידוע גם שתיקה היא תשובה בדף הזה). בינתיים כדאי למצות את הדיון העקרוני בבירורים. נויקלן 09:42, 18 באפריל 2014 (IDT)
הדיון בבירורים די מסתובב סביב עצמו בדיוק בטענה שאין הוכחה חותכת (למרות כל הבובות של האנציקלופדיסט שנזרקו מפה על סמך דפוס עריכה זהה, אבל ניחא). קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 10:14, 18 באפריל 2014 (IDT)
חוששני שמסקנת הדיון בבירורים משליכה בהכרח על הדיון הזה. נראה שלא מצליחים להגיע שם להסדר כלשהו. נראה לי שהצבעה שם תהיה פתרון יעיל למיצוי הנושא. • צִבְיָהשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ד 12:32, 18 באפריל 2014 (IDT)