ויקיפדיה:בודק/בקשות לבדיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
בודק

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30

דף זה ישמש כדי לרכז את פעילות הבודקים והפניות אליהם לבדיקה. מכיוון שלא כל הבודקים מחוברים כל הזמן והם אינם יכולים לעקוב אחר כל המתרחש, יש לפנות אליהם בבקשות לבדיקה דרך דף זה.

דף זה נועד לבקשות בדיקה והנלווה אליהן. אין לדון בדף זה על נושאים אחרים כמו חסימת משתמשים.

מותר, לכל מי שרואה לנכון לעשות זאת, להגיב אך ורק לבקשות הבדיקה. כמו כן מאחר שרק לבודקים יש סמכות לאשר או לדחות הצבעה, ועל מנת למנוע אי־בהירויות, רק לבודקים מותר להשתמש בתבניות ההצבעה ({{בעד}} ו{{נגד}}).

על מנת לייעל את הטיפול בפנייתכם, נשמח אם תציינו בבקשתכם קישור לדף התרומות של המשתמש או כתובת ה־IP שעליהם נדרשת בדיקה, ובמקרה שבו מדובר על ציון עריכה ספציפית – קישור להבדלי הגרסאות של העריכה המסוימת.

ביצוע בדיקות[עריכת קוד מקור]

בדיקת כתובות IP מתבצעת על פי הכללים שנקבעו בדף המדיניות. על פי דף זה (כאשר ממונים שלושה בודקים או יותר), ניתן לבצע בדיקה אם:

  1. הבדיקה תואמת את הכללים הרצ"ב, שנחתמו על ידי כל הבודקים הפעילים.
  2. נרשמה הסכמה של בודק אחד לפחות מלבד זה שמבצע בפועל את הבדיקה, ובתנאי שאף בודק לא התנגד לה במפורש.

הבהרה: בדיקה יכולה לחשוף קשר בין שני משתמשים שפעלו באמצעות אותה כתובת IP, אך היא אינה יכולה להוכיח שאין קשר בין שני המשתמשים, שכן ניתן לעיתים לשנות את כתובת ה-IP באופן יזום.

כללים[עריכת קוד מקור]

ניתן לבדוק מיידית, ללא צורך בהסכמה של בודק נוסף, אם המשתמש מבצע את אחד הדברים הבאים:

  1. מכניס תוכן פרו-נאצי, ובפרט תמונות וסיסמאות המקושרות עם נאציזם, בערך שאינו קשור לנאציזם.
  2. מתייחס באופן שלילי למשתמש אחר במרחב הערכים (תקצירי עריכה אינם כלולים).
  3. בוחר בשם משתמש פוגעני, ובפרט שם משתמש הלועג לאדם אחר, מהווה ניסיון הטעיה משום שהוא דומה באופן מובהק וחד-משמעי לשם משתמש אחר (וברורה כוונת ההתחזות או החיקוי) או מביע אהדה לנאציזם או הסתה גזענית.

ניתן כמובן לבדוק גם לפי הנהלים הרגילים, הדורשים הסכמת בודק נוסף.

להעלאת בקשה חדשה, לחצו כאן

בקשות לבדיקה


אנונימי[עריכת קוד מקור]

אבקש מהבודקים לבדוק את הכתובת האנונימית 109.186.3.99 לאור ההתבטאויות הקשות בדף השיחה של משתמשת:Zethera's. מדובר בהתבטאויות חמורות, על סף האיום, כביכול בשם משתמש/ים אחר/ים. לדעתי חשוב להבין אם מדובר בכתובת שיש לה קשר למשתמש רשום. תאו הארגמן - שיחה 19:49, 15 באוגוסט 2022 (IDT)Reply[תגובה]

יא ג'מוס מכובדי: כשאתה מבקש בדיקה, הואל נא לקשר אל לפחות מאחת משלוש ההפניות הבאות: דף תרומות / דף הבדלי גרסאות / הדף עצמו. העתקת כתובות IP ושמות דפים מסרבלת את בחינת הבקשה (בפרט כשמציצים מהנייד). לטובת הבאים אחריי – מדובר על כתובת 109.186.3.99, בגין העריכות 1 ו־2 (מוסתרות), בדף שיחת משתמשת:Zethera's.
לעצם העניין – אינני מביע כרגע התנגדות או תמיכה בבקשה; לעת עתה אני מנסה להבין שני דברים: (א) מה גורם לך לחשוב שיש לעריכה הזאת קשר לעורך רשום? הכתובת נחסמה בידיך וטוב שכך, אבל אני צריך יותר מזה כדי לאשר בדיקה. (ב) מתניה, מדובר בעריכה מהנייד ברשת סלולר של נטויז'ן. מה סיכויי הנדידה של הכתובת לעורכים אחרים, ובאיזה טווח זמן? אם ההצדקה לבדיקה גבולית, לשאלת הנדידה יש משקל רב ביחס לבדיקה כדי לא לפגוע בפרטיותם של תורמים חפים מעוון.
אשמח לשמוע את חוות דעתם של בודקים אחרים. דגש - שיחה 22:03, 15 באוגוסט 2022 (IDT)Reply[תגובה]